6.98, mm Genoeg schepjes en vlechtmatjes 7. I Plastic vuilniszakken per 1 september verplicht Goedkeuring G.S. van diverse raadsbesluiten FIJN! DANSLES! Peter Langewaard opent sport- en saunainstituut 98 T.V. QEFEKT Dansschool C.F. WUYSTER Informatiecentrum voor scholenbouw lfrWi!i1i!iUi1iii'ïijj Hg 198 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1972 betaal nu minder Bij het bekleden van Uw meu belen bespaart U veel geld en nu kunt U ook bij de aankoop van de benodigde stof nog eens guldens besparen. Draion meubelstof van een mooie en zware kwaliteit, in passende interieurkleuren. Meu belstof van 130 cm breed uit de prijsserie van f 22,50 voor nog géén zeven gulden. draion meubelstof Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze zware kwaliteit Draion meu belstof, keuze uit diverse rieurkleuren, per f 22,50 Géén schrift, of tel. best. De bejaardenflat „Thurlede" aan de Nieuwe Damlaan wordt eind novembef offi cieel geopend. Voor alle 104 woningen, die de flat gaat tellen, zijn reeds bewoners ingeschreven. Op ons dorp gebeurt het kleine. Terwifl in Den Haag de grote heren beraadslagen en moeilijk moeten doen met moeilijke zaken, gaat hier het leven van de kleine dingen verder. Vandaag zijn de kinderen voor 't eerst weer naar school gegaan. Met nieuwe tassen en schoongepoetst zijn ze langs ons getrokken. De kleine mannen van de overkant hebben vandaag voor het eerst kennis gemaakt met het terecht befaamde gilde van de broekenbindsters. Ik weet dat dit oneerbiedig klinkt en ook bezijden de waarheid is, want het zijn al weer tientallen jaren kleuterleidsters. En de opleiding die ze daarvoor moeten ondergaan liegt er niet om. Het gaat daar met psychologie en pedagogiek, vervat in boeken die niet misselijk zijn. Maar goed, Jantje en Edwin zijn dan voor 't eerst van hun leven naar school gegaan. Beiden bekende racers uit de buurt. Vorige week nog heeft onze Pieter een startlijn voor hen op de stoep geschilderd. En daqr is druk gebruik van gemaakt. De beide skelter-matadors komen woest aangerend om vervolgens hoog op de pedalen staande te rèmmen, nog geen tien centimeter van bedreigde voeten of een harde muur. Samen hadden ze uitgemaakt dat ze niet weggebracht wilden worden. Ze zouden zelf gaan, als grote mannen die besloten hebben iets aan hun vorming te laten doen om daarmee de periode van vrijbuiteren voor goed af te sluiten. En zo is het gebeurd. Alleen de vader en Edwin volgde hem op de voet, want het is onbeschoft tegenover het personeel om je kind zomaar te-laten gaan. En zo heeft Koos, de moeder van Jantje, er ook over gedacht. Op twee pas afstand heeft ze hem in het oog gehouden tot vlak bij de uitnodigende schooldeur om hem daarna woordelijk aan de juffrouw af te leveren. Zo is het gegaan. En met ondeugende ogen hebben ze verslag uitgebracht van de juffrouw die uiteraard lief was en al het gefrutsel waarmee ze die dag bezig zijn geweest. Edwin was weliswaar in de pauze al meteen weer naar huis gevlucht - ja, weersta zo'n verleiding maar eens, in een dorp waar alles heel dichtbij én klein is. Hij was binnen komen stormen in de keuken van zijn moeder. Maar ze hebben hem rap weer teruggehaald, was het commentaar van Jantje. In die mededeling lag iets van de triomf van de school. Ze laten daar niet met zich spotten. Eendeerste gevoel van onvermijdelijke macht. Opnieuw hebben de beide spitsboeffies daarna hun race-karren naar buiten gehaald, om nu nog meer dan gisteren al hun energie te werpen in hoge snelheden en gevaarlijke bochten. Het deed mij allemaal terugdenken aan m'n eigen allereerste schooldag. Ergens in een zijstraat in de grote stad, naast een ziekenhuis was de „kakschool", want zo heette dit instituut in ons jargon en niet anders. Het was een moeizame ervaring. Hoe moedig was ik niet op weg gegaan, aan de hand van een oudere zuster en met het trommeltje waarin de boterhammen en het snoepje zaten. Het eerste wat mij overkwam was het wederrechtelijk zich toeëigenen van dit trommeltje. Voor ik het me bewust was, lag het op een grote hoop. Maar dat was nog allemaal vóór de tijd van de psychologie en de pedagogiek. Halverwege die eerste morgen werden we, waarschijnlijk voor het gemak, in een soort veredeld kippenhok met zand gedreven-. Daar moesten we spelen, met meer kinderen dan schepjes en alle gevolgen van zo'n schaarste aan productiemiddelen. Daar zullen mijn levenslustige overburen geen last van hebben. Want alles is even keurig aan hun schooltje. De pleetjes zijn keurige toiletten geworden, met halve deurtjes. En de juffrouw ruikt vast erg lekker. Wij leerden de oorlog. Zij zullen de oorlog niet leren,joals de profeet zegt. Er zijn genoeg schepjes en vlechtmatjes en dergelijk gesnor. Maar ja, wie zal zeggen wat er vandaag weer schaars is? Want altijd vinden wij mensen wel iets dat we elkaar benijden of betwisten. Zojuist hoor ik onverstaanbare schreeuwen van levensvreugde. De race is in volle gong- Visserman. DAF MINERVA Waterprijs omhoog maar Schiedam krijgt 14 miljoen De nogal geruchtmakende wijziging in de leveringsvoorwaarden van drinkwa ter door de gemeente Rotterdam, komt heden, donderdagavond aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van Rotterdam, nadat Schiedam daar enige maanden geleden reeds zijn goed keuring aan heeft gehecht. Het was een nogal omstreden contract wijziging en er is heel wat water door de Maas gevloeid, voordat de Schiedamse raad, - zij het niet con amore - goedkeu ring verleende. Rotterdam wilde nl. wel van het voor die gemeente zeer onvoordelige contract af, waarbij aan Schiedam „eeuwigdurend" drinkwater moest worden geleverd tegen slechts 4,2 cent per m3, hetgeen voor Rotter dam tot 1950 jaarlijks een nadelig saldo van f 120.000,- opleverde. Het contract was mede een gevolg van het feit, dat Schiedam grond verschaf te voor de aanleg van de Merwehaven, door toe te stemmen in een grenswijzi ging. Later steeg het jaartekort voor Rotterdam tot ruim twee miljoen gul den en tot 1972 heeft Rotterdam f 17 1/2 miljoen op dat contract toege legd, zodat het er graag van af wilde. Bij ingebruikneming van het Bies- boschprojekt, zouden de kosten voor Rotterdam volgens raming met nog egns een miljoen per jaar stijgen. Dit heeft tot gevolg gehad, dat langdu rige onderhandelingen plaatsvonden tussen beide gemeentebesturen, het geen resulteerde in een afkoopsom van f 14 miljoen door Rotterdam, welk betaal nu minder HobbyPsten en verzamelaars kunnen dit ladenkastje vast goed gebruikenvoor schroefjes, boutjes, spijkers, postzegels, munten e.d. Hobbykastje van hardplastic met liefst 20 gekleurde laadjes met transparante deksels. Een kompakt kastje (22,3 x 15,9 cm) met enorm veel opberg ruimte (12 laadjes van 6,5 x 5,2 x 3,4 cm en 8 laadjes van 6,5 x 5,2 x 1,7 cm), onderling opstapelbaar, nu per stuk voor nog géén vijf gulden. bedrag gebaseerd is op een zesjaarlijks verlies op de Schiedamse waterleve ring. Het water zal dan tegen kostprijs worden geleverd, hetgeen voor Schie dam een aanzienlijke tariefstijging tot gevolg zal hebben. Met de f 14 mil joen, kap Schipdam echter diverse wer ken gaan uitvoeren. B. en W. van Rot terdam willen dat bedrag ten laste brengen van het Waterleidingbedrijf. Aanleg rioleringen en leidingen in Kethel Voor het dorp Kethel breken onpretji- ge*tijden aan; deze week is nl. begon nen met de aanleg van de riolering in het oude dorpsgedeelte. Tevens wor den gasleidingen gelegd en diverse an dere leidingen verlegd. Dit werk wordt gevolgd door een herbestrating. Het werk strekt zich uit langs Noordeinde, gedeelte Vlaardingseweg, Schiedamse1 weg tot aan Dr. Sauerstraat, Kerklaan tot aan Meeuwensingel en Dorpsstraat. Nu de noodstraat gereed is, kan met het grote karwei worden begonnen. De noodstraat geeft een verbinding tussen Kerklaan en Kerkweg. Het busverkeer zal hierlangs worden geleid. Men is begonnen met het ophalen van plm. 30 meter rioolbuis in de Laan van Spaland. Wegens gebrek aan werkruimte, is een fasenplan vastgesteld voor de diverse diensten, waarbij het zgn. bedienend verkeer en dat van de voetvangers, doorgang kan vinden. Jeugdwedstrijden Opnieuw was het feest bij de volks tuinders van Thurlede. Ditmaal was het de jeugd die in het middelpunt stond. In het voorjaar hadden de kin deren nl. een bloembol ontvangen en thans moest blijken wat daarvan te recht is gekomen. De eerste prijs was voor Annelies Metters (7j.), tweede Mireille van Pelt, en derde Norma van Beek. Dan was er nog een teken- en kleurwedstrijd, waaraan ruim 40 kin deren deelnamen. Er was veel belang stelling voor de tentoonstelling. Het publiek mocht mee beoordelen en maakte daarvan een ruim gebruik. Met ingang van 1 september 1972 zal, zo heeft de gemeenteraad bepaald, voor het aanbieden van huisvuil door de bewoners van Schiedam aan de reinigingsdienst uitsluitend de plastic vuilniszak, voorzien van het KOMO- keurmerk mogen worden gebruikt. Dit betekent dat de traditionele metalen vuilnisemmer geheel uit het straatbeeld zal gaan verdwijnen. De plastic vuilniszak heeft per 1 mei vorig jaar officieel de intrede gedaan in Schiedam, na een wijziging van het desbetreffende artikel in de Alg. Poli- tie-verordening. Doch reeds tevoren maakten zeer veel huisvrouwen ge bruik van de plastic zak, als handig middel om het huisvuil af te voeren. Sindsdien is de populariteit van de plastic zak nog aanmerkelijk gestegen, zodat momenteel reeds een ruime meerderheid van de Schiedamse gezin nen gebruik maakt van de zakken. Per 1 september zal de metalen vuilnisem mer niet meer mogen worden ge plaatst. Wl) HEIPEN DIRIXT EVT. VOORAF'PRIJSOPGAAF. Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78A philips! SCHIEDAM TEL. 26.86.38 VjP OFF PHILIPS DEALER Vrijdag en zaterdag verkopen wij in de kelder deze hardplas tic hobbykastjes met 20 ge kleurde laadjes, onderling Gedeputeerde Staten hebben goedkeu ring verleend aan diverse raadsbeslui ten. Zo is goedgekeurd de aankoop van grond aan de Sint Pietersteeg en achter de Oud-Katholieke kerk aan de Dam, bestemd voor bouw van de nieuwe brandweerkazerne. Eveneens goedge keurd zijn de volgende kredieten: f.4000,- voor het aanschaffen van leerlingensets, bord met stelling, klas sebureau met stoel t.b.v. de glo-school van de Sint Willibrordusstichting aan de Nassaulaan 42; f.5.650,- voor het aanschaffen van meubilair t.b.v. de g.l.o.-school van de Sint Willibrordus stichting aan de Iepenlaan 45; f.1'.460,- voor het aanschaffen van aanvullend materiaal van de leesmetho de „Veilig leren lezen" t.b.v. de speel- leerklassen van drie glo-scholen van de Ver. voor Christelijk Volksonderwijs te Kethel; f.3.525,- voor het aanschaffen van meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. het Sted. Gymnasium; f.24.650,- voor het aanschaffen van boeken t.b.v. het boekenfonds van het Sted. Gymnasium: f.6.500,- voor het aanschaffen van een ondergrondse ben zinetank t.b.v. de V.R.O.M.-dienst. Verder kredieten voor de aankoop van de panden: Lekstraat 19 a-b, Nieuw- straat 2, Korte Achterweg 2 a-b en 4 a-b, Schiedamseweg 57. AANVANG NIEUWE LESSEN IN ONZE AFDELINGEN NOORD - ZUID - OMMOORD - IJSSELMONDE - SCHIEBROEK - SPIJKENISSE Inlichtingen en inschrijving tel. 24275 - 284195 De eerste tijd zullen de vuilophalers uiteraard nog soepel optreden, doch na de „inloopperiode" van twee weken zullen zij de metalen emmers laten staan, evenals dozen, pakken, kratten, rollen en verder alle huisvuil dat niet in een goed dichtgebonden plastic vuilnis zak zit. De metalen vuilnisemmer mag men houden. Doch uitsluitend voor intern gebruik. Stelt men geen prijs op het bezit van de emmer, dan kan men deze inleveren bij de reinigingsdienst. Enkele aanwijzingen: de plastic vuilnis zakken moeten goed gesloten en goed dichtgebonden worden aangeboden. Laat na het dichtbinden een flinke „kruif" over aan de bovenkant, zodat de vuilophaler de zak makkelijk kan aanpakken. Dit maakt dat er snel en ook netjes gewerkt kan worden. De te gebruiken plastic vuilniszakken moe ten voorzien zijn van het z.g. „KOMO- keur" die op de zak is afgedrukt. De zakken mogen niet te lang van te voren op straat worden gezet. Bij voorkeur op de ochtend waarop de zak zal worden opgehaald. Plaatst men de zak langer dan 12 uur voor het ophalen buiten, dan is men strafbaar volgens de Alg. Politieverordening. De Stichting Informatiecentrum Scho lenbouw heeft in een brief aan het gemeentebestuur van Schiedam mede gedeeld bereid te zijn advies en bij stand te verlenen met betrekking tot scholenbouw in deze gemeente. Hier toe hebben reeds eerder besprekingen plaatsgevonden met vertegenwoordi gers van de gemeente en schoolbestu ren. De contacten die er zijn geweest met het Informatiecentrum, hebben vooral betrekking gehad op de ontwik kelingen benoorden de bekende „boog" in Groenoord. In een vergade ring met de schoolbesturen bleek veel sympathie voor het plan te bestaan, waarbij naar voren kwam dat men van het huidige stramien inzake scholen bouw afwil. Het Informatiecentrum zou dat op vlotte en goedkope wijze kun nen realiseren. Voor de begeleiding en advisering door genoemd centrum bij de scholenbouw, wordt nu aan de gemeenteraad een krediet gevraagd van f 13.000,- exclusief b.t.w. gie, proi. a. Ziak Tsjecl king ds. M.C. Baart vertal HERVORMDE GEMEENTE KETHEL zoi dag 20 augustus a.s. Dorpskerk 10 uur prof. dr. W.C. van Unni te Utrecht. 19 uur ds. J. Diepcrsloot i Rotterdam. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. F..C.B. Kok 1 DAF MINERVA Betere riolering in Oostsingel Deze week is door de dienst Gemeen tewerken een begin gemaakt met :het op peil brengen van de verzakte riole ring in de Oostsingel. Dit sluit tevens aan op soortgelijke werkzaamheden in de Marconistraat, waar men reeds eer der is begonnen. Het werk zal ongeveer vijf weken in beslag nemen. Eerst wordt het gedeelte aan de kant van de Van Swindensingel onderhanden geno men. In die periode zal de Oostsingel voor het doorgaande verkeer zijn afge sloten, doch de woningen zullen wel bereikbaar blijven. Er wordt naar ge streefd de in de straat gegraven sleuf, nadat het eigenlijke werk aan de riool buizen gereed is, weer dicht te gooien en voorlopig bestrating aan te brengen. In een later stadium, wanneer de grond is ingeklonken, kan een herstrating volgen. In verband met deze werk zaamheden, moeten de bewoners hun auto elders parkeren. V akantierooster openbare scholen Voor de Schiedamse openbare scholen voor gewoon lager onderwijs g.l.o. is voor het nieuwe schooljaar 1972-1973 het volgende rooster van vrije dagen vastgesteld: Herfstvakantie van 16 oktober tot en met 20 oktober; St. Nicolaas de middag van 5 december 1972; Kerstvakantie van 25 december 1972 tot en met 5 januari 1973; Voorjaarsvakantie 5 en 6 maart Paas vakantie van 16 april tot en met 24 april; Koninginnedag op 30 april; He melvaartsdag op 31 mei en 1 juni; Pinkstervakantie op 11 juni; Zomerva kantie van 2 juli tot en met 10 augustus. Niet op 5 september, zoals aanvanKe- lijk werd medegedeeld, doch waar schijnlijk op dinsdag 3 oktober zal de weekmarkt op het Faustplein worden verplaatst naar het Bachplein. Eind september zal de judo-kampioen Peter Langewaard in een pand aan de Lange Haven 41 in Schiedam, een sport- en saunainstituut openen. Wat de sauna betreft de eerste in Schiedam. Daartoe wordt het pand, waarin des tijds het bedrijf van Braat en Beukers was gevestigd, grondig verbouwd. Ge lijkvloers komen o.a. de sauna en 12 douches, op de tweede etage een dojo met oppervlakte van 140 m2 en voorts een koffiebar, een speelhoekje voor kinderen enz. Mevrouw Langewaard krijgt de leiding voor de damesafde ling, waar tevens een kapgelegenheid wordt ingericht. Bijzondere aandacht wil de heer Langewaard geven aan de jeugdopleiding. Het instituut is aange sloten bij de B.B.N. de Ned. Budo- Bond. In het instituut worden alle takken van sport beoefend, karate, judo, worste len, conditie-training, zowel voor da mes als voor heren. De bedoeling is ook om nu en dan sportwedstrijden te organiseren. Peter Langewaard is een bekende figuur in de sportwereld. Hij versloeg o.a. de Europees kampioen judo, Angelo Pariso. Hij nam vijfmaal deel aan kampioenschappen in Slowa kije en aan wedstrijden in Japan. Peter Langewaard: „Met hulp van vrienden wordt veel gedaan om het gebouw, dat ik van de gemeente huur de, zo gauw mogelijk in orde te krij gen. Tijdelijk kan in de maand septem ber gebruik worden gemaakt van de gymnastiekzaal aan de Dr. de Leeuw laan bij de Burg. van Haarenlaan, maar ik hoop eind september in het eigen gebouw te kunnen trekken". Voorlo pig is Peter Langewaard die aan de Wiekslag 718 woont, bereikbaar per telefoon 502674. Politie houdt open dag Wanneer ongeveer half november op nieuw een fase gereed zal zijn gekomen van de verbouwing die het hoofdbu reau van politie te Schiedalm onder gaat, ligt het in de bedoeling dat gedeelte met een „open dag" voor de burgerij in dienst te stellen. De burgerij kan dan niet alleen zien wat er met de belastingcenten is gedaan, doch ook hoe het hoofdbureau er achter het zeer onaanzienlijke front van het gebouw uitziet. Het nieuwe gedeelte bestaat uit twee verdiepingen en de verbouwings- kosten bedragen f 2.500.000,-. Onder het gebouw is o.m. een schietbaan ingericht. Na deze verbouwing volgt de laatste fase, die van het voorste deel van het hoofdbureau, waarmee men volgens de plannen in 1975 gereed zal Inmiddels is een vereniging opgericht, die één en ander zal helpen regelen. In het bestuur hebben zitting Dik Greve- ling, voorzitter; Martin Bode, penning meester; Henk Poot, secretaris. De lessen in de gymnastiekzaal aan de Dr. De Leeuwlaan worden van 's morgens negen tot 's middags vijf uur gegeven. Op de trimbaan Beatrixpark wordt 23 augustus gestart met training. Dinsdag morgen van 9—10 uur voor dames, woensdagavond van 7—8 uur voor he ren en van 8—9 uur weer voor dames. Voor de jeugd worden groepen ge vormd van 9-11 uur en 11-16 jaar, zowel voor jongens als voor meisjes in de verschillende takken van sport. Waarschijnlijk zal de opening van de sportschool worden verricht door de wereldkampioen Wim Ruska. Grasveldje wordt plantsoen B. en W. van Schiedam hebben beslo ten het terreintje voor de openbare scholen aan de Willem Brouwerstraat hoek Dwarsstraat, thans een grasveldje met wat bomen, een ander aanzien te geven. Tegen het gebruik van dit ter rein zijn bij de omwonenden bezwaren gerezen, o.a. omdat er gevoetbald zou worden. Tijdens de onlangs gehouden hearing in Sehiedam-Zuid zijn daar vragen over gesteld. Besloten is nu het terrein het aanzien van een decoratief plantsoen te geven, waarbij het gazon voor de school omzoomd zal worden met vakken bloemheesters en rozenperken. Tegen het inlopen komt er een afrastering van een gladde draad op paaltjes. Met het hoofd van de school is overleg gepleegd; het plan sluit aan op zijn wensen. De aanleg, waarmee een be drag van f.3.000.— is gemoeid, zal inhei komende plantseizoen omstreeks no vember plaatsvinden. Doch zo'n plantsoen is alleen houd baar wanneer het publiek, in de eerste plaats de buurtbewoners, zuinig is op de beplanting en er voorzichting mee om wil springen. Mogelijk dat de om wonenden zelf een oogje in het zeil willen houden en de zorg voor het groen op zich willen nemen. Uit de actie van bewoners zelf tegen de ver nielers van een grote bloembak voor de kerk aan de Lekstraat is gebleken dat het bést kan. „Bij gebrek aan mankracht is het mij niet mogelijk gebleken om de vergade ring van de verkeerscommissie deze week behoorlijk voor te bereiden", zo bericht de secretaris van die commis sie, de heer P.J. Drenth. Het is om die reden, dat de commissie in de maand augustus niet zal vergaderen, doch volgens het schema op de tweede donderdag van de maand, dat is 14 september. uit ons tuincentrum Nu verkopen wij een komplete spuitset, niet alleen voor de bloementuin, maar ook bijzon- Lier praktisch voor het wassen van de auto, de ramen en de pui. 20 Meter tuinslang kompleet met haspel, vleugelmoerslang- klem, spuitstuk e.n slangklem, nu voor nog géén acht gulden. 20meler met slanghaspel Vanaf vrijdagmorgen kopen wij in ons tuincentrum, 2e etage, deze spuitsets, 20 me ter tuinsjang, kompleet met vleugelmoerslangklem, spuit stuk, slangklem-1 Géén schrift, of tel. best. Ere-medaille voor J. Blom Aan de heer J. M. M. Blom, Esdoorn laan 3 in Schiedam is de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud toegekend omdat hij vijftig jaar in dienst is van de Schie damse Melkzuurfabriek, die sinds 1969 deel uitmaakt van de N.V. Chemie Combinatie Amsterdam C.C.A. te Go- rinchem. De heer Blom is daar procu ratiehouder en chef van de afdelingen inkoop en verkoop. De onderscheiding is hem op het kantoor van het bedrijf aan de Zijlstraat door loco-burgemees ter, wethouder Verweij-de Graaff uit gereikt. DAF 55 DAF MINERVA INTREDE DS. TI1MSTRA In een goeti bezette Grote kerk, heeft ds. S. Tijmstra uit Tzummarum Fr. zijn intrede gedaan als predikant bij de hejrvormde gemeente van Schiedam. Hij zal met wijkgemeente 4 met cate chisatie en met jeugdwerk belast wor den. Ds. Tijmstra vervult de vakature, ontstaan door het vertrek van ds. Hofman. De bevestiging vond plaats door ds. M.C. Baart waarna ds. Tijmstra aan de hand van Hosea 4 vs 6 zijn intree preek hield. betaal nu minder Weg met die ontsierende pluis jes en haren op Uw auto- en meubelbekleding, kostuums, mantels enz., want met deze wonderkleerborstel verwijdert U in een wip ook het hardnek kigste vuil. Wonderkleerborstel (bekend van demonstraties) met een duur zaam en ook wasbaar reinigings oppervlak, dat niet verwisseld hoeft te Wórden. Deze borstel, die gegarandeerd voorzichtig, grondig, maar toch snel reinigt, koopt U nu niet voor f 5,95 maar voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze wonderkleerborstel voor het grondig en snel verwijderen van haren, pluisjes en stof op terlen- ka, fluweel en op alle an dere soorten stof- A Géén schrift, of tel. best.

De Havenloods | 1972 | | pagina 3