sb>bt t 3? 7.' Open dagen bij Spirit om hockey uit beschermd hokje te halen VERHUIZING NAAR HARGA MIJLPAAL 29 90 Waterweg-topscorer j LANGS DE WATERWEG Poldervaart bij park ingepast in omgeving 80 DE HAVENLOODS, DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 38-509 De zon scheen nog met grote gulheid. Het groen iri het Schiedamse park Thurlede deinde licht in de wind. Maar het is toch september en de boombladeren zijn duidelijk op weg naar een nituw jaargetijde. Thurlede ademt naar rust, maar de stilte wordt wreed doorkruist op de vele sportaccommodaties, die in het park zijn gehuis vest. Verscholen in dit recreatiepark voor groet en Bal en stick staan voor de geïnteres seerde bezoeker gereed. Spirit zoekt naar expansie en de „open dagen" moeten daarbij helpen. Voorzitter Ted Janse is lichtelijk tevreden over de response op deze open dagen, „maar toch is het niet wat we ervan verwacht hadden. We hadden graag meer mensen op onze velden gezien en ik hoop, dat dat in de komende weken nog gaat gebeuren". Op enkele tientallen meters afstand tikken drie jongens, die in leeftijd variëren van acht tot zo'n elf jaar rustig een balletje voor een speciaal daarvoor neergezet hockeydoel. De kleur van de stick geeft aan dat het open-dag-bezoekers zijn. Ze vinden hockey wel aardig, is de reactie. Maar ze voetballen alle drie en met het kiezen tussen voetbal en hockey heb ben ze totaal geen moeite. Resoluut en eenstemmig wordt voetbal nog op de eerste plaats gesteld. Wanneer Ted Janse naar de uitkomst van onze mini-enquête vraagt en wij hem het resultaat mededelen, knikt hij berustend. Dan vertelt hij ons welke doelstellingen Spirit met deze open dagen nastreeft. klein liggen de velden van hockey-, cricketclub „Spirit". Verscholen, want wie niet weet, dat achter de met SFC en PPSC beschilderde witte paaltjes ook de oprijlaan naar Spirit schuilgaat zal verder tevergeefs gaan zoeken. De club zoekt echter de openheid. Heeft zijn terreinen op zes achtereenvolgende zaterdagen opengezet voor het publiek en begon daarmee op 25 augustus en gaat door tot 6 oktober. Hokje „Het treurige is, dat hockey nog steeds - ten onrechte naai mijn mening in een bepaald vakje geplaatst wordt. Wij willen uit dat hokje breken, maar er is nog een andere reden. Dadelijk - en dat wordt bijna zeker september 1974 zullen onze nieuwe velden in Harga gereed komen. Een kapitaal complex, waarop we voor eigen reke ning een clubgebouw zullen neerzetten en dat ook door ons, zelf in beheer genomen gaat worden. De financiële lasten zullen daardoor groter worden. Door een vergroot le dental, kunnen we dat opvangen, hoe wel - en dat moet ik even benadruk ken - we de exploitatie-rekening van het nieuwe complex hebben gebaseerd op het huidige ledental. Met alles wat we dus extra aan inkomsten binnen krijgen kunnen we dus gewoon meer doen en de plannen liggen eigenlijk al gereed. Nu schommelt ons ledental al jaren tussen de 250 en 300. Het is nog niet gelukt om boven de driehonderd uit te komen. In het verleden hebben we getracht door middel van directe bena dering van de middelbare scholen le- Op 19 oktober is er een reünie voor oudere en oud-leden van de Vlaar- dingsche Football Club. Er zullen zil veren spelden uitgereikt worden aan hen die 25 jaar lid zijn van de ver eniging. Ook leden, die reeds langer lid zijn, maar de zilveren speld nog niet ontvingen, zullen dan in het bezit worden gesteld van zo'n speld. De moeilijkheid is echter, dat het bestuur - ondanks een diepgaand onderzoek via oude ledenlijsten bij de KNVB - niet weet wie er 25 jaar of langer lid spaar nu geld uit Weer een verrassende aanbie ding van planten voor een ge weldige prijs. Veronica armstrongi, een sterk vertakt oranjebruin-struikje met witte bloemen. Bloeitijd juni- juli. Groenblijvend. Vuurdoorn (Pyracantha Orange Glöw) in pot, een klimmer die in herfst en winter massa 's oran- je-rt>de bessen geeft schimmel en rotvrij). Winterhard. Groenblijvende konifeer (Cham, fletcheri) in pot. Zeer geschikt als enkele plant of als haag, zuil vormige groeier. Winterhard. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de 2e etage deze 3 prachtige vaste planten stuk voor stuk prima kweek- produkten, nu per Géén tel. of schrift, best. zijn. Daarom doet het bestuur een dringend beroep op die leden om zich te melden voor I oktober bij de heer J. van Rij, Aalscholverlaan 113, tel 34.95.27. De Maaslandse Voetbal Vereniging MVV'27 heeft besloten de laatste trek king van het bouwfonds met een gran dioze feestavond te doen plaats vinden op 26 oktober in Het Trefpunt te. Maasland. Notaris De Jong uit Maas land zal de 10 hoofdprijzen bekend maken evenals de reeds getrokken prij zen en deze worden per trekkingslijst medegedeeld. Op deze avond zullen ook topartiesten aanwezig zijn zoals o.a. Saskia en Serge. Na het optreden is er een bal met medewerking van het Scampolo Trio o.l.v. Bas Veybrugge. Tevens wordt op deze avond door het aktiecomité aan het bestuur van MVV een cheque overhandigd met het uit eindelijke bedrag van de aktie. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de heren P. Doelman en J. Runard, telefonische bestellingen onder tel. 01899- 16805. Toegangsprijs f. 6,-. Het bestuur en de seniorleden van de voetbalvereniging Hermes-D VS hebben op vrijdag 28 september een najaars vergadering die zal worden gehouden in het clubgebouw. Aanvang 20.30 uur. Aan de orde komen o.m. voorstel tot wijziging van het huishoudelijke reglement: bekrachtiging nieuwe be stuurssamenstelling. Ter bekrachtiging worden voorgelegd aan de aanwezigen voor het nieuwe bestuur de heer G. M. Kleinjan als voorzitter, de heer J. Terpstra als vertegenwoordiger seniorvoetbal, de heer A. Jazet vertegenwoordiger juni orvoetbal en de heer R. O. Glansbeek als vertegenwoordiger pupillenvoetbal. Bekrachtiging samenstelling junior- en pupillenvoeibalcommissies. Verkiezing senior cricketcommissie en jeugd crick et co m m issie. De Schiedamse Boys hebben op zater dag 6 oktober in de kantine een grote bingo-avond met dansant en medewer king van trio ..Let's Dance". Aanvang 20 uur. De toegangsprijs bedraagt fl, liet eerste tepm. van de korfbalvereni ging Spirit speelt zaterdag tegen Water schip in Hoogvliet. Aanvang 16 uur. VOE TB A L PR OGR A MM A CL UBS VLAARDINGEN e.o: Fortuna Vld-llelmond SportEsdo-RK WIK: Delf ia- VFC; USC-MSV'71, Duind. S. V. -Hoek van Holland (zondag); Tel- star-B-Fortuna Vld.-b; Excelsior M CJVV, Zwaluwen-De Meeuwen; Maasdijk- Vlaardingen; MVV'27-VVGZ; Mdusdam-HVO; Na tionale Nederlanden-Hoekse Boys; TSB-NBS V V; Sunlight-RSMCion- VVIIR; Satelliet-OFB; Groen Wit R-VDL, SDV D VO '32 (zaterdag). VOETliA I. PR O GR A MM A CLUBS SCHIEDAM: PEC Zwolte-SVV Her mes DVS-Xerxesr Tonegido-Excel- sior'20; f)V V-DemoS; SVDP-Siod; Var- kenoord-DRZ; WE-A VS; VVOH-Schie dam se Boys, Groen Witten-SEC; Acti- vias-ECN'66 (zondag) SVV-b-llaar- lern-b; Jodan Boys-HBSS, ITSC-ZB VII; Wia-GSS, Fe Veronica- GTB, VVK-GVMD (zaterdag). Spirits nieuwe home in aanbouw den te winnen. Het resultaat was jaar na jaar niet verheffend te noemen. Die open dag is gewoon weer een andere manier c ni leden te werven". Historisch Of het verlangde effect daarmee be reikt wordt kan Ted Janse uiteraard nog niet vertellen. Zegt hij nu: „Hockey in het algemeen is in deze streek niet populair. Dat is historisch wel te verklaren, omdat Rotterdam en Rijnmond werksteden zijn. Het barst hier van de voetbalverenigingen. In andere streken - neem even 't Gooi - ligt de verhouding anders. Daar domi neren de hockeyverenigingen. Neem nu Schiedam. Dat is een stad met zo'n 80.000 inwoners, maar het bezit slechts twee en dat mag ik wel zeggen middelmatige hockeyvereni gingen. Die middelmatigheid willen we doorbreken. Maar dat speelt bij ons al zo'n zes a zeven jaar. Dan ga je denken aan een fusie, maar wanneer dat op de een of andere manier niet lukt en dat was dus het geval, dan is het zaak zelf door te gaan en te zorgen, dat de vereniging groter wordt". Spirit wil uitgroeien tot een vereniging van minimaal 400 leden. Dat kan op het nieuwe complex in Harga, immers daar komen vier speelvelden. Op het hek, waardoor nu nog slechts de bouw vakkers gaan, staat al in zwarte letters op een oranje achtergrond de naam van de nieuwe bewoners: Spirit. £en stukje public relations. Een stukje openheid, dat nu al terug te vinden is bij de club zolang het nog op Thurlede zit. Collectief „De vereniging is collectief bezit, zo wel geestelijk als materieel. Ieder kan, als hij dat wil, zijn eigen inbreng hebben. De leden hebben de sfeer geschapen. Een sfeer, die ze zelf kun nen veranderen of handhaven. Daarom hebben we als één van de weinige hockeyverenigingen ook geen ballota ge. Iedereen is bij ons welkom. Wij hebben geen drempels en de man of vrouw, die bij ons binnenkomt kan spaar nu geld uit Perfekt zittende kleding hangt in hoge mate af van een goede foundationEn wist u, dat wij die nu verkopen voor een heel betaalbaar prijsje. Fijne beugel-beha 's in vele kleu ren w.o. huidkleur, wit, oudrose en bleu. In A-cup (70 t/m 85 en B-cup (70 t/m 90)nu voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze beugel-beha 's. Géén tel. of schrift, best. zelf beoordelen of het tussen hem of haar en de vereniging klikt. Dat is ook het mooie van die open dagen. Men kan een balletje gaan slaan. Men kan een drankje nemen in de kantine en een keuze maken. De mensen, die negatief reageren vallen af, maar de overigen doen een gemotiveerde keu- Experiment Vooral jongeren bezoeken de open dagen van Spirit. „Onze eigen mensen houden zich bezig met die kinderen", aldus Ted Janse. „Maar de eigenlijke steun gaat in wanneer ze door hun eigen experiment zelf besloten hebben voor het hockey te kiezen. Nu komt toevallig de open dag op zes achtereen volgende zaterdagen naar voren, maar voor de jeugd is het op woensdagmid dag van twee tot vier uur het gehele jaar door open dag. Dat kan omdat we in de gelukkige omstandigheid verkeren over een groot kader te kunnen beschikken. Elke jeugdgroep heeft een eigen trainer, die door een actieve jeugdcommissie bege leid wordt. Daarbij komt dan ook nog, dat we minstens één keer per jaar een ouderavond hebben om het contact met de ouders te leggen". Een moderne vereniging, dat Spirit. Onder het huidige bestuur zijn grote sprongen vooruit gemaakt en Harga wordt de bekroning. Wanneer deze mijlpaal bereikt is, zullen velen van het bestuur hun plaats vrijmaken om nieu we mensen met nieuwe ideeën de kans te geven deze te verwezenlijken. „We - en dat geldt zeker voor mezelf willen niet, dat Spirit na de verhuizing naar Harga gehinderd wordt in zijn expansie, omdat wij na jaren vechten eindelijk ons doel bereikt hebben". Ze willen de gezinsrecreatie propage ren en dat kan op het ruim opgezette complex. Het plan is tenminste om twee tennisbanen aan te leggen en daarnaast wil men komen tot de reali sering van een grote speeltuin met zandbak, die op warme dagen omgeto verd kan worden in een mini-zwembad voor de kleuters. Tevens denkt men aan verlichting van één van de speelvel- Harga Ambitieuze plannen, dat wel en als Spirit inderdaad die grootte kan berei ken, die voor ogen staat, dan zal het allemaal werkelijkheid worden. Spirit wil hockey populair maken. Doolhof Thurlede wordt verlaten en centrum Harga (Ted Janse: „Centraler kan niet. We zitten midden in het centrum van het oude en nieuwe Schiedam en Vlaardingen met Holy ligt vlak naast onze deur. De terreinen zijn dadelijk van alle kanten makkelijk bereikbaar") ingehuldigd. Het wereldkampioenschap, dat het Ne derlandse team onlangs in Amstelveen behaalde moet een stimulans zijn om hockey uit zijn beschermde hokje te halen. „Die exclusiviteit moet ervan af", bepleit Ted Janse. „Dikwijls horen we de klacht ook, dat hockey tegen valt of te ingewikkeld is. Nou, als het goed gespeeld wordt, is hockey fasci nerend. GERARD S. VERVER. Subsidie Spirit mag niet rusten, maar aan die rust - zeker geestelijk - zijn de be windvoerders van nu wel toe. Ze heb ben Spirit uit het doolhof gehaald. Zij hebben de basis gelegd voor het ge bouw, dat het complex in Harga gaat verrijken en dat omstreeks 200.000 gulden gaat kosten. Ze hebben alle subsidiemogelijkheden afgetast. Kon den uit eigen middelen 40.000 gulden vrijmaken en van het Alewijn de Grootfonds, de Nederlandse Sportfe deratie en de provinciale sportraad kwam nog in totaal ruim een halve ton los. Met Martinit moet nog een regeling getroffen worden voor de verkoop van het bestaande clubhuis. Slechts van de gemeente Schiedam kwam niets. „Geen ene cent", reageert Ted Janse. „Dat willen ze dan verdoezelen, met het verhaal, dat die subsidie verdiscon teerd wordt in de lage huur, die wij moeten betalen aan de gemeente. Uit vergelijkingen met andere steden is ons echter gebleken, dat die lage huur in Schiedam eigenlijk helemaal zo laag niet is. Het is een belabberde zaak in Schiedam. Voor de sport wordt geen cent uitge trokken, terwijl voor een aantal andere zaken het geld makkelijk beschikbaar komt. Nu is het niet zo, dat ik die mensen hun subsidie misgun, maar ik verbaas me wel over de manier waarop het gebeurt. Het is een schande, dat het jeugdwerk en de vrijetijdsbesteding van hele gezinnen, zoals dat hier ge beurt, zo genegeerd wordt. Op een formele manier hebben we nog ge tracht een subsidie-aanvraag in te die nen. We hebben gesuggereerd ons een deel van de watergelden af te staan. Daarop kregen we een briefje terug, dat de watergelden al verdeeld waren. Nou ja, wat wil je dan nog. Dan gaan ze slechts in op een door ons gedane suggestie. Ze laten de kern van de zaak - de subsidie - ongemoeid. Nee, we willen niets meer met de gemeente te doen hebben. We doppen onze boon tjes zelf wel. Een lening van 65000 gulden voor de bouw van het clubhuis hebben we zelfs rond gekregen zonder gemeentegarantie". Spirit heeft op Harga grote plannen. spaar nu geld uit Of u nu aan zaalsport doet of regelmatig buiten gaat trimmen deze sportschoenen zijn er uit stekend geschikt voor. Blauwe ledervinyt sportschoen met suède beklede neus, gepol- sterde schacht, 5 witte banden en extra stootranden aan neus en hiel. Deze prima sportschoe nen, in de maten 37 t/m 46, koopt u nu voor nog géén tien tje per paar. Voor de derde maal in successie huldigde De Havenloods dit weekeinde ziin Waterweg-topscorer: FCN'66-rechtsbuiten Peter Friederich. Immers in het eerste jaar, dat de Schiedamse verenigingen bij onze tellingen betrokken werden (tijdens de voorafgaande twee jaargarfgen bleef het klassement slechts gereserveerd voor voetballers uit Vlaardingen en wijde westelijke omgeving) werd de wisseltrofee onmiddellijk Schiedamse eigendom. Namens De Havenloods reikte redacteur Ben van Haren het kleinood zondagmiddag voor de wedstrijd, die FCN'66 op „eigen" veld tegen DESV speelde, aan Peter Friederich uit. In zijn korte toespraak releveerde Ben van Haren, dat het dikwijls juist de betaalde voetballers zijn, die door middel van een topscorerslijst in het vizier komen. Met het instellen van zijn topscorerklassement wil De Havenloods beogen alle amateurs een even grote kans te bieden zich als topscorer op te werpen. Aan Peter Friederich, die van FCN's doelpuntenproduktie (72) een derde voor zijn rekening nam overhandigde hij vervolgens De Havenloods-wisseltrofee terwijl de vereniging een wedstrijdbal werd aangeboden. FCN'66 kampt in haar nieuwe tweede klas omgeving duidelijk nog met acchmatiseringsproblemen. Hoewel de openingswedstrijd direkt in winst werd omgezet, volgde een nederlaag tegen Eureka, terwijl met DESV Zondag il de punten eerlijk gedeeld werden (1-1). Rinus Clarijs, de leidsman van FCN'66, is gematigd tevreden met die drie punten uit drie wedstrijden. Hij had het verwacht vertelt hij: Voor ons is dit jaar de op een na onderste plaats dik voldoende. Als ik de wedstrijd van vorige week en die van zondag bezie dan kan ik daaruit slechts concluderen, dat we nog ontzettend veel te leren hebben. Dat is geen kritiek op mijn jongens, want ze hebben zelf ook wel in de gaten, dat het tweedeklasvoetbal weel even iets anders is, dan het spelen in de derde klas. Derdeklasvoetbal is een slecht soort voetbal 'en in de tweede klas wordt soms leuk getikt en ook het aanspelen wordt dikwijls goed verzorgd. Dat moeten wij Ook gaan doen. Het zal eén van mijn taken zijn dat hiaat weg te werken. De jongens moeten de gelegenheid krijgen een prestatie te leveren. Ik wil de grond niet onder hun voeten weghalen. Alles wat ze meer bereiken dan die één na onderste plaats is voor mij een prestatie. Het is een kwestie van groeien. De eerste helft van de competitie beschouw ik als een leerschool, waarin ik SFC dat naar mijn idee modern voetbal speelt - als voorbeeld stel. In de tweede helft zullen we echt wat meer naar voren moeten dringen. Zeker zullen we van de ploegen, waarvan we weten, dat ze zwak zijn, punten moeten pakken MSV'71 werd zondag geconfronteerd met een gemeentelijke afgelasting van haar veld, vanwege de droogte, zodat de wedstrijd tegen SVO geen doorgang kon vinden. Jan Pijpers en Henk Paalvast bleven daardoor met hun in de eerste en enige wedstrijd van MSV'71 (tegen Sagu Boys) door elk gescoorde twee punten enigszins geflatteerd aan de kop van het klassement. 7 33^(4 Mtar3t)in'Frey <Demos>' Wim °sta (SVDPW) en Ruud Slavenburg (DRZ) Na dit vijftal volgen achttien spelers met een gemiddelde van één doelpunt. Bestaand karakter blijft behouden Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de tussenverdie- ping parterre deze leder- vinyl sportschoenen. Eerste Vlaardingse "kneuzenronde" VLAARDINGEN - Op zaterdag 22 september gaat in de Oostwijk op een 'afgesloten parcours de eerste Vlaar dingse „kneuzenronde" verreden wor den. Iedereen van 6-80 jaar kan mee doen. Kinderen kunnen gratis inschrij ven, boven de 16 jaar f 1,-. Wethou der K loots zal het startschot geven. Nadere inlichtingen en inschrijving bij Ontmoetingscentrum Westwijk, Floris de Vijfdelaan, Ontmoetingscentrum 't Nieuweland, Goudsesingel 78; Club huis de Haven, Weeshuisplein; Dwars- steeg 11 van Hamburg; Dwarssteeg 4 van Katwijk; Spoorsingel 175 de Hollander; Spoorsingel 141, Houtman; Grootjes, le van Leyden Gaelstraat 164; Hoefnagel, Trompstraat 30; Smit; Boslaan 3; Van Ginneken, Trompstraat 43. Ook via de schoolhoofden in de Oostwijk kunnen de jongeren inge schreven worden. Zwembad-Zuid pas 15 oktober open SCHIEDAM Het zit mei mee met de bouw van het zwembad in Zuid. De kosten bleken onlangs tegen het mil joen hoger te zijn dan aanvankelijk was geraamd. Het zwembad zou op 1 oktober open gaan voor het publiek. Maar door de vertraging in de levering van materia len, o.a. de installatie voor de luchtver versing wordt het bad op 15 oktober geopend. ZWALUWEN -1 MEEUWEN—1 Aanvang 14.30 Toegang 1.50 Jeugd en 65-plussers 0.75. TERREIN ZWALUWENLAAN. De Poldervaart bij het Beatrixpark SCHIEDAM De gemeente heeft toestemming gegeven voor de uitvoering van de plannen, waardoor de Poldervaart bij het Beatrixpark zal worden ingepast in de bestaande omgeving. Daar voor moet de vaart ter plaatse worden leeggepompt. Binnen en kele weken zullen dan de eigenlij ke werkzaamheden beginnen. De Poldervaart krijgt twee functies n.l. binnen de waterhuishouding van Schie dam en een recreatieve. Een en ander is mede te danken aan de aktiviteiten van de werkgroep tot behoud van de Poldervaart. Dit gedeelte van de Pol dervaart zal in de loop van het volgend jaar gereed komen. Hoewel nog enkele details aan de gemaakte plannen moeten worden toe gevoegd, kan reeds nu worden gesteld dat de door de Dienst van Gemeente werken opgestelde plannen bijzonder fraai zijn. De Poldervaart behoudt ten volle z'n bestaande karakter: De be staande constructie wordt in feite op een lager peil gebracht waarbij de kaden, de plantengordels en de water oppervlakten blijven behouden. Tegelijkertijd zal de wateroppervlakte een vervanging betekenen voor de wa teroppervlakten van de vijvers van het Beatrixpark,in welk park dan geen toevoer van water uit de omringende gebieden meer plaats vindt. De nieuwe waterpartij wordt verbon den met de vijvers achter de Schiedam- seweg via te graven kanalen vanachter de z.g. ijsbaan en langs het Duivenpad. Voorts wordt de nieuwe vaart ter hoogte van het z.g. windas, d.i. bij de dam voorbij Kethel Oost, verbonden met aldaar reeds aanwezige of nog te graven vijvers. De Dienst van Gemeentewerken heeft ten volle rekening gehouden met de door de werkgroep gedane suggesties in haar tweede rapport dat speciaal voor dit deel van de Poldervaart is samengesteld. Een aantal randproble- men moet worden doorgesproken, doch deze staan in feite los van de vaart zelf. De werkgroep is van mening dat de Gemeente Schiedam en daarbij in het bijzonder de Dienst van Gemeentewer ken een bijzonder fraaie bijdrage levert aan de recreatiemogelijkheden binnen de stad. Zodra de plannen geheel zijn vastge steld zal meer detailinformatie kunnen worden verstrekt. Overleg tussen de werkgroep en de Gemeente Schiedam over andere delen van de Poldervaart zal plaats kunnen vinden wanneer de plannen daarvoor gereed zijn. spaar nu geld uit Je ziet ze steeds meer die ste vige canvas boodschappentas senèn hoe komt dat? "Ze zijn lekker ruim en vreselijk leuk om te zien. Moderne canvas boodschappen tas met vierkante kunststoffen handvatten en kleurige kontrast- strepen. Deze canvas boodschap pentas (bodemlengte 28 cm) koopt u nu in de kleuren zwart, rood of blauw, voor nog lang géén acht gulden per stuk. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver kopen wij op de parterre deze canvas boodschappentassen.

De Havenloods | 1973 | | pagina 4