(4*1 Verkoop bij uitzondering, erfpacht als regel yöct Raad ontevreden over voorlichtingspagina's rflUrWiMWi Enmott RAAD BESLIST OVER GRONDUITGIFTE Proef in Stadsblad verlengd AQ Tehuis "De officieel open Collectes van Rode Kruis kies een Focwa bedrijf! DRIES ^wm DE HAVENLOODS, DONDERDAG 1 JUNI 1972 De raadsvergadering maandagavond is beslist niet rimpelloos verlopen. Dat was - zoals trouwens te verwachten - het geval bij het voorstel inzake grondpolitiek. Het college stelde daarbij voor accoord te gaan met het advies van de ingestelde commissie ad hoe, om erfpacht als regel en verkoop van grond bij uitzondering toe te passen. Na dit commissie-accoord diende de heer Boschman (PvdA) een amendement in, waarin alsnog een wjijziging van het accoord werd voorgesteld. De heer De Hon (VVD) verklaarde verheugd te zijn, dat na twee jaar van voorbereidingen de richtlijnen voor het beleid zijn uitgestippeld. Hij erkende dat bij grondverkoop het gevaar van speculatie aanwezig is. Wel informeer de hij of de wethouder zekerheid kan verschaffen dat iedere aanvraag van grondverkoop inderdaad aan de com missie ter beoordeling zal worden voorgelegd. Een bezwaar is dat in de nota niets wordt gezegd over de situa tie in de binnenstad/Wat is het stand punt van Empeo? Een bedrijf moet door de sanering vertrekken en zijn grond verkopen, is het dan mogelijk elders grond te kopen? De heer Van Kinderen (KVP) vroeg zich af waarom twee jaar geleden zoveel herrie was ontstaan, toen door de PvdA-fractie de motie Poot (PCG) verkoop alleen zal plaatsvinden bij hoge uitzondering en indien het belang van de gemeente aantoonbaar is ge- De voorzitter, die bij afwezigheid door ziekte van wethouder Bolmers, zijn portefeuille waarnam, verklaarde niet op de politieke kanten van de zaak te willen ingaan. Hij verheugde zich ovér het feit dat alle groeperingen in de commissie elkaar hadden weten te vinden, ondanks scherpe discussies. ook al staat in het huidige voorstel vrijwel hetzelfde, als indertijd in de Compromis motie Poot nl. als regel erfpacht en bij y uitzondering voor industrie verkoop. Wel miste de heer Van Kinderen de o r mogelijkheid van verkoop voor instel- commissie steeds op de hoogte lingen van gemeenschaps aard stellen, als een gegadigde aankoop i n t grond voorstaat. Empeo is noch tegen Zakelijk erfpacht, noch tegen verkoop. Er is nu rechtszekerheid gevonden voor pachter en koper. De richtlijnen van de com missie betekenen inderdaad een com promis. Bij de replieken sprak de heer Van Kinderen zijn teleurstelling uit over het amendement van Boschman. Na twee jaar vergaderen waren de richtlij nen gezamenlijk vastgesteld. De heer Op 't Ende (CPN) kon de motie van de PvdA niet steunen. Wethouder Verwey (PvdA) zei weliswaar in het college met het voorstel van de commissie accoord te zijn gegaan, maar het recht bestaat altijd om tijdens een verga dering een amendement in te dienen. De motie Boschman werd met 14-21 stemmen verworpen, waarna het voor stel van het college met algemene stemmen werd aangenomen. L. 'tH. ggËBi De heer Boschman constateerde, dat in de motie Poot het breekpunt was de nieuwe regeling onmiddellijk ir gaan. Dat bij het conflict twee wet houders niet meer werden herkozen, is niet in het juiste verband gebracht. Niet als dogma maar om zakelijke redenen wenst de PvdA-PPR erfpacht bij voorrang. Boschman had bezwaar tegen de clau sule inzake uitgifte van gronden buiten In de Poldervaart worden twee dam men gelegd, zulks als, voorbereiding voor het leggen van het hoofdriool van Groenoord naar Nieuwland daar ter plaatse. Eén dam komt tussen de bestaande Blauwe Brug over de vaart en de baan van de Rijksweg 20, de in behandeling kwam. Daardoor traden het industriegebied gelegen en stelde Er waren weinig waarderende niet over vergelijkingsmateriaal. Het- woorden voor de wijze, waarop Seen verder volgt in het collegevoorstel is van twijfelachtige aard. Over de momenteel de gemeentelijke vorm en (je inhoud van de voorlich- voorlichting in Schiedam wordt tingspagina's wordt niets gezegd. Is dat uitgeoefend. De sprekers in de allemaal zo optimaal? DeheerSonne- j J* j, <1 veld heeft die indruk niet. Heeft men raadsvergadering hadden allen meningen gehoord uit de gemeente kritiek op bepaalde onderdelen Hjke interne dienst over die pagina's? en uiteindelijk kwam men in- Vernam het college wel eens reacties? De heer Sonneveld is het ermee eens gevolge een advies van de heer om met voorlichting door te gaan, Sonneveld overeen, dat een doch op deze wijze niet voor onbe- commissie een en ander zal gaan paalde tijd, doch opnieuw voor een hppplpiden en oetnrht znl wor- proefjaar. Dan kunnen we zien hoe het begeleiden en getraent zal wor met de vorm de inhoud enz. gaat. Kan den verbetering te verkrijgen. Er de zaak in de commissie algemene zal opnieuw een jaar op proef bestuurlijke zaken aan de orde worden worden gewerkt. De heer Sonneveld (PCG-KVP) betoog de, dat het hier een simpel voorstel schijnt van het college, nl.: gewoon doorgaan. Dit zou betekenen, dat we het vorig jaar met de voorlichting meteen in de roos hebben geschoten. Dat lijkt simpel, maar het is het niet. We hebben te maken niet alleen met Het Nieuwe Stadsblad, maar ook met De Havenloods en die komt in het voorstel van B.enW. niet meer ter sprake. Dit was een alternatief, dat men maar heeft vergeten, ook in de enquête. Men beschikte daarbij ook Maandagavond kregen de bewoners van Nieuwland de kans mee te denken over de bestemming van het Schutters veld. De werkgroep Speelgelegenheden van de SRJJ heeft samen met de wijkvereniging Nieuwland een plan ontworpen voor een jeugddorp het Schuttersveld. Maandagavond konden ook de enquête-formulieren ingeleverd worden. Door middel van de enquête wilde men onderzoeken wat de bewo ners van de plannen denken. Er ligt ook nog een plan op tafel voor sport velden op het terrein. Op de foto's de actievoerders in gesprek met de bewo ners en de maquette van het jeugd- We weten best dat U overal voor mini-panties terecht kunten als we een aanbieding mini-pan- ties houden, moet die er dan ook helemaal uitspringen, vin den wij. Daarom verkopen wij naadloze mini-panties met versterkte teen van een bekend merk (waarvan we de naam i. v.m. de lage prijs niet mogen noemen) voor een bijzonder laag prijsje,.... voor nog géén één gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze naadloze mini-panties, passend voor de japonnen 36 t/m 44, in de kleur caresse (nor male kousenkleur), Géén schrift, of tel. best. Zaterdagmorgen heeft burgemeester Roelfsema het gezinsvervangend tehuis „De Blijhof" aan de Burgm. Honnerlage Gretelaan in Schiedam officieel geopend. Het tehuis is bestemd voor gehandicapten, die overdag elders hun werk of verblijf hebben en 's avonds in het tehuis onderdak vinden. „De Blijhof" is gebouwd in opdracht van de Algemene Stichting voor Verzorging en Verpleging van Zwakzinnigen. (ASVZ). Het tehuis heeft twaalf eenpersoons- en vier drie per soons slaapkamers. Er is een ruime recreatiezaal en een hobbyruimte. De leiding is in handen van mejuffrouw C. Buikema, plaatsvervangend hoofd is de heer C. Poppe. Tijdensjeen bijeenkomst, die gehouden werd vóór de officiële opening sprak o.a. de heer J. P. van den Bent van ASVZ. Hij herinnerde de aanwezigen eraan, dat de afdeling Schiedam van „Helpt Elkander" reeds vier jaar geleden een begin maakte met de verwezenlijking van het tehuis. Het gemeentebestuur wees toen het plan een pand aan de BK-laan daarvoor in te richten af, en wees het perceel grond aan, waarop het tehuis thans staat. Burgemeester Roelfsema stelde namens een Schiedams winkelbedrijf f 900,- ter beschikking voor de inrichting van de hobbyruimte. Er waren nog meer geschenken, waaronder een kleurentelevisie, een stereo-installatie en een electro- nisch orgel. Het tehuis zal in de eerste helft van juni in gebruik genomen worden door de kinderen. gesteld voor nader onderzoek? Informatie Mevrouw de Waard-Siljee (P.v.d.A.) betoogde, dat ondanks de kritiek de voorlichting niet kan worden gemist. Een blad zou informatief dienen te zijn, doch ook een verklarend en acti verend element behoren te bevatten. Die beide zijn er beslist niet. De kwaliteit van de betreffende pagi na's noemde zij slecht, de stof droog, ambtelijk gebracht. Veel ervan-«-ie,eds door de kranten gebracht en in som mige gevallen van een levendig com mentaar voorzien. Het is niet nodig er een boulevardblad van te maken, maar het zou wel wat pittiger kunnen. Veel klachten zijn er over slechte bezorging, die bij De Havenloods aan zienlijk beter is. De technische verzor ging in het Stadsblad laat veel te wensen over en is weinig aantrekkelijk. De heer Wiegman (D'66) zou de erken tenis van B. en W., dat aan de enquête geen „grote" wetenschappelijke waarde is toe te kennen, willen wijzi gen in: geen enkele waarde. De enquête was op zeer suggestieve wijze ingesteld en zelfs de burgemeester deed er een aanbeveling bij. Er was in veel gevallen niettemin geen respons en de heer Wiegman vond de conclusie dari ook gekleurd. Hij wilde de voor- Bridge-instuif in „Irene" De bridge-club Schiedam-West organi seert voor de zesde maal een vakantie- bridge-instuif. Dé instuif wordt gehou den op vijf donderdagavonden in juni en twee in juli. Het wordt een strijd om de wisselbeker, die vorig jaar in het bezit kwam van de heer B. Th. Tromp- per. Op de laatste speelavond, 13 juli, zullen aan de hoogst geklassificeerden extra prijzen worden uitgereikt, maar men moet dan tenminste viermaal heb ben meegespeeld. De wedstrijden worden gehouden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven, waar men zich ook kan laten inschrijven voor f.2,- per avond. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de wedstrijdleider de heer W. Seip, telefoon 702784 of 708110. Vrijdag 2 juni organiseert de wijkvere niging Groenoord in gebouw De Rank in Schiedam de jaarlijkse feestavond. De toneelvereniging Groeton voert het blijspel „Gevaarlijk snoepgoed" op. De N.V. Sandvik aan de 's-Graveland- seweg in Schiedam zal een aanzienlijke uitbreiding ondergaan. Ongeveer 2000 m2 vloeroppervlak zal aangebouwd worden. Het bedrijf zal na de verbou wing 8000 m2 beslaan. DAF MINERVA Tot nieuwe brandweercommandant in Schiedam 'is benoemd de heer M. L. Passchier. De heer Passchier, was sinds 1968 werkzaam bij de Schiedamse brandweer. In 1963 trad hij in dienst van de Inspectie voor het Brandweer wezen en werd aangewezen om de Rijksopleiding tot beroepsbrandweer- officier te volgen. Na deze opleiding werd hij officier en aangesteld als adjunct-districtsinspecteur voor het Brandweerwezen in de drie noordelijke provincies. De heer Passchier was de auteur, (met dr. Stevens, die het me disch deel verzorgde) van een boek werk op het gebied van gevaarlijke stoffen in tweede druk uitgegeven door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. betaal nu minder Die praktische zelfstrijkende overhemden zijn er niet alleen in wit, maar ook in de veelge vraagde modekleuren, en voor heel kleine prijsjes! Zelfstrijkende overhemden, in de modekleuren van dit en het volgend seizoen, o.a. brique, rose en groen. Deze overhemden in alle courante herenmaten en 2 mouwlengtes niet voor f 15,95 - nog géén twaalf gul- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze zelfstrijkende overhemden in al le courante herenmaten en in 2 mouwlengtes, in de kleuren lila, brique, bruin, marine, rose, groen en paars,^ per stuk lichting wel vportzetten, doch niet op grond van de conclusie van B.enW. De héér Verhulsdonk (VVD) vond dat er wel pogingen nodig zijn, om tot verbetering te komen. Hij zou wel bezwaar hebben tegen een begelei dingscommissie, omdat hierdoor de vrijheid van de voorlichter wordt aan- Wethouder Kaptein betoogde, dat men nu een jaar bezig is. Een uitgebreid onderzoek bleek hoge kosten met zich te brengen, zodat met de enquête is volstaan. Inderdaad is de uitslag niet van zo grote betekenis. Inderdaad is er reden tot kritiek en zijn er wensen. Over een bespreking in de genoemde commissie, wilde de wethouder overleg plegen en daarbij de voorlichtings ambtenaar betrekken. Hij zou daarom nóg een jaar met de proef willen doorgaan. De raad ging hiermee ak koord. L '1 H. HOUTMAN MUZIEK EN PIANO'S SINGEL 114 116 SCHIEDAM TEL 26 88 71 'PIANO'S GITAREN VLEUGELS KLEININSTRUMJ [•BLADMUZIEK andere dam wordt gelegd ten zuiden van de Sportparkbrug ongeveer ter hoogte van de plaats waar de Sport- laan, komende van de Hargalaan, met een haakse bocht de loop neemt langs de kaden van de Poldervaart. Het aannemingsbedrijf Oosterwijk N. V. te Rotterdam, dat voor een be drag van f 263.800,- belast is met de uitvoering, is vorige week met het afdammen begonnen. Gezien de zwak te van de dijken langs de Poldervaart wordt heel voorzichtig zand gestort in de vaart, onder voortdurende begelei ding. van Grondmechanica die met meters de druk van het water re gistreert. Met zandauto's wordt het zand gestort op een depótje bij de werkplaats, waarna een dragline het zand verplaatst naar het water. Bij de Blauwe Brug zal de dam naar verwach ting no(g deze week boven het water uitkomenbij de Sportlaan zal dat iets tater het geval zijn. Daarna worden de dammen met aarde bekleed. Verwacht wordt dat volgende week begonnen kan worden met het leeg pompen van het afgedamde deel van de Poldervaart, wat eveneens zeer ge leidelijk aan zal geschieden en onder controle van Grondmechanica. Na het storten van een zandbaan zal (volgens verwachting in september) de zichzelf verplaatsende torenhoge Frankistelling over de opgeheven Poldervaart kunnen trekken om de heipalen te storten die het hoofdriool zullen stutten De Hengelaarsvereniging „Schiedam en Omstrekenis op de hoogte gesteld van de gang van zaken, zodat maatre gelen genomen kunnen worden om de vissen uit het droogvallende deel van de Poldervaart te redden. Men is verder zeer benieuwd hoeveel rommel, oud huisraad en fietsen enz. uit de vaart boven water zal komen. Het afdam men en ter plaatse opheffen van de Poldervaart geschiedt overigens niet uitsluitend om doorgang te verlenen aan het hoofdriool. Het terrein krijgt in de toekomst een andere bestem ming, o.a. de aanleg van een paar DAF MINERVA n Water (ver! kado 2 mei is in de gemeenteraad een belang van de Schiedamse burgèr met voor de Schiedamse burgers zeer be- bedoeld raadsvoorstel onvoldoende ge- langrijk besluit genomen: het kontrakt diend. Dat was dan ook de reden dat met Rotterdam inzake de waterleve- de frakties van K.V.P. en P.C.G., als- ring zal worden gewijzigd. Over dit mede de frakties van V.V.D. en S.G.P. onderwerp is veel in de kranten ge- tegen het ontwerp besluit stemden. Ze schreven, zowel vóór de behandeling hebben er echter recht op dat dit van het voorstel in de raad, als daarna, duidelijk bekend is en kunnen dan met Het voor de burger allerbelangrijkste een gerust hart de konklusie aan de punt is beslist niet zo duidelijk uit de burger overlaten: de bezorgdheid voor verf gekomen, wellicht doordat het zjjn belangen is bij de „progressieve"- voorstel aan de raad zo ingewikkeld in partijen kennelijk slechts een (water-)verflaagje waar men met een elkaar zat Een schrijver van een ingezonden stuk vatte één en ander als volgt samen: „de meerderheid van de raad heeft de Schiedamse burger water bezorgd dat óver enkele jaren f 1af 1.25 per m3 gaat kosten". Dat geeft de kern goed weer, dat is inderdaad de belangrijkste konsekwentie. In geen enkele krant hebben we echter kunnen lezen wie nu precies die meer derheid vormden, en dat zal de burger toch wel willen weten. Als het aan de ingezonden-stuk schrijver ligt wordt er zelfs een foto van deze groep gemaakt t.b.v. het archief. Men wil nu eenmaal graag weten wie men moet bedanken voor dit besluit. Welnu vóór dit besluit, dat een ruim verdubbeld watertarief gaat opleveren, stemden de frakties van P.v.d.A./P.P.R., de C.P.N. en D'66. De frakties die er altijd zo prat op gaan steeds op de bres te staan voor de kleine man. Saillant punt in dit op zicht: de verachte tariefstijging zal na drie jaar voor de kleinverbruiker op ca. f 0.70 per m3 en voor de grootverbrui ker op ca. f 0.40 per m3 neerkomen. Deze aanvulling op de verslagen meen den wij beslist te moeten geven, want als straks het restantbedrag van de afkoopsom een bestemming moet krij gen zullen deze zelfde frakties onge twijfeld de eer opeisen dit prachtige cadeau voor de burger te hebben ver worven. 't Is maar dat u dan weet dat het vrijkomende bedrag a) door ons te laag werd bevonden, b) door de Schie damse burger zelf wordt betaald op zijn waterrekening. De dank behoeft dus niet zo érg groot te zijn. Naar onze mening werd het j moeite doorheen kan prikken De gemeenteraadsfrakties van K.V.P. en P.C.G. De afdeling Schiedam van het Neder landse Rode Kruis houdt dit jaar weer een huis-aan-huis collecte en een straatcollecte. De straatcollecte wordt gehouden op zaterdag 10 juni en de huis-aan-huis collecte van maandag 29 mei tot en met zaterdag 10 juni. Enkele van de vele taken van het Rode Kruis zijn: bemiddeling in het menslie vende vlak bij conflicten, moedermelk- voorziening, trombose-diensten, radio- medische dienst voor de scheepvaart, ziekenhuizen, vakantie-weken voor in validen en chronische zieken, bloedtransfusiedienst en hulpverlening langs wegen. AUTOSCHADE? Spaanse Polder kenmeik voor vakwerk Wij zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Carrosserie- bedrijven. DAF MINERVA de allernieuwste modellen GOUDEN DAMESHORLOGES MET GOUDEN BAND in prijzen van 187.50 tot 1500.- BINNENWEG 45 TEL. 11.66.15 betaal nu minder Nagellak voor flitsende nagels.... nagellak voor jonge nagels in jonge kleuren enom het snel en goed af te halen een flesje re mover erbij, tesamen in een leu ke geschenkverpakking. 4 Flesjes nagellak (in de kleuren blauw, donkerbruin, oranje en bordeaux-metallic) en een grote fles remover. Dit setje, van een eerste kwaliteit, om iedere keer een andere kleur nagels te heb ben, van f 7,98 vpor nog géén vijf gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre dit setje bestaande uit: 4 flesjes na gellak in de kleuren blauw, don kerbruin, oranje en bordeaux metallic en een grote fles jM MA remover M Géén schrift, of tel. best.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3