FCN voelt zich benadeeld ÊE Frnim Boekje als gids voor duinhoek van Holland Vliegvakantie in Twente tr A »o DE HAVENLOODS, DONDERDAG 15 JUNI 1972 24-513 zondag vaderdag zondag vaderdag zondag vaderdag zondag vaderdag Een leuk kado voor moderne vadersverras vader eens met dit shirt van de toekomst en laat hem ook eens kennismaken met de prettige eigenschappen van acf-yl/jersey. Jersey tricot overhemden, in een perfekte pasvorm met borst zakje en borstlat. Dit acryl/jer sey shirt in zeven moderne kleuren en in alle courante he- renmaten (ook de extra grote maten), van f 22,95 voor nog géén achttien gulden. Met zeven elftallen op halfverhard veld FC. Nieuwland is de jongste loot aan de Schiedamse voetbalstam. In 1966 opgericht begon het in 1968 in competitieverband te spelen. Aanvankelijk stonden ook wij sceptisch tegertover de oprichting van weer een nieuwe voetbalclub. Er waren er al voldoende in Schiedam en er waren oudere clubs die zich nog qua velden moesten behelpen. Er was en is veldennood in Schiedam en s het dan ook wel verstandig naast alle reeds bestaande en oudere clubs nog t een nieuwe club te komen? Met jeugdige overmoed en tegen alle stromen in is FCN aan het avontuur begonnen en naar het zich laat aanzien met succes. Aanvankelijk met een handjevol leden, maar nu kan secretaris D. I. Hoogstad met trots vertellen dat op de ledenlijst een dikke 100 namen staan plus nog 75 donateurs. „Wij zijn dan ook n plan in te schrijven met een zevende elftal. We vragen ons alleen af hoe het yet met de speelmogelijkheden De heer Hoogstad: „Ik baseer dit op dte afgelopen competitie. Wij voetbal len zonder twijfel het best in onze afdeling. Als ik alleen maar denk aan de wedstrijd tegen Varkenoord. Toen waren wij zeker 85 minuten in de meerderheid. Zij wonnen echter met werden kampioen. Wij misten stellen dat zeker het eerste het komen de seizoen kampioen zal worden. Het tweede team heeft de afgelopen competitie net de boot gemist. Het kwam één punt te kort om naar de reserve eerste klasse te promoveren en de jongens en ook de trainer zijn erop gebrand het komende seizoen hun kandidatuur weer te stellen". FCN zit zeker niet stil. De trainingen een afwerker en ik geloof wel dat die gaan door en reeds nu zijn er oefen- De heer P. F. C. Wammis, sinds een jaar voorzitter van FCN valt zijn secre taris bij. „Het speelveld van ons dat is natuurlijk een enorm groot probleem. Het halfverharde veld is een voor wedstrijdsport onmogelijk veld. Niet voor niets hebben wij dikwijls veel geblesseerde spelers. Wij voelen ons door de overheid een beetje achteruit gezet. Wij hebben het idee dat FCN er maar een beetje is. De heer Hoogstad (27) is de enige in het bestuur die vanaf de oprichting achter de groene tafel heeft gezeten. Hij weet nog drommels goed hoe zijn club in een snackbar aan de Mgr. Nolenslaan werd opgericht en hoe hij en zijn medebestuurders tegen de stroom in hebben moeten roeien. Zelf was hij speler van GTB en hij heeft nu nog geen spijt dat hij met een aantal kameraden de moed heeft gehad, tegen tussen de nieuwe krachten zit. In het afgelopen seizoen wonnen we de eerste wedstrijden. Toen kwam die rel tussen de supporters van ons en Kreek Boys en hoe het komt weet ik niet, maar vapaf dat moment kwam er een terug slag. We verloren niet minder dan vijf wed strijden achter elkaar. Dat heeft ons de das omgedaan want in de laatste helft van de competitie zijn we bijzonder sterk teruggekomen. Daarom durf ik te wedstrijden gespeeld. Trainer Clarijs wil als de competitie begint goed beslagen ten ijs komen. Nu wordt er nog een keer in de week getraind, maar het zal niet lang meer duren of het wordt weer twee keer en er ontbreken maar weinig jongens op die trainingen. FCN '66, zoals de vereniging officieel heet, is jong, het bestuur is jong en wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Waarom zou die toekomst dan niet voor FCN zijn1? PIET BUL iucc udi rui> ci iiidcii ecu uccijc Kameraden ae moea neen genau, tegen bijhangt bij bureau sportzaken en de alle raadgevingen in, tot de oprichting gemeente. Ik begrijp echt wel dat het 1 moeilijk is, maar er moet toch een oplossing gevonden kunnen worden. Er zijn wel voorstellen geweest om onze elftallen gesplitst te laten spelen. Een voorstel was dan een of twee elftallen op een van de bijvelden van SVV te laten spelen. Men heeft het mij en het bestuur misschien wat kwalijk genomen dat wij dat niet wilden. Het is echter zo, dat de sfeer bij ons bijzonder goed is. Als we verdeeld gaan spelen bestaht de kans dat alles wat we in de paar jaar hebben opgebouwd, teniet wordt ge daan en daarom zijn we dan ook niet op het voorstel ingegaan. Dan voetbal- we liever nog maar een jaar op die halfverharde velden", aldus de heer Wammis die een alternatief plan ontvouwde. „Waarom kunnen we niet bij ,GSS voorlopig gaan spelen. Met GSS heb ben we daarover al contact gehad en ik dacht wel dat die met dat plan ak koord konden gaan". Knokken De heer Wammis is van mening dat FCN in die paar jaar van haar bestaan uitgegroeid is tot een gezonde, steeds •groeiende vereniging, „en, we stellen het verkrijgen van een veld primair. Daar zullen we voor blijven knokken. Ik weet er is geen geld, maar laten we hopen dat de gemeente door de af koop van het watercontract met de gemeente Rotterdam weer over wat geld komt te beschikken en dat een groot deel daarvan besteed zal worden aan sport en recreatie". FCN heeft geen junioren en ook dat komt door de moeilijke omstandighe den waarop gespeeld moet worden. „Er zijn tal van aanmeldingen van junioren geweest. Wij moeten de jonge lui echter doorsturen, want wij willen 'per sé geen junioren op ons slechte en gevaarlijke veld laten spelen. Elke ver eniging heeft jeugd nodig, ook wij. Dat beseffen we drommels goed, maar dan moet die jeugd ook verantwoord kunnen voetballen". De heer Wammis is met zijn 29 jaar een van de jongste bestuurders in Schiedam en hij heeft om zich heen ook een aantal jeugdige medewerkers geschaard waarvan penningmeester G. M. Rost met zijn 35 jaar de oudste van FCN te komen. Dat FCN toch wel een vereniging is waar de jongelui wat in zien blijkt wel aan het grote aantal overschrijvingen. In trainer Rinus Clarijs heeft FCN een bijzonder kundig vakman aangetrok ken. Clarijs is zelf nog jong en hij voelt de jeugd uitstekend aan. Het bestuur is derhalve bijzonder blij, dat de heer Clarijs weer voor een jaar heeft bijgete- Trots is het bestuur op verzorger Fred Jung, in het dagelijks leven masseur bij Ted Troost en voor de spelers een onmisbare kracht. „Hij heeft juist door dat nare veld handenvol werk om de jongens in conditie te houden en dat lukt hem uitstekend. Optimistisch Ondanks alle moeilijkheden rondom FCN is men toch wel zeer optimis tisch. De heer Hoogstad, 2e voorzitter, waagt het zelfs te zeggen: „We worden met drie elftallen kampioen". Hij is De Rotterdamse Stichting voor de Lichamelijke Opvoeding heeft in haar serie uitgaven van wandelroutes door de natuur in en om Rotterdam een nieuwe versie van het boekje „Natuur pad Hoek van Holland" uitgebracht. Het boekje, dat 26 pagina's telt, bevat een routebeschrijving voor een wande ling door een duingebied, waar flora en fauna nog ongerept zijn. Bovendien wordt een toelichting gegeven op ver schillende belangrijke bomen-, strui ken- en plantensoorten, die men tij dens de wandeling (die wordt aanbevo len voor de periode tot eind oktober) passeert. Ook de dieren, die in het duingebied van Hoek van Holland le ven, worden in het boekje beschreven. WASAUTOMAAT? AFWASAUTOMAAT? KOELKAST? DIEPVRIEZER? FORNUIS? gerard de lange Bewijs mij omgaand dat u niet bluft. Zend mij uw R 1/6 prijslijst over wasautomaten/afwasautomaten/koelkasten/ diepvriezers/kookapparaten (Doorhalen wat niet verlangd wordt.) Wandelaars kunnen vier plaatsen als beginpunt van hun duinwandeling ne men: de camping aan de Tasmanweg, het August Reitsmahuis, het recreatie oord aan de Wierstraat, of op de hoek van 's Graven? and se weg en Kerkhof- weg. Voor de wandelaar, die behalve van de duinen ook nog iets van het strand wil zien, is er het bopkje „Schel pen", dat in 28 pagina's de strandloper bekend maakt met de meest voorko mende schelpen. De boekjes kosten ieder één gulden. Ze zijn verkrijgbaar bij de Rotterdamse Stichting voor de Lichamelijke Opyoe- ding, kamer 365 van het E.N.-gebouw aan de Coolsingel 6, op werkdagen v; 9 tot 16 uur, op het VVV-kantoor a: de Rietdijkstraat 13, bij de camping aan de Tasmanweg 4, en bij het recrea tieoord aan de Wierstraat 99. Men kan de boekjes ook per giro bestellen op rekeningnummer 400.700 t.n.v. de Rotterdamse Stichting voor de Licha melijke Opvoeding, onder vermelding van de gewenste titel(s). Per giro be steld kosten de boekjes f 1.25 per stuk. Ten bate van het Nederlandse Roode Kruis treedt een - waarschijnlijk - versterkt VDL op woensdagavond 21 juni a.s. aan tegen een door Fotohuset geformeerd sterrenteam. Evenals dat vorig jaar tegen Excelsior M het geval was heeft organisator Piet 't Hart weer vele semi-profs weten over te halen naar Maassluis te komen. Voor Foto huset zullen namelijk uitkomen de Sparta-spelers Hans Bentzon en Hans Venneker, de Fortuna-spelers Hiddo Reys, Leen Boon, Ger Pijl, Cees Bou- man, Piet de Vries, Arie Don, Mat tie van Toorn, Aad Reygersberg en de FC Den Haag)ADO-spelers Hans van Eeden, Paul Roodnat en Sjaak Rogge veen. De benefietwedstrijd voor het Roode Kruis zal worden gespeeld op het terrein van VDL en begint zeven uur. te huur gevraagd winkel- of bedrijfspand Minimale oppervlakte 250 m2 gelijkvloers of daartoe uit te breiden. Parkeergelegenheid in onmiddellijke omgeving is pluspunt. Toestemming tot vestiging detailhandel dwingende eis. Huidige bestemming niet van belang. Brieven met gegevens omtrent ligging, oppervlakte en gevraagde huurprijs onder nr. 22023 van dit blad. Hebben vaders oude pantoffels hun beste tijd wel gehadver wen hem dan op zondag 18 juni met een paar nieuwe. Herenpantoffels met ijzersterke zool. Een keurige pantoffel in een goed passend model koopt U nu in 2 kleuren, per paar voor nog géén twee rijksdaal- Géén schrift, of tel. best. Scouting Singers raken bekend De Scouting Singers o.l.v. Piet IJdo, die nu op de kop af een halfjaar bestaan, raken behalve in Vlaardingen en Maassluis ook al aardig bekend i de landelijke Scouting. Komend weekend zal er een optreden verzorgd worden in de padvinders plaats Ommen tijdens de Nationale Koempoelan (leidersbijeenkomst), waar zo'n 2000 leiders en leidsters worden verwacht. Op 22 juni wordt de eerste plaat opgenomen m"Rotterdam. Daarop wordt het Euroscout-lied ge zongen, de herkenningsmelodie van het internationale padvinderskamp, dat van 29 juli tot 6 augustus in het Kralingse Bos gehouden wordt en waar de groep ook drie optredens moet verzorgen. VLAARDINGEN- In de maand mei zochten 38.550 personen de gemeentelijke zweminrichting Kolpabad tegen 48.554 in de maand mei van het vorige jaar. De ongunstige weersgesteldheid van de afgelo pen weken zal ongetwijfeld oorzaak zijn van dit lagere bezoekerscijfer. Bij het diploma- zwemmen op 7 juni j.l. slaagden 110 van de 113 kandidaten voor het diploma-A van de K.N.Z.B. Van de 38 gegadigden voor het diploma-B werd er één afgewezen. Aan de bestaande vakantiearrange menten in Twente zijn dezer dagen drie nieuwe toegevoegd onder de ver zamelnaam „Vliegvakanties in Twente". Zij kwamen tot stand door samenwerking tussen de Provinciale VVV Overijssel en de Nederlandse Luchtvaart Maatschappij (NLM). De arrangementen zijn: 5 dagen Twente (iedere maandag van 12 juni t/m 18 september 1972). Bij de reissom van f 229.— zijn de vliegreis heen en terug per N.L.M., excursies per bus met koffietafels en algehele verzorging vanaf de lunch op de eerste d?g tot het diner op de iaatste dag inbegrepen. Gelogeerd wordt in het bekende hotel De Herikerberg te Markelo. Er worden tochten gemaakt door Twente, naar Ibbenbüren en Tecklenburg in Duitsland en naar Noordwest Overijssel en de Noordoostpolder. De vliegtuigen vertrekken van Amsterdam en Groningen naar Twente v.v. „Weekje wandelen door Twente" kost f 192.- per persoon. Ook hier is zowel de vliegreis als de algehele verzorging inbegrepen. Men krijgt de gelegenheid tijdens dagtochten van ongeveer 12 km. het uniek mooie Twente te bekijken. De bagage wordt door een speciale koeriersdienst elke dag naar de avondbestemming gebracht, zodat men er geen omkijken naar heeft. Dit arrangement kan op elke willekeurige woensdag, donderdag en vrijdag worden aangevangen tussen 14 juni en 27 september 1972. Men kan ook en dat is het derde' arrangement in deze nieuwe serie - een „weekje fietsen door Twente". Hier zijn de kosten per persoon eveneens f 192.-. Er zijn in samen werking met de ANWB (net als bij het wandelarrangement) prachtige routes uitgezet. Voor de fietsers zijn die routes per dag 40 tot 45 km., onder meer leidend door landgoederen, die doorgaans niet voor het publiek zijn opengesteld. Hier ook een speciale koeriersdienst, die het vervoer van de bagage dagelijks verzorgt. Het arran gement is op basis van volledig pen sion. Fietsen kunnen eventueel worden gehuurd voor f 12.50 per week. Dit arrangement loopt van 14 juni t/m 27 september 1972. Voor de drie arran gementen kan men boeken bij alle reisbureaus in Nederland, alle ANWB-kantoren en de Provinciale WV Overijssel, Marktplein 35 te Almelo, tel. 05490- 10266. Vanat vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie- ping parterre deze viskoffer van slagvast kunststof (afm. 34 x 16 x 15 cm) in de kleuren bruin en blauw, per stuk Lau: „Het is zo tijd" De show rond het afscheid van Coen Moulijn kreeg niet de apotheose, die gepland was. Coentje zou zo stond in het draaiboek na het vertrek van alle spelers van het terrein uit de catacomben terugkeren om op de middenstip zijn Feyenoordshirt neer te leggen. Coen kon het niet, het was voor hem teveel om nogeens in de lichtbundels terug te keren en voor de duizenden wachtenden een afscheidssolo te brengen. Twee anderen, die ook jarenlang in de top van het Nederlandse voetbal hebben meegedraaid, hadden zo'n solo graag gegeven, maar voor hen was die niet geprogrammeerd. Hun afscheid van het grote publiek werd in die Kuip wel terloops meegenomen, maar dit was slechts bijzaak. Die twee, Schiedammers van oorsprong, zijn Lau van Ravens en Koen Brouwer. Twee topscheidsrech- ters, die niet vrijwillig, maar door de regels van de bond gedwongen afscheid namen. Van Ravens werd in de scha- duW van Moulijn wel langs het publiek gedragen en Brouwer aan het eind van het voorprogramma, maar daarmee Een scheidsrechter heeft nu eenmaal commercieel minder waarde voor orga nisatoren van voetbalwedstrijden dan een speler. Zo'n arbiter vormt slechts een noodzakelijk kwaad in het voetbal- bestel, dat zijn commerciële basis voedt met het aanwakkeren van een hysterie bij het publiek. Publiek, dat het vrijdagavond zelts presteerde om Van Ravens in zijn afscheidswedstrijd het „Hi, ha, hondelul" mee te geven. Lau van Ravens en Koen Brouwer, twee scheidsrechters die best nog voor die onkostenvergoeding hadden willen doorgaan mogen niet meer de grasmat op. In Nederland niet, in het buiten land niet. Hun afscheid is definitief. Voor Brouwer precies volgens het reglement, vóór Van Ravens na een jaar dispensatie. Jongeren nemen straks de plaats in van deze twee geheel verschillende arbiters. Van Ravens: resoluut en niets ontziend, autoritair misschien, maar toch respect afdwingend. Brouwer: de man van de bliksemcarrière, wist zijn „Het valt wel moeilijk" leiding te brengen op een manier, die niet snel schokte en liet merken, dat hij meer waarde hechtte aan een mens tot mens benadering. Twee werelden zijn nu samengesmolten. Koen Brouwer onderging die confron tatie met het afscheid zaterdagavond nogmaals op een door het Vlaardingse VFC aan hem en zijn vrouw aangebo den receptie. De andere dag besloot hij zijn scheidsrechterstijd op het veld ook af in Vlaardingen. Nu zijn woonplaats, maaf in 1959 de stad waar hij als scheidsrechter debu teerde. Toen waren het VFC6 en SVV 11Drie jaar later had hij zijn plaats in het betaalde voetbal veroverd. De eerstedivisie-uitsmijter Fortuna- Cambuur was zijn zwanezang. „Ik heb er eigenlijk nog niet eens bij' stilgestaan wat het voor me moet zijn om een rustige zondag te hebben' vertelt hij. „Op het moment, dat je afscheid neemt ligt de competitie stil en ga je rustig met vakantie. Ik geloof, dat het besef et niet meer bij te zijn pas komt, wanneer dadelijk de compe titie weer begint. Wanneer je je naam niet meer tegenkomt bij de wedstrij den. Op dit moment geldt nog te veel het afscheid. Niet de gevolgen daar- Ook Lau van Ravens is nog niet zover dat het nietsdoen hem al bezighoudt: „Nee gestopt ben ik nog niet", zegt hij corrigerend. „Nu ben ik nog volop bezig en dat zal nog wel doorgaan tot 1 augustus. Maar ik geloof, dat wan neer het dadelijk augustus ts en het einde is onherroepelijk daar, dat het wel even moeilijk voor me zal zijn". Van Ravens zal het er niet moeilijker mee hebben, dan bij de vele kritieke momenten die hij als scheidsrechter heeft meegemaakt. Hoekse- en Kabel jauwse twisten hebben zich rond arbi ter Van Ravens afgespeeld, maar hij bleef er onwankelbaar onder. Hij han teerde de fluit; hij nam de beslissingen. „De kreet autoritair wordt dan gauw gebruikt" zo beaamt hij. „Maar dat is eigenlijk al van enkele jaren terug. Een jaar of vier, vijf geleden noemde men mij agressief, autoritair en een driftkik kertje, maar de laatste twee jaar is de beoordeling - zoals ik die ondervind alleen positief. Neem nu dat afscheid bij Feyenoord. Als je dan reactie hoort van de mensen, van Jan Publiek. Dat is gewoon vreselijk fijn". „Je moet zelf ook eens in de spiegel durven kijken", vindt Koen Brouwer, inhakend op de mogelijkheid, dat ook een scheidsrechter niet feilloos is. „Daaraan herken je een sportman. Als je het op kan brengen om je ongelijk te bekennen dan ben je pas een goede". Koen Brouwer heeft vele keren in die spiegel gekeken: het gezicht van zijn echtgenote. Zij was zijn controleur en supporter tegelijk. Maar Koen Brouwer was ongetwijfeld uit het goede scheids- rechtershout gesneden. Het hout waaruit zijn collega Van Ravens in vier slagen het profiel van een topscheidsrechter beeldhouwt: „Hij zal persoonlijkheid moeten bezit ten. Dat komt voor mij op de eerste plaats. Over punt twee en drie zullen vele meningen verschillen, maar voor mij is punt twee: conditie. Punt drie is dan spelregelkennis en punt vier: veel geluk. Want echt, zonder geluk kom je er niet". GERARD S. VERVER. Laat vader niet het hele vissei- zoen lang tobben met verward nylon, gebroken dobbers en zoekgeraakte hakenkoop nu voor hem deze handige viskof fer. Viskoffer vanslagvast kunststof, dus licht in gewicht en roest vrij. Een ideale koffer met open slaand deksel, 2 uitklapbare laden met vakindeling (voor kleine visattributen). Met han dige greep en sluiting als speci ale vaderdagaanbieding spot goedkoop, want normaal kost deze viskoffer f 9,95 maar nu koopt U 'm voor nog géén zeven Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie ping parterre deze herenpantof fels met ijzersterke zool, in de kleuren bruin en zwart en de maten 40 t/m JM voor Tl Géén schrift, of tel. best. VLAARDINGEN- Sursum Corda heeft haar honderdgulden-actie beëindigd. De le ning werd gestopt bij een bedrag van f 8.000,- omdat de fancy-fair f 3.000,- en de lotenverkoop verdere lening niet nodig maakte. Sursum Corda kan zich nu op andere activiteiten richten die in de jubi- leummaand september zullen plaatsvinden, O*, een Hofconcert, een receptie en een groot muziekfeest in de Stadsgehoorzaal. Verder gaat de drumband naar concoursen in Schiedam en Vianen en de harmonie neemt deel aan het bondsconcours te Zaan dam. De muziek-repetities van Sursum Cor da vinden tijdelijk plaats op maandagavond vanaf 20 uur in het Rode Kruis gebouw, Emmastraat 32. Heeft het U al veel hoofdbre kens gekost om een vaderdag- kado te bedenken, maar nog steeds vergeefsdhn doen wij U nu een goede suggestie aan de hand. Rundlederen Porto Quick he renportemonnee met 2 zilver geldvakken, 2 vakken voor pa piergeld en een apart fotohoek je, nu in de kleuren bruin en zwart van f 13,95 voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze rundlederen Porto Quick he renportemonnees met vakken voor papiergeld, voor zilver geld met rits en foto hoekje, in de kleuren bruin en zwart ^0^^ voor

De Havenloods | 1972 | | pagina 4