Agenda „In stadshart is elk pand onmisbaar 239.- ter meulen Nieuwe Damlaan weer voor verkeer open Conlfict tussen dagelijks bestuur en eoordinator ter meulen Yvonne Bastiaanse in bezwaarschrift ter meulen groei brillant DE HAVENLOODS, DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 41-511 SCHIEDAM - In verband met het verle nen van eervol ontslag aan de heer J. Bijloo, als hoofd van de Prof. dr. Gunningschool aan de Burg. vain Haarenlaan, dragen B en W ter benoeming voor de heer J. A. W. Odijk, thans waarnemend hoofd van deze school. Voor een haarscherpe prijs. Haarscherp projekteert u de va kantiedia's met deze volautoma tische Zeiss Ikon projektor (Per- keo P 506) met: transport voor- en achteruit en scherpstelling via afstandskabel; 24 V 150W halo geen lamp; haarscherp Talon 2,8/85 mm objektief; ventila- tiekoeling en aansluitmogelijk- heid voor tape-r.ecorder. HOUTMAN VLEUGELS'KLEINIIMSTRUM.I BLADMUZIEK «PIANO'S GITAREN SCHIEDAM De Nieuwe Damlaan is weer voor het verkeer geopend, na vele maanden te zijn afgesloten. Het werk voor de aanleg van het diepriool is in januari 1971 ^sgonnen en na een graaftocht door Groeno'ord'en Bijdorp, was Nieuwland aan de beurt. Wat nu nog rest is, afgezien van de aanleg van de zijtak van het hoofdriool naar Kethel-Oost, is de afwerking van 'het kruispunt Nieuwe Damlaan - Burg. Honnerlage Gretelaan en omgeving. In verband daarmee is de Burg. Honner lage Gretelaan, voor wat betreft het gedeelte tussen de P.J. Troelstralaan en de Damlaan (bij het garagebedrijf) voor het verkeer afgesloten. Ook de Nieuwe Damlaan, zowel ten zuiden als ten noorden van de Burg. Honnerlage Gretelaan is voor het verkeer gesloten. Volgende week, op maandag 15 okto ber, zal de Nieuwe Damlaan voor het verkeer worden vrijgegeven. De herbe strating van de Burg. Honnerlage, Gre telaan zal echter nog 5 a 6 weken vragen. Daarna zullen alle verkeersbe perkende maatregelen i.v.m. de aanleg van het hoofdriool opgeheven zijn. SCHIEDAM - Bij de eind vorige maand gehouden bestuursverkiezing van het PPR aktiecentrum Schiedam werd het volgende bestuur gekozen: Herman Noordegraaf, Elly van Schijn del, Hans Olde Monnikhof, Cas van den Berg en Rob in 't Veld. Dit bestuur zal zitting hebben tot september 1974. SCHIEDAM - Het programma van de Instuif Schiedam voor de maand oktober ziet er als volgt uit: zaterdag 13 oktober wijnfeest. Medewerking verleent Arne Jan sen met de begeleidingsgroep Les Cigalesuit Gendringen. Om middernacht wordt er een disco geopend. De Rotterdamse formatie H20 treedt op 21 oktober op. Super Soul disco op 28 oktober. Alle aktiviteiten vin den plaats in gebouw Arcade. SRJJ in impasse SCHIEDAM - Enige tijd geleden is een controverse ontstaan tussen het interim dagelijks bestuur van de Schiedamse Raad van Jeugd en Jongeren en de coördinator van de Raad. Burgemeester en wethouders, kennis genomen hebbende van deze controverse, hebben de partijen gevraagd of zij zouden kunnen instemmen met het benoemen van een bemiddelingscommissie. Door het interim dagelijks bestuur is dit voorstel ^n de hand gewezen, terwijl een tegenvoorstel is gedaan, waarbij arbitrage in het conflict zou worden aanvaard. Door de coördinator is dit voorstel van arbitrage afgewezen; arbitrage zou namelijk betekenen dat de arbiters de schuldvraag in het conflict op één van de partijen zouden moeten afwentelen. In de zo ontstane impasse beraden burgemeester en wethouders zich, in afwachting van het door het dagelijks bestuur aangezegd verzoek om ontslag, op een voorstel aan de gemeenteraad tot de vorming van een waarnemend bestuur van de Stichting S.R.J.J. Dit bestuur zou niet alleen de lopende zaken móeten afhandelen maar ook de uitdrukkelijke opdracht moeten ontvangen tot reconstructie van de basis waarop de huidige S.R.J.J. is gegrondvest, welke basis als mislukt moet worden beschouwd. SUBLIEME SERVICE DAF SCHIEDAM Schiedamse filmers in de prijzen SCHIEDAM - Zaterdag 6 oktober werd in het hoofdpostkantoor te Rot terdam voor de eerste maal een lande lijk filmfestival gehouden van amateur filmers. Het filmfestival werd georga niseerd door Fofidia uit Schiedam. De hoofdprijs ging naar de heer Visser uit Driehuis voor de film „Beeken- stein", de tweede plaats was voor de inzending „Waarom ik" van de heer Haak uit Rosmalen. De 3e, 4e en 5e prijs was voor Schiedammers en wel: 3e prijs de heer L. Witkamp voor de film „De wc is jarig", 4e prijs voor de clubfilm van Fofidia „Aangetekend stuk". De korte film „Fiets" van me vrouw Witkamp kreeg de 5e prijs. Romantiek in het Delta Hotel Zaterdagavond 13 oktober is Nieuwe Waterweg als onvi weer zover I Stel u vooreerst getelijk decor, i lekker drankje aan één van Een belevenis. Een eveneme :e gezellige bars. Een goed be- waar u van harte welkom be gin. Verwonder u daarna over de Prijs: f35,- per couvert. Ge culinaire hoogstandjes van onze parkeerproblemen, want er chef-kok: geniet van een ver- ruimte voor meer dan 100 autc rukkelijk maal. En dan dansen Even bellen en ook u bent van 'e muziek, met de boeiende partij. 1 DELTA Maasboulevard 1 5 Vlaardi, k LTfYTT? I teL 010 - 34 54 77 F I IV 1 l i I 1 (behoort bij de Clingendael-groc Dat zit als gegoten. Een fijn corduroy pak in een leuk model, dat lekker draagt. Corduroy pak met 4 zakken op jack, ceintuur en uitlopende pijpen. In de maten 36 t/m 42 en in de kleuren marine, bleu, beige, rose en groen. Nu van f Jj&rTtT vi SCHIEDAM Vrijdag 12 okto ber opent de ambassadeur van de Tsjechoslo waa kse So cialist isch e Republiek Dr. Mikulas Galan een tentoonstelling van Slowaakse boekillustraties in het Stedelijk Museum. Op de foto's enkele voorbeelden van de illustraties, die allen gemaakt zijn na 1945. De tentoonstelling duurt tot 12 november. Plant ze nu deze miniatuur roosjes en heeft u in de zomer één groot rozenfestijn. U vindt ze in ons tuincentrum deze schat tige roosjes (max. hoogte 25 a 30 cm) in de kleuren rood, rose, geel en wit. Nu voor Kaakslag De kaalslag die op het moment wordt gebezigd en gebezigd gaat worden is dan ook onaanvaardbaar. Het haalt de structuur en de fijnmazigheid uit haar verband, waar Schiedam bekend om is. Kleine panden en grote panden wor den gesloopt (soms zelfs voor een metro, die er de eerste tien jaar nog niet komt volgens wethouder C. Bol- mers) en nieuwe panden worden maar neergezet, die in feite dezelfde functie hebben. Tientjes voordeel Verpleegstersjaponnen en -jas sen van witte polyester/katoen in meerdere modellen. Geschikt voor iedere Wasbehandeling (ook voor de z.g. "Hotbox"). In de' maten 34 t/m 50. Normaal kosten deze japonnen en jassen f 40, - t/m f 50,--. Nu per stuk Pak ASEF turfmolm van f voor f 2,98. SCHIEDAM - Tot en met 27 augustus was het nog mogelijk bezwaarschriften in te dienen te gen het ontwerp-bestemmings- plan van de gemeente Schiedam. Een aantal Schiedammers maakte van dit recht gebruik. Ook de 18-jarige Yvonne Bastiaanse, eer stejaar studente Kinderverzorging en opvoeding. Zij zegt o.a. in haar schrijven aan de gemeente raad: „Velen zullen een bezwaar schrift ingediend hebben naar aanleiding van praktische en1 eventueel technische gegevens. Mij gaat het in de eerste plaats om het behoud van het waarde volle oude en het eventueel aan gepaste nieuwe. Het bestemmingsplan zal voor velen onbegrijpelijk zijn geweest door de tegenstrijdige beweringen die worden gebruikt. De waarde van zinnen als „combineren met het behoud van het waardevolle oude" gaat teniet als men kijkt naar de in de toekomst af te breken waardevolle gebouwen die zelfs nog in vrij goede staat verkeren. Zoals het nieuwe gedeelte van de Lindenhof en het Schippersinternaat. Wie behaalt trouwens of een gebouw waardevol is voor deze stad? In een stad en vooral in een stadshart is elk pand onmisbaar. Dit is echter niet meer realiseerbaar, daar de verkrotting en verzakking al in een te ver stadium verkeert. Nieuwbouw is daardoor on vermijdelijk geworden, maar dan wel een aangepaste nieuwbouw en zelfs alleen in die gevallen waar het de structuur en fijnmazigheid niet schaadt. bebouwingshoogte van vier bouwlagen worden neergezet. Als je kijkt naar gebouwen als de twee bolssilo's, het stadskantoor en de plannen voor de bebouwing op het terrein van de Fran- keland kerk, is het duidelijk dat ook deze uitspraak niet veel inhoudt. Een stad ontstaat niet binnen 10 jaar. Hoe kunnen dan plannen gemaakt worden voor tien jaar verder? Ik veronderstel dat wat de gemeenteraad nu van plan Is goed te keuren, over een paar jaar door een eventueel andere gemeenteraad voor ontoelaatbaar wordt geacht. Net zoals nu de toenma lige raadsleden het voor onbegrijpelijk zien dat ze enkele jaren geleden het plan voor hel huidige stadskantoor hebben goedgekeurd. Troonrede Tegenstrijdig is ook dit hele bestem mingsplan met de Troonrede van II.M. de Koningin op 18 september j.l. waarin zij verzocht het behoud van onze oude binnensteden te bevorde ren. Die spijt zal echter te laat komen, met een bouwmaatschappij als Empeo die het slopen van de stad laat voor gaan op de nieuwe bebouwing (let wel: eerst algehele sloop, daarna neerzetting van „nieuwe" gebouwen) zitten we Vrouwenbond op bezoek in stadskantoor SCHIEDAM De afdeling Nieuwland van de C'hr. Vrouwenbond, zal woens dagavond 17 oktober in de beneden zaal van de Opstandingskerk een verga dering houden. Deze zal in hel teken slaan van het milieubederf. De heer I'. II. A. Schunselaar, bestuurs lid van de Vereniging legen Milieu bederf in het Waterweggebied, zal een lezing houden. Donderdagavond 11 oktober om acht uur is er een ontvangst in het nieuwe stadskantoor. Na een rondleiding door het gebouw, zal burgemeester Roelfse- ma spreken over de taak van de plaat selijke overheid. over een paar jaar met een kale stad, een gemeenteraad die de plannen on aanvaardbaar acht en zowaar een stad waar grootschalige nieuwbouw een noodzakelijkheid is geworden". In haar bezwaarschrift gaat Yvonne Bastiaanse verder nog in op de renova tie, op het winkelareaal, het nieuwe woongebied, fasering en prioriteit, maatregelen voor het verkeer, open baar vervoer en het stadserf, dat in ere hersteld wordt. Zij besluit haar brief: „Ik hoop dat u enigszins mijn bedoe lingen kunt volgen en begrijpen. Laat ons deze stad zoals zij is, breng hier en daar de noodzakelijke verbeteringen aan, maar koester geen te hoge ver wachtingen. Vooral wal betreft cul tuur en recreatie: de Schiedammer is een echte Hollander. Liever thuis op je gemak met een borrel en wat olie nootjes bij de beeldbuis, waarop alles de huiskamer wordt binnengespeeld, dan „opgeprikt" cultuur gaan doen. De mensen gaan alleen naar Rotterdam en/of Vlaardingen om er eens uit te zijn en om duur te doen. Als die „goede" verbinding van metro er komt, stromen z.e nog eerder en mak kelijker weg. Degene die zich permitteert een nieuw hart voor Schiedam te bouwen, zal eerst moeten leren hart voor zijn stad te hebben".

De Havenloods | 1973 | | pagina 3