wËQm Torenflat Woudhoek wordt serviceflat voor bejaarden 399.- ■mmm [UlV£jiHiAJ T.V. DEFEKT Nogmaalsopen 99 in Stadskantoor Vakantieregeling kruideniers Drinkwater minder hard RADIO LEO ARISTONA Vakantiebezorgers sters 98 irliiJiiiljliljil DE HAVENLOODS, DONDERDAG 21 JUNI 1973 25-511 Het hoge woord is er uit: de torenflat aan het Heijermansplein in Woudhoek met 160 woningen, wordt een serviceflat voor bejaarden. Het is onmogelijk deze woningen op de normale manier te verhuren. Tientallen woningen in de torenflat aan de Laan van Bol'Es zijn nog onverhuurd. De gemeente Schiedam is nog in overleg met het Rijk over de wijziging van de gebruikelijke subsidieregeling, in die van een extra bijdrage voor bejaardenwoningen. De huur van de bejaardenwo ningen zal gemiddeld f410,— per maand gaan bedragen, inbegrepen de gebruikelijke servicekosten. De flats zijn beschikbaar voor alle bejaarden met een medische- of sociale Indicatie, die in staat zijn de flats zelfstandig te bewonen. Dat geldt ook Voor gezinnen, waarvan alleen de man of de vrouw 65 jaar is. JJet voorzieningenpakket, zoals door de projectgroep samengesteld, bestaat Jn hoofdzaak uit de aanwezigheid van een beheerder met assistent, woonach tig in het gebouw, een alarm- en oproepinstallatie, ruimten voor ge meenschappelijk gebruik en een zgn. moedersleutelsysteem op de deuren. De kosten voor deze extra voorzienin gen bedroegen f 334.000,- extra. Gesteld wordt, dat voor een groot deel van de bewoners een tegemoetkoming in de huur noodzakelijk zal zijn. De gemeente zal de kosten voor de extra voorzieningen moeten financieren, omdat volgens de normen van de subsidieregeling 1970, de stichtings- kosten van het gebouw de financiering door het rijk wordt overschreden. Om zo snel mogelijk tot verhuur van de flats te komen, wordt niet gewacht totdat het rijk een beslissing heeft genomen over het verzoek voor een extra bijdrage. De huis aan huis aktie en de straatcol lecte van het Nederlandse Roode Kruis, afdeling Schiedam heeft een bedrag van f 16.534,88 opgebracht. Enquete WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF Gebr. de Veld B9 ST. LIDUINASTR. 78 A fcgH SCHIEDAM ËM TEL. 26.86.38 OVER BRUGGEN EN DAMMEN Op zondag 1 juli organiseert De Havenloods een (uiteraard geheel verzorgde) dagtocht naar Brugge en Gent. Voor liefhebbers van oude steden zeer de moeite waard. De heenweg gaat via Haringvliet brug, Grevelingendam, Ooster- scheldebrug naar Vlissingen. Op de boot naar Breskens is er een koffie pauze. Van Breskens gaat het naar Sluis waar in hotel ,,Het Hof van Brussel" een uitgebreide Zeeuwse koffietafel klaar staat. Na de lunch gaat het naar Brugge voor een tour en een wandeling door deze beroemde stad met zijn historische monumenten. Niet minder bekend echter is Gent, het volgende reisdoel. Na het afscheid van Gent rijden we terug over Antwerpen, en Breda. Voor we het laatste stuk naar huis afleggen, gebruiken we eerst nog een diner in Gorkum. De prijs van deze reis (inclusief koffietafel, overtocht en diner) is f 37,50. De vertrektijden zijn: 7.30 uur van de Visbank in Vlaardingen, 7.45 uur bij de Schiedamse VVV, gebouw Tuinlaan en 8 uur van de Westblaak tegenover Cinerama. Voor boekingen, zie bij driedaagse reizen op pagina 25 - 508. spaar nu geld uit Wilt u de allermooiste herin neringen aan uw vakantie krij gen, neem dan deze Regula Picca kamera mee en u krijgt de fraaiste foto's. Halfautomatische kleinbeeldka- mera van het merk Regula Picca: belichtingsmeter snel af te lezen gemakkelijk in te stellen van 1/30 tot 1/300 sec. kwaliteitsobjektief 2.8-40 mm voor 12, 20 of 36 opnamen Deze kompakt kamera voor kleurendia's of foto's (24x36 mm) koopt u bij ons voor slechts vijfenzeventig gulden. In Schiedam zijn volgens mededelingen van het bureau Huisvesting en van bejaardentehuizen, ongeveer 800 be jaarden, die zelfstandig een flat kun nen bewonen. Op het ogenblik wordt een enquête gehouden, om het juiste aantal zelfstandige bejaarden te peilen. In de serviceflat Woudhoek zijn 100 tweekamer- en 60 driekamerwoningen. Het gebouw telt 20 verdiepingen, op iedere verdieping zijn acht woningen. VLEUGELS KLEININSTRUM BLADMUZIEK PIANO'S GITAREN Burgemeester en Wethouders hebben besloten om, op verzoek van velen, nog een „open avond" in het Stads kantoor te organiseren, waarbij belang stellenden de gelegenheid krijgen het interieur van het Stadskantoor te be kijken. Dit zal gebeuren op woensdag avond 27 juni van 19.30 uur tot 21.30 In elk vertrek is een alarmknop met verstrekken van warme maaltijden, verbinding naar de huismeester. Er is een gemeenschappelijke recreatiezaal. Vandaag is er nog de gelegenheid de Overwogen wordt een wasserette aan flats te bezichtigen van 9-12 uur en te brengen, ook wordt gedacht aan het van 14-16 uur. Het bestuur van de Chr. Schoolvere niging in Kethel heeft het Schiedamse gemeentebestuur medewerking ge vraagd voor het herstel van de speel plaatsen die opgehoogd en herstraat moeten worden. Ook de toegang naar de schoolgebouwen aan de Eduard van Beinumlaan en de groenstrook achter de lokalen moeten worden vernieuwd. Opnieuw voorstel tot openbaarheid Het College van B en W van Schiedam wil tegen het eind van dit jaar opnieuw een voorstel in de raad brengen met betrekking tot de openheid en open baarheid. Daartoe werd in maart van dit jaar reeds een voorstel gedaan, dat werd aangehouden teneinde eerst het rapport van de Vereniging van Neder landse Gemeenten af te wachten. Dit rapport is verschenen en wordt nu in de diverse raadscommissies bespro ken, waarna advies zal worden uitge bracht aan het college. De Coöp. Nieuwe Waterweg heeft het gemeentebestuur van Schiedam een schrijven gezonden over de vakantiere geling 1973 voor kruideniers in Schie dam. Volgens de verordening is het voor die bedrijven, behalve in Groen- oord-Kethel, verplicht gedurende een aaneengesloten periode van acht da gen, beginnend op maandag, de winkel te sluiten. In overleg met het kruide niers-vakantiecomité heeft het college van B en W nu een rooster samenge steld. Hieruit blijkt dat er geen sprake is van een onlogische verdeling van de slui tingsperioden, zoals door de Coöp. Nieuwe Waterweg was gesuggereerd, vooral wat betreft Nieuwland. Het college van B en W geeft toe, dat de Vakantiesluitingsverordening voor kruideniers, evenals voor groentehan delaren, bloemisten, slagers, tabaks-en melkhandelaren niet meer her beoogde doel bereikt. Om die reden is aan de betrokken organisaties gevraagd of er bezwaar bestaat tegen het intrekken van die verordening. Daartoe werd er een enquête gehouden onder de winke liers, waaruit bleek dat er geen bezwa ren waren. Omdat een ingrijpende wijziging van de Winkelsluitngswet wordt voorbe reid, waarin o.a. de mogelijkheid tot het maken van vakantiesluitingsveror- deningen niet meer geboden wordt, menen B en W dat de genoemde veror deningen wel kunnen vervallen. „Zingend Leven "viert lustrum Het RK Bejaardenkoor „Zingend Leven" in Schiedam viert op dinsdag 26 juni het 10-jarig bestaan. Ter gele genheid daarvan zal een gezongen mis worden gehouden in Huize Franke- land. Daarna wordt er feest gevierd in Europoort. Het bejaarden-dameskoor werd opge richt op 27 juni 1963. Het eerste optreden vond plaats in gebouw Arca de in december van dat jaar. Het eerste clublied werd geschreven door de heer Voortaan eetamaal post per dag Reeds meer dan een jaar wordt er in de wijk Groenoord eenmaal per dag post besteld. Ook in de andere Schiedamse wijken zal geleidelijk aan tot een een malige postbestelling worden overge gaan. De Kamer van Koophandel heeft hierover overleg gepleegd met de di recteur van het Schiedamse postkan toor. SUBLIEME SERVICE DAF MINERVA ^1 SCHIEDAM TEL. 26.06.63 Watercontract is heet hangijzer „Kijk, ik vind dat de progressieve groep met hun programma van de oorspronkelijke negentien, nu maar eens iets moet doen en zich zowel intern als extern uitspreken, wat men nu eigenlijk wil". Aan het woord is wethouder van technische bedrijven, sociale- en jeugdzaken, Bert Kapteyn en zijn critische opmerkingen hebben betrekking op het voorstel van het college inzake de bestemming van de zgn. „watergelden"de veertien miljoen dus, welke Schiedam van Rotterdam ontvangt als afkoopsom voor het aan vankelijk „eeuwigdurend" contract tot levering van water door Rotterdam. Dat watercontract is reeds lange tijd een heet hangijzer, eerst wat betreft de afkoop zelf, daarna het bedrag en nu, op welke wijze de gelden besteed moeten worden. Daar heeft iedereen en ook elke raadsfractie zijn mening over, met allerlei afwisseling binnen de fracties zelf. Dat is tot uitdrukking gebracht, tijdens de laatste raadsverga dering, waarin amendementen en mo ties over van alles en nog wat ter tafel werden gelegd. Maandag 25 juni komt het opnieuw in de raad, nadat in de vorige vergadering het college opdracht ontving een en ander nogeens te bekijken, ook juridi sch. Veel schijnt er intussen niet te zijn veranderd, getuige de uitlatingen van wethouder Kapteyn. „Ik zou nu weieens willen, dat de partijen die zeggen het college te steunen, dat dan ook doen geeft Kapteyn te kennen. Niet dat er met grote beslistheid de portefeuillekwestie wordt gesteld. Bert Kapteyn: „Er zijn nu eenmaal zaken, die van zodanig belang zijn, dat het waard wordt om zoiets te overwe gen omdat er een crisis gaat ontstaan. Het gaat niet aan om het college maar onder water te houden, zodat we niets kunnen beginnen. Ik vind dat er maar eens een standpunt moet komen, want er zijn punten, die als wethouder toch wel zwaar gaan liggen Schiedams stadhuis in trek bij bruidsparen Sinds vanaf januari 1971 de gelegen heid bestaat voor een bruidspaar elders hun huwelijk te laten voltrekken dan in de woonplaats, blijkt Schiedam zeer in trek te zijn. In het afgelopen jaar werd nl. van 66 bruidsparen, die geen enkele binding met Schiedam hadden, het huwelijk voltrokken. Het college van B. en W. van Schiedam acht dit een verheugend verschijnsel. Herhaalde malen wordt er verzocht om op zaterdag te mogen 'rouwen. Vol gens de huidige lègesverordening, kan dat alleen plaatsvinden tussen 8.30 en 9.30 uur. Dit is gedaan, om het aantal huwelijken op zaterdag te beperken. Om echter meer de gelegenheid te geven op zaterdagmorgen te trouwen, wil.het college de tijd verlengen tot de gehele morgen en het huidige tarief van f 350,- verhogen tot f450,-. In andere Rijnmondgemeenten ligt de prijs tussen de f 400,- en f 500,-. SUBLIEME SERVICE Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze Regula Picca halfautomatische kleinbeeldkamera DAF MINERVA HERVORMDE KERK: Grote kerk 10 uur ds. S. Tijmstra, H.A., 17 uur ds. H. Stolk. Bethelkerk 10 uur ds. H.J. Groenewegen. Opstan- dingskerk 10 uur dr. L.J. Cazemier, Voorschoten. Aula Pinasplein 10,uur ds. S. Gerbrandy. KETHEL: Dorpskerk 10 uur de heer H.P. de Bruin, Den Haag, 19 uur ds. S. Ger brandy. St. Martinuskerk 9.30 uur ds. P. Magré. Schepphuis 10 uur jongeren- dienst, de heer S.P. Louis. Chr. Gereformeerde Kerk (Hoeksteen- kerk BK-laan hoek Warande), zondag 24 juni 9.30 en 16.30 uur ds. W. van Sorge. Ned. prot. bond, Westvest 10.30 uur ds. T.A.D. Aris uit Vlaardingen. Oud-Katholieke kerk, Dam 28, pastoor P. Smit. 10.30 en 19.00 uur dienst. Evang. Luth. gemeente, L. Nieuwstraat 10 uur ds. A. Steinhart. Leger des Ileils, Lange Haven 27. Leiding majoor G. Brinkman en It. J. Wittenbol. Samenkomst 10 en 19.30 uur, dienst. Wonesdagavond 20.00 uur samenkomst. Apostolisch genootschap, Lindeyer- straat 9.30 uur dienst. Gebedsaktie Schiedam, iedere donder- davond 19.30 uur in de kapel van de broeders, Warande 155. Baptisten gemeente, Warande 30, dienst 9.30 en 16.30 uur. Geref. kerk (vrijgemaakt) Westvest, 9.30 uur en 16.30 uur ds. H. v.d. Veen. Geref. kerk (vrijgemaakt) Schiedam- Overschie. Gebruik gebouw evang. unie, Oranjestraat 8.15 uur dienst, 14.30 uur ds. P. Plaatsman. Ned. herv. evangelisatie, gebouw Irene, Lange Haven 10 uur de heer D. G. v.d. Hoeven uit Anel, 17.00 uur ds. H. Stolk uit Scheveningen. Zevende dags ad-'entisten, Luth. kerk Westvest. Zaterdag van 10-11 uur bijbelstudie, 1112 uur ere-dienst. Raad vergadert weer over watercontract Op maandag 25 juni, 's avonds om acht uur vergadert de Schiedamse ge meenteraad. Op de agenda staat op nieuw het voorstel om met de gemeen te Rotterdam een overeenkomst aan te gaan inzake de levering van water en het besteden van de afkoopsom. In de laatst gehouden raadsvergadering kon daarover geen overeenstemming wor den bereikt. Als nieuwe raadsleden zullen worden beëdigd, mevrouw J. B. Ouwens-Muller en de heer W. de Visser, Als leden van de Beheerscommissie boerderij Land- vreugd worden ter benoeming voorge dragen de heren J. B. Winkelman, P. Pons, H. Haan en G. Kerpels. Verder komen ter sprake een aantal voorstellen met betrekking tot het onderwijs. Voor de aanschaf van twee recherche-auto's voor de Schiedamse politie wordt een krediet gevraagd van f21.570,-. Wethouder Bert Kaptein sprak vorige week duidelijke taal, toen hij officieel het nieuwe gebouw van sociëteit „De Tempel" aan de Overschiesestraat 42 in Schiedam opende. „Uiteindelijk is er een leuk slot gekomen aan de tragedie van de sociëteit en heeft de groep met de slechte naam in het Schiedamse jeugdwereldje het nog niet zo kwaad gedaan. Er moest verbetering in de huisvesting komen De sociëteit heeft onderdak gevonden in het voormalige clubhuis De Reling. Ook de organisatie van De Tempel os veranderd. Uit de leden zijn werkgroe pen gekozen, die zich met verschillen de aspecten zullen gaan bezighouden. Leo van der Hoeven, die in dienst is van de Stichting Sociaal Culturele Ar beid. zal de aktiviteiten in De Tempel begeleiden. De nieuwe huisvesting be tekent een belangrijke verbetering voor de leden van de soos. Er is nu volop niimte om recreatieve mogelijkheden te bieden. A. J. van Rooyen en op muziek gezet door de heer C. Vredebregt, dirigent. Het koor liet regelmatig van zich horen bij vergaderingen van de RK Bond van Bejqarden. Op 27 juni 1968 werd het eerste lustrum gevierd met een H.Mis. Na negen jaar nam de heer Vredebregt afscheid als dirigent, zijn opvolger was de heer H. J. Bronneman. In oktober trad het koor op voor de KRO. Daarna volgde een optreden op 15 maart 1973 in het Dienstencentrum „De Vier Mo lens" en op 18 en 26 april ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van de RK Bond van Bejaarden. Het Rotterdamse drinkwaterbe drijf waarvan ook Schiedam het drinkwater betrekt, is zoals bekend enkele maanden geleden overge schakeld op water uit de Bies- bosch-spaarbekkens. Naast een be langrijke smaakverbetering is ook de verlaging van de hardheid van het drinkwater van groot belang. Vroeger varieerde de hardheid tus sen 14,6 en 23,0 graden DH (Duit se hardheid), tegenwoordig tussen 8 en 9 graden DH. Nu de hardheid van het water is verminderd kan de huisvrouw minder wasmiddelen ge bruiken. Dat kan zij nu zelf gaan uitproberen, maar dat kan zij ook doen aan de hand van de uitgebrei de doseringsvoorschriften die de zeepfabrikanten op de verpakkin gen aangeven. Te veel geeft namelijk fosfaatver- vuilingvan ons oppervlaktewater. Wie het milieu wil helpen behoe den en de eigen portemonnaie die nen, doet er verstandig aan niet meer wasmiddelen te gebruiken dan de hardheid van het water Op de drinkwater-rekeningen die door de Gemeentelijke Technische Bedrijven van Schiecfam worden verstuurd zal voortaan het advies worden vermeld: „Gebruik minder waspoeder - hardheid water 8-9 graden. DH". In de maand maart is reeds op drie avonden en een zaterdagmorgen „open huis" gehouden in het Stadskantoor, waarvoor de belangstelling groot was. Daarop volgde op 28 april de officiële ingebruikstelling, waarbij in verband met de capaciteit van de beschikbare ruimte noodgedwongen het aantal uit nodigingen beperkt moest blijven. Gebleken is nu dat tal van belangstel lenden, waaronder ook een aantal di recties c.q. besturen van particuliere instellingen en organisaties maar ook individuele burgers niet in de gelegen heid zijn geweest het Stadskantoor te bezichtigen. Voor velen was dit aanlei ding het gemeentebestuur te verzoeken hen alsnog die mogelijkheid te bieden. VAN LUXE PORTABLE TELEVISIE] VOOR THUIS OF CAMPING 31 cm PORTABLE T.V. op 220 volt lichtnet of 12 volt accu. 12 maanden garantie van -525;^ Radio Leo KADI» LEO Wij zoeken nog enkele aktieve voor het verspreiden van De Havenloods op dinsdag en of donderdag, in diverse rayons: Leuke bijverdienste. Aanmelden: Tel. 132170 toestel 28 afd. inspektie. DE HAVENLOODS De Staatssecretaris van Onderwijs heeft het Schiedamse gemeentebestuur meegedeeld dat de openbare kleuter school aan de Singel met toepassing van een uitzonderingsbepaling, in 1973 en 1974 in stand mag worden gehou den, ondanks het gering aantal leerlin- Brandweerpost in Kethel Vooruitlopend op de realisering van een definitieve dependance van de brandweer aan de Zwaluwlaan in Kethel is het noodzakelijk de slecht geoutilleerde post aan de Schiedamse weg te vervangen. Daartoe heeft de gemeente het pand aan het Noordeinde 6 in Kethel aange kocht. Na de verbouwing zal er een blusvoertuig, een ladderwagen, poeder wagen en ander materiaal worden ondergebracht. De kosten worden ge raamd op f 25.000,-. De Stichting voorlichtingscentrum Cre- matoriumbouw heeft het Schiedamse gemeentebestuur gevraagd de heffing van een recht in geval van crematie wegens lijkschouw en verzegeling van de kist, te beëindigen c.q. niet in te voeren. B. W. stellen de raad voor het schrijven voor kennisgeving aan te Nieuwe terrein voor Reinigingsdienst De gemeentelijke Reinigingsdienst van Schiedam zal een nieuw terrein krijgen tussen de Schie en de Van Hoekstraat in Schiedam-Noord. Het bedrijf dat thans vooi een groot deel is onderge bracht aan de Buitenhavenweg, kamp te reeds lange tijd met ruimtegebrek. De verplaatsing van het bedrijf zal in fases worden uitgevoerd. Ook de Vrom-dienst zal er worden onderge- Blusvoorzieningen bij woonwagenkamp onvoldoende Bij enkele branden onlangs op of in de omgeving van het SchiedamSe woon wagenkamp is gebleken, dat de blus- voorziening onvoldoende is. De capaci teit van de bovengrondse kranen vol doet niet en open water is moeilijk te bereiken. Een brand in een woonwagen kan door snelle uitbreiding via andere woonwa gens catastrofale gevolgen hebben. De brandweer heeft dan ook gevraagd een nieuwe blusvoorziening te maken door middel van een brandput bij de ingang van het terrein. De gemeenten Vlaardingen en Maas sluis gaan met die verbetering in het kamp akkoord. De kosten bedragen f 9.000,-. De Nederlandse Vereniging „De Verza melaar" houdt op donderdag 21 juni een ruilbeurs in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71, Schiedam. Vanaf 7 uur is iedereen welkom. Tót en met 9 juli wordt in het Stede lijk Museum Schiedam de tentoonstel ling Konfrontatie 12 gehouden. Geëx poseerd wordt werk van Meggie Dirks, Wim Drion, Johannes Gachnang, Thijs van Kimmenade en Jenny Ferri Losin- ger. Vakantiesluiting bibliotheken Openbare Bibliotheek in Schiedam we gens vakantie gesloten zijn in de vol gende perioden: Centrale bibliotheek Lange Haven 131 18 juni t/m 30 juni; Filiaal Parkweg, Parkweg 218: 2 juli t/m 14 juli; Filiaal Zuid, Leliestraat 10: 2 juli t/m 14 juli; Filiaal Oost, Lorentzlaan 6: 16 juli t/m 28 juli; Filiaal Rosa, Archimedesstraat: 16 juli t/m 28 juli; Filiaal West, Dr. Wibaut- plein 129: 16 juli t/m 28 juli; Filiaal Kethel, W. Andriessenlaan 75.30 juli t/m 4 augustus. spaar nu geld uit In wat voor kleur u uw inte rieur ook heeft ingericht, bij on$ vindt u de juiste kleur overgordijnstof. Dolan overgordijnstof, 120 cm breed, in oranje, mais, rood, lindegroen, blauw, turquoise, fralse, donkergroen, bordeaux en okergeel. Deze 100% syn thetische overgordijnstof is was- en kleurecht en kost nog géén vijf gulden per meter. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze Dolan overgordijnstof.

De Havenloods | 1973 | | pagina 3