M2m HENGELSPORT: CONFRONTATIE MET DE NATUUR ^095 Uitbreidingsplan voor kleedkamers RKWIK K 95 opruiming opruiming Finale merkenkampioenschap zaterdag in Vlaardingen opruiming opruiming DE HAVENLOODS, DONDERDAG 19 JULI 1973 29-511 100% katoenl Niet omdat er iets aan deze rokjes mankeert, maar omdat er plaats moet worden gemaakt voor de nieuwe winterkollektie, gaan deze leuke plooirokjes zo voordelig de aanbieding in. Terlenka serge plooirokjes van een eerste klas kwaliteit met een sierceintuurtje met gesp voor. Deze leuke rokjes met 6 grote plooien, in de maten 38 t/m 44 en in de kleuren geel, rose, b. n en marine, koopt u nu in de opruiming voor nog géén zeventien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre de^e leuke plooirokjes van Terlenka serge, Fortuna VI. start vanavond zijn oefen campagne met een wedstrijd tegen het Duitse Auersmacher (aanvang 18.30 uur). Dinsdagavond wordt om 19 uur aan de Marathonweg tegen een combi natie van FC Den Haag gespeeld en woensdag gaat Fortuna naar 's Graven- zandse SV. Verder staan op het pro gramma wedstijden tegen DRL, GSV, VFC, Maasdijk, Feijenoord-comb. en $VDPW. Opkruipende zomerjurkjes en rokjes't is beslist niet flat teus en ook helemaal niet no digeen goede onderjurk helpt u voorgoed van dit pro bleem af. Grote partij damesonderjurken in diverse kleuren en modellen. Wij verkopen ze in de maten 38 t/m 50 voor nog géén drie gulden per stuk. WIELRENNEN Vlaardingen krijgt zaterdag een groot aantal bekende amateurwielrenners te zien in de finale van het Nederlands kampioenschap voor merkenploegen. Dit door de komst van sponsors in het amateurwielrennen enkele jaren geleden ontstane kampioenschap kreeg Vlaardingen toegewezen omdat de organisatoren in de 700-jarige stad net iets meer geld boden bij de inschrijving dan ondermeer Rotterdam, dat reeds tweemaal dit kampioenschap binnen zijn grenzen kreeg. In het 78 renners tellende veld zitten veel topmannen, die om financiële redenen veel deelname aan de Tour de l'Avenir hebben afgezien. Zo strijden op het parcours Floris de Vijfqlelaan, Dirk de Derdelaan, Marnix- laan, Marathonweg, ondermeer natio naal kampioen Jac Spetgens, Fedor den Hertog, Piet Legierse, Louis Ver wij, Piet Katwijk en Jan Cornelissen. De finale in Vlaardingen werd vooraf gegaan door de ploegenstrijd in de Omloop van de Baronie, waarin de ploeg van Jan van Erp/Hutchinson de leiding in het merkenklassement nam. Tijdens een tijdrit in de Fleyopolder (Emmeloord) werden de door Van Erp gesponsorde renners wel verslagen door die van Kavero, maar behielden zij toch de leiding. Zaterdag maken de dertien ploegen (Jan van Erp/Hutchinson, Kavero, Drinkwaard, Ketting/Shimano, Frisol, Amstel, Caballero, Trico Noble, Van Nelle, Overdijk, Steeman/Huipen, BIK en Hebro/Flandria) onder elkaar uit wie na afloop van mr. J. P. A. van Ballegooijen de Jong, voorzitter van de wielerunie, de KNWU-beker in ont vangst mag nemen. Alle ploegen starten, om 14 uur, met zes renners. Voor het klassement gel den echter alleen de klasseringen van de eerste drie aankomende renners. Er worden 50 ronden van 2400 meter gereden, in totaal 122,5 kilometer, over het parcours dat een gedeelte van de Vlaardingse Westwijk gedurende een paar uur afsluit. Behalve het ploegenklassement, waarin naast Jan van Erp/Hutchinson en Ka vero ook Drinkwaard, de kampioen van vorig jaar Ketting-Shimano, Frisol, Amstel en Caballero nog kans op het kampioenschap hebben, wordt er van deze ronde ook een normaal indivi dueel klassement samengesteld. De hierin te winnen prijzen zijn 30 geld prijzen, die volgens het klassiekersche- ma,variëren van f 1 50,- tot f 25,-. Mensenlief, wat vliegt de tijd voorbij als je aan de waterkant zit. Hoe vlug, dat merkten we pas zaterdagmorgen toen we in alle vroegte uit dejeren gekropen waren en met een groepje rashengelaars erop uit togen om eens wat van die sfeer, die vissfeer mee te pakken. Voor we het wisten was die ochtend al weer om. Uit het gezichtsveld, zoals die ruisvoorn na uit het leefnet te zijn verlost zeker tien rondjes aan de oppervlakte draaide - als een jonge haai met zijn topvin boven water - om zijn richtingsgevoel weer terug te krijgen. Daarna liet hij zich zaklien en sloot het donkere water zich weer om hem. De vis was weer terug in zijn element. Wij volgen. Terug naar ons element. Terug naar de drukbevolkte wegen waar aspirant-vakantiegangers het in hun auto's elkaar moeilijk maken. Terug naar betonland, waar we elkaar nog nauwelijks kennen en tientallen vuilspuwende industrie-uitlaten ons het leven zuur maken. En toch, dit is niet ons element. Onmogelijk. Ons thuis is bij die vis. In ieder geval aan de boorden van het water. Ver van dat motorische geweld. Dichtbij de natuur, waar de stilte nog echt is. Dat is een belevenis en dan benijdt je toch die hengelaars: dat grote legioen, dat de moed op kan brengen om voor dag en dauw de wekker te laten rinkelen, de dekens van zich af te laten glijden en in het favoriete vispak kan stappen. Hup, op weg naar de confrontatie met de natuur. Ons groepje ging niet eens ver van huis. Het is vakantietijd en vele van de clubleden genieten daar elders van. Wij togen naar Hellevoetsluis, het oude vestingstadje, dat aan de noordzijde op een echte stad lijkt, maar aan Haring- vlietzijde nog de sfeer van vroeger ademt. Het toerisme heeft deze haven stad gevonden als verrukkelijk uitvals- oord. In de haven schitteren de jachten als ware pronkjuwelen en in een vol gende havenmond tuigen tientallen oosterburen - getuige de vele van een Duits kentekennummer voorziene trai lers - hun ranke zeilboten. Hellevoetsluis slaapt nog. „Een onder linge, mannen. Drie prijzen en om kwart voor elf terug". Gerrit, Jaap, Joop, Klaas en die anderen zoeken hun „stekkies". Ze komen uit Maassluis en zijn van de hengelsportvereniging Vriendschap doet Leven, maar ze had den uit elke andere stad kunnen ko- Kennersoog Ballonvaarders pas om half vijf de lucht in VLAARDINGEN - In het programma van de openingsplechtigheid van de vakantieweken, zaterdag op het voet balterrein van Fortuna, is wijziging gekomen. De ballonvaarders zullen niet - zoals eerst de bedoeling was - om half twee opstijgen, maar gaan pas omstreeks half vijf de lucht in. De voorbereidingen beginnen wel eerder. Tijdens de voorbereidingen en de op stijging is het in verband met het gebruik van uiterst explosief gas voor het vullen van de ballonnen is het ten strengste verboden op het Fortunater- rein te roken. Op één van de strekdammen van de Haringvliet wordt de juiste hengel ge kozen. Met kennersoog. Uit het em mertje met voer wordt een handvol gehaald en tot een bol gekneed. Er waait een aardige bries, die het water flink opzwiept. Daardoor ver vlakken snel de kringen, die de in het water plonzende bol voer veroorzaakt. Het is inmiddels half zeven vopr de VLAARDINGEN - Tijdens een druk bezochte algemene jaarlijkse ledenver gadering in haar clubgebouw in 't Nieuwelant, eerde RK WIK twee ge trouwen. De heer J. Dries, onafgebro ken twintig jaar bestuurslid en de heer C. Groen, bijna dertig jaar bestuurslid op 'n enkele onderbreking na. Zij zagen hun clubwerk beloond met het erelidmaatschap en het daaraan ver bonden RK WIK-zilver. Voorzitter Remmerswaal benadrukte bij de uitreiking van de oorkonden nog eens de geweldige inzet, de volharding en het gestelde voorbeeld van deze leden. Eerder keurden de leden de notulen van de vorige jaarvergadering en het verslag over het afgelopen ver enigingsjaar van de sekretaris goed. Hetzelfde gold voor de verslagen van de elftal-junioren en pupillen commissies. Voor de aftredende bestuursleden en niet meer herkiesbaar zijnde t.w. de heren J. Dries, C. Groen en A. C. Verschuren waren door het bestuur drie kandidaten gesteld en wegens het ontbreken van tegenkandidaten bij de bestuursverkiezing als zodanig geko zen. Unaniem verklaarde de vergade ring zich akkoord met de benoeming van de heer J. Remmerswaal tot voor zitter voor het nieuwe verenigingsjaar. De stuurgroep is nu als volgt,samenge- steld: voorzitter: J. Remmerswaal; 2e voorzitter: B. P. van Haren; sekretaris: A. L. de Koning; wedstrijdsekretaris: J. D. P. Schepen; penningmeester: J. H. Veltman; 2e penningmeester: W.J. de Vette; jiiniorensekretaris: R. A. Kivit; pupillensekretaris: A. L. van Zwieten; en materiaal-beheerder: Sj. v.d. Velden. De elftal-commissie werd uitgebreid en bestaat nu uit de heren: J. H. C. Suy- ker, A. Veltman, A. F. van Velzen, W. Don en C. Zonne. A. F. van Velzen blijft fungeren als vertrouwensman. Verbetering Vervolgens toonde voorzitter Rem merswaal de voorlopige tekeningen van de voorgenomen verbetering en moder nisering van de kleedaccommodatie. Achter de tribune zullen de bestaande kleedkamers (van 1960) en douche ruimten worden vernieuwd, uitgebreid en aangepast aah de hedendaagse eisen. Bovendien zijn een massage-kamer en materialenruimte gepland. De nieuwe bebouwing zal een oppervlakte van 32x4 meter gaan beslaan. Vurig pleitte spreker voor daadwerkelijke medewer king van de aktieve leden voor het nieuw gestelde doel. Immers, naast de eventuele Gemeentelijke subsidie voor de nieuwbouw en bijdragen van andere daarvoor bestaande instanties, zal de bijdrage door zelfwerkzaamheid toch een hoofdmoot moeten gaan vormen. Realisering van het gehele projekt in het jubileumjaar dat 4 september 1974 gaat aanvangen, zou een prachtige kroon zijn op het werk van velen in al die jaren ten behoeve van het jeugd werk. Medede.ling deed de voorzitter nog van de samenstelling van een commissie ad hoc, die de komende jubileumviering in samenwerking met RK WIK Turnen welke afdeling op dezelfde datum jubileert gaat voor bereiden. Geef uw kleren de ruimte in deze fraaie hangkast en ze ko men er zonder kreuken uit. Deze ruime hangkast in een fraai bloemmotief sluit met 2 ritsen, afm. 140x75x50 cm. Nu koopt u deze kast voor nog géén Sparta in halve finale Europa-Cup honkbal Zondag 22 juli wordt op het terrein Nieuw Vreelust in Rotterdam de halve finale Europa-Cup Honkbal gespeeld tussen Sparta en de Italiaanse club Gleri Grant Nettuno. De wedstrijd begint om 14 uur. Voor de Italiaanse vereniging zullen enkele zeer sterke spelers uitkomen, welke ook in inter nationaal verband hebben deelge nomen aan de Europese kampioen schappen van enkele weken geleden te Haarlem. Deze spelers zijn: Manoco-midveld; Laurenzi-catscher; Faraone-lste honk, tevens manager; Mira 2de honk; Con- stantini-buitenveld; Lauri-werper. Ver der heeft Nettuno de beschikking over twee zeer sterke Amerikaanse spelers. Vorig jaar behaalden zij niet de Ita liaanse titel, maar konden dank zij het behalen van de Europa Cup aan dit toernooi deelnemen. Als scheidsrechters zullen funger&n: F. Vermeulen-hoofdscheidsreChter (Bel gië); H. J.C. Schotel (Nederland) en G. Lassandro (Italië) als veldscheids- rechters. Sparta heeft reeds tweemaal tegen Nettuno gespeeld: in 1965 voor de halve finale en in 1972, welke wedstrijden met resp. 3-2 en 8-1 wer den verloren. Beide wedstrijden werden in Italië onder barre omstandigheden gespeeld en er is Sparta uiteraard alles aan gelegen om tot winst te komen. Aange zien vopr de andere halve finale Lucht bal B.C. uit België zich heeft terugge trokken, zal de winnaar van deze wedstrijd op 23 september moeten aantreden tegen Fortitudo Amaro Montenegro. eerste „ruis" spartelend, vechtend bo ven water verschijnt. Paul heeft het glinsterende stukje zilver aart de haak: hij had nauwelijks ingelegd. Een goed voorteken: een flinke vangst lag in het verschiet. Maar ras blijkt, dat de vis helemaal geen trek heeft in een door de mens gecreëerd extra hapje. De vangst valt bitter tegen. Zelfs enig teken van leven blijft urenlang uit. Maar waar de leken- hengelaar reeds lang zijn hengeltje aan Maarten had gegeven zetten de profes sionelen door. We zetten ons in de nabijheid van Gerrit even neer. Vlak naast een blikje met griezelig kronke lend volkje: „maaien". „Het is een hobby, hé", vertelt hij. „De hele week sta je in de fabriek. Van 's ochtends tot 's avonds. Bedompt en hier ben je eruit. Vrij ademen, vrij bewegen. Geen zorgen. Zelfs het feit, dat er weinig gevangen wordt, deert me niets. Verleden jaar hebben we hier eens met zijn vieren gezeten en toen vingen we in een paar uur tijd zo 'n 260 vissen. Dat is verschrikkelijk veel. Voor mij is dit zuiver sport. Daarvoor kom ik graag vroeg mijn bed uit. Op werk dagen moeten ze me soms wel twee of drie keer roepen, maar 's zaterdags ben ik vroeg wakker. Daar heb ik zelfs geen wekker voor nodig". Toch vissen De weergoden beginnen inmiddels het lang voor de zon hangende nevelgor dijn open te trekken. Het wordt zelfs nog behagelijk. Maar dat is voor ons clubje nauwelijks interessant. Ze vissen tocli wel. Zon, regen, vorst of sneeuw. „We vissen gewoon door", reageert Piet. „Hier op het Haringvliet bijvoor beeld staat in de winter nauwelijks ijs. Och, koud? Dat vergeet je. Wel is het goed mogelijk, dat het topje van de hengel en de draad bevriest. Dat is een rare gewaarwoording, ja. Ik vis graag. Ik heb nu vakantie en het liefst zou ik de hele dag gaan vissen, maar dat gaat niet hè. Het gezin wil ook wel eens wat anders". Hoe gespannen die hengelaars ook naar hun dobber kijken, de omgeving verlie zen ze niet uit het oog. Het valt ze op wanneer daar midden in het grote Haringvliet een achttal zwanen in het gelid naar een onbestemd punt pedde- „A1 zit je te vissen toch geniet je tegelijkertijd van de natuur", beaamt Piet, die tot op dat moment hengelaar nummer één van de vereniging is. De vis bijt nog steeds niet en omdat dat ons meestal overkwam - hetgeen we dan aan onze onkunde weten - vragen we hem het waarom. „Moeilijk te zeggen. Al zijn we dan zogenaamd deskundig we kunnen de vis toch ook niet lokken. Kijk, natuur lijk probeer je diverse mogelijkheden uit. Je legt hem iets dieper, mogelijk ondieper. Je probeert het met ander voer, met een ander deegje, maar uiteindelijk moeten wij ook maar af wachten". Als dat wachten toch te lang gaat duren gaan zelfs de meest verknochte vissers wandelen. Even horen hoe het met de anderen gaat. Joop Bouwhuis is de dag tevoren kampioen van Maassluis Maria Blom start vrijdag Concerten op het Oranjecarillon door gastbeiaardiers VLAARDINGEN - Traditiegetrouw zullen ook deze zomer op vrijdagavond en een reeks van gastbespelingen op het Oranjecarillon in de toren van de Grote Kerk op de Markt te Vlaardin gen plaatsvinden. De serie wordt mor genavond geopend door Maria Blom uit Gouda. Haar programma, dat zij tussen 20 uur en 21 uur ten gehore brengt, vermeldt werken van L. 't Hart, J. Clarke, A. Hollins, E. Duni. M. de Wijs-Mouton, B. Diamont, J.S. Bach, A.E. Adams en Joh. Franco. Vootfs een aantal oude Hollandse liederen en zeven kinderlied jes in eigen bewerking. Na Maria Blom, beiaardier te Gouda en IJsselstein, concerteren in deze serie Frans Tersteeg, stadsbeiaardier van Bolsward (27 juli), Addie de Jong, beiaardier te Voorschoten, (3 augus tus, Hessel de Harder, beiaardier te Katwijl aan Zee en Hoogeveen (17 augustus) en Larry Weinstein, een Amerikaan die deze zomer reeds ver schillende Nederlandse carillons heeft bespeeld (24 augustus). De serie wordt op 31 augustus besloten door Leen 't Hart, directeur van de beiaardschool te Amersfoort. Geluk „Natuurlijk heb je een berg geluk nodig om de meeste vis van allen uit het water te halen. Maar ja, nu' kan ik lekker pochen. Had ik gistermorgen al gedaan hoor. Zoiets van, och, mannen jullie malden me niets. Het lukte me' nog ook", biecht hij eerlijk op. Hij vist al 35 jaar. Deed dat vooral op doktersadvies. „Het is zo ontspannend. Veel zenuwpatiënten krijgen van hun dokter het advies de waterkant op te zoeken. Voor mij is het nu mede een liefhebberij. Je leeft naar die zaterdag toe. Veelvuldig het tuigje nakijken. Alles moet in orde zijn en dat is het ook, maar toch controleer je het weer. Het stelt niets voor; het is suggestie. Dan moet je voor het voer zorgen. Ieder doet dat op zijn eigen manier. Kijk en aan de waterkant moet je als het ware de vis opzoeken. Een voertje leggen dus en wanneer de ménsen dan de belletjes in het water zien dan weten ze het: er zit vis". Grote verhalen worden er niet opge- t hangen. Het zijn eerlijke, open men- j sen, die van een voorn geen karper zullen maken. Wat voorzitter Joop dus J als „gekke dingen" opdist moeten we i daarom voor waarheid aannemen. In J visserslatijn geloven we die ochtend „Waarachtig, het is gebeurd, dat een snoek zich in een leefnet had vastge- werkt, maar hij zat niet zo vast of hij kon zich losrukken. En dan (Claas. Die zwiept zijn tuig in het water en tegelij- - kertijd slaat hij met zijn hengel een nius dood. Als je het een tweede keer echt zou proberen, zou het je niet lukken". Flapperende zeilen van de Duitse zeil boten verstoren de rust. Motorjachten beginnen aan en af te varen. De Ha ringvliet ligt er nog bijna naakt bij. Over enkele uren zullen talloze plezier vaartuigen het water doorklieven. Welk water? Schoon water of toch? „Nee, ik geloof, dat we met het vuile binnenwater van ons land toch weer de goede kant opgaan. Uit de Waterweg werd vroeger totaal niets gehaald. Nu wordt er zelfs weer paling en blei gevangen. Dat is een goed teken Hennepzaad De vangst is iets beter geworden. Ze zijn met henhepzaad in de slag gegaan. „Ik ben een voorstander van hennep", poneert Joop Bouwhuis. „Dat andere voer verzuurt allemaal en hennep is, gewoon een zaad. Overigens is hennep een soort verdovend middel. Daarom waarschijnlijk is het niet overal in Nederland toegestaan". Dan vervolgt hij: „Wij zetten de gevan gen vis altijd terug. Dan houd je de visstand ook nog op peil. Maar weet je, hier komen veel Belgen vissen en die nemen alles mee. Ik snap niet wat ze er aan eten. Overigens heb je me verder nog nodig? Anders ga ik even stap- De tijd is voorbij gevlogen. De vis ook, want die liet zich maar matig vangen. „De groene haring is best op de markt", schampert Piet, die net uit Hellevoetsluis terugkeert en daar hou den we het dan maar op. De gezichts huid tintelt: de wind en de schaarse zonnestraaltjes hebben toch hun werk gedaan. Een stadsmens had de natuur weer eens ontmoet. Hij was in zijn element. GERARD S. VERVER Ideale weekendshirts voor war me dagen, omdat ze luchtig dra gen en goed ventileren! Tijdens de opruiming koopt u deze 100% katoenen weekend shirts nog voordeliger dan voor deligvoor deze weekenders in de maten 37 t/m 46 en in de kleuren rood of bleu betaalt u nog géén zeven gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze 100% katoenen weekend- f\ f"

De Havenloods | 1973 | | pagina 4