1. Volledige werkkring voor sociale raadsman 59.= 139.80 Kinderdagverblijven moeten sluiten vitrage meteen feestelijk tintje: deprijs! Salon van de Maassteden Gemeente vraagt rijkssubsidie ISfMIjjiiHlAj'lliIjll OiiimwiJtiMi Gemeente aarzelt nog over subsidie DE KLERK Beeldende hunst in Rijnmondge bied 49 DE HAVENLOODS - DONDERDAG 8 MAART 1973 10-515 In een schrijven aan de leden en adviseurs van de gemeentelijke wethouder G. Kaptein de heer Sociale Adviescommissie delen B. W. van Schiedammee.aan.de. m," gemeenteraad voor te stellen een sociale raadsman uitsluitend Ebbinge Wubben op vrijdag 2 februari werkzaam voor Schiedam, te benoemen. Dit zonder een beslissing at een gesprek ten departemente gehad te wachten over het verzoek om rijkssubsidie en rekening houdend met de mogelijkheid dat het verzoek zal worden afgewezen. Sinds maart van het vorig jaar heeft de heer C. Bijl van het Instituut Raadslie den te Rotterdam gedurende drie ochtenden per week in Schiedam zit ting gehouden. Deze proefperiode ein digt in april. Rotterdam wenst de bestaande situatie te beëindigen, zodat een nieuwe regeling moet worden ge troffen. De sociale raadsman heeft over het eerste halfjaar van zijn werken in Schiedam een evaluatie-rapport op gesteld. De raadsman had één ochtend in de week zitting in het informatiecentrum van 9 tot 11 uur en één ochtend op dezelfde tijd in de Ark in Kethel- Groenoord. Het bezoekersaantal mag voor het eerste halfjaar gesteld worden op gemiddeld 8 en 5 per ochtend. Er is eert stijgende lijn in. Deze heeft zich na een daling in november over december en januari voortgezet, zodat voor beide plaatsen op een gemiddeld bezoek Van 9 gerekend mag worden. Het gesprek met de laat binnengekomen bezoekers duurt tot 12 uur, 12.30 gemiddeld. Soms veel langer tot 13.30, soms korter. In de derde ochtend kon de admini stratieve verwerking, de benadering van instanties en het laten terugkomen van enkele bezoekers, resp. een enkel huisbezoek, niet verwerkt worden. In feite werd daaraan ook nog een mid dag besteed. spaar nu geld uit Tijdens lange (vakantie) reizen, op weg van en naar Uw werk en altijd brengt een radio gezel ligheid in de auto en houdt U „wakker". Fraaie autoradio met speaker en: komplete midden- en lange golf uitstekende'geluidsweergave zwart front 12 V. of - aan massa montagemateriaal duidelijke gebruiksaanwijzing 6 maanden garantiè Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wijin de kelder deze fraaie autoradio met speaker, duidelijke gebruiksaanwijzing en 6 maanden garantie m één tel. of schrift, best. spaar nu geld uit Dit is een kinderstoel waarvan U lang plezier beleeft, want als Uw baby peuter wordt, houdt hij er een leuke stoel aan over. Kinderstoel, merk Eekhoorn, met zwaar verchroomd onder stel, prachtig formica speelblad solide voetenplankje, alle buis 19 mm dik, bekleed met een eerste kwaliteit suwide. Een onverwoestbare stoel met de normale garantie voor nog géén negenentwintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Eekhoorn kinderstoelen met zwaar verchroomd onderstel, formica speelblad, voetenplank je, bekleed met prima suwide. Keuze uit frisse kleuren. Dagtaak De raadsman werkte aldus praktisch twee volle dagtaken in Schiedam. Daarbij is niet rekening gehouden met de ene dag in de week, die besteed moet worden aan vergaderingen, team besprekingen, nascholing en documen tatie. Deze dag zat in de positie van de raadsman in Rotterdam, maar zal voor een zuiver Schiedamse raadsman naast de voorgaande twee dagen er bij komen. Een Schiedamse raadsman, die hetzelfde werk verricht als de huidige zal derhalve drie dagen per week bezet Naarmate een raadsman er langer is, aldus leert de Rotterdamse ervaring, en op vaste plaatsen zitting heeft, loopt het bezoek over een aantal jaren op. Een Schiedamse raadsman zal t.a.v. signalering en advisering aan de ge meente en instellingen bovendien werk moeten doen, dat in Rotterdam het centrale bureau verricht. Tenslotte is er reden om aan te nemen,'dat bij doorgaande publiciteit en bij vestigen van spreekuren in Schiedam Zuid en het Dienstencentrum naast de huidige spreekuren nog twee dagen bezet zul len zijn, waarmede dus van een volledi ge werkkring gesproken kan worden. Het is wenselijk een Schiedams raads man te laten functioneren als lid van het Rotterdamse team om navolgende redenen: Rotterdam heeft voor de werving, selectie, opleiding en werk methode een grote ervaring en kennis en een daarop ingesteld apparaat. Een en ander kan niet op vergelijkbare wijze in Schiedam opgebouwd worden. De continuïteit van het werk wordt gewaarborgd, doordat een Rotterdams raadsman kan invallen. In het Rotter damse team vindt de Schiedamse raadsman de juiste gesprekspartner t.a.v. de vaktechniek en andere zaken. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk en het Insti tuut Rotterdamse Raadslieden voelen veel voor deze structuur. Het ministe rie dringt er bijna op aan. Op initiatief van Rotterdam hebben met drs. W. F. H. Smeenk, hoofd afde ling welzijnsorganen en de heer Peters. De heer Smeenk gaf een redelijke kans op subsidie t.b.v. de Schiedamse raads man vanaf 1 juli. De snelheid van de kabinetsformatie zal voor de datum doorslaggevend zijn. Aan een aantal voorwaarden moet echter worden voldaan: De raadsman moet in Schiedam een eigen bureau ruimte hebben, los van de secretarie en van de sociale dienst. De begeleidingscommissie moet een grote onafhankelijkheid hebben ook t.a.v. de Sociale Adviescommissie, daar - naar de mening van de heer Smeenk - deze commissie te veel op de maatschappelijke dienstverlening is ingesteld. In de begeleidingscommissie dienen vertegenwoordigers uit de be volking te worden opgenomen (in de Sociale Adviescommissie niet aanwe zig). Een goede oplossing zou volgens de heer Smeenk zijn gebruik te maken van de Rotterdamse begeleidingscom missie en daaraan via een subcommis sie enkele Schiedammers toevoegen. De kosten voor een volledige raadsman voor Schiedam worden geraamd op plm. f.50.000,- per jaar. ZOLDERTHEATER IN DE TEER- STOOF, Nieuwstraat 12, Schiedam, zaterdag 10 maart Spyrogira, aanvang 21 uur. Poppentheater 10 maart, aan vang 14.30 uur Poppentheater Otto van der Mieden: Nurks de Reus. PASSAGE THEATER: De woeste hoogte 18 jaar), aanvang 20 uur, geen film op 9 en 12 maart. Woensdagmid dag 14 maart kindermatinee: De sneeuwkoningin, aanvang 14 uur. Vrij dag 9 maart Rory Gallagher, aanvang 20.15 uur. STEDELIJK MUSEUM: Het Phemios- trio geeft op vrijdag 9 maart een concert in de aula van het museum. Het trio bestaat uit Marja Bon-piano, Els Krieg-viool en Herman Braune-kla- rinet. Zij spelen werken van Vanhal, Strawinsky, Scarlatti, Brahms en Bar- tok. Aanvang 20.15 uur. Tot 12 maart is nog te zien de exposi tie Konfrontatie XI: Tom Mosley col lage multiples, Dolf van Leggelo, teke ningen, schilderijen, aquarellen, Suzu ki-Graphics. Verder is nog te zien „Men who made your world" portret ten van Yousuf Karsh. „De Drie Zandlopers" zoekt donateurs „De Drie Zandlopers", het jeugdhuis aan de Hoogstraat in Schiedam is in moeilijkheden. Het jeugdhuis gaat uit van de afdeling Schiedam van de Ned. "Prot. Bond, de Remonstrantse Ge meente te Rotterdam, de Doopsgezin de Gemeente te Rotterdam en de Vrijz. Chr. Jeugdcentrale te Utrecht. In het jeugdhuis zijn drie groepen jongeren creatief bezig, het Bosvolk, van 6-10 jaar, de Vips van 11 15 jaar en de Educatiève Workshop voor jongeren van 16 jaar en ouder. De jongeren zijn niet alleen voor zich zelf bezig maar doen ook buitenshuis allerlei karweitjes. Zo werd vorig jaar oud speelgoed ingezameld en opge- Voor het opknappen van het eigen jeugdhuis is echter veel geld nodig. Ook is een nieuwe kampeeruitrusting nodig. De gemeente Schiedam verleent f. 100,- subsidie per jaar. Een poging wordt nu gedaan van CRM subsidie te krijgen. Verder wordt er actie gevoerd om donateurs te krijgen (minimum f. 10,- per jaar). Het gironummer is 2210314 t.n.v. de penningmeester van het jeugd huis. Secretaresse is mevrouw A. Brunekreef-Monderman, Cho pin plein 81. spaar nu geld uit Een opvallend bewijs dat ook in 1973 de prijzen bij ons laag blijven is wel de prijs van deze bijzonder fraaie eethoek. Eethoek bestaande uit 4 stoelen en een tafel (bladmaat 80 x 120 cm). Deze eethoek in de kleur groen of rood koopt U voor nog géén honderdveertig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze eethoek in de kleuren groen en rood, -- Géért tel. of schrift, best. Subsidie voor SRJJ In de extra vergadering maandaga vond heeft de Schiedamse gemeen teraad zich beziggehouden met het voorstel van het college, een subsi die van f. 126.000,- te verlenen aan de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren. Wethouder Kaptein kon meedelen, dat het rijk alleen subsidie van f.23.000,- heeft toegezegd. Omdat de SRJJ nog geen volledig besttiur heeft, mogen alleen met toestemming uit gaven worden gedaan. De heer Rosman (PCG) wees er op dat er niemand is, die voor de uitgaven verantwoordelijk is. Hij ging wel accoord met de subsidie verlening, maar wilde aan het eind van het jaar dit nogmaals bezien. De heer Boschman (P.v.d.A.) con stateerde een stijging in het subsi diebedrug. Hij zag graag wat meer duidelijkheid in de situatie. De heer V.d. Broeke (D'66) deelde de zienswijze van de heer Rosman. Wethouder Kaptein erkende dat gesproken zou kunnen worddn van het onder curatele stellen van de SRJJ wat betreft de financiën. Het belangrijkste is echter dat beide partijen hiermee accoord gaan. Het behoeft ook geen vertraging te betekenen in de uitvoering van de werkzaamheden. Het bestuursva- cuum is maar tijdelijk. In de volgende raadsvergadering zullen nieuwe statuten de raad ter vaststelling worden aangeboden. Een amendement van PCG en KVP, om de uitgaven voor 1 janu ari 1973 gedaan toe te staan, werd door de raad aanvaard, evenals het voorstel zelf. De heer Knipscheer (SGP) stemde tegen. De beide kinderdagverblijven in Schiedam Bambi en Katja wor den als gevolg van financiële tekorten bedreigd met sluiting. Bambi heeft een exploitatiete kort van f 15.000,-, Katja van f3.000,-. Beide verblijven zijn ondergebracht in een stichting. De mogelijkheid om aan sluiting te ontkomen is een gemeentelijke subsidie, waartoe het D'66 raads lid Vincent Broeke een verzoek zal doen in de vergadering van 26 maart. Gevraagd wordt een direk- te uitkering van f 50.000,-. Leidsters van de dagverblijven zijn de dames Goederond voor Katja en Dijk stra voor Bambi. Zij hebben beiden reeds geld moeten toeleggen op hun werk. Er worden geen nieuwe kinderen meer aangenomen. Zoals het er nu voorstaat zal op 1 juli tot sluiting van de verblijven moeten worden overge gaan, tenzij alsnog hulp wordt gebo- Uit de overzichten blijkt dat in Bambi, gevestigd aan de Swammerdamsingel, 46 kinderen komen waarvan 38 uit Schiedam afkomstig. Katja aan de Lange Haven heeft plm. 120 kinderen per week waarvan de meesten uit Schiedam. Er komen in de dagverblij- Onderzoek van Tuberova gesloten Vandaag is het de laatste dag van het bevolkingsonderzoek van de Stichting Tuberova in Schiedam, dat op 28 september 1972 is begonnen. De vesti ging van Tuberova in de Finse school aan de Dr. Zamenhofstraat 153 zal vanavond om 20 uur worden gesloten, Het gehele röntgenonderzoek waaraan door tienduizenden Schiedammers is deelgenomen, is naar uit de globale opkomstcijfers blijkt, opnieuw een succes geworden. Indien men geen oproep heeft ontvangen kan men nog tot vanavond aan dit belangrijke on derzoek deelnemen, door zich zonder meer op het bureau in de Finse school te melden. ven veel kinderen uit incomplete gezin nen, van ongehuwde moeders of van buitenlanders, waarvan zowel de man als vrouw werken. Advies Intussen is door de sociale commissie een advies samengesteld over deze aan gelegenheid, waarin wordt medege deeld, dat Katja en Bambi niet voldoen aan alle normen, waaraan een kinder dagverblijf moet voldoen. Zouden deze onverminderd worden toegepast, dan zullen de tarieven ook bij een even tuele subsidie, sterk moeten stijgen. Anderzijds komt de vraag op, of subsi die verlenen aan kinderdagverblijven die niet aan de normen voldoen, wel een verantwoorde besteding van ge meenschapsgelden mag worden ge noemd. Ook moet het duidelijk zijn, dat van de kinderdagverblijven in doorslagge vende mate gebruik wordt gemaakt door kinderen, voor wie een dergelijk verblijf beslist nodig is en van wier ouders redelijkerwijs niet verlangd mag worden, dat zij de werkelijke kosten van dat verblijf volledig opbrengen. Een eventuele subsidie zal volledig ten laste van de algemene middelen van de gemeente komen, waardoor de moge lijkheid tot ander werk in de welzijns- factor moet worden beperkt. In ver band met deze mededelingen van de sociale adviescommissie, hebben B. W. medegedeeld, nog aarzelend te staan tegenover het verlenen van subsi- Witte Diolen/Terlenka Want wat dacht u van deze aanbieding Diolen/ Terlenka vitrage? Effen loodband vitrage met, horizontaal verwerkt structuurgaren. Echt een vitrage met een zeer bijzondere charme. 150 cm hoog. Normaal 8.50. Als prijswijzer VarenHuis, Binnenwegplein/LIjnbai Ijerlandselaan, tel. (010) 193500 Dot IJsselmonde, tel. (010) 820502 at 78, tel. (01745) 2272 ROTTERDAM/DEN H 3/UTRECHT/VLISSINGEN/DE LIER WEEK-AANBIEDING AUTORADIO Dirk Zwart geeft orgelconcert Op maandagavond 12 maart (aanvang 8.15) zal op het transeptorgel in de Grote - of Sint Laurenskerk te Rot terdam, een concert worden gegeven door de organist Dirk Jansz. Zwart. Het programma bestaat uit composi ties van Bach (Toccata, Adagio en Fuga in C. gr. terts), Pachelbel (bewer king psalm 134), Franck, Vierne (uit Symphonie II), Langlais en Hendrik Andriessen (Toccata). YYY-tours in april van start In april starten weer de Duits zal de toerist gewezen worden VVV-sightseeing tours dpor Rotter- op Rotterdams bezienswaardigheden, dam. Elke dag vertrekt om 1000 1 1 1 i het bezoek 14.30 uur (zondag 11.00 en 14.30 uur) deze 2 uur durende rit van het Stadhuisplein. In het Engels, Frans en Voor de zesde maal wordt in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat in Schiedam de Salon van de Maassteden gehouden. Deze tentQonstelling (van 24 maart - 24 april) tracht om de twee jaar een beeld te geven van de ontwikkelingen op het gebied van de beeldende kunst in het Rijnmondgebied. In tegenstelling tot de vorige Salon - waarop 382 werken te zien waren - zal deze Salon weer gejureerd worden. 111111111111ii1111111u11 i i i i i i De jury bestaat uit Hans Paalman, directeur Stedelijk Museum, Kiek Bak, beeldhouwer en docent, Rik van der Mey, beeldend kunstenaar, Daan Schwager- mann, directeur afdeling Moderne Kunst Frans Halsmuseum en Mathilde Visser, kunstkritika te Laren. Twee landelijke beroepsverenigingen BBK en BK 69 worden in de gelegenheid gesteld één waarnemer naar de jurering te zenden. Op de Salon kan, evenals bij alle andere tentoonstellingen in het museum, werk aangekocht worden met een rijkssubsidie van 20 procent. Van 28 april tot 4 juni zal de tentoonstelling „Het nieuwe wereldbeeld" - het begin van abstrakte kunst in Nederland - worden gehouden. De expositie is het resultaat van twee jaar onderzoek naar de beginfase van de abstrakte kunst in Nederland door een werkgroep van het Kunsthistorisch Instituut van de Rijksuniversiteit Utrecht. Er zijn 122 werken vertegenwoordigd van kunstenaars, die tussen 1910 en 1925 uiting gaven aan hun gevoelens en ideeën zonder zich daarbij te laten belemmeren door een herkenbare figuratieve voorstelling. Er is werk bijeengebracht van bekende kunstenaars zoals Van Doesburg, Mondriaan en Van Tongerloo, maar ook van minder bekenden als Van Rees, Rinsema, Wichman en Janus de Winter. De gedachtenwereld waaruit de abstrakte kunst ontstond is geen eenvoudige en daarom hebben de samenstellers van de tentoonstelling getracht door informatie materiaal in de vorm van brochures daterend uit de periode van het onstaan van de verschillende kunstwerken en door middel van een dia-klankbeeld de expositie te verduidelijken. De tentoonstelling is reeds getoond in Utrecht en Groningen. Textiel Op 12 maart start in het museum het projekt voor het basisonderwijs in Schiedam „textiele handvaardigheid". Deze lessen die eveneens in het kader van de musische vorming voor het onderwijs worden georganiseerd hebben een soortgelijke opzet als het onlangs afgesloten projekt „grafische technieken". Dit nieuwe projekt bevat ook weer twee museumlessen van vijftig minuten per deelnemende klas, een voorbereiding in de school en een nazorg vanuit het museum. De eerste les is een oriëntatie op het begrip „textiel", wat is een weefsel, waar komt het vandaan, wat weten we ervan en wat kunnen we er mee De tweede les is meer gericht op de zelfwerkzaamheid van de leerlingen door middel van verschillende technieken die uitgeprobeerd worden. Aan deze lessen gaat een speciale instruktie voor de leerkrachten vooraf. Dit projekt werd voorbereid met de Rotterdamse textiele kunstenaar Harry Boom, die ook de lessen in het museum zal geven. In het kader van Jeugd Expressie Schiedam 1973 word/ in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap een tentoonstelling gehouden van grafiek en poëzie in de edukatieve zaal van het museum. De tentoonstelling zal in mei plaatsvinden, Alle jongeren van Schiedam, die grafisch werk maken of poëzie/proza schrijven worden hiervan alvast op de hoogte gebracht. Inlichtingen a«n het museum. Letterlijk hoogtepunt i aan de Euromast. Op de terugweg naar het Stadhuisplein wordt langs het Spido-ponton gereden, waar men in de gelegenheid wordt gesteld om een aansluitende haven- rondvaart te maken. De prijs per per-! soon bedraagt f.7,-. Kinderen tot 14 jaar f.5,-. Nieuw dit jaar is de lunch- time tour, die dagelijks (behalve zon- •dags) om 12.00 uur van de (Joolsingel vertrekt. Deze rit voert o.a. naar Delfs- haven, waar een eenvoudige lunch zal worden gebruikt. De prijs per persoon, zowel volwassenen als kinderen, be draagt f.5,-. Explicatie in Engels, Frans en Duits. spaar nu geld uit Een speciale aanbieding voor alle tuinliefhebbers die deze zo mer een prachtig bloeiendeklim- roos tegen de schuur of schut ting willen hebben. Een zwaarbloeiende klimroos, met massa's zacht geurende trossen, die heel de zomer door- bloeit tot de vorst invalt. Een kerngezonde roos, 't puikje van Boskoop, voor een fraktie van de normale prijs, voor nog géén één gulden vijftig. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in het tuincentrum op de 2e etage deze doorbloei- ende klimroos, zachtgeurend, in rood, rose of geel. ir stuk Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1973 | | pagina 3