Vlieg er eens een zorgeloze dagen uit Luivriiniju I Een langehete dag om te spelen Hengelaars kunnen met hun kanjers prijs verschalken Met Andere Woorden H Vakantiebezorgers sters DE HAVENLOODS, DINSDAG 19 JUNT 1973 De strijd om d'opreghte amateur is weer gestreden. Zaterdag stond Rotterdam in het teken van „de dag van de amateur kunst" en het moet worden vermeld dat honderden daar kijkend en luisterend gebruik van hebben gemaakt, terwijl anderen zingend en tekenend hun vaak ontroerend amateuris me aan den volke konden tonen. Voor het eerst had de Rotterdamse Kunststichting samenwer king gezocht met verschillende' buurt- en clubhuizen en daardoor het accent verplaatst naar de wijken. Reactie uit Zuidwijk waar Phoenix-stafleden Afke Epema en Frits Reijn- ders het flink warm hadden: „het is jammer dat het organisatorisch zo laat is rond gekomen. Dat vindt zijn weerslag in onze programmering. We hebben nu niet meer kunnen doen dan wat acts van de RKS „lenen'Moch verzamelde zich een dankbaar publiek op het Asterlo-veld. dat alle waardering had voor het spel van toneelgroep „Het BoeckelsgUde" en wat later op de morgen voor de muziek van de popgroep Change. In Pendrecht liep het op Plein 1953 wat anders. Twee drumbands, één uit eigen wijk en één uit Alexanderstad. trokken winkelend publiek naar het Plein, waar Elles v.d. Berg en Bert Stegeman met penseel en verf klaar stonden om de vroege kreatieve geesten wakker te schudden. Het lukte. Ook daar werd het programma afgewisseld met popmuziek en toneel. Buurthuis Charlois' directeur J. A. Nefkens had twee actuele zaken aangepakt om de inwoners met hun neus op de feiten te drukken. Men kon meewerken aan een maquette over de Gouwstraat: volop in het nieuws door op handen zijnde veranderingen. En wie zin had kon samen met tekenleraar Bob Kemper de muur van het buurthuis artistiek verantwoord bekladden. Een kans die door sommigen met verve werd aangegrepen. Uit Pernis en Alexanderstad werden dezelfde geluiden verno men, al deelde men overal in de lichte malaise dat de publieke belangstelling wat gering was. „Ze staan er nog wat vreemd tegenaan te kijken. Echt op de toer van: mens sloof je niet zo uit. Mij krijg je toch niet", aldus een teleurgestelde juffrouw, die overigens ijverig allerlei lieden van de straat „plukt" om ze in haar kreativiteitsdrang te betrekken. In het centrum hetzelfde straatbeeld, druk doende amateurs en een passief kijkende massa, al werden daar de jeugdige kliederaartjes node gemist. Vorig jaar, de eerste amateurdag, behoorden wandschilderen en het tekenen van een naaktmo del tot de grote trekpleisters, deze keer had de Kunststichting de formule verlaten en het hoofdzakelijk gezocht in het muzikale werk. Er speelden drumbands, popgroepen, toneelgroepen en orkes- Jjf ten. Wie genoeg had van Circle's rockmuziek op het Schouw- "Q" burgplein, kon honderd meter verder in de hal van de Doelen luisteren naar de melodieuze klanken van het kamerorkest „Ars Musica". Ik bedoel maar, gebrek aan diversiteit kun je de Rotterdamse Kunststichting moeilijk verwijten. En dit zo "X" vlak na de vrijdagavond geplaatste voltreffer: Rotterdam 9b Fantastiek met de meest bizarre situaties gecreëerd door 9b Welfare State en Natural Theatre. En met de hete adem van de vandaag begonnen Poetry International '73 in hun nek. 9b Misschien was daarom de amateuristische dag wat minder 9b groots opgezet, kende het wat minder hoogtepunten. Maar 9b het slot in de Doelen-hal onderstreepte toch het belang van 4fr het driftige Rotterdamse streven om mensen uit verschillende disciplines bij elkaar te brengen. Na het optreden van het zang- en dansensemble Kalinka uit Oekrai'ne merkte een in stemmig-zwart-met-zilveren-pups uit gedost dametje spontaan op: „wat ontzettend goed hè? En buiten mompelde een rasechte havenknokker: „snap je nou waar die mensen lol in hebben? Om met dat warme weer in een benauwde hal te zingen. Dan pik ik liever een biertje! Dag van de amateurkunst: dag van ontwapende controver- Na het weekje verplichte rust weer een lekkere opgave voor in de stoel op het .jg. balkon of in het tuintje. Deze zegswijze ontvangen wij gaarne v. op een briefkaart aan het adres Met Andere Woorden, Postbus 5204 te aT Rotterdam. Wie zorgt dat we deze TT uiterlijk dinsdagochtend 26 juni bin- 7a nen hebben, dingt mee naar de drie TT prijzen van f. 10,-. Oplossing en win- 1jj[ naars volgen in ons blad van 28 juni. "X" Op elke regel in het diagram moeten jé. drie woorden worden ingevuld van respectievelijk 5, 4 en 9 letters. Elk 5. lichaamsdeel - oorsprong - haar 6. voorgaand - ongesloten - voorstelling 7. doen - eetgerei - vogel 8. rechter in schoonheidskamp - legen de - reiziger 9. plant - bloemblad - bedotten 10. kluit - paradijs - alle kledij afdoen 11schijnen - plag - immoreel 12. leefregel - wier - afvaardiging 13. plaats in Utrecht - vlek - als een militair 14. meer dan één - vreemd - kunstbo ter woord van 9 letters is samengesteld uit Van 25 juni t/m 28 juni en van 5 juli t/m 8 juli maken wij een reis per luxe touringcar langs plaatsen aan de Rijn. Tijdens deze reis zullen wij logeren in het eerste klas hotel „Bellevue", dat aan de Rijnboulevard van het plaatsje Boppard gelegen is. Niet alleen het verblijf in dit hotel, maar ook de boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, de koffieta fels op heen- en terugweg, en het afscheidsdiner in Arnhem, zijn een boeking voor deze reis meer dan waard. De prijs voor deze reis bedraagt f. 225,— per persoon (1-persoonska mer f. 17,50 toeslag) en is inclusief logies en maaltijden in het hotel, de maaltijden op heen- en terugweg, het boottochtje op de Rijn en alle in onderstaand programma opgenomen rondritten. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (tegenover Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) naar Heerlen, waar in het Grand Hotel een koffietafel gereed zal staan. Na geheel Parijs laten zien: wij maken e middagtocht naar Rapperswil, Zürich en Zugersee. Kortom, wij zullen u met een groot deel van Zwitserland laten kennismaken. De prijs voor deze 8-daagse reis be draagt f. 467,50 per persoon', éénper soonskamers f. 25,- toeslag is inclusief alle lunches, diners en logies met ont bijt onderweg, volledige verzorging in Brunnen en alle vermelde dagtochten. Bovendien zullen wij zowel op heen als terugweg verschillende routes door het Schwarzwald rijden, hetgeen een attractie op zich is. Op de heenweg zal gelogeerd worden in Hotel Kreif te Karlsruhe. De lunches op heen- en terugweg in Hotel de Engel in Liestal, in Hotel Ketterer in Villingen en in het Düsseldorfer Hof te Königswinter. Van 15 juli t/m 18 juli en van 29 juli t/m 1 augustus weer een toer naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris- Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u rug in Rotterdam 21.00 - 22.00 uur. BOEKINGEN: Voor deze reizen kan op de volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor Prins Hendrikkade 14, tel. 010- 132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- Binnenweg 456-460; Sig.mag. de Bok ser, Zwaanshals 245, Boekh. Bokhorst, Vierambachtsstraat 109, Boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84: Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128: Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83. In Schiedam: Boekhandel Hanou. 341071; Krimpen a.d. IJssel, Veld en Hoogstraat 50. in Capelle a.d. lJssel: Ommoord krijgt supermarkt 'ij^erlèg tussen de gemeente Rotter dam, de bouw- en exploitatiemij. „de Havenzathe" en het projektontwikke- lingsbureau van de N.V. Gebr. D. Schuitema (Centra-Nederland), heeft ertoe geleid dat enige weken geleden een begin is gemaakt met de bouw van een semi-permanente Supermarkt aan de Herzplaats in de Rotterdamse wijk Ommoord. Het gebouw met een .verkoopopper vlak van ruim 550 m2, zal huisvesting bieden aan een Centramarkt, die op 20 juni haar deuren zal openen. Het semi-permanehte karakter van dit winkelbedrijf is gelegen in het feit dat deze Centramarkt in definitieve vorm zal worden opgenomen in het wijk winkelcentrum „West" waarvan de voorbereidingen in volle gang zijn. deze koffietafel via Keulen, Bonn i Koblenz. In Koblenz theepauze. Na deze theepauze blijven -wij de Rijn oever volgen om via Koblenz in Bop pard te arriveren. Aankomst in het hotel circa 16.00 uur. Diner in hotel en 's avonds vrij 2e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 10.00 uur gaan wij per luxe Rijnboot stroomopwaarts naar het plaatsje St. Goarshausen. In dit plaats je staat onze touringcar op u te wach ten om u naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar u een sprookjesach tig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei. In het Kosmotel Lorelei wordt de warme lunch gebruikt. Daarna een rit door het Taunusgebergte naar Rüdesheim. Hierna rijden wij terug naar ons hotel. Diner in het hotel en 's avonds vrij. 3e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 9.15 uur vertrek voor een tocht naar Bad Ems. Lunch in hotel, 's Mid dags vrij. Diner in hotel en 's avonds vrij. 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.15 uur naar Koblenz, Sinzig, Bad Neuenahr naar het Ahrdal. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden we van Keulen (koffietafel) naar Arnhem, tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reislei der weet er alles van en de touringcar is er steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f. 225,- per persoon (éénper soonskamer f. 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Ver sailles, koffietafel op heen- en terug weg en groot afscheidsdiner te Gor- kum. Het volledige programma luidt als le dag: Vertrek om 8.15 vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) via Breda ^koffiepauze) Antwerpen, Gent, Kortrijk waar in Restaurant Franpaise een uitgebreide koffiemaaltijd genuttigd zal worden. Vervolgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 17 uur. Diner 19.00 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera, de Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillots, Eifelto- waar in hotel Haarhuis het afscheidsdi- ren, Panthéon er. Graf van Napoleon. ner gereed staat. Hierna Vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 21.30 zullen arriveren. Van 21 juli tot en met 28 juli. Tijdens deze reis zullen wij logeren in Hotel Schmid in het aantrekkelijke Brunnen. Hotel Schmid ligt direct aan het Vier- woudstedenmeer, waar zich ook de grote terrassen bevinden. Tijdens ons verblijf in Brunnen zullen wij diverse tochten maken: een mid dagtocht naar Luzern, een boottocht op het Vierwoudstedenmeer, een volle dige dagtocht naar de Süstenpas, Mei- ringen en Interlaken, waarbij de lunch onderweg gebruikt zal worden'en een Om 19 uur diner en 's avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Na ontbijt om 9 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles, waar bij wij dwars door het Bois de Boulog ne zullen rijden en waarbij u de gele genheid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelzalen te be zichtigen. 13.00 uur lunch in het hotel en 's middags vrij. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar motel Gorkum voor het afscheidsdiner. Te- Van 27 juni tot 26 september organi seert de KRO dit jaar voor de negende maal de KRO-Kanjer-Koning competi tie. Evenals voorgaande jaren heeft deze competitie plaats in samenwer king met hengelsportwinkeliers, schip pers van sportvisboten en de afdeling Sportvisserij en Beroepsbinnenvisserij van de Direktie Visserijen te Utrecht. Naar dit laatste adres dienen ook de deelname-formulieren, getekend door de kontrolerende hengelsportwinke liers, te worden toegezonden. De competitie staat open voor senio ren van 16 jaar en ouder, én voor de jeugd, die een aparte klasse vormt. Zij telt acht hoofdklassen, waarvoor een minimum maat geldt. Voor deze hoofdklassen worden zowel voor de senioren als junioren geldprijzen ter beschikking gesteld van f150,- en f 75,- te besteden aan hengelsportarti kelen bij de winkeliers, c.q. schippers, waar de prijswinnende vissen zijn ge- Daarnaast worden de andere soorten zoetwatervissen in één klasse bijeenge bracht. Mededingen kunnen vissen die binnen de landsgrenzen aan de hengel zijn gevangen en NIET behoren tot de acht hoofdklassen. Wat de zeevis betreft: mededingen kunnen alle vissoorten, die hetzij bin nen de landsgrenzen, hetzij vanuit of vanaf een Nederlandse boot met de hengel zijn gevangen. Voor de meest opzienbarende vang- st(en) van de gehele competitie is een prijs van f 250,- (voor de senioren) en f 100,- (voor de junioren) beschikbaar gesteld. Het verdient dus aanbeveling; alle vangsten, die aan bovenstaande maten voldoen, te melden, omdat iede re bijzondere combinatie prijswinnend kan zijn. Het wedstrijdformulier ligt gereed bij de hengelsportwinkeliers of schippers, en moet nadat de vis gemeten is, ter plaatse worden ingevuld. De formulie ren dienen daarna te worden gezonden naar S. en B. te Utrecht. Wekelijks worden de grootste vangsten vermeld in het KRO-radioprogramma op vrijdagavond om 19 uur (Hilversum I I. De eerste uitzending heeft plaats op vrijdag 6 juli; de laatste uitzending met bekendmaking van de prijswin naars - op vrijdag 28 september. de beide voorafgaande woorden van 5 g°dm der liefde en 4 letters. Voorbeeld: zou de om- 16. teugel aandoen - telwoord - met schrijving luiden „vis mooi - finan- redenen omkleden ciële instelling", dan zou moeten wor den ingevuld „baars - knap - spaar bank". Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, eeh oude zegswijze. 1nat - alge - grotere invloed 2. meisjesnaam - Europ. hoofdstad - omkeren 3. vreemde munt - voornemen - doen kleven 4. hoge zetel - tegenslag - oneerlijk 18. planten - soort speer - overlijden 19. Friese weide - diepe wrok - inertie 20. visbeen - drank - soort berechting 21insekt - kleur - gunstig 22. verfstof - vis - stijging 23. minnekozen - smart - verhinderen 24. druk - zwijn - velen 25. vervoermiddel - dundoek - overzet ting 26. tuinkiezel - geschenk - soort schor sing 27. nestelen - nerf - pralen s f> J 3 1 t J 5 6 7 8 9 A 10 II n a X IV 1 IS tb 11 fi i j IS f) j 19 L k ao k j 21 XK L L 23 1 v J XV 25 X s J Xb 1 v. Z XI X R> Wij zoeken nog enkele aktieve voor het verspreiden van De Havenloods op dinsdag en of donderdag, in diverse rayons: Leuke bijverdienste. Aanmelden: Tel. 132170 toestel 28 afd. inspektie. DE HAVENLOODS [pjjj]

De Havenloods | 1973 | | pagina 3