blijft u er voor thuis Met Andere Woorden Pi 'SÊË m m 3223 O O O O O O O O O O .0 O O O O O O O Q O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O 0 O O O 0 DE HAVENLOODS, DINSDAG 10 OKTOBER 1972 41-502 m rotterdam staan soorten PARKEERMETE lees de tekst op de m te veel m - ■mmm De jaarlijkse consumentenbeurs Femi- lijks van 10 tot 17 uur en van 19 tot langstelling iets minder groot dan na draait weer in het Rotterdamse 22.30 uur terecht; op zondag alleen verwacht. De oorzaak daarvan wa* Ahoy-gebouw aan het Zuidplein. Tot van 10 tot 17 uur. waarschijnlijk het prachtige nazomer en met 17 oktober kan men er dage- Het afgelopen weekeind was de be Onze nieuwe Nederlandse Kinderpost zegels zullen de visitekaartjes van onze PTT zijn, wanneer zij onder het motto „Postzegels van Nederland van 1852 tot heden" deelneemt aan de manifes tatie „Ontmoeting met Nederland 1972" in de Duitse stad Hildesheim van 9 t.m. 24 november. De Filatelisti sche Dienst PTT geeft hiertoe een speciale enveloppe met bijzonder stem pel uit, die u als volgt kunt bestellen; girering van DM 2._£0 op het Duitse gironummer van de Filatelistische Dienst 194930 Postscheckamt Köln te name van Niederlandisches Post- en JERSEY - F ernmeldewesen, Filatelistischer Dienst Den Haag, ónder vermelding van; mal Umschlag D". De zegels van 25plusl5 (komt weer op de zwarte lijst van de FIP, wanneer leert onze PTT dat nou 'eindelijk), 30plusl0, 35plusl5 en 50plus20 ver schijnen bij ons op 7 november en vertonen afbeeldingen van de prinsen Willem-Alexander, Johan-Friso en Constarttijn naar dia's, die werden ver vaardigd.- 'door Prins Claus zelf. Het velletje bevat 4 zegels van 25plusl5, een van 30plusl0 en twee van 35plüsl 5 cl. laars helemaal niet. Zo verschenen op 11.9 twee frankeerzegels van 170 Pf Heinemann en 150 Pf verhoeding on gevallen. Het Internationale Boeken jaar wordt op 22.9 gedocumenteerd door een zegel van 40 Pf, op 29.9 gevolgd door eenzelfde waarde n.a.v. de 300e dag van overlijden van de componist Heinrich Schütz. De welda digheidszegels (ook van Berlijn) staan dit jaar in het teken van het schaakspel en vinden momenteel grote aftrek in de Verenigde Staten. Souvenierkaarten Overigens, over de Verenigde Staten gesproken: Reeds enige tijd kent men in de VS het verzamelen van de officië le PTT-souvenierkaarten. Sinds kort hebben deze kaarten ook betrekking op gebeurtenissen buiten het land zelf. De eerste in de reeks verscheen ter gelegenheid van „Belgica" in juni, de tweede ter gelegenheid van de deelne ming van de Amerikaanse posterijen „an de Olympia-Philatelie in München (augustus) en de derde naar aanleiding van de Exfilbra in Rio (augustus). Ze kosten een dollar per stuk en zijn nog verkrijgbaar bij de Philatelic Sales Unit, Room 1315, Headquarters Buil ding of the U.S.* Postal Service, 12th and Pennsylvania Avenue N.W., Washington DC 20260. Gezien het succes van deze souvenier kaarten bij de verzamelaars gaat men nu ook' bij de Verenigde Naties het belang van deze extra bron van in komsten erkennen. In april - j .1. ver scheen n.a.v. de uitgifte Wereldgezond- heidsdag de eerste kaart met de geringe oplaag van 150.000 stuks. De tweede zal nu verschijnen op 17.11 met een afbeelding van een fresco uit de raads zaal van het Palais des Nations te Genève. Men heeft de oplaag verhoogd tot 400.000 exemplaren, die men in drie variaties kan verkregen: „postfris" met het stempel van Genève en met het stempel van New York. Prijs ook hier een dollar. Er bestaat momenteel nog gelegenheid, alle zegels sinds de postalische onafhankelijkheid der Ge- neefse VN-PTT nog compleet te ver krijgen tegen nominaal en wel via de souvenierfolders. De prijs hiervan be draagt t.m. de uitgifte van 11 septem ber j.l. SFr 29.90. Het is inderdaad de laatste gelegenheid, want met het ver schijnen van de nieuwe folder op 17.11 wordt de eerste ingetrokken. - Drie nieuwe postwaardestukken wor den ingevolge de gewijzigde posttarie- ven ider Verenigde Staten op 16 okto ber bij de Verenigdë Naties in gebruik genomen. Briefkaarten van 9 en 15 ct. alsmede een luchtpostblad van 15 ct. Bestellingen per giro op De Michel-redactie presenteerde zo- schitterende zegels met glas-in-lood ra- juist de nieuwe Europa-catalogus, die men in gouddruk slechts door middel letterlijk en dat was vooruit te van deze twee woorden. De waarden mi Zjjn 2, 2 1/2, 7 1/2 en 9p, ze komen op 20.11 aan het loket. Jersey geeft dus wel een eigen serie uit en wel met zegels van 2 1/2, 3, 7 1/2 en 20p, dit en dat was vooruit uit zijn jasje is gesprongen. Hij is thans onderverdeeld in Europa-West (CEPT) en Europa-Oost. West omvat reeds 115.200 prijsnoteringen volgens o de laatste marktprijzen in DM. Oost 0p 1.11. Hierop staan de leden doet het momenteel nog met 50.000 koninklijke gezin afgebeeld, noteringen. Persoonlijk begroet ik deze Guernsey biedt iets geheel nieuws, nl. deling zeer, want velen onder verzamelen geen oostblokstaten. zodat thans met Europa-West over een na slagwerk beschikt kan worden, dat geen onnodige ballast meer bevat. muntenservice, via welke bezit kunt komen van de complete serie munten van het eiland. Ik moge dienaangaande verwijzen naar het Guernsey Philatelic News no 8, dat zojuist verscheen en dat u allen inmid- Op 20 oktober geeft Berlijn een 20 Pf dels wel zult hebben ontvangen. De Nederlands aanbod Een zeer omvangrijk aanbod aan Ne derlandse zegels komt bij Hans Grobe, 3 Hamburg, Theaterstrasse 7,van 16 t.m. 19 oktober onder de hamer. Ze zijn afkomstig uit een grote gespeciali seerde verzameling Nederland en be vatten vele bijzonderheden naar platen (-16), stempels (halfrond, lang en fran co) en tandingen. Veel brieven met paren en stroken. Het aanbod omvat ditmaal twaalf bladzijden tekst en vijf bladzijden afbeeldingen in de katalo- gus, die u op aanvraag gratis wordt toegezonden. Van het buitenland is vooral veel klassiek materiaal uit Frankrijk het vermelden waard; het mooiste, wat er van dit land bestaat. Hieronder bevinden zich postfrisse blokken van vier, eerste emissie. Voorts de beroemde brieven „par moulins" die gedurende de belegering van 1870/1 in waterdichte zinken ko gels de Duitse linies moesten passeren. Vanzelfsprekend is ook al het klassieke en moderne materiaal van welhaast alle landen vertegenwoordigd, zodat er voor iedere verzamelaar wel iets naar zijn gading bij zal zijn. zegel uit ter gelegenheid van de Dag van de Postzegel, waarop een postze geldrukpers in actie is afgebeeld. De beide Kanaal-eilanden hebben elk een nieuwe uitgifte gemeld: Zowel Guernsey als Jersey nemen deel aan de uitgifte „Silver Wedding", alleen de motieven zijn grondverschillend, want Guernsey vermijdt door koppeling aan de serie „Kerken" een dubbele uitgave en vermeldt het zilveren huwelijk van de Britse vorstin en haar gemaal op de munten worden geleverd in „uncircula ted" en „proof". Ernst R. Hofmann, A.I.J.P. 2 3 1 5 6 7 8 9 10 II li li 11 15 16 17 18 19 10 21 22 2S 21 Rotterdammers praten over een fijne Stad 1500 Rotterdammers gaan praten over dat de actie niet tot eigen kring be de manier waarop zij hun stad beleven. Dat gebeurt tussen 16 oktober en 6 november in een 60-tal gespreksgroe pen en een 6-tal open bijeenkomsten. Initiatiefnemer en organisator van deze actie („Meepraten over een fijne stad") is het KCW, het Katholiek Centrum De actie voor Welzijnsbehartiging in Rotter- discussie dam. Zoveel mogelijk Rotterdammers ving die na de publicatie van zo gevarieerd mogelijke achter- "7~" grond zijn ingeschakeld: o.a. scholie ren, onderwijzers, bejaarden- en jonge rengroepen. werkgevers, werknemers, perkt blijft. Daarom zijn de gespreks groepen voor iedereen toegankelijk. (Voor nadere informaties kan men zich wenden tot: K.C.W., Hang 14; telefoon 010- 116085, waar men zich ook voor deelname kan opgeven). bedoeld als bijdrage in de de stedelijke samenle- de Struc tuurnota (februari '72) op gang gekomen. De Structuurnota als zoda nig zal echter niet het uitgangspunt voor de gesprekken zijn. Het K.C.W. vindt het nog te vroeg voor een discus sie over de ruimtelijke structuur, waar toe de Structuurnota uitnodigt, en meent dat men eerst meer inzicht Het K.C.W. heeft bij de organisatie moet krijgen in de menselijke factoren welzijnswerkers, oudercommissies, naast een aantal aanwezige groeperin gen binnen katholiek verband. COMBINATIE TOURINGCARBEDRIJVEN bieden u KERSTREIZEN NAAR VALKENBURG, 4 dagen, per persoonJ36.50 LUXEMBURG, Mondorf, 4 dagen per persoon168,75 DUITSLAND, Rijn, 5 dagen per persoon198,50 OOSTENRIJK, 10 dagen zonder overnachting, Taxenbach-St. Johann i.P. Thalgau, Otztal en Roppen prijs vanaf per persoonr?i'?9 10 dagen met overnachting als boven vanaf 12 dagen met overnachting als boven vanaf NIEUJV NIEUW NIEUW NIEUW ZWEDEN, touringcar en bootreis, Kerst- en Nieuwjaarsreis I vertrek Kerstreis Vrijdag 22 December, vertrek Nieuwjaarsreis Vrijdag 29 December prijs per persoon naar Gotenborg op basis van logies met ontbijt, per persoon240,00 excl. slaapplaatsen aan boord, incl. Kerstdiner in Uw hotel te Gotenborg. TIJDIG BOEKEN, HET VOORKOMT TELEURSTELLING Alle prijzen zijn INCLUSIEF, dat wil zeggen, inclusief: annulerings-, bagage-, reis- en ongevallenverzekering. Tevens een redelijke vergoeding voor de chauffeur. Vraag tijdig het 1SLAMUNDA-MUSA zomerprogramma 1973, met reizen per luxe touringcar naar Valkenburg, Luxemburg, Duitsland (Rijn en SchwartzwaldOostenrijk, Zwitserland, Italië en Joegoslavië. ISLAMUNDA EBEN HAEZERSTRAAT 49 R0TTERDAMZ. TEL.272953 844333 Op elke regel komen drie woorden van resp. 4, 4 en 8 letters. Elk woord van 8 letters is samengesteld uit dd beide voorafgaande woorden van 4 letters. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „schenkmond-betrekking-andere naam voor Twente", dan zou moeten wor den ingevuld „tuit-baan-Tuhantia". Bij juiste oplossing leest men in de cirkel tjes, trapsgewijs naar beneden, zes be roepen. Noteer deze zes beroepen op een briefkaart en stuur de kaart naar Met Andere Woorden", postbus 5204 in Rotterdam. Voor dinsdagmorgen 17 oktober moeten de oplossingen in ons bezit zijn. Onder de goede inzenders worden drie prijzen ran 10 gulden verloot. Winnaars en oplossing vermel den we in de krant van donderdag 19 oktober. 1 advies - financiële instelling - erken telijk; 2 deel van camera - Romeins keizer - met list of geweld aanwerven; 3 voorzetsel - vrucht - ten tonele brengen; 4 voorhang - hemellichaam - vrouwelijke arts; 5 kleur - frisdrank (afk.) een der Ver. Staten; 6 feestje - king; 8 varken - deel van pijp - bloe- menaroma; 9 slaapplaats - omlaag - afwijzen; 10 wortel - eetgerei - beroep; 11 snede - landstrook langs zee - vleesgerecht; 12 verdriet - boterton - dagwijzer; 13 ceremonie - bierhuis - scheppend; 14 vogelwoning - treurnis - overigens; 15 venster(glas) - schoon maakmiddel - zanikerd; 16 sterke drank - lust - natuur, aard; 17 vacht - geweidragend dier - assistente; 18 Overzicht van de belangrijkste televisieprogramma's moerassig - man of v - binnen kort; 19 uitdrukking - middag - in elkaar zetten; 20 binnenste - Germaan se godheid - deel van hoofd; 21 ladder - bekken - spoelen; 22 japon - wijsje - pruilen; 23 hemellichaam - rustig, vredig - amulet; 24 dapper mens - teken - tempo. begrotingsdebatten DINSDAG II - H Achtergronden var n Berg's Mensen DINSDAG I - Zo, daar gaan we weer. In de ochtenduren schooltelevisie. Om 18 uur een samenvatting van de begrotings debatten, terwijl de VARA tot 20 uur de Stratenmakersopzee- nen de schutters brengt. Na het journaal De Onedin Lijn, met ertitel Andere streken van het kompas. Om 21.10 uur Simon insluitend het programma van de Ombudsman en om 21.45 uyr 3w met de Franse revuester Robert Dhery, onder de titel Marty Met liedjes het land in, en vervolgens I Halleluja 2000, de derde aflev de tijd voor 20 uur. Na I al-programmi it Wit en deel 2 uit it NCRV-aandeel a WOENSDAG I - Het middagprogr VARA, die achtereenvolgen! Ontdekkingstochten door 18 i mrijk e tting v e Kinde e TROS n 20.30 uur Liedjes van Alex toravondprogran Competitie en Wereld op Water. Na het journaal en de zendtijd voor partijen, de trekking van de Staatslotérij en vervolgens de speelfilm High daterend uit 1956, met in de hoofdrollen Bing Crosby, Grace Kelly, Frank in Louis Armstrong. Om 22.25 uur een reportage over de Nederlandse ;en, met als opmerkelijke bijzonderheid, dat het geluid bij deze reportage wordt verzorgd door Rinus Michels. Begrotingsdebatten na het jaatste journaa' WOENSDAG II - De Vara begint met Dagje Oude de Haas. Na Achter het Nieuws Monty Pythons Circus, een Koioeriex programma mei vanavond als onderwerp Chantage. Om 22.05 uur Kenmerk, en na het laatste journaal de computercursus van de Teleac. DONDERDAG I - Ook vanmorgen weer heel wat schooltelevi sie. De VPRO brengt om 19.05 uur Beertje Colargol, met aansluitend Zwijgen is goud, het eerste programma uit een reeks van stomme films, die de VPRÖ dit winterseizoen gaat uitzenden. Popeye kpmt ook nog. Na journaal en Berichten uit de samenleving All in the family, een voor Nederland nieuw familieprogramma, dat wel iets wegheeft van Tot de dood ons scheidt. Om 21 uur ZlP-code, een serie politieke documentaires en om 21.45 uur La Cina Vicina, een satire van de Italiaan Marco Balloochio. De NOS brengt DONDERDAG 11 - De Evangelist 9" werk. In het voorprogram Kinderkrai irhoef, een jongen die vorig heeft zijn omgeving dit >k Nader bekeken gaat vooraf aan Israël 1972, en tenslotte is er om 22.40 uur. nog Wij stellen u voor, met als thema: Is het gebod, „U zult niet doden" ook van toepassing in het verkeer? VRIJDAG 1 - In de ochtenduren schooltelevisie. In de tijd tussen 19 en 20 uur brengt de TROS achtereenvolgens Calimero, de Mens 1 J]| en de zee en Wereld op Wielen. Dat laatste programma heeft een LX 'M andere opzet gekregen, want hoe beoordeelt een vrouw een auto? Om 20.20 uur een „krimi" uit de serie Tatort, waaraan ditmaal ook Nederlandse acteurs meewerken. Close up, met o.m. Gerard Cox, Lenny Kuhr en Bonny St.-Claire, komt om 21.45 uur, en vervolgens is er nog een aflevering van TROS-Sport. VRIJDAG 11 - De NCRV brengt in de vooravond de nieuwe opzet van het spelletje ar. Om 20.30 uur, dus na journaal en Hier en Nu, een af levering van e Zevende. Om 22.35 uur Glory we klankbijbel. De NOS, en met igt tenslotte nog Uit de Kunst. ZATERDAG I - De AVRO heeft het middagprogramma in handen: achtereenvolgens Rikkie en Slingertje, Gouden Griffels in de Tweede Kamer en de landelijke finale van de kinderboe- vedstrijd Voor lezen een tien. 's Avonds om te beginnen AVRO's Sportpanorama; na het journaal krijgt de AVRO voor de eerste maal Ster-allures, een gevarieerd programma gepresenteerd dpor Sonja Barend en GuusOster. Om 22 uur Cade's country, een nieuwe western-serie. Maar dan wel op de moderne toer ZATERDAG II - Om 19.05 uur Voor een briefkaart op de eerste rang. Na het journaal en de gebruikelijke aflevering van KRO's Brandpunt een speelfilm, die praktisch de gehele avond duurt rond Anna Magnani. Het is het eerste deel van een reeks van. vier, met in de hoofdrollen Anna Magnani en Marcello Mastroianni. Vanavond: Rome 1870. De epiloog wordt gesproken door drs. Zwartkruis. ZONDAG I - Ook deze t.v.-zondag een kerkdienst. Deze dienst begint dit keer om 12 uur. Daarna het gebruikelijke middagpro- ITtT gramma dat om 14.45 uur met het nieuws begint. Ook deze rv 21 middag is er een aflevering van het nieuwe NOS-programma, NOS-Kiosk en nadat voetbal en toto de hun toekomende aandacht gehad hebben neemt het IKOR over met om 17 herhaling van de bijbelse musical Jona. 's Avonds volgt om 19 uur de grote speurder Mc. Cloud onze vaderlandse ti-ta-tovenaar op. Na het nieuws van 20.20 uur komen o.a. Wieteke van Dort en Aart Staartjes op het scherm om in een speels programma getiteld „Wij en het huwelijk", het oudste instituut ter wereld aan een onderzoek te onderwerpen. Deze aflevering in de „wij en de-serie" begint om 20.25 uur. Om 21.20 uur brengt het programma Signalement een nadere kennismaking met Eric Satie, en daarna om 21.50 uur is er een nieuwe aflevering in de serie „De Commissaris". Na het Humanistisch Verbond besluit om 23 uur het laatste journaal de avond. ZONDAG II - Na Ti-ta-tovenaar en het nieuws kunnen kinderen (en hun ouders) weer spannende avonturen beleven met het Zwaard van Ardoewaan, waarvan vanavond het derde deel wordt uitgezonden. Natuurlijk krijgen daarna de sportliefhebbers hun favoriete Studio Sport en om 20.20 uur volgt er een uitzending in de serie Panoramiek. 25 minuten later kan men lachen om de dolle avonturen van een Engels gezin in de serie „O mijn papa". Dan komt er weer een uitzening van Studio Sport en om 21,35 uur kan men kennis maken met een geheel nieuw programma getiteld: „Dokter ja, dokter nee". Om 22.05 uur volgt een gesprek met de actirce Elise Hoymans en het journaal wordt daarna om 22.55 uur uitgezonden. - MAANDAG l - Na de tovernaar en het korte nieuws brengt Top pop om 19.05.uuf veel muziek voor jonge kijkers. Daarna het succes-spelletje Wie van de drie met dit keer als gaste de Georgette Hagedoorn. Na het journaal van 20 uur, om 20.20 uur de absolute t.v.-topper Peyton Place. Dam komt om 21.10 uur een verfilmd verslag van Jan Brusse en Fred Oster onde de verblijdende titel Bouket 2, lief zijn voor elkaar. Televisier belicht om 22 uur weer een ?antal dringende zaken en om 22.50 uur vertelt het laatste journaal weer alle moeilijkheden waarmee wij te kampen hebben. Daarna komt als besluit van deze eerste werkdag om 22.55 uur Teleac met het eerste deel van een nieuwe cursus Engels. MAANDAG II DeTi-Ta-tovenaar vertoont om 18.45 uur zoals gewoonlijk zijn kunsten, daarna volgen, na het korte journaal, om 19.05 uur de belevenissen van de familie Ashton die het in de oorlogstijd bepaald niet gemakkelijk heeft. Om 20.20 uur na het grote journaal brengt Spencer Tracy wat jeugdsentiment in een nieuwe aflevering van de serie.ln de hoofdrol... De film van deze avond is getiteld Het zevende kruis. Om 22.10 uur volgt een discussie-programma over vogels in de populair-wetenschappelijke serie Gamma. De titel van deze aflevering luidt: Blij met een dode mus. Het journaal van 23 uur is het laatste wat deze t.v.-avond te bieden heeft. Tot morgen. i Waar of niet waar. Om 20.30 uur, dus na journaal en Hier en Nu, een aflevering van heeft. I ot morgen. i

De Havenloods | 1972 | | pagina 3