Rlnus Gosens: "We gaan naar Vlaardingen om te winnen" 4: SBtRT Sleutelfiguren Arie Don en Aad Reijgersberg spelen weer ISwmmwwm Idrunott opruiming Vertel hetHaar met een gouden of zilveren sieraad ILANGS» DES WATERWE6 opruiming THUISREKORD GESNEUVELD DOOR TE SMALLE DASIS S Waterweg-topscorer j 50 opruiming 71» Z. 9F O. \2P 4. DE HAVENLOODS, DONDERDAG 1 FEBRUARI 1973 Rinus Gosens is een vakman. Iemand die allang bij Feyenoord of Ajax Werkzaam had moeten zijn. En dat meen ik! Dit compliment, dat NEC s trainer Wiel Coerver vóór de aanvang van de bekerstrijd in Nijmegen - richtte aan het adres van collega-oefenmeester Rinus Gosens van SVV onderstreept nog eens duidelijk de vakkundigheid, waarmee de immer vriendelijke Schiedammer de .voetbalsport benadert. Toch beleeft SW een moeilijk seizoen. Slechts veertien maal wisten de rood-groene voorwaartsen de weg naar het vijandelijke doel te vinden. De Schiedammers moeten derhalve genoegen nemen met een bescheiden klassering in de eerste divisie. Toch lijkt het getij te keren. SW verraste haar aanhang door Vole wijekers met 1-2 te kloppen en voor het eerst Amsterdam de een uitwedstrijd beide punten mee naar Schiedam te nemen. Reden genoeg om de moeilijke strijd in Vlaardingen met spanning tegemoet te zien. Rinus Gosens - na twee jaar Hera cles - weer helemaal thuis binnen de Schiedamse muren analyseert het „schuttersprobleem" als volgt: „Kijk, wanneer je weinig goals maakt is dat publiek weet hoe de zaken er voor staan. Bij Ajax lezen we iedere week over Cruyff en Keizer en bij ons lezen we over Rijkuiter en Groeneweg. Om daar een probleem. Dit probleem is natuur- dan de spelers de schuld van te geven is lijk wel afhankelijk van je spel. Ik vind ♦„..-uit- xu* p.r alle. namelijk dat je het tactisch verplicht bent om in uitwedstrijden met twee spitsen te spelen en dat is voor deze jongens vaak een zware opgave. Het is onjuist om daar die jongens de schuld van te geven. Dat zou ik een - tekort van mezelf vinden. Uiteindelijk bestond de aanvalskracht in mijn tijd vaak uit vier of vijf mensen en toen werden er ook weinig doelpunten ge- maakt. Ik vind het niet reëel daar de aanval de schuld van te geven. De fout ligt bij de gehele ploeg en als er een schuldige aangewezen moet worden dan ben ik daar zelf ook bij. Dan kan je natuurlijk zeggen: je bezit te weinig kwaliteit. Ik geloof toch wel dat het voor go ;d verzorgde handen heeft U Atrix nodig, want Atrix zorgt ervoor dat Uw handen heerlijk zacht en mooi blijven. Atrix handmilk met siliconen (waterafstotend) voor vóór en na het werk. Deze flacon hand milk (inh. 250 cc.) verkopen wij nu niet voor f 4,95 maar voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze flacon Atrix handmilk met siliconen (inh. voor Mmm 18januari tot 8 februari Géén tel. of schrift, best. natuurlijk onzin. We moeten er alle maal hard voor werken om te proberen het publiek tevreden te stellen, maar dat is nu eenmaal een verschrikkelijk moeilijke opgave. Keihard Je leest wel eens meer over trainers die zeggen: Ik hoop dat het publiek een beetje achter ons staat, maar ik geloof niet dat het juist is om het publiek dit te vragen. Je moet er alleen maar keihard voor vechten om dat publiek weer terug te krijgen." Het is bekend dat de financiën in Schiedam het niet toestaan spectacu laire aankopen te doen, waardoor SVV haar spelersmateriaal vaak moet ver krijgen via amateurs en eigen kweek. Het verleden heeft uitgewezen dat ster-spelers niet altijd nodig zijn om tot resultaat te kunnen leiden. Rinus Gosens: „Men zegt: de bal is rond. Natuurlijk, het is een leuk ver haaltje, maar je hoeft altijd niet met louter klasse tot prestaties te komen. Wanneer je de zaken gewoon lekker streng gaat selecteren kunnen er altijd mogelijkheden zijn. Dat is bij SVV al eens eerder bewezen. Maar, wanneer je dan naar die eredivisie promoveert moet er toch wel iets gebeuren en kan je vaak niets anders doen dan bij het publiek aan te kloppen. In het oosten van het land bestaat een club van duizend, die voor hun vereni ging geweldige dingen kunnen realise ren. Of je nu je geld steekt in vissen of voetbal; het is tenslotte een hobby. Rinus Gosens plicht ons dat de spelers te vertellen. Daarbij behaal je te weinig punten. Verlies je een uitwedstrijd dan scheelt dat de jongens natuurlijk in hun sala ris. Daarover praat je met de spelers en daaruit ontstaat het iets meer behou dende voetbal. Dat wil niet zeggen dat het minder aanvallend is, maar in ieder geval met minder risico. Speel je daarentegen thuis dan zeggen De wedstrijd Fortuna VI.-SVV wordt zondag geleid door scheidsrechter Bart Ram. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Vooraf spelen de jongste pu pillen van beide ploegen een wedstrijdje tegen elkaar. Bij Fortuna zal voorts Ger Robbe- mond gehuldigd worden, omdat deze semi-derby de 300ste wed strijd is, die hij in het eerste van Fortuna speelt. we; We kunnen onze mensen op de tribune niet laten zitten. We moeten ze vandaag iets bieden. In ieder geval dat, waarvoor ze gekomen zijn". Enorm spannend Rinus Gosens ziet de wedstrijd tegen Fortuna Vlaardingen vol spanning tegemoet en is zelfs van mening, dat het aanstellen van een wisselcup op zijn plaats is. SVV gaat duidelijk naar Vlaardingen om te trachten beide pun ten naar Schiedam te halen. „Kijk, thuis werd het een 1-0 overwin ning voor ons en wanneer je dan aan mij vraagt is 0-1 in Vlaardingen vol doende, dan zeg ik natuurlijk: Ja, allicht! Maar over deze wedstrijd is echter geen zinnig woord te zeggen Fortuna leeft in de derde periode waarop ze in Vlaardingen zo enorm gebrand zijn. Het feit dat ze thuis moeilijk zijn te verslaan zegt natuurlijk niets, want het is bekend dat Fortuna vaak ook wat behoudend voetbal speelt. Wij gaan erheen om te winnen en echt niet om te verliezen. Voor mij wordt dit een enorm spannende ont moeting. Fortuna in de derde periode en wij bezig aan een opmars staat borg voor een enorm spannende wedstrijd. Er zit van alles in! ROB VAN DIJK hetzij 'n armband, 'n hanger, '7! ketting, 'n choker öf 'n broche keus genoeg bij: Hoekse Boys-SVOW, Goudse Boys- Sunlight, Energieboys-Cion, Sateliet- WFB, Rockanje-DVO'32. De Schiedamse Boys organiseren 17 februari een carnaval in de kantine. De entree bedraagt f.1,50. Op 24 maart wordt bij de Boys een bingo-dansant gehouden. SVV organiseert op zaterdag 24 fe bruari haar jaarlijkse carnavalsavond in het Gebouw Arcade aan de Lange Haven. Het wordt een groots gecostu- meerd carnaval waaraan meewerken: Prins Subsidie I met zijn raad van Elf de Boerenkapel de Doorzakkers, de Jantjes en Jacky van Dam alias Japie de Portier. Kaarten zijn verkrijgbaar in de kantine van SVV op Harga. Voor het komende weekeinde zijn de volgende basketbalwedstrijden gepto- grammeerd: vrijdag 19 uur Silvertown Lions-Fotohuset meisjes, jun., 20.20 uur Silvertown Lions-Fotohuset heren 1, zaterdag 15 uur Olympiahal Fotohuset-Silvertown Lions jongens AI, 16.30 uur Fotohuset-Frisol heren 2, Fotohuset-Binnenland dames 19 uur Lakers-Fotohuset jongens B2, 21.40 uur AMVJ-Fotohuset heren 3. VOETBALPROGRAMMA CLUBS SCHIEDAM: Fortuna Vlaardingen- SVV, Hermes DVS-DRL, Demos- SVDP, Zuiderster-S VPDW, DRZ-Sagu Boys, WF-Animo H, Eureka-Schied. Boys, SFC-Noorderkwartier (zondag), Wageninger B-S VB, HBSS-Rijsoord, GSS-Nelson, GTB-Groen Wit R, MFB-VVK. VOETBALPROGRAMMA CLUBS VLAARDINGEN e.o. Fortuna Vlaar- dingen-SVV, De Hollandiaan-Coal, De Oievaars-VFC, ASW-VDL, Roga- MSV'71, Olives-Hoek van Holland (zondag), Fortuna Vlaardingen B- Vitesse B, Excelsior M-Good-Luck, NSW-Zwaluwen-VLD, Vlaardingen- i.oosduinen, Koudekerk-Maasdijk, 's Gravezande-MVV '27, HVO-TSB. O^cP^ caravan-centrum rotterdam Showroom: Stadioriweg 31 (tussen Sta dion en Brienenoordbrug) Tel. (010) 32.14.55 - 14.02.40 Veel geduld Als wij afprijzen kijken wij niet op een paar guldens, dat ziet U wel aan deze corduroy kleuterbroekjes Leuk broekje van de beste kwa liteit corduroy, met verstelbare galgjes. Dit corduroybroekje koopt U nu in de kleuren rood, beige en zwart met liefst 12 tot 13 gulden voordeel. In Schiedam moeten we echter enorm veel geduld hebben. Er zijn dingen die je kan kopen, maar geduld heb je nog steeds voor niets. Alles wat wij hier kunnen doen is ons materiaal putten uit amateurs en jeugd. Dat is gewoon ontzettend moeilijk en daar hoef je niet achter weg te kruipen, want dat zijn de keiharde feiten. Kijk eens, als je arm bent dan hoef je je daar niet voor te schamen, maar dan moet je er wel hard voor werken." SW oefent op Harga vaak grote druk uit op de tegenstander, waarbij de ploeg met de talloze gecreëerde sco ringskansen echter geen raad weet en kostbare punten verloren gaan. Het élan waarmee men dan binnen de lijnen verschijnt ontbreekt echter to taal bij een uitwedstrijd. De rood groenen maken dan dikwijls een angsti ge indruk en spelen zeer behoudend. Dit is voor Rinus Gosens echter een normaal verschijnsel: „Wanneer je, zoals dat bij ons het geval is, nogal pens een wedstrijd verliest en ziet dat het publiek weg gaat blijven dan doet dat de spelers wat. Zou dit de spelers onverschillig laten, dan zegt in ieder geval de trainer daar wat van. Want als het publiek wegloopt is dat niet zake lijk en moet ik dat direkt overbrengen op de spelers en in verband brengen met hun werk. Dan ontstaat er vaak een zekere onrust, maar het vak ver- Jan van Baaren morde niet lang na, nadat het Limburgse FSC hem en Fortuna van het mystieke „in eigen huis ongeslagen" zijn had afgeholpen. Elf wedstrijden lang hadden gerenommeerde en mindere goden er zich blind op gestaard. Waren bijkans met lood in de schoenen naar de Vlaardingse Marathonweg getogen. Wageningen, Vitesse, Volendam: ze waren er allemaal ingevlogen en hun leiders wilden ook best erkennen, dat Fortuna in eigen omgeving een reuzendoder was. Een ploeg, die inzet paarde aan eenheid. Een team ook, dat spectaculair kon toeslaan. Fortuna Vlaardingen was onder de rook van hun milieubedreigers zo heel anders, dan op vreemd terrein. Het voetbalwereldje is klein. Het was mond-tot-mond informatie, die Bob Becholtz van Roda JC, Frans de Munck van Vitesse of Joep Steur van Volendam de onzalige tijding bracht, dat ook voor hen in Vlaardingen waarschijnlijk geen punt zou overblijven. Wel, de ban is gebroken en Fortuna SC natuurlijk een curieuze bezigheid", heeft voor dat ene doelpunt gezorgd, vindt Jan van Baaren. Liever had ook waarmee toekomstige tegenstanders ik natuurlijk niet van FSC verloien, met een geruster hart naar de Rijn- maar wat wil je? Op een gegeven mondgemeente kunnen afreizen. Maar moment ga je zoveel spelers - door Jan van Baaren heeft voor die vereni- blessures, door schorsing missen, dat gingen duidelijk een verrassing in pet- het niet zo verwonderlijk is wanneer to. Nu hij weet wat een nederlaag in ~1' eigen huis is, heeft hij weer de beschik king over de juist in de wedstrijd tegen FSC ontbrekende sleutelfiguren. Aad Reijgersberg heeft zijn schorsing uitgezeten en zal tegen SVV weer in de spits staan. Arie Don is inmiddels die al lange tijd afwezig was en Leen zo'n rekord sneuvelt. De mensen kun nen wel gaan verwachten, dat ik met een B-elftal het ongeslagen zijn kan handhaven. Tegen FSC miste ik naast Arie Don, Jan van Baaren leèjt in de dug-out helemaal mee 1 zal volkomen genezen conditioneel deze week volledig bijge trokken is eveneens zondag in de Vlaardings-Schiedamse derby zijn ren tree maken. Immers, Fortuna mag dan een rekord kwijt zijn, ze zijn echt niet van plan zich nogmaals met een kluitje in het riet te laten sturen. „Het behouden van een thuisrekord is Boon, die mogelijk voor betaald voet bal afgekeurd zal worden, ook nog eens Aad Reijgersberg. Vooral het ge mis van Aad is fnuikend geweest. Ik 104 t/m 116 Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze leuke corduroybroekjesex tra laag in prijs. Géén tel. of schrift, best. geweest mocht zijn, heeft hij weten te onderdrukken Immer stond ht1°Pdebr" voor de Maassluise selectie. Ondanks de degradatie in 7971 ondanks de agressiviteit die sommige van zijn spelers in dat eerste jaar aan de dag legden, en ondanks de slechte trainingsopkomst. Je verlaat niet zo maar een zinkend schip. Dat is mijn eer te na zei hll™de 'degradatie en over de opvliegendheid: „Teveel heb ik voor dominee moeten spelen. Mij mogen ze aan de zijlijn een klap in het gezicht komen geven, als ze maar van de tegenstander afblijven". Beheersing bracht hij zijn spelers bij. Koerste met VDL naar de top<vande vierde klasse, maar de trainingsopkomst heeft hij met kunnen verbeteren. Het heeJthf™ gedesillusioneerd. „Een trainer hoopt altijd op een kampioenschap. Verleden laar bereikten we de derde plaats. Nu misschien ook maar daarvoor ben ik met gebleven", aldus Herman Wink. „De hoofdoorzaak dat wij in vierde klas spelen en niet in de derde of tweede klas, is de ongeïnteresseerdheid bij de spelers om iets meer te doen, dan normaal van hen verlangd wordt. Wanneer het eens tot ze door zou dringen, dat we op dinsdag en donderdag trainen en ook werkelijk kwamen, wat zouden we dan veel kunnen bereiken. Een deel van mijn selectie komt alleen op donderdag trainen Dat valt me zo verschrikkelijk tegen. Die mensen leven niet voor hun sport. Ik ben voor iedere wedstrijd gespannen, leef naar zo'n zondag toe. Dan hoor je via via dal de Jongens na een gewonnen wedstrijd zeggen, dat ze het zo fijn vinden voor Wink. Natuurlijk zie ik ze graag winnen, maar ik zie ze ook graag op de training verschijnen. Dat pleziertje doen ze me niet. SfiSTta JÏ?» iSïtïï tde vijf jondie nu nog iedere avond tomen Tri^T^rfe7,ifgUTittrfDL zou Mjven eindigden op de derde plaats, behielden hetzelfde materiaal en ik had h*t vooruitzicht de selectie te kunnen versterken. Ik zag perspectieven. Nu sta ik op een dood spoor. Voor mij is het afgelopen. Nu kan ik blijven pogen de zaak te activeren, maar ik stoot mijn hoofd". A innr hij,PvPnPn Herman Wink heeft de consequenties getrokken. Aan nog een jaar bijtekenen denkt hij niet meer. Tenzij de spelers hem dat pertinent zouden vragen en van hun kant de concessie gedaan zou worden, dat het traimngsverzuim tc VJkdeachthdat\k altijd meer tijd aan de vereniging besteed heb'da"/£enW verlangd zou kunnen worden. Daarvoor verlang ik iets terug en als ze mij dat met kunnen garanderen of wanneer ie laten blijken, dat ze genoegen nemen met deze stand op de ranglijst, dan zit ik aan mijn plafond". In het klassement kwam nauwelijks wijziging door het geringe aantal wedstrijden. De eerste tien plaatsen bleven door dezelfde spelers bezet. Als Uw kleintje zich altijd bloot woelt, hoeft U haar niet extra dik aan te kledenalleen een trappeldekentje houdt haar be haaglijk warm. Keperflanellen trappeldekentje waaronder baby zich vrij kan bewegen. Bovenste deel als jasje aantrekken en verder met ban den vastleggen. Bedrukt in een lief kinderdessin, nu niet voor f 7,95 maar voor slechts vier gulden vijftig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder dit trap peldekentje, bedrukt in een lief kinderdes- ben er dan ook van overtuigd, dat wij met hem erbij niet van FSC verloren zouden hebben. Hij is in staat openin gen te scheppen voor anderen, omdat hij door zijn beweeglijkheid altijd meer mensen naar zich toetrekt". Onjuiste straffen De vele straffen, die inmiddels over zijn spelers zijn uitgestrooid zitten Jan van Baaren duidelijk niet lekker. Ger Pijl, Rob van der Bol en Aad Reijgers berg hebben hun deel al gekregen, maar Van Baaren weigert de noodzake lijkheid van die schorsingen te erken nen. Echter ook hij is - indachtig de strenge maatregelen, die de KNVB heeft gedreigd te nemen tegen trainers, die in bondsogen hun mondje voorbij praten - voorzichtig geworden scheidsrechters van onrechtmatig han delen te beschuldigen. „Veel zal ik niet zeggen, maar het is toch opvallend, dat mijn spelers in uitwedstrijden zoveel kritischer beke ken worden dan in thuiswedstrijden. Uit wordt sneller de gele kaart getrok ken, worden aan ons minder straf schoppen toegekend. We staan onderaan in de Fair-play cup. Misschien is dat de reden. Scheidsrech ters zien die stand ook en logisch gevolg is, dat we harder aangepakt worden. Maar wanneer we thuis spelen dan zijn die scheidsrechters ineens veel coulanter. Zo ben ik het ook volkomen oneens met de wijze waarop de KNVB spelers schorst. Met de huidige methode be voordeelt men alleen de club, die de volgende week tegen het elftal minus de geschorste speler uitkomt. Waarom bewaart men die schorsing niet voor de return van de wedstrijd waarin die gele kaart werd getrokken. De aan de schorsing verbonden geld boete is natuurlijk eveneens een lacher tje. De jongens hier verdienen vijftig gulden per punt. Met tweehonderd gulden boete moeten ze vier wedstrij den voetballen om het terug te verdie nen. Geen rekening wordt gehouden met de inkomensverschillen tussen de jongens met de toppremies en mensen met een verdienste zoals bij Fortuna", aldus Jan van Baaren. Schorsingen of blessures: de Vlaarding se trainer zag een flink portie man kracht uit zijn zeventien leden tellende selectie tijdelijk wegvloeien. Jan van Baaren heeft geen uitgebreide achter ban. Niemand hoeft eigenlijk voor zijn plaats te vechten. Feit is, zo heeft Jan van Baaren voor zichzelf berekend, dat Fortuna de enige vereniging in het betaalde voetbal was, die in de zomer- transfertermijn niets kocht. Ze schreef alleen zeven spelers van de lijst af. Het uiterste „De selectie is ingeteerd en toch bereik ik hetzelfde of meer dan in het vorige seizoen", meent hij. „Neem bij Sparta Heijerman, Bosveld of Kreuz weg, moet je dan zien wat er gebeurt. Dan valt bij Sparta de ruggegraat weg, maar Steegman heeft tenminste mensen om dat enigszins op te vangen. De mensen, die ik nu in het veld breng, hebben zich 23 wedstrijden rot ge werkt. Als ik een grotere selectie zou hebben, dan zou ik in alle gemoedsrust één van die mensen een halve wedstrijd rust gunnen. Ze lopen nu constant het uiterste uit hun lijf te persen". Het is een smalle basis, waarop Jan van Baaren tracht voort te gaan. Een basis, die om verbreding schreeuwt, maar die om redenen van geldgebrek voorlopig zal blijven zoals die is. Alleen een gemeentelijke subsidie kan Fortuna uit de malaise helpen. De recette? Wel, het teruglopen van de toeschouwers aantallen is ook aan de Vlaardingse semi-prof club niet voorbijgegaan. Hoe voortreffelijk Fortuna het dikwijls in zijn thuiswedstrijden ook deed, meer dan de tweeduizend vaste bezoekers treden de tribunes niet plat. „Ik voel me niet competent om te oordelen waarom die mensen wegblij ven. Ik heb wel een mening. Kijk, we halen in onze uitwedstrijden te weinig punten en tengevolge daarvan spreekt onze plaats op de ranglijst niet tot de verbeelding. We hebben hier goede wedstrijden gespeeld. Dat trachten we bij uitwedstrijden ook te doen, maar alleen niet echt met het accent op de aanval", vertelt Jan van Baaren. „Wan neer ik dat zou doen, dan haal ik uit helemaal geen punt. Nu levert het soms een punt op en dikwijls de complimenten van de tegenstander. Maar laat ik oprecht blijven: voor die complimentjes koop ik niets wanneer zij de punten opstrijken. Het zit ons echt niet mee". Geld nodig Of betaald voetbal voor Vlaardingen behouden zal blijven hangt bijna volle- dig af van de adviezen van de gemeen- telijke commissie betaald voetbal, die burgemeester en wethouders moet gaan voorlichten over het bestaans recht van betaald voetbal in Vlaardin gen. Jan van Baaren: „Juist in deze stad moeten we trachten het betaalde voet bal tot zijn recht te laten komen. We moeten het uit het slop halen. Die subsidie is een regelrechte noodzaak. Voor mijn team heb ik echt geen dure persoonlijkheden nodig. Eerder be schik ik liever over een bedrag, waar voor ik zo'n zes goede amateurs kan kopen. Dat hoeft niet alleen van de gemeente te komen. De Rijnmond is een verguisd gebied vol met fabrieken, die ons leefklimaat er dikwijls niet beter op maken. Ze verdienen ook kapitalen. Een geste van zo'n fabriek in de trant van: hier heb je van ons een speler - zou best op zijn plaats zijn. Hoe je het echter ook wendt of keert: om hoger te komen, en dat willen we toch, heb je geld nodig en dat zal er dit jaar nog moeten komen. De constella tie om goed voetbal te spelen is aanwe zig en niemand hoeft bang te zijn, dat we het geld over de balk zullen gooi en". Dat wil Fortuna met de punten even min doen en Jan van Baaren zal dat ook zondag tegen SVV weer pogen te bewijzen: „Natuurlijk, het is een moei lijke zaak, maar ik zie toch mogelijkhe den voor ons. Zowel Rinus Gosens als ik propageren aanvallend voetbal: dat maakt de wedstrijd aantrekkelijk. We hebben in Schiedam een goede partij gespeeld en ik verwacht, dat we dat zullen herhalen. De nederlaag tegen FSC heeft onze sfeer niet aangetast. Vorige week zater dag heb ik met het eerste geoefend tegen het B-elftal, dat met 1-0 won. Dat is SVV ook eens overkomen. Met 3-0 verloren ze van hun B-elftal. De volgende kompetitiewedstrijd werd ge wonnen. Begrijp je wat ik bedoel? GERARD S. VERVER U kunt wel nagaan als wij 2 jaar garantie geven op een vitra ge, dat de kwaliteit dan toch wel 100% moet zijn. Nu verkopen wij deze prachtige Garmanette loodbandstore, in 3 hoogtes, met 2 jaar garantie, extra lage prijzen per me- cm hoog f% QQ 200 cm hoog 0% QR 250 cm hoog m qo Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze Garmanette loodbandstore met 2 jaar garantienu voor spe ciale opruimingsprijzen. Duur van de opruiming Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1973 | | pagina 4