98c iS Weinig belangstelling voor Elvis-meetings Showman Presley raakt uit de gunst aSBBI ZOMERPRIJZEN! VVV verstrekt inlichtingen over vakantieadressen in hoogseizoen Vierdaagse reis naar Rijn en Moezel - OQ80 DE HAVENLOODS. DONDERDAG 22 JUNI 1972 25-508 voor nog géén zes acryl vulling betaal nu minder betaal nu minder betaal nu minder betaal nu minder Zelfs Ton van der Sluis ziet het allemaal niet meer zo zitten. Een beetje mismoedig, verlegen lachend, maar zijn goede humeur niet verliezend, zit hij achter de tafel, die bij de ingang staat. Een waaier onverkochte kaarten voor de Elvis-mini-meeting ligt voor hem, een stille getuige van de geringe aanloop. Binnen in 't Anker, een jeygdhuis in Rotterdams zuidelijke stadsgedeelte (eerder geschikt voor microbijeenkomsten), is er nog plaats genoeg. Een uur na het begin wordt de balans opgemaakt: 27 betalende gasten; niet om over naar huis te schrijven. Ton van der Sluis organiseert al jaren Elvis-meetings. Gewoonlijk huurde hij daarvoor een bioscoop af. In januari kwamen er nog zo'n 350 fans in Centraal in de Maasstad. „Op de acht ste", weet hij nog precies, „Els ver jaardag". Die keer speelde hij juist quitte. Het financiële risico vond hij echter te groot worden. Vandaar de omschakeling op mini-meetings in zaal tjes, waarvan de huur makkelijk te dragen is. „Kijk, aan dit zaaltje kan ik me geen buil vallen. Verlies lijden we in geen geval. De zaalhuur kost geloof ik een gulden of 25. De stoelen en ballonnen (Enkele aan de muur hangende verschoten lolbollen, red.) waren er al". „Waar die geringe belangstelling van vanavond aan ligt, ik weet het niet. In mei kwamen er hier toch nog zo'n 50 man. Al die vetkuiven uit Schiedam mis ik. Misschien ligt het wel aan de teevee. Er wordt een voetbalwedstrijd uitgezonden. Met vakantie kunnen er nog niet veel zjjn. Vorig jaar was het allemaal nog mooi. Een heleboel kui ven, een beetje knokken. Nou ja mooi. Er zat tenminste leven in. Zoals vanavond is het toch wel een afgang. Als dat zo doorgaat kan het gebeuren dat ik er mee kap. Dan ben ik ook maar geen fan meer". Natuurlijk bedoelt Ton van der Sluis dat laatste niet serieus. Want al zou de groep belangstellenden nog kleiner worden, de ware Presley-liefhebber blijft het idool - evenals in de achter liggende 15, 16 jaar - ook in de nabije toekomst trouw. Is Tons Meeting Or ganisatie een beetje sukkelende, met de Elvis Fanclub gaan de zaken rede lijk. Het financiële wanbeleid van de vorige voorzitter heeft nogal wat le denverlies opgeleverd, maar Marco van der Meij uit Voorschoten denkt de schade veroorzaakt door zijn voorgan ger wel te kunnen herstellen. Duizend leden telt de club op dit ogenblik. Marco: „Niet veel. Gemid deld zijn dat er altijd zo'n 1500 geweest. Maar wat wil je, als je lid bent en je ontvangt helemaal geen teken van leven meer van de club, dan geloof je het na enige tijd wel. Overigens is het ledencijfer nog gunstig bei'nvloed door de film That's the way it is, die vorig jaar mei in ons land draaide". „Elvis z'n Woodstock", gooit iemand er tus sendoor. „We hebben toen veel nieuwe leden gekregen", vervolgt Marco „Vooral veel meisje svan een jaar of 14, 15. De gemiddelde leeftijd van de fans ligt ook niet hoger dan 18 jaar. De oude, harde kern is zo langzamerhand voor het grootste deel verdwenen. Die ouderen zien niet zoveel meer in de huidige Elvis". OUDE EN NIEUWE STIJL Ook degenen die wel naar 't Anker zijn gekomen kunnen in twee groepen wor- betaal nu minder Bent U al bezig Uw vakantie uit te stippelen, vast wel koop dan nu al vast een goede slaapzak, want tijdens deze aan bieding betaalt U zoveel min der. Geheel uitritsbare slaapzakken met acryl vulling (licht in ge wicht en heerlijk warm, snij- maat 160 x 190 cm), nu bij ons in diverse leuke dessins voor nog géén zesentwintig gul- Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op onze camping-af deling, op de 2e etage deze fraaie slaapzakken met lichtge wicht vulling (acryl), heeclijk warm en geheel uitritsbaar, in diverse dessins, snijmaat 160 x 190 cm den verdeeld: liefhebbers van Elvis' oude en nieuwe stijl. Aanhangers van de oude rock-and-roll horen nog het üefst nummers als King Creole, Jail- house Rock, A big hunk of love, Hound dog. De titels rollen ze uit de mond. De anderen zijn gekomen voor de Elvis van nu. De man van de geestelijke songs en de ballades. Ton van der Sluis: „Het is nu zo'n beetje Tom Jones-stijl, hè. Je kent dat wel. Groot orkest enzo. Er zijn er wel 40 die dat kunnen. Die oude rock-and-roll zou ik zo weer willen. Het is ook onbegrijpelijk, dat die oude nummers van hem niet worden herperst. Die lui van RCA hebben zeker geen commer cieel gevoel. Of het moet komen door het beleid van Elvis zelf. Die heeft Ton van der Sluis met een waaier on verkochte kaarten. twee oude kereltjes van boven de 65 in dienst, die bepalen wat voor muziek er op de plaat wordt gezet". Ongeveer 85 kg. 1.85 lang. Bruine ogen. Donkerblond.Hij laat zijn haar zwart verven. 37 jaar oud. 5 jaar geleden getrouwd met Priscilla, waar hij al een jaartje of 14 mee heeft samengewoond. Dochtertje Lisa. Alle maal gegevens, die de echte fan zo opdreunt. Alleen over het aantal films wordt even gedebatteerd. 32 of 33. De 33ste blijkt wel klaar te zijn, maar moet nog in de roulatie, komen. Stan ding Room Only. „Elvis' Bangla Desj", zegt iemand naar aanleiding van de Woodstock-opmerking. „Verleden week zondag had hii vrij", vertelt een Onze nieuwste collectie tegen U betaalt een gedeelte bij aankoop, waarna wij Uw mantel deze zomer gratis bewaren. Deskundig advies. Volledige garantie. Eigen atelier. Nieuwe Binnenweg 178 f Rotterdam (bij 's-Gravendijkwal) Tel. 362185 Een verjaardag of zo maar een feestje? Maak van Uw tuin een feestelijk geheel met deze tuin- verlichting.... succes verzekerd! Tuinverlichting op draadstan daard, een leuk feestelijk lamp je, dat U overal in de tuin of op het balkon neer kunt zetten. Deze feestverlichting, die door de gekleurde kelk sféervol licht geeft (we hebben verschillende leuke kleuren), nu voor nog géén gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in ons tuincentrum, 2e etage, deze tuinverlichting op draadstandaard, de kelk in diverse leuk^ kleuren, per stuk Bijpassende lichtjes (elk in een metalen huisje) per doos van 10 stuks voor f 1,05. De Stichting Recreatie, het contact centrum voor openluchtrecreatie, va kantiebesteding en natuurbehoud richt zich in een folder tot die vakantiegan gers, die door collectieve bedrijfsva- kanties en/of schoolgaande kinderen gebonden zijn aan het hoogseizoen en - om wat voor reden dan ook - er nog niet in geslaagd zijn een vakantie adres in Nederland te vinden. Geble- is dat ook in het hoogseizoen (juli-half augustus) in een aantal stre ken van ons land nog vrije verblijfsac- commodatie aanwezig is. Om deze vakantiegangers behulpzaam te zijn en de vakantiespreiding in de ruimte te bevorderen wordt in samenwerking met het Nationaal Bureau voor Toeris me en de Algemene Nederlandse Vere niging voor Vreemdelingenverkeer de kans geboden om alsnog een vakantie bestemming te vinden. In genoemde folder staan teieioon- nummers en adressen van provinciale- en grote-stads-V.V.V.'s, waar men in lichtingen kan verkrijgen. Men kan ook 's avonds bellen ('t kost maar een dubbeltje per minuut). Voor Rotter dam en omgeving worden de inlichtin gen verstrekt door de VVV Rotter dam, Stadhuisplein 19, open tot 22.00 ,uur en telefonisch bereikbaar onder nummer 010- 136000. beeld zijnde Elvis, al is het dan zonder geluid en op een piepklein doek nee, dat kun je niet maken. Henk van Capèlleveen. vorige week singletjes van Elvis voor 85 cent. Ik heb toen meteen de platen maatschappij opgebeld en gezegd: wat is dat? Gaan jullie de King verlooche nen. Dat is toch een schande die platen voor een prikkie te brengen. Ze heb ben me verzekerd dat ze daaraan niets konden doen. Die platen kwamen niet van hen af. Maar evengoed: zo'n wa renhuis doet maar". NEDERLANDSE PRESLEY Ook de Nederlandse Elvis Presley is aanwezig. Bert Nühn, een sympathiek ogende Delftenaar, is dat eigenlijk te gen wil en dank geworden. Vroeger vormde hij met een vriend een zang duo, dat Nederlandse liedjes bracht. Een keertje zingen op verzoek tijdens een Elvis-meeting bracht hem ertoe de zangperiode, die hij afgesloten dacht te hebben, weer voort te zetten. Samen met de groep Suspicion brengt hij nu een groot Elvis-repertoire. Bert Nühn: „Waaraan ik me altijd erger is dat iedereen de nadruk legt op de paar vetkuiven, die er bij de Elvis-meetings rondlopen. Alleen die jongens wil iedereen naar voren halen, terwijl ze maar een klein deel van het totale aantal fans uitmaken". Over de veran dering, die Elvis heeft ondergaan: „Hij is bewust met de rock-and-roll gestopt, toen iedereen die daaraan deed voor een viespeuk doorging. Dat was in de tijd dat Jerry Lee Lewis met zijn nicht van 14 trouwde". Overigens heeft Bert niet altijd gezongen. „Ik heb ook nog een poosje gegoocheld. Dat moest wel. Ik had de baard in mijn keel". Al met al is het toch een fenomeen, die aanhankelijkheid voor Elvis, de King. En niet alleen, omdat het maar weinig figuren uit de lichte muze gelukt is fans een dergelijke lange tijd aan zich te binden, maar vooral ook, omdat Elvis zich nooit wat van die Europese aanhang heeft aangetrokken. Nog nooit is de grote showman zelf naar Europa gekomen om de achter ban te plezieren en de trouw en het geduld te belonen. De enige keer dat hij hier in de buurt was, was omstreeks 1960 voor het vervullen van zijn dienstplicht. Ook toen kon er geen optreden af. Hoogstwaarschijnlijk zul len we hem hier ook nooit zien. Voor één optreden vraagt hij zoiets van 200.000 dollar of gulden; ik weet niet welke van de twee - en wat maakt het eigelijk ook uit - maar als het aan Presley ligt zullen het wel de dollars worden. Dat betekent dat om uit de kosten te komen alleen een vol Fey- enoordstadion in aanmerking komt. En als je dan bedenkt dat voor het afscheid van Coentje de kuip nog niet eens is afgeladen, hoeven de Elvis-ge- trouwen zich geen illusies te maken. MAZZELAAR Er blijft altijd nog een hoop te vertel len. Een paar losse opmerkingen. „Presley's manager is colonel Parker. Dat is een Bredanaar. Hij heet Cuyck. Verkocht geneeskrachtige drankjes met veel alcohol erin, je-weet-wel. Mazzelaar. Hij verdient ongeveer zo veel als Elvis zelf. - „Elvis is op het ogenblik vreselijk religieus" - „Ik heb foto's met handtekeningen teruggekre gen. Dat is voor mij mooi genoeg" - „Sommigen noemen zich fans, maar zijn het niet. Die zien hem knokken in een film j trekken de volgende dag een leer jasste aan en denken het dan helemaal te maken" „Je hebt de fanclub, de meeting-organisatie en de nieuwsdienst. Alleen de fanclub en de EPMO treden zelfstandig naar buiten op. Fanmail naar postbus 103 in Voor schoten en meeting-inlichtingen bij Ton, Biezenkreek 3 in Rotterdam" - „Bij de radio weten ze niet wat goed is. Ze moeten eens een paar „gouwe ouwe" van Elvis draaien" -. „Eigenlijk zijn die kuiven levende fossielen" Bijna dreigt de avond nog een groter echèc te worden dan het voor de organisatoren al is, als de man van de sensationele Elvis-film met lege handen aankomt. Hij moet ze gaan halen. „Wij betalen de benzine wel", krijgt hij ter geruststelling. Een avond zonder een in U kent ze wel deze heerlijke relax fauteuils, waarin U fijn in de zon kunt luierenbo vendien verkopen wij ze nu per 2 stuks voor vijf tientjes. Relax fauteuil met uitklapbare voetsteun, gelakte beukenhou ten armleggers, in diverse stan den te verstellen, geheel inklap- baarenop polyaether gestoffeer de lopernu voor nog géén drie tientjes. Vanaf Vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage deze relax fauteuils met voetsteun, geheel inklapbaar, met gelakte beukenhouten armleggers en op polyaether gestof feerde lo- voor Géén schrift, of tel. best. Matrasdek 80 x 190 cm voor f 6.98. Géén schrift, of tel. best. Van maandag 3 juli tot en met donderdag 8 juli organiseert De Havenloods voor zijn lezers een geheel verzorgde 4-daagse reis naar Rijn en Moezel.Tijdens de reis zal worden gelogeerd in het le klas Hotel Bellevue in Boppard. Hotel Bellevue ligt aan de Rijnpromenade van Boppard, ook wel de parel van de Rijn genoemd. Tijdens deze reis zal een boottocht op de Rijn worden gemaakt, terwijl diverse rondritten de Lorelei, het Taunusgebergte, de Hunsrück, het Moezeldal en Cochem zullen laten zien. De prijs voor deze reis bedraagt f209.50 per persoon (éénpersoonskamers f 17.50 toeslag) en is inclusief alle in het programma vermelde rondritten, de boottocht op de Rijn, alle koffietafels en lunches onderweg, volledige verzorging in Hotel Bellevue en een groot afscheidsdiner in Arnhem. Het volledige programma luidt als fel gereed staat. Na deze lunch via volgt: Aken en Bonn naar Bad Godesberg, le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de waar de Rijnoever wordt bereikt. De Westblaak (tegenover Cinerama) via verdere route loopt geheel langs de Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) Rijn, theepauze in Andernach en ver en Weert naar Heerlen, waar in het volgens via Koblenz naar het prachtige Grand Hotel een uitgebreide koffieta- hotel in Boppard; aankomst ca. 1" uur. Diner in hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 10 uur per luxe Rijnboot stroom opwaarts naar het plaatsje St. Goars- hausen. In dit plaatsje st^t de touring car te wachten om naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar men een magnifiek en sprookjesachtig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei. Op deze Patersberg staat ook het kosmotel Lorelei waar een uitgebreide warme lunch zal worden gebruikt. Na deze warme lunch gaat de tocht dwars door het Taunusgebergte met zijn prachtig natuurschoon naar het stadje Schlapgenbad, alwaar men een uur de gelegenheid krijgt dit plaatsje nader te leren kennen. Hierna terug, diner in hotel en 's avonds vrij. 3è dag: 's morgens vrij. Na de lunch om 14 uur vertrek voor een tocht door de Hunsrück en het Moezeldal. Tijdens deze tocht wordt een bezoek gebracht aan het bekende Cochem. Diner 's avOnfis in het hotel en hierna weer 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.15 uur naar Koblenz (koffiepauze), Sin- zig, Bad Neuenahr naar het Ahrdal. Midden in het Ahrdal staat in het pittoreske restaurant „Zur bunten Kuh" een uitgebreide koffietafel op ons te wachten. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdahl naar Bonn. Na Bonn rijden wij via Keulen naar Arnhem, alwaar in het hotel Haarhuis ons afscheidsdiner ge reed staat. Hierna vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 22 uur zul len arriveren. Plaatsen voor de reis kunnen worden gereserveerd bij De Havenloods aan ons Hoofdkantoor, Prins Hendrik kade 14, tel. 010-132170. Bijkanto ren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010-341071; Krimpen aan den IJssel, Weteringsingel 9, tel. 01807-6967. Agentschappen Rotterdam: Fa. Nic. v.d. Spek, Nieuwe Binnenweg 456b; Sig. Mag. De Bokser, V.H. Hasselman, Zwaanshals 245b; Boekhandel Bok horst, Vierambachtsstraat 109; Boek handel Bokhorst, Peppelweg 128; Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83; Kramer Boymans Boekhandel B.V., Karei Doormanstraat 135; Krabo boekenmarkt, Mauritsweg 43. Capelle aan den IJssel: Boekhandel Bokhorst, Winkelcentrum De Koperwiek 61—63. Fans van Elvis Presleydat is wel dui delijk. ander. „Hij zou in de week ervoor drie keer optreden in Madison Square Gar den in New York. Er was echter zo'n enorme vraag naar kaartjes, dat hij die vrije dag eraan heeft gegeven voor een vierde uitverkocht optreden". Weer een ander: „Een warenhuis verkocht Evangelische gastenweken in Zenderen In de weken van 22 tot 29 juli tot 5 augustus organiseert de Stichting „Vuur", een groepering van christenen uit verschillende kerken, enige zomer gasten-weken, waarbij het accent, wordt gelegd op de blijdschap van het evangelie rondom het thema: Van de bijbel naar vandaag zal in de morgen uren, zonder zwaarwichtigdoenerij al lerlei bijbelse onderwerpen ter sprake worden gebracht. Daarnaast is er gele genheid tot ontspanning op de Zwa nenhof, een klooster bij Borne, maar ook daarbuiten in de tuinen en bossen van hti Twentse landschap. Deze zomergastweken zijn zowel voor gezinnen als alleenstaanden bedoeld. Voor de gezinnen met kinderen is er tevens een sportprogramma. De kosten per week bedragen f.125,-, kinderen krijgen reductie. De leiding berust bij de heer K. L. A. Weimar (Rotterdam), ds. G. Goslinga (Amsterdam) en Frans Horsthuis uit Terborg. Voor opgave e,n inlichtingen kan men terecht bij mej. dra. Bonebakker, Breitner- straat 23 in Goes, tel. 01100- 5457. Géén schrift, of tel. best. Als U eenmaal op zo'n prima veerkrachtige polyaether ma tras heeft geslapen, zal het U spijten dat U er niet veel eerder een kocht. Excellent polyaether matras (ong. 12 cm dik) waarvan bor ders en één zijde zijn doorge stikt. Nu in de kleuren oranje en blauwen de 1-persoonsmaat Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze excellent polyaether matras, ong. 12 cm dik, waarvan de borders en één zijde zijn door gestikt, nu in de kleuren oranje en blauw en in de Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze lycra panties, in de maten 38 t/m 44 en in de kleuren bleu, turquoise, rose, beige, wit, lila, enz., voor aantrekkelijke prij- Draag met een gerust hart een pantalon of strak rokje, deze panties toveren dat "pondje te veel" wel weg. Panties van een soepel en toch goed korrigerend stretch mate riaal in twee modellen. Beide modellen zijn van soepel lycra gemaakt met tricot ge voerd kruisje. Model A heeft een dubbel lycra voorpand en model B een niet rekbaar voor pand met kant langs de pijpjes. Deze panties uit de prijsklasse van f 8,95 t/m f 12,95, in de maten 38 t/m 44 en in diverse kleuren, nu voor zeer kleine

De Havenloods | 1972 | | pagina 9