ZOMER IN DE GROTE STAR Vlieg eens een d „Vrede bij u thuis" O 98 ■iT-iniBBIfBl opruiming opruiming opruiming Efjji.rUiii.yiijiiji.l Vier dagen Parijs Vier dagen Boppard opruiming «oor 2450 Géén tel. of schrift, best. opruiming wimam F speciaal voor baby uitzetten DE HAVENLOODS. DONDERDAG 26 JULI 1973 De geachte Confrérie des Maitres-Pi- piers uit St. Claude (Frankrijk) heeft Nederland onlangs met een bezoek vereerd. Doel van de reis: de inaugura tie van ZKH Prins Bernhard als confrè re. De prins zou hiermee de derde Nederlandse confrère worden. Voor deze onderscheiding komen uitsluitend personen in aanmerking die van grote betekenis zijn voor het pijproken, waar dan ook ter wereld. Het gezelschap telt thans ongeveer 140 confrères. Dit staat te lezen in het Pijprokers Magazine, waarin ook nog werd vermeld dat op zaterdag 13 oktober in St. Claude het wereldkampioenschap pijproken wordt gehouden. Het kampioenschap wordt georganiseerd door de CIPCE (internationaal Comité van Europese Pijprookclubs). Prins Bernhard moet af en toe ook wel eens een zware pijp roken, zoals bij het auto ongeluk in Italië, waar hij bij betrokken was. Volgens zijn secretaris reed hij in een droge sloot, maar de Romeinse correspondent van de Volks krant meldt dat er helemaal geen sloot Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze extra grote flacon Nivea body- Géén tel. of schrift, best. In uw weekendhuisje of op de camping, aan het strand of in de boot, waar u ook heen gaat in uw vrije tijdeen camping matras hoort erbij. Campingmatrassen in 2 maten, 55x180 en 68x178 cm. Deze campingmatrassen met een fleu rige overtrek koopt u nu met guldens voordeel. f vrijdagmorgen 9 uur ver- n wij op de 2e etage deze je campingmatrassen in 2 n, 55x180 en 68x178 cm. Gèên tel. of schrift, best. Bijdragen: Hanny Vroegh Hanneke Schouten Theo Mellenbergh Redactie: Jan Rietveld Willem Duys heeft zondag urenlang zijn best zitten doen om kijkend Ne derland vertrouwd te maken met En gelse tennistermen. „Nederland is een internationaal georiënteerd land en daarom moeten wij het met een „back hand" doen, legde Duys uit. Duitsland evenzeer internationaal georiënteerd mag rustig „Smetterbal" zeggen en de Fransen, zoals we weten ook internati onaal georiënteerd, mogen ook in ei gen taal het tennis begeleiden. Waarom moeten wij toch altijd zo in onze schulp kruipen. Onze taal is rijk ge noeg om sappige uitdrukkingen te kun nen vinden. Overigens heeft Tommetje Samuel Ok- ker grof geld verdiend en moest vlier gensvlug naar Amerika om daar met boogballetjes en opslagen nieuwe dui ten te vergaren. Willem Duys moest opeens weg van zijn stoel. Hij kon, zoals hij zei, „de drang van de natuur niet weerstaan". We vertalen het even voor u. „Hij moest hoognodig een plas De heer B. G. (220 kg) uit Blijdorp, één van de zwaartillendste lezers, schreef ons de volgende noodkreet: wolk zeilde langs 't Een onderzoek aan de universiteit van Melbourne heeft aangetoond dat amor fe koolstof, vervaardigd uit bruinkool, uitstekende diensten kan bewijzen bij het bestrijden van bacteriële en che mische waterverontreiniging. Tijdens een proef, waarbij vervuild water met 10 miljoen colibacteriën per liter gedu rende vijf minuten door een filterbed met deze actieve kool werd gevoerd, bleek na doorstroming 99,6 procent van de bacteriën door het filter te zijn opgenomen. Het koolstoffilter bezit het grote voordeel dat het na gebruik gemakkelijk kan worden geregenereerd door het aan hitte bloot te stellen. De uit bruinkool gewonnen koolstof is aanzienlijk goedkoper dan actieve kool die op de gebruikelijke manier wordt vervaardigd. Men verwacht in staat te zijn hele rivieren met behulp van grote filterbekkens te „reinigen". We vermelden dit maar even. Misschien kunnen de petro-chemische bazen in Rijnmond er hun voordeel mee doen. Voor dé ideale verzorging van uw huid gebruikt u natuurlijk Nivea bodymilk. Nivea bodymilk voorkomt uit drogen van de huid en heeft een beschermende zonnebrandwer king. Deze fles Nivea bodymilk koopt u nu voor nog géén drie Een enkele v ijle blauw Warm scheen de zon Een zachte zomerbries Streelde koelend door het groen van bomen Bloemen blqeiden in het veld 't Was zomer. Kom, dacht ik Ik zoek wat vrienden op Op ginds kampeerterrein Ik vond 't terrein verlaten Maar in de bar Gordijnen neer Bedompte sfeer en zwoel Electrische lampjes strooiend nauw- lijks licht In 't bijna duister Vond ik de vrienden Zittend op een rij Gekromd op krukken Nippend aan hun glazen In de hoek van 't duistere lokaal Jankte een jukebox Ik vluchtte Kom, dacht ik De jachthaven Daar zal het beter zijn Ik vond. de schepen verlaten aan de De zon scheen tevergeefs Want in de bar Daar zaten alle schippers op een rij Te nippen aan hun glazen Gekromd op krukken zaten zij In 't bijna duister Een jukebox jankte in de hoek Ik vluchtte „Zie dankbaar terug en vertrouwend vooruit, wordt door mijn apen-vrien den vaak tegen mij gezegd. Maar ik zie het niet meer zo zitten. Je krijgt steeds weer de kous op je kop en wie te dikwijls bukt, blijft altijd gebogen. En zegt u nou zelf, je kunt toch niet alles blijven toegeven. Eerst hangt er een bord met Niet voederen s.v.p. nu is dat ineens veranderd in Voederen verboden". Wij mogen nu niets meer accepteren van die mens-apen. Het is alles goed en wel, maar hier binnen komt er ook al de klad in. Alles kost te veel geld. Maar ik zeg altijd: bezuinig op veel, maar niet op de kwaliteit van het voedsel. Begrijpt u nou, waarom ik het niet meer zo zie zitten? Tegen de rand i Een grote tuin Ik vond de tuin verlaten Maar in de verste hoek van 't huis Trof ik Bart met vrouw en kinderen Ze zaten op een rij op krukken En dronken limonade Schuif bij, zei Bart Ik heb een bar gemaakt Volkomen echt, het licht gedempt Eén lampje voor de glazen en de flessen Een platenspeler jankte in de hoek Ik vluchtte Leen de Zwart In Paramaribo werd uitgemaakt dat Hügo naar Nederland, zou gaan. In de kleine woning die grensde aan de loodsen van het grote warenhuis was er lang over gesproken. Waar lag zijn toe komst? Hier, in dit langzaam maar zeker verar mend land of daar ver weg, over de zee, in het land waar zovelen heentrokken? Hij zou gaan, dat werd besloten. Ma pakte zijn koffer en deed er nog van alles in wat zij meende dat hij nodig zou hebben. Het afscheid was moeilijk, want waar moeders en vaders wonen zien ze hun kinderen niet graag ver weg trekken. De reis zelf was boeiend en onverge telijk. Het vliegtuig, dat al gauw de grond losliet om zich in een steeds stijgende baan tot boven de wolken te begeven, zoemde voort, een dag lang en een nacht er achteraan. De machine maakte een eentonig geluid dat je op den duur niet meer hoorde. Totdat de toon anders werd, zwaarder. Het gevaarte dook in de wolken, in de donkerte van de stad, het cirkelde daar en landde toen. De stad was vreemd, maar niet onvertrouwd. De mensen spraken er een taal die hij verstond. Al gauw Merkte hij dat zijn verschijning hier niet 30.000 Elpees gaan bij ons de opruiming in voor een weggeef- prijsje! Elpees in alle genres zoals o.a. van Oscar Harris, Marie Laforet, Acker Bilk, de troetel-alarm treiter-tip en nog vele vele an deren. Al deze elpees kodfet u nu door elkaar voor nog géén vier gulden per stuk. o.a. jazz, operette, rock and roll, accordeon- dans- en marsmu ziek, geestelijke liederen en Zuidamerikaanse muziek, Marie Laforet, Oscar Harris, Acker Bilk, Eugène Cicero, Johan Strauss en een Joost de Draaier show. grote partij elpees, nu door elkaar, per stuk Mm UX voor - WB Géén tel. of schrift, best. vreemd was. Niemand bekeek hem. Hij was een nummer, één van de velen die door de stad liepen, met of zonder tas of koffer. Het duurde even voordat hij via een ver familielid, van wie hij het adres meegekregen had, ergens een onderdak ge vonden had. Een overvol pension. Sneller dan iemand anders had hij werk. Was het zijn rustige verschijning, zijn bescheiden optre den? In ieder geval, hij trof het. Z'n baas was geen bullebak en sprak met hem als met ieder ander. Hij kreeg z'n werk toegewezen. Dat werk bracht hem hier en daar en overal, want waar moet niet wat opgeschilderd worden? Een afwisselende baan waarin hij spoedig aardigheid kreeg. Al gauw tekende hij in op een cursus die hem verder bracht in het vak. Na een jaar ontmoette hij een meisje, met wie hij uitging. Ze-hielden van elkaar en besloten samen te gaan wonen. Hei koude land leek minder koud en vaker scheen naar zijn mening de zon. Vrije dagen brachten ze buiten de stad door, zij bij hem achterop op de motor. Het leven leek goed. Veel contact met anderen uit zijn vaderland had hij niet. Hij zocht het ook niet. Hij ging zijn eigen baan en dat beviel hem. Tot die dag dat hij ruzie kreeg met Yvonne, want zo heette het meisje dat bijna zijn vrouw was. Het ging eerst om een kleinigheid, maar de kleinig heden hielden aan en het werd duidelijk dat ze uit elkaar moesten gaan. Hij liet haar de samen gehuurde kamer met keuken, want je kan een meisje toch niet de straat op sturen. Maar waar moest hij zelf heen? Het werd een klein hotel waar hij tegen een hoge prijs op een armoedig kamertje een plek vond. Hij beschouwde het niet als definitief, maar van hieruit wilde hij verder uitzien. De vakantie nader de. Dan zou hij meer tijd hebben om iets te regelen. Toen de laatste werkdag aanbrak kreeg hij zijn geld met de vakantietoeslag. In zijn ogen een hele hoop. Zorgvuldig borg hij het in zijn porte feuille en toen hij 's avonds nog even de straat op wilde liet hij z'n jasje thuis. Het was warm en aan wat kleingeld had hij voldoende om hier of daar iets te drinken. Morgen, dan zou hij de stad ingaan en wat nieuwe kleren aanschaffen. Dat kon er nu wel af. En dan zou hij verder gaan. Een nieuwe kamer, als dat mogelijk was. Loom lag de avond in de straten van de stad. Hij dwaalde wat, praatte hier of daar met iemand die hij oppervlakkig kende en belandde eindelijk ergens in een gelegenheid waar hij onder muziek wat kon drinken. Toen hij, niet eens laat, thuis kwam, in het hotel, was het geld weg. De schrik sloeg hem om het hart. Zenuwachtig haalde hij alles over hoop. Maar daar was hij gauw mee klaar, want wat stond er helemaal in het kale kamertje? Er was gestolen. Zonder zich verder te bedenken liep hij de straat weer op. Op het politiebureau vertelde hij zijn verhaal aan de dienstdoende agent, die hem wel willend 'aanhoorde. Maar hij zag het meteen, 't bete kende niets. Ergens werd iets opgeschreven, maar 't maakte' geen indruk op hem. En daar kwam het bescheid: ja, beste jongen, 't is mooi dat je 't bent wezen, aangeven, maar je begrijpt zeker wel dat we daar niets aan kunnen doen. Als we daaraan beginnen kunnen we wel dagwerk krijgen. Moeten we soms om die paar honderd gulden van jou iedereen ondervragen? Wat is geld? Geld is net water, dat stroomt wej> en je vindt 't nooit meer terug. Moedeloos ging hij door de straten naar huis. Er was iets stuk. Wie had het geld weggertomen? Als hij zich die vraag stelde kwamen er maar twee figuren in aanmerking, want die alleen hadden een sleutel van zijn kamer, de hoteleigenaar en de man die z'n kamer schoon maakte. Die nacht sliep hij onrustig. Telkens opnieuw deed hij het licht aan om wat te drinken en in eet\ krantje te kijken. De volgende dag ging hij vroeg naar buiten om ergens iets te gaan eten. Bij de trap van de verdieping waarop zijn kamer lag trof hij de schoonmaker. Voor hij het goed wist stond hij vlak voor hem. Hij zei: „Ik bekijk jou niet als iemand die mijn geld weggenomen heeft. Dat heb jij toch niet gedaan? De schoonmaker schrok en maakte zich kwaad. Wat wil jij man netje, wil jij mij beschuldigen van diefstal? Weet je dat nog nooit iemand dat lef gehad heeft? Dreigend kwam hij voor hem staan. Weet je wat dat betekent?, Daarbij greep de schoonmaker hem bij zijn kraag van zijn overhemd. Vlak achter Hugo was de trap. Hij wist niet wat hij deed, in een flits schoot z'n hand met het opengeschoten mes vooruit in de buik van de schoonmaker, die hem moest loslaten en achterover stortte. Het mes viel uit z 'n hand naast de man neer. Hij holde de trap af. Buiten sloeg het felle zonlicht van de hete zomerdag tegen hem aan. Als een dronken man liep hij door de straten, het plein over en opnieuw stond hij in het politiebu reau. Ik heb een man in z'n buik gestoken. Daarvoor stond de agent op. De handboeien klikten en een uur later zat hij in een auto. En daarom ben ik hier, zei hij tegen mij, waarbij hij zijn hand door z 'n haar haalde en een klein sissend geluid met z 'n tong maakte. Visserman. „Vrede bij u thuis", is het motto van de vredesweek, die dit jaar wordt gehouden van zondag 23 september tot en met zondag 30 september. Met „bij u thuis" kan het eigen huis bedoeld worden, maar men kan er ook de eigen woon- en leefomgeving mee aanduiden. In Rotterdam verkeren momenteel duizenden buitenlandse werknemers. De vraag kan gesteld worden of er tussen hen en ons sprake is van vrede. Men zou zich ook kunnen afvragen of we „vrede" mogen hebben met de redenen waarom en de wijze waarop deze buitenlandse werknemers vaak noodgedwongen onder ons verblijven en werken. Van 12 aug. t/m 15 aug. organiseren wij weer een tour naar Parijs. Ook nu zullen we in het Paris-Lyon-Palace logeren, waar ook alle maaltijden ge bruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien: wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gele genheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is er steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f. 225,- per persoon (éénpersoonska mer f. 1 7,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, kof fietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner te Gorkuin. Het volledige programma luidt als le dag: Vertrek om 8.15 vanaf de Westblaak in Rotterdam (tegenover Cinerama) via Breda (koffiepauze) Antwerpen, Gent, Kortrijk waar in Restaurant Fran?aise een uitgebreide koffietafel genuttigd zal worden. Ver volgens via Lille naar de autoroute nr. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 17 uur. Diner 19.00 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gedegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13 uur lunch in het hotel. Om 14-30 uur gaan wij toeren naar de Opera, de Madeleine, Arc de Tromphe, Palais de Chaillots, Eifelto- ren, Panthéon en Graf van Napoleon. Om 19 uur diner en 's avonds gelegen heid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan wij weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, o.a. Langs de boekenstalle tjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Livre en de Ccnci;r gerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13 Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles, waar bij wij dwars.door het Bois de Boulog ne zullen rijden en waarbij u de gele genheid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelzalen te be zichtigen. Om 19 uur diner. Om 21 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar motel Gorkum voor hcU afscheidsdiner. Te rug in Rotterdam 21/uur. Van 6 t/m 9 augustus maken wij een reis per luxe touringcar langs plaatsen aan de Rijn. Tijdens deze reis zullen wij logeren in het eerste klas hotel „Bel- levue", dat aan de Rijnboulevard van het plaatsje Boppard gelegen is. Niet alleen het verblijf in dit hotel, maar ook de boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, de koffieta fels op heen- en terugweg, en het afscheidsdiner in Arnhem, zijn een boeking voor deze reis meer dan waard. De prijs voor deze reis bedraagt f. 235,- per persoon 1-persoonska mer f. 17,50 toeslag) en is inclusief logies en maaltijden in het hotel, de maaltijden op heen- en terugweg, het boottochtje op de Rijn en alle in onderstaand programma opgenomen rondritten. Het volledige programma luidt als volgt: le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak (tegenover Cinerama) via Den Bosch, Eindhoven (koffiepauze) naar Heerlen, waar in het Grand Hotel een koffietafel gereed zal staan. Na deze koffietafel via Keulen, Bonn naai Koblenz. In Koblenz theepauze. Na deze theepauze blijven wij de Rijnoe ver volgen om via Koblenz in Boppard te arriveren. Aankomst in het hotel circa 16.00 uur. Diner in Hotel en 's avonds vrij. 2e dag: 's Ochtends ontbijt in hotel. Om 10.00 uur gaan wij per luxe rijnboot stroomopwaarts naar het plaatsje St. Goarshausen. In dit plaatsje staat Onze touringcar op u te wachten om u naar de top van de Patersberg te rijden, vanwaar u een sprookjesachtig uitzicht heeft op de Rijn en de Lorelei. In het Kosmotel T nrelei wordt de warme lunch ge bruikt. Daarna een rit door het Tau nusgebergte naar Rüdesheim. Hierna rijden wij terug naar ons hotel. Diner in het hotel en 's avonds vrij. 3e dag: s Ucntends ontbijt in hotel. Om 9.15 uur vertrek voor een tocht naar Bad Ems. Lunch in hotel, 's Mid dags vrij. Diner in hotel en 's avonds vrij. 4e dag: Vertrek na het ontbijt om 9.1 5 uur naar Koblenz, Sinzig, Bad Neuenahr naar het Ahrdal. Na deze koffiepauze rijden wij verder door het Ahrdal naar Bonn. Na Bonn rijden we van Keulen (koffietafel) naar Arnhem, waar in hotel Haarhuis het afscheidsdi ner gereed staat. Hierna vertrekken wij naar Rotterdam waar wij circa 21.00 uur zullen arriveren. BOBBEJAANLAND Zaterdag 11 aug. gaan wij dan naar het zo bekende Bobbejaanland in België, waar momenteel een geheel nieuw show-programma met Bobbejaan en Josee Schoepen, liet grote orkest van Bobbejaanland en vele andere artiesten vertoond wordt. In Bobbejaanland krijgt u een koffietafel, een gereser veerde plaats voor de show en een consumptie tijdens de show. 's Avonds zullen wij in café restaurant. Napoleon het diner gebruiken. Om 9.00 uur richting Breda (koffie pauze) en vervolgens via Poppel en Hasterlee naar Lichtaard, waar het enorme Bobbejaanland gelegen is. Hier gebruiken wij om 12.45 uur de koffie tafel. Om 14.30 begint het show-pro gramma en duurt tot 16.30 uur. Hier na vertrekken wij weer en begeven ons naar café restaurant Napoleon te Rijs- bergen, waar om 18.15 uur het diner aanvangt. Na dit diner weer huiswaarts en circa 21.00 uur aankomst in Rot terdam (Geen paspoort nodig). De prijs voor deze tocht bedraagt f 37,50 inclusief entree Bobejaanland en show, koffietafel en diner. ZUID-LIMBURG Op 2 augustus organiseren wij1 voor onze lezers een dagtocht naar het prachtige Zuid-Limburg. Tijdens deze tocht zullen wij 'n Limburgse koffieta fel en een uitgebreid diner nuttigen in respectievelijk het bekende restaurant „Momus" aan het Vrijthof in Maas tricht bij Berg en Dal. Na de koffietafel, gaan wij geheel Zuid-Limburg verkennen, waarbij het Drielandenpunt in Vaals en Valkenburg beslist niet overgeslagen zullen wor den. De prijs voor deze tocht bedraagt f 40,- inclusief Limburgse koffietafel en diner. Het volledige programma luidt als volgt: Om 8.30 uur vertrekken wij via Den Bosch naar Vught voor de koffie pauze. Na deze pauze rijden wij via Eindhoven de Leenderheide naar Weert vanwaar wij koers zetten naar Limburgs hoofdstad Maastricht. Hier zal om 12.30 uur in restaurant „Mo- mus" de Limburgse koffietafel geser veerd worden, waarna nog een pauze volgt tot 14.00. Op dit tijdstip gaan wij een zeer uitgebreide rondrit maken met bezoek aan Margraten, Hoog- cruits, Slenaken en Epen (Klein Zwit serland). Vervolgens gaan wij via Vijlen naar het bekende Drielandenpunt Vaals. Na hier van het prachtige uit zicht genoten te hebben krijgen wij weer een andere frgaie route en wel via Gulpen en Wijlre naar Valkenburg. Hier krijgt u ruim een uur pauze. Na deze pauze rijden wij via Venlo naar Berg en Dal, waar een uitgebreid diner voor ons gereed staat. Na dit diner gaan wij Berg en Dal weer verlaten en zullen wij om 21.00 uur weer inf Rotterdam aankomen. DELTATOCHT ZEELAND Dinsdag 31 juli organiseert de Haven loods voor zijn lezers een geheel nieu we dagtocht, namelijk door het Delta gebied in Zeeland tijdens welke tocht wij alle pas geopende dammen en Zeelandbruggen zullen bezoeken. Tij dens deze tocht zult u in het stadje Zierikzee een uitgebreide koffietafel krijgen aangeboden. De prijs van deze tocht bedraagt f 30,- per persoon in clusief koffietafel en bruggegeld. Het volledige programma luidt als volgt' Vertrék 8.30 uur via B eneluxtunnel nel, Europoort naar het eiland Voor- ne-Putten. Tijdens deze route zullen wij een koffiepauze hqüden. Vervol gens rijden wij dan via de pas geopende dammen achtereenvolgens over Goeree Overflakkee, Schouwen Duiveland naar Zierikzee, waar een uitgebreide koffietafel voor u gereed staat. Na deze koffietafel vervolgen wij onze route via de Oosterscheldebrug, Noord Béveland en Walcheren naar Vlissin- gen, alwaar wij een theepauze zullen houden. Na deze theepauze gaan wij verder via Goes, Oosterscheldebrug, Grevelingendam, Haringvlietbrug, Heinenoordtunnel Rotterdam. Aan komst circa 18.00 uur. PANNEKOEKENTOCHT Op 6 augustus Pannekoeken eten in Gelderland. Dat is weliswaar een zeer gezellige tocht. Vanuit Rotterdam, Gouda, Haastrecht, Zeist koffiepauze. Vanuit dit punt rijden wij naar Lunteren, waar wij in deze prachtige omgeving pannekoeken zullen eten. Tevens krijgt u de gelegen heid om een wandeling te maken en de zandafgravingen te gaan bezichtigen. Voor kinderen is er een grote speeltuin aanwezig. Prijs f 20,— incl. pannekoek, die naar uw eigen smaak bereid zal worden. Terug in Rotterdam circa 18.00 uur. AUTOTRON DRUNEN Op dinsdag 7 augustus organiseert ons blad een nieuwe dagtocht, namelijk naar een uniek recreatieprojefct van internationale allure: Het Autotron. In het Autotron te Drunen zijn in een complex van maar liefst 2000 m2 Oudbrabantse boerderijen 300 klassieke automobielen tentoonge steld, allemaal gerestaureerd en zorgvuldig teruggebracht in de origi nele staat. Niet alleen deze klassieke automobielen, maar ook de ten toonstelling van de verkeersgroep Rijkspolitie, een oude smidse, auto's van de toekomst en de prach tige binnentuinen zijn een bezoek aan „Autotron" waard. Tijdens het bezoek zult u in het gezellig restau rant een uitgebreide koffietafel krij gen aangeboden. De prijs van deze dagtocht bedraagt f 36.50 p.p. inclusief entree Auto tron en koffietafel. Het volledige programma luidt als volgt: Vertrek om 8.45 uur vanaf de Westblaak, in Breda koffie met gebak, vervolgens naar Drunen alwaar in het restaurant van Auto tron een uitgebreide koffietafel gereed staat. Na deze koffietafel krijgt u tot 16 uur de gelegenheid het Autotron te bekijken. Vetrek om 16 uur via Den Bosch, Utrecht. Aankomst in Rotterdam om circa Voor de reizen kan op dé volgende adressen geboekt worden: Op ons hoofdkantoor Prins Hendrikkade 14. tel 010-132170. Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010-341071Krimpen a/d IJssel, Veld en Beemd 25, tel. 01807-6899. Biide agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nw. Binnenweg 456-460. Sig.mag. De Bok ser, Zwaanshals 245. Boekh. Bokhorst, Vierambaehtsstraat 109. Boekhandel van D>>rdrecht, Benthuizerstraat 84. Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128. Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83. In Schiedam: Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle a/d IJssel: Boekhandel Bokhorst, De Koperwiek 61-63. Een werkgroep van de Gemeenschap van Kerken te Rotterdam houdt zich bezig met „discriminatie in eigen om geving", dus onder andere ook met de maatschappelijke problemen van de buitenlandse werknemers. Deze werk groep wil graag hulp bieden aan ker ken, voorgangers, pastores, gespreks groepen, die tijdens de vredesweek iets wensen te doen in gemeente of pa rochie aan voorlichting over het pro bleem van de buitenlandse werknemers in Rotterdam. Deze hulp kan zijn: een model voor een thematische dienst voor één van beide vredeszondagen; een suggestie voor literatuur die u ter inzage of ter verkoop in uw kerk kunt aanbieden; een lijst met adressen van personen en organisaties die zich met het probleem van de buitenlandse werknemers bezig houden. De mogelijkheden van de werkgroep zijn beperkt. Men hoopt echter dat op één van de vredeszon dagen tijdens de kerkdiensten bijzon dere aandacht zal worden besteedt aan bedoelde problematiek. Het contactadres van de werkgroep van de Gemeenschap van Kerken te Rotterdam is: pastorie het Steiger, Hang 17, Rotterdam-3001, tel. 13.27.71. Ideale wandelwagen om mee te nemen op vakantie of in tram, bus of metrohij is zo plat opvouwbaar dat U er weinig hinder van heeft. Fraaie wandelwagen met hoofd steun, zeer plat opvouwbaar. Deze wandelwagen is aan de buitenzijde met stof en aan de binnenzijde met plastic bekleed nu voor nog géén vijfen twintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze handige wandelwagen met hoofdsteun, in- diver se kleuren, nu Twee dagen lang gaat u pro- fite/en van deze grandioze op ruimingsaanbiedingprach tige herenanklets voor nog géén twee gulden. Opruimingsaanbieding herenan klets van polyacryl/polyamide (75/25) in een groot aantal kleuren en in alle herenmaten. Alléén vrijdag en zaterdag ver kopen wij ze zó voordelig. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze mooie herenanklets in wel 30 kleuren en in alle Géén tel. of schrift, best Met andere woorden Uit de puzzel van vorige week moest hoestend en proestend een ouwe schicht naar voren komen. Op precies te zijn de oplossing was „De hoestbui op vier wielen". Tien gulden liggen inmiddels klaar voor de drie gelukkigen, die eruit geslingerd zijn. Het zijn: W. C. Klootwijk, Karei Doormanlaan 58, Zwijn- drecht; A. C. Dekker, Cranen- donckweg 101, Rotterdam en A. L. S. Renkum, Lieve Ver- schuierstraat 26b, Rotterdam.

De Havenloods | 1973 | | pagina 7