edelslager bou MAK OF ^Palthenette. 500 GR. 5.48 gratis garantiezegels hamlappen panklare schnitzels hamburgers 3stuks "I >25 FRANS HALSPLEIN 1 A ïormaPatura I Jeugdverzorging II Kostuumnaaien geldleningen ADMINISTRATIE ASSISTENTE Gezocht! monteurs of montageploegen echtpaar Geheel verzorgde Ha venloodsreizen Vier dagen Parijs Nieuwe persprijs: Zilveren buffel DE HAVENLOODS, DINSDAG 22 MEI 1973 100 GRAM 68 TONGEWORST 100 gram t 68 GEK. SPEK 100 gram 75 (PERSTUK CA. 100 GRAM Voor mannen met een gezond standpunt Voetklachten zijn erom ze te laten verdwijnen En dat gebeurt met Forma Naturaschoenen. Die geven elke voet, ook de moeilijkste, precies de steun die hij nodig heeft. Door de individueel aangepaste leestvorm, doordat elk detail wetenschappelijk is uit gebalanceerd. De ideale weg om moeiteloos door het leven 'te gaan. Voor mannen met sne, vermoeide voeten, mannen die veel moeten staan, mannen die gewoon hun voeten niet willen voelen. Forma Natura schoenen zijn bovendien modern en van echt leer. Vergeet niet dat er meer dan 50 jaar ervaring achter staat. Wij willen u graag deskundig adviseren Zie onze grote kollektie - ook in damesschoenen meer dan een halve eeuw voetgezondheids-specialist Rotterdam, W. de Withstraat 9, tel. 135737 A Scholengemeenscha p „De Starrenburg" Lager en middelbaar beroepsonderwijs voor jonge 2e HOGENBANWEG 111 - ROTTERDAM/OVERSCHIE Tel.: 010-15.78.83/15.74.72. Jongens en meisjes in het bezit van het diploma LHNO-T; LTO-T of MAVO kunnen zich opgeven voor de middel bare beroepsopleidingen van de scholengemeenschap: Inlichtingen dagelijks aan de scholengemeenschap of na telefonische afspraak, 2e Hogenbanweg 111 te Rotterdam/ Overschie. Tel. 010-157883/157472. auto caravan financiering Speciaal tarief alleen bij: Ass. en Financ. kantoor V3I1 GCT SDOGK Callenburgstr. 82, Vlaardingen Kantooruren van 9 -17.30 uur. Bel 010-344502 - 349094 Gans Transport B.V. OVERSEAS MARINE SERVISES Heeft mogelij'kheid tot plaatsing van Bij voorkeur in bezit van praktijkdiploma boek houden doch dit is geen vereiste. Leeftijd ca. 19/20 jaar. PROMENADEGAHAGE VAN BEETHOVENS/NGEL - VLAARDINGEN Eén van de grootste en modernste automobielbedrijven van Nederland vraagt voor haar filiaal Wijnstraat - Rotterdam (nabij Metro-station Beurs) eén telefoniste/typiste Opleiding op MAVO-niveau, met administratieve ervaring, die op een klein gezellig kantoor haar werkzaamheden, welke bestaan uit gevarieerd typewerk en het bedienen van een kleine, moderne telefooncentrale, zelfstandig en accuraat kan verrichten. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties sqhriftelijk aan ons bedrijf Wijnstraat 80-84 te Rotterdam of telefonisch - ook na 18.00 uur - onder nummer 010 -19 29'96 - Heer van der Hoeven. Wij zijn op zoek naar tenminste drie man, die op korte termijn beschik baar zijn voor het monteren van dak- en gevelplaten in metaal en kunststof. Enige ervaring op dit gebeid strekt tot aanbeveling Bel voor inlichtingen tussen 7 en 8 uur 's avonds 01821-1822, de heer Roodbot Th. J.L. van den Berg Beveka Combinatie B.V., Westvest 33, Schiedam. MAXIMAAL BEREIK VAN ADVERTENTIES TEGEN MINIMALE KOSTEN: VIA DE HAVENLOODS Wij zoeken voor een van onze Palthenettes in Rotter dam Zuid een Een Palthenette is een hypermoderne "reinigings supermarkt" van Palthe, waar kleding binner. een uur (voor weinig geld) gereinigd en geperst wordt. Zo'n Palthenette biedt een zeer zelfstandige en uitstekend gehonoreerde baan voor een aktief echtpaar. De taak van de vrouw is het helpen en'adviseren van de klanten, de man verzorgt de opmaak, achter de schermen. Voor een grondige opleiding wordt door ons gezorgd, ook voor wie het vak niet kent. In verband met de aard van het werk is het gewenst, dat het aan te stellen echpaar geen, alhans jonge, kinderen heeft. Voor sollicitaties of nadere inlichtingen:'afdeling per- soneelzaken, Palthe - Almelo, tel. 05490-61761. (van Palthe) INTERNATIONAAL VOLLEYTOURNOOI Op hemelvaartsdag en de daaropvol gende vrijdag en zaterdag vindt in Capelle aan den IJssel een internatio naal volleybaltoernooi plaats, waaraan verschillende teams uit Engeland, België, Duitsland, Zwitserland en Ne derland zullen deelnemen. De wedstrij den worden gespeeld in de sporthal Oostgaarde aan de Noorderbreedte en beginnen op donderdag en zaterdag om 10 uur en op vrijdag om J9 uur. Uperakoor Maasstad Het operakoor Maasstad kiest donder dag een nieuwe dirigent. Het koor, dat terugziet op een lange reeks uitvoerin gen, stond tot nu toe onder leiding van dirigent Nico Ringels. Ook Gerard Verhey is enkele jaren aan het koor verbonden geweest. De plannen van de Maasstad voor het komend seizoen staan nog niet hele maal vast. De samenstelling hangt voor een groot deel af van de nieuwe dirigent. Behalve naar een nieuwe dirigent kijkt de Maasstad ook uit naar nieuwe le den. Het koor repeteert iedere donder dagavond na 8 uur op de Pompenburg 4. Inlichtingen zijn ook te krijgen bij de voorzitster, mevrouw Heerema, tel. 187437 of (na 8 uur) 165200. Het Evangelisatiecomité Rotterdam organiseert een „ouderwetse" evangeli satiesamenkomst, die zal plaats hebben op donderdagavond 24 mei 1973 20.00 uur in de kerk „Het Nieuwe Verbond" aan de Jagerslaan in Rotter dam-Zuid. Spreker ds. T. Harder, chr. geref. predikant in Rozenburg. Mede werking verlenen de Nebo-Cantorij van de chr. geref. kerk van Rotterdam zuid, de New Covenant Singers, alsme de het koor van de Baptisten Gemeen te van Rotterdam-zuid. 111 11 l 111 11111 111 IJ IJL! I 1 111 Vorige week meerde het m.s. Aristote- les, met 6000 ton bauxiet aan boord af in de Vulkaanhaven Maassluis bij Fr. Swartouw. De Aristoteles maakte deze reis in tijdcharter voor de Surinaamse Scheepvaartmaatschappij te Paramari bo. Dit is de eerste maal in de geschie denis dat bauxiet van Surinaamse bo dem onder eigen vlag over de oceaan i werd vervoerd. Een dagje uit op Hemelvaartsdag Voor f37,50 maken wij op Hemel vaartsdag een vraagtekenreis met bus en boot (2 uur varen) door een koste lijk deel van ons land. Koffie; koffieta fel en uitgebreid diner inbegrepen. U dient tijdig op de volgende opstap plaatsen aanwezig te zijn: Vlaardingen, Visbank bij het WV-kantoor om 8.30 uur; Schiedam, VVV-gebouw Tuinlaan om 8.45 uur en Rotterdam, Westblaak tegenover Operant^opi 9 uur. BOÊKINGEN Voor deze reis kan op de vofgm- de adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor Prins Hendrikkade 14, tel. 010- 132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- 341071; Krimpen a.d.IJssel, Veld en Beemd 25, tel. 01807- 6899. Bij de agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nw. Binnenweg 456—460; Magazijn De Bokser, Zwaanshals 245; Boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128; Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan: 83. In Schiedam; Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle a.d. IJssel: Boekhandel Bokhorst, De Koperwiek 61-63. Oranjevereniging viert jubileum Veertig jaar geleden werd op 31 mei 1933 de Rotterdamse Christelijke Oranje Vereniging opgericht als tegen hanger voor het toen steeds meer opkomend nationaal-socialisme. Uiter aard gaat dit jubileum niet ongemerkt voorbij en daarom is er op 23 mei een grote feestavond georganiseerd in de grote zaal van gebouw Atrium, Karei Doormanstraat 143, aanvang kwart voor acht. Voor de pauze is er het optreden van de Slagsingers en het Combo Youg Religions. Als feestredenaar tredt op overste C.M. Graafstal uit Ermelo, terwijl daarna jde Spelbrekers optreden met Herman Teunissen op het ham mondorgel. De conferencier/snelteke naar Frans Eikhof zal alles presente ren. Kaarten voor deze avond (incl. consumpties) zijn a f.2,50 des avonds aap de zaal verkrijgbaar. Vier dagen BoppanI aan de Rijn Van 25 juni tot en met 28 juni maken we weer een geheel verzorgde vierdaag se reis per luxe touringcar langs de Rijn. Tijdens deze reis zullen wij loge ren in het eerste klas hotel „Bellevue", dat aan de Rijnboulevard van het plaatsje Boppard gelegen is. Niet alleen het verblijf in dit hotel, maar ook de boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, de koffieta fels op heen- en terugweg, en het afscheidsdiner in Arnhem, zijn een boeking voor deze reis meer dan waard. De prijs voor deze reis bedraagt f. 225,- per persoon (1-persoonska- mer f. 17,50 toeslag) en is inclusief logies en maaltijden in het hotel, de maaltijden op heen- en terugweg, het boottochtje op de Rijn en alle in onderstaand programma opgenomen rondritten. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (tegenover Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) naar Heerlen, waar in het Grand Hotel een koffietafel gereed zal staan. Na deze koffietafel via Keulen, Bonn naar Koblenz. In Koblenz theepauze. Na deze theepauze blijven wij de Rijnoe ver volgen om via Koblenz in Boppard te arriveren. Aankomst in het hotel circa 16.00 uur. Diner in Hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 10.00 uur gaan wij per luxe rijnboot stroomopwaarts naar het plaatsje St. fearshausen. In dit plaatsje staat onze touringcar op u te wachten om u naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar u een sprookjesachtig uitzicht heeft op de Rijn en de LoreleL In het Kosmotel Lorelei wordt de warme lunch ge bruikt. Daarna een rit door het Tau nusgebergte naar Rüdesheim. Hierna rijden wij terug naar ons hotel. Diner in het hotel en 's avonds vrij. 3e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 9.15 uur vertrek voor een tocht naar Bad Ems'. Lunch in hotel, 's Mid dags vrij. Diner in hotel en 's avonds 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.15 uur naar Koblenz, Sinzig, Bad Neuenahr naar het Ahrdal. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden we van Keulen (koffietafel) naar Arnhem, waar in hotel Haarhuis het afscheidsdi ner gereed staat. Hierna vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 22.30 uur zullen arriveren. Van 1 juli tot en met 4 juli maken wij weer een toer naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden ge bruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien: wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gele genheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is er steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f. 225,- per persoon (éénpersoonska- iper f. 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, kof fietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner te Gorkum. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) via Breda (koffiepauze) Antwerpen, Gent, Kortrijk waar in Restaurant Frangaise een uitgebreide koffietafel genuttigd zal worden. Ver volgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 17 uur. Diner 19.00 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre,SacréCo'eur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke «tukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, de Madeleine, Arc de Tromphe, Palais de Chaillots, Eifelto- ren, Panthéon en Graf van Napoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. Langs de boekenstalle tjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Livre en de Concier- gerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles, waar bij wij dwars door het Bois de Boulog ne zullen rijden en waarbij u -de gele genheid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelzalen le be zichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar motel Gorkum voor het afscheidsdiner. Te rug in Rotterdam 21.00 - 22.00 uur BOEKINGEN: Voor deze reizen kan op de volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor Prins Hendrikkade 14 tel. 010- 132170. Op de bijkantoren Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- 341071; Krimpen a.d. IJssel, Veld en Beemd 25, teL 01807- 6899. Bjj de agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nw. Binnenweg 456-460; Magazijn De Bok ser, Zwaanshals 245Boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; Boek handel Bokhorst, Peppelweg 128: Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83. In Schiedam: Boekhandel Hanou Hoogstraat 50. In Capelle a.d. IJssel: Boekhandel Bokhorst, De Koperwie 1 61-63. ff WSÊÊÈÊÊm Ter gelegenheid van de 15e Pasar Malani Den Haag (van 25 juni t/m 1 juli a.s.) heeft de stichting Tong Tong een jaarlijkse journalistieke prijs, de „Zilveren Buffel", ingesteld voor het beste - in het voorafgaande jaar gepu bliceerde - Nederlandstalige artikel over de ontwikkelingssamenwerking. Deze persprijs bestaat uit een zilveren legpenning waarop een gestyleerde buffelkop staat afgebeeld, en een be- dVag 1'. 1.500,-. In aanmerking voor mededinging naar de „Zilveren Buffel" komen Neder landstalige artikelen in 1972 gepubli ceerd in regelmatig verschijnende pe riodieken (dag-, week-, maand- en kwartaalbladen). De artikelen dienen een informatief en/of opiniërend ka rakter te hebben, en gericht te zijn op een „breed" publiek. Artikelen kun nen door de auteurs zelf of door hun hoofdredactie voor mededinging wor den ingezonden. Bovendien staat het de jury vrij niet-ingezonden artikelen voor de prijs in aanmerking te laten komen. De heren ir. F. Deeleman (secretaris generaal van het Koninklijk Instituut voor de Tropen), J. Folkertsma (hoofdredacteur van Elseviers Week blad) en mr. L. P. J. Mazairac (hoofd voorlichtingsdienst Ontwikkelingssa menwerking) hebben in de jury zitting. De „Zilveren Buffel" zal voor de eerste maal worden uitgereikt op 25 juni tijdens de opening van de 15e Pasai Malam Den Haag in de Houtrusthallen De inzendtermijn sluit op 15 juni. Inzendingen aan de secretaris van de jury, de heer R. de Riemer, p/a Stich ting Tong Tong, Lange Voorhout 25 B, Den Haag. Het Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht heeft besloten een subsidie tc verstrekken aan de speeltuinvereniging De Kievit te Berkel. Mede dank zij deze subsidie van 10.000 gulden is de bouw en inrichting van een zwembad mogelijk geworden. Het Nationaal Jeugd Fonds in Utrecht heeft een subsidie van 2000 gulden gegeven aan de speeltuinvereni ging Tarwewijk te Rotterdam ten be hoeve van de jeugdbibliotheek. Dank «jj deze subsidie zal het voor deze vereniging mogelijk zijn de oude boe ken in de bibliotheek te vervangen. De schaakvereniging R.S.R.-Ivoren Toren bekend door het traditionele Nieuwjaarstournooi, is sinds 1 mei gevestigd in Wijkcentrum Middelland le Middellandstraat 103. De cluba vond is, op enige avonden in juni na op vrijdag. Belangstellenden zijn van harn welkom.

De Havenloods | 1973 | | pagina 2