uw gulden is bij ter meulen nu nog meer waard! Deel watergeld besteden aan wijkaccommodatie Garantie bouw verpleegtehuis Nieuwe Waterweg - Noord Landelijke aktie voor dekens in Afrika Provincie verleent financiële medewerking Sociale adviescommissie DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 OKTOBER 1973 SCHIEDAM - De stichting Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg-Noord te Schiedam heeft financiële medewerking van de provincie gevraagd voor de bouw van een verpleegtehuis met een capaciteit van 279 bedden. Hiervan zullen 124 bedden worden bestemd voor de verpleging van langdurig zieken en 155 voor geestelijk gestoorde bejaarden. De bouw zal flexibel zijn, zodat deze verhouding naar behoefte kan worden gewijzigd. In het bouwplan is voorts een daghospitaal opgenomen. Overeenkomstig de moderne opvattingen zal accommodatie voor inwonend personeel achterwege blijven. prijspeil van augustus 1972, op f 21.700.000,-. Hierin zijn niet begre pen de kosten van aankoop van de grond (erfpacht). Wordt de canon ge kapitaliseerd dan kunnen de stichtings- kosten volgens het genoemde prijspeil worden berekend op circa f 87.200, - per bed. Daarenboven zal nog met behulp 1 garantie moeten worden voorzien in kosten van de prijsstijgingen tijdens de bouw (te ramen op f 3.000.000,-), het werkkapitaal, de aanloopkosten en de onderbezettingsverliezen. Aldus moet er rekening mede worden gehou den, dat in totaal zeker voor f 28.760.000,- garantie zal moe worden verleend. De stichting is ontstaan door samen werking van de besturen van zieken huizen, verpleegtehuizen en bejaarden oorden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, zodat op een goede coördi natie van de plaatsing en doorstroming van patiënten mag worden gerekend. In deze gemeenten bestaat nog grote behoefte aan uitbreiding van de ver- pleeggelegenheid voor de genoemde groepen patiënten. Het tehuis past dan ook in het spreidingsschema voor ver pleegtehuizen in deze provincie. Het bouwplan voor het tehuis, dat tot stand is gekomen na intensief overleg tussen het bestuur en de architect enerzijds en het college voor zieken huisvoorzieningen anderzijds, heeft de goedkeuring verkregen van de minister voor volksgezondheid en milieuhygië ne. Bij het ontwerpen van het bouw plan is uitgegaan van een sterk vertakte plattegrond. u Kosten G.S. heeft ernstig overwogen het plan af te wijzen en het bestuur te adviseren een geheel nieuw plan te doen ontwer- Bij het overleg hieromtrent is echter naar voren gekomen, dat alsdan de vele kosten, welke reeds zijn gemaakt om het huidige plan zover uit te werken als nodig was om de vorenbedoelde goedkeuring van de minister te ver krijgen, als aanloopkosten op het nieu we plan komen te drukken. Verder betekent het ontwerpen en uitwerken van een nieuw plan een aanzienlijke vertraging. verp leegruim te nog weer langer moet worden geaccepteerd. Daarnaast moet er rekening mee worden gehouden, dat tijdens de voorbereiding van een nieuw plan de stijging van lonen en prijzen zal voortschrijven. Een en ander in aanmerking nemende moet worden ge concludeerd dat ook bij een aanzien lijke versobering uiteindelijk toch geen verlaging van de kosten meer zal wor den verkregen. De patiënten voor het nieuwe verpleeg tehuis zullen voor een groot deel af komstig zijn uit de gemeenten Schie dam, Vlaardingen en Maassluis. Schie dam en Vlaardingen zullen daarom ieder 30 pet. van het garantie dragen en Maassluis 10 pet. De provincie zal eveneens 30 pet. voor haar rekening nemen. De Provinciale Raad voor de Volksge zondheid en de directeur-hoofdinge nieur van de provinciale waterstaa hebben beide als hun mening te ken nen gegeven, dat bij een eenvoudige opzet van het plan met een lage bedrag zou kunnen worden volstaan SCHIEDAM - Van 13 tot en met 20 oktober organiseert de Dr. Eduardo Mondlane Stichting een tweede lande lijke huis-aan-huis inzameling voor dekens. Aanleiding hiervoor is de uit drukkelijke vraag van de bevrijdingsbe wegingen Frelimo (Mozambique), PAIGC (Guinee Bissau) en APLA (Angola) om opnieuw dekens te stu- De vorige dekenaktie, die door de Mondlane stichting werd gehouden in de Vredesweek '71 bracht 70.000 en 170.000 gulden op. Van de bevrij dingsbewegingen zijn bevestigingen ontvangen over de aankomst en het gebruik van de dekens op de plaats van bestemming. Waarom dekens voor bevrijdingsbewe gingen? Volgens de Werkgroep Zuide lijk Afrika verdienen de volkeren die strijden tegen het Portugese koloniale bewind daadwerkelijke steun. Temeer daar deze bevrijdingsbewegingen naast de militaire strijd werken aan het opzetten van onderwijs, medische ver zorging en voedselvoorziening in de bevrijde gebieden. Dekens zijn erg belangrijk, omdat de temperatuur er 's nachts tot op het vriespunt kan dalen. Ten tweede om dat de bevolking er vaak buiten moet slapen als ze door bombardementen uit hun dorpen verdreven zijn. Voor deze aktie is een comité van aanbeveling geformeerd. Zitting hierin hebben: mr. A. Aantjes (voorz. tweede kamerfraktie ARP); mr. Dr. B. de Gaay-Fortmann (voorz. tweede kamer fraktie PPR); dr. A. H. van den Heuvel (secr.-generaal van de Nederlandse her- SUBLIEME SERVICE Het is vandaag dierendag. De bedoeling is niet direkt dat we onze huisdieren „sieren" met een hen vaak ergerend strikje of zo. De be doeling moet zijn ons eens per jaar eraan te herinneren, dat we alle dieren van een „honds" bestaan vrijwaren. DAF MINERVA vormde kerk); mevr. dr. M. A. N. Klompé (voorz. kommissie Justitia et Pax Nederland); W. Kok (voorz. N.V.V.); J. Lanser (voorz. C.N.V.); W. Spit (voorz. N.K.V.); mevr. A. N. Tho- massen-Lind (werkzaam in organisaties voor ontw. samenwerking); mevr. E. J. den Uyl-van Fessein (huisvrouw); me vr. mr. I. Vorrink (minister van volks gezondheid en milieuhygiëne); Jan Wolkers (schrijver). De werkgroep Zuidelijk Afrika Schie dam heeft dringend behoefte aan men sen die mee willen helpen de dekens in te zamelen. Zij die willen helpen de aktie in Schiedam tot een succes te maken, kunnen maandag 8 oktober om 20.00 uur in de Nieuwlandkerk, Mgr. Nolenslaan 99 te Schiedam, te recht alwaar verdere informatie ver strekt zal worden. Werkgroep Zuidelijk Afrika, contactadres: Korte Achterweg 20, Schiedam. Tel. 261441. KERKDIENSTEN HERVORMDE KERK. Grote kerk: 10.00 u. ds. S. Tijnstra, H. Doop; 17.00 u. ds. G. H. van Kooten, Delft, Dorspkerk 10.00 u.ds. S. Gerbrandy; L9.00 u. Zie Rank; St. Martinuskerk 9.30 u. Is. E. C, B. Kok, Spijkenisse; Rank 19.00 u. Is. G. S. Alma Jr., Vijfhuizen. Jeugddienst. Med. Prot. Bond, Westvest 10.30 uur ds. J. avond 20 uur samenkoi Apostolische Genoot straat. 9.30 uur dienst. Chr. geref. kerk Warar Gebedsaktie Schiedam avond 19.30 uur in d< ders. Warande 155, lof Lindedey en 16.30 u ir ds. H. Jongerden uit Ve 17 uur ds. G.H. van Koot( Luth. 1-12 uur e. ir gebouw SCHIEDAM De sociale adviescommissie is het op verschillende punten niet eens met het college van B. W. over de bestemming van de 2 1/2 miljoen uit de „waterpot". De commissie is van oordeel dat diverse zaken niet uit de waterpot gefinancierd moeten worden, maar uit de algemene middelen van de gemeente. Men is van mening dat het juister was als de wijken eerder waren ingeschakeld voor advies. Gevraagd wordt alsnog overleg te plegen en een commissie samen te stellen. Wijken Schiedam ontvangt 14 miljoen van Rotterdam als afkoop van het „eeuwigdurend" watercontract. Vier miljoen is bestemd voor het opvangen tot 1975 van de verhoogde tarieven. Ruim zeven miljoen is bestemd voor allerlei voorzieningen, zoals de verbou wing van het Passage Theater, instruc- tiebad in Groenoord, nieuwe jachtha ven en het dierenasyl. Als men het verlanglijstje bekijkt dan blijft er volgens de commissie één wens over nl. ruimtelijke accommodatie voor wijkactiviteiten. Verder gedecen traliseerde stedelijke voorzieningen zo als een trefcentrum in Groenoord, verbouwing wijkcentrum in Nieuw- land, dependance „de vier molens", onderdak padvinderij (Zuid), onderko men wijkvereniging West. Het is verder bekend dat het „buurtcentrum" Oost tijdelijk is voor slechts 1 tot 1 1/2 jaar. De commissie heeft de indruk dat indien de wijken in een eerder stadium waren ingeschakeld en de commissie reeds vóór april had gefunctioneerd een andere verdeling van de afkoop som met een groter aandeel voor de wijken tot stand zou zijn gekomen. Voor een goede bestemming van de voor de wijken ter beschikking te stellen bedragen moet met het volgen de rekening worden gehouden: Voor de juiste opzet en keuze van de voor zieningen en met name voor ruimtelij ke accommodatie, is een tamelijk lang durige inspraak van de zijde van de bevolking nodig. De bepaling van de prioriteiten van de te bouwen centra, zo mogelijk als één geheel met de te bouwen kruiscentra, vraagt uitvoerig overleg met de betrokken bevolkings groepen en organisaties. Bij een goede planning voor meerdere jaren en een daarbij horende uitsmering van de be steding over meerdere jaren is er kans op meer subsidie van de zijde van de rijksoverheid. De financiering van de ontbrekende gelden zal tijd vragen. Gelet op de gevoelens bij de provincia- In verband hiermee stelt de commissie voor om met de wijkvertegenwoordi- gers te overleggen het voor de wijken bestemde gedeelte van de afkoopsom te bestemmen voor wijk- of buurtcen tra. Daartoe dient het te worden afge zonderd en ondergebracht in een fonds, dat bij besluit van de gemeente raad zal worden besteed na overleg en in voortdurende samenspraak met een commissie. Deze commissie dient dus danig te worden samengesteld dat in spraak van de wijkbevolkingen er door gewaarborgd is en dat rekening wordt gehouden met wat planologisch en uit andere hoofde voor de gemeente en haar diensten mogelijk is. Bij deze opzet kan tegenover de pro vinciale overheid gesteld worden, dat aldus niet slechts ruimtelijke accom modaties voor de wijken tot stand komen, maar tevens methoden en vor men tot stand komen voor medewer king van de bevolking aan deze voor zieningen, welke methoden en vormen dan ook voor andere voorzieningen en aangelegenheden hanteerbaar kunnen blijken te zijn. Wel zal een bepaalde termijn gesteld moeten worden, waar binnen de commissie met uitgewerkte plannen moet komen. Riool bouwtrein volgt nieuw traject SCHIEDAM De riool-bouwtrein is weer terug op het vertrekpunt in Kethel na de rit via Groenoord en Nieuwland. De rit heeft ruim een jaar geduurd. De bouwtrein legt het hoofd riool door de stadswijken, nood zakelijk in verband met de toege nomen woningbouw. Er is nu begon nen met de aanleg van een „zijlijn" met een lengte van 600 meter. per dag aflegt. De stelling slaat de polen in de grond, de trein legt de buizen. De nieuwe route van de bouwtrein loopt vanaf het gemaal in Kethel, via de Schiedamseweg naar Kethel-Oost. De trein vervolgt de route via de Kerklaan over het toekomstige tracé van de verlengde Zwaluwlaan. Ver wacht wordt dat, wanneer de weers omstandigheden niet tegen zitten, het leggen van de rioolbuis in februari 1974 gereed zal z(jn. Plotseling is uw gulden meer waard. In het buitenland, maar ook bij Ter Meulen die veel artikelen importeert. In overleg met het Ministerie heeft Ter Meulen vele artikelen in prijs verlaagd. U herkent ze direkt in ons warenhuis: artikelen met de "nieuwe-gulden-prijs". Nu is Ter Meulen nóg voordeliger! Behalve de extra-voordeel koopjes waar ons warenhuis vól van is, profiteert u nu van de "nieuwe-gulden-prijzen". Hieronder treft u enkele tientallen voorbeelden aan. In ons warenhuis vindt u er nog veel, veel meer. Een reden te meer om naar Ter Meulen te komen en te ontdekken dat goed best goedkoop kan zijn. r f 16,95 J5 voor f 9,95 Polyester/cotton overhemd van f 10,-- voor f 8,75 Wintertuinbroek (86 t/m 110) Maat 86 van f 11,20 voor f 9,50 Soft beha van f 6,90 voor f 5,90 Tricot damesnachthemd van f 11,95 voor f 10,50 Fabelnyl duster van f 14,95 voor f 12,50 Badstof kinderpyjama (92 t/m 152) Maat 92 van f 10,-- voor f 8,45 (kleine prijsstijging per maat) Lak overslagbeurs van f 2,98 voor f 2,50 Flaus ruitstof 140 cm breed per meter van f 17,50 voor f 14,95 Nylon vilt tapijt 200 cm breed per meter van f 8,90 voor f 7,9 Cretonne gordijn 120 cm breed van f 6,50 voor f 4,98 Moderne vloerlamp van f 34,95 voor f 29,95 Halogeen mistlamp type H3 van f 36,25 voor f 30,95 5 Viltstiften van f 0,95 voor f 0,75 Batterijtrein van f 14,98 voor f 11,98 1 Liter schuimbad van f 1,79 voor f 1,49 Verkoop zo lang de voorraad strekt Kamerbezem Emaille kroezen Afdruiprek Thermoskan van f 2,50 voor f 2,25 van f 1,59 voor f 1,35 van f 3,98 voor f 3,25 van f 9,80 voor f 8,

De Havenloods | 1973 | | pagina 3