3: 29.80 51 ■FUTURA ISMiifcM'W'l Erunott Geheel verzorgde Havenloodsreizen groei brillant 98 En nu dreigt de woestijn löl Extra. vot op. aê onze lÉjr DE HAVENLOODS, DONDERDAG 5 APRIL 1973 Je kunt er eigenlijk geen woord meer over papier krijgen, laat staan ze te lezen. Maar als je a, b en c zei in deze rubriek over Vietnam, moet je ook nog even z eraan toevoegen. Dat is dan dat de laatste Amerikaan vorige week het landje van bomkraters, bedelende kin deren en miljoenen doden en voor het leven mismaakten verliet en terugkeer de naar het USA-paradijs van te groot, te hard en teveel. Het Britse Instituut voor Strategische Studies heeft berekend, dat de onzali ge oorlog de Verenigde Staten meer dan 320.000.000.000 (320 müjard) gulden heeft geTcost. Je moet er een voudig niet aan denken wat met dit ontzaglijke bedrag had kunnen worden gedaan in dienst van de vrede. Dan had die oorlog niet KUNNEN uitbreken. Nu sneuvelden er 46.000 Amerikanen en werden 300.000 gewond. Van de Zuid-Vietnamezen sneuvelden bijna 170.000 man en werden meer dan 450.000 gewond. De Noord-Vietna- mezen en Vietcong telden bijna een miljoen doden. Onder de burgerbe volking vielen de laatste zeven jaar al een half miljoen doden en bijna een miljoen gewonden. Het merkwaardige is dat zowel in Hanoi als in Washington aan den volke werd bekend gemaakt, dat de oorlog was gewonnen. Van de Noord-Vietna- mezen kun je je dat in zoverre voor stellen, omdat ze zeggen dat er nu geen vreemde troepen meer in Zuid-Viet- rtam zijn. Wat de Amerikanen er nu eigenlijk bij gewonnen hebben is een mysterie. Buiten het kamp der strijdenden, hier in Europa bijvoorbeeld, wordt bijzon der weinig gehoord over een overwin ning. De grootste macht ter wereld kon een onderontwikkeld landje niet overweldigen. Zou dit dan eindelijk tot de gedachte kunnen leiden dat een oorlog eenvoudig geen overwinnaar meer oplevert, maar alleen verliezers? 't Zou haast te mooi zijn. Amen. Het is nu eenmaal het lot van bepaalde waarheden—als—koeien dat iedereen ze kent, doch dat niemand er echt kennis van neemt. Gerhard Szcesny verklaarden op 7 juni '72 in de eerste kamer dat er „ondanks de bescheiden vooruitgang toch nieuwe oriëntatie punten waren gevonden, in bepaalde gevallen mede dankzij de Nederlandse vasthoudendheid". De Belgische staatssecretaris Har- megnies sprak tegen een verslaggever: „Mijn medewerkers en ikzelf hebben niet opgehouden contacten te hebben met de landen van de derde wereld. En wanneer er verwijten worden gemaakt, dan voelen wij goed, dat het ons niet betreft". De Franse president Pompidou: „In het algemeen zijn de resultaten be- inspannen De Britse Times liegt op 22 mei, dat het de Britse delegatie is die de confe rentie op het nippertje heeft weten te redden. De Duitse journalist Markus Timmler slijmt op zijn beurt, dat Unctad III een succes geworden is, ,,in de eerste plaats door het niet aflatende werk van de Duitse staatssecretaris Von Braun". En allen wasten hun handen in on schuldig bloed. Maar liefst drie pagina's besteedde de Haagse Post aan een gesprek met in- komensdeskundige prof. dr. F. Hartog in Groningen. Dat was zonde van het papier, want de man heeft werkelijk niets te vertellen. Het enige wat de hooggeleerde heer in alle toonaarden herhaalt: er is toch allemaal niets aan te doen, dus moeten we ons er maar bij neerleggen. Hij erkent dat er grote onrechtvaardigheid bestaat op het gebied van de inko mensverdeling, maar hij vindt dat ,je daarmee moet leren leven". Hij 's tegen meer verdienen op grond van bevoorrechte positie (rijke ouders, re laties enz.), dat wel, „maar dat wil nog niet zeggen dat je een inkomensverde ling dan ook gaat nastreven, want het kan best zijn dat het onmogelijk is zo'n ideaal te bereiken". Nou ja, en zo gaat zo'n droeve drol dan door. Het enige wat duidelijk overkomt is dat meneer Hartog in wezen geen enkele notie heeft wat mensen drijft. Zijn hoogste ideaal is dan ook „met rust gelaten te worden". De brave borst verlangt nou al naar de rust van het kerkhof. Hij ligt er in feite al op, maar weet dat nog niet. Laten we de meter korter maken. Dan zijn we groter. Stanislaw Jerzy Lec Ik zou maar al te graag nog een tijdje doorgegaan zijn met het vertellen van dit verhaal, maar ik heb nu hoofdpijn en ik voel me moe en teneergeslagen. Maar als zich daartoe een gepaste aanleiding voordoet en ik het niet vergeet, dan beloof ik u bij een volgen de gelegenheid over dit alles nog veel meer te vertellen. Murasaki Shikibu Volgende week, op 13 april, herden ken we het feit dat een jaar geleden in Santiago de wereldconferentie Unctad III van start ging. Iedereen weet dat het de landen van de derde wereld daar in Chili niet lukte onder het economi sche juk van West-Europa en de Vere nigde Staten uit te glippen. De Unctad III staat te boek als afschuwelijke mislukking. Toch is het aardig te constateren hoe diverse afgevaardigden op Unctad 111 na terugkeer de argeloze particulier zand in de oogjes trachtten te strooien. In de Novib-uitgave „Verslag van Unctad III" staat een aardige opsom ming van deze Klaas Vaak-praktijken. De ministers Langman en Boertien Met andere woorden Als u uit de puzzel van vorige week het volgende zooitje vis hebt gevangen - aal, bot, gul pos en rog - dan bent u niet in overtreding geweest, want de sportvisserij op zee kent geen gesloten seizoen. E. Diertens, Jachthuisstraat 12a, Rotter dam, M. E. Dekker, Tollens straat 60b, Rotterdam-11 en W. Braber, Van Anrooystraat 373, Slikkerveer vissen in ieder geval niet achter het net. Zij krijgen een tientje toegestuurd. spaar nu geld uit Ter meulen denkt vooruit in dit geval aan de zomer, wan neer deze luchtige pyjama zeker van pas komt. Tricot damespyjama in een leuk model en in diverse kleu ren. Deze pyjama, in de maten 36 t/m 48, koopt u tijdens deze aanbieding voor nog géén zeven gulden. Bijdragen: Anne Hoeksema Theo Nijenhuis Redactie: Jan Rietveld en zelfs afzondering voor het leven. Dit staat in een nieuw reglement dat op 1 mei van kracht zal worden. De regering heeft bepaald, dat vrou wen geen jurken mogen dragen die hun knieën vrijlaat als zij staan, zitten, bukken of liggen. De kleding mag niet zo strak zitten, dat men moeilijk kan bukken of hardlopen of dat de lichaamslijnen zichtbaar zijn. Vrouwen mogen geen pruik dragen en mogen zich niet buitensporig opmaken. Ook zijn doorzichtige stoffen verboden. Wat de mannen betreft, zij mogen geen blote dijen hebben, hun haar mag niet langer dan vijf centimeter zijn, nauwe broeken of heupbroeken zijn verboden en ook zij mogen geen pruik dragen. Het besluit geldt zowel voor als bezoekers. Er zat geen me maar soldaten. (Wim de Vries) De Wereldraad van Kerken en de Ver enigde Naties tonen sinds jaar en dag aan dat het immoreel en onmenselijk is te investeren in Zuid Afrika. Veel Nederlandse ondernemers hebben ech ter boven hun bedjes de spreuk hangen van de Romeinse keizer Vespasianus. „Geld stinkt niet", sprak deze toen hij de rioolbelasting introduceerde. Zo redeneert ook de met belastingcen ten geredde scheepsbouwer Cornelis Verolme, die volgens het Zuidafrikaan- se dagblad Die Transvaler één van de twee „grote mannen" is achter het Saldanha havenproject: de aanleg van een diepzeehaven in de Saldanha-baai. Een „reusachtig droogdok" en een scheepswerf van Cornelis moeten (tegen het door de wet vastgestelde hongerloon) werk verschaffen aan „ve le duizenden Kleurlingen". We zijn de stomme getuigen van slechte daden geweest, we zijn van vele-markten thuis, we hebben geleerd te simuleren en met twee tongen te spreken, wij zijn, onderwezen door de ervaring, wantrou wend geworden. We moesten de waar heid vaak verzwijgen, het open woord dikwijls schuldig blij vb n. We zijn door ondragelijke conflicten murw of wel licht ook cynisch geworden - zijn wij nog bruikbaar? We hebben geen ge nieën nodig, ook geen cynici, geen verachters van mensen, geen geraffi neerde tactici, maar eenvoudige gewo ne, eerlijke mensen. Zal ons innerlijk weerstandsvermogen tegen de dwang sterk genoeg zijn? Is onze waarachtig heid tegenover onszelf streng genoeg gebleven, zodat wij het pad naar de eenvoudigheid en echtheid des levens terug kunnen vinden? Dietrich Bonhoeffer. Vrouwen die mini-rokken dragen en mannen met lang haar stellen zich in Zanzibar bloot aan slagen met een riet Verenigd is er weinig dat we niet kunnen doen, verdeeld is er weinig dat we wel kunnen doen. John F. Kennedy Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze tricot damespyjama, in de ma 48, per afe sn&sts2a6eri ZOeSdE/'Zf, öLprcZ SSl /Z2j&L Uw Grundlg specialist Meent 129 Rotterdam tel. 136105 Wij zijn de alles alles eters Wij zijn de alles alles - vreters We vreten, vreten, vreten Wij zijn de alles - alles kauwers Wij zijn de pindanootjesklauwers We vreten, vreten, vreten We stoppen alles in de strot We vreten heel de dag, als 't mot We vreten, vreten, vreten Een slagroompunt in chocola Een omelet, een toetje na We vreten, vreten, vreten Patat frites, een kalfskroket Een worst met mosterd, ijssorbet We vreten, vreten, vreten. Hap-slik-weg, een borrelhap Toast met tartaar, een appelflap We vreten, vreten, vreten. Een stukje kaas, een kaasfondue We vreten bij een barbecue We vreten, vreten, vreten. We vreten twaalf gangen op We vreten ons een dikke kop We vreten, vreten, vreten. En 's avonds nog eens allemaal Gezellig om een zilvren schaal We vreten, vreten, vreten. Babbel-knabbel, zoutjes, zoetjes Knabbel-babbel, kreeft en krab We vretenvreten...tae.. ten.i..ons... .een....vrrr Leen de Zwart Acht dagen Zwitserland Van 15 juni tot en met 23 juni organiseren wij een achtdaagse reis naar Zwitserland. Tijdens deze reis zullen wij logeren in Hotel Schmid in het aantrekkelijke Brunnen. Hotel Schmid ligt direct aan het Vierwoud- stedenmeer, waar zich-ook de grote terrassen bevinden. Tijdens ons verblijf in Bmnnen zullen wij diverse tochten maken: een mid- dagtocht naar Luzern, een boottocht op het Vierwoudstedenmeer, een volle dige dagtocht naar de Süstenpas, Meiringen en Interlaken, waarbij de lunch onderweg gebruikt zal worden en een middagtocht naar Rapperswil, Zürich en Zugersee. Kortom, wij zul len u met een groot deel van Zwitser land laten kennismaken. De prijs voor deze 8-daagse reis be draagt f467,50 per persoon, éénper soonskamers f 25,- toeslag en is inclu sief alle lunches, diners en logies met ontbijt onderweg, volledige verzorging in Brunnen en alle vermelde dagtoch ten. Bovendien zullen wij zowel op heen als terugweg verschillende routes door het Schwarzwald rijden, hetgeen een attractie op zich is. Op de heenweg zal gelogeerd worden in Hotel Kreif te Karlsruhe. De lunches op heen- en terugweg in Hotel de Engel in Liestal, spaar nu geld uit Als dekoratie aan de wand als sierkleed op de tafelóf als matje op de vloerdeze runderkleedjes staan overal even origineel. Runderkleden van met wit koord aan elkaar gestikte leren stukken. Deze kleedjes in rood of zwart bont koopt u nu voor nog géén vierenveertig gulden per stuk. Vier dagen Boppard aan de Rijn Van 15 juni tot en met 18 juni maken we weer een geheel verzorgde vierdaag se reis per luxe touringcar langs de Rijn. Tijdens deze reis zullen wij loge ren in het eerste klas hotel „Bellevue", dat aan de Rijnboulevard van he't plaatsje Boppard gelegen is. Niet alleen het verblijf in dit hotel, maar ook de boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, de koffieta fels op heen- en terugweg, en het afscheidsdiner in Arnhem, zijn een boeking voor deze reis meer dan waard. De prijs voor deze reis bedraagt f 225,- per persoon (1-persoonskamer f 17,50 toeslag) en is inclusief logies en maaltijden in het hotel, de maaltijden op heen- en terugweg, het boottochtje op de Rijn en alle in onderstaand programma opgenomen rondritten. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (tegenover Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) naar Heerlen, waar in het Grand Hotel een koffietafel gereed zal staan. Na deze koffietafel via Keulen, Bonn naar Koblenz. In Koblenz theepauze. Na deze theepauze blijven wij de Rijn oever volgen om via Koblenz in Bop pard te arriveren. Aankomst in het hotel circa 16.00 uur. Diner in hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 10.00 uur gaan wij per luxe rijnboot stroomopwaarts naar het plaatsje St. Gcarshausen. In dit plaat sje staat onze touringcar op u te wachten, om u naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar u een sprookjesachtig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei. In het Kosmotel Lorelei wordt de warme lunch ge bruikt. Daarna een rit door het Taunusgebergte naar Rüdesheim. Hier na rijden wij terug naar ons hotel. Diner in het hotel en 's avonds vrij. 3e dag: 's ochtends ontbijt in hotel. Om 9.15 uur vertrek voor een tocht naar Bad Ems. Lunch in hotel, 's Mid dags vrij. Diner in hotel en 's avonds vrij. 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.15 uur naar Koblenz, Sinzig, Bad Neuenahr naar het Ahrdal. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden we via Keulen (koffietafel) naar Arnhem, waar in hotel Haarhuis het afscheids diner gereed staat. Hierna vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 22.30 uur zullen arriveren. Vier dagen Parijs Van 10 juni tot en met 13 juni maken wij weer een toer naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden ge bruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien: wij maken een tocht naar Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dez'e dekoratieve runderkleden in rood of zwart bont, 0ng. m 48x92 cm W voor Géén tel of schrift, best. Versailles en bovendien krijgt u gele genheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f 225,- per persoon (éénpersoonskamer f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffieta fel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner in Brabant. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) naar Vlissingen, met de boot over naar Breskens en vervolgens naar Sluis. Hier koffietafel. Hierna naar België en via Brugge en Roeselaer naar Kortrijk. Vervolgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 2e dag: na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en' de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, de Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillots, Eiffelto- ren, Panthéon en Graf van Napoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. langs de boekenstal letjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Con- ciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lünch. Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een toch maken naar Versailles, waar bij wij dwars door het Bois de Boulog ne zullen rijden en waarbij u de gele genheid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelzalen te be zichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar de Engel in Baarle-Nassau voor het grote af scheidsdiner. Terug in Rotterdam om 22.30 uur. BOEKINGEN: Voor bovenstaande reizen kan op de volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor Prins Hendrik kade 14, tel. 010- 132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoog straat 122, tel. 010- 341071; Krimpen a.d. ljssel, Weteringsingel 9, tel. 01807- 6899. De heer Hanselman, Zwaanshals 245b. Bij de agentschappen. Nic. v.d. Spek, Nieuwe Binnenweg 456-460; Magazijn De Bokser, Benthuizerstraat 84; Boek handel Bokhorst, Peppelweg 128; Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83. In Schiedam: Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle a.d. IJssel: Boekhandel Bok horst, De Koperwiek 61-63. •paar nu geld uit U kent ze wel deze heerlijke relax fauteuils, waarin U fijn irt de zon kunt luierenbo vendien verkopen wij ze nu niet voor f 37,50 maar voor nog geen dertig gulden. Relax fauteuil met uitklapbare voetsteun, gelakte beukenhou ten armleggers, in diverse stan den verstelbaar, geheel inklap baar en op polyaether gestof feerde lopernu extra voor in diverse standen verstelbaar Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage deze relax fauteuil met voetsteun, geheel inklapbaar, met gelakte beukenhouten armleggers en op polyaether gestof feerde loper Géén tel. of schrift, best. met certificaat inhoudende een garantie omtrent echtheid, kwaliteit, kleur hoogwit en waardevastheid bij inruil. Prijzen van 113.75 tot 4250.- „Laat 'm nakijken" was hard nodig De resultaten van de actie „Laat 'i nakijken" van Veilig Verkeer Neder land, die zaterdag is gehouden, zijn afschrikwekkend. Van de ruim 40.000 auto's, die gratis gecontroleerd wer den, vertoonde maar liefst 80 procent een of meer gebreken aan banden, remmen, stuurinrichting en verlichting, Volgens voorlopige cijfers van de V.V.N. bleken bijna 1200 auto's rijp te zijn voor sloop. Opvallend was, dat het grootste deel van de auto's van de bouwjaren 1965 tot en met 1969 waren en dat voorna melijk jongeren hun wagens aanboden bij de gratis keuringen, die in ongeveer 900 BOVAG-bedrijven werden gehou den. De V.V.N. trekt als conclusie uit dit onderzoek, dat niet zozeer op het autorijden zelf, maar op het noodzake lijke en regelmatige onderhoud wordt bezuinigd. spaar nu geld uit Basketballschoenen zijn niet al leen ideaal voor zaalsporten maar ook fijn om in je vrije tijd onder een lange broek te dragen. Stevige basketballschoenen met een verstevigde neus en een bijna onverslijtbarerubber zool. Deze basketballschoenen, in wit en in de maten 37 t/m 44, nu voor nog géén vier gulden per paar. Vanaf vrijdagmorgen 9 u kopen wij op de tussenverdie- ping parterre deze stevige bas- ketballschoe- Géén tel.. of schrift, best. WWtiiUM.I'.'UIJ.B Onlangs woonde ik ergens in een dorp aan de rand van de stad de bidstond vooi gewas en arbeid bij. Deze dienst was een paar weken verlaat door ziekte van de predikant. Maar de zaak werd klaarblijkelijk dringend genoeg gevonden, om er alsnog ruim aandacht aan te geven. De tekst van de jonge predikant was het woord van Jezus: „Zonder Mij kunt gij niets doen". Eerst zette hij uiteen, dat tegenwoordig niet alleen stadsmensen, maar ook de boerenbevolking veel minder behoefte heeft aan bidstonden zoals vroeger. Ik heb het nog meegemaakt in mijn eerste gemeente, dat zo'n biduur een hele biddag werd met twee kerkdiensten. En dat zo maar midden in de week. Vroeger voelden de mensen zich veel meer afhankelijk van de natuur en dus van God. Er was regen nodig om van de schrale grond te kunnen oogsten. Nu helpt de kunstmest om tot een redelijk resultaat te komen. Door het wereldverkeer kan men met de overvloed van het ene gebied de nood in een ander gebied lenigen. Typerend is het volgende verhaal: Een Amerikaanse boer toonde aan zijn pastoor met trots een stuk woestijn, dat hij had ontgonnen en dat na enkele jaren geweldige winsten opleverde. De pastoor wilde toch nog wel even met de vinger naar boven wijzen en zei een beetje zalvend: „Wat schoon, als God en mens zo mogen samenwerken". Maar de boer nam zijn zieleherder deze vrome opmerking niet met dank af. Hij zei snibbig: „U had hier moeten zijn, toen God het nog alleen deed. Toen was het hier een troosteloze geschiedenis". Een moderne landbouwer voelt zich vaak helemaal niet meer de medewerker van het Opperwezen. Laat staan dat hij daarvan afhankelijk zou willen zijn. De natuur is voor hem het gebied der afwezigheid Gods. En niet meer de werkplaats van de Heer. Een woord van jezus „Zonder Mij kunt gij niets doen" schijnt dan ook nauwelijks een raakvlak of een adres meer te hebben. Zelfs niet op het platteland. Maar Jezus heeft het hier helemaal niet over ons doen en laten in de natuur. Hij spreekt over heel het mensenleven. Hij stelt: geen echte daad is mogelijk zonder Mij. Alles wat mensen doen, zonder in Mijn Geest te handelen, is wandaad. Misschien succesrijk. Maar zonder echte vrucht. En daarom vergeefs en leeg. Al staan misschien de kranten er vol van. Hij trekt de hele natuur met al onze bedoeningen samen in het handelen in Zijn Geest. Hij zegt: „Ik ben de ware wijnstok en mijn Vader is de landman. Elke rank aan Mij, die geen vrucht draagt, neemt Hij weg. En elke die wel vrucht draagt, snoeit Hij, opdat zij meer vrucht drage... Blijft in Mij, gelijk Ik in U. Evenals de rank geen vrucht kan dragen in zichzelf, als zij niet in de wijnstok blijft, zo ook gij niet, indien gij in mij niet blijft. Ik ben de wijhstok, gij zijt de ranken. Wie in Mij blijft, gelijk Ik in Hem, die draagt veel vrucht, want zonder Mij kunt gij niets doen". Hier is er van heel die concurrentie-verhouding tussen de Grote Baas en de kleine baas, tussen God en mens niets meer over. Draagt de rank de vruchten? Of de wijnstok? Of valt de nadruk geheel op het planten en snoeien van de Landman? Het is een volkomen eenheid. De wijnboer (God), de wijnstok (Jezus) en de rank (wij) zijn maar op één doel gericht: op vrucht, op echte menselijke daden ten behoeve van God en de mensen en onszelf. Daarin is de afwezigheid van God even onmogelijk als de afwezigheid van Jezus of de afwezigheid van onszelf. En daar staat de natuur niet buiten. We hebben gedacht met ons natuurlijk milieu te kunnen handelen naar ons eigen, verwereldlijkt godloos weten. En nu dreigt de woestijn. Een resultaat om wakker van te liggen. En niet om over naar huis te schrijven. We kunnen alleen maar verder als God dieper met ons gaat. Veel dieper in cultuur en natuur wordt betrokken, dan we ooit voor wenselijk en mogelijk hebben gehouden. Beide in ons persoonlijk bestaan en in ons menselijk samenleven. Dr. K. J. Kraan. spaar nu geld uit 500 Luxer dan luxe zijn deze rijke modelgordijnen, gemaakt van hagelwitte Franse voile. Prachtige modelgordijnen in de maten 210x160, 210x210, 270 x 165, 360x180, 400x210 x210 cm. Deze kant en klaar op- neemgordijnen koopt u nu met f 34,50 t/m f 105,- voordeel. 210x160 cm 99=50" 210x210 cm y&l- 270X.165 cm 1>0. - 65.= 80.= 85.= 115.= 135.= 170.= teP meulen het winkelen waard

De Havenloods | 1973 | | pagina 11