rotterdams phi/h^onisch orkesf de Doelen is er voor iedereen! 1 Geen dure woorden over een imposant cultuurpaleis want de Doelen is er gewoon voor iedereen. Daarvan is het Rotterdams Philharmonisch Orkest uitgegaan bij het vaststellen van een breed geschakeerd programma, waarin elke liefhebber voldoende van zijn gading vindt. Ook het verouderde begrip drempelvrees heeft afgedaan. Immers de Doelen kent geen drempels en elke bezoeker is welkom. Bent u Kralinger of Feyenoorder, wilt u in spijkerbroek gaan of in 't lang, het mag allemaal en niets staat u in de weg om nu een seizoen lang met het R. Ph. O. op te trekken. Er zijn vele keuze-mogelijkheden, daarvoor verwijzen wij u naar de andere kant van deze pagina. Op overzichtelijke wijze zijn daar de programma's van de verschillende series vermeld. ABCDCWEXZ Wij werken met een vreemd alfabet. Voor de duizenden trouwe abonnees van het orkest is het 'ABCDCWEXZ' geen geheimtaal meer. Het is de lettercombinatie waarmee de zeven verschillende abonnementsseries worden aangeduid. Serie A bestaat uit 12 vrijdagavondconcerten, de zes overige series uit zeven concerten respectievelijk op zondagmiddag (B)dinsdag- (CD)woensdag- (CW)en donderdagavond (E, X en Z). Om bezoekers niet in verwarring te brengen heeft Edo de Waart als artistiek leider een differentiëring in de verschillende series aangebracht waardoor deze reeksen een eigen karakter meekregen. Globaal is de indeling dit jaar als volgt: De dinsdag-woensdagseries (CD en CW) bevatten geen moderne muziek; serie E (donderdag) gaat niet verder dan Bartók; de vrijdagserie (A), de zondagmiddag (B) en de X-serie op donderdag bevatten wat meer laat-romantische ervvroeg-moderne muziek, terwijl serie Z (donderdag) in bijna elk programma een modern werk brengt. Daarnaast zijn er nog de knaak- en promenadeconcerten die het gehele programma een duidelijk all-round karakter geven. Lorin Maazel Claudio Arrau Waarom een abonnement? Uiteraard is een abonnement veel voordeliger. Uw plaats blijft het gehele seizoen voor u gereserveerd. Om aan een goede plaats in de zaal te komen hoeft u echter niet veel moeite te doen, want de Doelen heeft geen slechte plaatsen. Maar als u speciale wensen heeft dan kunt u als abonnee op onze medewerking rekenen. Want als u erop staat het gezicht van de dirigent te zien of de pianosolist op zijn handen te kijken, dan kan dat vast wel. Kijkt u eens naar de prijzen op deze pagina dan kunt u zelf uw voordeel berekenen. Edo de Waart, dirigent en artistiek leider Dirigent zijn is voor hem niets nieuws. Nadat hij zijn muzikale loopbaan als hoboïst was begonnen, eerst in het Kunstmaandorkest en daarna in het Concertgebouworkest, fascineerde die mysterieuze plaats'op de bok' hem al gauw. Hij nam directielessen bij de'ervaren Jaap Spaanderman, was deelnemer aan de jaarlijkse dirigentencursus van de Nederlandse Radio Unie en besloot in 1964 zijn geluk te beproeven in New York, waar ieder jaar de jonge talentvolle dirigenten van de wereld hun krachten meten in het Dlmitrl Mitropoulos Concours. Hij behaalde er meteen een eerste prijs en werd door Leonard Bernstein uitgekozen om hem een jaar bij de New York Philharmonic te assisteren. Terug in Nederland wachtte hem een assistentschap bij het Concertgebouworkest, maar intussen had men ook in Rotterdam behoefte aan een jonge Nederlander. Zo kreeg Edo de Waart, 26 jaar oud, In 1967 zijn eerste aanstelling bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Het volgende jaar werd Jean Fournet aangezocht om de artistieke leiding van het orkest op zich te nemen en vijf jaar lang werkten beide dirigenten ieder op hun eigen wijze aan de verdere opbouw van het orkest, dat in binnen- en buitenland zijn reputatie snel zag groeien. Nu Is het dan zover dat Edo de Waart het roer alleen in handen krijgt eh het artistiek gezicht van het Rotterdams Philharmonisch Orkest gaat bepalen. Een zware taak, zeer zeker, maar één die vele van zijn generatiegenoten hem benijden. Begrijpelijk: welke jonge dirigent zou niet graag de beschikking hebben over een schitterende zaal en een eerste klas orkest van 110 veelal Jonge en amblteuze musici? Knaak- en Promenadeconcerten Onze Knaak- en Promenadeconcerten van respectievelijk zeer moderne en zeer populaire muziek worden niet in abonnement verkocht. m De Knaakconcerten vinden plaats op de vrijdagen en zaterdagen omstreeks middernacht in de hal van de Doelen. Voor één rijksdaalder zit u op een stoel of op een voetbalkussentje. Van de zeven concerten die voor het aanstaande seizoen zijn vastgesteld (15 september, 19 oktober, 30 november, 5 januari 9 februari, 8 maart en 26 april) worden drie door ensembles uit het R. Ph. O. verzorgd en vier door musici van buitenaf: vast staan nu het virtuoze Contemporary Chamber Ensemble uit New York, les Percussions de Strasbourg met de drie piano-spelende broers Kontarsky en de finalisten van het Gaudeamus Vertolkers concours voor nieuwe muziek. De Promenadeconcerten worden in de grote zaal gegeven. Er zijn er dit seizoen elf en de meest opvallende daaronder zijn de beide concerten, die op 21 en 22 december door dirigent Willi Boskovsky geleid zullen worden. Dat wordt dan een voorproefje van het nieuwjaarsconcert dat hij een week later in Wenen geeft en dat door de Eurovisie zal worden uitgezonden. En wat dacht u van Mies Bouwman als vertelster in Peter en de Wolf (13 oktober)? ooit is vandaag onder de jongste generatie talent in overvloed te vinden, zoals bij de nu in Israël wonende Russische dirigent Joeri Aronowitsj, de in Rotterdam al bekende pianist Radu Lupu, de violisten Mayumi Fujikawa, Kyung-Wha Chung en niet te vergeten onze landgenoten Vera Beths en R.Ph.O.'s eigen concertmeesters Gébor Radnai en Gerard Hettema. Grote (on)bekenden Hoog artistiek niveau is de voor naamste maatstaf die het R.Ph.O. bij de keuze van gastdirigenten en solisten aanlegt. Garanties hiervoor bieden natuurlijk de welbekende namen als die van de dirigenten Ferdinand Leitner en Lorin Maazel, de pianisten Vladimir Ashkenazy en Claudio Arrau, de violisten David Oistrach en Henryk Szeryng. Maar meer dan Schriftelijke bestellingen door middel van het onderstaand antwoordformulier, dat in een ongefrankeerde envelop kan worden verzonden. Adres: Antwoord nummer 640, Rotterdam. Plaatsbespreking geschiedt strikt in volgorde van ontvangst van de bestellingen. Betaling Gelieve niet tot betaling over te gaan alvorens een rekening is ontvangen. Het tijdstip van binnenkomst van de bestellingen is bepalend voor de afwikkeling van de aanvragen, niet devdatum van betaling. N.B. ZIJ, die voor het seizoen 1973/1974 reeds een schriftelijke bestelling hebben ingezonden, behoeven hun bestelling niet te herhalen. Kassaverkoop en de daarbij behorende plaats bespreking beginnen op 1 augustus aan de kassa-van de Doelen, Schouwburgplein 50, tel. 132490. Reductie-abonnementen inde series B, CD, CW, E, X,Z, (parterre ll-ring DJ-tribune I) zijn verkrijgbaarvoor65+, studenten, CJP, en door hun ouders begeleide kinderen beneden 16 jaar. Deze abonnementen zijn strikt persoonlijk en worden slechts verstrekt tegen overlegging van de nodige legitimatie (65+-paspoort, bewijs van inschrijving aan een instituut voor hoger onderwijs, conservatorium, academie voor beeldende kunsten en technische wetenschappen e.d., cultureel jongerenpaspoort) en moeten worden voorzien van een pasfoto. Deze regeling geldt in het algemeen niet voor avondcursisten. serie A12 vrijdagavonden 65.- orgelring FG f 80.-* ring EH-tribune II 115.- parterre ll-ring DJ-tribune I 150.- parterre l-ring ABCKLM 165.- loge Losse kaarten 16.- en 11.- Indien voorradig ook abonnementen in halve series f 45.- A1:5/10,2/11,14/12,1/2,1/3,19/4 A2:19/10,30/11,11/1,15/2,15/3,3/5 serie B 7 zondagmiddagen serie E 7 donderdagavonden serie X 7 donderdagavonden serie Z 7 donderdagavonden ƒ27.50 orgelring FG 37.50 ring EH-tribune II 52.50 parterre II - ring DJ-tribune I 32.50 reductie-abonnement f 67.50 parterre l-ring ABCKLM 77.50 loge Losse kaarten 13.- en 9.- N.B. Serie E, parterre l-ring ABCKLM, zijn na de verschijning van de voorlopige prospectus al voor het overgrote deel verkocht. serie CD/CW 7 dinsdag-en 7 woensdagavonden ƒ22.50 orgelring FG ƒ32.50 ring EH-tribuneII ƒ45.- parterre ll-ring DJ-tribune I 27.50 reductie-abonnement f 57.50 parterre l-ring ABCKLM 67.50 loge Losse kaarten 11.- en 7.50 Alle prijzen inclusief plaatsbespreken en garderobe (verplicht) bestelformulier kleurpagina Vindt u de kleurpagina leuk? Dan kunt u een nieuw exemplaar op nog beter papier aanvragen door dit formulier in te vullen en het in een gesloten ongefrankeerde envelop, gericht aan Antwoordnummer 640 Rotterdam te sturen. ondergetekende adres woonplaats verzoekt toezending van handtekening exemplaren van de R.Ph.O. pagina. bestelformulier abonnementen 73/74 geeft de voorkeur aan plaats O 3 loge parterre 1 ring A parterre II tribune I tribune II ring orgelring F orgelring G Opzénden in envelop zonder postzegel bespreken in: ring B ring D ring H aan Antwoordnummer 640, Rotterdam. eventueel in t ring C ring J (2e keus) 2 5 ring K ring L ondergetekende wenst reservering van ab. serie A ring M adres ID a 165.- 150.- 115.- 80.- 65.-- woonplaats ab. serie B O 77.50 67.50 52.50 37.50 27.50 ab. serie CD a 67.50 57.50 j 45.- 32.50 22.50 telefoon thuis overdag ab. serie CW 67.50 57.50 45.- 32.50 22.50 ab. serie E 77.50 67.50 52.50 37.50 27.50 handtekening ,ab. serie X 77.50 67.50 52.50 37.50 27.50 ab. serie Z 77.50 67.50 52.50 37.50 27.50 ab. halve serie al/a II 45.- reductie ab. serie CD/CW 27.50 reductie ab. s serie B/E/X/Z I 32.50

De Havenloods | 1973 | | pagina 31