HAVENLOODS r Femina 26 werkt op koopinstinct van iedere vrouw pmv üiihiaj Somenwerking succesvol doel binnen het bereik BEZORGERS STERS Consumentenbeurs mikt weer op het hele gezin maatschappelijk werkster bij de ge meente Rotterdam. Tevens zal een begeleidingscommissie in het leven worden geroepen. Het resultaat, dat door uw medewer king, dus inderdaad nog voor het invallen van de winter schijnt te wor den bereikt, zal voor velen een aange name verrassing betekenen. Op de vol gende vergadering, die op 11 oktober zal plaats vinden, verwachten wij een afronding van de plannen, temeer om dat bij deze vergadering een vertegen woordiger van een bepaalde organisatie aanwezig zal zijn, die overweegt het Sociaal Noodfonds bij haar werk finan cieel te ondersteunen. Het is goed te beseffen, dat onze bladen door dit initiatief de basis hebben gelegd tot dit werk, waardoor aan een stuk maat schappelijke ellende het hoofd kan worden geboden. Meer geld Maaru weet: de laatste loodjes wegen het zwaarst. Vooral bij de in richting van het betreffende pand zul len er ongetwijfeld nog vele wensen opduiken, waar niet voldoende geld voor aanwezig is. Helpt ons dus nog éénmaal, nu het bereiken van het doel zo dichtbij lijkt te zijn. Tientallen mensen, die een bed en een 'huis missen, zullen er u dankbaar voor zijn, als straks de koude winternachten hun tol eisen. Het Sociaal Noodfonds, dat zich ten doel stelt een opvangcèntrum voor alleenstaanden en thuislozen te realiseren, verwacht uw bijdrage op giro 460.175, Amro-Bank, ten name Stichting Sociaal Noodfonds, rekening nummer 47.97.75.990. T.B. uncle charley OPPERT 1, R'DAM-C. Voor de verspreiding ven o Aanmelden: Prins Hendrikkade 14. Rotterdam, tel. 13.21.70. toestel 28. HE HAVENLOODS dinsdag 2 oktober 1973 Maanden lang is er gewerkt aan een ontwerp door de leider van een groep z andschilders. De artiesten uit Tenerife werken met vulkaanzand, dat in vele kleuren, ivoorwit, oker, rood, goud, flessegroen, zwart in allerlei nuancetwgen bijna Jcprrels- gewijs wordt uitgestrooid. Meer dart 1600 kilo zand werd hiertoe van de Canarische eilanden af aangevoerd, waarmee zij direkt na aankomst in onze stad op de Femina gaan wer ken. Een originele vondst, dit rust-uit- stralend toneeltje uit La Oratava. waarbij John Hofmann met zijn ad viseurs geprobeerd heeft de sfeer te herscheppen, die er op Tenerife heerst. De zandschilders, die dag in dag uit op de knieën zitten te werken, voltooien hun immense schilderij in een decor, dat het stad huis en het beroemde plein van La grondmuziek niet. die zo kenmer kend is voor het eiland. Don Pedro Hernandez Mendez, de beroemde artist in dit genre, is persoonlijk aanwezig. Wie vragen heeft kan via gastvrouwen van de Femina, die in de buurt van Don Pedro zijn, alles te weten komen, wat met deze unieke kunstvorm te maken heeft. Een leuk initiatief, zo'n rustpunt temidden van onze jachtige westerse consump tiemaatschappij, wat sommigen tot nadenken zal stemmen. Verkeerspolitie Wie de Femina binnenkomt, krijgt direct met de politie te maken, al vallen er ditmaal beslist geen „bon netjes" te betalen. Als vaste gast op de beurs beschikt de politie dit jaar namelijk over de hele entreehal van het complex, waardoor er aan zienlijk meer facetten van het poli tiewerk getoond kunnen worden dan in voorafgaande jaren. Het grote succesnummer van vroege re Femina's, de testauto van de verkeersdienst, is na jaren weer van VVVWWWVVVWVVWWVVVVM t Opening Femina 26 Femina 26 wordt gehouden in het Ahoy'-gebouw, Zuidplein, van 5 tot en met 16 oktober. Deze internationale consumen tenbeurs is dagelijks geopend van 10 tot 5 uur 's middags en van 7 tot half elf 's avonds. De officiële opening geschiedt dit jaar een half uur voordat het publiek zal worden toegelaten. Een groot aantal genodigden uit alle geledingen van de Rotter damse bevolking en regio zijn daartoe uitgenodigd tot een soort voorbezichtiging. Femina sluit hierbij aan op een traditie, die bij andere grote nationale en internationale beurzen reeds tra stal gehaald, gerevideerd en van de nieuwste technische snufjes voor zien. Een goede kans voor de heren der schepping om als autobestuurder hun superioriteit over vrouwelijke chauffeuses te bewijzen, want, zoals u zich wellicht herinnert, kunnen bezoekers van de beurs er hun reak- ties in het verkeer mee laten testen. Wee hem, die van zijn vrouw ver liest... Gelegenheid voldoende overigens om dit later op de beurs weer goed te ma ken, want het is tenslotte in eerste in stantie een,, internationale consumen tenbeurs", waar het bedrijfsleven nieu we produkten bij het Nederlandse pu bliek wil introduceren. Echt brood.... We zouden bij de normale levensbe hoefte kunnen beginnen: het dagelijks brood. Het „Echte Bakkersgilde" wil in de restauranthal van het Ahoy'-ge bouw bewijzen, dat ons brood nog altijd naar een bruin leven kan smaken. Er is een „broodshow", waar liefst tachtig soorten brood te zien zijn en... te proeven. Brood, waarin beroepstrots is nieegebakken, brood dat met korst en schouders uitsteekt boven ..zo maar" brood. De Echte Bakkers willen hiermee bewijzen, dat góed brood bak ken een ambacht is, waar naast deeg een flinke portie vakliefde voor nodig Die „broodshow" is een onderdeel van veelzijdige voorlichting over een ge zond leefpatroon, waarover de voor lichtingsstand voor de Voeding, op de Femina aanwezig, alle mogelijke infor matie brengt. Er zijn brochures voor alle leeftijdsgroepen, receptenboekjes voor huisvrouwen en niet te vergeten, nuttige adviezen voor ieder, die op verantwoorde wijze wil vermageren. Ook speciale onderwerpen, die ons voedingspatroon betreffen, hebben er de aandacht. We noemen voorlichting over tuinkruiden, diepvreizen, verstan dig snoepen, natuurlijk gekoppeld aan uitgaven over het bestrijden van tand bederf. Voeding en gezondheid kun nen hand in hand gaan. De voorlich tingsstand streeft ernaar ons bewust te maken van het belang van een juiste keuze in ons gevarieerd leefpatroon. NieuwNieuwer Nieuwe produjcten stelden wij: natuur lijk op velerlei gebied en in alle varië teit. Keukens en keukenapparatuur VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM - AAR DING EN H l'.iPE NE Hu AA HIi Mi >f-"[)K A r4 1 l'HINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21.70 Ahoy en de stille wensen Een goed-Rotterdamse herfsttraditie: de Fe mina, paradijs voor de vrouw. Ook dit jaar kent het Ahoy'-gebouw de traditionele presen tatie van commerciële noviteiten en andere minder zakelijk-getinte attracties, die voor vrijwel iedere vrouw een gezellige middag of avond garanderen. Het zal er, van vrijdag 5 tot en met dinsdag 16 oktober, zeker weer vol lopen, maar het nieuwe Ahoy'-tentoonstel- lingsgebouw geeft, meer nog dan vroeger, alle ruimte om tussen de stands door op brede flaneerpaden met volle teugen te genieten van alles, wat speciaal voor de vrouw zal worden geboden. Bij Femina staat per definitie de vrouw centraal.... Over de koopnieuwtjes zijn vanzelfsprekend al wat gegevens doorgelekt, maar buitendien brengt John Hofmann, de directeur van deze internationale consumentenbeurs, een specta culaire noviteit voor Nederland, de zandschil ders van Tenerife. Een uniek kleurenspel, dit fascinerend stukje kunstzinnige folklore van het canarische eiland, wat door inwoners van La Oratava op de Femina wordt gebracht. Er is voor hen een speciaal bijgebouw bij Ahoy' opgezet, waar men de zandschilders kan zien werken aan hun immense schilderijen, zoals duizenden toeristen uit de hele wereld dat steeds weer op Tenerife met verbazing gade slaan.Uit fijn, veelkleurig vulkaanzand, dat héél langzaam door hun vingers glijdt, komt een schildering van vele vierkante meters naar voren. plaatsen. Maar, vooral 's avonds zullen er in de stand veel spelers en oud-spe lers aanwezig zijn, zodat het voor de voetballiefhebbers een leuke tijdspasse ring belooft, als ze even genoeg hebben van alles, wat de vrouwen nu eenmaal meer interesseert. Tenslotte is Femina er in de eerste plaats voor de vrouw.... „Even uit1' Summa summarum: de 26ste Femina belooft ook dit jaar een unieke gebeur tenis te worden, die ook ver buiten Rotterdam de aandacht zal trekken. We hebben vanzelfsprekend moeten volstaan met het opsommen van enke le hoogtepunten uit het hele gebeuren. Er zijn op deze consumentenbeurs tiktests, georganiseerd door een uit zendbureau, waar verborgen talenten ontdekt kunnen worden. Er is een sneltekenaar, die per minuut één kari katuur op papier slingert, dertig por tretten per half uur op anderhalve kilometer papier per week. Er is.... er isja wat is er niet? Ga het zelf bekijken, van 5 tot en met 16 oktober Sociaal Noodfonds: spelen, als op iedere damesbeurs, een grote rol. Op élk huishoudelijk gebied zijn er immers op elke Femina novitei ten te melden. Wasautomaten, centri fuges, trommeldrogers, afwasautoma- ten, fornuizen, koelkasten, strijkma- chines en stofzuigers richten hun pijlen op het hart van iedere vrouw. Maar ook de man kan aan de slag. Nieuwe verfsoorten, die zonder ver dunner kunnen worden gebruikt, zul len iedere doe-het-zelver interesseren, terwijl ook meubelfabrikaten voor man en vrouw de moeite van het rondkijken waard zijn. Vooral voor de liefhebber van „echt hout" valt er veel te genieten, omdat de laatste tijd een zekere nostalgie doorbreekt naar de oude „boerenstijl", grote en kleine meubelen in massief eiken, met de zo typische rustieke vormgeving. Femina bleek door de jaren heen een goede graadmeter voor de woonsmaak. Geen wonder dus, dat vele meubelfabrikan ten met meer dan normale belangstel ling uitzien naar het offensief van klassieke interieurs tegenover het „mo derne" staal, plastic, chroom en glas. Er is keuze te over, voor beide geslach ten op de Femina. Nieuw contrasteert met aloude gevestigde begrippen. Voor dé dames blijven de modeshow van zelfgemaakte kleren, de nieuwe naai machines, compleet met laatste snufjes en niet te vergeten natuurlijk de laatste schoonheidsmiddelen een trekpleister van de eerste orde. Maar intussen kan de man zich amuseren bij de stand van „good old Sparta", waar de 85-jarige Kasteelbewoners uit hun rijke historie putten. Oude prenten, aktuele foto's dragen het hunne er toe bij om Sparta in het licht van de publiciteit te in het Rotterdamse Ahoy'-gebouw. Om het geld hoeft u het niet te laten. Het zal er druk zijn, intiem en gezellig. U krijgt er waar voor uw geld en dat is' tenslotte het ideaal van iedere prijsbe wuste vrouw. Dat is wat ook Femina 26 u ten volle te bieden heeft„even hingen plaats, die waarschijnlijk' tot een definitief resultaat zullen leiden, wat het aantrekken van het betref fende pand betreft. Als financieel advi seur van Sociaal Noodfonds zal hierbij optreden de. heer Schaap, economisch directeur van de Boumankliniek, die als penningmeester is toegetreden tot het Sociaal Noodfonds. Inrichting van het tehuis zal weliswaar nog enkele weken in beslag kunnen nemen, doch ook op dit punt zijn reeds vergaande voorbereidingen getroffen. Er zal in de toekomst worden ge streefd naar opvang in asiel en inter naat van het Leger, aangevuld door de daghulp die Van Speyck reeds biedt, waarbij echter het Sociaal Noodfonds een noodzakelijke aanvulling gaat bie den voor de mens, die gemotiveerd is en door de woonsfeer, die het huis wil gaan bieden een kans krijgt zich op nieuw aan de maatschappij te presen teren. Op deze wijze wordt dus, met onderling overleg in het Bestuur van het Sociaal Noodfonds, een structurele trapvorming beoogd, die de betreffen de mensen een veel betere (ook me dische) begeleiding zal kunnen bieden. Aan het Sociaal Noodfonds staat hier bij dus een gezinsvervangend tehuis voor ogen, zoals in de artikelen van Dr. Caljé en Dr. Van Londen reeds werd omschreven. Het zwaartepunt zal dus komen te liggen op het stuk der „woonrevalidatie". Het Bestuur zal worden bijgestaan door een Stuurgroep, waarin naast zuster Haayer ook zitting hebben ver tegenwoordigers van de staf van Leger des Heils, Stichting Van Speyck en namens de GG en GD, zuster J. Smit, De vergadering van de Stichting Sociaal Noodfonds, die donderdag j.l. werd gehouden, leidde tot zeer hoopgevende resultaten. Het overleg met het Leger des Heils en de stichting „Van Speyck", dagverblijf en hulpcentrum voor dak- en thuislozen, verliep bijzonder positief. Er bleek volledige waardering voor eikaars werkwijze en opvattingen, zodat elke rivaliteitsgedachte voor de toekomst kon worden uitgeban nen. Wel was men het er over eens, dat er, vooral op het gebied der begeleiding besliste wensen bestonden, die de Stichting Sociaal Noodfonds, voortaan in samenwerking met Leger des Heils en het Centrum voor Vrijwilligers zal pogen te verwezenlijken. Majoor Zürhaar (LdH) en de heer H. Th. C. Hodes (Vrijwilligers Centrum) namen zitting in het bestuur. De financiële positie van het Sociaal Noodfonds begint zich, dank zij de giften van onze lezers, langzamerhand gunstig af te tekenen. Terwijl het saldo, hoewel onzerzijds de laatste weken vrijwel geen publiciteit aan het werk van het Stichtingsbestuur was gegeven, de f 19.000,- reeds was gepasseerd, bleek op de vergadering, dat de Heilige Geest Stichting zodanig in het werk was geïnteresseerd, dat een gift van f 10.000,— in het vooruitzicht werd gesteld. Het tussentijds saldo bedraagt nu dus bijna f 30.000,-. De heer J. van Duin trad, namens de Heilige Geest Stichting, eveneens als bestuurslid toe. Het geld, dat op het ogenblik ter beschikking is, zal, zo werd besloten, als basis dienen tot opvang van dak- en thuislozen, die door meerdere grade ring de mogelijkheid biedt de mens beter te benaderen en desgewenst te begeleiden. De plannen van Dr. Caljé, bestuurslid Sociaal Noodfonds stem den wat dat betreft overeen met de mening van de deskundigen uit het veld. Ook de heren Hodes en Zürhaar onderschreven het nut van trapsgewij ze opvang. Een „thuis" Het idee van een groot verzamelge bouw, zoals dat in de eerste publicaties (zr. Haayer: Burg. Thomassenhuis) was geponeerd, was door het Sociaal Nood fonds na diepgaand onderzoek reeds lang losgelaten. Op dit ogenblik wordt de laatste hand gelegd aan onderhan delingen over een bijzonder geschikt woonhuis, dat plaats zal bieden aan ongeveer dertig mensen. In dit verband wordt tevens gedacht aan huisvesting (overigens volkomen van elkaar ge scheiden) van vrouWen, die zich in nood bevinden. Ook hierover was ter vergadering volkomen eenstemmig heid. Vandaag vinden in onze stad bespre- Meer dan 200 stands trekken ook straks weer de aandacht. Op de voor grond links komt Termeulen in het beeld. VER CA DERING SOCIAAL NOOD FONDS: onder voorzitterschap van ds. E. van Wieringen vergaderde het Stichtingsbestuur vorige week aan de Schiekade (Centrum voor Vrijwilli gers).

De Havenloods | 1973 | | pagina 1