7j 9: Doorstroming levert nog steeds problemen op Schiedams jeugdwerk presenteert zich Aanbod goedkope woningen G" DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 JUNI 1972 25-511 draion en bri-nylon DAF MINERVA Oók in Schiedam is de doorstro mingspremie aangegrepen, om te trachten op die manier wat meer goedkope woningen beschikbaar te krijgen. De ervaring heeft ge leerd, dat het verstrekken van een premie in Schiedam niet die betekenis heeft gekregen, welke de minister en het gemeentebe stuur daarvan hebben verwacht. Er kan in het algemeen worden gesteld, dat iemand die bereid is een woning in een hogere huur- klasse te betrekken, dat zonder premie ook wel zou hebben ge daan. Zoals bekend kan onder bepaalde voorwaarden een pre mie worden verstrekt, als men van een goedkope naar een duur dere woning verhuist. Aan de maandag 26 juni te houden raadsvergadering wordt voorge steld, ingevolge een beslissing van de minister, de huurgrens om voor een uitkering in aanmerking te komen, te bepalen van f 160,- tot f 325,- voor het te verlaten huis. In 'sommige gevallen mag de premie mede een duwtje hebben gegeven tot het besluit te verhuizen. De heer T. Smith, chef van het bureau Huisvesting in Schiedam is van mening dat de premie de doorstroming weinig heeft beïnvloed. Het voornaamste is, dat er zich te weinig mogelijkheden voor doen. Dat wil zeggen het aanbod van woningen in de lagere huurklasse is in Schiedam beperkt. Dit is mede de oorzaak dat het met het ontruimen van de voor sloop bestemde huizen aan de Parallelweg niet zo vlot gaat. Het zelfde is dat het geval met woningen in de saneringswijken en bijvoorbeeld aan het Nieuwsticht. Waar vind men nog woningen die een huur beneden de f 100,-hebben? Bejaarden Ook het verkrijgen van woningen voor bejaarden levert problemen op. De heer Smith: „Er zijn veel bejaarden die in hun woningen vereenzamen. Men wil graag in ae binnenstad wonen, maar daar zijn weinig geschikte huizen" Is het juist dat bewoners van bepaal de stadsgedeelten vooral bijvoorbeeld uit de „Gorzen" het elders maar slecht kunnen wennen en na een korte tijd weer naar hun oude wijk terugwillen? „Dat komt voor" is de ervaring van de heer Smith, „opvallend is het echter niet. Het is voor veel mensen een hele verandering om b.v. naar Nieuwland of DAF MINERVA Groenoor.d te verhuizen. In het alge meen weet men zich best aan te passen". Intussen wijzigt het totale woning beeld in Schiedam. Woningen en dan vooral flats, waarvan de huurprijs rond de f 200,- of iets daarboven liggen waren enkele jaren geleden moeilijk te verhuren. Daarin is verandering geko men, ook al vallen deze huizen in de jaarlijkse huurverhoging. De huur van woningwetwoningen loopt in Schie dam op tot f 400,— en het is nog niet bekend wat de huren straks in Woud- hoek zullen worden. Premie Een factor bij de flats aan de Nieuwe Damlaan is, dat deze huur te hoog is om in aanmerking te komen voor de De Nederlandse vereniging bescher ming voetgangers heeft het gemeente bestuur van Schiedam gevraagd de abri's te voorzien van een bankje (des noods opklapbaar) ten dienste van bejaarden. betaal nu minder Bij het bekleden van Uw meu belen bespaart U veel geld en nu kunt U ook bij de aankoop van de benodigde stof nog eens guldens besparen. Draion en Bri-nylon meubelstof van een mooie en zware kwali teit, in passende interieurkleu- ren. Meubelstof van 130 cm breed uit de prijsserie van f 22,50 voor nog géén acht gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze zware kwaliteit Draion en Bri- nylon meubelstof. Keuze uit diverse interieurkleuren, meter van f 22,50 én schrift, i Géén schrift, of tel. best. Vele 'duizenden Schiedammers hebben de tocht door de donkere gangen van het bureau Huisvesting gemaakt in de hoop een oplossing te vinden voor hun problemen. doorstromingspremie, die maximaal voor woningen met f 325,- geldt. Het standpunt van de minister is, dat dege nen die een dergelijke huur kunnen opbrengen, niet voor een premie in aanmerking behoeven te komen. Een standpunt overigens, dat bij de snelstij- gende huren, wel voor herziening in aanmerking zou kunnen komen. Van groot belang is dat de woningen in Woudhoek beneden de door de minis ter gestelde grens blijven. Dat kan gunstig werken voor de doorstroming, zodat meer woningen met een lage huur vrij komen. Dat is niet het geval Gróte Kerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 17 uur ds. J.C. Stelwagen, Delft. Bethelkerk 9 uur ds. A. D. Klaassen. Opstandingskerk 10 uur ds. H. J. Groe- newegen. Aula Pinasplein 10 uur ds. J. Dieper- sloot, Rotterdam. Dorpskerk 10 uur dr. A. P. v.d. Made, Rotterdam Open Deurdienst m.m.v. Tienerkoor, 19 uur ds. R. Heusinkveld, Maassluis. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. S. Gerbrandy. Schepphuis 10 uur Jongerendienst o.l.v. de heer Gerringa. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. A.D. Klaassen. Oud-Katholieke Parochie, Dam 30, 10.30 uur H. Mis pastoor drs. F. Smits. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat 10 uur ds. A. Steinhart. Het Apostolische Genootschap. Lind- eyerstraat 9.30 uur en 5 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, Samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding ma joor G. Brinkman en Lt. J. Wittebol. Baptisten Gemeente. Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Schiedam- Overschïe. gebruik gebouw Evang. Luth. Gemeente. Oranjestraat 8.15 uur ds. D. Los, 15 uur ds. R.K. Wigboldus. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie. Ire- ne-kerk Lange Haven 10 uur de heer Op 't Hof uit Vlaardingen, 17 uur Grotekerk ds. J. Stelwagen uit Delft. Afscheid van dominee Koek Zondagmorgen 25 juni om half elf zal ds. B. A. Koek tijdens een bijzondere kerkdienst afscheid nemen van de Ned. Prot. Bond. Op zondag 3 september zal de predikant zijn intrede doen in Oosterbeek. Na afloop van de dienst, zondagmorgen, is er gelegenheid per soonlijk afscheid van ds. Koek en zijn echtgenote te nemen. T.V. DEFEKT WIJ HELPEN 0IREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM (O TEL. 26.86.38 Plannen voor bouw woningwetwoningen in Woudhoek-Zuid De woningbouwvereniging Volkshuis vesting heeft plannen in voorbereiding voor de bouw van 202 eengezinswo ningen en 143 portiekwoningen in de woningwetsector. De plannen, die uit gevoerd zullen worden in Woudhoek- Zuid, komen in hoofdzaak overeen met die voor het oostelijk deel van Schiedam te bouwen 196 eengezinswo ningen en 143 portiekwoningen. Voor de bouwplannen definitief uit te werken en in te dienen bij het ministe rie van volkshuisvesting, stelt de vere niging een uitspraak van de gemeente raad op prijs of in beginsel de nodige medewerking wordt verleend. De vere niging overweegt eerst dè 143 portiek woningen in uitvoering te nemen. Ge streefd wordt de uitvoering van de woningen op een efficiënte wijze in te passen in de uitvoering van de door de gemeente te bouwen portiekwoningen. Het laat zich aanzien dat in de raads vergadering van augustus of september een uitgewerkt voorstel aan de raad zal' worden voorgelegd. D§ vereniging streeft ernaar, de bouw spoedig na het nemen van de raadsbesluiten te laten beginnen, zodat de continuïteit in de woningbouwproduktie behouden blijft. De commissie voor de gemeente lijke woningdienst heeft met het voor stel kunnen instèmmen. met de woningen in de torenflat aan de Laan van Bol'Es, waar de huren van 2- en 3 kamerwoningen f 380,- bedra gen. In de komende raadsvergadering zal gesproken worden over de verkoop van grond aan de Laan van Spieringshoek voor de bouw van 36 koopwoningen, die dus evenmin bijdragen de doorstro ming te bevorderen. Er wordt in Schie dam genoeg gebouwd, maar dat bete kent niet dat doorstroming de gewens te resultaten oplevert. L'tH. 4 betaal nu minder Kleine kinderen worderugroot, maar hun bedjes blijven klein Met een kijkje op onze kinder-afdeling is ook dit pro bleem weer opgelost. Partij aanbieding junior ledikan- tjes in 2 moderne kleuren. Dit ledikant is in 5 minuten zonder schroeven gemonteerd, nu van f 79,-- voor nog géén vijf tien- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze oersterke junior ledikantjes met een bodemmaat van 70 x 150 cm. In grenen en rood gebeitst, Normaal verkopen wij deze pull over al voor f 14,95 en dat is heus niet veelmaar tijdens deze aanbieding betaalt U nog minder en dat maakt een ritje stad wel meer dan de moeite waard. Vlotte streeppullover van 100% acryl met moderne U-hals. De ze truitjes in driekleurige streep- dessins, in de maten 36t/m,44 voor nog géén tientje per stuk. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze moderne streeppullover van 100% acryl (U-hals) in de kleu- renkombinaties bruin/oranje/ wit, zwart/geel/wit en marine/ rood/wit, in de n ten 36 t/m 44, per stuk Vergadering van gemeenteraad Maandag 26 juni om 8 uur zal de .gemeenteraad van Schiedam vergade ren. Aan de. orde komen een aantal voorstellen met betrekking tot onder wijszaken. Eveneens komt ter sprake een wijziging van erfpachtvoorwaar- den. Voorgesteld wordt het pand Lek straat 19a en b aan te kopen voor de verplichte verbetering van de buiten waterkering. Eveneens wordt voorge steld een stuk grond, gelegen aan de St. Pietersteeg en achter de Oud-Ka tholieke Kerk aan de Dam te kopen voor de bouw van de brandweerkazer ne. De panden Rijnstraat 41-49 en Havendijk 30 kunnen worden aange kocht, eveneens ten behoeve van de waterkering. *De heer J. Foppen (KVP) heeft in verband met zijn vertrek naar Zwijn- drecht bedankt als lid van de gemeen teraad van Schiedam. De voormalige gereformeerde Goede Havenkerk aan de Vlaardingerdijk in Schiedam, die is gekocht door de Stichtirlg Provinciale Bibliotheek, zal een verbouwing ondergaan. Op de vroegere kerkzaal zal een tweede verdieping gebouwd worden. De ver bouwing zal waarschijnlijk eind van dit jaar gereed zijn. DAF MINERVA Manifestatie in sporthal „Margriet" De Raad voor Jeugd en Jongeren zal eind augustus een manifestatie organiseren om meer bekendheid te geven aan de raad en de aktiviteiten daarvan. De manifestatie die gehouden wordt in de sporthal Margriet is tevens bedoeld als prestatie van het gehele Schiedamse jeugdwerk. In samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap zul len in het kader van de culturele week een aantal experimentele theatergebeurtenissen plaatsvinden. De voorbereidende werkgroep bestaat uit Martin Groen- horst, Leo v.d. Hoeven, Jos v.d. Lugt en Jaap Shravesan- de. Er zijn onderhandelingen gaande met de Engelse pop groepen Jackson Heights, Dizzy Mans Band en bands uit eigen land. Verder zijn er contacten met het bewegings-, theater Bewth en Funhouse. Er komen informatiestands over drugs, sexualiteit, werkgelegenheid en over het Schiedamse jeugdwerk. Men hoopt door deze manifesta tie het jeugdwerk op gang te brengen. Na de manifestatie zullen werkgroepen en vrijwilligers aan de slag gaan. Daarom wil men contact met zoveel mogelijk jeugdige Schiedammers. Naast steun van de plaatselijke pers wil men ook een eigen informatieblad uitgeven dat aandacht gaat besteden aan het gebeuren. Men wil trachten oni mede door sponsors de noodzakelij ke financiën te verkrijgen. Er wordt gerekend op een bezoekers-aantal van 3000. Gerekend wordt op een garantiesom van f.5000,- van de SRJJ ep f.5000,- van sponsors, terwijl de SG dan een garantiesom geeft van f.3.500,-, aan huur van stands wordt f.1000,- verwacht. Voor de algemene organisatie wordt een aparte Stichting gevormd. Bij het gemeentebestuur, brandweer en politie zijn reeds de benodigde vergunningen aangevraagd. betaal nu minder Voor de mensen die van goede muziek houden een beloning in hun eigen genredubbel l.p.'s voor een absurd laag prijsje. Twee geweldige albums elk be staande uit twéé 30 cm stereo l.p.'s; 1 album met 56 dans- hits en het tweede album met een steengoede dixieland-verza- meling (Chris Barber en Acker Bilk). Deze albums, door elkaar, per stuk voor nog géén vier gul den. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze geweldige albums bestaande uit twee 30 cm ste-^^ reo l.p.'s, per W UX album Er was deze week weer een groot zwemfes'tijn in het Sportfondsenbad. Ongeveer 900 scholieren van het Schie damse basisonderwijs hebben hun best gedaan om het zwemdiploma te beha len. Met deze gebeurtenis is een perio de van 25 jaar schoolzwemmen afge sloten. Badmeester J. J. A. Garnaat heeft daarin een belangrijk rol ge speeld. In het algemeen wordt door 90 procent van het aantal scholieren hpt diploma behaald. Watervrees kennen weinigen. Tijdens een receptie dinsdag avond heeft de heer Garnaat afscheid genomen als badmeester. Oecumenische dienst Raad van Kerken Het uitvoerend comité van de Wereld raad van Kerken houdt van 13-23 augustus haar periodieke vergadering in Utrecht. Ter gelegenheid van de vergadering van dit centraal comité organiseert de plaatselijke raad van kerken op zondag 20 augustus een oecumenische dienst in de Grote Kerk te Schiedam, aanvang 10 uur. De prediking van de dienst zal worden gehouden door één van de leden van het centrale comité van de Wereldraad van Kerken prof. Adrej. Ziak van de Evangelische Kerk in Tsjechoslowakije. De vertaling wordt verzorgd door ds. M. C. Baart. De liturgie wordt verzorgd door pastoor drs. F. Smit. Medewerking verlenen de Chr. Harmo nievereniging „Harpe Davids", het kerkkoor van de parochie van Johan nes de Doper, J. P. Bekkers, orgel. De volgende besprekingen over de uit gave van de landelijke raad, God-We reld-Kerk, zullen worden gehouden op de woensdagen 27 september en 22 november. Op de hoek van de Schiedamseweg- Prinses Beatrixlaan in Schiedam is de nieuwe school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden in aan bouw. Verwacht wordt dat de school met ingang van het niéuwe leerjaar in gebruik kan worden genomen. De school was tot nu toe ondergebracht in een oud pand aan de Fahrenheitstraat. Bezoek aan Shell gaat niet door Het bezoek van de gemeenteraad van Schiedam aan de Shell op 5 juli gaat niet door. De directie van de Shell heeft het gemeentebestuur laten weten dat door onvoorziene omstandigheden een deel van de directie niet aanwezig kan zijn die dag. Daarom wordt het beter geacht het bezoek tot een later tijdstip uit te stellen. B. en W. verzoe ken daarom de gemeenteraad de brief van 29 mei, waarin de uitnodiging als ingetrokken te beschouwen. De directie van de Shell had te kennen gegeven dat tijdens het bezoek geen p ersvertegenwoordigers aanwezig mochten zijn, hetgeen voor D'66 raadsleden aanleiding was voor de uit nodiging te bedanken. Plastic vuilniszak 1 september verplicht Met ingang van '1 september zal de plastic vuilniszak in Schiedam ver plicht worden gesteld. In verband hier mee bieden B. W. de raad een wijzi ging van de verordening ter vaststelling aan. Als eis wordt gesteld het gebruik van plastic zakken voorzien van een KOMO-keurmerk. Het verplicht stellen van de plastic zak voor bedrijfsvuil, wordt niet uitvoer baar geacht. Waar mogelijk wordt het gebruik ervan wel bevorderd, in over leg met de bedrijven. In de verordening wordt ook een regeling getroffen, op grond waarvan het willekeurig op tij den en dagen neerzetten van de vuilnis zakken kan worden tegengegaan, zodat het straatbeeld daardoor niet wordt ontsierd. Dit betreft ook het plaatsen van containers. Stedelijk Museum: 24 juni-16 augus tus zomertentoonstelling met als the ma „Water", 28 juni, 14-14.30 uur rondleiding voor de jeugd. Passage Theater: Diary of a mad housewife, 18 j., wo. 28 juni Twee jongens en een oude auto. Trefcentrum, Willem Andriessenlaan 65, overblijfgelegenheid „Twaalf Uur tje", ma., di„ do. en vrijdag van 10.30-13.30 uur. het noodwinkelcentrum f)0over ture" aan het Bachpiein in Schie dam is een kinderspeelplaats ge reed gekomen. Er zijn tegels ge legd en met behulp van spoor bielsen is een zandbak gemaakt. Daaromheen zijn enkele speel- werktuigen geplaatst; zoals een rek, twee ringen en twee zg. „epsilons". Bij de zandbak zijn enkele banken geplaatst. De plantsoenendienst heeft voor wat fleurigheid gezorgd door het plaatsen van een aantal bloem bakken op het pad voor de winkelgalerij. Het totaal aantal bloembakken dat door de Plant soenendienst in Schiedam is ge plaatst bedraagt 530. Helaas wor den nog steeds bloemen en plan ten uit de bakken gestolen. Wat meer töezicht door de burgerij, wordt op prijs gesteld.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3