„Jeugdland" dit jaar in en rond de Ahoy Zorgeloos met Havenloods op stap in luxe toerbus Raadsleden kijken bij B en W binnen Piggelmee in Blijdorp Vijf verzorgde dagen in groots Londen Bevordering migratie naar het noorden Met Andere Woorden P- m DE HAVENLOODS, DINSDAG 5 JUNI 197 o 23-500 Van 16 tot en met 10 augustus wordt in en rond de Ahoy' het vakantiebestedingsevenement „Jeugdland" gehouden. Voor de vijftiende keer organiseert de Rotterdamse Stichting voor Lichamelijke opvoeding dit fes tijn voor kinderen van 5 tot '15 jaar. Geschat wordt dat 50 i 60.000 kinderen dit jaar een Le- zoek brengen aan „Jeugdland" om deel te nemen aan de 80 georganiseerde activiteiten. Rede nen om het jeugdfestijn in de Ahoy te houden zijn onder meer de goed en bereikbaarheid van de Anoy' en het feit dat kinderen redelijk veilig alleen naar Jeugd land kunnen gaan. Iedere werkdag (niet op zaterdag en zondag) zal Jeugdland vier weken lang geopend zijn van 9.30 uiir tot 16.30 uur. Voor een bezoek betaalt men f 1,50. Het komt vaak voor dat kinde ren meer dagen willen genieten en dan is er ue mogelijkheid om een vijfbezoe- kenkaart te kopen, die f 5,50 kost. Het gesjouw met boterhammen en melk of limonade is overbodig, want voor f 1,50 is er een consumptiekaart te koop, die recht geeft op zes consump ties, waaronder krentebollen, melk en limonade. Honderdveertig leiders en leidsters, geselecteerd uit studenten van het middelbaar en hoger onderwijs, zorgen ervoor dat de kinderen goed worden opgevangen. Handenarbeid In de Maas- en Schiehal en een gedeel te van de IJsselhal van Ahoy worden vijftig stand gebouwd. Er kan worden geboetseerd en men kan er kijken naar een demonstratie van het pottenbak ken. De veiling Berkel-Rodenrijs zorgt met doorgedraaide bloemen voor vol doende materiaal bij het bloemschik ken. Het Historisch Museum, de Roteb en de Schooladviesdienst krijgen ruim te voor demonstratie en voorlichting. In de „Radio-Modern"-discobar wordt een speciale Jeugdland-toptien samen gesteld en en de allerkleinsten kunnen luisteren naar sprookjesplaten. Het bijbrengen van milieuhygiëne is de Drinkwaterleiding wel toevertrouwd. In de Maashal staan 25 handenarbeid- stands opgesteld. Dat brengt vele mogelijkheden voor de doe-het-zelvers onder de kinderen. Zij kunnen er een duikelaartje maken of een Calimero- mascotte, een collage, een ceintuur, of papieren bloemen. Er kan worden een geëmailleerd, genaaid, geborduurd en een fles geverfd. Het maken van slin gers zal de jeugd best bevallen evenals het vervaardigen van een lampion, ten mobile of een ding-dong. Weven, het rijgen van kralen, het werken met touw en natuurprodukten en nog veel meer behoort allemaal tot de Jeugd landmogelijkheden. Dagelijks zullen groepen kinderen een brok theater presenteren als resultaat van een dag intensief bezig zijn met muziek, toneel, beweging en beeldende kunst. Compositie Onder leiding van Annet Reijpert, als docente in de expressievakken verbon den aan scholen voor nijverheidsonder wijs, en de applicatiecursus voor leer krachten uit het lager onderwijs, zullen de jeugdlandbezoekertjes op een dage lijks wisselend thema een verhaal bedenken, dat wordt gerepeteerd, ter wijl andere kinderen er op eenvoudige muziekinstrumenten muziek bij „componeren", de decors en costuums vervaardigen dan wel zelf bedachte bijpassende dansjes fantaseren, 's Middags wordt het resultaat aan de medebezoekertjes getoond, waarbij de toeschouwers na de presentatie de gelegenheid krijgen het ook eens te proberen. Op maandag-, woensdag- en donder dagochtend nemen beroepsartiesten bezit van het theater. Een voorstelling van Dik Trom door Martin Vinjee's Jeugdamusement, maar ook eigentijdse problematiek in het programma Tom bola van Tom de Graaf, die als dé Scapinofiguur grote bekendheid ver wierf bij het jeugdig publiek. Jeugd- variété, poppenkast, jeugdcircus, acro batiek. Het staat allemaal op het jeugd landmenu. Vanzelfsprekend zullen ook bekende t.v.-artiesten aanwezig zijn, zoals Paulus uit het befaamde KRO- programma „Oebele". Het jeugdlandtheater is ook de plaats, waar de resultaten van nijvere zelf werkzaamheid worden getoond. Zo is er de wekelijkse modeshow en niet te vergeten het songfestival. Kindercircus Het buitenexpositieterrein rond de tentoonstellingshallen krijgt meer dan twintig dagelijkse attracties te verwer ken. Hier kan sport en spel worden bedreven en er kan daarbij gekozen worden uit ondermeer badminton, volleybal, crocket, hinkelperken, doel- schieten, rolschaatsen en jeu de boule. Fierljeppen (polsstok springen over een sloot) is uiteraard, pa het geweldi ge succes tijdens Jeugdland '72, niet vergeten. De kinderen kunnen ook Als je een bloemstukkie maakt, zijn er natuurlijk weer meiden die het beter kunnen. varen in electrisch aangedreven bootjes en het spuiten met water is van oudsher een bezigheid waartoe de jeugd zich wel aangetrokken voelt. Ook de kinderboerderij is present en naast het aanleggen van tuintjes wordt er speciaal aandacht geschonken aan „flora in flatgebouwen". De gemeentepolitie zal zorgen voor een verkeerstuin, die zowel binnen als buiten is aangelegd. Een speciale attractie is de bouw van zeepkisten. In samenwerking met het jeugdtijdschrift „Sjors" wordt waarschijnlijk deelgeno men aan een rfationale wedstrijd in het bouwen van zeepkisten. Het kindercircus Hoepla komt met een geheel nieuw programma. Scouting Rotterdam geeft demonstraties in het bouwen van bruggen. De laatste twee Jeugdland-welten kan er gorden gere- denop een twintigtal ponïesMengiïge WifciSKl; bouwen huttendarp. De raadsleden van de gemeente Dron- ten wonen ieder drie weken lang de vergaderingen van het college van bur gemeester en wethouders bij en kun nen zo al het werk van het college op de voet volgen. Het is een middel om ieder raadslid dat dit wil in de gelegen heid te stellen zich intern te oriënte ren. Zo in de dagelijkse gang van zaken te worden betrokken en in staat te zijn ook het ambtelijk apparaat van dicht bij gade te slaan, zal het raadslid een beter inzicht verschaffen in de be stuurspraktijk. Dronten bestaat als zelfstandige ge meente p^s één jaar, is nog niet bij een provincie ingedeeld en valt wat het hoger toezicht betreft nog direct onder het ministerie van Binnenlandse Za ken. Onderwijs-wethouders willen naar minister De wethouders van onderwijs van de steden Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Rotterdam, willen in juni over „enkele brandende vraagstukken" spreken met de nieuwe minister van onderwijs en wetenschappen, prof. dr. J. A. van Kemenade. Namens zijn drie collega's in de andere steden heeft de Rotterdamse wethou der, drs, J. G. van der ploeg, zich hierover tot de minister gewend. Bij de „brandepde vraagstukken", zo schrijft hij aan de minister, „behoren in elk geval: integratie van basis- en. kleuteronderwijs, het inzetten van bo ventallige onderwijzers in de oude stadswijken en in situaties waarin ex perimenten plaatsvinden, de subsidië ring van schooladviesdiensten, en de «cholenbouw". GROTE VEILING TE OVERSCHIE 8 JUNI A-s- AANVANG 19.30 UUR ZAL IN ZAAL: MUSICA, DE LUGT 17 erkend veilinghoudeisbedtijf Amstelveen, fa. M. Pijp* waarder J. Klootwijk uit Rotterdam een partij goedere verkopen, waaronder nieuwe: CASSETTE RECORDERS DRAAGBARE RADIO'S ZAANSE KLOKKEN BANDRECORDERS WANDORNAMENTEN GOUDEN SIERADEN, W.O. GOUDEN DAMES- EN HERENHORLOGES en wat verder ter tafel ral worden'gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.30 uur. deren to? 18* OtTuur partieulieren be8tiat de gelegenheid tot het inbrengen van goe- In het museum Van de Rotterdamse Diergaarde is voor het zomerseizoen een „Piggelmee" tentoonstelling inge richt: Het verhaal over een visser en zijn wonderbaarlijkste vangst (Het to vervisje) is terug te voeren naar een eeuwenoud Japans volksverhaal dat later door Hans Christian Andersen (1805-1875) een eigentijdse bewer king kreeg. Het verhaal werd in 1915 voor Van Nelle berijmd floor J. C. Steenhuizen (pseudoniem Leopold), die indertijd in dienst was als vertegen woordiger. In de huidige tijd vol (jeugd) sentiment heeft Van Nelle de figuur van Piggel mee nieuw leven ingeblazen. In meer dan een halve eeuw zijn er ruim een miljoen exemplaren van het Piggelmee- boek „Het Tovervisje" uitgegeven. Ter gelegenheid van deze „Piggelmee" ten toonstelling is er deze week een nieu we heruitgave verschenen van het boek je „Hoe Piggelmee groot werd". De kleurige tekeningen van deze uitgave zijn eveneens in het museum te zien. Op deze tentoonstelling vindt men Piggelmee omgeven door dieren en dingen, die hij met zijn vrouwtje in bos en duin tegenkwam. Zolang de voorraad strekt, zal aan ieder kind, dat deze tentoonstelling bezoekt een Piggelmee-stcker worden uitgereikt. De „Piggelmee" tentoon stelling duurt tot 15 augustus en is elke dag, dus ook op zondag, geopend van 9 tot 17 uur. Tot voor kort wat het een grote toer om de hoeven van de zebra's gekapt te krijgen. Eerst moest de zebra zich door enige stevige kerels laten overmannen, daarna werd hii in een kist met uit- Van woensdag 13 juni tot en met zondag 17 juni organiseert De Haven loods een geheel verzorgde vijfdaagse reis naar Londen. Tijdens deze vijf daagse reis zorgen wij ervoor dat u de stad en omstreken goed leert kennen. Per luxe tourincar krijgt u uitgebreide rondritten door geheel Londen, een bezoek aan Windsor Palace en een zogenaamde Shakespeare Country Tour. De overvaart naar Engeland duurt vier uur en geschiedt vanaf Zeebrugge naar Dover v.v. Tijdens het verblijf in Londen logeert u in het eerste klas Hotel Sherlock Holmes waar iedere kamer van bad is voorzien. De prijs van deze geheel verzorgde reis bedraagt f 449,50 per persoon. (Toe slag 1-persoonskamer f 25,-). Het voLledige programma luidt als volgt: Eerste dag: Om 7.30 vertrek vanaf Rotterdam, Breda», Aatwecpen (koffie pauze) naar Zeebrugge waar u met de Townsend .Car Femes zultoovwvareni naar Dover. Tijdens deze overvaart krijgt u een uitgebreide warme lunch. In Dover aangekomen staat onze tou rincar reeds te wachten om u i:aar het Sherlock Holmes Hotel in Londen te brengen. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 2e dag: Ontbijt in hotel. Na het ontbijt vertrekken we voor een uitgebreide dagtour door Londen. Tijdens deze dagtocht krijgt u in Londen een warme lunch aangeboden. Aankomst hotel circa 17.30 uur. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 3e dag: Ontbijt in hoteL Na het ontbijt vertrekken wij voor een dagtocht naar Windsor, waar wij, natuurlijk ook het beroemde kasteel zullen bezoeken. Ook in Windsor zal er een uitgebreide warme lunch voor ons gereed staan. Aankomst Sherlock Holmes Hotel cir ca 17.30 uur. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 4e dag: Ontbijt in hotel. Na het ontbijt vertrek voor de zogenaamde Shakes peare Country met bezoek aan Ox ford. Stratford-upon-Avon, Warwick en Coventry. In Stratford zal ook weer een warme lunch gereed staan. Aan komst in Londen cira 17.30 uur. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 5e dag: Ontbijt in hotel. Vertrek om 7.30 uur naar Dover, alwaar wij om 11.30 uur met de Townsend Car Fer ries naar zeebrugge zullen vertrekken. Ook tijdens deze overtocht krijgt u een uitgebreide warme lunch aangeboden. Ip Zeebrugge aangekomen staat onze tourincar weer gereed om u via Ant werpen naar Nederia«4-te brengen. Daar staat ook nog een groots af scheidsdiner voor u klaar. Na dit diner rechtstreeks naar Rotterdam. Aan komst 21.30 uur. klapbare zijkanten gestopt, waarna men door die zijkanten heen de hoe ven kon gaan kappen. Met een nieuw preparaat uit Engeland wordt de zebra geschoten, na een kwartier is hij zo rustig dat hij zich laat vasthouden door een paar man. Janus van den Berg kan dan de noodzakelijke handelingen in alle rust uitvoeren. Als de hoeven gekapt zijn krijgt de zebra een tegen- spuit en staat na vijf minuten weer, zij het enigzins wankel, op de benen. Tbc-eontrole school wordt afgeschaft Met ingang van augustus dit jaar zal de t.b.c.-controle op scholen worden af geschaft. De maatregel houdt verband met de sterke vermindering van het aantal tuberculosegevallen onder de schoolkinderen. Het is de bedoeling na 31 juli 1973 een nieuw bewakingssysteem in te voeren. Er blijven drie controle-centra in stand namelijk in Zuid-Holland, Overijssel en Zuid-Limburg. De controlecentra zijn gesitueerd in streken waar relatief ge sproken de meeste t.b.c.-gevallen voor komen. De bestaande faciliteiten ten behoeve van migrerende arbeidskrachten naar noordelijke provincies zijn verruimd. Beoogd wordt de verplaatsing van werknemers vanuit het westen naar de provincies Groningen, Friesland, Dren te en een deel van Overijssel te bevor deren. De in de randstad gevestigde werknemers die een werkkring aan vaarden in de noordelijke provincies komen in principe in aanmerking voor een tegemoetkoming in de verplaat singskosten. Onder verplaatsingskosten worden ver staan de reis- en verhuiskosten plus een tegemoetkoming in de inrichtingskos ten: 10 procent van het nieuwe loon met een minimum van f 2000,— en een maximum van f 4000,- verhoogd met f 150,- voor elk meeverhuizend ge zinslid dat ten laste van de werknemer komt. Wel wordt als voorwaarde gesteld dat in het ressort van tewerkstellingbe hoefte bestaat aan de betreffende ca tegorie arbeidskrachten. Vanuit de randstad migrerende beroepsbeoefena ren krijgen geen voorrang boven in functioneel opzicht gelijkwaardige ar beidskrachten die ter plaatse als werk zoekend staan ingeschreven. Bij be- drijfsverplaatsingen blijft de Migratie- regeling 1971 gelden behoudens ver hoging van de vergoedingsbedragen. Bevolkingsgroei loopt zeer snel terug Het tempo van de bevolkingsaanwas ii ons land loopt de laatste jaren snel terug. Blijkens de onlangs ter beschik king gekomen eerste statistische gege vens van het Centraal Bureau voor de Statistiek over de loop van de bevol king in 1972 groeide onze bevolking in het afgelopen jaar met ruim 116.000 ofwel 0,9 procent tot bijna 13.400.000 inwoners op 1 januari De omvang van de bevolkingsgroei lag hiermede ca. 34.000 Jager dan in 1971 (150.000 of 1,1 procent) en 46.000 lager dan in 1970 (162J0QO of 1,2 procent). y* In het verleden kwam een dergelijk laag groeitempo slechts voor onder invloed van bijzondere tijdsgebonden omstandigheden (epidemieën); thans ziet het er naar uit dat de vermindering van het groeitempo een meer structu reel karakter vertoont. De teruggang hangt vooral samen met een zich con tinuerende verlaging van het geboorte overschot (geboorte min sterfte) van 129.000 (1 procent) m 1970 tot 117.000 (0,9 procent) In 197J en circa 101.000 (0,8 procent) In het afgelopen jaar. BENT U AL IN HET BEZIT van het pas verschenen LIEDBOEK van de kerken? Alleen de uitvoering van f 14.75 is leverbaar, hl augustus komen di Haal ook zo'n prachtige prent-poster van Oud-Rotterdam! q Boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84, Rotterdam, lel 010» 24.30.26. Elke Rotterdammer van 13 jaar en ouder wordt uigenodigd op 7, 8 en 9 juni te helpen bij de Rode Kruis-collec- te. Aarmeldingen telefoon 363122 (toestü 73 en 75) of schriftelijk: po'xnus 23014. Deze week weer eens een klassiek kruiswoordje met een probleempje in het midden. Indien achter de om schrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens geplaatst in eej, vakje van het dikomlijnde middenstuk, genummerd 1 t/m 37. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „koraaleiland (13)", dan moest worden ingevuld „atol" en dan kwam de eerste letter, de A dus, tevens in vakje"13 van het dikomlijnde middenstuk. Bij juiste op lossing van de gehele puzzel vormen de Postbus 5204, Rotterdam. Oplossingen 37 letters uit het middenstuk, achter moeten op z'n laatst dinsdagmorgen elkaar gelezen, een zegswijze. Alleen 12 juni binnen zijn om mee te dingen deze zegswijze moet, uitsluitend per naar de 3 x f 10,-. Winnaars en oplos- briefkaart, als oplossing worden inge- sing worden in ons blad van donderdag zonden naar Met Andere Woorden. 14 juni vermeld. ZONDAG 17 juni 9 Vier dagen Boppard aan de Rijn Van 25 juni t/m 28 juni en van 5 juli t/m 8 juli maken wij een reis per luxe touringcar langs plaatsen aan de Rijn. Tijdens deze reis zullen wij loge ren in het eerste klas hotel „Bellevue", dat aan de Rijnboulevard van het plaatsje Boppard gelegen is. Niet alleen het verblijf in dit hotel, maar ook de boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, de koffieta fels op heen- en terugweg, en het afscheidsdiner in Arnhem, zijn een boeking voor deze reis meer dan waard. De prijs voor deze reis bedraagt f.225,- per persoon (1-persoonska mer f. 17,50 toeslag) en is inclusief logies en maaltijden in het hotel, de maaltijden op heen- en terugweg, het boottochtje op de Rijn en alle in onderstaand programma opgenomen rondritten. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (tegenover Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) naar Heerlen, waar in het Grand Hotel een koffietafel gereed zal staan. Na deze koffietafel via Keulen, Bonn naar Koblenz. In Koblenz theepauze. Na deze theepauze blijven wij de Rijnoe ver volgen om via Koblenz in Boppard te arriveren. Aankomst in het hotel circa 16.00 uur. Diner in Hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 10.00 uur gaan wy per luxe rijnboot stroomopwaarts naar het plaatsje St. Goarshausen. In dit plaatsje staat onze touringcar op u te wachten om u naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar u een sprookjesachtig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei In het Kosmotel Lorelei wordt de warme lunch ge bruikt. Daarna een rit door het Tau nusgebergte naar Rüdesheim. Hierna rijden wij terug naar ons hotel. Diner in het hotel en 's avonds vrij. 3e dag: 's Ochtends ontbijt "in höteL Om 9.15 uur vertrek voor een tocht naar Bad Ems. Lunch in hotel, 's Mid dags vrij. Diner in hotel en 's avonds vrij. 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.15 uur naar Koblenz. Sinzig, Bad Neuenahr naar het Ahrdal. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden we van Keulen (koffietafel) naar Arnhem, waar in hotel Haarhuis het afscheidsdi ner gereed staat. Hierna vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 22.30 uur zullen arriveren. Vier da^en Parijs Van 1 juli t/m 4 juli en van 15 juli t/m 18 juli weer een toer naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden ge bruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien: wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gele genheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is er steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f. 225,- per persoon (éénpersoonska mer f. 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, kof fietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner te Gorkum. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) via Breda (koffiepauze) Antwerpen, Gent, Kortrijk waar in Restaurant Fran?aise een uitgebreide koffietafel genuttigd zal worden. Ver- volgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 17 uur. Diner 19.00 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, de Madeleine, Arc de Tromphe, Palais de Chaillots. Eifelto- ren, Panthéon en Graf van Napoleon Om 19 uur diner en 's avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. Langs de boekenstalle tjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Livre en de Concrir gerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles, waar bij wij dwars door het Bois de Boulog ne zullen rijden en waarbij u de gele genheid heeft het Paldtvan Versailles met zijn beroemde spiegelzalen te be zichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar motel Gorkum voor het afscheidsdiner. Te rug in Rotterdam 21.00 - 22.00 uur. reis KOFFIE MET GEBAK. KOFFIETAFEL, EN EEN UITSTE KEND DINER IN EEN RESTAU RANT AAN HET WATER Prijs f 37.50 BOEKINGEN: Voor deze reizen kan op de volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor Prins Hendrikkade 14, tel. 010- 132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- 341071; Krimpen a.d. IJssel, Veld en Beemd 25, tel. 01807- 6899. Bij de agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nw. Binnenweg 456-460; Sig.Mag.deBokser, Zwaanshals 245, Boekh. Bokhorst, Vierambachtsstraat 109 Boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; Boek handel Bokhorst, Peppelweg 128: Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan -83. In Schiedam: Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle a.d. IJssel: Boekhandel Bokhorst. De Koperwiek .61-63. HORIZONTAAL: 1 riviertje; 3 open gaande knoppen tonen; 10 als voren (19); 13 Ned. rivier (12); 14 jongens naam; 15 handvat (15); 16 afgelegen: 17 koffer; 18 uitbouw (25); 20 soort haan; 22 knaagdier; 23 goedig mens (29); 24 deel van huis (32); 25 ge wicht; 26 geneeskundig (afk.); 27 vluchtig (3); 28 soort organisatie; 30 windstreek (afk.); 31 tongbeweging; 32 vordering (36); 33 precies; 34 waterkering; 36 iemand die het leven van de mooiste kant beziet (6); 38 factuur (33); 39 holte; 40 twijgje; 41 jong dier (10); 42 familielid; 43 bevel (24); 44 voorzetsel; 45 muurinham (37); 46 ten laatste (afk.); 47 soort hond; 48 en 49 vogel (27); 50 schaap: 51 de oudere (afk.); 52 web; 53 boom; 54 voorzetsel; 55 puntig voorwerp; 56 wig; 57 tennisterm; 58 aanw.v.n.w.; 59 vervelend kletsen (11); 61 vergezellen; 63 prul; 64 verpakking; 65 gelofte (30); 66 kansbriefje (21); 67 tijdelijk (afk.); 68 het gehele land betreffende (4); 71 bijwoord; 72 lust, regel (2); 73 bijwoord (5); 74 insekt; 75 jongens naam (afk.) (13); 76 verkoudheid; 77 grazen; 78 voorbeeld (26)'; 79 gewoon (35); 80 warmte-eenheid (afk.); 81 zeer; 82 watering; 83 trotse houding VERTICAAL: 1 verlossing; 2 huidver harding (7); 3 steen (14); 4 ter plaatse (afk.); 5 intern, trein (afk.); 6 hoge stoep; 7 pepervreter (vogel) (8); 8 insekt; 9 bijwoord; 10 boom; 11 mas sa; 12 muziekinstrument; 13 snijgerei. 16 voorzetsel; 17 vis (34); 18 ver doofd; 19 voertuig (16); 20 rund; 21 nauw verbonden; 23 taille; 25 op schrift; 27 soort plaatje; 28 aanw. v.n.w. (18); 29 voorzetsel (1); 30 dienst; 31 onderwijs; 32 grondsoort; 34 kledingstuk; 35 schimmel; 36 buik loop; 37 onkreukbaar; 38 soort drank; 39 aantekening (23); 44 tijdmaat; 45 zeepwater; 51 oorzaak van verdeeld heid (17); 52 emmer (22); 53 set (28); 54 simpel; 55 cijfer; 56 overheid; 57 auto-type; 58 insektenpoeder (afk.); 59 speelgoed; 60 sap (31); 61 godin der aarde; 64 kledingstuk; 65 vreemde taal; 67 aanw. v.n.w.; 68 kloosterlinge; 69 bejaard; 70 lomp; 71 hemellichaam; 72 stad aan Franse Rivièra; 73 meisje»- naam (afk.); 75 Labans dochter; 76 binnenste; 77 vallei; 78 lengtemaat; 79 schrijfgerei. 80 vrag. v.n.w.; 81 mu ziekterm (afk.); 82 voegwoord (27),

De Havenloods | 1973 | | pagina 3