■3 blijft u er voor thuis Met Andere Woorden m n P ri n r MET DE HAVENLOODS 8 OPREIS mi VAN DIT EN DAT UIT STREEK EN STAD Nederland-Belgie IE H H Minitrein ^Naar Rijn en Moezel SBMUrl w MIKRO-KORFBAL ir JT w~ JL Vier dagen Parijs DE HAVENLOODS. DINSDAG 13 FEBRUARI 1973 RUILEN •Daar wil ik graag de aandacht voor vragen; voor het eerst wordt in Rotter dam een ruilbeurs voor stenen en mineralen gehouden, in gebouw Spes en dat klinkt hoopvol aan de Dordtsestraatweg 25-27 heeft die plaats, van tien tot vijf op zaterdag 17 februari. Ook schelpen, koralen en fossielen zullen voorhanden zijn. hoor ik. Bovendien zijn er machines, die de verzamelaars voor deze interessante hobby gebruiken. Wie er meer van wil horen moet maar eens 010- 845639 bellen. ONTWAAK •Ontwaak, daarover spreekt Rotter damse dominee C. A. Korevaar op vrijdagavond 23 februari in de Paulus- kerk (Mauritsweg in het centrum van Rotterdam) en dat doet hij op de voorjaarsvergadering van de bond van Hervormde mannenverenigingen op G.G. Leden daarvan wonen in de streek tussen Delft en Dordt en Gouda en Maassluis. Het streekbestuur laat weten dat ook dames hartelijk welkom zijn. MEESTERS •Gaat u wel eens naar Boymans van Beuningen? Dan zult u wellicht de expositie in dit Rotterdamse museum willen zien van Hollandse en Vlaamse meesters uit de zeventiende eeuw. Het is een collectie uit de particuliere verzameling van de in Oostenrijk wo nende Nederlander F. C. Butöt. De verzameling omvat primair schilde rijen. Bij de keuze van de tekeningen zocht de heer Butöt naar relaties met de reeds aanwezige schilderijen. Zo bevinden zich in de collectie schilde rijen èn tekeningen o.a. van Andries Both, Cornelis Gerritsz. Decker, Pieter Molyn, Gillis Neyts, Willem Romeyn, Cornelis Saftleven, Cornelis Symonsz. van der Schalcke en van Jacob van der Ulft. Duur van de tentoonstelling; van 17 februari tot één april. POPPEN •Goed idee van mijn collega's van De Rotterdammer. Zij redeneren zo; Tien duizenden Nederlanders weven, bordu ren, boetseren, maken poppen, schilde ren, of doen aan houtsnijwerk. De meesten doen die creatieve bezigheden in stilte. De werkstukken komen vaak niet verder dan de eigen woning. Daar om is besloten wat te doen aan die onbekendheid. Het blad heeft een ak- tie georganiseerd onder de titel „Hier Uw Hobby". Lezers en lezeressen is gevraagd hun hobby's bij de krant bekend te maken. Aan dat verhoor is op ruime schaal gehoor gegeven. In de komende maanden zullen regel matig exposities worden gehouden in de hal van De Rotterdammer, West- blaak 9-11 in Rotterdam van de beste creatieve produkten van de abonnees. Deze tentoonstellingen zijn gratis toe gankelijk tijdens de kantooruren en op koopavond (vrijdag) en zaterdags. De eerste in de reeks exposities wordt gehouden van 23 februari tot 3 maart. Men kan karakterpoppen zien. In de komende maanden zal aandacht worden geschonken aan wandkleden, boetseren, borduren, koopwerk, kera miek, houtsnijwerk, schilderen en an dere aktiviteiten. HOFFELIJK •Een vriendelijk geluid vanaf de Coolsingel, mensen. Het gemeentelijk bureau Vorming en Training gaat een cursus samenstellen voor ambtenaren die geregeld met de burgerij in kontakt komen. Het lesprogramma zal worden opgesteld in samenwerking met die takken van dienst, die er het meest behoefte aan hebben. De gemeente vindt zo'n cursus nuttig waar B. en W. proberen dé bevolking nadrukkelijker bij het gemeentelijk be stel te betrekken. Wil die opzet slagen, dan moeten ook de ambtenaren goed ingespeeld raken, zodat er open en prettig kan worden samengewerkt. Vandaar. De stadhuisafdeling Algemene Zaken heeft de hoofden van dienst en de chefs van de andere afdelingen ge vraagd op te geven hoeveel ambtenaren de nieuwe cursus moeten volgen. KORTER •En om dan nog wat in het hart van de city te blijven de kermisvermakelijkhe den rond Koninginnedag zullen op de Coolsingel dit jaar korter duren. Voor de omgeving blijkt het lawaai wat hinder met zich mee te brengen, maar ernstiger is dat er telkens weer gevaar lijke verkeerssituaties ontstaan. De Stichting Rotterdams Comité ter behartiging van Nationale Belangen die B.enW. toestemming had gevraagd vermakelijkheden te organiseren van 27 april tot en met 2 mei, heeft er vrede mee dat die periode wordt inge perkt. De vermakelijkheden gaan open op vrijdag 27 april om 18 uur; ze sluiten nu aan het eind van Koninginnedag, maandag 30 april. AHOY bijeengebracht, is bijna gereed. In deze dagen wordt bij de Anrhemsche Scheepsbouw Maatschap pij de laatste hand aan het hospitaal schip gelegd. Na enkele proefvaarten zal het schip zaterdagochtend 24 fe bruari door prinses Margriet worden gedoopt en aan het Nederlandse Rode Kruis worden overgedragen. Dit zal gebeuren tijdens een officiële bijeen komst in het sociëteitsgebouw van de Kon. Roei- en Zeilvereniging De Maas te Rotterdam. SPAARZAAM •Speciaal voor wie graag wat opzij legt mag ik melden in januari hebben reke ninghouders van De Spaarbank te Rot terdam en de aangesloten Nutsspaar- bank te Gouda f115 min (86,7) ge stort en f 100,2 min (73,5) opgeno men. Hierdoor ontstond een spaarover schot van f 14,8 min (tegen f '12,9 min in 1972). Aan het einde van de afgelopen maand kwam het aan De Spaarbank toever trouwde tegoed in totaal op f 1.177,6 min (966,5). Het aantal rekeningen bleef uiteindelijk nagenoeg constant op 736.00Q. En om nog wat in de financiële hoek te blijven: In de afge lopen maand werd bij de RPS 244 miljoen gulden ingelegd (jan.. 1972: 192 milj.). Het spaaroverschot van 40 miljoen is 4 miljoen lager dan in januari 1972, toen er 44 miljoen meer werd ingelegd dan opgenomen. Het inleggerstegoed bedroeg ultimo januari 7624 miljoen gulden tegen 6744 mil joen eind januari 1972. FEEST 1 In de Eben Haëzerstraat 28 in Rotter dam-Zuid is het vandaag groot feest. Het echtpaar Molendijk dat op dit adres woont herdenkt dat het 55 jaar geleden, elkaar voor de ambtenaar van de burgerlijke stand het ja-woord gaf. De heer en mevrouw Molendijk vieren dit samen met hun 5 kinderen, 12 kleinkinderen en 4 achterkleinkinde ren. Vanmorgen om 9.45 uur wordt er voor hen een H. Mis opgedragen in de R.K. kerk aan de Dorpsweg. Vrijdag 16 februari geeft het meer dan gouden echtpaar een gezellige avond in het zaaltje aan de Herkingenstraat. FEEST II In de maand januari waren niet minder dan negen RET-ers 25 jaar aan het bedrijf verbonden. Zij werden dinsdag middag door de directeur van het bedrijf, drs. C. G. van Leeuwen, toege sproken. Hij bracht de jubilarissen de gelukwen sen van het gemeentebestuur over en dankte hen voor de wijze waarop zij zich voor het bedrijf hadden ingezet. De afdeling automaterieel en de afde ling elektrisch materieel waren verte genwoordigd door resp. L. E. van Mari on en A. G. van den Brule. Alle andere jubilarissen zijn in de afdeling vervoer werkzaam: te weten de heren A. Beek man, J. A. Bos, W. H. Kamen, J. de Koning, W. D. Pruikemaker, J. J. Ro ling en P. Valkenburg. FRERE •Voor wie belangstelling heeft in reli gieuze ontwikkelingen vanavond, dins dag 13 februari, een interessante bij eenkomst bij de Laurenskerk in het hart van Rotterdam. Ter voorbereiding van het jongerenconcilie, dat de kloos tergemeenschap van Taizé organiseert, spreekt hier om negen uur een refor matorische broeder (frère) in gebouw Nieuwpoort. Maar eerst is er om half acht een gezamenlijke broodmaaltijd gevolgd, om half negen, door een oecumenisch avondgebed in het koor van de Sint Laurens. Frère Giani be licht de voorbereiding van het jonge renconcilie, dat in 1974 gehouden wordt. Voor wie vanavond verhinderd is, morgenavond half acht is frère Giani in Maassluis onv half acht. In gebouw „De Ark". De orde Taizé is een oecumenische broedergemeen- LIEMPDE •En dit zal speciaal agrariërs belang inboezemen: Voor de 25e maal zullen woensdag 9 en donderdag 10 mei op het buiten Velder te Liempde de vlag gen wapperen ter ere van de Werktui- gendagen. Opnieuw is de belangstelling groot: al ruim 250 deelnemers hebben zich zowel voor de demonstratie als voor de tentoonstelling aangemeld en er komen nog dagelijks nieuwe bij. Een grote Duitse fabriek zal met tien tallen trekkers en grondbewerkingsma chines een demonstratieterrein bezet- Gezien de grote vlucht, die de aard beienteelt de laatste jaren heeft geno men. heeft de voorlichtingsdienst een van de bekwaamste telers van Neder land bereid gevonden te tonen hoe volledig mechanisch, deze teelt kan worden aangepakt. Met behulp van tien trekkers en bijbehorende appara tuur zoals afrankmachines, rooi- en spitapparaten zal worden gedemon- Nieuw is de door een Brabander uitge vonden slaplantmachine, waarop men niet moe wordt dankzij de uitgekiende zitplaats, die eerder aan een kantoor stoel doet denken. HOEK VAN HOLLAND - Tijdens het zomerseizoen zal in Hoek van Holland hoogstwaarschijnlijk weer een miniatuurtreintje rijden, net als verleden jaar. B. en W. hebben dat goed gevonden. Passagiers zullen zich dan tegen vergoeding door de badplaats kun nen laten rijden. Het treintje stopt o.m. bij het Station Strand en op de Tasmanweg, bij de ingang van de camping. 's Avonds zal het niet mogen stop pen in de direkte nabijheid van het station Haven. Dit om de taxi's niet te duperen. De eerste trein zal naar verwachting rijden op 22 De Havenloods organiseert van 28 april tot en met één mei voor de lezers een geheel verzorgde reis naar Rijn en Moezel. Tijdens de reis zal worden gelogeerd in het eerste klas hotel Bellevue in Boppard. Hotel Bellevue ligt aan de Rijnpromenade van Boppard. ook wel de parel van de Rijn genoemd. Tijdens deze reis zal een boottocht op de Rijn worden gemaakt, terwijl diverse rondritten de Lorelei, het Taunusgebergte, de Hunrück het Moezeldal en Cochem zullen laten zien. Bazaar ROTTERDAM - Leerlingen van de Chr. Huishoud- en Nijverheidsschool „Rusthoflaan", Rusthoflaan 56, zullen woensdag, 21 februari, een BAZAR houden. De opbrengst is bestemd voor een internaat voor gehandicapte kinde ren in Paramaribo. De bazar is open van 's morgens 10-12 uur, 's viddags 2-4 uur, 's avonds 7-9 Op elke genummerde regel komen drie woorden van vijf letters. De laatste twee letters van het eerste woord zijn de eerste twee letters van het tweede woord en de laatste twee letters van het tweede woord zijn de eerste twéé letters van het derde woord. Voor beeld: zou de omschrijving luiden „crème - dis - soort hert", dan moest worden ingevuld „pastafeland" - pasta - tafel - eland. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, de naam van een internatio nale instelling. 1 Aziatische staat - vrees - damp; 2 overtrek - op elkaar - hemels wezen; 3 soort leer - steppe - kleur; 4 leenman - voordat - eens 5 precies - stengel - deel van Frankrijk; 6 soort leeuw - hemelbrood - voorzetsel; 7 rust - rang telwoord - duscussie; 8 zeer breekbaar - filmonderscheiding - geur; 9 telwoord (Frans) - operettecomponist - roofvo gel; 10 trein - via de mond - op deze wijze; 11 soort koffie - bedvulling - lichaamsdeel; 12 vage gedaante - bijen houder - muze van het minnedicht; 13 gebalde hand - optocht - wondvocht; 14 bedrag - eiland in Middellandse Zee - dis; 15 lust - afgemat - riviermonding; 16 slagader - familielid - achteruit; 17 Ital. operacomponist - leefregel - ver dovend middel; 18 elk - beslist geen scherts - zware wind: 19 oosterse bedevaartplaats - betaalkantoor - dui vel; 20 ten eerste - devies - laten zien; 21 strijdperk - neven - sterk hellend; 22 kortschrift - arkbewoner"* Aziati sche staat; 23 grote hoeveelheid - sprong - woede.,. Thuis Chinees eten, gerechten fl, 10.50 Uw boekhandel kan het leveren. Vakantie- voorbereiding 1973 Vraagt uw boekhandelaar naar de nieuwe „AUTO-EUROPA-GIDS" van Kümmerly en Frey. fl. 16.95 voor de plekjes, waar U nooit eerder was! T Miss Sylvia: niet voor de poezen.. ROTTERDAM - Toen Sylvia Kristel het Nederlandse fotomodel, in januari in Londen werd uitgeroepen tot Miss T. V. Europe, sprak zij voor de came- i ra's de wens uit filmactrice te worden. Momenteèl werkt zij al aan haar twee de rol en is haar filmdebuut vanaf 15 maart in de bioscopen te zien. Dan gaat de nieuwste Nederlandse speelfilm ,Nïiet voor de poezen" van Fons Rade- makers in première. Zij debuteert naast ervaren acteurs ais Alexandra Stewart en Bryan Marshall. De verfilming van Nicolas Freeling s hoek „Because of the cats" is mis- 1 schien wel de meest geweldadige film ooit in ons land gemaakt. ..Niet voor de poezen" komt in Rotterdam in Cinerama. «rs goed Nederland en België hebheti in de uitverkocht Ahoy'-hal propaganda gemaakt voor het micro-korfbal. In een enerverende wedstrijd ging Nederland zaterdag met een 11-6 overwinning strijken. Dat zag er in het begin niet naar uit toen beide ploegen elkaar hielden wat in de ruststand 4-4 tot uitdrukking kwam. Na rust walste het Nederlandse achttal over de zuiderburen heen. Aanvoerder Wil Reuter had belangrijk aandeel in de toen snel oplopende score. De Belgen kwaï conditioneel en fysiek nog al wat te kort, waardoor de aanval stroef draaide. De tegenpunten vielen dan ook door strafworpen. De Belgische coach was niet erg spreken over de verrichtingen van zijn team. Het publiek heeft volop genoten heeft door de massale opkomst aangetoond dat micro-korfbal steeds meer in belangstelling komt. l 3 H 5 7 8 9 [fl II 12 13 14 15 16 IT- IS ÏT~ W~ Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (t/o Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) en Weert naar Heerlen, waar in het Grand Hotel een uitgebreide koffietafel ge reed staat. Na deze lunch via Aken en Bonn naar Bad Godesberg waar de Rijnoever wordt bereikt. De verdere route loopt geheel langs de Rijn, thee pauze in Andernach en vervolgens via Koblenz naar het prachtige hotel in Boppard; aankomst ca. 17 uur. Diner in hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's Ochtends ontbijt in het hotel. Om 10 uur per luxe Rijnboot stroomopwaarts naar het het plaatsje St. Goarshausen. In dit plaatsje staat de touring-car te wachten om naar de top van de Patersberg te rijden, van waar men een megnifiek en sprookjes achtig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei. Op deze Patersberg staat ook het kosmotel Lorelei waar een warme lunch zal worden gebruikt. Hierna gaat de tocht dwars door het Taunusgeberg te met zijn prachtig natuurschoon naar het stadje Schlangenbad, waar men een uur de gelegenheid krijgt het plaatsje nader te leren kennen. Hierna terug, diner in hotel en 's avonds vrij. 3e dag: 's morgens vrij. Na de lunch om 14 uur vertrek voor een tocht door de Hunsrück en het Moezeldal. Tijdens deze tocht wordt een bezoek gebracht aan het bekende Cochem. Diner 's avonds in het hotel en hierna weer vrij. 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.15 uur naar Koblenz (koffiepauze), Sinzig, Bad Neueahr naar het Ahrdal. Midden in het Ahrdal staat in het pittoreske restaurant „Zur bunten Kuh" een uitgebreide koffietafel op ons te wachten. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden wij via Keulen naar Arnhem, waar in hotel „Haar huis" het afscheidsdiner gereed staat. Hierna vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 22 uur zullen arriveren. Deze vierdaagse Rijnreis kost f.225,- per persoon; toelage éénpersoonska mer f.17,50. Van 26 tot en met 29 april organiseert De Havenloods een vier-daagse reis naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lvon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien; wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f.225,- per persoon (éénpersoonskamer f.17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Het volledige programma luidt als volgt: 1 e dag: vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) naar Vliddingen, met de boot over naar Breskens en vervolgens naar Sluis. Hier koffietafel. Hierna naar België en via Brugge en Roeselaer naar Kortrijk. Vervolgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uu|. Diner 19.30 '*J2ë dag: na hét"SiffHSft 'om' 10 uur een tocht naar Mpnrinartre,Sacré Coeur en de beroemae" Place du Têtre, waaru „.Sacré Coeur gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, De Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillots, Eiffelto- ren, Panthéon en Graf van Napoleon. Om 19 uur diner en avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. langs boekenstalle tjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Con- ciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 gaan wij een tocht maken naar Versailles waarbij wij dwars door het Bois de, Boulogne zullen rijden en waarbij u de gelegenheid heeft het PPaleis van Ver sailles met zijn beroemde spiegelzalen te bezichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar de Engel in Baarle-Nassau voor het grote af scheidsdiner. Terug in Rotterdam om 22.30 uur. Voor beide reizen kan op de volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor. Prins Hen drikkade 14, tel. 010- 132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoog straat 122, tel. 010- 341071; Krimpen aan den IJssel, Weteringsingel 9, tel. 01807- 6899. Bij de agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nieuwe Binnenweg 456*460; Magazijn De Bokser, de heer Hanselman, Zwaanshals 245b; Boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; Boek handel Bokhorst, Vierambachtsstraat 109; Boekhandel Bokhorst, Peppel weg 128; Boekhandel Bokhorst, Schubert- laan 83. In Schiedam: Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle aan den IJssel: Boekhandel Bokhorst, De Koperwiek 61-63. ghstijn s Garageb 19-26 Rolte Tal 010-234690-239630 AutoCenter Rotterdam-Noord Sigrid Undsetweg hoek Martin Luther King Weg Rotterdam- Tel 010-214200 Overzicht van de belangrijkste televisieprogramma's DINSDAG I - In het NCRV-prograr ma op dit net kunnen we om te beginnen kijken naar een natuurpark in Dier en Vriend. Tot het journaal van acht uur is ook Tweekamp aanwezig. Na die nieuwsuitzending schotelt Jan van der Waard ons weer merkwaar dige situaties voor met de vraag: Waar of niet waar? Om kwart over negen Adam Smith en aansluitend een programma waarin akteurs van het Werktheater een beeld scheppen van de rol die man en vrouw in de maatschappij vervullen. Tenslotte nog wat gezongen kost met Frisia cantat. DINSDAG II - In de vooravond twee op-en-top-VARA-programma's: Lucy en Koning Klant. In dat laatste programma worden weer brieven van kijkers behandeld. Na het nieuws van acht uur het vierde deel van Waaldrecht, met in de hoofdrollen Hugo Metsers en Henk Rigters. Om tien over negen de Nonsens en Treur-niet-show, met onder andere Ton van Duinhoven. Achter het nieuws besluit, ït het journaal, het programma. WOENSDAG I - In NCllV's Kijkkast beginnen in de middaguurtjes de avonturen van Froets, en dat naast de vaste onderdelen. Het avondprogramma begint, na Van Gewest tot Gewest, Socutera, jo'litiek en de trekking van de Staatsloterij, om 20.35 pas goed met het van Die Rote Kapelle. Aansluitend nog de Europese rubriek en Studio [ujten het programma. lang smartlappen en toppers in nog een momentje. Na het journaal r Hier en Nu, met aansluitend een kamermuziek presenteert. 1KOR/RKK is aller VRIJDAG 1 - De VARA is vanavond antipode van de TROS-op- twee. Dat betekent om te beginnen Popzien, en na het journaal een aflevering van Met de muziek mee. En wie keert om kwart over negen ug? Robert T. Ironside. Met :r tien Koos Posti een avontuur dat ben kusje s programma Een klein uu U. Eddy Becker's show. Ook Meeleven is kunnen we om te beginnen kijken Huisconcert, waarin Theo Olof weer v besluiten het woensdagavondprogramma DO ND F RD AG I - De VPRO brengt tot het journaal eertje Colargol en Zwi._ et. Na journaal en berichte: genieten van de vrolijke se is gew-ijd aan John Fleming, e acht is goud, gewijd aan In de naa t) uit de samenleving kunnen we rie All in the family. Om negen motioneel en kritisch lid van de lebond NVV. Om kw art voor tien een uiterst vrolijke film van de Italiaanse regisseur Pier Paolo Pasolini: Uccelacci e Uccellini. Ter geruststelling: de ondertite ling is er! DONDERDAG II - De Evangelische Omroep zal op dit net haar kijkers pogen te verpozen met weer een reeks van programma's. Om te beginnen de-Kinderkrant en aansluitend Christelijke sport vanauit Den Helder. Kunnen we zien wat er anders is aan Christelijke sport. Na het journaal gaan we op bezoek in wat Noord- en Zuid-Amerikaanse natuurgebieden. Om tien over negen het verzoekprogramma van Marianne Glashouwer. Aansluitend Meindert Leerling's Nader Bekeken, en pm 22.10 gaan we Naar het beloofde Land. Dat wil zeggen: via een cameraploeg van de BBC dan nog altijd. De vele problemen van EO-idjkers worden om elf uur-in U schrijft ons uiteraard weer besproken door de dominee. Den Haag Vandaag en Mrüska is getiteld. Om vijf Het onderwerp: astma: VRIJDAG II - Calimero en een sprankelende ijsshow. waarin Robinson Crusoë de hoofdrol vertolkt, zijn de TROS-bijdragen voor het tijdstip van acht uur. Na het journaal kunnen we weer kijken naar Pim Jacobs show Drie maal een is.een. Dat betekent de vaste onderdelen Op het eerste gezicht, Music-all-in en De ware Jacob, en dat betekent ook gasten als Ko van Dijk. Harriet Freezer, Carry Tefsen en Thijs van Leer. Om vijf over half tien de Nijl-serie: voor de vijfde keer alweer. Om vijf over half elf TRÖS-sport. NOS-Uit de Kunst besluit het programma. ZATERDAG I - In het middaguurtje Wop en Flop in Wonder- land en Klassewerk. Tussen zeven en acht brengt de KRO Kunt U Q jjj me de weg.... (enz.), en na het journaal de Berend Boudewijn- quiz. Om tien over tien de aktualiteitenrubriek Brandpunt, en ZATERDAG II - Om drie uur 's middags beelden, grotendeels rechtstreeks van de WJC. Schaatsen voor amateurs in Deventer. De AVRO brengt tussen zeven en acht Het wonder der natuur, over Brits Columbia en de Koningin Charlotte eilanden en Onder Andere, een rubriek vol tips en nieuwtjes. Cade's Country komt om 20.20, en wordt vijftig minuten later gevolgd door een show rond Juliette Greco. Sportpanorama is er tenslotte ook nog. ZONDAG 1 Om één uur in de middag schaatsen vanuit Deventer. 'De rechtstreekse reportages worden op gezette tijden onderbroken, door vaste zaken als Partridge famihKiosk en voetbal- en toto-uitslagen. Om half acht, dus na alle programma's van het IKOR, Van kraters en grotten. Na het journaal eerst Herkent u deze melodie, met aansluitend het T.V.-spel Mirta Larsson. Dan iets met de titel Ales was Ode, hat, en tenslotte een uitzending van het Humanistisch Verbond. ZONDAG II Pollv en Studio Sport zijn er natuurlijk om mee te beginnen. Na de eerste sport-aflevenng, grotendeels gewijd aan de schaatssuksessen van Deventer, Panoramiek en Oh mijn papa. Na de tweede sportuitzending Kort geding, ditmaal gewijd aan het lidmaatschap van de NAVO. Teleac's Milieubescherming is er na het laatstejoumaal ook nog. MAANDAG I - In de tijd tussen zeven en acht de avonturen van itti de familie Ashton. Na het journaal en de rubriek Volgende JJJ patiënt kunnen we kijken naar de cyclus-film ladykillers. lelezet; ïelevisier Magazine en Teleac's Engels zijn er tenslotte ook nog. mAANDAG II - Toppop en Tips voor je toekomst gewijd aan o.m. politieagent. MAANDAG II - Toppop en Tips voor je toekomst gewijd aan o.m'. politieagent. Peyton Place Televisier Magazine en het laatste journaal. Tot morgen. journaal zijn van de NOS, in ieder geval. P. Kersbergen. I evyi

De Havenloods | 1973 | | pagina 2