SRBT Huurprijs voor verenigingen nog punt van discussie „De Ooievaars" in eigen ruimte Instructiebad in Holy volgende week open LANGS DE WATERWEG ter meulen Gratis zwemmen voor de jeugd ter meulen S Waterweg-topscorer i ter meulen R.K.W.I.K. - CELERITAS VLAARDINGEN GR00Ï1 LINDT ter meulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1973 39-515 VLAARDINGEN - Op dit moment wordt aan de Vlaardingse Reigerlaan de laatste hand gelegd aan het instructiebad, dat op dinsdag 2 oktober officieus door de scholen, het publiek en de zwemverenigingen in gebruik genomen zal worden. Dan is de wijk Holy naast talloze voetbal- en korfbalvelden, naast een honkbalveld en naast een t» nzaal plotseling een zwembad met turnzaal rijker. En Holy is trots op dit zwembad. Al wekenlang wordt op het gemeentelijk sportbureau telefonisch de vraag gesteld, wanneer het bad wordt opengesteld. „Men beschouwt het daar in Holy zo'n beetje als hun eigen badje", is de indruk, die op het sportbureau is ontstaan. Het bassin krijgt een wateroppervlakte, die iets kleiner is dan het Kolpabad. Namelijk vijfentwintig bij tien meter, terwijl het Kolpabad twee en een halve meter breder is. Het grote verschil verschuilt zich in de diepte, die in Holy slechts twee meter is. Uniek in dit opzicht wordt de verstelbare bodem, die zich uitstrekt over drie kwart van het bad en kan variëren van de grootste diepte tot aan de rand van het bassin. Andere opzet De exploitatie van het Holy-instructie- bad komt in handen van de Vlaarding se Raad voor Sport en Recreatie, waaronder het Kolpabad eveneens res sorteert. Toch heeft men in Holy gekozen voor een opzet, die niet iden tiek is aan de bedrijfsvoering van het Kolpabad. Om de kosten tot een minimum te beperken heeft de VRSR gekozen voor de aanstelling van een chef-zweminstructeur, die tevens de leiding van het bad op zich krijgt. Naast hem zullen twee instructrices, een instructeur en een badman de taak krijgen de dienstregeling van het bad rond te krijgen. Het bijna twee en een half miljoen gulden (inclusief turnzaal) vergende gebouw is in de eerste plaats neergezet voor het onderwijs, aldus vertelde ons Mar Romers tijdens een vraaggesprek op het gemeentelijk sportbureau. „Wanneer dat niet het geval was ge weest, dan hadden we er ook geen bewegende bodem in aangebracht. Zo'n speciale bodém kost naast de normale investering namelijk verschrik kelijk veel geld". een bevoorrechte positie. „Natuurlijk gaan onze gedachten ook in de richting van het bouwen van baden in andere Vlaardingse wijken", aldus Mar Romers! „Maar wie de financiële positie van de gemeenten kent weet dan tegelijk hoe vaag die plannen kunnen zijn". Op het sportbureau is men nu naarstig bezig om de uren zo rechtmatig moge lijk te verdelen. De verdeling van de ochtenden en middagen over de scho len van Holy en omgeving geeft geen problemen. Slechts de donderdagmid dag is nog onbezet. „Dan is er geen schoolzwemmen en bestaat er voor andere groeperingen nog kans om te reserveren. Zelf laten we uiteraard onze gedachten gaan over de bezetting van deze uren", vertelt Mar Romers. Bevoorrecht Het instructiebad is mede gesticht om aan de snelgroeiende vraag naar zwem water in Holy te voldoen. Daarmee verkeert Holy ten opzichte van de andere Vlaardingse wijken plotseling in De Cricket- Footballclub „Hermes D.V.S." meldt: vrijdagavond 28 sep tember algemene ledenvergadering, aanvang 20.30 uur. Op 28 september is er een ledenverga dering van de voetbalvereniging Excel sior 20 Schiedam. Deze zal worden Tricot... dat zit pas lekker! Speciaal voor de koude winter nachten verkopen wij deze behaag lijk warme tricot pyjama's. Tricot is lekker warm, heeft een goede pasvorm, draagt heerlijk en is goed ademend. Tricot herenpy jama's, in de maten 44 t/m 58 en in vele kleuren w.o. bordeaux, bleu, marine en cognac. Nu van v -995 gehouden in het clubhuis „De Toe komst", aanvang 20.30 uur. Het laat ste punt van de agenda bevat bestuurs verkiezing. Kandidaatstellingen voor het bestuur en elftalcommissie dienen uiterlijk 2 dagen voor de dag van de vergadering schriftelijk te worden inge diend bij de secretaris. De voetbalvereniging Schiedamse Boys 'organiseert op zaterdag 6 oktober een bingo-avond in de kantine van de vereniging. Tevens dansen met mede werking van trio „Let's Dance", aan vang 20 uur. Vrienden en kennissen zijn ook welkom. In de kantine van de Vlaardingsche Football Club wordt zaterdagavond ook een bingo-avond gehouden. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Op 20 oktober worden er bij de handbalvereniging DWS geen competi tiewedstrijden gespeeld. Alle adspiran- ten en pupillen kunnen dan naar het DWS-veld komen om deel te nemen aan een puzzeltocht door het Beatrix- park. Bovendien kunnen er spelletjes worden gedaan en gehandbald of ge voetbald. De heer J. Seij heeft zich bereid verklaard als leider te fungeren voor het 3e elftal van de U.V.C. Sunlight. Er zijn nog 4 elftallen die een leider nodig hebben. Wie volgt? VOETBALPROGRAMMA CLUBS VLAARDINGEN e.o. Volewijckers-- Fortuna Vld., RK WIK-CEL ERITA S, RSD-De Hollandiaan, VFC-Quick Steps, A lb la sserdam-VD L MSV'71-Kreekboys, Hoek van Hol- land-Gona (zondag), Fortuna Vld-FC Den. Haag, Excelsior M-Geinoord, SSS-Zwaluwen, Vlaardingen-Groote Lindt, Maasdijk-Melissant, ZBVH-MVV'27, HVO-Hermandad, Hoekse Boys-de Jagers, Stellen- dam-TSB, DES '67-Sunlight, Egelant Boys-C ion, Rhoon-Sateliet terr. Essen- dijk, VDL-Oude Maas, DVO '32-FC Veronica. VOET BA LPR OGR A MMA CL UBS SCHIEDAM: SVV-Veendam, Zwijn- drecht-Hermes DVS, DCV-DHS, Excel sior 2- VVP, Zwervers-Martinit, De mo s-SV DP, ASB-SVDPW. DRZ-Blij- dorp, FCN '66-WF, Schiedamse Boys-Meeuweplaat, SFC-FS V Pretoria (zondag), Ajax- SVV, HBSS-Arnemui- den, GSS-B VCB, GTB-Zuiderpark, GSVSero-VVk. (zaterdag). sen in Holy en in het Kolpabad eens gaan peilen welke invloed dit heeft. Ons doel is om te proberen met een simpel mogelijk gehouden toestand in zee te gaan". In tegenstelling tot het Kolpabad zul len er in Holy door het personeel aan het publiek geen zwemlessen gegeven worden. Deze elementaire zwemtaak heeft men aan de zwemverenigingen en de zwemscholen willen laten. „Dat is nu eenmaal het beleid", zegt Mar Romers. We willen Holy niet te zwaar belasten en bij de gemeente speelt de gedachte, dat ze middels het school zwemmen aan dat zwemonderricht al iets doet". Zwemles Invaliden „Zo hebben we gedacht aan kleuter- zwemmen, aan ouden van dagen of aan invaliden. Dat laatste kan door het mobiel zijn van de bodem immers prachtig. De bodem kan tot aan de waterspiegel omhoog en omdat de waterspiegel weer gelijk staat met de tegelvloer kan een invalidewagen recht streeks op de bodem gereden worden, die we daarna tot acceptabele diepte kunnen laten zakken. Overigens is het gebouw in tegenstelling tot bijvoor beeld het Kolpabad makkelijk toe gankelijk voor invalidewagens. Nergens zijn er trappen, nergens ook drempels". Het bad, dat in november pas officieel zal worden geopend, zal eerst experi menteel geëxploiteerd worden. Dat is ook duidelijk merkbaar aan het tarief, dat gehanteerd gaat worden. „Voor groot en klein, voor volwassenen en jeugd zal één tarief gaan gelden. De entree wordt f 1,25. Verder zullen er geen jaarkaarten en geen tienbaden- kaarten komen. „We willen deze tarief regeling voorlopig handhaven en intus- Nu begint dat schoolzwemonderwijs pas in de derde klas van de lagere school en wordt voortgezet in de vierde klas. De ouders, die hun kinde ren voor die tijd zwemmen willen laten leren zijn dus aangewezen op de zwem scholen en de verenigingen. Vereniginr gen overigens, die jaren hebben zitten wachten op het nieuwe bad, maar nu plotsklaps geconfronteerd worden met een huur van zestig gulden per uur. „Onmogelijk", is de reactie van de -zwemverenigingen geweest. „Geef ons tenminste een overbruggingsperiode met een lagere huur, zodat wij voor ons zelf de exploitatie op poten kun nen zetten", was een andere reactie uit dezelfde hoek. Het mocht niet baten, de VRSR besliste, dat de huur voor verenigingen aangesloten bij de KNZB zestig gulden moest worden en de huur voor derden honderdvijftig gulden per „Zoals ik al zei wilden we de opzet van het bad zo eenvoudig mogelijk hou den, maar met het systeem zoals dat in het Kolpabad gehanteerd wordt kan dat niet. Daar werken we met contrac ten, waarbij het niet mogelijk is een huurprijs per uur vast te steilen. Wat we wel weten is, dat het veel lager ligt. Toch moet er dan nog een cassiëre aanwezig zijn om entree te heffen of de bezoekers te tellen om later van de vereniging het corresponderende bedrag te kunnen vorderen. Dat hebben we in Holy willen voorko men. Niemand aan de kassa. De huur vormt een bedrag dat all-in is. Trou wens van die Kolpabad-contracten wil len we toch af. Onze mening is, dat we een bad op dezelfde wijze moeten gaan verhuren als een sporthal of turnzaal". Tot zover Mar Romers van het gemeentelijk sportbureau. VZC-voorzitter Jan Verwey is twee ledig bij het huurbedragprobleem be trokken. Enerzijds is hij lid van het dagelijks bestuur van de VRSR en in die functie nauw betrokken bij het verdedigen van het zestiggulden-voor- stel en anderzijds namens VZC lid van de sectie zwemmen en nauw betrok ken bij het omlaag brengen van het huurbedrag. „Het is inderdaad een probleem om deze twee functies zo goed mogelijk te combineren. Als dagelijks bestuur van de raad zoeken we naar mogelijkheden om het bad zo goed mogelijk te exploiteren. Aan de andere kant weten we dat zwemmen ook - net als de veldsporten - geld mag kosten. Het hoeveel is echter moeilijk te bepalen. Kijk eens, het Kolpabad heeft de gemeente niet zoveel geld gekost, maar Op dit bad drukken alle lasten, die maar te bedenken zijn. Daarom is er nu ten opzichte van het Kolpabad een vrij scheef beeld ontstaan, dat door VLAARDINGEN Woensdagmiddag 3 oktober zal het instructiebad aan de Reigerlaan in Holy gratis openstaan voor de schooljeugd. Mocht de toeloop zo enorm worden, dat het bad overbevolkt dreigt te raken dan zal chef-instructeur Van Gils de uren in tijdsvakken verdelen om de jeugd zoveel mogelijk aan zijn zwemtrekken te laten komen. Welke uren er verder - dan tegen betaling uiteraard - voor het publiekzwemmen worden uitgetrokken was tijdens ons bezoek aan het sportbureau nog niet exact bekend. Op de werkdagen komen ze in ieder geval in de vooravond. Op zaterdagen zal het bad de gehele dag tot omstreeks vier uur voor het publiek worden opengesteld, terwijl op zon- en feestdagen het bad gesloten zal zijn. Verkapt De heer Verwey voert verder aan, dat de sportverenigingen met een eigen veld dikwijls een verkapte subsidie ontvangen in de vorm van een vrij lage huur en het maaien van de velden. Die subsidie zit voor de zwemverenigingen verweven in het huurbedrag, dat wan neer die werkelijk omgeslagen zouden worden boven de honderd gulden zou komen te liggen. „We hebben als zwemverenigingen om een aanloopperiode met een lagere huur gevraagd", reageert Jan Verwey. „Als we slechts elementair zwemon derricht zouden gaan geven dan kon den we wel- rondkomen, maar voor de zwemtraining zou er dik geld bij moeten. Wanneer we de eerste maan den tegen een lager tarief konden huren zouden we eens kunnen bekij ken een oplossing voor deze financiële moeilijkheid te vinden. Anderzijds hebben we voorgesteld in de late avonduren de huur te vermin deren. We hebben in het Kolpabad al problemen genoeg met de bezetting van die onrendabele uren en ik zie hel er nog van komen, dat we dadelijk die Laat u niet verrassen door de regen. Neem altijd deze handige opvouw bare paraplu mee, die makkelijk in uw tas past (opgevouwen ong. 30 cm lang). Met staalvernikkeld frame en een 10-baans bespanning van 100% nylon. In vele fleurige dessins. Nu voor VLAARDINGEN - In de Stadsge hoorzaal treedt op vrijdag 5 oktober het gezelschap van Sieto Hoving op. Sieto Hoving heeft ditmaal de politiek links laten liggen en brengt samen met Marijke en Rob de Nijs het cabaretpro gramma „Hoera we leven nog". De muzikale begeleiding is in handen van pianist A ntoine Oomen. Kaarten zijn vanaf zaterdag 29 septem ber dagelijks (behalve zondag) verkrijg- i" 10-1 uur en 's avonds van 7-9 Slechts ging Vlaardingen in Maasdijk door de diepste dalen van ellende. Immers in die slotminuten kegelden de Westlanders de fier geno men 0-1 voorsprong van de Vlaardin- gers omver om zelf met 2-1 de zege en de punten te grijpen. Ontgoocheld was trainer Leen van der Heiden, ontgoocheld ook zijn elf man nen, die ondanks het gemis van Joop de Heer (familie-omstandigheden) en Luc Dumont (blessure), verschrikkelijk goed aan het terugkomen waren van een dwaling, die drie wedstrijden geduurd had. Uit dat trio ontmoetingen waren slechts twee punten gebeurd en daarin ook had de inzet alles te wensen over gelaten. Zou Leen van der Heiden's vóór de kompetitie uitgesproken vrees, dat zijn mannen het te snel voor gezien hielden, toch werkelijkheid worden? Leen van der Heiden: „De eerste drie wedstrijden heb ik daarvoor wel gevreesd, maar wat er zaterdag gebeurd is, dat is verschrikkelijk. We hebben tegen Maasdijk kei- en keihard gewerkt en ook goed gevoetbald. Maar op een gegeven moment worden we benadeeld door de scheidsrechter: hoekschop, doelman finaal in elkaar gelopen en de gelijkmaker voor Maasdijk. Dan krijg je plotseling een tik om de oren. Die slag was waarschijnlijk zo ontzettend groot, dat we toch de boot ingingen. Dat is ondanks de afspraken, die we gemaakt hadden een bittere pil Die afspraken? Ik heb ze gezegd: Jongens, alles of niets. Van het beging tot het einde vechten en kan je dat niet opbrengen dan moet je benen maken. Dan gaan we het radikaal veranderen. Het heeft zijn invloed voor honderd procent gehad en het was een verschrikking om op deze manier daor de scheidsrechter benadeeld te wor- Na drie wedstrijden had ik de toestand duister ingezien en ik niet alleen: meer mensen met mij zagen het niet meer zo duidelijk zitten. Als ik in Maasdijk de zaak eens goed beken heb, dan geloof ik - ondanks achteraf die nederlaag - dat we aan het terugkomen zijn. De competitie duurt nog lang, want als je nu kijkt, dat wè zo'n vier punten van de kop afstaan dan is hetgeen gebeurd is niet onoverkomenlijk. Dan praat ik helemaal niet over'een kampioenschap, dan bedoel ik slechts de kans om mee te kunnen draaien. Wij'zijn gewoon te sterk om degradatiekandidaat te zijn. Dat is een uitgemaakte zaak. We hebben in de eerste drie wedstrij den in de hoek gezeten waar de klap pen vallen. Dat hadden de jongens aan zichzelf te danken: er was geen inzet. Tegen Maasdijk was die inzet er wel. De jongens wilden bewijzen, dat ze het wel konden en dat is dan ook geble ken. Door die nederlaag kan ik weer van meet af aan beginnen met praten en inspireren van de jongens. Maar goed, we hebben nog alle moge lijkheden en die zullen we desondanks moeten gaan uitbuiten. Ik blijf, net zolang als er mogelijkheden zijn, posi tief denken. Die mogelijkheden zijn er. Alleen kwamen ze er niet op tijd uit. Nu kwam het er tegen Maasdijk wel degelijk uit en nu hoop ik maar, dat men daarddoor is gaan beseffen, dat het inderdaad kan De stand van ons klassement: 1. Peter van Mil (WK) 2 (6 uit 3); 2 t/m 5. Ben van den Driessche GSS Jan Kaptein (MVV'27) en Cees van der Pol (Hoekse Boys) 1,5 (allen 6 uit 4), Jan Pijper (MSV'711,5 (3 uit 2). 6 en 7. Wis Osta (SVDPW) enCèes Weisbroek (WK) 1,33 (beiden 4 uit 3); 8. Ruud Slavenburg (DRZ) 1,25 (5 uit 9 t/m 15. Martin Frey (Demos), Peter Friederich (FCN'66) en Werner Kramer (Hoek van Holland) 1 (allen 4 uit 4), Bart Fiegel (Ursus), Paul Nijs, Piet Roozen (beiden DHS) en Henk Paalvast (MS V71) 1 (allen 2 uit 2). uren in Holy moeten laten schieten omdat het voor ons ook onmogelijk is ze rendabel te maken". Gisteravond zijn de vier betrokken verenigingen bij elkaar geweest om de situatie te bespreken en zo mogelijk de uren te verdelen. VZC, De Viking, WIK en de Vlaardingse Reddingsbri gade hebben de uren in Holy bijzonder hard nodig om de activiteiten, die al jaren zijn afgeremd, de nodige uitbrei ding te geven. Voor hen zijn wij aan de ene kant blij. Zij vooral zitten te wachten op uitbrei ding van de uren", besluit Jan Verwey. „Maar tevens zitten ze tegelijk mooi voor het blok, omdat zij de uren in Holy als dure uren beschouwen". GERARD S. VERVER Veel ruimte voor veel bood schappen. Neem deze tas mee als u gaat stadten of als U boodschappen gaat doen. Leuke kunstlederen stadstas met 2 stevige handvat ten, binnenvakje, metalen rits en 5 beschermdoppen. In de kleu ren groen, grijs, bruin, cognac, rood of blauw. Nu van f v SCHIEDAM Na veel omzwervingen heeft de sportvereniging „De Ooievaars" voor gehandieapten nu toch een.eigen te'huis. Ongeveer zes weken geleden kreeg de vereniging de beschikking over drie lokalen in de houten noodschool aan de Eahrenheitstraat. Er werd een kantine ingericht en twee lokalen werden samengevoegd voor de sportbeoefening. Zaterdag 29 september om elf uur zal dr. Stevens, directeur van de GGD het tehuis officieel openen. De leden van „De Ooievaars" begonnen in de sporthal Margriet, daarna vonden ze onderdak bij llollandia en weer later bij het Rode Kruis. Men hoopt voorlopig in de school te kunnen blijven, mogelijk in afwachting van de uitbreiding van de sporthal Margriet. De leden hebben kans gezien in de nieuwe ruimte een kantine te ereëeren waar een bar is gemaakt en zitjes. Daar kunnen degenen die niet aan de sport deelnemen zich amuseren met dammen, schaken en discussiëren. De sportbeoefening bestaat voornamelijk uit tafeltennis, waaraan 25 leden deelnemen in competitieverband. Omdat er onvoldoende ruimte is wordt met ingang van volgende week maandag basketbal in de sporthal Margriet gespeeld. Een dankbare voorzitter, de heer C. Kroone constateert dat er nu in ieder geval een behoorlijke mogelijkheid is voor de gehandicapten in Schiedam om sport te beoefenen. Een uitnodiging daarvoor dan ook aan alle gehandicapten maar ook belangstellenden voor de opening op zaterdagmorgen, waarna een amusements programma zal volgen. Schaakcompetitie voor scholen SCHIEDAM De Centrale School sportcommissie Schiedam, heeft ook in het schooljaar 1973-1974, school- schaakwedstrijden georganiseerd. De bedoeling is daarmee half oktober te beginnen. Elke deelnemende school moet voor een leider zorgdragen en het benodigde materiaal. De schoolcompetitie is niet op zichzelf staande, maar sluitwaan bij een regio nale- en landelijke competitie. Het is de bedoeling, dat de'Schiedamse kam pioen aan de regionale wedstrijden gaat deelnemen. De wedstrijden worden gehouden pp dinsdag 16 en woensdag 17 oktober in de scholengemeenschap Spieringshoek. Verder zijn er damwedstrijden op don derdag 18 en vrijdag 19 oktober, die plaats vinden in de scholengemeen schap Nieuwelant. De beide toer nooien beginnen 's morgens om negen iingse blauw-witte Vlaggeschip og niet in de juiste koers. Bijstel- us, U kunt er getuige van zijn. U KOMT TOCH OOK NAAR PARK ,,'T NIEUWELANT? Derde lustrum van O.V.E. VLAARDINGEN - De afdeling Vlaar dingen van de Nederlandse Vereniging van Ouders, Familieleden en Vrienden van Emigranten viert vrijdag 28 sep tember het derde lustrum in gebouw „Triangel" aan de Fransenstraat. De vereniging, die ruim 2U.000 leden telt, stelt zich ten doel het houden van, het opnieuw leggen of het herstel len van contacten met geëmigreerden in Canada, de Verenigde Staten, Australië, Nieuw Zeeland, Zuid Afrika en Brazilië. De lustrumviering begint om 19.45 uur. Aanvang 2.30 uur Sportpark Zuiderbuurt Voor een sportief prijsje. Helanca herentrainingspakken met raglan mouw, tricot gebrei de col en manchetten, nylon rits sluiting in jack en pantalon. In rood/marine, oranje/korenblauw, geel/korenblauw en bleu/marine. Nu in de maten 4 t/m 7 (48 Helctnca

De Havenloods | 1973 | | pagina 4