|29.95| 28T5 Zilveren Femina met vele attracties I IliiLl rmck iuMliUMIIIIiil KiiMM4w.L-lig.iitl eZERO FOTOBOEK OVER OUD ROTTERDAM OPNIEUW UITGEBRACHT Met andere woorden 4» «9 1,1,1 j ».75 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 5 OKTOBER 1972 40-514 u heeft gelijk... Anne Hoeksema Jan Rietveld. Deskundig advies Koop in een speciaalzaak! Deskundig advies Volledige garantie Eigen atelier. Nieuwe Binnenweg 178 Rotterdam (bij 's-Gravendijkwal) Tel. 362185 u heeft gelijk. wat U elke dag ook op de tafel zet, dit sierlijke servies doet iedere maaltijd eer aan, ende prijs slaat alles. Kompleet 22-delig eetservies voor 6 personen, van het be kende Beierse porselein met een fraai bloemmotief. Dit prachti ge servies kost bovendien nog géén drie tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 u kopen wij in de kelder dit Beiers porseleinen eetservies met bloemmotief bestaande uit: 6 diepe borden, 6 platte borden, 6 dessert borden, 1 saus kom, 1 vleesschaal en 2 schalen In Amerika kwam vorige week een boek uit, dat „The mind of Adolf Hitler" heet. Dat handelt dus over de geestesgesteldheid van de Führer aller Germanen. Het frappante van het boek is dat het in feite al in 1943 werd geschreven door de psycho-analist Wal ter Langer. Deze deed dat in opdracht van een regeringsinstantie. Als een geheim stuk verdween de studie in de archieven en kwam daar dan nu weer uit. Langer baseerde zijn werk op diep gaande gesprekken met mensen die Hitier hadden ontmoet, hij bestudeer de grondig „Mein Kampf' en gebruik te alle biografische gegevens (meer dan 1000 pagina's) die er destijds over de leider voorhanden waren. Hij kenschet ste deze als een geesteszieke man, vol van angsten, twijfels, eenzaamheid en schuldgevoelens, die krampachtig pro beerde zijn minderwaardigheidscom plex te compenseren. Van huisuit (vader was een brute drinker) onderging hij - volgens Lan ger de wereld als een bedreiging. In sexueel opzicht van Hitier een extreme masochist. Zijn verhouding met z'n nicht Geli Raubal eindigde in haar mysterieuze dood, zelfmoord of had Hitier er de hand in? De actrice René Muller vertelde haar directeur, dat Hitier zich eens op de grond wierp en haar smeekte hem te schoppen, het geen hem zeer opwond toen ze het( eindelijk deed. De actrice pleegde zelf moord. Z'n vriendin Unity Mitford deed eveneens een poging daartoe, evehals Eva Braun. De neurotische psychopaat Adolf com penseerde z'n verkreukelde persoon lijkheid in de missie om Duitsland tot glorie te brengen en door de joden als voorwerp van zijn haat en vrees te nemen. Langer voorspelde dat Hitier na elke nederlaag wreder en genadelo- Vorig jaar hebben de tandartsen in de westerse landen ruim 72 ton goud, dat wil dus zeggen 72.000 kilogram, in de (kunst)gebitten van hun patiënten ge stopt. Het ruimen van kerkhoven zal in de toekomst een profijtelijke bezigheid zijn. In het dorp Zwolle is ongerustheid ontstaan over het beeld „Adam" van Rodin, dat op de Grote Markt staat. Een inwoonster heeft geconstateerd dat het beeld een navel bezit, derhalve kan het Adam niet zijn, want Adam had geen moeder. Zwolle is nu één grote sekte geworden: navelstaarders. Verloren liep ik in de avond door de nieuwbouw. 't Geluid van 't klikken van Mijn hakken op 't plaveisel Ging met mij mee. Het enige geluid rondom. Het was mijn metgezel, Wreed en sinister. Tik tak Het sprak niet tegen mij. 't Gaf ook geen antwoord. 't Liep domweg mee. Ik raadde achter vensters, gestapeld En laag op laag tóch leven, Totdat ik 't zwak verlicht Te zitten zag. 't Zat stil en stom passief in hokken Op skai en 't staarde naar De televisie. voetstap, Een etentje in Plaszicht te Nieuwkoop (Z.H.j. Wachtend tot het bestelde wordt opgediend, kijkt een gast in het rond, En wat treft zijn oog? Een kelner doende met het bijvullen van enkele flessen whiskey. De fles Johnnie Walker wordt gevuld met Always Mellow, de Pes Vat 69 met W. Lawson's, de Pes White Horse met Haig's. En als de verwonderde gast laat merken wat hij zojuist heeft gezien: „Ach, u ziet dat nu toevallig, maar niemand proeft daar ook maar iets Aldus lazen we in de laatste Consu- Takketik. M'n metgezel, m' Ging nu sneller. Ik snelde mee. 't Is goed, die haast, dacht ik, wellicht dat 'k mensen zie, Wat verder op of om Die hoek misschien.- Een blikken Auto startte En nog een reed mij snel voorbij, Maar mensen kon ik niet Ontdekken, nergens. Tikketakke. M'n stap werd vaart, ontvoerde Mij. Ik schreeuwde... Geen mens, die 't hoorde. Leen de Zwart. In Leiden promoveerde de natuurkun dige T. de Jong. Bij zijn proefschrift kwam deze stelling voor: „Het ont trekt zich aan een rationele verklaring dat in 1911, negentien jaar voor de ontdekking van de planeet Pluto, de theosoof A. E. Thierens op esoterische gronden concludeerde dat de eerstvol gende buiten Neptunus te ontdekken planeet Pluto moest zijn". u heeft gelijk. dit is een kinderstoel waar van U lang plezier beleeft, want als Uw baby peuter wordt houdt hij er een leuke stoel aan over. Kinderstoel, merk Eekhoorn, met zwaar verchroomd onder stel, prachtig formica speelblad solide voetenplankje, alle buis 19 mm dik, bekleed met een eerste kwaliteit suwide. Een onverwoestbare stoel met de normale garantie voor nog géén negen en twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Eekhoorn kinderstoelen met zwaar verchroomd onderstel, formica speelblad, voetenplank je, bekleed met prima suwide. Keuze uit frisse kleuren. Géén schrift, of tel. best. „Men hoeft zich de hersens niet te pijnigen om te begrijpen dat de presi dent van de Verenigde Staten in de wereld van vandaag de machtigste mens is. Toekomstige crises zullen hem, als we niet oppassen, onvermijde- lijkerwijs omvormen tot een volwaar dig keizer. Vandaag draagt hij tien hoeden - die van staatshoofd, hoofd van de uitvoerende macht, minister van buitenlandse zaken, hoofd van de wetgevende macht, partijleider, tribu ne van het volk, opperarbiter bij socia le geschillen, beschermengel van de economische welvaart en wereldleider van de westerse beschaving. Langzaam aan en onopvallend worden deze hoe den kronen en deze piramide verandert langzaam in een driekroon, de tiara van het wereldimperium van één Dit schreef de Zwitser Amaury de Riencourt in 1957 in zijn boek „The coming cifesars". tel. of schrift, best. I I Onlangs moest de chauffeur van taxi 457 in Rotterdam zich melden aan het Savoy Hotel om twee oudere mensen op te halen en naar het Centraal Station te brengen. Het was een trans fer-opdracht en dus moest alle service worden gegeven, zoals de mensen op de juiste trein zetten en voor de bagage te zorgen, aldus Taxirevue. De chauffeur doet dit. Hij brengt zijn passagiers naar de trein en zet zelf de koffers in hun coupé. Op dat moment sluiten zich de deuren van de TEE- trein en zet deze zich in beweging naar Brussel. Voor de taxichauffeur zat er niets anders op dan uit het raampje naar het voorbijflitsende landschap te kijken tot de eerste stopplaats Roosen daal. Daar aangekomen bedanken zijn passagiers hem zeer vriendelijk voor zijn uitgebreide service. Met een snel sprintje over perrons en spoorbanen kan onze taxibestuurder nog net een trein richting Rotterdam pakken. Met trillende benen komt hij precies op tijd in de Maasstad aan voor de trouwpartij, waarvoor hij was inge deeld. Pffft. Op 5, 6, 7, 12, 13 en 14 oktober geejt liedjeszanger Peter Blanker in theater „In den Twijfelaar" een muzikaal pro gramma onder de naam „Liedjes". Aanvang 20.30 uur. Als gaste treedt de chansonnière Delia Bosiers uil België op. Zij debuteerde in Nederland in 1970 in een programmaatje met Ram ses Shaffy met succes. Ze schrijft en componeert haar eigen liedjes, waarvan er onlangs een aantal op de plaat zijn verschenen. Het Peter Blanker Consort met Peter als de zanger vult de rest van heUprogramma. Delia Bosu Uit een persbericht van het Landoouw- schap: „Kunstmatige inseminatie bij het paard wordt reeds lange tijd toege past. Sedert eeuwen heeft men de methode toegepast onverdund sperma uit de schede van een pas gedekte merrie te nemen om dat bij een andere merrie in te brengenProeven, genomen met diepvriessperma van ezels en paarden in de vorm van rietjes of tabletten hebben uitgewezen dat er met deze methode grotere mogelijkhe den zijn Het blijft een paardemiddel, vinden - Wegens gebrek aan ruimte nu i ENORME PRIJZENSLAG i Z ROESTVRIJSTALEN - AANRECHTEN v.a. 1U.- EN KEUKENKASTEN voor I ongelooflijk lage prijzen. Z Hoogstraat 23 (bij Oostplein) I Telefoon 12.46.37 Rot AMNESTY VOOR PORTUGESE GEVANGENEN DE STRAAT OP Zaterdag en zondag organiseert Amnesty International in Den Haag een 24-uurs manifestatie gericht tegen het bewind dat Portugal in eigen land en in de koloniën 'voert. Zaterdagmid dag om 4 uur start een protesttocht vanaf het Malieveld. Onderweg zullen het Binnenhof en de Portugese ambas sade worden aangedaan. Na oprichting van een symbolisch ge vangenkamp zal een nachtwake bij de Portugese ambassade worden ingesteld. De avond wordt verder doorgebracht met films, discussie en liedjes van de Portugese protestzanger Antonio Beja. Zondagmorgen om 10 uur vindt er een protestdienst plaats met actueel toneel van het Werktheater uit Amsterdam. Om 14 uur wordt door een groep uit Groningen De Lusitiaanse Bullebak van de Duitse schrijver Peter Weiss, dat handelt over de Portugese machtsuit oefening in Afrika, opgevoerd. De plaats waar alle gebeurtenissen zich afspelen wordt meegedeeld op het Malieveld. Voor alle deelnemers kan voor slaapplaatsen (slaapspullen mee nemen) en eten worden gezorgd. Even tuele nadere inlichtingen kan de afde ling Amnesty International in Delft geven, tel.(015) 23688. deze colpullover modern en warmpjes bij Colpullover van 100% acryl leuke streepkombinaties schikt voor de maten 36 t/m 42. Deze pullovers in frisse kleurenkombinaties koopt U voor nog géén veertien gulden. Het fotoboek over oud-Rotterdam „Wijs mij de plaats waar ik woonde is derde druk verschenen. Dit boek met ongeveer 200 foto's uit meestal particuliere verzamelingen is verkrijgbaar bij De Havenloods, Prins Hendrik kade 14 en bij alle bijkantoren en agentschappen. De prijs is f 6.95 en bij girering onder nummer 18.3.44 t.n.v. De Havenloods Rotterdam met vermelding fotoboek ontvangt u dit boek franco (huis, u moet dan echter wel f 8.75 overmaken. Tevens te verkrijgen bij onze agentschappen Hieronder volgt pagina 90 uit „Wijs mij de plaats waar ik woonde" Vanaf vrijdagmorgen 9 kopen wij op de parterre deze 100% acryl damespullovers met col, in frisse streepkombinaties en geschikt voor de maten 3§ t/m 42, nu foto van de Molensteeg uit 1923, een smalle doorlaat met verkeer beide richtingen. We herinneren ons daar in de buurt van de Blaak Heck's Lunchroom. Toen daar in 1938 een piccolo gevraagd werd stond een rij van meer dan tien Op de achtergrond kijkt de St. Laurens op het gewriemel neer. Het levende spel in die steeg met zijn handel in tapijten en meubelen, zijn café-restau rants, zijn hotel en de bedrijven van Gescher Kemper. Insilmini de Italiaanse schoorsteenveger, metselaar en aannemer. Tegenover hem woont zijn landgenoot en concurrent B. Maggetti Co. Er is een depot van Singer naaimachines en ergens Rademaker's Hopjes" het bekende bordje FEMINA MINI PIMER Lijnbaan 1 UB Korte Hoogstr. 18 Li Bladbegonia en Bezemstruik waren de twee benamingen, die uit de puzzel van vorige week te voorschijn moesten komen. Dat is velen weer gelukt, zodat de gelukkige greep de winnaars moest bepalen. Dat waren: mevr. A. Visser-Verheij, Om loopdijk 62, Rotterdam-26, mevr. J. de Weerd-de Haan, Noormahof 5, Hoogvliet en L.C. Oosthoek, woonark „Alta Mira", Overschiese Dorpsstraat achter de Ned. Herv. Kerk, Rot terdam. De winnaars krijgen hun verdiende beloning, een tientje binnenkort toegestuurd. CHINON COMPACT elektronen flitser De nieuwe handige dwerg onder de flitsers. Werkt op batterijen. Zeker 200 flitsen per lading. Richtgetal 16 Dij 21 DIN. Midden^ en kabelkon-^ takt. Koop her MEER DAN 50 WINKELS ,.«m ZUIDPLEIN'HOOG 622 PEPPELWEG 60a» SPINOZAWEG 301 »J. VAN CAMPEN- PLEIN 196» KEIZERSWAARD 111 (Winkel- ■■llllllllll IMIMIIIIIIIIII Derde-wereld-films in „de Heuvel" De actie „Kom over de brug 1972", die begin december wordt afgewikkeld om het werk van de kerken overzee te steunen, wordt nu reeds op vele manie ren voorbereid. Deze week is vanuit Haarlem de informatieboot een tocht langs een groot aantal gemeenten be gonnen. De boot komt eind november, begin december in de Rotterdamse omgeving. De serie „Kom over de Brug"-derde- wereld-filmfestivals is gisteren in Rot terdam in première gegaan. In gebouw „De Heuvel", Laurensplaats 5 draaien tot en met zaterdag 7 oktober een aantal films. De voorstellingen begin nen om 10, 14.30 en ,20 uur. Het totale dagpakket omvat 14 verschillen de films, waaronder de bekroonde documentaire „Diskussie gesloten" een film die in het geheim door anonieme filmers in Zuid-Afrika is opgenomen. Per voorstelling wordt een entree gehe ven van f 1,25, een dagkaart kost f3,-. De derde-wereld-specialisten en -fil mers Jan Glissenaar en Peter Pennarts treden als gastheren en discussieleiders op. De Femina wordt dit jaar van 6 tot en met 17 oktober voor de 25e maal gehouden. Dit jubileum zal voor be paalde bezoekers plezierige gevolgen hebben. Zo verwacht men in de (nog steeds) nieuwe Ahoy' de twee-en-em- kwart miljoenste bezoeker van alle Femina's bij elkaar. Tot nu toe zijn het er 2.124.500 geweest. Uiteraard zal degene, die dit getal volmaakt, dit heus wel merken. Daarnaast zijn er voor de bezoekers, die andere „mooie" getal len rond maken, ook nog fraaie ge schenken, zoals een kleuren t.v., was machines, mixers en andere electrische huishoudelijke apparaten. De 111.111ste bezoeker van deze Femina zal, indien mogelijk, worden opge wacht door Prins Janus I en zijn Raad van Elf van het Rotterdamse Carna valsgezelschap „De Keilebijters". Uiteraard zal dit alles, hoe aantrekke lijk het ook klinkt, niet de enige reden zijn om de Femina te bezoeken. Het is tenslotte een Internationale Consu- mentebeurs, waarbij de voorlichting terrein van huishoudelijke artikelen. Ook de gezondheidszorg en al die dingen, die daar nauw verband mee houden, krijgen op de Femina aan dacht. Een zaak, waar we eigenlijk niet zo graag over praten - en dat volko men ten onrechte - is de bestrijding van het ongedierte. Op de Femina zal men over dit onderwerp een voorlich tingsstand aantreffen. Hoe belangrijk die bestrijding is, blijkt wel uit het feit, dat er in Nederland zo'n tien tot elf miljoen ratten en muizen wonen, die dagelijks voor ongeveer anderhalve ton schade aanrichten. Ook op het gebied van de voeding kan men weer voorlichting verkrijgen en wel in de stand van het Voorlichtings bureau voor de voeding en van het Produktschap voor Pluimvee en Eie ren. De afdeling Veilig Verkeer Neder land toont korte films, geeft mondelin ge informatie en deelt gratis folderma- teriaal uit ter bevordering van een bezoeken. Het is veiliger verkeer, op onze wegen. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiekver- bond geeft inlichtingen over recreatie- over alle mogelijke zaken, die in zeer ve, ritmische en moderne gymnastiek, -*■ turnen, trimmen en trampolinesprin- gen Voeding In deze tijd wordt steeds meer omge keken naar wat vroeger was. Antieke snoepjes, zoals ulevellen, polkabrok- ken, zwarte kussentjes, borsthoning en wat al niet meer, zijn te koop in de stand van Fokke P. van der Let uit Den Haag, die al dit lekkers naar oude gen als vakantieland en met andere recepten laat vervaardigen. In een an- aspecten van dit land, dat steeds meer J-t—J 1J in de Nederlandse belangstelling komt te staan. Voorlichting, maar niet alleen op het zin te maken hebben met het huishouden, op de voorgrond staat. Belangrijk in dit verband is de presen tatie van een aantal Nederlandse im porteurs van produkten uit Noorwe gen, die met steun en onder auspiciën van de Noorse regering tot stand is gekomen. Men kan kennis maken met de Noorse mode, de Noorse kook kunst, de huisnijverheid, met Noorwe- dere stand kan men weer de donzen dekens van vroeger aantreffen, evenals vorig jaar overigens. Die presentatie had toen zo'n succes, dat zij dit jaar CDAGCVERS ^Uw TUler-allef cBeStekguze geldig t/m zaterdag SCHOUDER KARBONADE 500gram IEDERE WOENSDAG GEHAKTDAG BANANEN kwaliteit 1 O» 1 kilo M HOLLANDSE WITLOF 500gram 12» extra kwaliteit SCHOUDER 100 IIAM gram PATE 100 gram DE CR AND LUXE wordt hernieuwd. Verder zal de boe- renmosterd uit Doesburg weer aanwe zig zijn, terwijl men ook de massief eikehouten meubelen van de Meubelfa briek Oisterwijk kan bewonderen. Postorderbedrijf Het postorderbedrijf is typisch een zaak van deze tijd. Ter Meulen laat op de Femina zien hoe zo'n bedrijf werkt. Uiteraard heeft men niet de hele zaak naar de beurs kunnen overbrengen, maar men heeft het toch wel zodanig aangepakt, dat de bezoeker kan zien hoe de bestelde artikelen naar de (verre) klant worden gedirigeerd. Daar naast laat Ter Meulen nu al enige artikelen zien, die de „toppers" gaan worden in de decembercatalogus van dit warenhuis annex postorderbedrijf. Uiteraard zullen er ook weer veel nieuwtjes te zien zijn op de Femina. Op woongebied wordt dat gebracht door De Klerk, Van Reeuwijk en Fokkelman/De Stam, die traditiege trouw weer op de beurs aanwezig zullen zijn. Daarnaast zijn er weer vele nieuwtjes op huishoudelijk gebied, zo als dat een consumentenbeurs be- Op zaterdag, 7 oktober, komen meer dan honderd bruidsparen', die in sep tember of in de eerste week van oktober getrouwd zijn, naar de Femi na. Tijdens een quiz wordt dan het gezelligste bruidspaar gekozen en de bruid van dit stel kan dan in ieder geval rekenen op een bontjas. Een ander evenement is de modeshow van zelfgemaakte en zelf-ontworpen kle ding, waarvan de finale gedurende de middag en de avond van 11 oktober wordt gehouden. In de middag van 14 oktober wordt op het plein voor het Ahoy'-gebouw een show van niet-ras- honden gehouden. Wie van dit alles wil uitrusten, kan dat doen in het internationale Gezellig heidspaviljoen, een van de attracties, die worden aangeboden ter gelegen heid van de 25ste Femina. In dit overdekte dorp kan men een Franse bistro, een Vlaams stamineeke, een Beierse bierkelder, een Spaanse bode ga, een Engelse pub en een Hollandse herberg vinden. Een Europese rondreis dus binnen handbereik. De Femina is van 6 tot en met 17 oktober dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en 's avonds van 19 tot 22.30 uür. Op zondag is de beurs 's avonds gesloten. u heeft gelijk.» een schemerlampje schept altijd een gezellige sfeeren ook deze lampjes vormen geen uitzondering op de regel. Oud-hollandse schemerlampjes van zwart smeedijzer met am berkleurig glas en brabantsbont kapje. Deze gezellige lampjes in tafel- of wandmodel koopt U nu kompleet met stekker en snoer niet voor f 14,95 maar voor nog géén tientje per stuk. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze oud-hollandse wand- en tafel schemerlampjes met kleine fit ting (max. 40 watt.). door elkaar, per stuk I Li l' ilb i int of schrift, best. I

De Havenloods | 1972 | | pagina 7