Hockeyvereniglng verovert vaste plaats in Maassluis- 32 92.50 SB>BT KLEIIR- VITRAGES DHS kiest voor moderne aanpak .145-= 98 rfIil,l4M.ll!lili.ll r *|98 gekleunde vitrages voor "witte prijzen" Bij De Klerk diolen en terlenka EESBSEEEEEm LAMPS' PE WATERWEG HHDE KLERK l>rwi!fiiiiiii.^i-iÉTijj S Waterweg-topscorer DE HAVENLOODS, DONDERDAG 5 OKTOBER 1972 40-516 Evergreen" op eigen terrein Daarmee wordt dan een periode afge sloten, waarin hockey wel de rode draad in de verenigingsactiviteiten vormde, maar waarin competitiewed strijden noodgedwongen achterwege moesten blijven. Voornaamste oorzaak was de kort voor het nieuwe seizoen gehouden oprichtingsvergadering: de formaliteiten met de bond konden niet tijdig rond komen. Vervolgens is een voetbalveld ongeschikt terrein voor hockeyers en aangezien deze sport mensen een jaar onderdak kregen bij Exvelsior M waren ze louter aangewe zen op oefenwedstrijden en trainingen. „De competitie is het bindmiddel, dat Het onmogelijke is toch weer mogelijk gebleken en de Maassluise hockey-vereniging „Evergreen" heeft daarvoor ondubbelzinnig het bewijs geleverd. Amper een vol jaar na de oprichting werd tijdens het vorige weekeinde een fonkelnieuw veld en bijna voltooid clubgebouw in gebruik genomen. Officieus weliswaar, want met de officiële ceremonie wil men nog tot eind oktober wachten. Dan pas namelijk is de accommodatie volledig aangekledd en moet een spectaculaire stunt het nodige cachet geven aan het gevoel van trots, dat in zo'n korte tijd zo enorm veel bereikt werd. de vereniging in beweging houdt", zegt ir. Mario van den Wildenberg (29). „Daarom hebben we er by de gemeen te sterk op aangedrongen ons een veld ter herschikking te stellen. Vooral om dat we bjj Excelsior alleen op zondag over het veld konden beschikken kwam onze jeugd danig in de verdruk king. Voor deze jonge mensen, die veelal voor het eerst met hockey ken nis maakten, gaat snel alle lol eraf wanneer ze geen competitie kunnen spelen. Op die manier zou een vereni ging al in de beginfase van haar bestaan naar de bliksem gaan". Ondanks dat jaar behelpen is men bij Evergreen niet ontevreden. Eigenlijk verre van dat. De coöperatie met hospes Excelsior M werd voorbeeldig genoemd eri de contacten met de gemeente aangenaam. „We weten, dat de gemeente Maassluis niet ruim in zijn middelen zit en we beseffen heel goed, dat een wethouder van sportzaken voor ons niet onmiddellijk de met goud bestikte loper zal uitleggen. Vanaf het initiatief om in Maassluis de basis te leggen voor een hockeyver- eniging hebben we echter een goed contact gehad met hem en zijn mede werkers. Logisch dat de heer Smit eerst de kat uit de boom kijkt wanneer wij even het feit van een nieuwe vereniging oo tafel leggen Toen hij echter had geaccepteerd, dat we er waren én zouden blijven heeft hij zich ervoor ingezet ons in ieder geval tijde lijk te helpen. De gemeente huldigde het standpunt, dat hier sprake was van een verbreding van het scala van spor ten in Maassluis", aldus de praeses van Evergreen, Mario van den Wildenberg. Ruimte Dat deze acceptatie van hockey voor Maassluis consequenties met zich mee bracht lijkt vanzelfsprekend. Niet al leen de slechte financiële positie van de gemeente bracht enige tegenwer king, maar in Maassluis geldt vooral nog het ruimteprobleem. De oplossing werd toch gevonden. Het collegevoorstel kwam door de ge meenteraad en Evergreen kon plannen gaan maken. De plaatselijke overheid zorgde voor een veld aan de Merellaan, een normale jeugdsubsidie en voor bijdrage in de bouw van het clubge bouw. Mijn liefje wat wil je nog meer. „Toch is het met die bijdrage voor dat Clubgebouw niet helemaal gelopen zoals w(j dat gedacht en begroot had den", aldus Mario van den Wildenberg. „Wij hadden begroot, dat de gemeente vijfduizend gulden voor zijn rekening zou nemen. Nu blijken ze niet verder te kunnen gaan dan tien procent. Niet erg, hoor, we zijn blij met iedere bijdrage, maar het betekent wel dat we zo'n vijftienhonderd gulden uit een andere bron zullen moeten putten". Maar hockey wint in Maassluis aan populariteit en dat overvleugelt zelfs de zorgen om het rondkrijgen van de bouwbegroting. Zelf hebben de be stuursleden van Evergreen met ge noegen waargenomen, dat de trapveld- u heeft gelijk. de kwaliteit van deze vitra ge moet enorm zijn, want U kunt wel op Uyv vingers natel len, dat wij niet Voor niets 2 jaar garantie geven op deze Garma- Nu verkopen wij deze Garma- nette loodbandstore, 'in diverse fantasie dessins, 150 cm hoog met 2 jaar garantie voor nog géén vier gulden per meter. Vanaf vrijdagmorgen 9 u kopen wij op de 1e etage deze Garmanette loodbandstore, 150 cm hoog, in diverse fantasie des sins en met 2 jaar^ garantie, per voor Ook verkrijgbaar 200 cm hoog f 4,98 250 cm hoog f 5,98 Géén tel. of schrift, best. u heeft gelijk. dat wanneer U een panty koopt U er een wilt hebben met een goede pasvorm, nu deze panty heeft de kwaliteiten die U zoekt. De perfekte panty voor de da mes met de grotere maten. De ze naadloze panty met een groot tussenstuk in het verstevigde broekje, 'dus met ideale pas vorm, koopt U nu niet vóór f 3,95 maar voor nog géén twee gulden. extra extra large (46 t/m 52) panty met tussenstuk Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze naadloze panty.geschikt voor de japonmaten 46 t/m 52, in de normale kousenkleur, 0 Géén tel. of schrift, best. u heeft gelijk., nylon tapijt is mooi, op intensief gebruik berekend, ge makkelijk te reinigenen bij ons tijdens deze aanbieding zeer voordelig. Kamerbreed nylon tapijt, 400 cm breed, met schuimrubber rug (géén ondertapijt nodig). Een tapijt van een zware kwa liteit, in de kleuren groen en berber, nu van f 119,50 voor iets meer dan negen tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit kamerbreed nylon tapijt, per i meter Bij aankoop van tenminste 2% strekkende meter wordt dit ta pijt gratis gelegd. Géén tel. of schrift, best. VOETBALPROGRAMMA CLUBS VLAARDINGEN e.o.: F.C. Tilburg - Fortuna, RK WIK - Steeds Volharden, Coal - De Hollandiaan, VFC - De Ooievaars, VDL - ASW, VND - MSV7I, Hoek van Holland - Oliveo (zondag), Wageningen b - Fortuna B, Good Luck - Excelsior M, Zwaluwen - NSW, Loosduinen - Vlaardingen, Maasdijk - Koudekerk, MVV'27 - 's Gravenzande, TSB - HVO, SVOW - Hoekse Boys, Cion - SC Botlek, Her- kingen - VDL, DVO'32 - Groen Wit Rotterdam (zaterdag). VOETBALPR OGRAMMA CL UBS SCHIEDAM: SVV - Fortuna SC, DRL - Hermes DVS, Slikkerveer - DHS, Kranenburg - Excelsior '20, RA VA - Schiedam, Ursus - Bolnes, Merweboys - Martinit, Siod - Demos, Sagu Boys - DRZ, WF - Blijdorp, DESV - Schied. boys, Abbenbroek - SFC (zondag); SVV B - HVC B, Rijsoord - HBSS, GTB - Oudemaas (zaterdag). Vrijdagavond zal het Vlaardingse VFC in de kantine van het Sportpark aan de Sportlaan een dia-avond houden over spelregels. Koen Brouwer zal aan de hand van dia's de spelregels van het voetbalspel tot in de finesses behan delen. Deze avond is vooral bedoeld voor jeugdleiders, voor diegenen die als scheidsrechter fungeren bij pupillen, voor junioren en dames-voetbalspeel sters. Aanvang 20 uur. Zeer binnenkort zal weer een cursus voor kandidaat-scheidsrechters aan vangen. Men kan zich aanmelden bij K.N.V.B., afd. Rotterdam, Witte de Withstraat 47a, Rotterdam-2. Voor de zaterdag KNVB-beker hebben 304 clubs ingeschreven, een record. Op 28 oktober is de eerste voorronde met 302 chibs. Op 18 november is er een tussenronde om uiteindelijk op 128 clubs te komen. Eind februari volgt de eerste ronde en na afloop van de competitie de volgende ronden. Op de eerste vrijdagavond in november houdt Excelsior '20 in Schiedam een bingo-avond. Aanvang ca. 20.30 uur. Gesterkt door het resultaat van vorig jaar zal ook dit jaar door de Vlaar dingse subcomissie schoolkorfbal voor de hoogste klassen van het basisonder wijs een mikrokorfbaltournooi ge houden worden en wel op maandag 16 oktober. Dit alles kan alleen doorgaan als men tijdig beschikt over voldoende medewerking. Daarom wordt een dringend beroepgedaan op iedereen die op maandag 16 oktober wil komen helpen. Hiervoor kan men zich opge ven bij C. v.d. Velde, Molukkenstraat 45, Vlaardingen. Bij Zwaluwen in Vlaardingen bestaan plannen om op vrij korte termijn te komen tot de aanleg van centrale verwarming in het clubgebouw. Zon der twijfel zal dit het gebouw ten goede komen in de herfstige en win terse dagen. Zaterdag 28 oktober heeft voetbalver eniging WF uit Schiedam een bingo avond in het clubgebouw op de werf. Aanvang 20 uur. Zaterdagavond 14 oktober houdt korf balvereniging „Vlaardingen" van 19 tot 20 uur een extra training voor de eerste trainingsgroep; kosten f 1 Zaterdagavond 28 oktober van 19 tot 23 uur worden er oefenwedstrijden gehouden voor alle teams, hiervoor zijn de kosten circa 75 cent. Voor de competitie speelde de Maas- dijkse damclub tegen HMS uit Delf- gauw. Persoonlijke resultaten: J. van Dijk (MDC)-J. Hofland (HMS) 2-0, T. Vellekoop-C. Hazeu 1-1, W. Boer-L. Smit 1-1, A. Hoekveen-L. Hoogen- boom 0-2, A. Pellikaan-W. Hazeu 1-1, P. G. Mostert-B. Hazeu jz 2-0, L. Lie- vaart-B. Vollering 0-2, F. Prins-A. N. Jong 1-1, D. Robbemond-V. van Nat ten 1-1, A. Ottevanger-P. van Rheenen 1-1. Totaal 11-9 voor MDC. Westersingel 42-44, R lefoon (010) 36 35 00 kleurentelevisie 'sVrijdags koopavond van 7 tot 9 uur. jes in ae Maassluise Westwijk niet langer exclusief gebruikt worden door voetballende kereltjes. Hockeysticks - in welke hoedanigheid of in welke vorm dan ook - zijn in en het is duidelijk een belofte voor de toe- „Niet alleen die nieuwe accommodatie is een goede stimulans om nog krach tiger door te zetten. Ook deze neven verschijnselen helpen ons daarbij. Toen ik bij de tennisvereniging Be Quick het woord hockey liet vallen kwam er response, maar dat dit binnen een jaar zo geweldig zou uitgroeien had ik niet verwacht. Zelf had ik voordien al een soort marktverkenning uitgevoerd en daarbij had ik me bijzonder gericht op de Westwijk. Een nieuwe wijk met veel forensen, die naar ik aannam meren deels middelbare school hadden ge volgd. Wel, dan is het simpel om te concluderen, dat daarbij vele mensen behoren, die hockey-minded waren, omdat deze sport op die scholen ver plicht was. Zeker van belang is ook geweest, dat in meende, dat in een plaats van dertigduizend mensen een hockeyclub moet kunnen bestaan", aldus Mario van de Wildenberg. „Wel, het kan, maar frappant vind ik daartegen wel, dat de jeugd in onze vereniging de grootste groep is. De senioren laten wat op zich wachten. Op zichzelf eigenlijk niet verwonder lijk, want deze mensen spelen wellicht bij een vereniging, die hoger geklas seerd is dan wij". Verdubbeling A.S. ZATERDAG 7 OKT. ZWALUWEN 1 - N.S.V.V. 1 AAN DE ZWALUWENLAAN AANVANG 14.30 UUR TOEGANGSPRIJS 1.25 JONGENS EN 65-PLUSSERS 0.50 De zorg voor de jeugd is voorbeeldig. Elk team heeft namelijk zijn privé leider, die tevens trainer is. En dat onder coördinatie van de technische commissie en hoofdtrainer Klaas van „We hebben gewoon het geluk veel gediplomeerden in onze club te hebben", zegt Van den WildenbergWe hebben nu bijna honderd leden, waar van dus zo'n driekwart jeugdleden. We willen echter nog verder uitbreiden. We willen zeker naar een verdubbeling van ons ledental. Zoiets kom je niet zomaar aanwaaien". Daarom is er een ledenwerfactie ge start. Een poster werd ontworpen en omrand met advertenties zal deze boodschapper huis-aan-huis bezorgd worden. Evergreen is niet bang om uit haar nieuw verworven veld te groeien. „We missen hier in Maassluis nog een middelbare school, die dikwijls de bakermat vormt voor een hockey club", aldus Mario van den Wilden berg. „Daarom zullen we op de jeugd, die in Maassluis woont en in Vlaar dingen studeert vooral een beroep doen. Maar laat ik tegelijk stellen, dat hockey niet alleen voor deze mensen is. Hockey is voor iedereen. Die sport staat namelijk nog steeds in dat hokje. Waarom moet iedere status nu zijn eigen kadertje hebben. Dat juist wil ik rigoureus afbreken. Ik zie namelijk niet in, waarom we hockey in dat sfeertje moeten houden, waarin het decennia lang gezeten heeft. Op zich is het niets duurder dan voetbal". GERARD S. VERVER. Hou de zonnige tinten van de zomer vast. Haal ze via uw vensters binnen. En... haal binnen uw voordeel! De Klerk brengt als prijswijzer van de week gekleurde vitrages van Diolen en Terlenka in diverse strukturen. Voor prijzen, waar niets, maar dan ook hélemaal niets van heel bleef. 150 cm breed 90 cm breed per meter per meter 120 cm breed van per meter B*IJ«rlandMlaaM«L (01 op Het contact tussen de pers en DHS in Schiedam is nooit slecht geweest. Een hechte band was er echter ook nooit. Natuurlijk werden de verslaggevers, die voor hun broodje bij DHS kwamen goed ontvangen, maar daar bleef het bij. Als je iets pver DHS wilde weten dan moest je overal gegevens verzamelen. Van DHS-zijde kwam er nog weieens commentaar, dat er over andere verenigingen vaak zoveel geschreven werd en over DHS zo weinig. Dat nu wil men veranderen. Men heeft eindelijk begrepen, dat eigen initiatief veel kan verbeteren. Gé Krommenhoek heeft nu de public- relations voor DHS op zivh genomen en zijn eerste daad was het uitnodigen van de Schiedamse sportpers. Het werd daar bij DHS een gezellig uurtje en Gé liet allerlei informatie als een spraak waterval over ons heen komen. Hij stelde onder meer dat DHS een pure amateurvereniging is en dat ook zou blijven, maar zei: „We zullen wel trachten om dit seizoen op bepaalde punten het betaalde voetbal na te doen. DHS moet meer op een profes sionele basis geleid worden". Gé die voor het eerst in zijn leven kennismaakt met de pubiicitieit, ziet het allemaal heel goed voor ogen. Het was ook hem opgevallen dat DHS, vergeleken met andere verenigingen, weinig in het nieuws kwam en hij hoefde er niet lang over na te denken hoe dat heeft kunnen gebeuren. „We moeten de fout voor een groot deel bij ons zelf zoeken en daarom hebben we de sportpers uitgenodigd eens een babbeltje te komen maken". Dat praatje ging dan in de geheel vernieuwde bestuurskamer en het aan wezige bestuur met de heer Krommen hoek waren daar maar wat trots op. Een ledenactie had tot resultaat dat de fraaie bestuurskamer werd voorzien van een prachtige op maat gemaakte tafel met rondom bijpassende stoelen. „Wij willen dat een ieder zich bij ons thuis voelt en daarom hebben wij het ook zo huiselijk en gezellig mogelijk ingericht". DHS kijkt vooruit en dat moet ook voor een club die bij wil blijven, niet alleen wat betreft de voetballerij, maar met de gehele accommodatie. Zo kwam er voor de heren scheidsrechters een totaal vernieuwd kleedlokaal en een gloednieuwe vloerbedekking. In de kleedlokalen voor de spelers kwam een nieuwe vloer en ook de kantine werd natuurlijk niet vergeten. Alles werd opgeknapt en de gehele accommodatie is nu centraal verwarmd. Het speelveld werd opnieuw omrasterd. DHS is er terecht trots op, dat alles door eigen leden tot stand werd ge bracht. De dames-ploeg, de 65- plussers, alle leden hebben hun steent je 'bijgedragen. De nieuwe aanpak komt ook tot uiting op het veld. Daar staan namelijk ronde doelpalen en een flinke dug out. onvoorstelbaar. „Nu is er nog niets anders dan een grote wildernis", aldus Gé Krommenhoek, die bijval kreeg van secretaris Van Leeuwen. Honkbal „De gemeente beloofde veel, maar deed tot op heden niets. Het is zelfs al een keer zover geweest dat de toen malige ambtenaar van sportzaken mij opbelde om te vertellen dat men zou beginnen met de werkzaamheden. U ziet het resultaat. Een grote wilder- Enkele weken geleden gingen er ge ruchten dat de honkbalafdeling van DHS opgeheven werd. „Niets is minder waar", aldus Gé Krommenhoek. We zitten echter met de moeilijkheid en wij niet alleen maar ook onze goede buur DRZ - dat we honkbal moeten spelen op een voetbalveld. Als dan de voetbalcompetitie weer begint en de laatste honkbalwedstrijden nog niet zijn gespeeld, dan is het voor de honkbalafdeling afgelopen. We moes ten ons daarom terugtrekken uit de competitie. Als wij het honkbalveld hadden gehad, wat ons door de gemeente was be loofd, dan was dat zeker niet gebeurd en dan had de honkbalafdeling beter gefloreerd. Honkballers spelen hun spel nu eenmaal liever en beter op een echt honkbalveld dan op een voetbal veld". DHS blijft echter niet bij de pakken neerzitten en bij de totale nieuwe aanpak hoort ook zeker de honkbalafdeling. DHS heeft ook een middenstander bereid gevonden iets te doen. Piet Romeijn ontfermde zich over de se lectie en schonk prachtige trainings pakken met als tegenprestatie het voeren van zijn firmanaam op de pak- A1 met al werd er die zaterdagmorgen bewezen dat het ernst is van DHS de zaken modern aan te pakken en met een hoopvolle blik op de toekomst verder te gaan. PIET BUL. Commissies" Gé Krommenhoek wilde wel kwijt dat het in de bedoeling ligt binnen niet al te lange tijd te komen tot de bouw van een overdekte tribune. Acties onder de leden zullen het benodigde geld moe ten opbrengen. „Ik juich echter niet te vroeg, want voordat we de toestem ming tot de bouw hebben moeten de plannen nog langs zoveel commissies". Als het woord commissies valt is Krommenhoek niet meer te houden. De ellendige lange weg die DHS heeft moeten bewandelen en de papier winkel waar het zich door heeft moe ten worstelen om te komen tot een trainingsveld annex honkbalterrein is Het programma van de Maassluise hockeyvereniging voor het komende weekeind omvat de volgende wed strijden: zaterdag Noordwijk BI - Evergreen jongens BI en Evergreen meisjes Cl - Rapid Cl (aanvang 13.30 uur). Zondag Evergreen meisjes BI - MRHC BI (aanvang 11 uur) en Pollux - Evergreen dames 1 (11.30 uur in Vlaardingen). Vrijdagavond hebben het eerste en tweede tiental van Damclub „Schie dam" tegen elkaar gespeeld. Het betrof een oefenwedstrijd welke op initiatief van C. den Boer plaatsvond. Voor zover is nagegaan is dit nog niet eerder voorgekomen in de geschiedenis van de Schiedamse damvereniging. Het eerste tiental heeft met een klein verschil van het tweede gewonnen. Morgenavond gaat het eerste tiental van Damclub Schiedam weer verder met de com petitie hoofdklasse RDB tegen Het Oosten 3 uit Rotterdam. Er wordt gespeeld in de gereformeerde kerk „De Ark", Hargplein 101, Groenoord. Aan vang 19.30 uur. Het bestuur van voetbalvereniging Vlaardingen is voornemens als gevolg van het schrikbarend tekort aan kleed ruimte en bergruimte tot aanschaffing over te gaan van een noodgebouwtje. Gewacht wordt op de uitslag van de schoonheidscommissie. Indien ook zij er mee akkoord gaat kan men op korte termijn overgaan tot de opbouw. Het voordeel zal zijn dat de bestuurskamer kleedruimte wordt, dat al het ma teriaal een beter onderkomen krijgt, terwijl tevens de scheidsrechtersruimte geriefelijker ingericht kan worden'. complete Hi-Fi-Stereo sets 'sVrijdags koopavond van 7 tot 9 uur. u heeft gelijk. voor in de kinder of logeer kamer is een ledikant vaak een sta-in-de-weg, maar deze kombi- natie benut Uw kostbare ruimte voor honderd procent! Een ombouw plus bedbank met hardboard bodemplaat, nu door kleine beschadigingen aan het lak van f 198,-- voor precies honderd vijfenveertig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze wit lak ombouwkombinatie be staande uit een ledikant met hardboard bodemplaat en om- bouwmeubel met 2 deurtjes in de kleuren groen en oranje en in de maat 80x19(14 m mm Ubica binnenveermatrassen van af f 89,50. Géén tel. of schrift, best. Het verging de benjamin van de Schieaamse voetbalfamilie voorwaar niet slecht in het eerste jaar van haar bestaan. Met behulp van oefenmeester Gertie Baas vond men de lange weg naar de R VB, waar men nu uitkomt in de laagste klasse van de zaterdagafdeling. Aan het Pieterman-terrein werd in nauwe samenwerking met de sportraad aan de accommodatie gesleuteld en zo stortte WK zich in het officiële voetbalgebeuren. Een eervolle vierde plaats werd bereikt. Aanvalsspits Peter van Mil ontpopte zich tot een ware afmaker en nam met 28 treffers het leeuwendeel van de offensieve daden voor zijn rekening. Het gaat nu echter allemaal wat minder vlot bij de Kethelaars. Gertie Baas zegt: „Ja, neem nu een Peter van Mil, een jongen die vorig seizoen gemiddeld zo 'n twee doelpunten per wedstrijd maakte, hij sukkelt nu met een dijbeenblessure. Dan zijn er een paar jongens, die wat uit vorm zijn omdat ze door studie weieens een training moeten overslaan en dat zijn natuurlijke factoren, die een belangrijke rol Ik ben er echter van overtuigd, dat we ons zullen rehabiliteren. We gaan in de winterstop-periode deelnemen aan het zaalvoetbaltoernooi in de Rotterdamse Energiehallen en dan kunnen we ons misschien herstellen". Gertie Baas roert hiermee een, voor hem en wellicht vele anderen, gevoelig onderwerp aan. „Kijk, het stuit me werkelijk tegen de borst, wanneer ik zie dat wij in Rotterdam aan een zaalvoetbaltoernooi mee moeten gaan doen, terwijl we hier in Schiedam zelf een mooie sporthal hebben, waar je echter niet aan bod komt. Dat vind ik eigenlijk een zielige vertoning. Er zijn toch vele verenigingen, die voor de wintermaanden een goede trainingsaccommodatie zoeken en er zouden wellicht honderden sportliefhebbers mee zijn geholpen. Daar moet eens iets aan gedaan worden, want je vindt in het Beatrixpark en op Harga maar al te vaak clubs, die op een stukje grond gelegenheid zoeken wat aan te rommelen. Als het straks donker wordt, hebben die verenigingen helemaal niets meer". De Voetbal Vereniging Kethel wist zaterdag de moeilijke thuiswedstrijd tegen GSV Sero met 2-1 in haar voordeel te beslissen. Of de legendarische Vrouwe Fortuna de Schiedammers gunstig gezind blijft, is natuurlijk de vraag. Dat Peter van Mil, ondanks zijn blessure, nog steeds de weg naar het vijandelijke doel weet te vinden, bewijst zijn plaats in ons klassement. Drie doelpunten brachten Albert Smit (SVDPW) op een gerieflijke tweede plaats en in de nabijheid van Peter Friederich, die zelf niet tot scoren kwam. Het echte venijn zit echter in de staart van ons klassement, waar vier spelers hun gemiddelde van één niet konden behouden en hun plaats moesten prijsgeven. De stand: 1. Peter Friederich (FCN'66) 1,80 (9 uit 5); 2. Albert Smit (SVDPW) 1,40 (7 uit 5); 3. Peter van Mil (WK) 1,33 (8 uit 6); 4 t/m 10. Bas Kroes (VDL zat.) 1. (6 uit 6), Jan Verdam (WF), Martin Schaap en Martin van 't Hoofd (beiden FCN'66) 1 (allen 5 uit 5), Gerard Huis in 't Veld (De Hollandiaan), Ruud Quadt en Ben Köneman (beiden Martinit) 1 (allen 3 uit 3).

De Havenloods | 1972 | | pagina 4