Nog velen vraagtekens in Schiedamse moordzaak jjjoct iH'i'Xiiijii ui |gA!U4''|l)n1 KtlMInW'W! AQ iWiiliUM.tlllilik r t,r 'i keu« opruiming U kent Odorex deodorantspray wel van de reklames op t.v. en in damesbladendeze deodo rant gaat nu, tijdens de oprui ming, voor twee gulden onder de normale verkoopsprijs de deur uit. Odorex deodorant in handige spraybus. Normaal koopt U de ze deodorant (makkelijk in handtasje mee te nemen) voor f 5,95, nu betaalt U nog géén vier gulden per bus. opruiming Het dramatische gebeuren, waarbij te gen het nachtelijk uur van donderdaga vond 4 juli, de 32-jarige manager van het VéGé-filiaal aan het Bachplein, de heer J. M. van den Bosch, in de hal van het flatgebouw aan de Nieuwe Dam- laan hoek Burg. van Haarenlaan door zijn twee overvallers werd doodgescho ten, heeft vele monden in Schiedam in beroering gebracht. Het gaat daarbij voornamelijk om de vraag, of de politie in deze affaire onjuist heeft gehandeld. De vraag is, of de politie het slachtof fer als „lokaas" liet -fungeren, door hem ongewaarschuwd voor het drei gend gevaar, zijn woning op de tweede etage te laten betreden. De commissa ris van politie, de heer C. van der Haagen, laat zich over dat punt niet uit. Ten eerste omdat het onderzoek naar de gebeurtenissen nog niet is afgerond, ten tweede omdat het de Rotterdamse Officier van justitie mr. Jansen is, die de leiding in handen heeft. De feiten zijn voldoende bekend.Toen de heer Van den Bosch met de lift de tweede verdieping van het flatgebouw bereikte om zich naar zijn woning te begeven, werd hij in de hal .opgewacht door twee mannen, die tevoren de TL-verlichting hadden vernield. De heer Van den Bosch droeg onder één arm een doos met levensmiddelen, in zijn andere hand een aktetas, waarin f 12.000.- de opbrengst van de ver koop in de winkel. Het slachtoffer werd eerst op zijn hoofd geslagen. Toen hij zich bleef verzetten, loste een aanvaller een schot, dat de heer Van den Bosch dodelijk in de hartstreek trof. De mannen renden met de tas het flatgebouw uit in de richting van de Schimmelpenninckstraat, waar zij door toesnellende politiemannen werden ge grepen. De mannen, de 30-jarige A.V. en de 31-jarige B.H.F. zijn beiden beruchte inbrekers. Zij werden reeds geruime tijd door de Rotterdamse politie ge schaduwd. Na de eerste uiterst summiere medede lingen door de Schiedamse politie, werd het steeds moeilijker om infor maties over de gebeurtenissen te ver krijgen. Vrijdagavond werd als enig antwoord op de vele vragen een pers communiqué verstrekt door mr. Jan sen, waarin enkele reeds bekende fei ten werden opgesomd. Niet geheel juist was de zin: „De omstandigheid, dat zowel de Schie damse- als Rotterdamse politie zo snel ter plaatse waren kan worden ver klaard uit het feit, dat beide verdach ten als inbrekers bekend staan en reeds geruime tijd de aandacht hadden van de Rotterdamse recherche". Vast staat namelijk dat reeds uren DAF MINERVA T.V. DEFEKT WIJ HEIPEN OIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A SCHIEDAM TEL. 26.86 38 OFF PHILIPS DEALER opruiming We weten best dat U overal voor ni-panties terecht kunten als we een aanbieding mini-pan- houden, moet die er dan ook helemaal uitspringen, vin den wij. Daarom verkopen wij naadloze mini-panties met versterkte teen van een bekend merk (waarvan we de naam i.v.m. de lage prijs niet mogen noemen) voor een bijzonder laag prijsje,.... voor nog géén één gulden. Poldervaart •Lieflijke polder, romantische vaart, Wat onheil hebben wij vernomen? Je moet gedempt, is dat heus waar? Is daar niet aan te ontkomen? Ze ruimen je op, na 600 jaar Dat jubileum zul je niet meer vieren. Ze dempen jou met blokken steen en cement Waar straks nog meer auto's over gieren En aan je oever hoge Chinese muren Waar zelfs het maantje 's avonds niet meer over heen kan gluren. Je wordt gedempt met blokken ce ment Wij burgers zijn hierdoor zeer ont stemd. Lieflijke polder, romantische vaart Er ligt een waas van grijs verdriet om je heen. Je oevers staan stil van heimwee Te wachten op wat komen gaat Je groen en je riet buigen diep Naar het water, 'k zie stil Je tranen stromen Nooit zullen wij meer tussen 't Riet kunnen zitten dromen O, Poldervaart, als jij door Al die eeuwen heen een boek zou open doen Van je schoonheid, je geheimen, je ijs, Je vissen en je groen Maar. laat maar! O, Poldervaart, zeg, zie je 't niet Wij allen hebben zo'n verdriet. taar bij de film was dat de dijk de akkers van en zeventigduizend mensen moest beschermen! Een ander detail was dat de rivier in korte tijd flink zou wassen vanwege de moesson. Zijn we in Nederland soms vergeten dat grote delen van ons land onder de zeespiegel liggen, weten we niets meer van die eeuwen, waarin we tegen het water gestreden hebben, ligt 1953 dan al zover achter ons? Het is een mensonterende oorlog, die verbeten wordt uitgevochten in Viet nam. In Parijs zitten de partijen aan een onderhandelingstafel. Het overleg vordert niet zoals men wil, want Amerika wil deze oorlog niet verliezen. Dit zou haar teveel prestige doen verliezen ten opzichte van Noord-Viet- nam, maar ondertussen moet zij haar positie versterken en dat doet zij mid delsdeze misdadige bombardementen. Vredeswerkgroep Schiedam. Vietnam In de Vietnamese oorlog is een nieuwe ontwikkeling op gang gekomen; deze bestaat uit het bombarderen van dij ken. Als Nederlanders moeten wij, ongeacht onze levensovertuiging, hier met klem tegen protesteren en pogin gen in het werk stellen deze misdadige vorm van oorlogvoeren te verhinderen. Het bewijs voor dit soort bombarde menten hebben we vorige week in het journaal van acht uur kunnen zien. Het betrof een film (gemaakt door de Zweedse ambassadeur in Noord-Viet- nam), die liet zien dat ingevolge de bombardementen de dijken gingen scheuren en verzakken. Het commen- E PIANO'S GITAREN I VLEUGELS •KLEININSTRUM.I BUDMUZIEI^^^^^I opruiming Uw dochtertje springt een gat in de lucht van blijdschap, wan neer U haar verrast met een van deze bijzonder fraaie poppewa- gens, die U zich nu voor een klein prijsje aan kunt schaffen. Partij poppewagens in twee mo dellen, beide inklapbaar, met solide verchroomd buiswerk en wielen met rubber banden, maar model A is met velours bekleed en 72 cm hoog en model B is met skai bekleed en 84 cm Beide modellen zijn er in de kleuren rood en blauw en gaan voor zeer lage opruimingsprij- zen van de hand. DAF MINERVA DAF MINERVA NW. MATHENESSERSTRAAT 45. ROTTERDAM TEL.: 26.06.63 opruiming DE HAVENLOODS, DONDERDAG 13 JULI 1972 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze naadloze mini-panties, passend voor de japonnen 36 t/m 44, in de kleur caresse (nor- male kousenkleur), „vuur een ^vvurije fjc/cucri wij uw schoenen en helpt u uw medemens in Bangla Desh", al dus de slogan van de Vredeswerk- groep in Schiedam zaterdag tijdens een actie op de hoek Hoogstraat-Koemarkt. Het was een slechte dag voor de schoen poetsers, want de regen stroomde neer en er waren begrijpelijk weinig mensen op straat. Niette min hebben de leden van de werkgroep kans gezien nog f49,93 bij elkaar te poetsen. Het geld zal worden overgemaakt op giro 999 ten name van de Stich ting Nederlands Comité Vluchte lingenhulp te Amsterdam. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Vereniging van Volkstuin ders „Thurlede" werd in samenwer king met de zustervereniging „Vijfslui zen" en de Kon. Mij. tot bevordering van Tuinbouw en Plantkunde, een wedstrijd in bloemschikken gehouden. De wedstrijd vond plaats in het ge bouw van Thurlede. Er waren 40 deelneemsters. De prijzen werden als volgt toegekend: 1. mevrouw J. Gonlag, 2. mevrouw C. de Graaf; 3. mevrouw A. Op den Kelder. Zij ontvingen een beker. De jury bestond uit de heren C. Baanvinger en A. de Bruyn van de gemeentelijke plantsoenendienst en G. Jansen van de volkstuinvereniging „Vreelust" te Rotterdam. Norma Sijt- hoff, bloemiste en docente in het bloemschikken gaf een demonstratie. Zondag 13 augustus gaat voor de tweede maal een bedevaart naar het heiligdom van Sint Gerardus te Wittem in Zuid-Limburg. Voor f 14,50 kan men méé ter bedevaart. Opgave bij mevrouw van Haarlem, Jericho- laan 51b, telefoon 12.51.46, of b(j mevrouw Selders, Burgemeester Hoffmanplein 74a, telefoon 12.39.64. Ned. Prot. Bond, Westvest 92, 10.30 uur ds. R. H. van Apeldoorn uit Rijs wijk. Oud-Katholieke Parochie, Dam 30, 10.30 uur H.Mis, pastoor drs. F. Smits. Evang. Luth. Gemeente, Oranjestraat 10 uur ds. A. Steinhart. Het Apostolisch Genootschap, Lindey- erstraat 9.30 en 5 uur dienst. Leger des Heils, Lange Haven, samen komst 10 en 19.30 uur. Leiding ma joor G. Brinkman en It. J. Wittebol. Baptisten Gemeente, Warande 30, 9.30 en 16.30 uur dienst. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 9.30 en 16.30 uur ds. C. Vonk. Ger. kerk (Vrijgemaakt) Schiedam- Overschie, gebruik gebouw Hvang. Luth. Gemeente, Oranjestraat 8.15 uur leesdiensl, 15 uur ds. R. K. Wigboldus. Ned. llerv. (Geref.) Evangelisatie, Irene-kerk lange Haven 9.30 uur en Grotekerk 17 uur, de heer Mat/.e uit llazerswoude. Gevonden en verloren D'iur van de opruiming 13 juli tot 3 augustus GSin tel. of schrift, best. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie- ping op de 2e etage deze partij poppewagens in de kleuren rood en blauw en gaan per,stuk voor extra lage prijzen de deur uit. Duur van de opruiming 13 juli tot 3 augustus Géén tel. of schrift, best. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur kopen wij op de 1e etage deze wit lak ombouwkombinatie, be staande uit een ledikant met hardboard bodemplaat en om- bouwmeubel met 2 deurtjes in de kleuren groen en oranje, en de maat 80 x 190^ M mm voor Binnenveermatrassen vanaf f 79,50. Géén schnft of tel, best Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: bruine portefeuille, met inh.; 4 sleutels aan ,,Avia"-hanger; verzekeringsplaatje, HSB-834. Bastaard hond, teef, kleur wit/zwart: Dierentehuis, Sint Annastraat 45, te Schiedam. Te bevragen bij de vinders: parkiet groen, J. Belze, Frans Halsplein 45c; pop, Hogendam, Singel 84; autostep, Haanskorf, J. Vermeerstraat 5a; auto- step, Vermeul, Rotterdamsedijk 252; aansluitstuk, tankauto, Spoudsma, Schuttersveld 64; sigaretten aansteker (gas), Renesse, Loeffstraat 127; 3 sleu tels, Ford Taunus, De Vaal, Abben- broeksestraat 7a; rood kinderjack, Jan sen, Lekstraat 72; wintermanteltje en jack, H. Goosens, Van Mussenbroek- straat 8c; bustehouder, H. Küneman, W.H. Vliegenstraat 58; kinderjasje met voering, A. Groeneveld, Singel 93; rood kindervestje, mevr; Ouwerkerk, Daltonstraat 44a; grijze damespet, Tet- telaar, Van Oldenbarneveltstraat 203 (na 10-7-'72); bankbiljet, J. Vlug, Wil lem Pijperstraat 88; bedelarmbandje, Den Drijver, Franselaan 200a, Rotter dam, tel. 150190; jongenshorloge, mevr. Seip, Sweelincksingel 12; bank biljet, mevr. Boekestein, Warande 208, tel. 266389; verzekeringsplaatje, GXS-258, Noordermeer, Schimmel penninckstraat 43; ring met 4 sleutels, R. Pil, Van Marumstraat 17b; kinder armbandje, goudkleurig met naam, H. van der Enden, St. Liduinastraat 5a; dames sjaal, Kortland, Mgr. Nolenslaan 175; damestas met inh., postkantoor, Lange Nieuwstraat. HERVORMDE KERK: Grote Kerk 10 uur ds. J. Feunekes, Capelle aan den IJssel, 17 uur eerw. Heer Matze, Hazerswoude. Bethelkerk 10 uur ds. A. Hoekert, Voorburg. Opstandingskerk 10 uur ds. M. C. Baart. Aula, Pinasplein, 10 uur ds. E. J. Beens, Delft. KETHEL Dorpskerk 10 uur ds. E. van Wierin- gen, Overschie. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. F. Ger- brandy, Zelhem, Gezamenlijke dienst. De Ark 17 uur ds. Schuring, Gezamen lijke dienst. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Odorex deodorant Voor in de kinder- of logeer kamer is een ledikant vaak een sta-in-de-wegdeze kombina- tie benut Uw kostbare ruimte voor honderd procent! Koop dit zit-slaap-bergmeubel, want zo kunnen wij deze kom- binatie het beste noemen. Een ledikant met hardboard bodemplaat plus de fraaie om bouw, nu door kleine bescha digingen aan het lak van f 198,-- voor precies honderd vijfen veertig gulden. Als gevolg van de zware regenval van de laatste dagen is in het industriege bied van de 's Gravelandsepolder een riooloverstort ontstaan, waarbij ver- moedelijk afvalwater van fabrieken in het water van het Beatrixpark is te recht gekomen. Een enorme stank stijgt op uit de sloten in en om het Beatrixpark. Tot aan het volkstuinen complex Thurlede zijn de sloten ern stig verontreinigd, een gevaar voor de visstand. Daar komt nog bij dat een gemaal in het park is uitgevallen. De dienst Gemeentewerken zal trachten een en ander op korte termijn te verhelpen in samenwerking met de -rj-'ine Platsoenen. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder dit keu kenwandkastje (80 x 50 x 30) van limba hout met 2 schuif deurtjes en 1 tussenplank, kom pleet met ophang- ff l| haken W M Duur van de opruiming 13 juli tot 3 augustus Géén tel. of schrift, best. voordat de overval plaats vohd, zowel Rotterdamse- als Schiedamse politie mannen een cordon rond het flatge bouw hadden gelegd, hetgeen zelfs voorbijgangers niet ontgaan was. Dit feit nu doet tevens concluderen, dat de politie bekend was met de omstandig heid, dat hoogstwaarschijnlijk die a- vond de heer Van den Bosch zou worden overvallen. Nu is het op het moment dat we dit schrijven nog steeds een open vraag, of de politie willens en wetens een niets vermoedend mens het grote risico heeft laten lopen, het slachtoffer te worden van een overval. In dat geval wordt terecht de vraag gesteld, waarom dit risico niet aan een ervaren en gewapende politieman werd opgedragen en een daarbij aangepaste imitatie voor de heer Van den Bosch. In dat geval zou hier van een ernstig verzuim sprake kunnen zijn met het afschuwelijke gevolg. Anderzijds bestaat de mogelijkheid, dat de politie in overleg met het slachtoffer de val heeft opgezet. Ook in dat geval zou sprake zijn van onvol doende beschermingsmaatregelen voor het slachtoffer. De verklaring in het perscommuniqué, dat er geen aanwijzingen waren dat verdachten in het bezit zouden zijn van vuurwapens en ook hun criminele antecedenten niet in die richting we zen, kan nauwelijks serieus worden genomen. Per slot van rekening kan ook éen forse klap op het hoofd levensgevaar met zich brengen, een risico dat niet mocht worden geno men. Het is overigens wel bekend, dat de heer Van den Bosch niet bang was uitgevallen. Het zou ook hem bekend Ontmoetingscentrum voor godsdiensten in Weena-palviljoen In augustus zal in paviljoen 9 op het Weena in de nabijheid van de Lijnbaan een centrum voor informatie over de wereldgodsdiensten geopend worden. Dit centrum, dat de naam „Inter-reli- gio" zal dragen, is een initiatief van de organisatie „Wereldgesprek der Gods diensten", de Nederlandse tak van het „Worldcongress of Faiths", dat saam horigheid onder de belijders van de verschillende godsdiensten wil bren gen. In het centrum zullen belangstellenden geïnformeerd worden over de wereld godsdiensten, en kunnen leden van alle geloofsgemeenschappen met elkaar in contact komen. „Inter-religio" beoogt ook vanuit het centrum informatie naar buiten uit te dragen. Om het informatiecentrum een goede bestaans basis te kunnen geven, werkt het „we reldgesprek der Godsdiensten" samen met het Museum voor Land- en Vol kenkunde in Rotterdam. zijn geweest, dat de twee daders al eerder rond de winkel aan het Bach plein het terrein verkenden. Geruchten Het is te begrijpen, dat de gebeurtenis sen in Schiedam aanleiding zijn tot allerlei geruchten. Niet zozeer omdat - zoals in sommige bladen werd gesug gereerd - men zo angstig is geworden maar wel, om achter de waarheid in deze trieste gebeurtenis te komen. Daarop moet nog worden gewacht totdat van de zijde van de Officier van justitie mededelingen worden gedaan. De beide jeugdige daders van deze afschuwelijke moord zijn inmiddels uit Schiedam overgebracht naar het huis van bewaring in Rotterdam voor ver der verhoor. Hoewel het begrijpelijk is, dat verband wordt gezocht tussen deze roofoverval en die enkele maanden geleden ge pleegd op de manager van de Hema aan de Broersvest in Schiedam, is tot dusver bij de verhoren niet gebleken dat dit tweetal ook deze overval zou hebben gepleegd. Zoals wel vaker gebruikelijk na een gebeurtenis welke een bijzonder karak ter draagt, heeft de fungerend-direc teur van politie, de procureur-generaal baron mr. W. A. Baron van der Feltz te Den Haag, zowel aan de Rotterdamse- als Schiedamse politie verzocht eeir rapport samen te stellen over de ge beurtenissen. Dinsdag werd het slachtoffer van de overval onder grote belangstelling be graven op de r.k. begraafplaats aan de Vlaardingerdijk. Om 11 uur 's morgens werd een plechtige heilige mis opgedra gen waarna de uitvaart plaats vond. Bij de bloemstukken was ook eep krans van de bewoners van het Bachplein, waar de heer Van den Bosch, door zijn prettig optreden in de Végé-winkel zich vele vrienden had verworven. Geef Uw potten en pannen de ruimte in dit handige keuken wandkastje, dat nu bij ons zeer voordelig in de opruiming te koop is. Keukenwandkastjemet 2 schuif deurtjes op nylon rail en 1 tus senplank. Dit fraaie kastje van limba hout, (leuk om zeff te beitsen) is aan de voorzijde af gewerkt'met een kunststoffen sierstrip, kompleet met ophang- haken voor nog lang tientjes.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3