TOUWTREKKEN OM TENT I Wie uit de stad boer op gaat in BRABANT wacht: Prestatieloop op 17 maart Harde kleur haard zacht ZES SLAGEN....! OP EEN RIJ IN DE RULLE SNEEUW FEYENOORD:MORGENAVOND IN KUIP TEGEN TSJECHEN Een op de tien Nederlanders Hjdt aan astma. Laat lm niet stikken. Ford kooot daar kinder hoofdjes en Maas stad dan Nog naarii RAI tot zondag ij VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER SCHIEDAM -VLAARDINGEN -- KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21.7Q dinsdag 13 februari 1973 22e jaargang no. 7 EDITIE SCHIEDAM ROTTERDAM Zaterdag 17 maart tegen de top- prestaties aan te kijken, voor de eerstaankomenden, maar e wordt het weer druk aan het Langepad die in Ahoy'zijn verricht. Op de in het Kralingsebos als om'15 uur het overdekte baan van het sportpaleis startschot wordt gegeven voor de zesde gaat het om de snelste tijden, prestatieloop van De Havenloods. Een Bij de vijf of 7 1/2 kilometer in het week na de Europese Indoorkampioen- Kralingsebos gaat het alleen maar om schappen zit iedereen natuurlijk nog de prestatie. Daarom ook geen prijzen Rotterdam.-Wie, als zovelen, zo dra de zon zich (weer) zien laat de Rotterdamse regio in 't weekend de mg toekeert om in het Brabantse bij gastvrije boeren de tent op te slaan, kan er op rekenen dat daarom nog touwge trokken blijft worden. Noord-Brabant een brief te schrijven, waarin nog eens de grieven tegen be lemmering van het recreatief „de boer op gaan" worden opgesomd. Dat nadat het Brabantse provinciebestuur, voor uitlopend op het gereed komen van een nieuwe landelijk kampeerwet, al vast besloot de bestaande kampeerver- ordening te vervangen. ROTTERDAM - Bonte wanden beihvloeden het humeur run wie zich in zo'n kamer bevindt. Fleurig en kleurig behang veroorzaakt een gevoel van welbehagen. In Hannover op een expositie werd dat aangetoond. „Vrolijke tinten, gered wonen", was het motto van die show, waarop kleurtoepassini in het middelpunt van de belang* stelling stond. Kleurpsychologen verklaarden: „Wie warme kleuren in zijn huis haalt, hoeft minder te Een rode of oranje kamer kan met geringer verwarming toe dan een blauwe, waar de temperatuur vier graden extra op moet lopen voor dat de aanwezigen het er behaag lijk vinden. Sommige kleuren maken moe, an dere inspireren tot activiteit. Een bruine wachtkamer werkt gerust stellend, hardrode vloerbedekking prikkelt op kantoor tot harder werken. En in een rose keuken kookt een huisvrouw op haar best! Maar. vindt de Stichting Vrije Recrea tie, die zich ook het afgelopen seizoen weer beijverde een groot aantal stede lingen tegen mini-prijzen te laten kam peren bij agrariërs in dunbevolkte stre ken in Nederland, onder die nieuwe regeling is het vrij kamperen in Bra bant er nog lang niet. Heel vreemd noemt de S.V.R. het bijvoorbeeld dat in de Brabantse pro vinciale kampeercommissie de kam peerders zelf niet vertegenwoordigd zijn. Als er één categorie is die daarin zitting zou moeten hebben is het deze groep toch wel, aldus de stichting die terloops de vraag stelt of men soms de belangen van de recreatieondernemers voorrang wil (blijven) geven. Ook wordt er op gewezen dat volgens de nieuwe voorschriften G.S. in een reeks gevallen een vergunning tot kam peren bij de boer niet kan afgeven. De stichting: „Dan had men beter ronduit kunnen zeggen GS kunnen permissie geven of weigeren naar willekeur. Van rechtszekerheid voor kampeerboer en kampeerder is dan toch geen sprake! Als de ontwikkelingen eens anders zouden lopen dan GS willen moet de kampeerder zeker de dupe worden? SVR geloof dan ook de oprechtheid het individueel kamperen in Brabant een kans te geven, in twijfel te moeten trekken. Bepaald merkwaardig vindt de stich ting het ook dat de provincie veror donneert: Bij overlijden van de vergun ninghouder vervalt de vergunning. SVR: Blijkbaar heeft men aan de continuiteit van de rechten van de kampeerder bij de provincie geen boodschap, die moet maar opstappen als zijn gastheer mocht komen te overlijden. Dat de kampeerder wel eens niet zou willen vertrekken of de eigenaar van de grond nu al dan niet in leven is, komt blijkbaar bij de provin ciebestuurders niet op." De stichting klaagt er ook over dat de bevoegdheden van gemeentebe sturen t.a.v. het vrije kamperen worden betutteld. Toegestaan wordt per kampeervergunninghou- der slechts die gezinnen met ten hoogste twee kinderen pet gezin. SVR: „Mogen grote gezinnen soms niet op een goedkoop plekje staan? Begint kinderbeperking nu ook al in de verordening door te werken? de van juni tot oktober. Men wijst er op dat individueel -kampeerders (veelal mensen met een smalle beurs die in de hoogbouw in de grote steden wonen) ook op zonnige weekends in decem ber, januari en februari naar hun tent of caravan gaan. „In Brabant heeft men niet door dat het vooral om weekend kamperen gaat." Dat gemeentebesturen speciale voor waarden moeten stellen t.a.v. de open bare orde en de goede zeden vindt de stichting vreemd stellen zij die voor waarden soms ook als een nieuwe inwoner in het gemeentefegister inge schreven wordt? informeert SVR la- koniek. En men wil ook weten of het legertje speurders dat ingeschakeld moet worden bereid zal zijn mensen die met Pasen en Pinksteren toch vrij kamperen aan te geven. Want, aldus SVR, dan mag het nog niet van de provincie. eigen voorstel: Zonder vergunning is het overal toegestaan te kamperen met een maxi mum van 5 tenten of tourcaravans onder voorwaarde dat deze in het groen schuil gaan. ♦Daarboven tot een maximum aantal van 20 tenten of tourcaravans is een ontheffing van B. en W. vereist, die deze ontheffing op soepele wijze die nen te hanteren. medaille voor iedereen, die binnen drie kwartier het parcours aflegt. Daarnaast heeft iedere deelnemer nog een kans om een paar Power-sportschoenen te winnen, die Eddy Pieters Graafland ter beschikking stelt, te weten voor iedere groep vijf paar. Het inschrijfgeld bedraagt dit jaar voor iedere deelnemer f 2,50. Op de volgen de adressen kan men zich aanmelden: Reisbureau „Oost", Raadhuisplein, Krimpen aan den IJssel; Van Abcoude, Zwaanshals 133; Dekkers, Palestina- straat 57b, tel. 127913; Witvliet, Ar guspad 5, tel. 225439; VVV-kantoor Hoek van Holland; Oskam, Slinge 264, tel. 802176; Kantine Sintelbaan, Langepad; Baggerman, Asserweg 266 ën aan de kantoren van De Haven loods, Prins Hendrikkade 14, Rotter dam, Hoogstraat 122, Vlaardingen; Weteringsingel 9, Krimpen aan den IJssel. Na inschrijving is op zaterdag 17 maart mógelijk in de kantine van het Langepad vanaf 12 uur. Opkomst, in trainingspak wordt aanbevolen. Nadere inlichtingen bij J. Verschoor, Orpheus- straat 23, tel. 010-182671; W. L. Wit vliet, Arguspad 5, tel. 010-225439 na 18 uur). PRETORIA - Twee jonge dienstplichtigen, verbonden aan het medische korps in Voort rekkerhoogte, Zuid-Afrika, zijn in het „Landdrosthofvan Pretoria, door Landdrost A. J. van Wijk, veroordeeld tot zes slagen met de rotanstok, op de aanklacht, dat ze marihuana in hun bezit gehad zouden hebben. De twee militairen ontkenden. peren, geef man (en vrouw) met smalle beurs toch de ruimte zegt Stichting Vrije Recreatie. Mini ski-school in Zwitserland, en rulle sneeuw voor wintersporters die het in de lage landen tijdens de regen-, mist- en stormwinter '72-73 ROTTERDAM - Morgenavond, woensdag 14 februari wordt in het Feijenoord Stadion de wedstrijd gespeeld: Feijenoord nationaal elftal Tsjechoslowakije. De wed strijd die half negen begint, wordt geleid door de heer L. W. v.d. Kroft, geassisteerd door de heren N. v.d. Heijden en H. v.d. Laars. Het ligt in de bedoeling voor dit treffen een voorwedstrijd te doen spelen tussen de nationale jeugdse- lektie 14/15-jarigen en een jeugdse- lektie van Feijenoord, die begint om kwart voor zeven. De Tsjechen verblijven in het K.N.V.B.-Sport- centrum; aangezien men er veel waarde aan hecht de voorronden van het W.K. te behalen, heeft men de maatregel genomen om 5 weken tezamen in het Sportcentrum te trainen. Ivo 1 (geboren 1942) speelt Praha, hij kwam 34 maal in het A-elftal uit. Jaroslav Cervenan keeper, (geboren 1947) club: Tatran Presov, speelde 2 maal in het A-elftal. Jaroslav Pivarnik verdediger, (gebo ren 1947) club: Slovan Bratislava, speelde 12 maal in het A-elftal en .5 maal in het elftal 0/23. Karol Dobias verdediger, (geboren 1947) club: Spartak Trnava, kwam 27 maal in het A-elftal uit. Hij was voetballer van het jaar in 1970 en 1971. Ludovit Zlocha verdediger, (gebo ren 1945) club: Slovan Bratislava, speelde 7 maal in het A-elftal. Ladislav Kuna middenvelder, (ge boren 1947) club: Spartak Trnava, speelde 36 maal in het A-elftal en 28 maal in het elftal 0/23. Voet baller van het jaar in 1969. Hij speelde in Moskou in het wereld elftal in de benefietwedstrijd voor Jashin. Vaclav Samek verdediger, (geboren 1947) club: Dukla Praha, kwam 12 maal in het elftal 0/23 uit. Vladimir Hagara verdediger, (gebo ren 1943) club: Spartak Trnava, speelde 18 maal in het A-elftal. Premysl Bicovsky middenvelder, (geboren 1950) club: Sklo Union Teplice, speelde 3 maal in het A-elftal en 17 maal in het elftal 0/23. Jaroslav Pollak middenvelder (ge boren 1947) club: V.S.S. Kosice, speelde 20 maal in het A-elftal. Jozef Adamec aanvaller (geboren 1942) club: Spartak Trnava, speel de 39 maal in het A-elftal en 8 maal in het elftal 0/23. Stefan Slezak aanvaller (geboren 1941) club: T.J. Zilina. Hij speelde nog niet in het A-elftal. Miroslav Gajdusek links buiten (ge boren 1951) club: Dukla Praha, speelde 1 maal in het A-elftal en 16 maal in het elftal 0/23. Ladislav Petras aanvaller (geboren 1946) club: Internacional Bratisla va, speelde 8 maal in het A-elftal. Bohumil Vesely rechts buiten (ge boren 1945) club: Sparta Praha, kwam 12 maal in het A-elftal uit. Een groot aantal van de spelers maakte deel uit van het Tsjechi sche elftal tijdens de Wereldkam pioenschappen in Mexico. In de rust zal optreden het Tamboer- en Showcorps Lombardijen. Feijenoord zal natuurlijk met haar sterkste formatie aantreden. tot dusver zonder moesten stellen! Een spor- somber jaargetijde een heel nuttige bezigheid is tief halfuurtje: onder ervaren leiding monter overigens en niet alleen in het wijde Zwitserse trachten het evenwicht te bewaren. Wat in een landschap. - Kijk naar Koos Postema in Vara's Klein Uur U5 op vrijdag 16 februari öm 22.00 uur. Ned 1. BRUSSEL Tot grote opluchting van alle Belgische (en andere! automobi listen verdwijnen de typische Belgische „kinderhoofdjes" meer en meer om plaats te maken voor een moderner soort wegeninfrastructuur. Zo was enige tijd geleden de beurt aan een hobbelweg naar Postel, die vervan gen werd door een moderne asfaltweg. Toen de heer Daems direkteur van Ford België, vernam dat deze weg zou worden vervangen, trad hij direkt in kontakt met de officiële instanties en kocht het slechtste stuk. Deze 500-me-' ter oneffen kasseien schonk hij vervol gens aan de testterreinen van Ford in' de plaats Lommei'dat bijgevolg aan zijn 35 km. lange, testbaan één der; meest slechte wegen van België kon toevoegen. De Postelweg werd inder daad tot in de kleinste details in. Lommei herlegd. Ford heeft in Lommei een der grootste testterreinen van Europa gebouwd waar alle toekomstige Europese Ford wagens en prototypes aan testen wor- den onderworpen. Buiten het 32 km. lange testwegennet dat allerlei types van wegep omvat, gaande van grint- tot herstelde betonwegen, heeft Ford te Lommei eveneens uitgebreide labora toria waar het weggedrag van de wa gens en de luchtverontreiniging met de modernste middelen worden bestu deerd. Vraag aan Ford: kan men het oog ook niet eens laten vallen op enkele met kinderhoofdjes bestrate verkeersaders in onze eigen MAASSTAD? L

De Havenloods | 1973 | | pagina 1