3.9 DUAL 8: *4 (ÉS rihcK Dansen is puur plezier! ■FUTURA 1Q75 95 SvftêtL 95 Met Andere Woorden WEEK KEUS UIT EEN GROTE COLLECTIE afspeelapparatuur Betalen in vijf keer kost niets meer Nog maar twee reizen naar Rijn en Moezel DE HAVENLOODS, DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1972 33-509 „Het is verbazingwekkend hoeveel mensen niet eens weten hoe Adolf Hitler eruit zag", merkte de befaamde filmster Sir Alec Guinness op, die de Führer speelt in de film „De laatste tien dagen van Hitier". In het grauwe uniform met het IJzeren Kruis op de borst, met het sluike haar en borstelsnorretje onder de neus een zeer redelijke gelijkenis vertonend met de Führer aller Germanen, wandelde Sir Alec door Hyde Park in Londen. „Er keek niet één om", constateerde hij zeer verbaasd. Alleen een taxichauf feur merkte hem op. Deze reed een blokje rond, kwam weer langszij en vroeg: „U bent zeker een acteur? Tot zijn opluchting bevestigde Guin ness dat. Kort geleden ontkende Nixon nog dat Amerikaanse vliegtuigen bommen gooiden op Noordvietnamese dijken. Secretaris-generaal Waldheim van de Verenigde Naties, die voorzichtig vroeg daarmee op te houden, werd door Nixon uitgemaakt als een mannetje dat zich had laten beihvloeden door ten dentieuze berichgeving. Even later werd in Washington toegegeven dat er „per ongeluk" bommen op dijken wa ren gevallen. Nu blijkt het allemaal nog schunniger te zijn. De redacteur-buitenland Sven Oste van het Zweedse dagblad Dagens Nyheter heeft ter plaatse vastgesteld dat de dijken worden gebombardeerd met magnetische tijdbommen, waarvan sommige tot een type behoren dat zich diep in de bodem boort. Deze nieuwe terreur heeft tot gevolg dat de bevol king geen machines durft te gebruiken om de bomtrechters in en om de djjken te dichten. Oste constateerde verder dat de dijken zijn gebombar deerd met geen enkel militair object in de wijde omgeving, zelfs geen weg. Het is duidelijk dat de hoogst onbe trouwbare heer Nixon alle middelen te baat neemt om de Noordvietnamezen te dwingen aan de conferentietafel te komen vóór de presidentsverkiezing in november. Dat de man zich zo druk maakt. Het „gesundes Volksempfin- den" kiest hem toch. Bijdragen: Anne Hoeksema. Henk van Capelleveen Redactie: Jan Rietveld Men vond de naam RotterdamjZuid- west van de nieuwe Rotterdamse deel gemeente niet goed genoeg. Een werk groep uit de drie betrokken wijken Charlois, Pendrecht en Zuidwijk vroeg een betere naam. Bijna 100 inzenders stuurden 163 namen in. De werkgroep koos „Zuiderparkstad" als de beste. Een meneer uit Capelle aan den IJssel kreeg daarvoor 100 gulden en het Groenboek (een gemeentelijke publi- katie ter compensatie van het gebrek aan groen in de Maasstad). Onder de inzendingen kwamen ook creaties voor als: Zuidloisdrecht, Ro- zuwé en Charloase. Wij zouden de prijs toegekend hebben aan de inzender van „Zuipencharl". Had-ie gelijk die 100 piek in het café kunnen omzetten. Dolf van de Winckel, journalist van een echt Rotterdamse krant, stelde zich persoonlijk op de hoogte van de ge beurtenissen in de Afrikaanderwijk. In zijn artikel moest het hem van het hart: de knokploeg werd voorbeeldig geleid. (Iets waarvoor ook de politie dankbaar was). Op voorbeeldige wijze werd de huis raad van t.v. tot bed het raam uitgeflikkerd en in elkaar gestampt. Een jongen die weet wat zijn taak is, die Dolf. De hoofdredactie van het dagblad De Tijd heeft gemeend in een commentaar te moeten toelichten waarom zij de advertenties van de Stichting Ideële Reclame betreffende de geboortebe perking afwijst. „Wie is SIRE, dat ze, zelf geen deskun dige zijnde, op dit ingewikkelde terrein de gezinnen toch durft te raken in een zo persoonlijke beslissing als de verant woordelijkheid van het kindertal? Vrijwel alle teksten lopen uit op de conclusie dat je met meer dan twee kinderen toch eigenlijk wel bezig bent iets onverantwoordelijks te doen. Daar schuilt het gevaar van een nieuw taboe waar wij niet aan willen meewerken. Het bepalen van het kindertal blijft een onvervreemdbaar recht van de ouders. Dat te ontkennen is een blijk van geestelijke milieuverontreiniging". Het valt voor een katholiek georiën teerd dagblad ook niet mee redenen te vinden alle geloofsgenoten te vriend te houden. De linkse (socialisten en communisten) gemeenteraad van het dorp Predappio in midden-Italië heeft besloten de graf tombe van Mussolini te herstellen. Vorig jaar werd deze door linkse acti visten opgeblazen. Een en ander had tot gevolg dat er minder toeristen kwamen en de restaurants en souvenir winkels klaagden steen en been over verminderde inkomsten. Dat ging na tuurlijk zo niet langer. Zodoende. 'k Heb op een camping gekampeerd. Met ruimte woekeren geleerd. Ik had geen bovenburen. Wel vóór wel achter, wel opzij en op z'n kant kon je nog net voorbij. 'k Stond in het rijtje voor een douche, 'k Stond in het rijtje als ik moest, 'k stond in het rijtje voor een plas. 'k stond vaak ook bij de kassa Wéér in de rij Want 't geld komt uit de massa. 'k Vroeg tante op de thee. 't Kost geld. Bezoek moet worden aangemeld. Je bent wel baas in eigen tent Doch 't mens komt op 't terrein. Waarom zou dat Voor niks en gratis zijn? We hebben uiteraard betaald. We hebben tante ingehaald. Tante is dik, het viel niet mee, We pasten, meetten wat We persten haar door 't pad, totdat ze zat. Wat tante zegt is meestal raak. Die thee die heeft een kopersmaak vond ze, 't kost alles centen, geld 'k Heb 't benauwd: 'k mot weg Laat me eruit 't lawaai, die mensen, zeg.... Nu is 't voorbij, ik ben weer thuis Ik ben weer in m 'n eigen huis. Straks in m'n stoel, languit, die rust Die ruimte om me heen Op m 'n balkon 't Is groots't meet vier bij één.... Leen de Zwart. betaal nu minder Een fijne tas om mee te stad- ten: groot genoeg om veel in mee te nemen, klein genoeg om nog elegant te zijn. Ruime koffertas in lederprint, met sierveter, 37 cm lange bo dem, extra binnenvak en 5 be- schermdoppen. Keuze uit 5 kleuren, nu, van f 16,95 voor nog géén tientje. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze ruime koffertassen in lederprint. In de kleuren blauw, naturel, rood, bruin en i cognac, nu per stuk Haagse schoolkinderen van zo'n 11-12 jaar waren een dag op een boerderij en schreven er daarna opstellen .over. Linda merkte o.a. op: „Als de boeren gegierd hebben ruik je het 100 m. verder nog. Op zondag drinken de boeren een stuk of wat glaasjes geneJ ver". Peter concludeerde: „In de boer derij zelf is het erg gezellig. In de meeste boerderijen heb je nog bedsteeën waar de boer en de boerin slapen. De boer heeft 3 tot 4 kinde ren". Joke keek wat verder en kwam tot deze aardige analyse: „Ik vind wel dat je op een boerderij een leuk leven kunt hebben. Maar het ellendigste vind ik dat je zo vroeg uit je bed moet. Want om een uur of half vijf moeten die mensen hun bed al uit. En de boeren of boerinnen zijn dan soms wel eens kwaad. Omdat ze dan nog zo moe zijn van de vorige dag. Want volgens mij, moet je elke dag de koeien melken, en dat is toch ook geen geintje. En soms hebben die mensen niets aan hun avond, want dan vallen ze al in slaap van moeiigheid. En dan hebben die kinderen toch ook niets aan hun boe renleven In de Krimpenerwaard worden „villa's, twee onder één kap" gebouwd. De bouwer biedt ze in het Algemeen Dagblad te koop aan en geeft de volgende plaatsbeschrijving: „Ouder kerk aan den IJssel in schone lucht onder de rook van Rotterdam Drukkerswereld van het Verbond van Drukkerijen schreef: „De regering ziet niet graag prijsverhogingen, althans niet bij het bedrijfsleven. Voor zichzelf is de overheid er niet altijd vies van". Het blad wijst dan op de verhoogde PTT-tarieven. „Het gaat hier niet om verhogingen van enkele procenten - het gaat om verhogingen in de orde van grootte van 25 tot 50 procent. En die verhogingen moeten niet worden uitgevoerd omdat de PTT in de rode cijfers zit, neen het argument is, dat de winst voor 1972 begroot op zo'n ruim 500 miljoen gulden (los daarvan pikt de overheid er nog een flink graantje van mee in de vorm van een uitkering) onder datbedrag zal blijven". Het blad besjuit met de opmerking: „H?t spijt ons te moeten opmerken, dat wij van zo'n beleidbovendien nog gevoerd ten behoeve van een monopolistisch be drijf - en dat is een bijzondere reden om voorzichtig te zijn - geen snars begrijpen". Het is uitkijken met de Afro-look, u weet wel die enorme vracht uitstaand haar, die vooral in trek is bij negers, b.v. Angela Davis. In Amerika kwam aan het licht dat deze haardracht kan leiden tot vroegtijdige haaruitval. Het gebruik van allerlei chemicaliën, brand- scharen en dressings leidt nogal eens tot infectie van de haarwortels. De weelderige haardos maakt dan plaats voor een biljartbal-achtige leegte. Zolang de voorraad strekt, koopt U deze imitatie kunstleren lakjasjes voor ongeveer 1/3 van de normale verkoopsprijs! Eénmaligeaanbieding van kunst leren lakjasjes, voor zowel jon gens als meisjes, met bontvoe- Deze moderne jasjes met deel bare rits, waarvoor U over een maand of wat f 55,75 of f 64,50, betaalt, koopt U nu voor nog géén twee tientjes per stuk. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze leuke kunstlederen lakjasjes met bontvoering, deelbare rits en waterdicht, in de kleuren wit, rose, paars, bleu, rood, groen, marine, oker en beige en in de maten 80 t/m voor Géén schrift, of tel. best. MAASSLUIS - Tot en met 28 augustus exposeren Sjef Henderickx (gouaches en grafiek) en Diet Wegman (keramische objec ten) in het Gemeentemuseum. De openings tijden zijn: dinsdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur en dinsdagavond van 19 tot Rotterdam anno 1850 vastgelegd op plattegrond Er zijn nog exemplaren verkrijgbaar van de unieke plattegrond van Rotter dam omstreeks 1850. Deze kaart is getekend door Joh. G. de Vries en uitgevoerd in kleuren. Het formaat is 103 bij 72 cm. Deze plattegrond laat de stad zien zoals zij toentertijd was; betaal nu minder Uw huid, die te lijden heeft van zon, regen en wind, heeft een goede verzorging nodig om mooi te blijven. Daarom is er Nivea body milkvoor het gehele lichaam en alle huidtypen. Nivea body milk, in de bekende blauwe fladon, wordt snel opge nomen en laat geen vettige glans achter. 250 cc Nivea body milk, nu niet voor f 4,80 maar voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Nivea body milk in de onbreek bare blauwe flacon. Nu slechts Géén schrift, of te de oude stadsdriehoek met alle straten, stegen havens, vesten, stinksloten, tui nen en lusthoven, Rotterdam zo'n 120 jaar geleden; een totaal andere stad dan die zich nu aan ons vertoont. De prijs van deze kaart bedraagt f. 7,50. Zij is verkrijgbaar aan onze kantoren, Prins Hendrikkade 14 Rot terdam, Weteringsingel 9, Krimpen a.d. IJssel en Hoogstraat 122 te Vlaardin- gen. Voorts bij fa. Nic. v.d. Spek, Nieuwe Binnenweg 456b t/m 460. Sig. mag. De Bokser (H. Hanselman) Zwaanshals 245b, Boekhandel Bok horst, Vierambachtsstraat 109, boekh. Bokhorst, Peppelweg 128, boekh. Bok horst, Schubertlaan 83, Kramers Boymans, Boekhandel B.V. Karei Doormanstraat 135, Krabo Boeken markt, Mauritsweg 43 alle te Rotter dam en bij Boekhandel Bokhorst, Win kelcentrum De Koperwiek 61-63 te Capelle a.d. IJssel. De kaart kan ook schriftelijk worden besteld. Men dient daartoe op giro nummer 18344 ten name van De Havenloods Rotterdam, het bedrag van f. 9,50 over te maken met vermelding van „plattegrond". Toezending volgt in kartonnen koker. Schrijf uw naam en adres in blokletters ter voorkoming van misbestellingen. besteden. Zij maakt daarvoor een pakket van ruim 200 uur, die door Deutsches Olympia Zentrum in een zoge naamd wereldprogramma wordt aangebo den. De N.O.S.-radio zal ongeveer 145 zend uren aan het spektakel in München besteden en Hilversum 3 wordt van 27 augustus tot en met 10 september een „Olympische" zen der. De gecombineerde radio-t.v.-ploeg be staat uit ruim dertig man, onder wie Ard Schenk, die hoofdzakelijk interviews met diverse sportlieden zal doen op televisie. De keuze van de diverse medewerkers zou voornamelijk bepaald zijn door hun speciali satie op een of ander sport en hun geschikt- Maandag heeft het Wesrduits Olym pisch Comité de knoop doorgehakt. De 22-jarige studente in de medicijnen en te vens atlete Heidi Schuller zal tijdens de openingsplechtigheid de Olympische eed af leggen. Een andere atlete, de kapster Elfgard Schittenhelm, is als reserve aangewezen. Het WOC heeft wel moeite gehad met het maken van een keuze. Immers ook Elfgard heeft een lief gezichtje, is goed geproportioneerd en bezit een duidelijke microfoonstem. In 1928 legde in Amsterdam Harry Denis, aanvoerder van het toenmalige Nederlands Elftal, die eed af. Hij zal wel een duidelijke microfoonstem gehad hebben. In de puzzel van vorige week zaten vier nobelprijswinnaars voor literatuur verscholen. Het waren: Luigi Pirandello, Knut Hamsun, Selma Lagerlof, Sigrid Undset. Onder de goede oplos sers kwamen de volgende drie prijswinnaars te voorschijn: J. K. Feringa, C. D. Tuinen- burgstraat 31a, Rotterdam-26, J. M. de Vries-Peterssen, Staten- weg 15d, Rotterdam-4, L. Mon ster, Bosseplaat 59, Rozenburg. Zij krijgen binnenkort een tien tje toegestuurd. Het Rotterdams Amateur Artiesten Centrum, dat pro deo voor bejaarden instellingen en ziekenhuizen avonden verzorgt, vraagt voor het nieuwe sei zoen weer medewerkers. Diegenen, die iets presteren op muziek- dans of zanggebied kunnen zich op maandag tot en met donderdag opgeven bij de heer A. de la Rie, Oudedijk 222a, na 17 uur of telefonisch onder nummer 144277. Dia-stapeldoos incl. 2 universele magazijnen voor 36 dia's Dit is uw kans om met een ideaal opbergsysteem te beginnen. De dia's blijven in de magazijnen, dus altijd op de juiste volgorde. Met dit systeem hebt u meer plezier van uw dia's; u kunt^ immers direkt projecteren. Zo'n handige stapeldoos alleen deze week MEER DAN 50 WINKELS IWE BINNENWEG 251 ,.;mwe LIJNBAAN 24 ZUIDPLEIN 86 PEPPEL- WEG 60a SPINOZAWEG 301 PLAATS 187 (Wlnke nu minder Het is een reuze gemak om de hele avond warme koffie of thee bij de hand te hebben in zo'n fijne isoleerkan, die er nog leuk uitziet ook. Een mooie isoleerkan met oran je buitenkant. De dop met schroefdraad sluit hermetisch af, zodat de inhoud goed warm blijft. Deze kan met een inhoud van 1 liter nuvoor nog géén Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze isoleerkannen met oranje kunst stoffen buitenkant, schroefdop en een inhoud i van 1 liter, per stuk Gehoord, gisteren op radio veronica? Vooral als je het goed kunt. Dat is logisch. Maar op Radio Veronica hadden ze het over dansles. Ja, je moet het eerst leren. Maar je leert het al dansend. Metgoeie muziek, ontspannen sfeer, leuke lui om je heen. Puur plezier! Hangt wel van de dans school af, natuurlijk. Echt goed dansen dat betekent de nieuwste dansen als eerste leren, de nieuwste hits als eerste horen. In een gezellige omgeving. Daarom: dansen is m i77iï:ï) puur plezier bij 1 Lhiltn Danscentrum Sitton, Lange Haven 121, Schiedam, Tel. 26 62 62 Dansschool C. F. Wuyster, Overal in R'dam en omg., Tel. 28 41 95/24 72 75 Dansacademie De Klerk, Katshoek 49, R'dam Tel. 24 93 77/22 75 00 Meent 129 Rotterdam tel. 136105 Uw Grundig specialist Eén van de afdelingen van het nieuwe Finding's Zelfbedieningswarenhuis dat gisteren werd geopend bij de Rijnha ven in Rotterdam. De verbinding tus sen de begane grond en eerste etage wordt verzorgd door rolbanen, waar door het transport van boodschappen- wagentjes vergemakkelijkt wordt. Behalve levensmiddelen verkoopt Fin ding's ook non-food-artikelen en auto- accessoires. Tevens vindt men er een autoservice-inrichting, een zelfbedie ningsstation, een autowasserette, een warme bakker en een cafetaria, waarbij de persoonlijke bediening voorop De Havenloods organiseert van 11 t/m 14 september en van 18 t/m 21 sep tember een geheel verzorgde reis naar Rijn en Moezel. Tijdens de reis zal worden gelogeerd in het le klas hotel Bellevue in Boppard. Hotel Bellevue ligt aan de Rijnpromenade van Bop pard, ook wel de parel van de Rijn genoemd. Tijdens deze reis zal een boottocht op de Rijn worden gemaakt, terwijl diverse rondritten de Lorelei, het Taunusgebergte, de Hunsrück, het Moezeidal en Cochem zullen laten Het volledige programma luidt als le dag: vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (t.o. Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) en Weert naar Heerlen, waar in het Grand hotel een uitgebreide koffietafel ge reed staat. Na deze lunch via Aken en Bonn naar Bad Godesberg waar de Rijnoever wordt bereikt. De verdere route loopt geheel langs de Rijn, thee pauze in Andernach en vervolgens via Koblenz naar het prachtige hotel in Boppard; aankomst ca. 17 uur. Diner in hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's ochtends ontbijt in hotel. Om 10 uur per luxe Rijnboot stroom opwaarts naar het plaatsje St. Goars- hausen. In dit plaatsje staat de touring car te wachten om naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar men een sprookjesachtig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei. Op deze Patersberg staat ook het kosmotel Lorelei waar een uitgebreide warme lunch zal wor den gebruikt. Na deze warme lunch gaat de tocht dwars door het Taunus gebergte met zijn prachtige natuur schoon naar het stadje Schlangenbad, alwaar men een uur de gelegenheid krijgt dit plaatsje te verkennen. Hierna terug, diner in hotel en 's avonds vrij. 3e dag: 's morgens vrij. Na de lunch om 14 uur vertrek voor een tocht door de Hunsrück en het Moezeldal. Tijdens deze tocht wordt een bezoek gebracht aan het bekende Cochem. Diner 's avonds in het hotel en hierna weer 4e dag: vertrek na het ontbijt om 9.15 uur naar Koblenz (koffiepauze) Sinzig, Bad Neueahr naar het Ahrdal. In het Ahrdal staat in het pittoreske restau rant „Zur bunten Kuh" een uitgebrei de koffietafel op ons te wachten. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden wij via Keulen naar Arnhem, alwaar in het hotel Haarhuis ons af scheidsdiner gereed staat. Hierna ver trekken wij naar Rotterdam waar wij circa 22 uur zullen arriveren. De prijs voor een reis bedraagt f 209.50 per persoon (éénpersoons ka mer f 17,50 toeslag) en is inclusief alle in het programma vermelde rondritten, de boottocht op de Rijn, alle koffieta fels en lunches onderweg, volledige verzorging in Hotel Bellevue en een groot afscheidsdiner in Arnhem. Plaatsen voor een van de twee reizen kunnen worden gereserveerd bij week blad De Havenloods, kantoor Prins Hendrikkade 14, tel. 010- 132170. Bijkantoren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- 341071; Krimpen aan den IJssel, Weteringsingel 9, tel. 01807- 6967. Agentschappen Rotter dam: Fa. Nic. v.d. Spek, Nieuwe Bin nenweg 456 t/m 460. Sig.mag. De Bokser Hanselman, Zwaanshals 245b; boekhandel Bokhorst, Vierambachts straat 109; boekhandel Bokhorst, Pep pelweg 128; boekhandel Bokhorst Schubertlaan 83; Kramer en Boysmans boekhandel b.v., Karei Doormanstraat 135; Krabo boekenmarkt, Mauritsweg 43, Capelle aan den IJssel; boekhandel Bokhorst, winkelcentrum De Koper wiek 61-63. De politiek heeft altijd een grote invloed gehad op het vierjaarlijkse sport- spektakelstuk. In 1936 gebruikte Hitier het om zijn Nazidom te versterken, in 1956 ontbraken vele landen (ook Nederland) in Melbourne uit protest tegen het bloedvergie ten in Boedapest en deze keer trekken vele landen zich terug ómdat een ploeg uit Rhodesië wordt toegelaten. Het lijkt vreemd, maar is in 1972 nog steeds waar: de politiek bepaalt of spbrtmensen elkaar's krachten kunnen meten. De immer gehan teerde en verplichte eed zegt, dat men zal deelnemen voor de eer van zijn land. Hiep, hiep, hoera. Dan maar een marathon zonder Ethiopiërs. betaal nu minder Ook al doet U veel staand werk, Uw benen blijven jong en fit met deze Supporta steunkou- sen, waarvan U alleen zelf merkt dat U ze aan heeft. Supporta steunpanties met het z.g. "verende lussenweefsel", dat konstant een zachte mas sage op het been uitoefent, waardoor pijn en moeheid ver dwijnen. Deze panties van een bekend merk hebben een rim- peloze pasvorm door de enor me elasticiteit. Nu per stuk voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze Supporta steunpanties met het z.g. "verende lussenweefsel". In de normale kousenkleur en ge schikt voor de konfek- tiematen 38 t/m g 46, per stuk Géén schrift, of tel. bes

De Havenloods | 1972 | | pagina 4