8: 1: t 9.8 BiÉiiüi „Kinderen van Moskou" zetten in Ahoy' -Rotterdam op stelten— m Reductiebon 95 98 98 EXTRA-EXTRA- <1# oo 14- Met De Havenloods 4 dagen naar Parijs Met andere woorden 85 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 15 JUNI 1972 24-507 Kort geleden haalde de wereld weer even opgelucht adem, toen tijdens het bezoek van Nixon aan Moskou onder de akkoorden, die aan de lopende band werden getekend, ook het zoge naamde Salt-akkoord van handtekenin gen werd voorzien. Dit akkoord moet eert einde maken aan de dolle bewape ningswedloop, vooral ten aanzien van raket- en nucleaire wapens. De Ameri kaanse minister van Defensie, Laird, heeft echter kennelijk de pest in over het Salt-akkoord. Hij wil nu juist de ontwikkeling versnellen van een nieuw type raket voor de onderzeebootbe- strijding. Als het Congres hem het bedrag van 120 miljoen voor die nieu we raketten niet wil geven, kan Laird, zo heeft hij gezegd, het Salt-akkoord niet goedkeuren, want de veiligheid van de V.S. en haar bevolking staat op het spel, verklaarde hij. Na zo iets krijg je weer echt vertrouwen in de toe komst van de wereld, want het Penta gon blijft waken over onze veiligheid. zondag vaderdag Ook al schijnt het zonnetje nog zo vrolijk, ons klimaat blijft wisselvallig. En mocht het gaan regenen, met deze handige op vouwbare paraplu komt vader droog op zijn werk en droog weer thuis. Solide opvouwbare herenpara plu, in 10-baans uitvoering met 100% nylon bespanning. Deze paraplu (opgevouwen 43 cm lang, open een diameter van 100, cm) verkopen wij nu in zwart voor nog géén negen gul- dep. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze handige opvouwbare herenpara plu in 10-baans uitvoering met 100% nylon be spanning, Géén schrift, of tel. bes betaal nu minder Neem tijdens deze aanbieding een paar stelletjes van dit luch tige ondergoed voor Uw man en zoons mee'ze komen al tijd van pas en ze zijn nu extra voordelig. Heren netondergoed van een uitstekende kwaliteit, heerlijk luchtig voor de zomer. Een singlet en slip, nu in de maten 4 t/m 7 en in wit, per stuk van f 3,95 voor nog géén twee gul den. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre dit. luchtige heren netondergoed van een mooie kwaliteit, singlet en slip in de ma ten 4 t/m 7, per stuk vermeld. Dus belden we naar het stadhuis. Op onze vraag, hoeveel een pasje kostte, antwoordde de afdeling voorlichting: „Twee gulden, geloof ik". „Weet u dat dan niet zeker? vroegen we enigszins verbaasd. „Nou ja, we verbinden u wel even door met de afdeling sociale zaken". De afdeling sociale zaken: „Bejaardenpassen? Twee gulden vijftig". „Is dat met inbegrip Van de pasfoto? vroegen we. „Dat weten we niet zeker. Maar als u even wacht, dan verbind ik u door met de afdeling bevolking. Hebt u een ogenblikje? De afdeling bevolking: „Bejaarden- passen kosten vier gulden vijftig". „Weet u dat zeker? U bent de derde afdeling, die een andere prijs opgeeft". „Nou ja, niet zeker. Ik kijk even of de chef er is". Na langdurig wachten komt dezelfde juffrouw terug aan de lijn. „De chef is er niet. Maar neemt u maar aan, dat die prijs juist is. Ik weet dat toch wel bijna zeker". Bijdragen: Onder het kopje „Rotterdam gonst van leven" kregen we van de afdeling voorlichting van het stadhuis een bericht over bejaardenpassen. Daarin werd de prijs van het pasje niet De wedstrijd, die het grootse afscheid van Coen Moulijn had moeten bete kenen, Feyenoord-Uruguay, werd een sfeerloze vertoning. De schuldige daar van was niet de regen, die tot op het hemd van duizenden kuipgangers door drong, maar het bestuur van Feyenoord, dat Uruguay al eerder had gecontracteerd en er daarom maar meteen het afscheid van Coen aan vastkoppelde. Het team van Uruguay treft voor zijn weinig attractieve spel nauwelijks ver wijt. In dit Zuidamerikaanse land is het spelen op balbezit door eindeloos te combineren nu eenmaal tot systeem verheven. De wereldkampioenschap pen in Engeland en Mexico hadden het Feyenoord-bestuur dit duidelijk ver teld. De „afscheidswedstrijd" werd zo'n langdradig kijkspel, dat de toeschou wers méér oog kregen voor de bekende Coen-nabootser dan voor de gebeurte nissen in het veld. Als deze man in het volgend voetbalseizoen-zonder-Coen nog eens Feyenoords voormalige links buiten vóór de eretribune imiteert, zal het een pijnlijke herinnering zijn aan een sterspeler, die het bestuur op blamerende wijze liet vertrekken. „De dood loert in de havenstad" schreeuwde vorige week een vette kop in het onnozele Belgische blaadje Kwik-Zondagsnieuws. In een zwart vlak stond de volgende kreet: „In Rotterdam dat zich stilaan ontpopt als een nieuw Chicago, zijn meisjes en vrouwen hun leven niet meer zeker". Een en ander werd gevolgd door een opgeklopt verhaaltje over de overval op de caissière van Luxor en die op een meisje dat geld voor haar baas had gehaald bij de bank. Beide daders werden gepakt. Het Kwik-verhaal eindigt met deze zin: „Het kan gebeuren in de grootste havenstad ter wereld, dat je 's morgens welgemoed naar je werk gaat en 's avonds niet meer terugkomt". En wij altijd maar denken dat je dat ook in Appingedam en Zottegem kan over komen. Overigens zou in het kader van de culturele uitwisseling tussen de beide buurlanden nu het blad „Boulevard" naar Antwerpen ('s werelds hoeveelste havenstad ook alweer? kunnen tijgen om de stand weer op 1-1 te brengen. Sinds de jaarlijkse Nederland-België wedstrijden tot het verleden behoren, is er namelijk geen uitlaatklep meer voor de wederzijdse nationale frustra- Géén schrift, of tel. best. TED EASTON presenteert „Live" DIXIELAND JAZZ iedere vrijdag- en zaterdagavond "NEW ORLEANS" - SCHEVENINGEN Palacestraat 8a - tel. 070- 54.74.22. Zondagavond 18 juni 1972, 8 uur, het dixieland evenement van het jaar: "ALEX WELSH AND HIS DIXIELANDERS" Europa's beste Dixielandhand. Anne Hoeksema Jan Dijkstra Jacques Aarden Henk v. Capelleveen Jan Rietveld vrezen wij binnenkort ook onze weten schap over het mannelijk lid drastisch te moeten herzien. Die is namelijk al net zo primitief als bij de borsten. Bij de tijd als we zijn, hebben we al de probleemloze, kleine, sexy, hang-, banaanvormige, pistool- en manillapenis ontdekt. Ongetwijfeld weet Jacqueline er nog wel zeven. Vorige week zijn de Tungelroyse Beek, de Neerbeek en de Maas vergiftigd, doordat een grote hoeveelheid fluor- waterstof door een defect bij Zink-Or- ganon (een dochter van de Akzo) in het water van de beide beken terecht was gekomen en daardoor naar de Maas stroomde. Boeren en tuinders werden gewaarschuwd, dat zij moesten voorkomen, dat de koeien en andere dieren van het water zouden drinken en het water niet voor besproeiing van de gewassen te gebruiken. Zoals altijd werd deze waarschuwing gevolgd door een optimistische mededeling: in de Maas zou het gif zo spoedig verdund worden, dat het na korte tijd al geen kwaad meer zou kunnen. We bedoelen maar. Alle kleine beetjes schijnen dus toch niet erg te zijn. Een Nederlandse handelsmissie heeft Japan bezocht. Men wilde Wat doen aan de grote export van goedkope produkten naar de Beneluxlanden. De Japanse industrie wilde zich niet aan bepaalde hoeveelheden binden, wel was zij bereid de prijzen van haar produkten te verhogen. Philips vindt het nog niet mooi genoeg: „Misschien kan er nu op regeringsniveau nog wat worden gedaan", was het commentaar. Laat Philips en laten wij allen nu eens proberen met wat minder 'centen ge noegen te nemen, dan kunnen wij ook goedkoop produceren. Een stuk gezon der dan ons steeds opnieuw een stukje verder de inflatieladder te laten be klimmen. Eureka. Geen angst voor aardgastekor ten (Weg Club van Rome). Energie genoeg in de toekomst. Eindelijk zijn er een paar opportunisten die hebben ontdekt dat faecaliën aardig wat gas bevatten. Straks gaan we dus niet naar r het fornuis. „Pour vous madame" is een kwartaal tijdschrift dat kennelijk is opgezet tot instandhouding van cosmeticafabrie- ken. Tweederde bestaat uit adverten ties over parfum, crème, lipstift, nagel lak, spray, mascara en hoe al die chemicaliën nog meer mogen heten („bedeesde blosjes, vochtige lippen en onschuldige ogen"). In de rubriek „Antwoord op branden de vragen" worden vragenstelsters voorgelicht over nagelwee, vettige huid, grijs worden en pips uitzien. Verder pagina's over bruin worden en „typische mannenproblemen": puist jes en lotions. Het geheel maakt een tragi-komische indruk. Dat is ook het geval met een artikel over borsten. Een zekere Jacques Oudinot (of is het Jacqueline van Drie, zoals voorin wordt vermeld? doet ons uit de doeken (of uit de beha's) dat er zeker twaalf soorten borsten zijn. Wij hadden ons altijd tevreden gesteld met twee categorieën, namelijk grote en minder grote. Ook hadden wij enig begrip voor leeftijd en conditie van deze lichaamsdelen. Maar Jacques helpt ons in één klap van onze onder ontwikkelde ideeën af, er bestaan: probleemloze, vlakke, ovale, kegelvor mige, naar buiten staande, peervormi ge, appelvormige, kleine, sexy, hang-, playboy- en mannequinboezems. Aan de hand van deze informatie Bij de teevee-reclame Zit ik me steeds te schamen Om wat ik mis, om wat 'k niet doe Om wat er van me worden moet. Ik ben niet bij de pinken 'k Zit in een walm te stinken Met kringen zweet, toch heb 'k het 't Lijkt wel of niemand van me houdt. Mijn mond hou 'k toegeknepen Ik had al lang begrepen Dat 'n vrouwmens zonder sexy-lach Toch eigenlijk niet lachen mag. Ik heb een wasmachine Maar is 't niet om te grienen 'k Was vroeger trots, m'n was wat wit Wist ik dat 't witter kon dan wit? M'n kinderen, m'n man Wist ik dat 't beter kan Ze sloffen 's avonds loom naar binnen Ik weet niet meer wat 'k moet begin- Want manlief, baas in huis Zegt 'k sla de boel tot gruis Als jij het waagt maar iets te kopen Van wat zo stom wordt aanbevolen. Leen de Zwart Vrijdag arriveren op het vliegveld Schiphol twee vliegtuigen uit Moskou, die samen ruim 125 Russische kinderen en kindertjes naar ons land voeren. Ze zullen zaterdag, zondag en maandag in het Sportpaleis Ahoy als het Rus sische zang-, dans- en folklorege- zelschap ,,Loktew", hier onder de naam Kinderen van Moskou" een grote show geven. Natuurlijk komen de kinderen niet alleen voor het show-werk. De kinder arbeid is in de meeste landen afge schaft ook in Rusland en de toer- nee is dan ook meer een vakantiereis. Het gezelschap zal allerlei recreatiecen tra bezoeken(Madurodam, Flevohof, Efteling), maar zal de avonden vrij houden voor het streng gediscipli neerde werk: de uitgekiende voorstel lingen die het ensemble al jaren in eigen land met enorm succes brengt en die nu voor het eerst in de geschiedenis in ons land te zien zullen zijn. De ongeveer 45 goed getrainde dansers zullen samen met het uit 50 kinderen bestaande koor en het dertig kind-ster ke orkest een wervelende voorstelling brengen, geinspireerd door de Russische cultuur en folklore. Spontaniteit Bij zo'n jeugdig ensemble gaat het niet alleen om strenge discipline, de sponta niteit zal het vooral bij de jongsten winnen. Zij doen hun uiterste best hun stemmetjes zo mooi mogelijk te laten klinken en zijn als pauwen zo trots op hun schitterende kostuumpjes. De ver dere aankleding is bont en sprookjes achtig. De toeschouwers, die met een houding van: „Nou ja kinderen... 't zal best leuk zijn" een beetje sceptisch naar de voorstelling in Parijs gingen kijken, waren na de eerste twee num mers overdonderd. Eén van de hoogtepunten van de show zal ongetwijfeld de „Rondedans van alle kinderen der wereld" worden, waarin - speciaal voor het Nederland- zondag vaderdag Dit jaar gaan we vader weer eens extra verwennen (dat mag ook wel 's) en hem verrassen met deze supermooie popeline herenpyjama's Popeline herenpyjama's, van het merk Wotex International, van een uitstekende pasvorm en kwaliteit en zorgvuldig afge werkt. Deze pyjama's, in een modern of cashmere dessin, kosten normaal f 20,-- maar U koopt ze nu voor nog géén vijftien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze bijzonder mooie popeline he renpyjama's in vele kleuren en diverse dessins en in dé maten 46 t/m 58, per stuk JA M Géén schrift, of tel. best. De „Kinderen van Móskou se publiek zelts een echte klompen dans, voorkomt. Het koor heeft boven dien met behulp van fonetisch schrift, een typisch Nederlands liedje ingestu deerd. Het programma is trouwens niet alleen maar op de Russische folklore gebaseerd: er komen Braziliaanse en Franse liedjes en dansen in voor, er zijn acrobatische stunts, die aan de Chinese perfectie doen denken. De „Kinderen van Moskou" staan zaterdagavond om kwart over acht in het Ahoy' Sportpaleis te popelen om te mogen beginnen. Dat gebeurt ook op zondagmiddag om twee uur en 's avonds om kwart over acht, en voor de laatste keer op maandavond om kwart over acht. De zondagmiddagmatinee belooft bo vendien extra spectaculair te worden door het optreden van een Schots Kinderorkest in het voorprogramma. Lezers van De Havenloods krijgen op vertoon van deze bon f 2,50 reduc- tie op alle rangen van f 15,- f 12,50 f 10,- f 7,50. Per bon max. 2 reduc- tiekaarten. Geldig voor alle voorstellingen. VAARTOCHTEN VRAAG GRATIS FOLDER Tel. 010-135400 - Postbus 815 Van 20 tot en met 23 juli organiseert De Havenloods een vier-daagse reis naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondtitten zullen wij u geheel Parijs laten zien: wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f 209,50 per persoon (éénpersoonskamer f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) naar Vlissingen, met de boot over naar Breskens en vervolgens naar Sluis. Hier koffietafel. Hierna naar België en via Brugge en Roeselaer naar Kortrijk. Vervolgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 2e dag: na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, De Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillots, Eiffel- toren, Panthéon en Graf van Napoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegenheid voor eventueel theaterbezoek.. 3e dag: om 10 uur gaan wjj weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. langs de boekenstalle tjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Con- ciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles waar bij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rijden en waarbij u de gelegenheid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelza- 'n nieuwe of betere douche? Ga eens kijken in de toonzaal van Vihamij-Buttinger. Daar zijn zoveel verschillende douches: in vorm, in kleur, in prijsU kunt er zoveel verschillende vragen stellen als u wilt - het antwoord zal altijd verantwoord zijn. Levering en installatie via uw eigen installateur. Ga dus voor een douche naar de toonzaal van vihami/touttinger geopend op normale kantooruren en bovendien op donderdag 19-21 len te bezichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar de Engel in Baarle-Nassau voor het grote af scheidsdiner. Terug in Rotterdam om 22.30 uur. Boekingen aan ons hoofdkantoor Pr. Hendrikkade 14, tel. 132170. Bijkantoren: Vlaardingen Hoogstraat 122, tel. 010-341071. Krimpen aan den IJssel: Weteringsingel 9, tel. 01807- 6967. Agentschappen: Rotterdam: Fa. Nic. v.d. Spek, Nieuwe Binnenweg 456b; Sig. Mag. De Bokser, V.H. Hasselman, Zwaanshals 245b: Boekhandel Bokhorst, Vierambachts- straat 109; Boekhandel Bokhorst, Pep- pelweg 128; Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83; Kramers Bovmans 'Boekhandel B.V., Karei Doorman straat 135; Krabo boekenmarkt, Mau- ritsweg 43. Capelle a.d. IJssel: Boek handel Bokhorst, Winkelcentrum De Koperwiek 61—63. Prijswinners van Humanitas-puzzel Op vrijdagmiddag 9 juni vond ten overstaan van notaris J. C. in 't Hout de trekking plaats van de prijswinnaars van de Humanitas-puzzel. De oplossing vari de puzzel, die op dinsdag 23 mei in de krant stond, is: „Helpt Humani- tas helpen steunt de kollekte". De prijswinnaars zijn: A. Slikkerveer, Nobelstraat 107b: f 500.-; F. 't Riet, Meiendaal 197: f250.-; C. A. de Mink, Goudserijweg 26b: f 100.-; K. de Graaf en mevrouw P. de Graaf- Lomberts, IJsvogelplein 256, Zwijn- drecht: f 25,-; M. A. Breusser-de Grin ten, Heijmansstraat 89: f20,-; mej. A. F. Drost, Eendrachtsstraat 114b: f 10.-; Hemmes, Eendrachtsweg 64: f 10.-; A. H. Horner, Hoefslag 15, Barendrecht: f 10.-; W. M. E. Lewis- van Dordrecht, p/a J. R. A. Lewis, Hemingwayplaats 290: f 10.-; G. A. Oskamp, Hoofdlaan 6: f 10.-; P. Poel man, Muijlwijkstraat 22, Papendrecht: f 10.-; G. H. van Rheenen en mevr.' R. A. v. Rheenen-Vrolijk, Zwaluw straat 224, Maassluis: f 10.-; T. de Vryer, Zweedsestraat 167b: f 10.-; M. C. V. Woerkom-Teske, Toscalaan 568, Hoogvliet: f 10.-. uit ons tuincentrum Ook de bloemen en planten in Uw tuin smachten op warme zomerdagen naar wateren als "moedertje natuur" daar dan niet voor zorgt, doet U het met deze gazonsproeier. Gazonsproeier van slagvast kunststof, op een brede voet (dus omvallen is er niet bij). Zodra U 'm op een 1/2 of 3/4 duims slang aansluit, geeft hij een fijne nevel die een weldaad voor Uw tuin is. Nu bij ons voor nog géén twee gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum, 2e etage, deze gazonsproeiers van slagvast kunststof op een "brede voet, met een aansluiting voor 1/2 en 3/4 duims slang, sproeiopper- vlak ong. 12nrv2 Géén schrift, of tel. best. De oplossing van de puzzel van vorige week luidt: Van de nood een deugd maken". Drie puzzelaars maakten van het puzzelen geld, althans vielen door het lot het tientje toe, dat we weke lijks aan de gelukkigen uitkeren. De winnaars zijn: H. Molengraaf, Ierseke- straat 12, Rotterdam, mevr. De Jong, Neptunusstraat 48c, Spijkenisse, J. E. v.d. Berg-van Mill, Rijsdijk 26, Rhoon. De oplossing van de puzzel, die dins dag in De Havenloods stond, vermel den we volgende week weer op deze plaats. Veel succes. Zorg dat al die plaatsen in Uw woning waar veel licht nodig is, ook voldoende verlicht zijn. Breng een t.l. verlichting aan in de keuken, boven Uw bureau of tafel, in de kelder, gang, hal of op zolder. T.L. verlichting bestaande uit een fraaie wit gemoffelde balk in smal model en 40 Watt buis, lengte 123 cm, kompleet met starter en voorschakelapparaat voor nog géén tientje. Vanaf vrijdagmprgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze t.l. balk met 40 Watt buis, kompleet met starter en voor schakelapparaat, 123 cm lang, in wit Plexiglas afschermkap f 6,95 voor f 4,95. Géén schrift, of tel.

De Havenloods | 1972 | | pagina 15