OeoeHoeoe..., let op uw Magische Sleutel. R nog slechtsTIEN dagen duurt onze rfE— 0PHEFFINGS-UITVERK00P! haast ui Officiële start herdenkingsperiode 'Vlaardingen 700'nadert Europa Meubel, de sleutel tot kompleet woonplezier. EUROPA MEUBEL UNDHOME Jeanette Nieuwstad-Brons (21) gastvrouwe Vlaardingen 700 GOUD-PRIJS HOGER? ONZE PRIJZEN STEEDS LAGER DE HAVENLOODS, DONDERDAG 15 MAART 1973 11-89 UkuntereenLM.-chequemec Want dan wint u een E.M.-cheque van Valt u niet in de hoofdprijzen? Daarom winnen van f IOOO," f500,-of f 250,-!f IOOO,-. Of van f 500,-. Of van f 250,-. niet getreurd, want dan maakt u nog altijd kans Let op uw brievenbus. Want daarin Een cheque, die u alleen in onze zaak kunt op één Van de vele troostprijzen. Oehoe, hebt valt vandaag of morgen een folder met een Magische Sleutel. Misschien hebt u hem al. Ga dan met deze sleutel ogenblikkelijk naar onze Europa Meubel-zaak en probeer hem op de Magische Toverkist. T n„ Als uw sleutel past op de toverkist, dan vindt u daarin een "f; limetfck, waarvan u zelf de laatste zin moet afmaken. Een des kundige jury beoordeelt deze op originaliteit. Als blijkt, dat u een leuke oplossing hebt gevonden, dan zit u goed. (Deze aktie is alleen voor personen van boven 18 jaar. Medewerkers aan deze aktie zijn van deelneming uitgeslot besteden voor de aankoop van meubelen, gordijnstoffen, lampen, tapijten en vaste vloer bedekking. v Magische Sleutel al? Nou, waar wacht u dan op? door tot het bedrag Overschiese Kleiweg 780 Rotterdam, tel. 010-659744 UW TUIN WEER OP HOOGTE In onze grondput te Stompwijk malen wij een uitstekende kwaliteit tuingrond U kunt het zelf afhalen of per kipauto (min. 8 m3) laten thuisbezorgen, eventueel in De grond kan ook vrijdags geleverd worden, rook krimpen Gebr. Rook BV Robreza B.V. Krimpen a/d IJssel, tel. 01807 - 3044" Voorschoten, tel. 01717-6983 Conservatorium geeft concert voor bejaarden Leerlingen van het Rotterdams conser vatorium geven op maandagmiddag 26 maart (van kwart voor twee tot viér uur) een concert in de Kleine Zaal van De Doelen voor bejaarden en andere belangstellenden. Medewerkenden: Conservatorium-or kest o.l.v. Roelof van Driesten en Rudolf van der Wel cello en Bob Stoel- hoorn. Uitgevoerd worden werken van F. Barsanti, J. A.Stamitz, W. A. Mozart, Loü Harrison en C. Saint Saëns (Carnaval des Animaux). Kaarten a f 1,75 bij de Stichting Raad voor het Maatschappelijk Welzijn te Rotterdam, Pieter de Hoochweg 120, tel. 235290 en bij de dienstencentra. met de dinsdag havenloods meer winstdagen „Gewoon een leuke baan" VLAARDINGEN - Van de 19 dames, die gesolliciteerd hebben naar de functie van gastvrouwe van de Stichting Vlaardingen 700, werd uiteindelijk Jeanette Nieuwstad-Brons gekozen. Een selectiecommis sie van twee dames en twee heren wezen haar aan als meest geschikte kandidate en het stichtingsbestuur nam de voordracht over. Burge meester mr. J. Heusdens, als liefhebber van het brengen van verrassingen, memoreerde trots dat het niemand gelukt was achter de keuze te komen alvorens het sein te geven, dat de gastvrouwe gepresenteerd mocht worden. zouden ringen met brillant nu109 lasspelden met brillant99.50 n 104.50 iouden manchetknopen met brillant 369.- 775- I Gouden damesringen met aqua marijn gra naat, bloedkoraal, amethist, carneol, alex- tivé parel vanaf37.50 erenzegel- en monogramringen 47.50 renringen geel- witgoud met saf 67.50 dels: dobbelsteen, hoefje, paar denhoofd, kinderkopje enz. vanaf... 18.95 Geloof, hoop en liefde in rand.,. 24.95 Idem, los 3-delig]_ 3.95 en23.95 Echt cultivé parelsnoeren met witgouden slot vanaf119.— Gouden armbanden: Closed for ever Lapidé geslepen vanaf. 84.50 d glad en bewerkt vanaf 99.50 armband, pracht band, geheel iief van 960.- voor 659.— Itivé parels vanaf 74.50 rnhorlogebanden 129.— 125.— Zilveren theelépeltje 30% modellen vanaf... 10.95 ht- 109.— orkjes idem van 135,- il van 24.50 voor..Lr.,.„. vertvan 62.50 voor 17.95 Zilveren asbakjes Oud-H Klokken: O.yO Nog enkele Sallanders, Friese- en Zaanse O wandklokken alleen de beste merken - met garantie -met 25% Gero Zilvium, Zilmeta, Zilduro cassettes tafelcouvert, lepeltjes, taartvorkjes, keu Vs> L_è, MATHENESSERWEG 29c 33a TEL. 370156 ROTTERDAM. NU, op alle niet afgeprijsde artikelen 30% tot 50% korting! Kom, zie en overtuig U, nog slechts enkele dagen! i lid v i de De heer J. Bruins, voorzitter van Koopcentrum Vlaardingen selectiecommissie, vertelde, dat men bij de keuzebepaling niet over een nacht ijs gegaan was. Alle negentien sollicitanten kregen eerst de gelegenheid hun brief toe te lichten. Daarna werden er acht voor een volgend gesprek uitgenodigd en uiteindelijk bleven er drie over. waarvan er tenslotte nog één afviel. Jeanette Nieuwstad-Brons (21 jaar) en To Putman-Standaart (40 jaar) resteerden, waarbij de selectiecommissie Jeanette als eerste kandidate aanwees. De heer Bruins vertelde, dat uiteindelijk de keuze toch niet moeilijk was. „Zij is Vlaardingse, toonde zich enthousiast en is jeugdig. Voorts voldeed ze aan de gestelde eisen: representatief, talenkennis en belangstelling voor de Vlaardingse geschiedenis en samenleving". Een gelukkig bijkomstigheid werd het feit, dat To Putman-Standaart zich bereid verklaarde om als reserve te willen fungeren zodat ook zij op de presentatie „aan den volke" getoond kon worden. Overigens een ceremonie, die ook de „echtvrienden zoals Heusdens zei, ondergingen. Jeanette Nieuwstad, die to$h wat kleurend in een van top tot teen in de Vlaardingse kleuren (rood, geel en blauw) uitgevoerd ensemble vanuit de trouwzaal voor de lenzen van de in de Oude Hal verzamelde fotografen werd geworpen, bleef overigens nuchter onder al die poespas. Ze liet zich gewillig meevoeren door die fotografen en in alle standen op het gevoelige papier vastleggen. Ze vertelde niet meer dart haar gevraagd werd en gaf daarbij haar echtgenoot alle gelegenheid ook zijn visie te geven. Jan Nieuwstad is student aan de Economische Hogeschool in Rotterdam, 22 jaar en hóópt dit.jaar af te studeren. Ze zijn een jaargetrouwd. Jeanette is thans nog directie-receptioniste bij de R.D.M., maar heeft reeds voor haar verkiezing opgezegd. Zij studeert in haar vrije tijd M O. Frans (3e jaar) en zag de functie van gastvrouwe als een leuke baan. „Neen, geen ere-functie. Ik ga graag met mensen om en heb direct gesolliciteerd toen ik de eerste brichten over de vraag naar een gastvrouwe las. Ik zie dit gewoon als een leuke baan met een feestelijk karakter. Een baan, waarin je omgang hebt met mensen die in een feeststemming zijn Jeanette heeft de selectieprocedure zeker niet als kwelling ervaren en Jan raakte enthousiast toen hij begreep, dat zijn vrouw er zin in kreeg. Ze beseffen, dat ze elkaar in de periode van 15 april tot 1 oktober minder zullen zien, maar stellen beiden dat dit gezien dé eindfase van.Jan's studie en de interesse van Jeanette niet ongunstig uitkomt. Jeapiette Nieuwstad-Brons is gepresenteerd als gastvrouwe van het 700 jaar stad zijn vierende Vlaardingen. Ook als geboren en getogén Vlaardingse en geïnteres seerd in de Vlaardingse historie; ze wist echter niet te vertellen hoe Vlaardings haar familie is. Voorlopig zal ze vanaf 15 april op het gemeentelijk voorlichtings bureau zich voorbereiden op haar taak, waartoe ze behalve het verrichten van openingsplechtigheden, het uitreiken van prijzen en begeleiden van gasten ook rekent het houden van lezingen ondermeer over de geschiedenis van Vlaardingen. VLAARDINGEN - De feestelijkheden ter herdenking'van het 700-jaar stad zijn van Vlaardingen naderen. Nog slechts twee maanden en in de Grote Kerk zal de officiële opening van de herdenkingsperiode plaatsvinden. Het volledige programma is nu vrijwel bekend en maandag werd Jeanettte Nieuwstad-Brons in het stadhuis voorgesteld als gastvrouw van Vlaardingen in 1973. Aan staande maandag zal voorts het „bijzondere boekwerk" over de historie van Vlaardingen verschijnen, wat de Schiedammer Hans van der Sloot in opdracht van de „Stichting Vlaardingen 1973" schreef. Commissaris van de Koningin Maarten Vrolijk zal het eerste exem plaar in ontvangst nemen. Van de verschillende programmapun ten in de herdenking is thans ook wat meer bekend. Een hoogtijdag moet ongetwijfeld zijn 19 mei. Als zodanig staat zij ook in het programma vermeld, hoewel van het door het Comité nationale gedenkdagen georga niseerde gedeelte nog niets openbaar is gemaakt. Wel staat vast, dat op die dag voor de eerste maal in Vlaardingen windhon- denrennen gehouden worden. Cor Langel, die lid is van de Zuidhollandse windhondenrenvereniging uit Den Haag en evenals vele andere leden van deze vereniging in Vlaardingen Woont, heeft Evatoom bereid gevonden deze zaak te sponsoren. Op het VFC-terrein zullen circa 60 honden op 19 mei tussen 12 en 17 uur strijden om allerlei prijzen. Zij lopen een parcours van 350 meter op de twee bijvelden van VFC. Het is niet de bedoeling, dat dit de start van eerr Vlaardingse vereniging op dit gebied moet worden. Men vond het gewoon leuk om in het kader van het V 7-feest de gray-hounds, Afghaanse windhonden en whippets een keer in Vlaardingen te laten rennen. World Press Photo Op 19 mei start in gebouw Triangel ook de World Press Photo Tentoonstel ling 1973, die daarvoor slechts in Amsterdam zal zijn gehouden. Op 22 februari vond in het Hilton Hotel te Amsterdam de jurering plaats. De Zuidvietnamese persfotograaf Huyng Cong „Nic" Ut van The Associated Press won met zijn foto „Verschrik king van de oorlog" de eerste prijs in de categorie nieuws. De prijs de trofee „het gouden oog" plus de lieve som van vijfduizend gulden - zal hem bij de opening van de tentoonstelling „World Press Photo", de eerste week van april worden uitgereikt in het voormalige Volkskrant-gebouw aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal te Amster- Prijzen voor de beste Nederlandse in zendingen gaan naar Oscar van Alphen van het blad Avenue, die een serie van driehonderd dia's over Amsterdam maakte en de Rotterdamse free lance fotograaf Vincent "Mentzel, die een actiefoto van Joop den Uijl inzond. In totaal hebben 612 fotografen uit 49 landen met 2463 foto's meegedaan aan de in zeven categorieën verdeelde wed- Na de première in Amsterdam gaat de tentQonstelling in haar volledige samenstelling dan wel in een kleinere omvang reizen maken d,oor Nederland, West-Duitsland en Japan. Ook zijn besprekingen gaande voor exposities in België, Oostenrijk en Zwitserland. Vo rig jaar zijn de tentoonstellingen in Amsterdam (Floriade) en West-Duits land bezocht door, naar schatting 750.000 mensen. Na Amsterdam komt de expositie, als eerste op haar toernee door Nederland in feestend Vlaardingen. Vast staat ook dat in Arnhem, Emmeloord, Heiloo, Krimpen aan den IJssel, Lop- persum, Oosterhout, Roermond en Zwolle de tentoonstelling te zien zal zijn. Uit deze opsomming blijkt dat de expositie in Vlaardingen voor de Zuid- Hollanders de dichtsbijzijnde gelegen heid is om de unieke keur,van topfo- to's te zien. Dit zal stellig ook tot een groot bezoek van mensen buiten Vlaar dingen leiden. Op die 19e mei kunnen foto-liefhebbers overigens hun hart op halen. Immers dan start ook een foto wedstrijd in het Koopcentrum Vlaar dingen en een tentoonstelling van Jan Dulfer met als titel „Vlaardingen: eeri 700-jarige als fotomodel". Ook wordt die dag de première gegeven van de show „Even goeie maatjes". Cor Don Een andere hoogtijdag is 16 juni. Dan zullen ongeveer 2000 zangers rond de Oude Haven een speciaal programma brengen. Dit staat in het teken van drie jubilea. Dat zijn het 24e lustrum van het Koninklijk Nederlands Zangersver bond, het 25-jarige ambtsjubileum van koningin Juliana en het 700-jarig stad zijn van Vlaardingen. De Vlaardingse kunstenaar Cor Don heeft voor deze dag speciale teksten geleverd, waarbij Jos Vranken sr. de muziek schreef. Cor Don zal op die dag ook de muzikale, hegeleiding verzorgen en wel een elec- tronisch klokkenspel vanaf een ponton in de Oude Haven. In de tekst van de tentoonstelling v. Don, die gedeeltelijk gedeclameerd tl worden zijn alle drie de jubil a verwerkt en komen onder meer Vlaardingse strijd tegen het water de verdrijving van de visserij door industrie aan de orde. Op 6 oktober is de laatste hoogtijd g gepland, waarop een uitgebreide taptoe en een groot vuurwerk als vaste punten staan genoemd.

De Havenloods | 1973 | | pagina 11