MSV'71 zoekt nieuwe leden voor claim op sportvoorzieningen Maassluis-West t URSUS OOK GOUDEN PLAK 49 28 HH DE KLERK alles DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 JUNI 1972 25-510 betaal nu minder Enorm handig dit opblaasbare kinderbad, waarin Uw kleine urenlang zoet is en dat leeg haast geen ruimte vraagt. Stevige kinderbadjes, doorsne de 90 cm, de wand bestaat uit drie apart op te blazen ringen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de speelgoedafde ling, tussenverdieping parterre, deze handige opblaasbare kin derbadjes met vrolijk gedeko- reerde bodem, kompleet met afvoerstop, in fleurige kleu- ■4.1 Géén schrift, of fëTbësl^M I Omnivereniging wordt bittere noodzaak Wanneer de plannen van het Maassluise gemeentebestuur niet gedwarsboomd worden door de aanleg van de Rijnpoorthaven verrijst er in de Steendijkpolder - ten westen van de Maassluise Westwijk - een gigantisch sportcomplex. De realisering hiervan is echter nog zeer onzeker, omdat ook Gedeputeerde Staten hun fiat moeten geven. Een goedkeuring overigens, die eerder al onthouden werd. Bij MSV'71 blijft, zolang de plannen niet definitief van de baan zijn, de hoop leven, dat zij in de naaste toekomst een volwaardig onderkomen krijgt. Het ambitieuze ontwerp omvat namelijk naast een aantal sportvelden ook een sporthal en dat juist maakt het voor de Maassluise Sportvereniging 1971 interessant. Niettemin is de vereniging, nu amper een jaar en enkele maanden oud, voorlopig tevreden met de huidige accommodatie aan de P. J. Troelstraweg. Daar waar eens VDL voetbalde en Unitas en CKC resp. handbalde en korfbalde. De zekerheid achter, dat MSV'71 na realisering een claim heeft op de sportvoorzieningen in het recreatiegebied in de Steendijkpolder is niet aanwezig. Dat zal geheel afhangen van de groei van de vereniging. MSV'71 heeft zich voornamelijk ge richt op de bewoners van de Westwijk. Ze wil uitgroeien tot een omnivereni ging, waarin het mogelijk moet zijn b(j één bestuur meerdere sporten onder te brengen. Aan de verwezenlijking van die gedachte wordt hard gewerkt en het rondschrijven, dat de bewoners van de Westwijk in mei in hun brievenbus vonden, was het eerste resultaat van de „brainstorming". „Omdat men nu eenmaal ergens moet beginnen, is MVS'71 dit seizoen met voetballen gestart", aldus de folder. Men wilde echter uitvissen in welke richting men moest gaan om MSV'71 als omnivereniging van de grond te KIES NAAR HARTELUST UIT transparante dekoratieve gordijnstof met lengte streep. 6 kleuren waaronder bruin, oranje en naturel. Normale prijs 12.75 Canvas meubelstof in kleur, uitermate sterk, 130 cm breed. Normale prijs 13.50 Dolan (snel wa;sen, snel droog, licht- echt) gordijnstof met bloemdessin. Nor male prijs 12.75 MORGEN: DEZE STOFFEN VOOR 7.50 krijgen. Vandaar ook de vraag op het opiniepeilingsformulier, welke tak van sport in de interessesfeer van de bena derde lag. Vierduizend exemplaren werden er gedistribueerd; honderd kwamen terug. „In procenten uitgedrukt is dat natuurlijk niet zo bar veel", aldus voorzitter Ko van Engelenburg. „Toch is het voor ons een redelijk aantal. Aan de hand van de reacties hebben we geconcludeerd, dat er wel degelijk animo bestaat om binnen onze vereniging verschillende sporten te beoefenen. Badminton, volleybal en honkbal zijn daarvan enkele voorbeel den. We hebben ook een redelijk aan tal voetballers als lid kunnen inschrij- Demonstratie honkbal en damesvoetbal In het kader van de Maassluise Sport week 1972 zal MSV'71 op woensdag 23 augustus een demoristratiewedstrijd organiseren tussen een honkbalteam van het rayon Rotterdam en Nado-V. betaal nu minder Juist voor diegenen die van plan zijn om tijdens de vakan tie dia's te gaan maken, dach ten wij dat deze aanbieding bijzonder welkom is 3M film (18 din) voor 36 bril jante kleurendia^, met perfek- te, scherpe weergave, koopt U nu bij ons inklusief ontwikke len en inramen niet voorf 19,90 maar voor nog géén dertien gulden. inklusief ontwikkelen en inramen Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze 3M film (18 din) voor 36 kleu rendia's, nu inklusief ontwik kelen en Deze wedstrijd wordt de officiële start van de afdeling honkbal van MSV'71 Tijdens de wedstrijd zal een deskundig commentaar gegeven worden via een geluidsinstallatie en ook na afloop zullen deskundigen nog de nodige voorlichting geven en eventuele vragen beantwoorden. Op donderdag 24 augustus zal het damesvoetbalelftal van MSV'71 een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen een nog nader te bepalen vereni ging- Zowel de honkbaldemonstratie als de damesvoetbalwedstrijd beginnen om 19 uur en worden gespeeld op het terrein van MSV'71 aan de P.J. Troel straweg. Inlichtingen over MSV'71 worden ver strekt door J. J. van Engelenburg, Burg. Zaneveldstraat 380 (tel. 4629); J. Middelburg, Kwartellaan 10 (tel. 5306); W. Engberts, Merellaan 411 (tel. 8114); A. v.d. Wijngaart, Van Beethovenlaan 261 (tel. 4452), C. Schoonderwoerd, Fazantstraat 19 (tel. 3040); E. F. Meulenkamp, Zwaluw straat 66 (tel. 7825) en A. Westbroek, Mozartlaan 306 (tel. 3197), Maassluis. Tenniselite in Ahoij', kaarten al bestelbaar Van 13 tot en met 18 november wordt in het sportpaleis het wereldkampioen schap tennis voor profspelers gehou den. Aan het toernooi nemen 33 tennissers uit 8 verschillende landen deel. Australië is het sterkst vertegen woordigd met 13 spelers, gevolgd door de Verenigde Staten met 10 en Groot Brittannië met 5 spelers. Voor Zuid- Afrika komen twee man op het gravel en voor Joegoslavië, Pakistan, Egypte en Nederland (Tom Okker) ieder één. Men kan in het bezit komen van een toegangsbewijs voor alle wedstrijden door f 62.50 (inclusief administratie- en verzendkosten) over te maken op girorekening 22 46 200, t.n.v. directie sportpaleis Rotterdam, onder vermelding van: „Wereldkampioen schap tennis". Nadere inlichtingen over het toernooi kunnen telefonisch worden verkregen onder het nummer van het Ahoy' complex (010) 27 78 80. Op keerpunt Over de resultaten in het eerste vereni gingsjaar is Ko van Engelenburg ook zeer tevreden. „Destijds zijn we begon nen als sportvereniging. Dat is er nog niet helemaal uitgekomen. Maar wat is nu een jaar? Nu zijn we, dacht ik, op een keerpunt beland, omdat die andere sporten die de vereniging compleet maken in aantocht zijn. Of het mogelijk is, dat bestaande verenigingen zich bij ons aansluiten, is in de eerste plaats een kwestie van clubchauvi- nisme. Maar wat dat betreft moeten we maar even naar naburige gemeenten kijken en luisteren. In Rozenburg zijn nu al zeven verenigingen bijeen, terwijl in Heenvliet dezelfde tendens merk- In september wordt er in de nabijheid van het MSV-onderkomen een turnzaal in gebruik genomen. De inschrijving hiervoor is nog open en het MS V-be stuur heeft zich inmiddels gebogen over de voorstellen om enige uren in deze zaal te reserveren voor volleybal. „Ik erken direct: in Maassluis is reeds een volleybalvereniging", zegt secre- VW-folder over Brabant Twee jonge Schiedammers, Landmeter en v.d. Kraan, die onlangs in de Voorn- sestraat een atelier openden, hebben op uitnodiging van de VVV een folder samengesteld over Brabant. De folder „5x Brabant" vertelt in het kort iets over enkele plaatsen, zoals Breda, Tilr burg, Roosendaal, Bergen op Zoom en Den Bosch. De folder is voor 75 cent verkrijgbaar* bij de VVV in het Prove niershuis. betaal nu minder Begrijpt U nu hoe het mogelijk is een paar wol/mousse heren- anklets te kopen voor nog géén één gulden vijftig?heel een voudig, komt U maar eens een kijkje nemen op onze parterre waarU deze ankiets zult vinden in diverse moderne en klassieke Wol/mousse herenanklets in ef fen en fantasie gebreid. Deze ankiets, in diverse kleuren en in alle herenmaten niet voor f 2,95 maar voor nog géén één gulden vijftig per paar. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze herenanklets in diverse kleuren en in effen en fantasie gebreid. Deze ankiets, nu per paar Géén schrift, óf tel. best. taris Jan Middelburg. „Maar wanneer de wens er is om te volleyballen, dan zullen we aan die wens tegemoet moeten komen. We leggen in dat geval eerst contacten met de bestaande vereniging, want het is niet zo dat we deze mensen voor een voldongen feit willen stellen. Dan stellen we hen ook de vraag of ze met ons willen samen werken. We zullen zeker geen pressie uitoefenen, omdat wij het nut van een omnivereniging wel willen zien. Toch gaan we onze eigen uitgestippelde weg. Stelt die andere vereniging de samen werking niet op prijs, dan beginnen we zelf". Samenbundeling Waarom zo nodig een omnivereniging? De folder gaf een verklaring: „In een omnivereniging zijn verschillende tak ken van sport en spel in één organisatie ondergebracht en maken gebruik van één gemeenschappelijke accommo datie. Door deze samenbundeling kan er een eenheid ontstaan, welke door haar omvang van betaalde krachten gebruik zal kunnen maken door b.v. training, administratie en onderhoud van de accommodatie. Mede door dringende financiële en ruimtelijke eisen en het veranderde subsidiebeleid van de diverse over heden zal de ontwikkeling van omniverenigingen niet slechts wenselijk zijn doch een bittere nood zaak worden. De tijd, dat een vereniging - groot of klein - zich ten koste van grote offers een accommo datie verschaft, welke slechts ten dele rendabel te maken is, moet toch wel voorbij worden geacht". De Maassluise wethouder van sportza ken J. Smit is een groot voorstander van een omnivereniging. „De belang stelling van de gemeente is groot", aldus Ko van Engelenburg. „Maar we zullen er geen misbruik van maken. We bewandelen zoveel mogelijk de normale wegen". „We willen bepaald niet de indruk wekken, dat we bij de gemeente een voorkeurspositie innemen", zo vervolgt Jan Middenburg. „Dat geldt evenzeer voor het projekt in de Steen dijkpolder. We hadden helemaal op de Westwijk gegokt (zonder overigens de bedoeling ons van de rest van Maassluis te isoleren) en dat geeft ons misschien dadelijk het morele recht van de nieuwe accommodatie gebruik te mogen maken. Morele recht, meer niet, want als die velden er komen zal de vereniging met de grootste behoefte er wel naar toe gaan. Het is daarom aan MSV te zorgen, dat bij haar de behoefte het grootst is" Honkbal De eerste stappen zijn gezet. Nauwe lijks vijftien maanden oud bezit zij al tweehonderd leden, waarvan tien microvoetballers, die met hun „Maassluise Micro-Voetbalvereniging" al eerder de rijen van MSV zijn binnengetreden. In augustus staat een demonstratie honkbal op het program ma als volgende stap naar een nieuwe sub-afdeling. „We hebben enorm fijne contacten met de Koninklijke Base- en Softbalbond en men is daar bereid een vereniging, die met honkbal wil beginnen, daadwerkelijk te steunen", zegt Ko van Engelenburg. „Ik voorzie ook een enorme groei van de dames- sport. Dat is bij ons al merkbaar, want we hebben twee damesvoetbalelftallen en in dat licht bezien is de opmerking van de voorzitter van de propaganda- commissie van de KNBSB - om het softbal niet te vergeten niet eens zo misplaatst". Wanneer MSV'71 zich echter zo explo sief bljjft ontwikkelen als in het eerste jaar het geval was, dan zal de bestaan de accommodatie binnen zeer korte tijd te klein zjjn. „Maar", zegt Jan Middelburg, „wie zegt mij, dat dit zo zal doorgaan. Niettemin zal - welke sporten we ook aan onze vereniging zullen toevoegen - voetbal de grootste afdeling blijven. We hebben inmiddels zo'n veertien elftallen, waarvan zes jeugdelftallen. En dat allemaal op één veld". Anton van der Wijngaart is jeugdleider bij MSV'71 en zegt: „Jeugd is het belangrijkste in de vereniging. Niet alleen omdat het de toekomst of de basis is, maar omdat het erg prettig is met die jonge mensen te werken". MSV'71 wil niet slenterend vooruit. Het moet met sprongen gaan en het bestuur is enthousiast genoeg om zich bij de telkens wijzigende omstandig heden aan te passen. Zegt penningmeester Wallie Engberts: „Vervlakking is er voor ons niet bij. Je bent telkens met iets nieuws bezig". GERARD S VERVER. Vreugde door ongeluk Joop Kuiters overschaduwd „Nou, we hebben onze opdracht volbracht". Dat waren de woor den van de toch wel trotse voor zitter van Ursus, Piet Mouthaan na de wedstrijd tegen Bolnes. Een wedstrijd waarin Ursus de Gouden Plak van de afdeling Rotterdam had binnengehaald. De opdracht om de gouden plak te winnen was gegeven door poli tiecommissaris Van der Haagen tijdens de receptie ter gelegen heid van het behaalde kampioen schap. Voor de eerste maal in haar bestaan kan Ursus het fel begeerde kleinood in haar prijzenkast hangen. Ursus toonde zich in de nacompetitie de sterkste, al had het natuurlijk het geluk, dat in de voorlaatste wedstrijd het Brielse WRW verloor van het in feite kansloze Bol- Naast Hermes-DVS is Ursus de enige club in Schiedam die dit seizoen een kampioenschaap en de daarop volgen de promotie bereikt heeft. Coen Poulus heeft vanaf het moment dat hij de training in handen nam (vorig jaar) beweerd, dat het eerste elftal van Ursus een team was waar goed mee gewerkt kon worden en hij heeft dat bewezen. De trainingen wer den goed bezocht en er moest iets heel bijzonders aan de hand zijn, wilde een speler verstek laten gaan. Tweemaal in de week was de selectie trouw aanwe zig en mede daardoor kon het eerste team een vriendenteam worden, dat nu - met een beetje van het onontbeer lijke geluk - na kampioenschap en promotie ook de Gouden Plak binnen haalde. Na de wedstrijd tegen Bolnes kwam Jaap Bijloo, voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB, als eerste het gehele team gelukwensen. Hij zei: „Ik hoop dat ik jullie niet meer terug zal zien in de afdeling. Niet omdat wij jullie daar niet graag zouden hebben, maar gewoon omdat het nu eenmaal een normale zaak is datje als sportman het hoogste tracht te behalen. Niet terug dus, maar doorstoten naar de derde klasse. Laat de afdeling maar voor de lagere elftallen van Ursus. Zij zijn bjj ons van harte welkom". Gammel gebouw De heer Bijlco sprak die woorden in het gammele kleedlokaal, wat een aan fluiting is voor een club die in de KNVB gaat spelen. Ursus zou graag een nieuw spulletje bouwen en de tekeningen daarvoor liggen reeds klaar. Er is een bouwcom missie in het leven geroepen en men dacht dat de gemeente de oude accom modatie wel voor een symbolisch be drag af zou willen staan. Dat ging echter niet door. Het gebouw, dat wellicht al geheel is afgeschreven, moest nog zoveel geld opbrengen dat Ursus er voorlopig vanaf moest zien nieuw te gaan bouwen. Er zijn tal van besprekingen geweest, maar men kon niet tot zaken komen. Nu zal toch de gemeente wat aan het gebouw moeten gaan doen. Het huidige wrakke bouw werk is zeker geen visitekaartje voor Ursus én de gemeente Schiedam. Voorzitter Piet Mouthaan bekijkt de toekomst toch zeker niet zorgelijk. Hij meent te kunnen veronderstellen dat, al is het bouwen voorlopig uitgesteld, Ursus toch binnen vijf jaren een nieuw eigen home zal hebben. Qua voetbal dacht hij geen gek figuur te slaan in de KNVB en ook trainer Poulus is wat dat betreft bijzonder optimistisch. Hij vindt dat een trainer in het tweede jaar Triest einde Over de vreugde van het behaalde kampioenschap en het binnenhalen van de Gouden Plak is toch een scha duw gevallen. Doelman Campen, tevens aanvoerder van het team, had reeds weken geleden gesteld dat hij in de laatste wedstrijd van de kampioenscompetitie niet meer zou kunnen meedoen in verband met vakantie-afspraken. Daarom hadden trainer Poulus en het bestuur „good old" Joop Kuiters (37) gevraagd in training te gaan om die laatste wedstrijd de plaats van Campen in te nemen. Joop ging daar maar al te graag mee akkoord. Hij vond deze wedstrijd een waardige afsluiting van zjjn doelmanscarrière in de hoogste teams. Hij heeft jaren het doel van het eerste verdedigd en de laatste jaren speelde hij in het tweede en was vaste reserve voor het eerste en is dan ook nog deze competitie een paar keer voor Campen ingevallen. Joop wilde iets moois maken van zijn afscheid en leefde er de laatste weken naar toe. Zijn afscheidswedstrijd heeft echter niet langer dan twintig minuten geduurd. Kuiters is altjjd een doelman met veel bravour geweest. Geen situa tie was hem te gevaarlijk. Hij was bikkelhard voor zijn tegenstanders, maar ook voor zichzelf. Hij heeft het zelfs een gepresteerd een wedstrijd uit te spelen met, naar wat later bleek, een lichte hersenschudding. Joop kwam na twintig minuten spelen in zijn laatste wedstrijd ongelukkig in botsing met een tegenstander. De ver zorger vertjrouwde het niet en trachtte joop te bewegen het kleedlokaal op te zoeken. Kuiters dacht er niet aan. Het was zijn laatste wedstrijd en hjj zou hem uitspelen. Kort daarop moest hij toch capitule ren. Huilend van machteloosheid zocht hjj de kleedkamers op. De pijn werd zo erg, dat het raadzaam werd geacht naar het ziekenhuis te gaan. Na onderzocht te zjjn, achtte men het daar noodzaken lijk Kuiters in observatie te houden omdat men vreesde voor beschadiging van een nier. Daar ligt Joop Kuiters nu tussen de witte lakens. Bij zjjn bed staan de bloemen, die zijn teamgenoten hem npg 's avonds gebracht hebben, maar alles bijeen is het een schrale troost, die het trieste einde weerspiegelt van een voor Ursus fjjne dag. PIET BUL betaal nu minder Zo trots als een pauw stapt Uw dochtertje dadelijk in dit pakje ronden met recht, want in dit leuke setje ziet ze er schat- Een leuk zomerpakje bestaande uit een truitje en een bermuda van stretch badstof en camar- que, in frisse uni kleuren met sierstiksels of strepen. Deze pak jes, in de maten 104 t/m 152, verkopen wij nu niet voor f 19,50 of f 21,75 maar voor nog géén tientje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze zomerpakjes, in de kleuren lila, blauw, geel, bleu, paars, bruin, oranje en rood, in de maten 104 t/m 152, TET per stuk M M Géén schrift, of tel. best. Luchtfoto,s van bomenbestand Voor de afdeling Plantsoenen van de dienst van Gemeentewerken zullen binnenkort, in de periode rond „de langste dag van het jaar", weer luchtf oto's van het boombestand in Schie dam worden gemaakt. Deze luchtkar- tering geschiedt met infra-rode film, waarbij het mogelijk wordt om zieke bomen op de verkregen foto's te her kennen. Het groen van alle vormen beplanting komt in rood op de foto terug, zieke bomen geven een andere tint rood dan de gezonde. Aangezien vorig jaar soortgelijke lucht foto's met infra-rode film zijn vervaar digd van het boombestand in Schie dam is nu een vergelijk mogelijk met een aanduiding van de vooruit- of achteruitgang van de toestand van de bomen. De speciaal geformeerde „boomgroep" van de afdeling Plant soenen kan dan maatregelen nemen. Deze moderne vorm van controle van Damesvoetbal in Oostvoorne Terwijl het voetbalseizoen voor mannen afgelopen is, zijn de dames voetbalsters druk bezig met selectie- wedstrijdeh om te komen tot een zo sterk mogelijk Nederlands damesvoet balelftal dat volgend jaar internatio nale wedstrijden gaat spelen. Woensdagavond 28 juni, om half acht, komen op het terrein van O.V.V. in Oostvoorne een keur van voetbalsters uit Rotterdam en Schiedam in aktie tegen een selectieteam van Voórne en Putten. Het eilandenelftal wordt samengesteld met speelsters van Nieuwenhoorn, Wit-Rood-Wit/Brielle, P.F.C./Geervliet, Hellevoet sluis, Rockanje, Hekelingen en Vierpolders. De in rood shirt gestoken sterren van Rotterdam en. Schiedam zijn afkomstig uit de ver enigingen Bloemhof, D.R.Z., Demos D.C.L., D.O.Z. en D.E.H. Drie speelsters van deze sterke forma tie behoren tot de selectie van het Nederlands elftal, te weten Lenie van Wensveen van Bloemhof en Tonny Hulster en Wil Veltman van D.R.Z. Het doel van deze wedstrijd is ook Oostvoorne te helpen bij het oprichten van een damesvoetbalclub. Er zijn nu al zeven clubs op Voorne en Putten. In de gemeentelijke zweminrichting „dol fijn" te Maassluis hebben dezer dagen ruim vijfhonderd kinderen deelgenomen aan het diplomazwemmen in schoolverband. Voor het diploma A slaagden 282 leerlingen en werden 22 kandidaten afgewezen. Voor het diploma B slaagden 217 leerlingen en wer den 21 kandidaten afgewezen. Be kinderen waren leerlingen van twintig Maassluise en' vijf Maaslandse scholen. het boombestand door lucht kartering maakt het mogelijk op snelle en een voudige en daardoor relatief goedkope wijze een totaal beeld te krijgen van dé toestand van de bomen. Anders zou den de boomdeskundigen boom voor boom qp de toestand moeten bekij ken, wat tijdrovend is en veel man kracht vergt MAASSLUIS- De heer F. J. Wensink heeft in verband met verandering van werkzaam heden en studie ontslag als lid van de Maassluise gemeenteraad gevraagd. De heer Wensink, die in de gemeenteraad de WD vertegenwoordigt, is sinds 1 februari 1972 werkzaam als welzijnsambtenaar bij de ge meente Berkel en Rodenrijs. Hij is voornemens tegen het eind van het jaar naar die gemeente te verhuizen. betaal nu minder Dé vrije-tijdsschoen bij uitstek werd gemaakt van soepel cor duroy, omdat iedereen graag prettig loopt op lange wande lingen, daarom verkopen wij de ze schoenen nu zeer voordelig. IJzersterke corduroy schoen met vetersluiting, om urenlang gemakkelijk op te lopen. Deze schoen, in de kleur beige, gaan wij nu, in de maten 39 t/m 46, voor nog géén negen gulden ver- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie ping parterre deze ijzersterke corduroy schoenen in de kleur beige en de maten__ 39 t/m 46, per paar

De Havenloods | 1972 | | pagina 7