i V 2?8 Stichting Vermiste Kinderen heeft 25.000 gulden nodig ter meulen Nieuw „Klassewerkvan KRO Paulusschool uit Vlaardingen en Pius X school uit Bergschenhoek zaterdag op de beeldbuis 39-513 Senten Met Andere Woorden „Wat horens heeft wil steken" was de veel geraden oplossing van onze vorige pilzzel. Na lo- ting kwamen als gelukkige win naars uit de bus: W. C. Coenen, Pieter Hoochplaats 372, Alblas- serdam; mevr. J. Bierling-Boe- kelo, Prof. Rutgersstraat 209, Vlaardingen en mevr. J. Steen brink, Tattistraat 28, Rotter dam-17. Zij krijgen binnenkort het daar mee verdiende tientje toege stuurd. troleerd". Sindsdien verscheen geen enkel bericht over Chili meer onder de aanduiding „van onze correspondent" in De Tijd. Van der Putten is er - gelukkig voor hem - in geslaagd met zijn vrouw via de Nederlandse ambas sade in Santiago het onbarmhartige militaire bewind in Chili te ontvluch ten. Hij noteerde na zijn terugkeer in Holland: bombardementen, van krot tenwijken, wraakgerichten van groot grondbezitters, regelmatige schietpar tijen in het stadion en de militaire academie waar velen gevangen worden gehouden, heen en weer gerij van ambulances en dringende oproepen om bloed te geven voor gewonde militai ren. Hij plaatst heel voorzichtig een hoop vraagtekens.. Moet zelfs Van der Putten geremd zijn - evenals de teruggekeerde missiona rissen - uit vrees voor represailles ten opzichte van zijn achtergebleven vrien den? X Richard Nixon laat voor 700 mille vertimmeren aan zijn privé-vliegtuig. Zou hij eindelijk de wijk nemen? Een Utrechtse gedeputeerde vindt dat in elk Nederlands gezin een baksteen in de stortbak van de plee moet liggen. Hij verwacht een aanzienlijke waterbe sparing: bij iedere keer doortrekken wordt een liter gespaard. Het idee van de baksteen is geniaal. Het milieu gered door de baksteen! We dringen de luchtvervuiling terug, door een baksteen onder ons gaspedaal te leggen. Of grondiger en bloederiger: onder ons rempedaal. De baksteen zal het pakje sigaretten in colbertzakjes gaan vervangen. En vóór wie er tegen is een baksteen in z'n nek. X „Om tactische redenen" spreekt men bij de N.V. Afvalverwerking Rijnmond liever van „chemische stoffen" dan van gevaarlijke of giftige stoffen. Om tactische redenen noemen wij dit verneukerij. De Amerikanen hebben een sarcastisch naampje gevonden voor de lagere goden uit het Watergate-verhaal, de jongens die het zeer vuile werk moes ten opknappen: de loodgieters van het Witte Huis. X Albert Heyn heeft pagina-groot be kend gemaakt, dat zij haar klanten een vrije keus laat en daartoe op al haar produkten het land van afkomst ver meldt. In het koffierek vindt men vele soorten „Perla". Slechts op één ver pakking komt de landennaam Angola voor in kleine letters. Het handelsmerk van die koffie is „Indonesia". Waar „Perla Italiana" uit samengesteld is blijkt niet uit de tekst op de verpak king. Die vermeldt slechts: „koffie bereid volgens Italiaans recept". Wij willen niets verbloemen en geven onze lezers recht op vrije keus. Hans Wiegel is van mening dat „de kleine man" de dupe is van het beleid van het kabinet Den Uyl. Gelukkig past Wiegel zelf met zijn commissaria ten niet in de rijen van de kleine man. Of het moest zijn om een kleine geest. X De gemeenteraad van het Gelderse Eibergen is niet erg te spreken over het voorstel van b. en w. om een „heraldisch verantwoorde" vlag in te voeren. Inplaats van het (strakkeont werp van de „Stichting voor de banistiek en heraldiek" willen de raadsleden een vlag waarin de in de gemeentenaam verborgen bergen en eieren tot uitdrukking komen. Wel willen de raadsleden de keuze tussen witte en gele eieren openlaten. Dinsdag zal de vlag-knoop doorgehakt moeten worden. Misschien kan het (bruine) ei van Columbus de heren over de berg heen- In een restaurant in Pitsburgh, Amerika, hangt een bord met de vol- v u219 J Sinds augustus 1972 is ook in Rotter dam, de Stichting Vermiste Kinderen actief. Nog onlangs behaalden de vrij willigers van deze organisatie succes door in drie dagen het dochtertje van de familie Zwijnenburg en haar vrien dinnetje terug te vinden. De Stichting stelt zich ten doel vermiste kinderen op te sporen en terug te brengen. Een van de medewer kers van de Rotterdamse afdeling zegt: „Ook trachten we kinderen enige tijd op te vangen als de directe terugkeer naar huis averechts zou kunnen werken". Om in Rotterdam een behoorlijk opvangcentrum, annex secretariaat, van de grond te krijgen is thans onge veer f 25.000,- nodig. Daartoe wordt vrijdag en zaterdag op de Verbruikers- markt-Kralingen Den Toom een inzameling gehouden. De Stichting heeft sinds enige tijd een fabriekspand in de Catharinastraat 9 in Kralingen in huur. Daar wil men ruim te scheppen voor een landelijk opvang centrum, waaraan maatschappelijk werkers ook vrijwillig medewerking zullen verlenen. Iedereen, die een bijdrage wil leveren voor het werk van de Stichting kan dit vrijdag en zaterdag bij Den Toom doen of geld over maken op postrekening nr. 2836120 t.n.v. Stichting Vermiste Kinderen Nederland. Nadere informatie over het werk van de Stichting kan verkregen worden bij het secretariaat (tel. 244955). Bijdragen: Hanny Vroegh Theo Meilenbergh Hanneke Schouten Redactie: Ben van Haren "Weer-en-wind" Taft houdt uw kapsel soepel in model bij welk weer dan ook en laat zich ook weer gemakkelijk uitborstelen. Taft haarlak (inh. 360 gr.), een Schwarzkopf produkt, nu als heel bijzondere aanbieding met bijna 3 gulden voordeel. Nu van f^95^voor gende mededeling: „Bij een aanval met atoombommen dient u koelbloedig te blijven. Roep de kelner, betaal uw rekening en stel u dan zo snel mogelijk in veiligheid". Arabisch spreekwoord: Gezegend is hij die een vriendelijkheid spreekt; drie maal geregend is hij die haar herhaalt. In witte ziekenzalen Door hoge vensterramen slechts gescheiden Van lawaaierig vertier Van leven Daar zijn de zogenaamde waarden Van dat leven omgezwaaid Alsof de vensterramen Alle waarden hebben omgedraaid Maatschappelijk succes, verworven- aanzien, macht 't Zijn ridicule zaken Ze hebben niets meer Met bezit te maken In witte ziekenzalen Smeken ogen in het duister van de nacht Om één bezitgezondheid» Harten kloppen tussen vrees en hoop Gezondheid ze is niet te koop In witte ziekenzalen Wordt geleden en gebeden En arm of rijk Voor ieder is het lot gelijk Het lot te moeten wachten Of herstel zal lukken En iedereen moet bukken Voor dat lot En alle vroegere waarden Lijken zot In witte ziekenzalen Is iedereen weer arm en naakt En aller harten beven, ieder haakt Naar leven Naar de enige ware rijkdom gezond te mogen levèn Leen de Zwart „Vorige week verklaarde Fuentealba, de vice-president van de D.C. (chris ten-democraten) voor de televisie, dat zijn partij tegen elke staatsgreep was. Op de vraag waarom de D.C. dan alles /deed om het klimaat voor een staats greep voor te bereiden antwoordde hij glad, maar weinig overtuigend". „Het wordt steeds duidelijker dat de USA hier een belangrijke rol aan het spelen is, wel niet met bommen en soldaten zoals in Vietnam, maar min stens zo verraderlijk. Ze zullen alles op alles zetten om het Chileense experi ment te doen mislukken". Dit schreven vijf Nederlandse ontwik kelingswerkers aan hun Nederlandse vrienden vöör de staatsgreep plaats vond. Inmiddels heeft de D.C. haar vertrouwen in de militaire junta uitge sproken en Washington haar voorken nis van de staatsgreep erkend. Het is te hopen dat de vijf Nederlanders ooit heelhuids hun vrienden terugzien. De correspondent voor Latijns-Ameri- ka van De Tijd, dr. Jan van der Putten schreef kort na de staatsgreep in Chili: „Je zou het wel willen uitschreeuwen, maar het kan niet. Alles wordt gecon- Voor moderne jongens en meisjes verkopen wij deze leuke acryl tricot blouses met dubbele man chetten en pat over de dubbele knoopsluiting. In de kleuren rood, groen, geel en marine. Het Congresgebouw in Den Haag als t.v.-studio Het rapport van Rome heeft met alle rijke aanwijzigingen voor een beter leefklimaat op Europees niveau veel aandacht gekregen. De Rotterdamse wijk Crooswijk gaat ook een dergelijk rapport samenstellen maar dan over de eigen wijk en in samenwerking met de bevolking van Crooswijk. Dat gebeurt op 4 thema-bijeenkomsten (28 - 29 - 30 september en 1 oktober) in het pand van de Bie-verhuizingen (1200 m2), waarop de Van Veldhui- zenstichting een claim heeft weten te leggen, maar dat in handen is gegeven van de gehele Rotterdamse wijk Croos wijk. Alle sociale en culturele instellin gen binnen de wijk hebben elkaar reeds in dit nieuwe centrum gevonden. Inlichtingen onder telefoonnummer 138373, de heer Althuis, 50 „Rapport van Crooswijk" over leefklimaat 'n "Rooskleurige" aanbieding. Veredelde rozenstruiken, vanaf 3 tak, reeds gesnoeid voor het voorjaar, om de hele zomer van een rozenfestijn te genieten. In de kleuren rood, rose, geel, wit, oranje en dubbelkleurig. Grootbloemige struikrozen, nu per stuk voor Pak turfmolm van f^0jfvoor f 2,9 In het populaire jeugdprogramma „Klassewerk" van de K.R.O. komen zaterdag twee scholen uit deze omgev ing in actie. Uit Vlaardingen de zesde klas van de Paulusschool, uit Berg schenhoek de Pius X schoot. Met de Rijnhuyseschool uit Jutphaas hebben zij vorige week woensdag in het Con gresgebouw in Den Haag gestreden voor plaatsing in de volgende ronde. In de eerste uitzending van het nieuwe seizoen maakten de deelnemende scho len kennis met de nieuwe vorm van „Klassewerk en dat betekende dat zij zich hadden moeten verdiepen De Paulusschool juicht woont es en eigenaardigheden van Joe- go-Slavië. Van alle scholen moesten kinderen in het onderdeel „gekkenwerk" aarde werk kruiken beschilderen met Joego slavische motieven, in het onderdeel „werk in uitvoering" op bestaande muziek echte Joegoslavische dansen uitvoeren en bij „muziekwerk raden welke tophit Casey and the Pressure Group verborgen hadden in Joegosla- visch aandoende muziek. Het was een spannende strijd, die in het Congresgebouw op vredelievende wijze werd uitgevochten. De medespe lenden waren soms hyper-nerveus en moesten gekalmeerd worden. De toe schouwers ijzig stil als net een vraag was afgevuurd door Bram of Antoinet te (de nieuwe presentatrice) en oorver dovend enthousiast als aanmoediging vereist werd of een punt werd ge scoord. Wie uiteindelijk won vergeten we te vermelden, omdat anders de s/tanning voor de thuiskijkende kinderen eraf zou zijn. Zaterdag kunnen Zij het zien op Nederland I, van 16.15 uur tot 17.30 uur. 8-10 jaar f.9. 12-14 jaar f.9. Voor de Hi-Fi liefhebbers verko pen wij dit weekend originele Scotch cassettes in de beste kwa liteit (low noise, high fidelity). Nu voor superlage prijzen. C 60 C 90 f3,95 C 120 f4,95

De Havenloods | 1973 | | pagina 15