Westduitsers propageren vuistbal in Nederland 1. 5RRT 21 KMlrUaikl "11395 95 Volgende week Vlaardingen voor Vietnam 95 KfllrWiiU|l|ilii| Al voor de jaartelling LANGS DE WATERWEG 250 ponies nemen deel aan concours Vlaardingen Nieuwe Vlaardingse groep naar jazzfestival Laren ETALAGE en INTERIEUR DE HAVENLOODS, DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1973 33-508 Woensdag 22, donderdag 23 en zaterdag 25 augustus zullen het Westduitse A- en B-team in Vlaardingen demonstratiewed strijden vuistbal spelen. Vuistbal? Het is voor het eerst dat ons land geconfronteerd wordt met deze sport en als het aan de organisatoren ligt dan begint de victorie van het vuist bal in Vlaardingen. Wat is eigenlijk vuistbal? Het valt in grote lijnen te vergelijken met volley bal. Het wordt gespeeld op een veld van vijftig bij twintig meter. Dit veld wordt door een op twee meter hoogte gespannen lijn in twee vakken ver deeld. Een vuistbalteam bevat vijf veldspe- lers: twee achterspelers of verdedigers, twee slagmensen en een middenveld speler. De speelduur van een vuistbal- wedstrijd is twee maal vijftien minu ten. In die periode krijgen de teams de gelegenheid punten te scoren. De bal mag in een vak slechts een keer door dezelfde speler aangeraakt wor den alvorens het naar het andere vak gedirigeerd wordt. In totaal mag in één vak slechts drie keer geslagen worden en voor elke slag mag de bal één maal de grond aanraken. Punten scoren kan overigens door beide teams en is niet - zoals bij volleybal afhankelijk van het serveren. Ogenschijnlijk dus een spel, dat veel eist van conditie en samenspel. Dat bevestigt Richard Mahl graag. Hij woont nu bijna zes jaar in Vlaardingen en voordat hij vanuit zijn geboorteland West-Duitsland naar ons land kwam was hij een toegewijd beoefenaar van het vuistbal. „Jk miste het hier enorm", vetelt hij. „Omdat men hier vuistbal niet kende ben ik maar gaan voetballen. Eerst bij Fortuna en nu bij Zwaluwen. Het vuistbal bleef me toch trekken. Ik ben gaan volleyballen, maar dat voldeed toch. niet". Plotseling ontving hij ech- Drie demonstraties De Westduitse vuistbalselectie vertoeft in Vlaardingen van 22 tot 25 augustus. Zij zal drie demonstraties verzorgen. De eerste is speciaal bestemd voor de schooljeugd: 22 augustus om twee uur. Eveneens op het veld van voetbalvereniging Zwalu wen aan de Zwaluwenlaan in Holy vindt een dag later - op 23 augustus een tweede de monstratie plaats: aanvang kwart voor zes. Tenslotte zal op het veld van de hockeyvereniging Pollux aan de Claudius Civilislaan in de West- wijk op zaterdag 25 augustus tijdens de pauze van het in ternationale hockeytoernooi - om circa half twee een wed strijd gespeeld worden. Bij de drie demonstraties zal door des kundigen uitleg gegeven wor- spaar nu geld uil Wilt u niet te veel betalen voor uw polyaether matras?Kom dan naar ter Meulen, want daar verkopen wij ze voor buitenge- .woon lage prijzen. Polyaether matrassen met een s.g. van 30 en een dikte van 14 cm; LMatrassen van .een mooie en zware kwaliteit in 7 80x190 cm ^0 80 90x190 cm g0 80 90x200 cm 00 80 120x190cmg 80 130x190 cm *J20 80J 140x 190 cm *|^0 80 140x200 cm g' Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen Wij op de 1e etage deze partij pdyaether matrassen van een en zware kwaliteit. Géén tel. of schrift, best. Vuistbal lijkt enigszins op volleybal ter van de Deutsche Turner-Bund een schrijven, waarin werd medegedeeld, dat men een demonstratie-toernee van het Duitse team door Nederland had gepland en of hij de organisatie'op zich wilde nemen. Een fait accompli, „maar" zo meent hij, „ik heb spontaan ja gezegd. Vooral omdat ik het zelf lang heb gespeeld. Met hart en ziel. Het vuistbal in Duitsland wordt ge speeld door idealisten. Mensen, die alles voor hun sport over hebben. Een vuistbalafdeling is net één grote fami lie. Dat is niet zo verwonderlijk, want de spelers zijn meestal inderdaad fami lie of kennissen van elkaar". Bij de oosterburen is vuistbal na voet bal en handbal met 120.000 spelers en twintigduizend teams de meest popu laire sport. „Vuistbal kan je zonder grote financiële investeringen en zon der uitgebreid technisch materiaal overal beoefenen", aldus Richard Mahl. „Het stelt grote eisen aan de conditie en het kweekt een enorm reactievermogen. Dat moet wel, want als de bal met zo'n tachtig kilometer snelheid op je afkomt, komt de beslis sing naar welke hoek en naar welke medespeler de bal te spelen, neer op fracties van seconden. Het vijftal zal ook enorm op elkaar ingespeeld dienen Hoewel dus in de Duitstalige landen het vuistbal een ingeburgerd begrip is, is pas vorig jaar een boekwerkje uitge komen met historie, ontwikkeling en gegevens over interlandwedstrijden. Een technisch boek onfbreekt nog, maar binnenkort zal ook dit vacuüm worden opgevuld. „Tot voor kort heb ben we alles zelf maar moeten uitvin den", vertelt Richard Mahl. „Hoe te trainen. Welke techniek we moesten en konden toepassen". W ereldka mpioen Ook internationaal heeft West-Duits- land als stamland van het vuistbal vele contacten. In 1968 werd het wereld kampioen en in 1972 werd deze titel in het Oostenrijkse Linz geprolon- Bouw winkelcentrum Woudhoek start nog dit jaar De Stichting Winkelcentrum Kethel zal binnenkort een vergadering beleggen waarin de plannen voor de bouw van het centrum in de buurt van het Bachplein aan de orde komen en zul len worden toegelicht. Wethouder Bolmers verklaarde enige tijd geleden dat nog dit jaar een begin zal worden gemaakt met de bouw van het centrum. De ontwikkeling van het winkelcentrum is weer gebonden aan fasen, die weer verband houden met de woningbouw in Woudhoek. Geleidelijk aan worden woningcom plexen opgeleverd. Deze week o.a. portiekwoningen. De eerste fase van het te bouwen winkelcentrum gaat een totale oppervlakte van plm. 6000 m2 beslaan. In Woudhoek komen 6500 woningen en naar verwachting zullen die er in 1975 staan. Er komen twee super markten en diverse winkels, die eind volgend jaar geopend zullen worden. D'66 raadslid naar koningin Namens de gemeente Schiedam zal het D'66 raadslid Vincent Broeke aanwe zig zijn tijdens een officiële gelegen heid ter ere van het zilveren regerings jubileum van de koningin. De bijeen komst wordt gehouden in de, Grote Kerk in Den Haag en is bedoeld het contact te bevorderen tussen de leden van de gemeenteraad, de gemeentebe stuurders en de koningin. Vijftien raadsleden hebben zich opgegeven voor de bijeenkomst. De heer Broeke werd gelfjpt. geerd. De Duitse Turnbond, die de belangen behartigt van de vuistballers wil de sport echter verder internationa liseren. „Dan ontstaat de mogelijkheid om meer interlandwedstrijden te spelen", vertolkt Richard Mahl het standpunt van de bond. Het zal nog wel wat voeten in de aarde hebben, voordat ons land met een nationaal team tegen Duitsland zal kunnen aantreden. Voor alsnog ontbreekt hier een organisatie, die spelers zal kunnen opvangen. Daarover heeft Richard Mahl ook wel zijn gedachten laten gaan: „Het is voor mij ondoenlijk na de introductie van het vuistbal ook de verdere begeleiding ter hand te nemen. In de afgelopen maanden ik ben er vanaf februari mee bezig geweest - heb ik er mijn handen aan vol gehad. Dat kan ik nu wel locaal in Vlaardingen doen, maar eigenlijk moet het over het hele land bekend worden, anders heeft het wei- Om dat enigszins te bereiken heb ik de Nederlandse Sportfederatie en het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk geschreven. Van de NS F heb ik nog niets vernomen, maar CRM heeft beloofd een afgevaar digde te zenden naar een wedstrijd in Amsterdam. Tevens heb ik TROS- sport onze plannen medegedeeld, maar Schooljeugd Het liefst zou Richard Mahl zien, dat een vuistbalteam wordt opgenomen in een bestaande vereniging. Hij noemt bijvoorbeeld een handbalvereniging. „Zij hebben de mensen, die dat kun nen organiseren. Zij hebben een veld en weten de spelregels van het gebruik van een sporthal. Immers, vuistbal kan ook in een hal gespeeld worden". Om de vuistbaldemonstratie tot een succes te maken, heeft hij alle scholen in Vlaardingen - met toestemming van de inspecteur van het onderwijs, de heer Baan een uitnodiging gezonden. „We willen vooral de schooljeugd in spireren en interesseren. Dan heb je direct de basis van waaruit in de toekomst aan een goed team gewerkt kan worden. Trouwens, in het verleden was het in Duitsland verplicht een jeugdteam te hebben, alvorens aan de competitie deelgenomen mocht worden. Als we nu iemand kunnen vinden die zegtdie sport bevalt mij en die in samenwer king met anderen verder kan bouwen, dan kunnen ze bij mij alle inlichtingen krijgen", aldus Richard Mahl. Zijn adres: Zwaluwenlaan 653, Vlaardin gen. GERARD S. VERVER Wat voor Nederland nieuw is, is voor vele andere landen al heel oud en ingeburgerd. Al in de derde eeuw voor Christus signaleerde de dichter Plautus het „follis pugilatorius", hetgeen zich laat vertalen met een met de vuist geslagen grote bal". Terwijl Goethe in zijn boek „Italiaanse reizen" een door hem in 1786 in Verona bijgewoonde demonstratie van een variant op het vuistbal beschreef. Na 1796 werd het in de literatuur echter stil rond dit spel. Een eeuw bijna ging voorbij totdat in 1885 in het Duitse Dresden bij een turnfestijn het vuistbalspel weer opdook en nu bleef het. Vooral in de Europese Duitssprekende en Latijns-Amerikaanse landen kreeg vuistbal een ongekend grote aanhang. Het spel wordt nu gespeeld in Oostenrijk, Zwitserland, Italië (Zuid-Tirol), de DDR, West-Duitsland, Argentinië, Brazilië, Chili, Peru en Paraquay. Op bescheiden schaal zijn ook Canada en Zuid-west-Afrika bij het vuistbal betrokken. spaar nu geld uit De eerste aanbieding voor het komende seizoen beginnen wij met deze leuke acryl jersey blouse in 7 goed te kombineren kleuren. Moderne acryl jersey blouse met ronde panden en kontrast- stiksels in de kleuren groen, oranje, bleu, rose, wit, kobalt blauw en grijs. Deze blouse in de maten 36 t/m 44 koopt u nu voor nog géén veertien gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze acryl jersey blouse, in diverse leuke Géén tel. of schrift, best. Vragen over opheffing buslijn 53 Het Schiedamse raadslid C.P.M. Lans bergen heeft het college gevraagd of het juist is, dat de RET buslijn 53 naar Kethel-Noord zal vervallen als in het najaar de bus om de noord gaat rijden. De heer Lansbergen wijst er op dat de buslijn 53 de eerste buslijn voor Kethel was en thans de enige openbare ver- voersmogelijkheid voor de bewoners van Kethel. Vooral oudere mensen, die op de buslijn zijn aangewezen zullen de dupe worden van opheffing. Er is in Kethel-Noord geen enkele winkel, zo dat veel bewoners zijn aangewezen op openbaar vervoer. De heer Lansbergen vraagt dan ook de buslijn te handha- Concert Feike Asma MAASSLUIS - Op 18 augustus geeft Feike Asma een orgelconcert in de Grote Kerk van Maassluis. Op die avond kan men composities horen van Johan Ludwig Krebs, Francois Coupe- rin, Cesar Franck, Alexandre Guil- mant, Jean Langlais en Max Reger. Op deze avond is er ook de mogelijkheid tot het indienen van verzoeknummers voor het concert van september. Na afloop van het concert zijn er platen verkrijgbaar van het orgei tegen een prijs van f 2,50 per stuk. Ook zijn er. grammofoonplaten van Feike Asma verkrijgbaar tegen winkelprijs. Het concert begint om 20.15 uur, de toe gangsprijs bedraagt f 2,50 per persoon, houders van een c.j.p. f. 1,50. spaar nu geld uit Bent U van plan te gaan behan gen? Koop dan deze extra zware kwaliteit wandvinyl «n U bent verzekerd van een fraai eindresultaat. Zware kwaliteit amerikaans wandvinyl op textielbasis, ong. 130 cm breed, in lichte kleu ren. Deze wandbekleding, met piepkleine schoonheidsfoutjes, koopt U voor nog géén twee gulden per meter. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage dit bijzonder mooie Amerikaanse wandvinyl, ong. 130 cm Géén tel. of schrift, best. Als maandag te 20 uur de voetbalvere niging Maasdijk in eigen kantine haar jaarvergadering houdt, is een der meest-sprekende voorstellen de contri butie op te trekken van f 55,- voor senioren tot f80,- per jaar. Uitgebreid beschrijft het bestuur in het clubblad de noodzaak van deze opvallende ver hoging die echter niet of nauwelijks afwijkt van wat andere, vergelijkbare verenigingen verlangen. Voorts bevat de agenda de gebruikelijke verslagen, rapporten enz. De bestuursverkiezing betreft de heren J. Romers, A. Romers en L. de Vos, die allen herkiesbaar zijn. Nieuws van de voetbalvereniging HVO: Men heeft een sponsor gevonden voor het eerste elftal, namelijk het schilders bedrijf Kloet in Vlaardingen. De trai ning voor de A-junioren onder leiding van de heer Huis wordt met ingang van 22 augustus op de woensdagavond gehouden aanvang 19.15 uur. De trim- avond voor de wat oudere senioren is verschoven van de donderdag naar de woensdagavond. Met ingang van 22 augustus aanvang half negen; ook on der leiding van de heer Huis. DVO'32 neemt deel aan de zaalvoet balcompetitie die georganiseerd wordt door de KNVB. De wedstrijden wor den gehouden in de Vlaardingse Lijn baanhallen op doordeweekse avonden. Vier molens draaien op drie zaterdagen ZEVENHUIZEN - Bij voldoende wind zal het bestuur van de Stichting tot Instandhouding van de Molenvier gang van de Tweemanspolder in Zeven huizen de vier molens laten draaien op de zaterdagen 18 augustus, 15 septem ber (Molenfestijn) en 6 oktober (Na tionale Molendag). Collecte K.W.F. VLAARDINGEN De landelijke col lecte van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrijding zal worden gehouden van 27 augustus tot en met 31 augustus. Om 4g. jnoderqaf méthoden btf «E^-, vbor het volgend jaaf gulden meer nodig. -opbrengst van vorig jaar was f 32.000,-. Voor het collecteren worden nog men sen gevraagd, vooral jongeren om de taak van de ouderen te verlichten bij het op en neer lopen van de trappen bij flats. Aanmelden: secretariaat Boer- havestraat 72, tel. 34.64.14. Handbalverbond wordt zaterdag op het UVG-terrein in Schiedam gehou den en begint om 10.30 uur. Op deze dag is er een verenigingsbeker beschik baar voor de vereniging, die de beste prestaties levert. Bovendien zijn er voor de diverse onderdelen ook nog bekers beschikbaar. De onderdelen zijn: 60 m hardlopen (2xj, 30 m zigzagloop (lx), 50 m hordenloop (2x) met 6 borden verspringen (3x), de beste 2 sprongen worden geteld, strek worp (2x). De prijsuitreiking zal om ca. 13 uur plaatsvinden. „De Verfboetiek", die geleid wordt door de heren Robbemond en Boer heeft zich bereid verklaart voor een niet onaanzienlijk bedrag voor het seizoen 1973/1974 als sponsor voor Excelsior-M op te treden. Op zaterdag 18 augustus is er een aspirantentoernooi georganiseerd door CKC Spirit., De deelnemers zijn: Hoekse S. V. Hoek van Holland 4 teams, indeling a, c, d, f; Kwiek Rotterdam, 3 teams, indeling b, d e; Maassluis, 2 teams, indeling a, cODO Maasland 3 teams, indeling a, c, d; Oranje Nassau Vlaardingen 1 team, indeling C; Ten Donck Ridderkerk, 4 teams, indeling b, c, e, f; Vlaardingen 3 teams, indeling a, e, f; Weidevogels Bleiswijk 3 teams, indeling b, d, e; ZKV Zuidland 1 team, indeling E. Aanvang 13.30 uur aan de Geert Gro telaan, prijsuitreiking door de gast vrouw van Vlaardingen om 18 uur. Op 19 augustus aanvang 13.30 uur, zullen in het Sportpark „De Vijf Slui zen" in Vlaardingen wedstrijden plaatsvinden in het kader van de atle tiek landelijke jeugdcompetitie. Deel nemers zullen zijn meisjes 2e en 3e klasse en jongens 3e klasse. NOG COLLECTANTEN GEVRAAGD VLAARDINGEN - De voorbereidin gen voor de grote huis-aan-huiscollecte van het comité „Vlaardingen Voor Vietnam" verlopen goed. Velen, vooral jongeren, hebben zich reeds opgegeven om op één of meer avonden of op zaterdag te collecteren. Toch zullen nog een flink aantal aanmeldingen moeten binnen komen om het organi- satienet goed sluitend te krijgen voor de collecte van volgende week Sinds gisteren worden raambiljetten verkocht ter ondersteuning van de collecteweek. Op deze in drie kleuren uitgevoerde affiche is een afbeelding verwerkt van het Vietnamese meisje, dat haar broertje uit een gebombar deerd dorp wegdraagt. Als de 1500 vervaardigde stuks van het raambiljet zijn verkocht is na aftrek van de drukkosten een gunstig saldo voor de collectekas te verwachten. Het raam biljet, is a f 1,50 te koop bij Boekhuis Den Draak, bij Aart Pontier, bij De Kattenbeker, in het P.S.P.-pandje en in de Wereldwinkel en bovendien zater dag op het Liesveld. Het te bouwen ziekenhuis „Binh Vien- Ha-Lan", hetgeen betekent „Neder lands Ziekenhuis Vietnam" is een pro ject van het Medisch Comité Neder- land-Vietnam, dat zich al vele jaren inzet voor medische hulp aan slachtof fers van de Vietnamese oorlog. Het Vlaardingse comité hoopt met de col lecte van volgende week voldoende geld bijeen te brengen voor de inrich ting van een operatiekamer in het eerste bovengrondse ziekenhuis in het bevrijde gebied van Zuid-Vietnam. Op maandag tot en met donderdag wordt in de verschillende stadsdelen huis-aan-huis gecollecteerd. Vrijdag avond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 17 uur vindt een straatcol lecte plaats, het collectebureau is ge vestigd in het voormalige klooster. Collectanten en colectrices (voor de straatcollecte vanaf 14 jaar en voor de huis-aan-huis-collecte vanaf 18 jaar) kunnen zich nog aanmelden bij A. v.d. Mark, Nachtegaallaan 3, tel. 34.77.59; Peter Haslinghuis, Eksterlaan 334, tel. 35.44.22; mevr. R. Noordhuizen-van Roon; J.W. Frisolaan 70, tel. 35.21.86; Joost Beerthuis, Van Heutzpark 38, tel. 34.30.27; mevr. Van Saus-Schenk, Tollensstraat 52, tel. 34.38.49 en Cor Maarleveld, Liesveld 43 of 151, tel. 34.69.74. Het comité „Vlaardingen voor Viet nam" wijst er tenslotte nog op, dat door haar fout vorige week de indruk is gewekt, dat het gemeentebestuur in de actie participeerde. Zoals bekend neemt de gemeente Vlaardingen vol gens een raadsbesluit van februari slechts deel van de voorbereidingen als waarnemer. In die periode werd echter wel veel assistentie van gemeentelijke zijde ondervonden. WAND DEKORATIES PLEXBA De Stichting Paardesport Vlaardingen heeft na de korte baandraverij van 3 augustus en het concours hippique voor landelijke rijverenigingen op 4 augustus 1973 een derde paardesport- dag georganiseerd. Zaterdag wordt op het terrein naast de in aanbouw zijnde P.T.T.-centrale gelegen aan het einde van de Holysingel in Vlaardingen-Holy een pony-concours gehouden. Aan het concours nemen deel jeugdrui- ters en -amazones van ongeveer 8 tot ongeveer 17 jaar, afkomstig uit 15 plaatsen in Zuid-Holland, waaronder Die Flardingharuiters uit Vlaardingen, de Schieruiters uit Overschie, de Spoorwiekruiters uit Schiebroek en de Spalandruiters Uit Kethel. Voorts zijn o.m. een tweetal clubs van het eiland Voorne-Putten aanwezig. Er worden ongeveer 250 ponies verwacht. Het concours begint reeds 's morgens om 8 uur met dressuurproeven in de klassen Licht, Midden en Zwaar, zowel voor achttallen, voor viertallen als indi vidueel. De dressuur beoogt tot stand te brengen een goed samenspel tussen ruiter en pony; gelet wordt derhalve op de wijze van rijden van de ruiter in de drie gangen: stap, draf en galop. Ook indien groepsgewijs wordt gere den is het van groot belang dat de ruiter zelf zijn pony rijdt en het niet aan de pony overlaat slechts na te doen datgene dat door de voor hem lopende pony wordt gedaan. Bij de dressuurproeven is het o.m. boeiend om te zien hoe groepsgewijs figuren binnen het desbetreffende terrein door de ruiters worden gereden. Om 12 uur wordt het programma geschorst en om 13.30 uur hervat met springwedstrijden in één parcours in verschillende variaties, waaronder een variatiemogelijkheid die de ruiters de gelegenheid biedt tot op zekere hoogte zelf de hindernissen te kiezen. Ook is er een concours van eenspannen-ponies voor een show wagen; er is zelfs een enkel tweespan voor een wagen aanwe zig. Bijzonder indrukwekkend belooft te worden het optreden van de heer J. de Wit uit 't Zand met zijn paarden in vrijheidsdressuur. Deze paarden kun nen verbluffende staaltjes van acroba tiek vertonen. De organisatie van het hippische ge deelte is in handen van een commissie bestaande uit de heren A. Dijkshoorn te Vlaardingen, A.P. Chardon te Maas land, alsmede de heren A.C. Houdijk, H.J. Langbroek en J. van der Ster, allen te Vlaardingen. De laatste drie zijn bestuursleden van de Vlaardingse pony-club, die Flardingharuiters. 13 jury-leden zullen de verrichtingen van ruiters en ponies beoordelen. De toegangsprijs is voor de gehele dag f.2,- voor volwassenen en f.1,- voor kinderen tot 14 jaar en voor jeugdigen in het bezit Van een cultureel jeugdpas- Vijf musici uit Vlaardingen en omstreken hebben enkele maanden geleden besloten een groep te vormen en wel het Vlaardinger Jazz Consort. Aangezien de groep nog niet zo lang bestaat hebben de leden nog geen kans gezien een eigen stijl te ontwikkelen. Hun spel houdt het midden tussen Soft Machine, Miles Davis en Mahavishnu Orchestra. Om deze reden gaat de groep op vrijdag 24 augustus 1973 deelnemen aan het concours van het Internationale Jazzfestival te Laren, het vroegere Loosdrecht Jazzfestival, om door de beoordeling van de jury, welke bestaat uit prominente jazzmusici, de artistieke waarde te ontdekken. De Vlaardingse groep bestaat uit Koos Keizer alt en banton sax, voorheen spelend in de Schiedamse groep Summer Breeze; Willem Jan Droog gitaar, voorheen in verschillende groepen; Jan de Ligt en Richard Peetoom respectievelijk electrische piano en basgitaar, voorheen in de groep Siddhartha en Die Le Mair slagwerk, vorig jaar met de groep Othello op het Jazzfestival te Loosdrecht. Wanneer de groep bij de eerste vijf zou behoren, dan moet het Consort op zaterdag 25 augustus deelnemen aan de finale, om zodoende de juiste plaats te bepalen. DEKORATIEVL STOFFEN VOOR UW in 200 kleuren aanwezig FLANEL JUTE LAKFOLIE R|BS SEPARATIE STOF VILT DEKORATIE rarvnAETALAGEMATER|ALEN RxAoA Adm. de Ruyterweg 26 Rotterdam Rotterdam Tel.: 010 13 22 30 De repetities van het Nieuw Opera Koor Rotterdam zijn donderdag 9 augustus weer begonnen. Iedere don derdag wordt er gerepeteerd in het lokaal van het Nivon centrum Dirk Smitsstraat, aanvang 8 uur. De expositie „AANKOPEN" in de exposi tiezaal De Doelen wordt verlengd tot en met maandag 20 augustus. Op deze expositie wordt een overzicht gegeven van aankopen die de afgelopen twee jaar door de Rotter damse Kunststichting namens de gemeente Rotterdam zijn gedaan. spaar nu geld uit "Goede wijn behoeft geen krans" een zeer bekend spreek woord dat we zeker wel kun nen gebruiken bij deze doos Wat wij er nog wel van willen vertellen is, dat deze Nivea crème in een handige doos met schroefdeksel zitnu voor nog géén drie gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze doos Nivea crème met Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1973 | | pagina 4