Rotterdams slib voor bouwrijpmaken van Schiedam Noord 1795 College geeft voorkeur aan groenplan gemeente 1395 tsMü Besparing van 23 miljoen T.V. DEFEKT Programma Koninginnedag Paasdiensten in Groenoord Nieuwe Damlaan blijft afgesloten 9* 3. heer C. L. H. Winkelt SUBLIEME SERVICE DAF MINERVA NW MATHENESSERSTRAAT45 SCHIEDAM TEL. 26 06.63 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 19 APRIL 1973 De gemeente Schiedam wil met Rotterdam een overeenkomst aangaan voor de levering van minimaal 2 1/2 miljoen kubieke meter slib, afkomstig uit de Rotterdamse havens. De blubber uit de Rotterdamse havens zal in de komende jaren de grond in Schiedam-Noord bouwrijp moeten maken. Dit aanbod zal voor Schiedam een aanzienlijke besparing betekenen. Geschat wordt een voordeel van 23 miljoen in verhouding tot opspuiting met zand. Schiedam moet echter wel het zgn. rijpingsproces van de opgebrachte specie en de daarmee samenhangende werkzaamheden bekostigen. De kosten hiervan worden voorlopig geraamd op f 1.330.000,- inbegrepen de voorbe reidingen van het werk dat zich zal uitstrekken over de jaren juli 1973 tot 1977. Uit grondmechanische gegevens is ge bleken, dat in Schiedam-noord onge veer 5 jaar vóór met bebouwing wordt begonnen, met het opspuiten een aan vang moet worden gemaakt. Zoals bekend leveren de kosten van grond verwerving, opspuiting en de rentelast over deze onrendabele zettingsjaren een belangrijke bijdrage in de hoge - kosten van bouwrijpe grond. Gebleken is dat Rotterdam in staat zou zijn de opspuiting van gronden in Woudhoek en Spaland te verzorgen met baggerspecie uit de havens. Door niet in één laag tot de volle vereiste dikte op te spuiten, maar in lagen van 1 tot 1,50 meter en deze lagen telkens gedurende ongeveer 10 maanden te laten rijpen met een spe ciale begreppeling voor de'ontwate ring, wordt voorkomen, dat jarenlang een slecht ontwaterd modderpakket blijft liggen. De inklink gaat door deze methode sneller, terwijl toekomstige uit de Edisonstraat in Schiedam heeft een model gebouwd van het Schiedam- se stadhuis. Een karwei waar hij twee jaar aan heeft gewerkt. De heer Win kelman heeft een bijzondere liefde voor oude gebouwen in zijn woon plaats. Hij bouwt zijn model aan d hand ijan foto's. De heer Winkelman bij het model.gap het Zakken drUgersh u is je Subsidie voor jeugdwerk Het college van B.enW. heeft de Schiedamse raad opnieuw een voorstel gedaan over de subsidieregeling voor het bijzondere jeugdwerk. Aan de hand hiervan zal aan de Stichting Jeugdhaven Nieuwland, de Stichting Clubhuiswerk voor ongeorganiseerde jeugd, St. Joris Doele en de Katholieke Stichting voor sociaal culturele arbeid met ingang van 1 januari 1971 een jaarlijkse subsidie worden toegekend. Voor een en ander wordt een verhoog de subsidie aan de raad gevraagd van totaal f25.000,- over 1971 f30.000,- over 1972 en f 35.000,- voor 1973. spaar nu geld uil Heeft u weinig bagageruimte in uw autobespaar u dan veel moeite en ergenis bij het inladen van uw wagen als u op vakantie gaat en koop zo'n prachtige imperial. Solide imperial vervaardigd van naadloze buis (glanzend ver zinkt), verstelbaar van 1.05 tot 1.50 m. Deze imperial, (bagage oppervlak 80 x 105 cm), die op bijna alle auto's past, koopt u voor nog géén achttien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze solide,im- Ti. Goede Vrijdag géén koopavond. Géén tel. of schrift, best. HERVORMDE KERK: vrijdag 20 april: Grote kerk, 19.30 uur ds. S. Tijfnstra, H.A. Bethelkerk 19.30 uur ds. M. C. Baart H.A. Opstandingskerk 19.30 uur ds. D. J. Spaling, H.A. Aula, Pina splein, 19.30 uur ds. H. J. Groenewe- gen, H.A. KETHEL: vrijdag 20 april: Dorpskerk 19.30 uur ds. S. Gerbrandy, H.A. St. Martinuskerk 19.30 uur Ds. P. Magré, H.A. De Ark, 19.30 uur ds. J. Stolk, H.A. Huize Spaland, 16 uur ds. P. Magré, H.A. Zondag 22 april: Grote kerk 8 uur ds. M. C. Baart, Dienst van Schrift en Tafel, lOuurds. M. C. Baart, 17 uur ds. J. C. Stelwa gen, Delft. Bethelkerk 9 uur ds. A. D. Klaassen. Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spaling. Aula, 10 uur ds. S. Tijmstra. KETHEL: Dorpskerk 8.30 uur kinderdienst, 10 uur ds. S. Gerbrandy m.m.v. koperbla zers, 19 uur ZIE ARK. St. Martinus kerk 9.30 uur ds. P. Magré m.m.v. zondagsschool. De Ark, 17 uur Geza menlijke Paasdienst (zangdienst) m.m.v. koor. Zaterdag 21 april: De Ark, 23 uur Paasnachtwake, ds. P. Magré. Ned. Prot. Bond.: Westvest 10.30 uur Goede Vrijdag 19.30 uur en zondag 22 april 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Oud-Katholieke kerk, Dam 28, Pas toor F. Smit. 10.30 en 19.00 uur Evang.Luth.Gemeente. L. Nieuwstraat Goede Vrijdag 19.30 uur en zondag 10 uur ds. A. Steinhart. Leger des Heils, Lange. Ha«en 27, Leiding majoor G. Brinkman en It. J. Wittenbol, Samenkomst 10 en 19.30 uur dienst. Woensdagavond 20 uur: samenkomst. Apostolisch Genootschap, Lindeijer- straat 9.30 uur dienst. Chr. Geref. kerk, Warande 10 uur en 16.30 uur dienst. Gebedsaktie Schiedam. Iedere donder dagavond 19.30 uur in de kapel van de Broeders, Warande 155. Baptisten Gemeente, Warande 30 dienst 9.30 en 16.30 uur. Geref. kerk (Vrijgemaakt) Westvest 9.30 uur ds. J. W. Verhey, 16.30 uur ds. Comelissen. Geref.kerk (Vrijgemaakt) Schiedam - Overschie, gebruik gebouw Evang.- Unie, Oranjestraat, Goede Vrijdag 9 uur ds. R. K. Wigboldus zondag 8.15 uur dr. Wigboldus, 17 uur ds. A. Hordijk. Ned. Herv. Evangelisatie, gebouw Ire ne, Lange Haven, Goede Vrijdag 20 uur ds. A. v.Eijk uit Gouda, zondag 10 uur de heer D. Hartkamp uit Rotter dam, 17 uur Grote kerk ds. J. C. Stelwagen uit Delft, 2e paasdag Irene 10 uur ds. J. Hoek uit Katwijk. Zevende dags Adventisten, Lutherse kerk Westvest, zaterdag van 10 1 1 uur Bijbelstudie, 11-12 uur eredienst. Vier leden van het Schiedamse brand weerkorps zijn geslaags voor het rijks examen pompbediende. Het zijn de heren P. Boer, A. v.d Kruit, W. van Wijk en K. Zuidema. Zij werden door eigen instructeurs opgeleid. beplanting beter zal aanslaan en van grotere verscheidenheid kan zijn dan bij opspuiting met zand mogelijk is. In deze opspuiting zullen niet alleen de gronden bestemd voor bewonen, doch ook die bestemd voor stedelijke recrea tie (sportvelden e.d.) worden betrok ken en zo de voordelen hiervan kun nen genieten. Rotterdam heeft er ui teraard zelf belang bij haar havenspecie gedurende een aantal jaren, aanslui tend op haar opspuitingsschema in de Oost Abtspolder, kwijt te kunnen ra ken. Als voorwaarde heeft Rotterdam ge steld een minimum afname van 2.500.000 m3. Het slib wordt gratis geleverd (geen rentelast ook dus), ter wijl Rotterdam voorts de rente over de verwervingskosten van de opgespoten terreinen gedurende een bepaalde tijd voor haar rekening neemt. Een bespa ring van naar schatting 23 miljoen in verhouding tot opspuiting met zand voor rekening van Schiedam zal op deze wijze kunnen worden verkregen. WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF Gebr. de Veld RjjjH ST. LIDUINASTR. 78 A r»! SCHIEDAM LarJ TEL 26 86 38 ftSJ OFF. PHILIPS DEALER Kontaktavond van Helpt Elkander" Op vrijdag 27 april is er voor de leden van de oudervereniging Helpt El kander, Philadelphia en Voor het Zor genkind een kontaktavond in het dien stencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan, aanvang 20 uur. Op deze kontaktavond wordt het on derwerp „De geestelijk gehandicapte en de sexualiteit" behandeld. Het is de bedoeling in kleine gespreksgroepen een aantal vragen betreffende de sek sualiteit te bespreken. Als deskundige is uitgenodigd mevrouw I. Sanders, sociaal pedagoge. Pion „Stricklede" afgewezen De Schiedamse gemeenteraad heeft reeds eerder aandacht besteed aan de plannen voor een buurtpark bij de Vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan, Burg. Stoelemeijerlaan en de voormalige rk begraafplaats. Er bleken nogal wat meningsver schillen te zijn over dit plan „Stricklede". De bestudering van de planhert is nu afgerond en er liggen er twee op tafel: het Stricklede-plan en het groenplan van de dienst Gemeentewerken, waarin tevens rekening is gehouden met enkele positieve elementen uit het eerstgenoemde plan. Het college van B. en W. geeft de voorkeur aan het groenplan van de gemeentelijke dienst. Voor de uitvoering van het plan wordt een krediet gevraagd van f 168.000,-. Uitgangspunt van het plan Gemeentewerken is een park-indeling met een optimale gebruiks- en belevingswaarde voor de bewoners van de omliggende woonwijken. Hiertoe zijn in het plan gecreëerd beschuttende ruimten om de verschillende leeftijdsgroepen voldoende recreatieve mogelijkheden te bieden. Op dit punt verschilt dit plan essentieel met plan „Stricklede", waarin de ontspannings ruimten beperkt zijn door de te grote accentuering van de beplanting. De beplanting is zodanig van vorm, dat een goed wandel- en rustklimaat ontstaat zonder dat de „privacy" van A" U~J 1 de begane het flatgebouw omgeving. De uitvoering van het plan „Stricklede" moet worden ontraden, omdat de uitwerking ervan berust op een gedeeltelijk onjuiste interpretatie van zowel de uitgangsgegevens als het gebruik van natuurwetenschappelijk basismateriaal. spaar nu geld uil Dat wordt "snel-erbij-zijn" ge blazen, want U begrijpt natuur lijk zo wel dat stoelen voor der gelijke prijsjes supersnel uitver kocht zijn. Vouwfauteuils met beukehou- ten gelakte armleggers. De ve rend opgehangdn loper is er in twee uitvoeringen: een gestreep te loper of een gedessineerde loper (op schuim gestoffeerd). Deze plat opvouwbare fauteuils koopt U bij ons extra voordelig: Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage deze vouwfauteuils voor extra lage prijzen. bewoners grondverdieping gevaar loopt. Het park zelf zal het karakter krijgen van een buurtpark, dat van grote betekenis zal zijn voor vooral de aangrenzende woonwijk Schiedam- west, die zeer arm is aan openbaar groen en zelf door zijn compacte bebouwing daartoe geen mogelijkhe den biedt. Bij de ruimtelijke indeling van het plan Gemeentewerken is met dit aspect in het bijzonder rekening gehouden. Gesteld kan derhalve worden, dat het park, zoals door de dienst ontworpen, aanzienlijk zal kunnen bijdragen tot verbetering van het woon- en leefmilieu in deze De Stichting tot viering van gedenkdagen in Schiedam heeft het programma voor Koninginnedag bekend ge maakt. De festiviteiten beginnen al op zaterdag 28 april. Dan worden in de zeven stadswijken lampionoptochten gehouden. Medewerking bij de organisatie verlenen de wijk verenigingen. De start van de optochten vindt plaats om half negen. Muziekcorpsen en bands verlenen mede werking. Zaterdagavond zijn er verder oranjebals in het centrum de „Dukdalf" aan de Rijnstraat in Schiedam- Zuid en in boerderij „Landvreugd" aan de Sweelinck- singel in Groenoord. Op Koninginnedag begint de Schiedamse politie om half negen met een reveille door de stad. Om 9 uur is er de aubade in Kethel, georganiseerd door de Oranjevereniging in de wijk. 's Morgens worden er concerten gehouden in de bejaardencentra, zijn er sportwedstrijden op Harga en schietwedstrijden in de Koopmansbeurs, 's Middags worden er allerlei spelen georganiseerd in de wijken. Om 10 uur 's morgens geven de Schiedamse padvinders een demonstratie op het parkeerterrein Broersvest, op het Schuttersveld zijn ruiterwedstrijden van 14-16 uur. Door de rioleringswerkzaamheden gaat de gebruikelijke wielerronde niet door. Wel is er de Martinit-prestatieloop in het Hargapark ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van Martinit. Mogelijk wordt dit een jaarlijks evenement. De start is aan de Olympiaweg. Om half drie is er een speciale voorstelling voor de Schiedamse bejaarden, de organisatie is in handen van de 80-jarige heer Rosman. In het Passage Theater zal een cabaretgezelschap optreden, toegangsprijs is twee kwart jes Biljetten zijn verkrijgbaar bij de bejaardenbonden, de VVV en 's middags aan het theater. Tot slot van de festiviteiten is er 's avonds om half negen een taptoe op het parkeerterrein aan de Broersvest. Op Goede Vrijdagavond wordt er in de hervormde St. Martinuskerk aan de W. Andriessenlaan in Schiedam een dienst gehouden, aanvang 19.30 uur. Zater dag 21 april om 23 uur viert de Hervormde Gemeente een Paaswake- dienst in de Gereformeerde Kerk „De Ark". Het-kerkkoor „Groenoord" ver- Rondweg achter dorpskern Kethel Opnieuw is er een pand aan de Schie- damseweg in Kethel dichtgespijkerd, nadat het was ontruimd. Het pand is er één van de vier die moeten verdwijnen, om in de toekomst de aansluiting tussen het winkelcentrum, Bachplein, Zwaluwlaan en Schiedamseweg moge lijk te maken. Tot de te slopen panden behoort ook het gebouwtje, dat toen Kethel nog een zelfstandige gemeente was, als gemeentehuis dienst deed. Pogingen om het pand uit historisch oogpunt te behouden stuiten af op het maken van een behoorlijke aansluiting met het reeds bestaande winkelcen trum in Kethel. De Stichting Middenstandsbedrijf Ob jecten MBO te Amsterdam, die het project in handen heeft verwacht eind van dit jaar met de uitvoering van de plannen voor het nieuwe winkelcen trum te kunnen beginnen. In totaal zal het centrum 7000 m2 vloeropper vlakte krijgen. Om het verkeer over de smalle Schie damseweg te ontlasten, wordt een rondweg achter het dorpscentrum van Kethel aangelegd, waardoor het ook mogelijk zal zijn nog zoveel mogelijk van de oude dorpskern te behouden. spaar nu geld uit Een unieke aanbieding originele Amerikaanse corduroy jeans, waaruit het eigenlijke merk is verwijderd, omdat we ze nu zo spotgoedkoop verkopen. Corduroy pantalons in wel 10 goeie kleuren w.o. camel, oudrose, roest, lichtbeige, fel-oranje en marine. Deze mo derne broeken zijn er in alle maten, van junior (12/13 jaar) tot maat 54, nu voor nog géén veertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze moderne corduroy pantalons met een geweldige l.v.m. Goede Vrijdag géén koopavond. Géén tel. of schrift, best. Derde fase aanleg hoofdriool leent medewerking. Paaszondag 22 april zijn er de gewone kerkdiensten om 9.30 uur in de St. Martinuskerk, om 8.30 uur een jongerendienst, 12-1*4 jaar in het Schephuis, naast de Dorps-- kerk en om 10 uur in de Dorpskerk van Kethel met medewerking van ko perblazers. Verder 's middags om 17 uur in de gereformeerde kerk „De Ark" een zangdienst met medewerking van het kerkkoor van Kethel-Dorp. De hervormde wijkgemeente van Groenoord organiseert op dinsdag 24 april om 20 uur een gemeentevergade ring waar over het wel en wee van de gemeente zal worden gesproken in het volgende seizoen. De vergadering .wordt gehouden in „De Rank", Schie damseweg. Deze week is de Burg. van Haarenlaan bij het Nieuwlandplein weer voor het motorverkeer in beide richtingen vrij gegeven. Dit houdt in dat de z.g. 3e fase is ingegaan in de verkeersmaatre gelen in verband met het leggen van het nieuwe hoofdriool. De Nieuwe Damlaan voor wat betreft het gedeelte tussen het Nieuwlandplein en de Burg. Honnerlage Gretelaan blijft voorlopig nog afgesloten voor het motorverkeer in beide richtingen. De bouwtrein van zware machines, nodig voor het leggen van de grote rioolbuizen is snel over het afgesloten deel van de Burg. van Haarenlaan heengetrokken. Daarna is de diepe gegraven sleuf weer snel gedicht en voorzien van een bestrating van klin kers, als een tijdelijke voorziening. Met oneffenheden in het wegdek moet rekening worden gehouden. Eerst wan neer de ondergrond goed is gezet, zal het definitieve asfalt-wegdek worden aangebracht. Voor het .lokale verkeer tussen Schie- dam-Centrum en Groenoord/Kethel v.v. betekent de 3e fase dat de normale route, voorzover deze is gelegen buiten het nog steeds afgesloten deel van de Nieuwe Damlaan, kan worden herno men. De tijdelijke noodweg bij de spoorwegovergang in de Nieuwe Dam laan is niet langer nodig. Wat het openbaar vervoer betreft, de RET-bussen voor de lijnen 50 en 53 rijden weer de normale route, terwijl ook de tijdelijk buiten dienst gestelde halten weer in gebruik zijn. Alleen buslijn 54 blijft voorlopig nog de gewijzigde route volgen, zolang de Nieuwe Damlaan niet geheel gereed is. De Schiedamse stadsbeiaardier zal op tweede paasdag van 12-12.30 uur een concert geven op het carillon van de Grote Kerk. De afdeling Schiedam van D'66 zal bij de gemeenteraad een initiatiefvoorstel indienen, met betrekking tot de open baarheid van vergaderingen. Dit voor stel is in de woensdagavond 18 april gehouden maandelijkse openbare ver gadering van de fractie besproken. Ook de agendapunten van de dinsdag 24 april gehouden raadsvergadering wer den besproken. Op 1 april van dit jaar stonden bij het bureau Huisvesting Schiedam 4873 woningzoekenden ingeschreven. Gedu rende de maand maart konden 241 ingeschrevenen aan een woning wor den geholpen, onder wie 32 aanstaan de echtparen en 78 mensen die wel voldoende waren gehuisvest, maar om een andere reden een woning wensten en 27 die onvoldoende waren gehuis vest. Een groot aantal ingeschrevenen zijn bejaarden die een andere wonin gen behoeven. Het aanzien van de gereformeerde Ju- lianakerk aan de Burgemeester Knap- pertlaan is veranderd, aan de voorzijde is een glazen pui aangebracht. De Juiianakerk, die dateert uit 1932, heeft een grondige verbouwing onder gaan. Van de middelste van de drie galerijen in de kerk is een zaal ge maakt. de andere twee vormen de kerkruimte. De totale kosten van de verbouwing bedroegen 125.000. •paar nu geld uit U kunt wel nagaan als wij 2 jaar garantie geven op een vitra ge, dat de kwaliteit dan toch wel 100% moet zijn. Nu verkopen wij deze prachtige Garmanette loodbandstore, in 2 dessins en 3 hoogtes, met 2 jaar garantie, voor extra lage prijzen. 150 cm hoog^gg Vs C. 200 cm hoog no 250 cm hoog m qo 127» 4. dl Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de Ie etage deze Garmanette met loodband, in 2 dessins en 3 hoogtesnu met 2 jaar garantie. l.v.m. Goede Vrijdag géén koopavond. Géén rel, of sihrift. best. .1-11.Jl.l JJIJ.l'i'UU.B

De Havenloods | 1973 | | pagina 3