I I ■1.1 V. Nieuwe reis naar Parijs Gedoemd tot niets doen Eai.ai.iai 98 Een gratis concert in de Doelen 49 35 Een long-weekend naar Italië Met De Havenloods op stap groei bnllant BON DE HAVENLOODS - DONDERDAG 8 MAART 1973 10-510 spaar nu geld uit „Ons hele 'belastingstelsel is bezig uit de hand te lopen". Tot die slotsom komt mr. J. Reugebrink, lector in het belastingrecht aan de Leidse universi teit, na een drietal artikelen in het dagblad Trouw. We nebben dus te maken met iemand die weet waarover hij praat. Na ampele overwegingen stelt mr. Reugebrink: „Het is een hardnekkig misverstand dat belasting wijzigingen wezenlijk iets kunnen doen.-Wanneer onze inkomensverhou dingen zich in gunstige zin wijzigen, is dat nauwelijks of misschien wel hele maal niet aan de belastingheffing te danken. We moeten gewoon de illusie laten varen, dat men in de maatschap pij waarin wij leven door middel van de belastingheffing en vooral door middel van de progressie, tot een betere verdeling van het nationaal in komen kan komen". Na uiteengezet te hebben dat verhogin gen van verschillende soorten belastin gen geen soelaas meer hebben te bie den, concludeert hij: „Dat betekent, dat niet alleen de inkomstenbelasting doch ons gehele belastingstelsel bezig is uit de pan te rijzen. Zulks dwingt ons tot de keus: de overheidsuitgaven relatief nagenoeg te stabiliseren op het huidige niveau, of de maatschappij te herstructureren, zodat onder meer de mogelijkheden van afwenteling van persoonlijke belastingen worden afge sneden. Voor wie zoals ik, overtuigd is van de fundamentele onrechtvaardig heden die in de huidige maatschappij zijn ingebakken, is deze keus niet moeilijk. Als fiscalist ben ik over de transformatie van onze samenleving uitgepraat, ik kan eerst weer wezenlijk aan de discussies deelnemen nadat de politici een nieuw fundament hebben gelegd". We geven het maar door. Het is maar een vervelende tijd hoor, het wordt steeds moeilijker je kop in het zand te steken was de opname van de man die op de stoeprand gewoon z'n boekje bleef zitten lezen, terwijl om hem heen de Amerikaanse vliegtuiggranaten insloe gen. Even daarna kregen we gevangen geno men Amerikaanse piloten in beeld (waarschijnlijk met net zulke waan ideeën uitgerust als die Duitse jongens, denk je in een flits). Ze mochten een boodschap naar huis uitspreken. Een van hen zei: „Hallo allemaal. Hoe gaat het met jullie? Met mij gaat het best. We hebben hier een zachte winter Arme jongen, denk je dan weer. De meeste mensen zouden liever dood gaan dan nadenken, en ze doen het ook. Bertrand Russell. In een interview vertelt de dinsdag 75'' jaar geworden Jo Vincent, in de jaren twintig en dertig onze eerste nationale sopraan, dat ze in de oorlog gewoon doorging met huisconcerten. Van de ingekwartierde Duitse militairen trok zij zich niets aan. Op een dag merkt ze dat op de foto van koningin Wilhelmi- na, die op haar bureau stond, geschre ven was: „Siehe Rückseite". Ze draait de foto om en daar had een van de moffen geschreven: „Wenn Stalin seine Herrschaft über ganz Europa ausge- breitet haben wird, dann wird es noch ein Paradies geben, in welchen Wiljiel- mina von Gottes Gnaden regieren Wird - Holland. So denken die Ewig-gestri- gen. Uber sie aber geht die unverbittl - che Zeit hinweg und es gibt nur den Sieg der Deutschen Waffpn oder das Chaos in Europa. Es lebe der Führer". Daar staat dus: Wanneer Stalin zijn heerschappij over heel Europa zal heb ben uitgebreid, dan zal er nog één paradijs zijn waarin Wilhemina bij de gratis Gods regeren zal: Holland. Zo denken zij die altijd achterlopen. Over hen heen kiest echter de onverbiddelij ke tijd zijn weg: óf de Duitse wapens zegevieren óf de chaos in Europa. Leve de Führer. Arme jongen, denk je dan. Kort nadat we dit hadden gelezen, zagen we op de beeldbuis een filmpje met beelden uit Noordvietnamese ste den tijdens de oorlog. Onvergetelijk Luxe salonkussens maakt U heel voordelig zelf als U de dekjes er voor nu bij ter Meulen koopt. Velours de gêne en épinglé kussendekjes voor een roman tische Franse sfeer in Uw inte rieur. Deze rijke kussendekjes in diverse kleuren zijn afge werkt met een satijnen rug en kosten nu nog géén zes gulden per stuk. Er zijn twee soorten van vrijheid: de valse, waarbij men vrij is om te doen wat men wil; en de echte, waarbij men vrij is om te doen wat men moet. Charles Kingsley. Bijdragen: Anne Hoeksema Hanny Vroegh Bert Cattel Redacfie: Jan Rietveld Volgens VVD-koploper Hans Wiegel is Jaap Burger „een olifant die met zijn plompe poten door de porseleinkast van de kabinetsformatie sjokt". Nou weet Burger echter precies waar hij zijn poten moet neerzetten. De kansen dat hij een extra-parlementair kabinet- Den Uyl „op poten" krijgt, wordt immers met de dag groter. Oók de machteloze woede van Wiegel, die pien-ter genoeg is om te beseffen, dat Burger de VVD fijntjes rechts laat liggen. i Sommige mensen zijn van alle markten thuis: züver in het haar, goud in de mond, koper in de beurs en lood in de schoenen. ■X- Alles wat hol en leeg is, kan opgebla zen worden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage velours de gêne en épinglé kussendek jes in diverse kleu ren, afm. ong. PA 40x40 cm O V Géén tel. of schrift, best. Aan de prijs zou U het niet zeggen, maar deze panties zijn van de allerbeste kwaliteit. Mini-panties (ook geschikt voor de grotere maten) half gevormd en met ingezet kruisje. In de modekleuren safari, melone en saskia en de maten 38 t/m 48, nu van f 2,50 voor nog géén één gulden veertig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze mini-panties half gevormd en met ingezet kruisje. In 3 mode kleuren en in de maten 38 t/m oi schrif^^m i Er stond een huis te huur Tweeduizend Gulden overname En toen ze^er om kwamen De jongelui in ondertrouw I Was 't huis voor hen, zo zei 't Ontvangend echtpaar edelmoedig Besluit U dan wel spoedig Ze staan als 't ware in de rij. We wensen 't geld contant Vitrages voor drie ramen Vormen de overname Met 't mooie zeil in de WC. De jongelui, die fel Het huis begeerden deponeerden 't Geld voor halfverteerde Lorren. Tweemaal duizend piek! De helft van hun bezit! Voor vijfentwintig Gulden waarde Wat zijn wij toch ontaarde Sjacheraars. Gewetenloos En altijd tuk op geld. Geen wet die ons belet de wetten Te ontduiken. We zetten In d'annonee: overname Dat's toch geen sleutelgeld Wij passen voor wetsovertreding. Geen wet verbiedt „besteding" Wij roven geld zonder geweld En moraal is taboe Tweeduizend Gulden overname Drie lorren voor drie ramen Eén stuk beplast WC-zeil toe. Leen de Zwart spaar nu geld uit Ze dragen heerlijk, staan zonnig en zijn spotgoedkoop deze T-shirts voor Uw zoon of doch- Tricot T-shirt in levendige kleu- renkombinaties met een kon- straterende opdruk. In oranje, appelgroen en geel en in de maten 98 t/m 116, nu voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Tricot T-shirts in levendige kleu- renkombinaties e de maten 98 t/m 116 Géén tel of schrift, best. Gradard (Pesaro), Torre e mura Medioevali. EERST.. EN DAN.... Vrijdag 23 maart zal aan de Maasboulevard de „Emeral" van de Holland River Line afmeren na een propaganda reis van acht dagen van Basel naar Rotterdam. Deze cruise, gaat uit van de Italiaanse provincie Pesaro-Urbi- no. Alle Rotterdammers zijn die middag van 14-16 uur welkom op dit schip. Daarnaast kan men, "indien gebruik gemaakt wordt van bijgaande bon, een lyrisch Van 10 tot en met 13 mei organiseert De Havenloods een vier-daagse reis na Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien: wij maken een tocht naar Versailles eii bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f 225,- per persoon (éénpersoonskamer f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Het volledige programma luidt als 1 e dag: vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) naar Vlissingen, met de boot over naar Breskens en vervolgens naar Sluis. Hier koffietafel. Hierna naar België en via Brugge en Roeselaer naar Kortrijk. Vervolgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 uur. 2e dag: na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Tétre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, De Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillots, Eiffelto- ren, Panthéon en Graf van Napoleon. Om 19 uur diner en avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. langs boekenstalle tjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Con- ciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 gaan wij een tocht maken naar Versailles waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rijden en waarbij u de gelegenheid heeft het PPaleis van Ver sailles met zijn beroemde spiegelzalen te bezichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar de Engel in Baarle-Nassau voor het grote af scheidsdiner. Terug in Rotterdam om 22.30 uur. Voor beide reizen kan op de volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor. Prins Hen drikkade 14, tel. 010- 132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoog straat 122, tel. 010- 341071; Krimpen aan den IJssel, Weteringsingel 9, tel. 01807-6899. Bij de agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nieuwe Binnenweg 456-460; Magazijn De Bokser, de heer Hanselman, Zwaanshals 245b; Boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; Boek handel Bokhorst, Vierambachtsstraat 109; Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128; Boekhandel Bokhorst, Schubert- laan 83. In Schiedam: Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. I.i Capelle aan den IJssel: Boekhandel Bokhorst, De Koperwiek 61-63. Gradara (pesaro), La Kocc -HHH Deze bon opsturen aan certificaat inhoudende een garantie omtrent echtheid, kwaliteit, kleur hoogwit waardevastheid bij inruil Prijzen van 113.75 tot 4250. vocaal concert in de kleine zaal van de Doelen gratis bijwonen. Het concert begint om 20.15 uur. Na afloop treedt in de hal van de Doelen het komisch en semble II sette Bello op tijdens een kleine feestelijkheid. v Geïnteresseerden, die een long week end in de provincie Persaro-Urbino willen doorbrengen kunnen dit invul len op de hierbij geplaatste bon, waar na zij t.z.t. bericht ontvangen. Deze aanbieding is natuurlijk niet gratis, maar wel tegen een sterk gereduceerde prijs. Let u er wel op dat op de enveloppe, waarin u de bon stopt, 35 cent porto dient worden geplakt. Deze aanbieding is geldig zo lang de voorraad strekt. Nu nog iets over Pesaro-Urbino. Het is een ideale vakantiestreek met geva rieerd natuurschoon (brede zandstran den met als achterland weelderig be groeide heuvels, hoogvlakten en berg land tot ca. 2.000 M„ schitterende panorama's en kleine meertjes) en eei rijke historie. Van kunst en cultuur ii het verleden getuigen ook nu nog de necropoli en de kunstcollecties - die óns confronteren met de Umbriërs Piceners uit het grijs verleden de monumenten uit de Romeinse oud heid, uit middeleeuwen en renaissance, de vele musea, kerken, kastelen en oude stadsmuren, de theaters en palei zen. Wat de artistieke kunstnijverheids- producten aangaat, valt er niet alleen majolica uit de renaissance te bewon deren, maar de tourist die graag win kelt en op goede souvenirs uit is, kan o.a. zijn hart ophalen aan geëmailleerd koperwerk, kunstsmeedwerk en tapij ten en kleden. Een moderne, efficiënte hotelaccomodatie (er zijn een kleine vijfhonderd hotels en pensions) en goed geoutilleerde campings garande ren een uitstekend onderkomen in elke gewenste prijsklasse, zowel aan de kust i als in de heuvels en bergen van het achterland of in een van de kuurplaat- Feest Invalidenbond De Algemene Nederlandse Invaliden- bond geeft op 15 maart (Wereldinvali- dendag) een feest in de Rivièrahal van Diergaarde Blijdorp. Leden van de ANIB kunnert gratis toegangsbewijzen krijgen op het kantoor van de ANIB, Osseweistraat 36B (dagelijks open van tien tot 4 uur) en bij de secretaris van de commissie voor bijzondere activitei ten van de ANIB, de heer G. Kuiper, Essenburgsingel 66A. DE HAVENLOODS B.V. PRIIMS HENDRIKKADE 14 Rotterdam, Afd. Promoting Graag maken wij metpersonen gebruik van de gratis voor stelling in de Doelen. Wilt u de toegangskaarten zenden aan: (plaats, straat, huisnummer in blokletters) Ik heb wel/geen interesse in een long weekend in de provin cie Pesaro-Urbino in Italië U loopt niet direkt in Uw "hemd" als het colbert eens uitblijftmet deze pullover komt U ook goed voor de dag. Voorjaarspullover van 100% acryl met kabelmotief, luchtig gebreid in zwart, beige, bruin, mosgroen, brique, wit en mari ne en de maten 48 t/m 52. Uit de prijsserie -van f 22, - nu voor nog géén veertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze voorjaarspullover van 100% acryl met kabelmotief, in di verse kleuren voor Géén tel. of schrift, best. II #3# r AS; «e. caravan-centrum rotterdam Showroom: Stadionweg 31 (tussen -Sta- •dion en Brienenoordbrug) Tel. (010) 32.14.55- 14.02.40 Beste Paul, Met de morgenpost kreeg ik je brief. Ik kwam net beneden om even kojjie te drinken toen Maggiezei dat de post gekomen was. Ik zag jouw brief meteen, natuurlijk door je handschrift. Waar heb je dat toch geteerd7 Je schrijft zo..., ja. hoe moet ik dat zeggen, je hebt een artistieke hand. Maar goed. daar schrijf ik niet over. Ik ben gauw naar boven gegaan om je brief te lezen. Vrouwen mogen nieuwsgierig genoemd worden, Maggie is het in ieder geval niet en weet van mij dat ik je brief later toch wel voorlees. Maar ze gunt het mij om er eerst rustig bij te gaan zitten. En nu ben ik (paar meteen begonnen aan een antwoord, want wat je me schrijft mag niet te lang blijven liggen. Ik kan me zo goed indenken wat je schrijft. Maar eerst wil ik even zeggen hoe fijn ik het vind dat ze nu met die andere geneesmiddelen begonnen zijn. Ik hoop zo, met jou,dat je er baat bij hebt. Soms moet er wel eens iets heel anders geprobeerd worden, leder mens is weer anders. Ik ben blij dat je hierin de raad van Frans hebt opgevolgd en 't rustig aan de dokter gevraagd hebt. Toch heb je me daarom niet geschreven. Ik krijg de indruk dat 't voornamelijk dat andere is, waarom je me weer, zo gauw al, geschreven hebt. Je bent gedoemd tot niets doen, schrijf je. In dat woord „gedoemd hoor ik eigenlijk al heel je verzet tegen die situatie. Je kunt 't moeilijk hebben dat jij. op jouw leeftijd alles aan anderen moet overlaten. Dat je dolgraag van alles zou aanpakken, maar 't kan eenvoudig niet. Dat moet ook een bijzonder lamme situatie zijn. Ik moet er niet aan denken. Maar ik wil eraan denken om jou, om me in jouw omstandigheden te verplaatsen. En je wordt er vooral en op z n hevigst mee geconfronteerd als je al die ellende leest en hoort en ziet. Je bent et- al toegekomen om de knop van de tv om te draaien omdat je er niet meer tegen kon. Ik kan me dat heel goed indenken. Door mijn werkzaamheden ben ik niet in de gelegenheid om zoveel naar de televisie te kijken, maar het is mij ook dan vaak al genoég en meer dan genoeg. En tegelijk heb ik de gedachte dat ik ook begrijp waarom je het vaak niet langer kunt aanzien. Als ik 't fout heb moet je me maar corrigeren, krijg ik uit je brief. Je voornaamste ergernis is dit dat een beroep op je gedaan wordt. Je zou er op in willen gaan en je kunt niet en dan draai je de knop om. Je zou er compleet verbitterd van worden als je er langer naar keek. De beelden van de beeldbuis zeggen alsmaar dat je wat doen moet en je kunt het niet. Je voelt je aldoor opgeroepen en je kunt geen antwoord geven. Dat is ook doodvermoeiend en moet je een gevoel van enorme frustratie geven. Dat begrijp ik best. Toch wil ik er nog iets meer van zeggen. Ik geloof ook dat er iets ontbreekt aan al die beelden. Ze roepen je geweldig hardhandig op om mee te leven, maar 't blijft vaak uit hoe je dat dan zou kunnen doen. Goed, er verschijnen van die gironummers op het scherm. Ik kan daar best over schrijven, want ik weet veel te goed dat jij niet op je geld zit, zelfs als je er zelf niet al te veel van bezit. Maar je zou meer willen doen en die kans krijg je niet. Nu zou ik je willen vragen, Paul, laat dat zo. Niet iedereen kan alles. Je begrijpt dat ik dit niet tegen iedereen zeg. Er zijn helaas mensen die werkelijk veel meer zouden kunnen doen en die 't er bij laten zitten. Maar daar hebben we 't niet over. Het gaat om jou. Jij kan momenteel niet meer en daarmee basta. Dan mag je je daar niet over opwinden. Want zolang je daarmee bezig bent komt er ook helemaal niets meer bij je uit. En zodra je je eigen situatie geaccepteerd hebt, zal je merken dat er ineens heel andere mogelijkheden zijn. Welke, dat weet ik zo gauw niet. Of het moest eenvoudig zijn, dat je zonder opdringerigheid er met anderen over spreekt. Want, om dan maar heel eerlijk te zijn, door jouw brief heb ik mezelf afgevraagd of ik me. gezond en wel. er niet al te gemakkelijk vanaf maak. Dat heb je er in ieder geval al mee bereikt. Eh ik denk dat er zo nog heel wat voor tè doen is. Je kunt er ook rustig eens over nadenken. En je weet precies wat ik bedoel als ik zeg, je kunt 't ook met Hem bespreken van wie deze wereld is en al die ellende met wil. Die ellende die wij elkaar aandoen. Maar nu houd ik op. Ik ben intussen beneden geweest en heb het met Maggie besproken. Ze laat je heel hartelijk groeten. Er is een kleine kans dat ik binnenkort bij jou in de buurt moet zijn en dan kom ik zeker bij je langs. Dan praten we nog eens verder. Houd je overtuigd van ons meeleven en van ónze vriendschap. Met hartelijke groet je Alfons (Visserman). spaar nu geld uit Een klein artikel waar U veel voordeel uithaalt,omdat U niet zo vaak meer naar de kapper hoeft. Met deze haarsnijder houdt U zowel kort als lang haar in model en nek en bakkebaarden worden gelijkmatig bijgewerkt. Deze haarsnijder waar U boven dien snel en pijnloos mee kunt ontharen kost nu nog géén één gulden vijftig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze haarsnijder voor het uitdunnen van het haar, bijwerken van nek en bakkebaarden en om overtollig haar van 't been te verwijderen, i per stuk voor Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1973 | | pagina 11