SB>RT Marathon geeft 55-jarige nieuwe levenskracht JAN MAATHUIS: VORM OP CHIO BEWIJZEN m Kies h ander gezicht voor 299- OA50 97.80 147.80 164.80 177.80 Financiële tegenvaller bij bouw zwembad-Zuid tDrtddJenzeninsliuuL kbuwens LANGS DE* WATERWEG ^98 Zaterdag en zondag bij Fortuna internationaal jeugdtoernooi DE OUDSTE ZELFKWELLING - DE HAVENLOODS. DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1973 34-509 „Ik kom al vele jaren op het concours hippique Rotterdam, maar de bezetting is er nog nooit zó indrukwekkend geweest als dit jaar". In het Twentse Geesteren was de Nederlandse topruiter Jan Maathuis zich begin deze week aan het voorbereiden voor het ruiterfestijn, dat dezer dagen opnieuw in het Kralingse Bos wordt gehouden en waar men hoopt te bevestigen dat het evenement van zo grote waarde is dat Rotterdam het voorlopig nog niet kan missen. Men weet het: de strijd van de organi satoren om het moede hoofd boven water te houden, kent geen grenzen en al na vele concoursen van de afgelopen jaren gingen er stemmen op om er nu eindelijk maar mee op te houden, omdat het bedrag dat uit eigen zakken moest worden bijgelapt de spuigaten begon uit te lopen. Niettemin bleek het enthousiasme voor dit onvervalste paardenspul zo danig te hebben postgevat, dat men ook dit jaar weer tot een CHIO heeft besloten en de internationale deelne ming overtreft die van alle;voorgaande jaren. Nostalgie spaar nu geld uit Dit weekend hebben wij een aan bieding poluaether matrassen van de allerbeste kwaliteit. Draka polyaether matrassen 16 cm dik en s.g. 35) met luxe damasten in de kleuren goud, zalm of blauw. Deze matrassen, uit de prijsserie van f 115, tot f 215,- -, zijn aan twee zij den doorgestikt. 80x190 cm 00 00 O 90x190 cm 90x200 cm O 00 O 120x190 cm 00 O 130x190 cm 140x190 cm t- - 140x200 cm Éi Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze Draka polyaether matrassen voor extra lage prijzen. Géén tel. of schrift, best. Dr. C. E. Coppens, verpleegkundig adjunct- direkteur van het gemeente-ziekenhuis in Schiedam is benoemd tot directeur van het Liduinaziekenhuis in Apeldoorn. In verband hiermee heeft de heer Coppens B. en W. eervol ontslag gevraagd, dat hem op een nder te bepalen datum eervol zal wor den verleend. heeft gezeten, is er vooral dit jaar een enorme opleving gekomen. Noem-het romantiek of nostalgie, maar de men sen zijn weer helemaal wèg van paar den. Onder meer door de medewerking van de Rotterdamse organisatoren heeft de Nederlandse ploeg dit jaar aan talrijke grote wedstrijden meegedaan en internationaal staan we er zeer goed op. Na Engeland en Duitsland, dat nog de onbetwiste topnaties zijn, neemt Nederland een sterke derde plaats in en dat is nog nooit vertoond. We zijn dit jaar al in diverse Europese landen geweest en dat heeft daar de verplich ting opgelegd om ook naar Nederland te komen en dat betekent dat vrijwel alle grote ruiters in het Kralingse Bos aan de start komen". Onbetwiste topman in de Nederlandse équipe is Johan Heins, die in enkele jaren als een komeet is omhooggescho- ten en die met de paarden Golden Dream en Donator aan de start zal verschijnen. Beide viervoeters horen thuis in de stal van Alwin Schockemöhle, die ook zelf met o.m. Hans Günther Winkler, Hartwig Steenken en Hermann Schridde van de partij zal zijn. Uitschieten Vooral in de landenstrijd zullen de schermutselingen fel zijn Jan Maat huis: „Nederland zal in Rotterdam moeten bewijzen dat de eervolle plaats achter Duitsland en Engeland geen uitschieter is en dat we inderdaad op weg zijn om ook in deze tak van sport een rol van betekenis te gaan spelen. Totaalzullen in de komende dagen niet minder dan 125 springpaarden de ring worden binnengevoerd en met die bezetting worden zelfs beroemde con coursen als die van Dublin, Londen en ook Aken overtroffen. Dat de organisatoren niet zonder enige trots dit jaar hun evenement het „CHIO der kampioenen" hebben ge noemd, vindt onder meer zijn recht vaardiging in de komst van de kers verse Europese kampioen Paddy McMahon, die in juli de titel overnam van de Duitser Hartwig Steenken die toen door ziekte niet in de gelegenheid was zijn titel te verdedigen. In Rotterdam zal Steenken echter weer wèl van de partij zijn en daardoor zal vooral de krachtmeting tussen Engeland en Duitsland een evenement van ongekende afmeting worden. Als gevolg van de stijgende kosten, het uitblijven van Rijkssubsidie en andere tegenvallers, zal de bouw van het zwembad Schiedam-Zuid volgens raming f 750.000 meer gaan bedragen. Aanvankelijk was reeds een garantie verleend voor een geldlening van 2.1 miljoen. B. en W. stellen voor, de gevolgen van een en ander te aanvaarden, hetgeen o.a. betekent, dat het jaarlijks te dekken nadelig saldo, gesteld op f 230.000, nu tot plm. 305.000 zal stijgen. Aangezien de financiering van het zwembad slechts is te verwezenlijken, wanneer de gemeente de betaling van rente en aflossing garandeert, stelt het college voor de gevraagde medewerking daartoe te verlenen. Betreurd wordt, dat de stichtingskosten in zo'n belangrijke mate zijn overschre den. Er was geen melding gemaakt van de post renteverlies tijdens de bouw, omdat verwacht werd dat de post zou worden opgevangen door Rijkssubsidies. Inmiddels is komen vast te staan, dat daarop niet behoeft te worden gerekend, hetgeen eveneens geldt voor de provincie, zodat de volledige last op de gemeente komt te drukken. Aan de raad wordt tevens een krediet gevraagd van f 64.000 voor het uitvoeren van aanpüssingswerken ten dienste van het zwembad aan de Westfrankelandsedijk en de Willem de Zwijgerlaan. Reeds is een deel van de werken uitgevoerd in het kader van voorzieningen buitenwaterkering, waarvoor f 890.000 was toegestaan. Er zijn echter nog enkele werken in verband met de verkeersveiligheid, noodzakelijk. Ja inderdaad, voor f 299.- koopt u 'n ander gezicht; uw eigen gezicht. Brilgroep Klouwens - de grootste optiekspecialist in Rotterdam en omgeving - levert u voor deze bijzonder lage prijs een stel perfekte kontaktlenzen. Inklusief het medisch-oog- onderzoek, de behandelings- kosten en nakontroles. Klouwens draagt ook zorg voor de begeleiding. Bekwame kontaktlensspecialisten leren u omgaan met uw nieuwe kijk- glaasjes. Zó komt u zonder problemen door de korte gewenningsperiode. En mocht u twijfelen of het bij u wel zal lukken, geen probleem. Binnen 2 maanden mag u gebruikmaken van de gelegenheid tot teruggave, 't Is maar dat u het weet. Wat u trouwens ook best mag weten: het vóóronderzoek is gratis. Maakt u gerust een afspraak, het verplicht u tot niets. Om geen enkele twijfel te laten bestaan hebben wij ons ook nog van de medewerking van een oogarts verzekerd. U ziet, aan alles is gedacht. Maakt u maar kontakt, wij zorgen voor een ander gezicht. Schieweg 95 - Rotterdam-Telefbon 248733 Ome informatie-brochure zenden wij u kosteloos toe. W De jaarlijkse contactavond van de voet balvereniging MVV '27 is op donder dag 30 augustus om 20 uur voor het eerste en tweede elftal met begelei ding. De trainingstijden zijn: maandag avond: zaaltraining pupillen van 18.30 tot 20 uur. dames van 20 tot 21 uur, als de pupillen naar de zaal gaan. trainen de dames van 19 tot 20 uur en daarna de lagere senioren van 20.30 tot 21.30 uur; dinsdagavond van 19 tot 20.15 uur selectie B en van 20.15 tot 21.30 selectie Adonderdagavond van 19 tpt 20.30 uur selectie A. Bekeken wordt nog op welke tijden de veteranen-trimclub en een tweede training voor de B-selectie kan worden georganiseerd. Training junioren: woensdagavond van 18.30 tot 19.15 uur C.l, C.2, C.3 en C.4; 19.30 tot 20.15 uur B.l, B.2, .3 en B.4: 20.30 tot 21.15 uur A.2 en A.3; donderdag avond 20.30 tot 21.15 uur selectie groep A -junioren. Op vrijdag 14 september is er in het clubgebouw van de voetbalvereniging RKWIK weer klaverjassen. De Cricketclub van de vereniging Hermes DVS heeft op vrijdag 31 au gustus een wijnavond ,,met fondue, dans en leut". Dit zal een gezellige afsluiting van het cricketseizoen wor- SUBLIEME SERVICE DAF MINERVA spaar nu geld uit Schroefjes, bouten, spijkers, postzegels, munten. alles bergt u overzichtelijk en altijd- bij-de-hand op in dit handige laden kastje. Hobbykastje van hardplastic met 20 gekleurde laadjes met transparante deksels. Een kompakt kastje (22,3x 15,9 cm) met enorm veel op bergruimte (12 laden van 6,5x 5,2x3,4 cm en 8 van 6,5x5,2x 1,7 cm) nu voor nog géén vijf gulden. Vrijdag en zaterdag verkopen wij in de kelder deze hardplas tic hobbykastjes met 20 laadjes, onderling opstapel baar, Géén tel. of schrift, best. Zaterdag en zondag wordt op de vel den van de voetbalvereniging „Fortu na" in het kader van het 700-jarig bestaan van Vlaardingen een interna tionaal jeugdtoernooi gehouden. De deelnemende verenigingen vaardigen hun sterkste jeugdteams in de leeftijd van 16 t/m 19 jaar af. Aan het nemen acht teams deel. In poule 1 zijn dat: Ajax (Amster dam), S.V.V. (Schiedam), Wormatia (Worms, Duitsland), en Fortuna (Vlaardingen) en in poule 2: Bothkennar Y.M. Football Club (Grangemouth, Schotland), Feijenoord (Rotterdam), Standaard Luik (Luik, België) en een Vlaardings jeugdelftal. De wedstrijden beginnen zaterdag 25 augustus om 9.30 uur. Er wordt deze eerste dag gespeeld tot 18.35 uur. De wedstrijden in de poules duren 2x20 minuten met 5 minuten rust. Op zondag 26 augustus vangen de INTERNATIONAAL HOCKEY IN VLAARDINGEN Terwijl in Amsterdam de groten in hockeyland beginnen met de strijd om het wereldkampioenschap start internationaal zesstedentoernooi. Dit met financiële steun van de Stichting Vlaardingen 1973 georganiseerde toer nooi staat in het kader van het zaterdag en zondag Pollux in Vlaar dingen met een vriendschappelijk 700-jarig bestaan van Vlaardingen. Aan dit toernooi nemen naast Pollux uit Nederland deel: Asvion-Schiedam, H.C. Rotterdam en H.G.C. Wassenaar. Van de andere kant van de Noordzèe komen Olton Hockey Club (West Warwick) en Mid Surrey Hockey Club (Heston). Zaterdag worden van 13 tot 16 uur wedstrijden gespeeld en zondag van 11 tot 15.30 uur. De toegang is op beide dagen gratis. Bedrijfs Economische Dienst opgeheven De Schiedamse Bedrijfs Economische Dienst, die in 1962 werd opgericht is opgeheven. Dit deelt het college van B W de gemeenteraad mee. De dienst hield zich bezig met de bedrijfs economische aspecten van de verschil lende gemeentelijke diensten. Deze werden in 1965 vastgelegd in een instructie voor een inmiddels benoem de direkteur. De dienst stelde een aantal rapporten samen o.a. over aard gas, woningbouw, watercontract met Rotterdam en over het investeringspro gramma. Steeds meer kwam echter de vraag naar voren of de dienst wel aan de oorspronkelijke bedoelingen voldeed. Hierover werd in 1967 een rapport samengesteld, maar dat is nauwelijks in studie gekomen. De taak van de BEK werd steeds minder. Het personeel dat vertrok werd niet meer vervangen en de direk teur, die in Rotterdam woont, werd benoemd tot voorzitter van de deelge- meenteraad Charlois. Met ingang van 16 juli werd hem ontslag verleend. Het college is van mening dat een econoom gewenst is, omdat deze dan alle voorstellen met betrekking tot de diensten en bedrijven kan toetsen en adviezen kan uitbrengen. De raad wordt voorgesteld bij de afdeling alge mene zaken een econoom aan te stel len. VLAARDINGEN - De Federatie van Vlaar- dingse muziekgezelschappen zijn voorne mens op 7 en 8 december een solisten concours te organiseren. Voorts is op 8 september in dezelfde zaal een gezamenlijk optreden van de plaatselijke muziekgezel schappen gepland. Het is nog maar enkele jaren geleden dat de Rotterdamse hoofdagent C. J. Marcelis (55) zich bekommerd afvroeg of dat allemaal zó moest doorgaan. In die dagen aan de lezer voorgesteld zou hij er zo hebben uitgezien: een overdadig gevoede figuur van veel meer dan honderd kilo. Een wat lusteloze verschijning, die het allemaal voor gezien hield en die hard op weg was zéér vervroegd een oude man te worden. In enkele jaren tijds echter onderging hij een metamorfose en volgende maand gebeurt opnieuw wat niemand voor mogelijk had gehouden: dan loopt dezelfde hoofdagent in België zijn vijfde marathon over een afstand van niet minder dan 42 kilometer. Het oudje dat op het punt stond te worden afgedankt, is momenteel een levenslus tige en strijdvaardige figuur die alles en iedereen aan kan en dat alleen vanwege een intensieve sportbeoefening, die hem een nieüw levensgeluk heeft ge bracht. In zijn woning aan de Lisbloemstraat zegt de politieman: „Iedereen heeft op oudere leeftijd wel eens het gevoel dat hij de aansluiting een beetje begint te missen. Dat je er niet meer zo bij hoort en dat had ik een aantal jaren geleden. Ik stond toen voor de keus: het er verder bjj laten zitten en de jaren uitdienen of nieuwe levenskracht in zuigen en flink aan sport gaan doen. De sportbeoefening staat bij de politie nog al hoog aan geschreven en ik besloot te proberen opnieuw aanslui ting te vinden. Dat was overigens niet zo eenvoudig, want 'n jaartje of dertig terug had de dokter mij afgeraden me al te zeer in te spannen vanwege een hartafwijking. Enkele jaren geleden echter bleek tegen sportbeoefening geen bezwaar meer te bestaan en zo kwam ik op de atletiekbaan terecht. Allereerst gingen de overtollige kilo's eraf met een streng dieet en wist ik mijn gewicht met bijna dertig kilo te verminderen. Daarna heb ik mijn spie ren weer op kracht gebracht met atle tiek en toen bleek dat ik vooral op de lange afstand goed vooruit kon. Een late roeping zou je kunnen zeggen, maar ineens voelde ik dat ik Via de prestatieloop méér zelfvertrouwen kreeg en van het een kwam het ander. Het hard-lopen werd een prestigeslag, vooral tegen mezelf en drie jaar gele den was ik zover dat ik de marathon afstand redelijk kon overbruggen. De Programma betaald voetbal (beker). FC VVV-SVV, Fortuna Vl-HVC (zon dag); jeugd SVV-SPARTA (zaterdag). lichamelijke omwenteling gaf me gees telijk enorm veel kracht en vooral in de omgang met jonge mensen voelde ik „me weer helemaal bij de tijd". Hoofdagent Marcelis is momenteel waarschijnlijk de oudste marathon loper van Nederland en vorig jaar kwam hij zelfs uit bij de wereldkam pioenschappen voor veteranen die in Duitsland werden gehouden en daarbij bracht hij de afstand in drie en een half uur op zijn naam, wat gezien zijn voorgeschiedenis een ongelooflijke prestatie was. Hij zegt: „Toen heb ik geleerd dat sportbeoefening ook voor oudere men sen zeer goed mogelijk is. Bij deze wereldkampioenschappen waren de lopers ingedeeld naar leeftijd en in de klasse zeventig tot tachtig jarigen waren liefst zeven deelnemers, van wie de winnaar de 42 kilometer op zijn naam bracht in 3 uur en 19 minuten; een tijd waarvoor een aankomend looptalent zich niet zou hoeven te generen. Nadat de geest een aantal jaren geleden over hem was gekomen liep de Rotter damse hoofdagent de ene lange afstand na de andere en dit jaar volbracht hij onder meer de marathon in Maassluis. Half september komt hij in België aan de start voor het meest slopende atle- tiekevenement en daarvoor is hij. momenteel hard in training. Wekelijks glijden er een kleine honderd kilome ter onder zijn voeten weg. Vooral geestelijk is hij zich op de uitdaging aan het voorbereiden, waar bij in de laatste week voor de wedstrijd een streng dieet wordt gevolgd om ook het lichaam op de krachtsexplosie tfoor te bereiden. Hij zegt: „Een marathon is vooral op deze leeftijd een soort zelfkwelling. Tijdens de race kom je altijd wel even met jezelf overhoop te liggen en ga je denken waarom je jezelf dit soort karweitje eigenlijk op de hals hebt gehaald. Vooral tegen de dertig kilo meter fluistert altijd een duiveltje dat je er verstandig aan zou doen het bijltje er bij neer te gooien, maar des te groter is de voldoening wanneer je uiteindelijk toch over de streep gaat". De Rotterdamse hoofdagent is overi gens waarschijnlijk wél-een van de laatsten die op zo'n leeftijd nog voor dit soort beulswerk te vinden is. Niet zonder spijt constateert hij dat de animo onder de jeugd voor een derge lijke prestigeslag minimaal is. Bij hem blijft echter voorlopig de geest vaardig en is hij van plan de komende jaren de training op te voeren. Niet om snellere tijden na te jagen, maar om vertrouwd te blijven met de gedachte dat een stevige sportbeoefening niet louter aan de jeugd is voorbehouden. finalewedstrijden eveneens aan te 9.30 uur. De wedstrijd tussen de poule winnaars begint om 13 uur. De aftrap voor deze wedstrijd zal de Vlaardingse gastvrouw Jeanette Nieuwstad-Brons verrichten. De wedstrijden op zondag duren 2x30 minuten met 5 minuten De prijsuitreiking geschiedt direkt na afloop van de eindstrijd door de voor zitter van de v.v. Fortuna, de heer A. van Wijk. De toegangsprijs bedraagt voor volwas senen f 1,— per dag, voor kinderen en 65-plussers f 0,50 per dag. De organi satie is in handen van de v.v. Fortuna. Voor de samenstelling van het Vlaar dings jeugdelftal is vorige week een selectiewedstrijd gespeeld. De heer H. J. van Herpen, die voor die samen stelling was aangezocht, had alle Vlaar dingse verenigingen kandidaten laten stellen. In overleg met de heren C. v.d. Knaap en M. Hoogland heeft hij een selectie van 16 spelers samengesteld, welke hedenavond aanvang 18.15 uur, bij Fortuna tegen het C-elftal (betaald voetbal) oefent. De 16 uitverkoren spelers zijn: J. Rietdijk, R. A. de Vette, C. Stam, C. H. Spruijt en H. Boomsma (van De Hollandiaaa), P. J. Heinerman, G. Magdelijns, D. Kroos en B. Groen (RK WIK), S. E. Tuwanakotta (Sunlight), J. Voorburg, K. v.d. Mark en J. C. van Leeuwen (Vlaardingen) en A. Meerhof, H. Schuiten en F. Bouman (VFC). In verband met dit toernooi speelt Fortuna VI. zondag pas om 17 uur zijn bekerwedstrijd tegen s.c. Amersfoort. De Schiedamse Gemeenschap, diende voor het jaar 1973 een begroting in bij het gemeentebestuur, met een geraamd tekort van f 277.070 tegen f 220.832 in het afge lopen jaar. Rekening houdend met enkele overhevelin gen van kosten en het wegvallen van bepaal de aktiviteiten, was het college van B. en W. van oordeel, dat dit tekort te groot was.en diende te worden beperkt tot f271.000. Door middel van het opvoeren van donaties is het nadelig saldo teruggebracht tot f 270.970, waarmee het college van B. en W. akkoord kan gaan. spaar nu geld uit Een ideale wandel wagen om mee te nemen in tram, trein, bus of metro. hij is zo plat opvouw baar, dat u er nauwelijks hinder van heeft. Fraaie wandelwagen met hoofd steun, aan de buitenzijde met stof, aan de binnenzijde met plastic bekleed. U koopt deze wandelwagen nu voor nog géén vijfentwintig gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder deze handige wandelwagen met hoofdsteun, in diverse voor I Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1973 | | pagina 4