Haagse Post Vüeg eens een eruit! 25.80 r O 98 rjMliWnMlliii.1 Gebeden In het nieuws opruiming opruiming 2J9 opruiming nu fy gg Fusie Nestlé en Menken Vier dagen Parijs Vier dagen Boppard Vijf verzorgde dagen in groots Londen opruiming opruiming tuW'.lfflUlfliMlilj DE HAVENLOODS, DONDERDAG 19 JULI 1973 29-509 De Russische schrijver Amalrik heeft twee dagen voor zijn vrijlating uit politiek gevangenschap van „zijn" re gering te horen gekregen dat er op nieuw tegen hem geprocedeerd zal worden. Amalrik is, zoals bekend een tegenstander van de zich socialistisch noemende bureaucraten in Moskou. Binnenkort zijn misschien de allerlaat ste berichten over Amalrik te verwach ten: met een rouwrandje. Het regeringsjubileum van Koningin Juliana zal door onze krijgsmacht stijl vol maar sober worden herdacht. Zo luidt de opdracht van minister Vrede- ling (defensie) aan het comité van hoge militaire omes in Den Haag. Hieruit kan geconcludeerd worden dat de vlootschouw van de marine voor Sche- veningen en een gecombineerd optre den van lucht- en landmacht bij Amersfoort niet zullen doorgaan. In elk geval kan je met de opdracht alle kanten op. Eerste kamerlid Van Wijk (PSP) heeft minister Vredeling dan ook gevraagd of hjj het met hem eens is, dat het militaire geweld in elk geval een nood zakelijk kwaad is en dat er in plaats daarvan eerder aanleiding is voor ma nifestaties van diensten als reiniging, verpleging, onderwijs - met name aan moeilijk opvoedbare, gebrekkige of spastische kinderen - en diensten die zorgdragen voor het onderhoud van wegen, plantsoenen kanalen, riolen enz., omdat deze diensten volgens het kamerlid meestal in het verborgene werken, - maar zonder wie de samen leving niet kan bestaan - eens voor het voetlicht zouden moeten treden. Eerste kamerlid De Vries (CHU) is kennelijk een andere mening toege daan. Tegelijk met Van Wijk stelt hij de minister van defensie de vraag of de versobering „niet in strijd is met de in de naam der drie krijgsmachtsonder delen tot uitdrukking komende ver bondenheid met het koningschap". Je vraagt je dan af: zou zo'n man in het kader van verbondenheid ooit zijn gedachtèn laten gaan over de soberheid van de onderontwikkelde landen? De Portugese ambassade in Den Haag houdt nog steeds hardnekkig vol dat er geen massamoorden worden gepleegd Een geweldige vondst, deze koe kepan af te werken met een si- liconenlaag, zodat niets meer kan aanbranden Grote koekepan, doorsnede 24 cm, van gepolijst aluminium met siliconenlaag (gemakkelijk schoon te houden). Deze ideale koekepan met koudgreep koopt u nu voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze grote koekepan met siliconenlaag, Op onze afdeling huishoudtex- tiel gaan de lakens en slopen nu voor echte opruimingsprij- zen de deur uiteen voor deel waarvan U profiteert. Witte lakens en slopen van een prima kwaliteit Ijraslinnen, in een mooie gladde kwaliteit de prijzen kunnen onmogelijk een bezwaar zijn. lakens 150x240 cm 180x240 cm O 98 We sloop mmu Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze witte lakens en slopen van een prima kwaliteit graslinnen nu zeer voordelig. Bijdragen: Hanny Vroegh Redactie: Theo Nijenhuis in Mozambique en verwijt ook de Nederlandse regeringspartijen dat zij dit zonder enig bewijsmateriaal aanne men. Wel is inmiddels op uitnodiging van de Portugese ambassade het Twee- de Kamerlid Waalkens, VVD-er uiteraard, naar de Portugese gebieden in Afrika vertrokken. Eveneens ontvin gen Tweede Kamerlid A. Geurtsen (VVD), W. Schakel (AR), KVP-fractie- leider Andriessen, socialistisch Tweede kamerlid Dankert en staatssecretaris van defensie Stemerdink uitnodigin gen. De eerste twee genoemde kamerleden zullen binnenkort naar Afrika vertrek ken. De PPR-fractie vindt het zeer merkwaardig dat de heer Bas de Gaay Fortman, het enige Nederlandse Twee de kamerlid, dat in staat is zonder tussenkomst van tolken met de autochtone bevolking te spreken, geen uitnodiging heeft ontvangen. De Portugese ambassadeur reageerde op de verklaring van de PPR met de opmerking dat wilde De Gaay Fort man Angola en Mozambique bezoe ken, hij de zaak met hem zou kunnen bespreken. „Ik hoef niet zo nodig naar Mozambique", aldus de PPR-leider, „maar wanneer kamerleden worden uitgenodigd is het wel verwonderlijk dat wjj zijn gepasseerd". Hij accepteert het argument van de Portugese ambas sade niet, waarin gezegd wordt dat alleen partijen een uitnodiging hebben ontvangen, die een min of meer onaf hankelijk standpunt innamen, omdat ook KVP en ARP zich evenals de PPR tegenover de Portugese koloniale poli tiek hebben opgesteld. Dat De Gaay Fortman niet met oog kleppen oploopt of diplomatie boven de waarheid prefereert en bovendien de taal van het land spreekt, is uiter aard geen argument van de ambassade geweest.,Dat snapt iedereen. enorm supporterlegioen heeft JA ge zegd tegen de Haagse Post. Zonder meer waar. Maar datzelfde legioen zei in een pagina-grote advertentie in de Volkskrant NEE tegen de directie van Bonaventura, die de HP van koers wilde laten veranderen. Opland, de cartoonist van de Volks krant, zag het scherp toen hij in èen hoekje van een van zijn spotprenten éen klein mannetje tekende, dat han denwrijvend toekeek bij de rel rond de HP. Het manneke verbeeldde Elseviers president-directeur Van den Brink. En het \yezentje dacht: veel, mooie, gratis reclame. Een enorm supporterlegioen heeft JA gezegd tegen de Haagse Post. Wij ook! De HP blijft verschijnen omdat de continuiteit van HP voorop staat. Maakt u het dan ook mogelijk en stuur vandaag nog de bon in voor een abetment on Niets vreemd op zich, deze adverten tie. Niet meer dan een aanmaning zich te abonneren op bepaald niet het slechtste weekblad, de HP. Wel merk waardig is de tekst, waarmee uitgeef ster Bonaventura adverteert: een Voor deze keer heb ik lak aan elke lyrische ontboezeming en wil ik in gewoon Nederlands tekeer gaan tegen de kutkalkers, tegen wat ik pleeg te noemen de anonieme maniakale kut kalkers want ik ben gebeten op die kutkalkers, ik wil ze in één zin, in één adem uitkafferen, die kutkalkers, het zijn stiekeme viezerikken en ze laten zich nooit betrappen, zoals vandaag bijvoorbeeld, toen ik m'n fiets haalde uit de stalling onder onze flat en ik dacht nog: ,,wat zijn die deuren mooi grijswit gelakt" maar toen ik terug kwam was het mooie eraf want op elke deur stond op manshoogte in grote paarse letters kut en kut en kut en gutogut wat was ik woedend, zó woe dend dat ik met genoegen de kop. van de kutkalker in zijn eigen verfpot gestopt zou hebben en kom me nou niet aan met de verzachtende bewering dat het kinderen zijn die roekeloos de verf bekladden en bekrassen, het is niet zo, ik weet wel beter, ik weet nog goed dat ik thuis een partijtje gaf voor z.g. vrienden, omendebij bejaarde za kenlieden en leraren en toen ik 's mor gens op mijn bloedeigen w.c. de ver jaardagskalender bekeek bleken er in keurig balpuntschrift verschillende kutten op verschillende data jarig ver klaard, kut en kut en kut en ik kotste ervan niet van die in drie letters bedoelde vagina maar van de mentali teit, de ziekelijke afwijking en ik voer de tien telefoongesprekken om erach ter te komen wie de dader was, tever geefs, de kutkalker is anoniem en laf, de kutkalker is ziek, de kutkalker sluipt langs, huizen en schuttingen en slaat zijn slag en ik ben geen spycho- loog, ik heb niet overal een verklaring voor, ik vind dat de kutkalker op zijn donder moet hebben, er zijn teveel kutkalkers onder ons, vieze anonieme maniakale kutkalkers, op hun donder moeten ze hebben en ik meen wat ik zeg. Leen de Zwart Als u uw huis wérkelijk goed koop wilt opknappen, begin dan met het kopen van deze extra voordelige bus hoogglans- lak. Grote bussen glansverf van een uitstekende kwaliteit, ideaal voor binnen- en buitenwerk. Deze bussen verf met 'n in houd van 1 kg. koopt u nu voor nog géén drie gulden per stuk. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze bussen glansverf £\f\ Tubes mengverf, in diverse kleu ren, voor slechts f 1,45 per stuk. De bekende vrijdenker Nietsche heeft eens kort en krachtig gezegd„Een krant in de plqats van de dagelijkse gebeden Nietsche signaleerde dat we meer hunkeren naar ..nieuws" dan naar het „Nieuwe". Dat laatste wordt gezocht en gevonden in de omgang met God. Watergate is „nieuws", maar er is goddank in Amerika ook veel van het „Nieuwe", al haalt dat maar een enkele keer de voorpagina van de kranten. Neem de brede en diepe gebedsbeweging die in en buiten de kerken de levens van duizenden mensen zichtbaar verandert. Die ..charismatische" beweging is eigenlijk wereldnieuws. Alleen al in de Roomskatholieke kerk in de Verenigde Staten zijn er honderden gebedsgroepen met tienduizen den leden. In die groepen ervaren jongeren en ouderen iets van de Geest van God. Op een conferentie in de Notre-Dame Universiteit van Michigan (te vergelijken met ons „Nijmegen") sprak kardinaal Suenens van Mechelen een enthousiaste, mach tige reden, waarvan we graag een paar gedeelten doorge- Suenens zei: „Tijdens de liturgische vieringen van Pink steren bidt de Kerk herhaaldelijk tot God: „Zend Uw Geest voor een nieuwe schepping en Gij zult het aanschijn van de aarde vernieuwen". Dit gebed moeten wij letterlijk opnemen. De tijd die we beleven dwingt ons om met nog meer aandrang de komst van de Geest af te smeken. Als wij dit nieuwe Pinksterwonder vragen voor de Kerk, denken wij logischerwijze aan de ganse wereld. Immers enkel de Geest van God is bekwaam aan de mensheid een ander gelaat te geven. Hij alleen kan haar deze levensnoodzakelijke, ontbrekende „bezieling" schenken. Bij de opening van het I le Vaticaans Concilie was Paus Joannes XXIII diep overtuigd dat de Kerk meer dan ooit nood had aan een nieuw Pinksteren. Tien jaar zijn verlopen sinds de aanvang van Vaticanum II: een terugblik bevestigt ons in onze mening dat het Concilie, door zijn geloof uit te spreken in de charisma 's, zónder het te beseffen een profetische daad steldé. Het was een op-weg-gaan met de gelovige gemeenschap, een voorbereiding op de charismatische hernieuwing die heden ten dage onder onze ogen gestadig groeit in de vijf Vooraf dient gezegd, dat het hier niet gaat om een nieuwe „beweging" in de gewone betekenis van het woord. Het is een genadestroomdie overal, op een spontane wijze, gebedsbijeenkomsten van een nieuw type doet ontstaan. Christenen komen samen met als onder pand deze belofte van de Heer: „Waar twee of meer in Mijn naam verenigd zijn, daar ben ik in hun midden Deze gebedsbijeenkomsten zijn uiterlijk zeer verscheiden, omdat zij in allé ongedwongenheid beleefd worden en aangepast zijn aan verschillende milieus: parochies, uni versitaire middens, kloosters, caritatieve of sociale actie groepen, enz. De diepe drijfveer van deze ontmoetingen is het levendig geloof in de aanwezigheid van de Heer, werkend door de Heilige Geest als vernieuwer van alle leven: persoonlijk leven, familiaal-, beroeps-, sociaal- en politiek leven. Deze niet-liturgische gebedsontmoetingen hebben een zeer spontaan karakter. Men is getroffen door het diepe geloof, de frisheid, de broederlijkheid die er heersen f die er in alle eenvoud, tot üiting komen in woord en gebaren. Wij kunnen hier niet verder over uitweiden. Wij willen slechts de aandacht vestigen op deze golf van genade die de Kerk doorstroomt. Het doel van deze charismatische „beweging" is niet zo maar een nieuwe vereniging bij de zovele anderen in het leven te roepen, maar wel aan de christenen van vandaag een toemaataan geestelijke bezieling te schenken. Sommigen gaan zelfs zover dat zij komen tot dén zekere gemeenschap van goederen. Zij willen een ghetto-mentali- teit vermijden, en willen ook geen breuk tussen gebed en leven. Zij trachten de werking van de Geest vrij spel te laten, de Geest die, vanuit God, al de aspecten van het menselijk leven en ook de concrete gevolgtrekkingen voor de christenen in de wereld van vtindaag, doordringt. Het feit dat deze geestelijke vernieuwing - in de volle betekenis van het woord samenvalt met de uitnodiging van de Paus om het Heilig Jaar te openen in het licht van Pinksteren,lijkt ons hoopvol. Wij hebben nood aan vernieuwing: en wij hebben de logica van Vaticanum II nog niet omgezet in daden. Hoe noodzakelijk deze vernieuwingen ook zijn, toch is de nood aan een diepe innerlijke omvorming, nog groter. Het is deze bekering ten andere die de echte waarde en de authenticiteit van de vernieuwingen zal waarborgen. Enkel de Geest die „Gods diepten doorgrondt" is in staat de diepe gronden van de mensen te peilen en de maatschappij te genezen .van ontzaglijke kwalen. Moge het onvoorwaardelijk onderworpen zijn aan de Geest ons helpen bij die radicale omvorming, opdat de wereld een nieuw type van christen-zijn zou mogen ervaren, trouw aan de Geest van de Heer, trouw aan de oproep van de medemens. Wij maken hier de woorden van Paus Paulus VI tot de onze: „De Kerk van vandaag heeft vóór alles nood aan het wonder van Pinksteren, aan deze stormwind, aan dit vuur, aan deze macht, aan dit woord, aan deze rijkdom, i deze geestelijke kracht, die de Heilige Geest" is, aldus Dr. K.J. Kraan. kadrinaal Suenens. Tussen de bedrijven NESTLE NEDER LAND en MENKEN LANDBOUW is overeenstemming bereikt over de over name door Menken van Nestlé's con- sumptiemelkbedrijf in Oud-Gastel (N.B.) tezamen met de melkdistribu- tiestations resp. in Bergen op Zoom, Goes, Maassluis, Rozenburg, Schiedam en Vlaardingen. Ontwikkelingen in de consumptie- melksector, veroorzaakt door steeds grotere concentraties en een zich snel wijzigend distributiepatroon, hebben Nestlé tot dit besluit gebracht. De betrokken ondernemingsraden en de vakorganisaties hebben zich volledig met deze keuze kunnen verenigen. De S.E.R. Fusiegedragsregels zijn in acht genomen. In het bedrijf te Oud-Gastel zijn, inclu sief de genoemde distributiestations, 160 personen werkzaam. Van 12 aug. t/m 15 aug. organiseren wij weer een tour naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden ge bruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien: wij maken een tocht naar Versailles en bovendien^ krijgt u gele genheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is er steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f. 225,- per persoon (éénpersoonska mer f. 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, kof fietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner te Gorkum. Het volledige programma luidt als le dag: Vertrek om 8.15 vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) via Breda (koffiepauze) Antwerpen, Gent, Kortrijk waar in Restaurant Franeaise een uitgebreide koffietafel genuttigd zal worden. Ver volgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijp om 17 uur. Diner 19.00 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren 'naar de Opera, de Madeleine, Arc de Tromphe, Palais de Chaillots, Eifelto- ren, Panthéon en Graf van Napoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. Langs de boekenstalle tjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Livre en de Ccnci;r- gerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles, waar bij wij dwars door het Bois de Boulog ne zullen rijden en waarbij u de gele genheid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelzalen te be zichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden 'eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze.) en gaan dan naar motel Gorkum voor het afscheidsdiner. Te rug in Rotterdam 21 uur. Van 6 t/m 9 augustus maken w(j een reis per luxe touringcar langs plaatsen aan de Rijn. Tijdens deze reis zullen wij logeren in het eerste klas hotel „Bel- levue", dat aan de Rjjnboulevard van het plaatsje Boppard gelegen is. Niet alleen het verblijf in dit hotel, maar ook de Van 8 t/m 12 aug. organiseert De Haven loods een geheel verzorgde vijfdaagse reis naar Londen. Tijdens deze vijf daagse reis zorgen wjj ervoor dat u de stad en omstreken goed leert kennen. Per luxe tourincar krijgt u uitgebreide rondritten door geheel Londen, een bezoek aan Windsor Palace en een zogenaamde Shakespeare Country Tour. De overvaart naar Engeland duurt vier uur en geschiedt vanaf Zeebrugge naar Dover v.v. Tijdens het verblijf in Londen logeert u in het eerste klas Hotel Sherlock Holmes waar iedere kamer van bad is voorzien. De prijs van deze geheel verzorgde reis bedraagt f 449 50 per persoon. (Toe slag 1-persoonskamer f 25,-). Het volledige programma luidt als volgt Eerste dag: üm 7.30 vertrek vanaf Rotterdam, Breda, Antwerpen (koffie pauze) naar Zeebrugge waar u met de Townsend Car Ferries zult overvaren naar Dover. Tijdens deze overvaart krijgt u een uitgebreide warme lunch. In Dover aangekomen staat onze tou rincar reeds te wachten om u raar het Sherlock Holmes Hotel in Londen te brengen. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 2e dag: Ontbijt in hotel. Na het ontbijt vertrekken we voor een uitgebreide dagtour door Londen. Tijdens deze dagtocht krijgt u in Londen een warme lunch aangeboden. Aankomst hotel' circa 17.30 uur. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 3e dag: Ontbijt in hotel. Na het ontbijt vertrekken wij voor een dagtocht naar Windsor, waar wij, natuurlijk ook het beroemde kasteel zullen bezoeken. Ook in Windsor zal er een uitgebreide warme lunch voor ons gereed staan. Aankomst Sherlock Holmes Hotel cir ca 17.30 uur. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 4e dag: Ontbijt in hotel. Na het ontbijt vertrek voor de zogenaamde Shakes peare Country met bezoek aan Ox ford. Stratford-upon-Avon, Warwick en Coventry. In Stratford zal ook weer een warme lunch gereed staan. Aan komst in Londen cira 17.30 uur. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 5e dag: Ontbijt in hotel. Vertrek om 7.30 uur naar Dover, alwaar wij om 11.30 uur met de Townsend Car Fer ries naar zeebrugge zullen vertrekken. Ook tijdens deze overtocht krijgt u een uitgebreide warme lunch aangeboden. In Zeebrugge aangekomen staat onze tourincar weer gereed om' u via Ant werpen naar Nederland te brengen. Daar staat ook nog een groots af scheidsdiner voor u klaar. Na dit diner rechtstreeks naar Rotterdam. Aan komst 21.30 uur. Inl. tel. 132170, mevr. H. Valkenburg. boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, de koffieta fels op heen- en terugweg, en het afscheidsdiner in Arnhem, zijn een boeking voor deze reis meer dan waard. De prijs voor deze reis bedraagt f. 235,- per persoon 1-persoonska mer f. 17,50 toeslag) en is inclusief logies en maaltijden in het hotel, de maaltijden op heen- en terugweg, het boottochtje op de Rijn en alle in onderstaand programma opgenomen rondritten. Het volledige programma luidt als le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (tegenover Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) naar Heerlen, waar in het Grand Hotel een koffietafel gereed zal staan. Na deze koffietafel via Keulen, Bonn naar Koblenz. In Koblenz theepauze. Na deze theepauze blijven wij de Rijnoe ver volgen om via Koblenz in Boppard te arriveren. Aankomst in het hotel circa 16.00 uur. Diner in Hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 10.00 uur gaan wij per luxe rijnboot stroomopwaarts naar het plaatsje St. Goarshausen. In dit plaatsje staat onze touringcar op u te wachten om u naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar u een sprookjesachtig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei. In het Kosmotel T nrelei wordt de warme lunch ge bruikt. Daarna een rit door het Tau nusgebergte naar Rüdesheim. Hierna rijden wij terug naar ons hotel. Diner in het hotel en 's avonds vrij. 3e dag: s Ocntends ontbijt in hotel. Om 9.15 uur vertrek voor een tocht naar Bad Ems. Lunch in hotel, 's Mjd- dags vrij. Diner in hotel en 's avonds 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.13 uur naar Koblenz, Sinzig, Bad Neuenahr naar het Ahrdal. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden we van Keulen (koffietafel) naar Arnhem, waar in hotel Haarhuis het afscheidsdi ner gereed staat. Hierna vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 21.00 uur zullen arriveren. DÉLTATOCHT ZEELAND Dinsdag 31 juli organiseert de Haven loods voor zijn lezers een geheel nieu we dagtocht, namelijk door het Delta gebied in Zeeland tijdens welke tocht wij alle pas geopende dammen en Zeelandbruggen zullen bezoeken. Tij dens deze tocht zult u in het stadje Zierikz.ee een uitgebreide koffietafel krijgen aangeboden. De prijs van deze tocht bedraagt f 30,- per persoon in clusief koffietafel en bruggegeld. Het volledige programma luidt als volgt' Vertrek 8.30 uur via B eneluxtunncl nel, Europoort naar het eiland Voor- ne-Putten. Tijdens deze route zullen wij een koffiepauze houden. Vervol gens rijden wij dan via de pas geopende dammen achtereenvolgens over Goeree Overflakkee, Schouwen Duiveland naar Zierikz.ee, waar een uitgebreide koffietafel voor u gereed staat. Na deze koffietafel vervolgen wij onze route via de Oosterscheldebrug, Noord Beveland en Walcheren naar Vikin gen, alwaar wij een theepauze zullen houden. Na deze theepauze gaan wij verder via Goes, Oosterscheldebrug, Grevelingendam, Haringvlictbrug, Heinenoordtunnel Rotterdam. Aan komst circa 18.00 uur. ZUID-LIMBURG Op 2 augustus organiseren wij voor onze lezers een dagtocht naar het prachtige Zuid-Limburg. Tijdens deze tocht zullen wij 'n Limburgse koffieta fel en een uitgebreid diner nuttigen in respectievelijk het bekende restaurant „Momus" aan het Vrijthof in Maas tricht en in Hotel Hamer in Berg en Dal. Na de koffietafel, gaan wij geheel Zuid-Limburg verkennen, waarbij het Drielandenpunt in Vaals en Valkenburg beslist niet overgeslagen zullen wor den. De prijs voor deze tocht bedraagt f 40,- inclusief Limburgse koffietafel en diner. Het volledige programma luidt als volgt: Om 8.30 uur vertrekken wij via Den Bosch naar Vught voor de koffie pauze. Na deze pauze rijdén wij via Eindhoven de Leenderheide naar Weert vanwaar wij koers zetten naar Limburgs hoofdstad Maastricht. Hier zal om 12.30 uur inj restaurant „Mo mus" de Limburgse koffietafel geser veerd worden, waarna nog een pauze volgt tot 14.00. Op dit tijdstip gaan wij een zeer uitgebreide rondrit maken met bezoek aan Margraten, Hoog- cruits, Slenaken en Epen (Klein Zwit serland). Vervolgens gaan wij via Vijlen naar het bekende Drielandenpunt Vaals. Na hier van hel prachtige uit zicht genoten te hebben krijgen wij weer een andere fraaie route en wel via Gulpen en Wijlre naar Valkenburg. Hier krijgt u ruim een uur pauze. Na deze pauze rijden wij via Venlo naar Berg en Dal, waar een uitgebreid diner voor ons gereed staat. Na dit diner gaan wij Berg en Dal weer verlaten en zullen wij om 21.00 uur weer in Rotterdam aankomen. MARKT Woensdag 25 juli de dagtocht naar de Oud-Hollandse markt te Hoorn,'waar tussen de tientallen kraampjes vele oude ambachten en beroepen herleven. U kunt ze zien werken de klompenma kers, de spinsters, de mattenvlechters en de emailleerders. Rond het middag uur Friese koffietafel in Nibbinxwou- de. Om 8.30 uur vertrek naar Amsterdam en via de Coentunnel, Monnikendam, Edam en Scharwoude naar Hoorn aan het IJsselmeer. Hier krijgt u een ruime pauze om van alles wat de Oud-Hol landse markt te bieden heeft te' genie ten. Om 12.45 rijden wij naar Nibbix- woude voor de Friese koffietafel. Om 14.30 uur gaan wij weer op weg en rijden wij via Alkmaar, Castricum, Beverwijk naar Haarlem (theepauze) om daarna via de bollenstreek om 17.30 uur weer in Rotterdamte arrive ren. f. 25, p. persoon SAFARIPARK Maandag 23 juli organiseert De Haven loods nogmaals de geheel nieuwe dag tocht, namelijk naar het Grootwild Safaripark in Tüddern in Duitsland. Dit Safaripark heeft een zeer erote naam in Duitsland, niet alleen leeuwen en tijgers, maar ook struisvogels, ze bra's, kamelen etc. Wij zullen dan ook met ónze toeringcar door dit park Tevens zullen wij tijdens deze tocht in de omgeving van Sittard een uitgebrei- de koffietafel gebruiken en in café- restaurant „Het Oude Bijltje" te Vught een diner. De prijs voor deze tocht bedraagt f 36,75 incl. koffietafel, diner en entree Safaripark. Voor deze dag tocht is een paspoort of toeristenkaart nodig. Het volledige programma luidt als volgt: om 8.30 uur vertrekken wij vanaf de Westblaak in Rotterdam Via Rotterdam, Dordrecht, Breda, Til burg naar Hilvarenbeek voor een kof fiepauze via Eindhoven naar Sittard, waar een uitgebreide koffietafel voor ons gereed staat. Na deze koffietafel naar het een stukje over de grens gelegen Tüddern voor een bezoek aan het Safaripark. Tevens houden wij in dit Safgripark een pauze. Na dit be zoek en pauze vervolgen wij onze route via Weert en Eindhoven naar Vught, waar in restaurant „Het Oude Bijltje" een uitgebreid diner op ons staat te wachten. Na dit diner terug naar Rotterdam, aankomst 22 uur. PANNEKOEKENTOCHT Op 6 aug. hebben wij voor u een pan- nekoekentocht. Verder vertellen wij u Prijs f 20,-. Vertrek 9.00 uur Westblaak. Terug R'4am 18.00 uur. DAGTOCHT KNOKKE-GENT Maandag 30 juli staat de tocht naar de Belgische badplaats Knokke op het programma waarbij een koffietafel en een diner inbegrepen zijn. Om 8.30 u. vertrek via de Haringvliet brug en de Oosterscheldebrug naar Vlissingen, Hier gaan wij op de boot om na een tocht over de Schelde in Breskens te arriveren. Wij maken nu een tocht door Zeeuws Vlaanderen met als eindpunt Sluis, waar de tafels gedekt staan voor de Zeeuwse koffieta fel. Om 13.30 uur verlaten wij Sluis, passe ren de grens en rijden dan naar de bekende badplaats Knokke waar wij eerst een rondrit zullen maken. Vervol gens krijgt u hier een pauze van 1 1/2 uur. Om 15.45 uur gaan wij de tocht door België voortzetten en rijden wij via Gent, Antwerpen naar Rijsbergen, alwaar in café-reataurant Napoleon een diner gereed staat. Na het diner rijden wij via de Moerdijk weer naar Rot- waar wij om ca. 10.30 uur weer De prijs van deze zeer gevarieerde tocht bedraagt f 37,50 inclusief koffie tafel, diner, boot Vlissing.en-Breskens en bruggengelden. Voor de reizen kan op de volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor Prins Hendrikkade 14. tel 010-132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010-341071: Krimpen a/d IJssel, Veld en Beemd 25, tel. 01807-6899. Bij de agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nw. Binnenweg 456-460. Sig.mag. De Bok ser, Zwaanshals 245. Boekh. Bokhorst, Vierambachtsstraat 109. Boekhandel van Dordrecht, Benthuizerstraat 84. Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128. Boekhandel BokhorstSchuhertlaan 83. In Schiedam: Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle a/d IJssel: Boekhandel Bokhorst, De Koperwiek 61-63. Al onze dagtochten vertrekken vanaf de Westblaak tegenover de Cinerama om 8.30 uur. Op onze verlichting-afdeling vindt u als speciaal opruimings koopje dit bijzonder leuke ta fellampje op keramieken voetje. Modern tafellampje op kera mieken voetje met struktuur- stoffen kapje. Het lampje is er in de kleuren oranje, paars, groen of bruin en heeft een to tale hoogte van 39 cm. U koopt 't nu kompleet met snoer en stekker voor nog géén negen gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit moderne tafel lampje kompleet met snoer en stekker Een bof voor u dat u pas na het begin van de opruiming op va kantie gaat, want juist nu koopt u uw slaapzakken stukken voor deliger (vooral als u er 2 tegelijk neemt) Een geheel uitritsbare, uni ny lon slaapzak met lichtgewicht polyester vulling. Deze heer lijk warme slaapzak koopt u nu voor nog géén zesentwintig gulden. PER 2 STUKS Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage deze slaapzakken in uni blauw, snij- maat 160x190

De Havenloods | 1973 | | pagina 15