SB>BT - 6. 98ct "198.= Bosplantsoen met wilde flora en speelweiden voor recreatie 59.75 lalULVillil'l Hifi RAI '73 GELD Ifrp jsn.ouj Prinses Beatrixpark: Hifi Stereo apparatuur 3x reduktie TM. DEFEKT Tentoonstelling op Thurlede afsluiting zomerseizoen DEI WATERWEG kies een Focwa bedrijf! DRIES DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1973 35-517 spaar nu geld uit Het Prinses Beatrixpark heeft zich altijd mogen verheugen in een gro te belangstelling van de zijde van het publiek; niet alleen uit Schie dam, maar ook uit de omgeving. Vooral gedurende de weekends in de zomer kan het erg druk zijn in het park. Toch heeft men bij de Plantsoenendienst de indruk dat nog weinig bezoekers volledig op de hoogte zijn van alle mogelijkhe den die het park biedt voor de. besteding van de vrije tijd. In een eenvoudige uitgave heeft het Schiedamse gemeentebestuur een gidsje uitgegeven onder de titel „Het Prinses Beatrixpark". Het boekje kwam tot stand in samen werking met de hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst gemeen tewerken en de gemeentelijke voorlichtingsambtenaar. In het boekje zijn een aantal illustraties opgenomen van mevrouw Kitty van Voorden- van de Meinacker. De huisdrukkerij van de afdeling Interne Zaken voerde de typografi sche verzorging uit. De kinderboerderij kent iedereen, nog te weinig mensen kennen ech ter de heemtuin. Dat er op de velden gevoetbald, mag worden is bekend, maar wie komt er luiste ren naar de vogelgeluiden in de vroege ochtend? Dat er veel bo men staan ziet men; maar wie komt speciaal kijken naar de bo men of heesters als ze in bloei staan of in de herfst prachtig ver kleuren? Hoe zit het precies met het henge len in het park, met het laten varen van modelboten, met de volkstui nen? Wat weet men van het ont staan van het park en van de beperkingen die de bodemgesteld heid oplegt? Met het eenvoudige gidsje willen de samenstellers de belangstelling voor het park verhogen en het. kwalitatieve, dus bewuste gebruik verbeteren. In deze tijd maken velen zich terecht zorgen over het milieu en de idee van de „wilde tuin" doet opgeld. Te weinig wandelaars be seffen dat het Prinses Beatrixpark, naast de voor actieve ontspanning bedoelde speelweide in feite een grote heemtuin is. Een bosplant soen waar de wilde flora welig tiert en ook in stand wordt gehouden. Vanuit de heemtuin als kweek plaats worden vele inheemse, maar schaars geworden plantensoorten over het park verspreid. En ze doen het daar in wilde groei goed. Slechts met de zeis of de bijl wordt waar nodig de plantengroei in de hand gehouden, chemische bestrijdingsmiddelen komen er to taal niet aan te pas. De in het Prinses Beatrixpark verkregen re sultaten zijn zo gunstig dat de Plantsoenendienst nu ook dezelfde werkwijze wil toepassen in het nieuw aangelegde deel van het volkspark (bij de Julianalaan). De gids vraagt ook de aandacht voor een ander facet in het gebruik van het park. Bij een zo druk bezoek is het onvermijdelijk geble ken dat er gedragsregels gesteld moeten worden, dit om te voorko men dat men elkaar gaat hinderen. Die regels zijn in de gids op een rijtje gezet. De meeste zijn eigen lijk vanzelfsprekend wat helaas nog niet betekent dat een ieder er zich De gids is verkrijgbaar bij het paviljoen „Kethel" in het Beatrix- park en bij de VVV in het Prove niershuis voor f0,25. spaar nu geld uit Terug in grootmoeders tijd. en daarmee bedoelen we niet alleen de gezellige stijl, maar ook de lage prijs van deze olielamp. Klassieke elektrische hangolie- lamp, 5-lichts, in een zwaar ko peren uitvoering met melkwitte 30 cm globe en helder glas. Deze prachtige bewerkte lamp (liefst 70 cm hoog)nu voor nog géén zes tientjes. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 1e etage deze massief koperen elektrische olie lampen, 70 cm hoog, globe 30 cm doorsnede, met ket tingen en plafond- Géén tel. of schrift, best. spaar nu geld uit Een tuinfeestje zonder die leu ke gekleurde verlichting neen, dat kan niet Koop daarom deze leuke plas tic tuinlampionnetjes in diver se frisse kleurtjes, die per stuk nog géén één gulden kosten, maar per 5 stuks nog géén vier Per set van 5 stuks Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage en de tussenverdieping parterre deze kleurige tuinverlichting, nu per stuk Bijpassende theelichtjes (elk in een metalen huisje) per doos a 10 stuks voor f 1,15. Géén tel. of schrift, best. Vorige week opende burgemeester H. Roelfsema van Schiedam het nieuwe kantoor en garagepand aan de 's Grave- landseweg van Eurotax. De burgemees ter kwam in een oude Mercedes naar de opening van het nieuwe complex. Eurotax is één van de modernste taxi bedrijven in ons land en verzorgt reeds meer dan 40 jaar het gespecialiseerde luxe vervoer in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en randgemeenten. Er is een vol-automatische Riool Havendijk wordt vernieuwd De dienst gemeentewerken heeft deze week een begin gemaakt met de ver nieuwing van het riool in de Haven wijk. Het betreft het gedeelte tussen de Geervlietsestraat en Poortugaalse- straat. De werkzaamheden zullen onge veer twee maanden duren. Gemeentewerken streeft er naar het ongemak voor de bewoners zo gering mogelijk te doen zijn. Een afsluiting van dit lager gelegen deel van de Havendijk voor het doorgaande ver keer is nodig, maar er zijn vele dwars- en parallellopen de wegen, zodat het ongemak niet al te groot hoeft te zijn. Wel wordt men dringend verzocht de auto's niet te parkeren op het te bewerken deel van de Havendijk. Nadat het riool is vernieuwd zullen de gegraven sleuven worden gedicht en de bestrating, als gebruikelijk, voorlopig worden dichtgeblokt. Eerst wanneer de bodem voldoende is ingeklonken, wat waarschijnlijk na twee maanden het geval is, volgt de herbestrating. Tussen Woudhoek-Zuid en Kethel wordt een pad aangelegd dat een verbinding zal gaan vormen tussen het Hermespad en de Harre- weg. Het wordt een smal onverhard pad, dat uitsluitend bestemd zal zijn voor voetgan gers. Een voorstel voor de aanlag van het pad zal aan de gemeenteraad worden ge- SUBLIEME SERVICE DAF MINERVA Oudste dok Wilton verkocht aan Joegoslavië Het oudste dok op de werven van Wilton Fijenoord te Schiedam, dok nummer één, is na een diensttijd van 66 jaar verkocht aan Joegoslavië. Het dok werd in Engeland gebouwd. Het. eerste schip dat in het dok kwam te liggen was het ss „Ocean". In die tijd had Wilton alleen de beschikking over een dwars- en een langshelling voor de bouw van schepen. Drie jaar na dok één, volgde dok twee en in 1915 dok drie, dat in Amsterdam was gebouwd. De langshelling moest toen worden gesloopt. Het verkochte dok werd aan vankelijk gebruikt voor de bouw van onderzeeboten en lag later bij de Vijf sluizen. voordelige trein- toegangbiljetfen voor de t/m zondag 2 september in de RAI - Amsterdam, tentoonstelling en demon stratie van de nieuwste Een voordelig TT(trein-toegang) biljet is aan vele stations verkrijgbaar en geeft recht op: treinretour tegen speciaal tarief naar Amsterdam Amstel of C.S. dagkaart op de Amsterdamse trams en bussen toegang tot de Hifi Rai '73. Profiteer van deze praktische en voor delige regeling. WIJ HELPEN DIREKT EVT. VOORAF PRIJSOPGAAF Gebr. de Veld ST. LIDUINASTR. 78 A SCHIEDAM TEL. 26.86.38 OFF. PHILIPS DEALER w8ÊSBÊ8ÊÊÊÈ%fëÊÈËmm Er is een begin gemaakt met de vijfde fase van verbouwingswerkzaamheden in het dr. Noletziekenhuis in Schie dam. Deze fase betreft het front van het ziekenhuis aan de Stadhouders- Op de benedenverdieping komt een bezoekershal met een koffiebar, een laan. In de afgelopen jaren zijn vooral snelbuffet en winkeltjes. Verder komt intern diverse verbouwingen uitge voerd en is het ziekenhuis aanzienlijk uitgebreid. Er komt een gebouw van drie verdie pingen op de hoek Stadhouderslaan/- Juliana van Stolberglaan. Bij de bouw zal het moderne Sint Antoniuszieken- huis in Leidschendam als voorbeeld er een direktiekamer, de uitbreiding van het laboratorium en de archieven. Op de eerste verdieping komt de kraam- en verlosafdeling. Op de tweede verdieping een afdeling voor zwaar chirurgische patiënten, be handel- en onderzoekkamers en een operatiezaal. Ook de bovenverdieping is bestemd voor patiënten. De Schiedamse vereniging van Volks tuinders „Thurlede" heeft er weer een aktief zomerseizoen opzitten. De akti- viteiten werden het afgelopen weekein de beëindigd met een uitgebreide ten toonstelling, waaraan door veel leden werd deelgenomen. Burgemeester Roelfsema opende de tentoonstelling en hij wees daarbij op het nuttige en aangename van de vrije tijdsbesteding van de volkstuinders. Ongeveer 2000 bezoekers kwamen naar Thurlede om de tuinen te bewon- Een jury bestaande uit de heren De Bruin, Wolthuis, Leewan en Baanvin- ger kende de volgende prijzen toe: foto-wedstrijd: 1. H. C. de Graaf, 2. L. Winters, 3. N. Kolmeijer; inzendingen fruit: 1. N. Kolmeijer, 2. M. Bouwer, 3. N. Kolmeijer; groenten: 1. A. Boers, 2 en 3 M. Bouwer; planten: enige inzender B. Kooij; snijbloemen: 1. B. v.d. Wateren, 2. M. J. v.d. Elzen, 3. mevr. M. Bouwer-Borawie. Kinder hoekjes: 1. Anita v.d. Vorle, 2 Lida Machielse, 3. Wilma Zwanenberg, Ronald en Edwin Koorengevel, Nelle- ke van Kampen, Nancy Peters; vrije stukjes vervaardigd op bloemschikcur sus: 1. mevr. S. Koorengevel, 2. N. Schoonakker, 3. N. Slavenburg. Bloemschikken met vijf bloemen: 1. STEDELIJK MUSEUM: van 1 septem ber tot en met 1 oktober wordt de expositie Varianten gehouden, waarin een verzameling abstrakt-geometrische kunstwerken is opgenomen. ZOLDERTHEATER IN DE TEER- STOOFzaterdag 1 september Cabaret Don Quishocking „Zand in je badpak", aanvang 21 uur. Ned. Prot. Bond. Westvest 10.30 uur ds. D.J. Spaling. Oud-Katholieke kerk. Dam 28. Pastoor F. Smit. 10.30 en 19.00 uur dienst. Evang. Luth. Gemeente L. Nieuw- straat. 10 uur ds. A. Steinhart. Jeugd- Leger des Heils. Lange Haven 27. Leiding majoor G. Brinkman en It. J. Wittenbol. Samenkomst 10 en 19.30 uur. Woensdagavond 20.00 uur samen komst. Apostolische Genootschap. Lindedey- erstraat, 9.30 uur dienst. Gebedsactie Schiedam, iedere donder dagavond 19.30 uur in de kapel van de Broeders, Warande 155, lof, rozen krans en gebeden. Baptisten Gemeente, Warande 30. Dienst 9.30 en 16.30 uur. Geref. kerk (vrijgemaakt) Westvest 9.30 en 16.30 uur ds. L.W.G. Blok- Geref. kerk (vrijgemaakt) Schiedam- Overschie. Gebruik gebouw Evang. Unie. Oranjestraat 8.15 uur ds. E. Teunis, 15 uur ds. G. Spijker. Ned. Herv. Evangelisatie. Gebouw Ire ne, L. Haven 10 uur cand. J.H.C. Olie uit Delft. Grotekerk 17 uur ds. J.J. Poort uit Oisterwijk. Zevende Dags Adventisten. Luth. Kerk. Westvest. Za. van 10-11 uur Bijbelstudie, 11-12 uur ere-dienst. Volle Evangelie samenkomst. Zondag morgen 10 uur gebouw de 4 Molens Burg. Gijsenlaan. B W: Geen wijziging in portefeuilles wethouders afschrijvingstermijn te verlengen, om mede daardoor de hoge huurprijs wat te verminderen. Het zou slechts een verschuiven van de lasten naar de toekomst betekenen, aldus B. W. Het ligt niet op de weg van het gemeentebestuur bij de regering aan te dringen op wijzigen van de grondslagen in de Bijdtandswet. Evenmin wordt het nodig geacht aan te dringen op een optimaal toepassen van die wet. Ontkent wordt, dat de gegadigden voor een woning onvoldoende zouden zijn ingelicht. De gemeente heeft als uitgangspunt, dat een ieder vrij is zijn inkomen naar eigen inzicht en wens te besteden. Het wordt alleen maar toege juicht, indien men bereid is een groter deel voor beter wooncomfort te beste den. De toewijzing van de woningen ligt niet bij B. W. Naar aanleiding van het rapport „Het zal je maar gebeuren" samengesteld door de afdeling Schiedam van de PPR, heeft het college van B. &W. meegedeeld niet bereid te zijn de portefeuille van huisvesting, woning- dienst, volksgezondheid en sociale za ken bij één wethouder onder te bren gen. Het college is van mening dat dit een zaak is die onderling is uitgemaakt. Er is geen reden daarin thans een wijziging aan te brengen. Met betrekking tot de verhuur van woningen in het flatgebouw aan het Van Beethovenplein in Groenoord, acht het college het niet gewenst de Manja Jansen, 2. J. M. Machielse, 3. mevr. H. W. Pauw. Het publiek koos de inzending van mevrouw Paauw. De prijzen werden bekend gemaakt door de voorzitter van de commissie, de heer Bouwe. WAND DEKORATIES PLEXBA Adm. de Kuyterweg 26, Rotterda Telefoon 13.22.30 Aktiviteiten op 5 september Op de nationale feestdag, 5 september, zullen er in Schiedam naast de herden kingsdienst in de Grote kerk ook andere aktiviteiten plaatsvinden. Suggesties voor een aantal aktiviteiten kwamen van Miep Vester, die de laat ste week probeert nog mensen in te schakelen bij de festiviteiten. Zo heeft de afdeling Schiedam van de landelijke Ruitervereniging toegezegd een tocht door de stad te maken en twee rijtuig jes te laten rijden voor bejaarden en gehandicapten. Verder zullen er een groot aantal muziekkorpsen door de stad trekken, er zullen kinderoptochten worden ge houden en er zijn plannen voor een kruiwagenrace op de Hoogstraat. Ook in de verschillende wijken zijn er mensen die nog aktiviteiten voorberei den. Zij die nog willen meehelpen op 5 september bejaarden of gehandicapten een fijne dag te bezorgen kunnen zich in verbinding stellen met Miep Vester, telefoon 237258. De algemene ledenvergadering van de Schiedamse voetbalvereniging „Excel sior '20" is vastgesteld op vrijdag 28 september. Bij voetbalvereniging Schiedamse Boys zal voortaan na het trainen een tafel- tennis-competitie gespeeld worden. Er hebben zich reeds 25 mensen opgege- Op donderdag 13 september wordt er in het clubhuis van de voetbalvereni ging PPSC op Thurlede Schiedam weer gesfart met klaverjassen. Iedereen is welkom, ook niet-leden. VOETBALPROGRAMMA CLUBS SCHIEDAM: FC den Bosch - SVV, Hermes DVS - Gouda; DHS-LEONIDAS; Demos - Hil- lesluis; SCO - SVDPW; PRZ - The Harvards; Voorwaarts - WF; Schie damse Boys - Swift Boys; SFC - NRC; FCN'66 - Noorderkwartier (zondag); SVV A - AZ'67 A; Rijsoord - HBSS; MVV'27 - PPSC; GSC - Hellevoetsluis; GTB - Hekelingen; WK - Onit (zater dag). Showprogramma in sporthal Margriet Donderdag 13 september treden in de sporthal Margriet in Schiedam in een internationaal showprogramma de vol gende artiesten op: Anneke Grönloh, Saskia en Serge, Wilma, Corry Ko- nings, Los Cobanos, Trio Thessaloniki, Kwartet Wim Moens en anderen. Kaarten voor dit programma zijn in voorverkoop tot 13 september ver krijgbaar bij: VVV Kantoren te Maas sluis, Hoek van Holland, Schiedam en Vlaardingen en bij Sigarenmagazijn Peeters, Van Lennepstraat 40a, Rotter- dam-7 en telefonisch 01745- 3573. De entreeprijs bedraagt (tijdens de voorverkoop) f 5,50. Aan de zaal op de dag van voorstelling kosten de kaartep f 7,50. GEEN AFSLUIT- C loge bedragen ook mogelijk, n ook in bedrijfskredieten c niet moeilijk, even bellen is v R MAAND f 205- 100 pet. hypotheken Zondagen en feestdagen Tel. 023 - 26.58.95 023 - 25.24.52 023 - 33.08.52 020-93.57.04. MONEY - SERVICE B.V. liebelstraat 6, Haa Extra voordelige aanbieding weekendshirts van 100% katoe nen flannel. Sterke weekendshirts in diverse ruitdessins en kleurstellingen. Ze zijn lekker ruim van pasvorm en heerlijk warm. Flannel week endshirts van 100% katoen, in de maten 37 t/m 46, nu voor nog géén zeven gulden per stuk. Vrijdag en zaterdag verkopen wij op de parterre deze flannel weekendshirts van 100% katoen, nu per stuk M t l K Géén tel. of schrift, best. AUTOSCHADE? giisïGl Spaanse Polder kenmerk voor vakwerk spaar nu geld uit Steeds meer fotografen breiden hun hobby uit met filmen. want filmen is heus niet zo 'n kostbare geschiedenis meer. Fujica smalfilmprojektor met: automatische filminleg lichtsterk Fujinon 1,4/19 mm objektief. soepel lopende induktiemotor met ingebouwde transformator spiegellamp 8V/50W beeldgrootte op 4 meter af stand 112 cm. Deze projektor die aan de hoog ste optische eisen voldoet, nu kompleet met filmspoel, onder- houdsset, lamp, stofhoes en ge bruiksaanwijzing voor nog géén tweehonderd gulden. 269.= Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij in de kelder de Fujica smalfilmprojektor (zowel voor super als single 8), met 1 jaar garantie op het me chanische ge- Géén tel. of schrift, best.

De Havenloods | 1973 | | pagina 4