49l= KSK Wie het heter han het nu zeggen ■98ct m ÜSS iaat Srunott groei brillant fM .25 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 19 APRIL 1973 16-506 'w0 Leen Jongewaard zong eens als getira- niseerde huisknecht in „Een van de acht" een liedje uit de musical „De kleine Parade" waarvan een gedeelte aldus luidde: „Lieve Heer, doe mij een lol en laat mevrouw eens van de trap afvallen". „Ik geef toe", zegt Leen in een interview in „Trouw", „dat het geen positief gebed is. Maar het is wel menselijk". Interviewer: „Wat voor reacties kwa men aaar op? Leen: „Vreselijke scheldbrieven van „gelovigen" die vo nden dat het godslasterlijk was en die me uitscholden. Nee niet .onderteke nen natuurlijk! Die mensen projecte ren hun eigen onverdraagzaamheid op God, die zó almachtig is, dat Hij zich heus niet laat pakken door hun onno zele breinen. Er zat zelfs een briefje bij van een kerkelijke synode of zo, ik geloof uit Kampen. Nou, kun je je dat nu voorstellen, dat er een stel ernstige heren om de tafel zijn gaan zitten vergaderen omdat Leen Jongewaard op de televisie het liedje „Lieve Heer doe mij een lol" heeft gezongen? Leen heeft gelijk, God laat zich niet pakken. Als je het ons vraagt hebben ze in de hemel de grootste lol gehad toen ze op die avond naar „Eén van de acht" zaten te kijken. „Witte" Donderdag Gezien op de beurs Milieu '73 in Utrecht, dat er aan het bijlappen van het milieu lekker te verdienen valt: Wij zijn een der eerste milieubescher mers ter wereld. Het huppeldepup- programma voor een goed leefklimaat. Afval verkleinenwinst vergroten. Ren dabele milieu be heersing. Geld verdie nen met apparatuur voor milieubeheer- sing is mogelijk. Je vraagt je voor de zoveelste keer af: waar komt die rotzooi dan vandaan? Mijnheer de Voorzitter. Ik kom thans tot het milieu en de hondepoep. De heer Nooij heeft ons geconfronteerd met het probleem van het bevuilen van straten door honden. Het heeft mij enigszins teleurgesteld, dat dit pro bleem in deze staten aan de orde is gesteld. Ik meen, dat ten aanzien van deze zaak de gemeentelijke autonomie in sterke mate moet worden geëerbie- Van Riel van de VVD is weer aan het profeteren geslagen. Op de jaarvergade ring van de VVD in Assen voorspelde hij: „Mensen tot wie steeds weer wordt gezegd: we zien je liever niet, je spaar nu geld uit Deze geweldige snijmachine is een grote hulp in de keuken, want op deze machine snijdt u bijvoorbeeld brood of worst van heel dik tot zeer dun. Elektrische snijmachine op zuig nappen met schaaltje alvast een leuke tip voor moederdag) koopt u nu tijdens deze aanbie ding voor nog géén vijf tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze elektrische snijmachine op zuig- l.v.m. Goede Vrijdag géén koopavond. 0 Géén tel. of schrift, best. Bijdragen: Hanny Vroegh Theo Nijenhuis Redactie: Jan Rietveld bent een vervuiler, je gaat de gevange nis in als je iets met het milieu doet wat niet mag, zulke mensen blijven op den duur uit zichzelf weg". Toen wij dat hoorden neurieden we Mieke Tel- kamps lied: „Daarheen, leidt de weg, die wij moeten gaan" De Britse premier Edard Heath is zaterdag eigenaar geworden van een nieuw jacht van ruim 13 meter lang. Het schuitje kost 315.000 gulden. „Lieve Heer doe mij een lol". De Tweka-fabriek brengt het interes sante nieuws dat de bikini sinds 1969 maar liefst 800 vierkante centimeter kleiner is geworden. De vrouwen ko men dus steeds bloter op het strand te liggen. Wie dan denkt dat de prijs voor zo'n lorretje ook drastisch wordt ver laagd, heeft het mis. De heren fabri kanten berekenen het effect: om zo voordelig mogelijk uit te komen be taalt u voor de maten 36 tot 42 het nadelige bedrag van f 40.-. Misschien dat het bij de grote maten wordt omgekeerd? ■Jf- Vraag: „Op 1 april nog iemand er in laten tippelen? Antwoord: „Het be lastingbiljet ingevuld". Een stelling: De werkgelegenheidssituatie in onder ontwikkelde landen zou er bij gebaat zijn, indien men, bij het formuleren van een ontwikkelings'beleid, voor het realiseren van economische groei niet in de eerste plaats zou denken aan arbeidsproduktiviteitverhogende maat regelen, maar aan de inschakeling van werklozen en niet-produktieve werkers in het produktieproces Uitspraak van een trainer: „Man, je conditie is zo slecht dat als je ergens met een roltrap van de eerste naar de tweede verdieping gaat je nog hijgend bovenkomt". Hgt nemen van meerderheidsbesluiten is een gangbare techniek om proble men te ontwijken. hulpbehoevend loeren Ze praatte veel Tegen het portret van haar man Tegen de stoelen Tegen de geraniums Ze was zeer eenzaam Zelfs praatte ze tegen het koperen doosje Dat op de schoorsteen stond Vijfhonderd Gulden hebben we samen gespaard Van onze AOW Voor onze begrafenis Ze sprak altijd in meervoudstermen Wij Maar ze was niemand anders dan zij Ze was zeer eenzaam Vaak stond ze voor 't keukenraampje Hunkerend Iedereen liep altijd voorbij Zonder omzien Dat ouwe wijf staa zeiden de buren De buren waren jong Ze belden niet aan Op die ene meneer na Die belde aan Die had aandacht voo Die wps vriendelijk Hij kwam van de Associatie tot Centralisatie en Coördinatie van de Belangen van de oudere generatie Ze moest lachen Deftige woorden Ze begreep er niets van Mevrouwtje, zei de meneer Dat hoeft ook niet Maar wanneer je nu 400 gulden missen kan Voor de Associatie tot Centralisatie Dan krijg je een obligatie Die^ over maar één jaartje 500 gulden waard is Dan heb je 100 Gulden verdiend Ze betaalde de meneer 400 Gulden Uit 't koperen doosje Ze kreeg een kwitantie Een mooie gedrukte kwitantie De obligatie zou over de post komen Ze ging staan wachten op de post Die kwam niet Die nooit komen zou Ze was zeer eenzaam Nou kunnen we ons niet meer laten Huilde ze tegen 't doosje Nou moeten we naar de bijstand, huilde ze Ik weet niet hoe, huilde ze Het doosje gaf geen antwoord. Leen de Zwart Ml spaar nu geld uit Deze koepelparaplu is niet al leen modieus maar ook prak tisch, want u blijft tot uw schou ders kurkdroog. Koepelparaplu met plastic be spanning in pasteltinten. Deze handige paraplu koopt u dit weekend voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze koepelparaplu's i een royaal mo- Géén tel. of schrift, bes Ibeukelsdijk 104 r-dam j telefoon 236575 Nu de inspraakgroepen hun eerste serie werkbijeenkomsten achter de rug hebben, krijgen de bewoners van Rijnmond de gelegenheid zich uit te spreken over vragen, die in de werkgroepen regelmatig naar voren kwamen. Ter verduidelijking nog even het volgende. Het Openbaar Lichaam Rijnmond heeft een belangrijke taak in het maken van een streekplan, dat voor een periode van 10 a 15 jaren de meest gewenste ruimtelijke ontwikkeling voor het gebied omschrijft en vastlegt in n;-f ~i„.. nog Qm een voorontwerp van dit plan. een definitief plan. Het gaat n Om de bewoners de gelegenheid te geven, betrokken te zijn bij de besluit vorming over het voorontwerp streek plan, is door de Werkgroep 2000 een inspraakprocedure opgezet. Hiervoor is een vorm van inspraak gekozen, waarin bewonersgroepen in kleine gespreks groepen zelf hun oordeel kunnen vor men over het voorontwerp-streekplan. De inspraakgroepen van bewoners uit het Rijnmondgebied omvatten zo'n 500 mensen en hebben de eerste resul taten van hun diskussie neergelegd in een doelstellingenverslag. Bij dit verslag zijn een aantal vragen gerezen, waarover de Werkgroep 2000 graag een bredere meningsvorming zou willen krijgen. Deze kan dan verwerkt worden in het eindverslag over de inspraakprocedure. Via deze wijze van inspraak kan men met de inspraak groepen invloed uitoefenen op de vast stelling van het Streekplan. Tevens wil de Werkgroep 2000 graag weten, wat men van inspraak vindt. Om de vragen goed te kunnen verwer ken, wordt verzocht ook enkele per soonlijke gegevens te willen invullen. U behoeft geen naam of adres in te vullen, zodat deze gegevens anoniem blijven. De resultaten van deze enquête worden zo spoedig mogelijk openbaar gemaakt en doorgespeeld naar de in spraakgroepen en het bestuur, opdat deze met uw mening rekening kunnen houden. U kunt de ingevulde vragenlijst onge- frankeerd toesturen aan: Antwoord nummer 2941, Rotterdam. Vakantie en Sociale verzekering Het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering heeft zojuist weer de geheel herziene folder „Vakantie en sociale verzekering" uitgegeven. In deze folder wordt er op gewezen dat wie zijn vakantie voorbereidt, er verstandig aan doet te overwegen of er op het terrein van de sociale verzekering nog iets te regelen valt. Vooral ziekenfondsverze kerden en zij die een uitkering ingevol ge de Ziektewet, de Wet op de arbeids ongeschiktheidsverzekering of de Werkloodheidswet ontvangen, kunnen daarmee voorkomen dat zij in hun belangen worden geschaad. De folder is gratis te verkrijgen bij het V.S.V., Rhijnspoorplein 1, Amsterdam. Alleen als het om wat grotere aantallen gaat, wordt een stuksprijs f. f 0,09 bere- De jaarlijkse nationale collecte voor de kinderbescherming van de SAKOR (Samenwerkende Kinderbescherming Organisaties) wordt gehouden op don derdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 Werkgroep 2000 reikt de bevolking van Rijnmond de hand om mee te denken over de toekomst van dit gebied. Het hoeft niet bij vingeropsteken te blijven, men kan de eigen mening op eenvoudige wijze aankruisen. Bevolkingsgroei Waar moet volgens U de toekom: ge bevolkingsgroei bij voorkeur w den opgevangen In bestaande (middel)grote plaatsen O 1 In nieuwe middelgrote plaatsen zo- Q 2 als bijvoorbeeld Helevoetsluis, Spij- ln kleine plaatsen Q 3 Zowel in grote als in kleine plaatsen Q 4 Buiten het Rijnmondgebied Q 5 W erkgelegenheid Gelijk m O 1 O 2 O 3 Verkeer en vervoer bij elkaar brengen, dan hoef je niet Meer en beter openbaar vervoer plus Q 2 O 3 :r en Q 4 Milieu Welke van de volgende maatregel: moeten volgens U worden genomt om de milieu-vervuiling door bedr ven in de Rijnmond teyen 14 Dwingende maatregelen voor een O 2 schoner produktie-proces Beperking van de produktie van O 3 bedrijven tijdens bepaalde weersom standigheden Boetes en/of vrijheidsstraffen opleg- Q 4 gen aan bedrijven die het milieu vervuilen. Woongebieden scheiden van q 5 gebieden waar bedrijven zijn die Recrea tie-voorzieningen Op welke afstand van Uw huis zou Dicht bij huis O 1 zieningen voor recreatie in de open- Binnen 1 kilometer van huis Q 2 Tussen 1 en 5 kilometer van huis 0 3 15 Tussen 5en 15 kilometer 04 Verder dan 15 kilometer O 5 Wilt U hieronder aangeven waarom U WEL of NIET mee wilt doen aan de inspraak rond het Streekplan Rijnmond? Niet De bewoners hebben toch niets te vertellen; je schept alleen maar illusies. O 16 Het bestuur beslist tocht; de inspraak verandert daar niets aan q 17 Het bestuur doet het goedq 18 Het is me veel te ingewikkeld; het interesseert me weinig; ik heb geen tijd Q 19 Ik ben tegen inspraak en medezeggenschapQ 2Q Reden: omdatn 71 Wel t Rijnmondgebied n zeggen krijgen O 26 O 27 O 28 O 29 O 30 O 31 O 1 O 2 37 0-19 jaarO 1 20-29 jaarO 2 30-39 jaarO 3 40-49 ]aarQ 4 50-59 jaar Q 5 60 jaar en ouderO 6 38 Voorne-Putten Q 1 IJsselmonde O 2 Rotterdam O 3 Rechter Maasoever-Oost O 4 O 5 Rechter Maa 39 Lager onderwijs Uitgebreid lager onde Semi-hoger en hoger O 2 O 3 O 4 Netto inkomen per maand tder dan f 650,- per maai >sen f 650,- en f 900,- isen f 900,- en f 1400, isen f 1400,- en f 2000, ■sen f 2000,- en f 3000, er dan f 3000,- per maan O 1 O 2 O 3 O 4 0 5 O 6 reekplan Rijnmond? Als U als woonplaats kiest: Rechter Maasoever-West betekent dat. dat U woont in Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen, Schiedam; Rechte'r Maas oever-Oost betekent dat, dat U woont in Rótterdam-Oost, (Ommoord, Lage land, Prinsenland, 's-Gravenland). Capelle a/d IJssel, Krimpen a/d IJssel; Rotterdam betekent dat dat U woont in het C entrum, West. Zuid, IJsselmonde, Hillegersberg Schiebroek, Kralingen, Overschie; IJsselmonde betekent dat dat U woont in Ridderkerk, Barendrecht, Rhoon, Poortugaal Hoogvliet; Voorne-Putten betekent dat dat U woont in Spijke- nisse, Hellevoetsluis, Brielle, Rozenburg e.a. Als U als onderwijs genoten hebt: Lager onderwijs betekent dat dat U de lagere school, huishoud school, L.T.S., e.d. hebt afgelopen; Uitgebreid lager onderwijs betekent dat dat U de MULO, MAVO, UTS, e.d. hebt afgelopen; Middelbaar onderwijs betekent dat dat U de HAVO Atheneum, HBS e.d. hebt afgelopen; Hoger en semi-hoger onderwijs betekent, dat dat U de HTS, Sociale Academie Universiteit hebt afgelopen. spaar nu geld uit Maak van uw tuin iets bijzon dersen dat dit niet duur hoeft te zijn, merkt u wel tij dens deze aanbieding. Ribes Alpinum, een vroegbloei- ende sierstruik, die op iedere grondsoort groeit, geschikt om in groepjes te planten. Potentilla (Ganzerik), de bloei tijd van deze plant begint in juni en eindigt in november. Uiter mate geschikt als heggeplant, als lage struik of als groep- Cornus (Kornoelje), een prach tige struik met in de winter donker purperrode twijgen met witte bloemen. Deze plant ver draagt goed schaduw en een vochtige bodem. 2e etage, deze 3 v s l.v.m. Goede Vrijdag géén koopavond. Géén re met certificaat inhoudende een garantie omtrent echtheid, kwaliteit, kleur hoogwit en waardevastheid bij inruil. Prijzen van 113.75 tot 4250.- laar nu geld uit Dit schuimvinyl is niet alleen bijna onverslijtbaar, maar bo vendien warmte- en geluidiso- lerend. P.V.C. schuimvinyl op textiel- basis met een fraaie struktuur (ook geschikt voor keuken en badkamer), 100 cm breed, koopt u nu bij ons voor iets meer dan vijf gulden per meter. Vanaf vrijdagmorgen 9 u kopen wij op de Ie etage dit P.V.C. schuimvinyl, 100 cm breed, in wel 10 kleuren v wit, crëme, groen, I oranje en lila, nu, per meter I

De Havenloods | 1973 | | pagina 17