SB>RT 39.95 :::22?° Olympische handidaten VZC conflict met trainer t n Trainer Nico van Huet houdt de moed er in 1 Spreekverbod voor zwemsters VCZ-TRAINER WIM VAN KRANENRURG „NADRUK OP DE JEUGDOPLEIDING" LANGS DÉ» WATERWEG DE HAVENLOODS, DONDERDAG 1 JUNI 1972 22-513 betaal nu minder betaal nu minded Weg met die ontsierende pluis jes. en haren op Uw auto- en meubelbekleding, kostuums, mantels enz., want met deze wonderkleerborstel verwijdert U in een wip ook het hardnek kigste vuil. Wonderkleerborstel (bekend van demonstraties) met een duur zaam en ook wasbaar reinigings oppervlak, dat niet verwisseld hoeft te worden. Deze borstel, die gegarandeerd voorzichtig, grondig, maar toch snel reinigt, koopt U nu niet voor f 5,95 rvoor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze wonderkleerborstel voor het grondig en snel verwijderen van haren, pluisjes en stof op terlen- ka, fluweel en op alle an dere soorten stof-^ Kwaadaardige geesten waarden rond in het Kolpabad. Geesten, die tweedracht trachtten te zaaien in de ogenschijnlijk gesloten rijen van VZC. De KNZB heeft gepoogd door middel van een, in het oog lopende affiche in de hal een bezweringsformule te vinden. Tevergeefs, want de tekst - „In dit bad bevindt zich een kandidaat voor de Olympische Spelen 1972. Wij vragen gaarne uw medewerking voor een ongestoorde training" - heeft, hoe vriendelijk ook gesteld, weinig indruk kunnen maken op de wezens, die niet versagend hun vertelsels met losse hand rondstrooien. Het klopt niet, aldus wordt verteld, met de voorbereiding en training van de Olympische kandidaten bij VZC: de vereniging, die eens voorbestemd leek hofleverancier te worden van de KNZB. De meisjes worden aan hun lot overgelaten en ook de verhouding, zo willen de geruchten, tussen hen en hun trainer laat veel, zo niet alles, te wensen over. De eerste indruk, die VZC bij het leggen van contacten zelf geeft, is inderdaad die van een vereniging in mobilisatiestemming. Vreemd natuur lijk, want al mag de Vlaardingse zwem- club dan aan belangrijkheid hebben ingeboet, met de mogelijkheid, dat dadelijk in München drie damesleden Nederland mogen vertegenwoordigen hoeft zeker geen geheimzinnigheid be tracht te worden. Toch liggen de feiten anders. Onmid dellijk geeft VZC-secretaresse Nel Don te verstaan, dat aan de zwemsters tegenover de pers een spreekverbod is opgelegd, tenzij bij een eventueel ge sprek trainer Wim van Kranenburg aanwezig is. Oppositie in top Goed, geen direct dialoog met de zwemtop van VZC dus, maar bij voor zichtige benadering van die zwemsters bleek zonneklaar, dat in die groep de oppositie nestelde, het ongenoegen heerste en dat de geruchten niet geheel onwaar waren. De dames hielden ech ter hun mond op de knip, deels om te voorkomen dat de kloof tussen hen en trainer Wim van Kranenburg nog gro ter werd en deels, omdat de ouders het niet toelieten krasse uitspraken ten beste te geven. „Dat spreekverbod heb ik met instem ming van het bestuur aan de zwemtop opgelegd om te voorkomen, dat er emotionele uitspraken bij de pers ko men, die een nadelige invloed kunnen hebben op de samenwerking in de vereniging en ook het beeld van VZC naar buiten schaden", aldus Van Kra nenburg. „We hebben het in de afgelo pen maanden diverse malen meege- trofee hadden de VZC-zwemsters al Frieke Buys in woelig water twee keer achtereen gewonnen en de gelijk had en nu wacht hij ook maar af. uitslagen van de volgende dag zouden jk kan me er niet druk over maken", zegt hij. „Frieke zit voor haar examens en dat geeft bepaalde spanningen. Ze beslissend zijn voor het al of piet definitief behouden van de bokaal. o VZC won inderdaad, maar moest het kan zich"nu best redd e m Zeheeft e maakt, dat zwemsters hun mening zonder Frieke Buys stellen, die wegens goede conditie en een sterke slag. Die spuiden en rare dingen zeiden. Ik niet, dat ze verkeerde dingen in de krant zetten. Bij zo'n gesprek wil ik zelf aanwezig zjjn en mocht er dan iets gezegd worden, wat pertinent niet waar is, dan kan ik ingrijpen". Frieke Buys Wim van Kranenburg vertelde ons dit aan de vooravond van de wedstrijden om de Groenoord-bokaal, die op zater dag 6 mei werden gehouden. Deze „Op de roem van twee jaar gele den wil ik niet teren" aldus Wim van Kranenburg, doelend op de successen van zijn voorganger Jaap Ploeg. „Die tijd is voorbij. Maar ondanks al dat goud, of misschien mede daardoor, werd de opbouw van een nieuwe gene ratie vergeten. Nu komt de jeugd naar voren. Dat is mijn voor naamste doel. Ik heb de nadiuk gelegd op de jeugd, hoewel töch ook de ouderen mijn aandacht hebben gekregen. Dat is de groep, waarmee Jaap gewerkt heeft en die haakt binnenkort toch af'. Wim van Kranenburg heeft inmiddels te kennen gegeven in september zijn functie als trainer neer te willen leg gen. Voor die tijd wil hij trachten VZC zijn inbreng mee te geven. Een kracht dadige opleiding van de jeugd moet zorgen voor een nalatenschap, die vol doende is om zijn opvolger met een ■sterke basisgroep verder te laten gaan. Desondanks zegt hij: „Het is leuker werken met mensen, die je zelf hebt gemaakt, dan met een topploeg die je overneemt". Bij die topploeg heeft zijn betaal nu minder U mag Uw douche voortaan gerust badkamer noemen, als dit fijne zitbad erin staat Praktisch zitbad van onbreek baar plastic, in wit en de af metingen ong. 105 x 70 x 60 cm, koopt U om Uw douche kompleet te maken voor nog géén vijf tientjes. afmetingen ong. 105x70x60cm Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wii in de kelder dit prak tische zitbad van onbreekbaar plastic met verhoogd zitje, in de afmetingen ong. 105 x 70 x 60 cm en de kleur wit M M ~Vl" Afvoerplug voor f 3,95. Géén schrift, of tel. best. komst naar VZC nogal wat voeten in de aarde gehad Vertelt VZC-voorzitter Jan Verwèy: „Sommige zwemsters gingen nog regel matig naar Jaap Ploeg. Op een gegeven moment hebben we daar eep einde aan gemaakt. Ploeg is weggegaan, heeft niets achtergelaten en de nieuwe man niet ingewerkt. In het begin zwommen ze op eigèn gelegenheid, negeerden ze schema's van Van Kranenburg. Zoiets kan je niet hebben. Ploeg is weg en Ploeg komt niet terug. Dan moet je die nieuwe man accepteren". ROGER VAN HAMBURG Wim van Kranenburg heeft door de zure appel heen gebeten, maar teleur stellingen bleven hem niet bespaard. Onlangs nog zag hij Roger van Ham burg naar het Haagse ZIAN vertrek ken, nadat hij hem, na zijn terugkomst uit Australië had opgevangen en voor bereid op de winterkampioenschappen in Den Haag. „Met Roger van Hamburg is een vreemd spelletje gespeeld", aldus Van Kranenburg. Een mening, die gedeeld wordt door Jan Verwey: „Met die overschrijving van Roger naar ZIAN is erg achterbaks gedaan. Op 11 april hebben Cees de Vos de coördinator van de KNZB en mevrouw Van Hamburg rond de tafel gezeten. Nu schijnt de vader van Roger vanuit Singapore via de telefoon tegen zijn vrouw gezegd te hebben, dat zijn zoon maar naar ZIAN moest, omdat hij in de Zwemkroniek gelezen had dat de herenzwemmers van ZIAN zeer succes vol waren. Hij verwachtte meet tegen stand voor Roger bij de training. Dat meende ook Cees de Vos, maar wij vermoeden, dat er andere redenen zijn. Van de bond hebben wij nadien nooit een officiële mededeling gehad, dat Roger was overgeschreven naar ZIAN. Dat merkten we pas bij wedstrijden van Surea in Breda op 29 april". „Roger is een goed sportman", aldus Van Kranenburg. „Ik vind het spijtig dat het zo gegaan is, vooral na al mijn inspanningen om die jongen klaar te stomen voor de winterkampioenschap pen. Hij twijfelde aan zijn capaciteiten. Was mentaal niet voorbereid, maar ik heb hem kilometers laten zwemmen. Iedere morgen was ik en dat mag best in de krant - om kwart voor vijf in het Kolpabad. Hij haalde het in Den Haag en dat geeft je voldoening. Ach teraf krijg ik de indruk, dat die over-, schrijving naar ZIAN al in orde was, vodrdat er met ons ,over gepraat De jaarlijkse Algemene Ledenvergade ring van VFC zal op vrijdag 16 juni om 20 uur plaatsvinden in de kantine van het VFC-sportpark. Zaterdag heeft in Vlaardingen voetbal club Sunlight een bingo-dansant-avond in het Paviljoen van Unilever met muzikale medewerking van de Costel- lo's. Aanvang 20 uur. Vrijdagavond 16 juni houdt DVO'32 haar algemene ledenvergadering in het clubgebouw. Een belangrijk agenda punt is de verhoging van de contribu tie, i.v.m. de steeds groter wordende lasten van onderhoud clubgebouw, ver zorging van training, verhoging van bondscontributies, lasten van turnza len voor trainingen, terwijl er pok een tariefsverhoging van het gebruik van de voetbalvelden boven het hoofd hangt. De inkomsten van DVO worden naast de contributies met een flink bedrag aangevuld door de toto en buffet exploitatie. Op 10 juni organiseert VFC in de can tine op haar sportpark te Vlaardin gen een afscheidsavond voor scheids rechter Koen Brouwer. VFC doet dit, niet alleen omdat deze Nederlandse toparbiter sinds enige jaren lid van haar vereniging is en regelmatig iets voor haar doet, maar ook omdat de eerste voetbalwedstrijd, die Brouwer ooit leidde bij VFC werd gespeeld. Men begint op 10 juni om 20 uur en heeft 22.30 uur als sluitingstijd gepro grammeerd. Op dinsdag 13 juni zal om 19.30 uur in het gemeentehuis van Maasland een vergadering van, de sportraad worden gehouden. De vergadering is openbaar. De agenda vermeldt ondermeer: aanleg trimbaan in de Commandeurspolder en overleg medische sportkeuringen. WASAUTOMAAT? AFWASAUTOMAAT? KOELKAST? DIEPVRIEZER? FORNUIS? gerard de lange AMSTERDAM - ROTTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT - BREDA Bewijs mij omgaand dat u niet prijslijst over wasautr - diepvriezers/kookapf Zend mij uw R automaten/koelkasten/ m.(Doorhalen wat niet verlangd wordt) 3r 1128 te Rotterdan rugklachten - tengevolge auto-ongeluk - niet in Schiedam aan de start verscheen. Zei Wim van Kranenburg de avond ervoor: „Zonder haar zit ik in het schip. Die bokaal wil ik winnen en ze is altijd goed voor een aantal eerste plaatsen". Frieke bleef echter thuis en vertelde de VZC-leiding, dat haar geadviseerd was uit geneeskundig oogpunt nog geen wedstrijden te zwemmen. Van Kranen burg nam contact op met bondsart dokter Kessel, die hem, naar hij mededeelde, te kennen gaf, dat Frieke Buys in staat achtte Schiedam te starten. Daarna luchtte de VZC-trainer zjjn hart tegenover een verslaggever. Zijn woorden kwamen in de krant en een nieuw conflict was geboren, zwemster en haar ouders namen dat niet. Gevolg is, dat Frieke Buys - bijna zeker van een plaats in de Olympische' ploeg - het contact met Var, Kranenburg heeft verbroken en nu op eigen houtje traint. Zelf redden Frieke Buys: „Ik probeer het zo'n beetje voor mezelf uit te zoeken, vooral wat betreft de trainings schema's. Ik heb voordien wel eens openhartig met hem proberen te praten, maar meestal liep hij dan kwaad weg. Ik ben in opstand gekomen tegen zijn wijze van training en niet als enige. Hoe het nu verder moet gaan? Ik weet het niet. Misschien kan ik nu mijn kansen voor München wel volledig afschrijven. In Schiedam ben ik niet gestart, omdat Nico Houdijk, mijn masseur, dat heeft geadviseerd en dat dokter Kessel iets anders gezegd zou hebben is een leugen". Van Kranenburg is niet ondersteboven van het wegblijven van de training door Frieke Buys. Recentelijk heeft Cora Schouten het geschil toet hem opgelost door te verklaren, dat hij betaal nil Minder Zoekt U naar een goede oplos sing om die rommelhoek in de gang aan het oog te onttrekken of naar een dekoratieve afschei ding tussen 2 kamersdan is deze moderne vouwdeur de uit- Praktische en ruimtebesparende vouwdeur, die U overal zelf ge makkelijk kunt aanbrengen. Deze kwaliteits vouwdeur,bruin transparant gevlochten, nu kom pleet met rail, bevestigingsmate riaal en sluiting voor nog géén vier tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij inde kelder deze prak- tischevouwdeuren in gevlochten uitvoering, kleur bruin transpa rant, maat 2.04 hoog tot max. 1.05 m. breed. Kompleet met rail, bevestigingsma teriaal en slui- Géén schrift, of tel. best. verliest ze niet snel". Contact K1\ZB „Wü zijn niet ingelicht over een spreekverbod bij VZC", aldus KNZ B-trainingsadviseur Nico van Dam. „Normaal is natuurlijk, dat iedereen gewoon mag praten. Maar als er redenen voor zijn, dan kan ik me indenken, dat men eerst probeert de moeilijkheden intern op te lossen en daarbij afspreekt even niet te praten. Coördinator VLAARDINGEN - Wim van Kranenburg zegt nadrukkelijk, dat de nu voorgevallen proble men niet de reden zijn voor zijn reeds ingediende ontslag als trainer van VZC. Hij zegt: „Ik kan het niet meer combineren met mijn normale baan. Iedere keer weer 's ochtends om half vijf uit bed en er 's avonds laat in, dat is niet vol te houden". Overigens wil dat niet zeggen, dat Van Kranenburg VZC ge heel zal verlaten. „Misschien blijf ik als coördinator en komt jonge CIOS-er als trai- De clubtrainer draagt een groot deel van de verantwoording en dan is het zijn zaak, wanneer hij een spreekver bod oplegt. Trainingstechnisch staan we hem bij, maar het is natuurlijk onzin om bij de minste geringste oneffenheid de bond in. te schakelen. Kijk, dat Frieke Buys momenteel niet bij Van Kranenburg traint is ons bekend. Ik heb er met haar en haar ouders over gepraat, maar verder ben ik er nog niet bij betrokken geweest. Overigens is de lijn die wij volgen, het steunen van de clubtrainer. Wij kunnen nooit een clubtrainer afvallen, zolang het bestuur die trainer steunt. Natuurlijk laten we het niet zover komen, dat door een conflict een Olympische kandidaat weg zou vallen. Daarom zijn wij dus in contact met de familie Buys en met het bestuur van VZC". GERARD S. VERVER De wakkere kampeerder begrijpt dat dit een aanbieding is die hij niet zomaar voorbij mag laten gaan Fraaie slaapzak, geheel uitrits- baar, gevuld met warme lichtge wicht polyester vulling. Deze slaapzak in uni Blauw en een snijmaat van 160 x 190 cm, ver kopen wij nu niet voor f 27,50 maar voor nog géén drieëntwin tig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage deze geheel uitritsbare slaapzakken met een lichtgewicht polyester vulling en een snij maat van 160 Géén schrift, of tel. best. VLAARDINGEN Woensdag 7 juni wordt ds. F. Mallan om 15 uur bevestigd als predikant van de gereformeerde gemeente in Vlaardingen. Om 19.30 uur doet hij zijn intrede. Beide diensten vinden plaats in de hervormde kerk aan de Markt. 7Schiedam7 struikelt over drempel van derde klasse Het eerste elftal van Schiedam heeft het weer net niet gehaald. Evenals in andere jaren kwamen de Schiedam mers twee punten te kort om zich de derde klasse binnen te spelen. Dit maal was het DSO uit Zoetermeer dat Schie dam de pas afsneed. Wat gaat er in een trainer om als zijn ploeg telkens weer op het randje van het kampioenschap toch struikelt? Dat vroegen we aan Nico van Huet sr. die met een onderbreking van een jaar aan zijn zevende seizoen bij Schiedam gaat beginnen. „Ach, als je op dit seizoen een terug blik werpt, is het giet zo moeilijk tot een conclusie te komen over het falen, als je het tenminste zo mag noemen. Achteraf is het duidelijk en voor de hand liggend. Het vertrek van Willem Kiers naar Genemuiden heeft ons zon dermeer de das omgedaan. Ons spel was geheel afgestemd op de snelheid van Willem. Hij maakte dan wel niet de doelpunten maar hij was toch wel de man van de voorbereiding". „Toen hij dan ook, toch nog plotse ling, naar Genemuiden verhuisde kwam de klad er in bij ons. Dat gebeurde na de elfde competitiewed strijd en toen hadden we vijf wedstrij den nodig om daar overheen te komen. Twee maal verloren we met 1-0 en drie maal werd er gelijk gespeeld: 0-0. Ik kwam ineens voor het blok te staan". „We wisten wel dat Wim zou gaan verhuizen, maar aanvankelijk lag het in de bedoeling dat hij de weekeinden naar Schiedam zou komen om te spelen. Dat zou zeker duren tot de competitie afgelopen was. Helaas het heeft niet zo mogen zijn". Huiselijke omstandigheden maakten het onmoge lijk en trainer Van Huet moest maar zien hoe hij de stukken moest lijmen. Hij zegt daarvan: „Linksbuitenspelers zijn nu eenmaal dun gezaaid en zo was en is het ook bij ons. Ik moest dus gaan experimenteren en dat heeft ge woon tijd gekost". „Ronald Bos, junior Tonny Verwey, die overigens het komende seizoen als junior blijft spelen, en verschillende anderen hebben als linkerspits gefun geerd en eigenlijk tot aan de laatste wedstrijd hadden we voor die plaats geen vaste bezetting. Ik heb het wat op kunnen lossen door Jan van Namen, de voorstopper, wat aanvallend te laten spelen en Van der Ploeg achter iets zwaarder te belasten. Toen gingen we weer beter draaien, niet in het minst omdat Joop Krommenhoek, van SVV gekomen, door de aanpassingsmoeilijk heden heen was en steeds beter ging spëlen als opkomende man in de REGELS „Je zit natuurlijk als trainer met de waanzinnige reglementen van de KNVB. Als een speler eenmaal een bepaald aantal wedstrijden in het eer ste weg heeft, kun je hem niet meer naar het tweede verwijzen. Dat mag niet. Wat moet je dan doen als hij er helemaal uit is? Op de reservebank laten zitten? Dat vind ik onmenselijk. Niets is zo frustrerend als het steeds maar als reservespeler de wedstrijden volgen". Trainer Van Huet heeft dit seizoen wel pech gehad, want ook het tweede team haalde het net niet. Het werd wel kampioen, maar in de promotiewed strijd -tegen DHS 2 werd het heel ongelukkig uitgeschakeld. „Dat zijn natuurlijk zaken die je als trainer wel iets doen, maar ja, je moet verder zien en het is „all in the game". Nico van Huet gaat nu al weer met veel animo voorbereidingen treffen voor het nieuwe seizoen. „Een probleem blijft de bezetting van de spitsplaatsen. Het middenveld en de verdediging, daar hoef ik mij geen zorgen over te maken. Cor Gudde heeft wel afscheid genomen, maar het opvullen van die plaats is niet zo moeilijk. In de achter hoede staan de twee oudste spelers van het team, Jan van Namen en Van der Ploeg en dat tandem is nog wel zo sterk, dat ik die gewoon niet missen kan. Zij zijn dan ook nog niet aan vervanging toe. Een keepersprobleem kennen we gelukkig ook niet. Aad van der Tas is na een seizoen RK WIK weer terug, en met Kees Heijdra die hij wel niet zal kunnen verdringen hebben we in dit tweetal zeer betrouwbare sluit posten. Het is een veilig gevoel twee goede keepers te hebben. Heel mis schien, maar dat is nog lang niet zeker komt er een spitsspeler van RFC naar Trainer Van Huet, zelf uit het Schie- damnest afkomstig prijst zich gelukkig met de sfeer bij zijn club. „Het is wel vreemd. Wij hebben de spelers niets anders te bieden dan sfeer en gezellig heid maar er gaat nooit iemand bij ons weg. Als ze het eens bij een andere vereniging willen proberen missen zij toch wel iets en na zeer korte tijd zien we ze weer terug". Van Huet sr., dit ter onderscheiding van zijn zoon Nico die ook in het eerste team van Schiedam speelt, is dus al aan de voorbereiding van de nieuwe competitie bezig. Er zijn al een zeven tal oefenwedstrijden gepland en er is natuurlijk een kernploeg samengesteld. Eerst gaat Nico de oudere echter zijn eigen kennis weer eens wat bijschaven op de applicatiecursus van de KNVB en op die van de vereniging van oefen- meesters. De voorbereidingen zijn dus weer bijzonder goed. De liefste wens van oefenmeester Van Huet is, dat het resultaat zal afwerpen en dat zijn team het volgend seizoen zo beslagen ten ijs zal komen dat het tot een kampioen schap kan komen. Schiedam en trainer Van Huet verdienen het. PIET BUL VLAARDINGEN - Zaterdag 4 juni treedt de groep „Redeemed" om 19 uur op in de Grote Kerk. Daar brengt zij gospels, spiri tuals en eigen liederen ten gehore. Het „Westland Combo" uit Naaldwijk verleent zijn medewerking. Na afloop is er gelegen heid tot koffie drinken in het pand van de „Youth for Christ" aan de Nieuwelaan. wat is 'er aan dei hand inblijdotp Het bestuur en de gemeenteraads fractie van de afdeling Schiedam van D'66 heeft de Tweede Kamerfractie een brief gestuurd over de onge controleerde en aanzienlijke uitgaven bij diverse departementen Dit na me dedelingen van de Algemene Reken kamer. Gevraagd wordt er bij de rege ring op aan te dringen maatregelen te nemen. betaal nu minder De mode spreekt een woordje mee: groot of klein, jong of oud, voor iedereen zijn er knie kousenen weet U dat wij ze nu voor een klein prijsje ver- Helanca kniekousen van' een zeer bekend merk, die nu i.v.m. de lage prijzen neutraal verpakt zijn. Deze kniekousen in de schoenmaat 19 t/m 40, uit de prijsserie van f 2,95 tot f 5,75 verkopen wij nu ver beneden de helft van de normale winkel prijs. IA|1-3 4-6 7-9 m|49L j|10-12ia-14 A79 Vanaf vrijdagmorgén 9 uur ver kopen wij op de parterre deze helanca kniekousen in zeer veel modekleuren en in de schoen maten 19 t/m 40. Géén schrift, of tel. best.

De Havenloods | 1972 | | pagina 4