PUZZEL MEE GOEDE DOEL Echo-Rotterdam doet meer dan EXTRA PREMIE radioprogramma's maken HOOFDPRIJS VAN DE WEK ter meulen SPELREGELS Twee oplossingen DERAG ter meulen Politiemaatregelen voor activiteiten in het weekend rondom Zuidplein ter meulen Voor 45 gulden naar Parijs Hpremie VAN DE WEEK ter meulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 12 1/2 jaar ziekenomro Kleurentelevisie 66 cm. grootbeeld III I I I waarde: f.2.580,- '0 9 qo 6 34 56 53 1 41 1/ 52 25 21 '4 4* 35 '3 4b 35" 1$ sr 3> r/ 4 36 Geweldig sterke winterbroek ge maakt van 'n extra stevige kwa liteit opgeruwd denim. Met ver stelbare galgen, elastiek in de taille en 2 zakken op de pijpen. Vlotte winterbroek voor jongens en meisjes in de maten 80-86-92 en 98 en in de kleuren rood, licht blauw en bruin. Nu van f 1_3f85"v 10 tijdperk 11 rangtelwoord 14 meisjesnaam 15 gekonfijte lekkernij 1 7 Germaanse godin v.d. Lente 19 rivier in Italië 20 verwaand meisje 22 in orde 23 Noord Duitsland (afk) 25 show-venster 28 vrije tijd (afk) 29 echtgenoot 30 vulkaan 31 muzieknoot 32 lager onderwijs (afk) 33 oosterlengte (afk) 34 persoonlijk voornaamwoord 35 Chinees gerecht 38 bijbelboek 40 naschrift onder een brief 41 gebied 44 laatstleden (afk) 46 geluid v.e. ezel 47 Europeaan 48 onder andere (afk) 50 Europese hoofdstad 53 bevel iets na te laten 56 gemeenschappelijke bouwgrond 57 landbewerker 59 plaats in Gelderland 60 luizeëieren 61 geel worden VERTIKAAL: 1 zegening 2 vreemde munt 3 wasem 4 ontkenning 5 bijwoord 6 uitgebreid technisch onderwijs (afk) 7 rijstbrandewijn 8 houding 9 bloot 12 bijwoord 13 divan 16 voorste deel v.e. schip 18 gezicht 21 uitgebreid lager onderwijs (afk) 24 uit Denemarken 26 scheepstakel 27 verdikt sap 28 leenman 36 plaats 37 voor (in samenstellingen) 39. haargroei op de bovenlip 40 Europees land 42 metalen band 43 stuk grond bij een huis 45 van vracht voorzien 46 schrijfgerei 49 zoon van Adam 51 Engels telwoord 52 telwoord 54 griezelig 55 lofzang 58 persoonlijk voornaamwoord En daar stond Coen Moulijn, een groot boek in de ene hand en een enorme foto in de andere. Enkele jaren geleden, op een maandagmorgen rond twaalf uur had deze topvoetballer zich vrij gemaakt op speciaal voor één jongen naar het Sophia Kinderziekenhuis te komen. Daar was natuurlijk een speciale reden voor. De betreffende jongen was een patiëntje en voor de vijfde maal zou hij zijn verjaardag binnen de muren van het Op een koninginnedag enkele jaren ge leden trilde de Adriaan-Stichtingaan de Straatweg op haar grondvesten Ook daar komt de ziekenomroep. Men had een beat-band uitgenodigd om te ko men spelen. De band kwam ondanks de drukte op zo'n dag en speelde gratis. Het werd een grandioos feest. Een ander feest werd bezorgd aan alle gehandicapten van heel Rotterdam. Het was in de tijd ugt de metro nog niet klaar was, maar er werden wel excursies georganiseerd door de ge meente in samenwerking met de RET. Bij de omroep rees de gedachte: waar om ook geen excursie voor de bewo ners van de Adriaan-Stichting? Een telefoontje naar de afdeling voorlich ting leverde echter een teleurstellend resultaat op: „Het spijt ons", was het antwoord, „maar er mogen geen excur sies meer worden georganiseerd want de werkzaamheden zijn al in een te ver gevorderd stadium en B. W. hjebben opdracht gegeven dat alle excursies gestaakt moeten worden". Dat was een onverteerbare zaak. Straks als de metro zou rijden, zouden juist deze kinderen niet mee kunnen praten over de metro. Men ging niet bij de pakken neerzitten en er ging een brief naar het college van B. W. Het resul- i taat was een telefoontje dat men de idee om een excursie voor de bewoners van de Adriaan-Stichting te organise ren, geweldig vond. Maar de vraag kwam of de omroep kon instemmen met het voorstel om de treinen te laten rijden voor alle gehandicapten jong zowel als oud, vah heel Rotterdam. En of men het goed vond dat de organisa- ziekenhuis vieren. De medewerkers van de radio, toen nog kinderomroep Sophia, nu ECHO-ROTTERDAM, wisten dat een 'van de grootste wensen van deze jongen was, om .Coen Moulijn eens te zien. Het plannetje was snel gemaakt, een briefje naar huize Moulijn, een telefoongesprek als reactie en een afspraak als resultaat. Het was enorm. Dit is buiten het maken van de wekelijkse programma's in het kinderziekenhuis ook een van de activiteiten van Echo-Rotterdam Ziekenomroep. orgen wekelijks radio-uitzendingen v< tie in handen kwam van het Rode Kruis. Natuurlijk was daar geen bezwaar te gen. De excursie werd georganiseerd en een' onvoorstelbaar gevoel van dank baarheid en plezier ondergingen de medewerkenden van de omroep. Slechts een brief naar B. W. en zo'n fantastisch resultaat. Programma's De eigenlijke activiteiten van Echo- Bij een juiste oplossing van de puzzel vindt men een slagzin. Schrijf deze slagzin op de achterzijde van een briefkaart. Plak op de voorzijde van de briefkaart ten minste één gulden extra (boven de normale briefport) aan geldige Nederlandse postzegels. Adresseer de briefkaart als volgt: Stichting Fondsen Promoties, Postbus 377 te Rotterdam. Girorekeninghouders kunnen beter gebruik maken van de giro. Stort tenminste één gulden op gironummer 200100 ten name van de Stichting Fondsen Promoties te Rotterda,. Vermeld op de girokaart onder „mededelingen" de door u gevonden slagzin. De oplossingen dienen uiterlijk binnen 10 dagen in bezit te zijn van de Stichting Fondsen Promoties. Giromededingers dienen hun giro uiterlijk maandag aanstaande te posten. Meer kansen heeft men als men meer briefkaarten of girokaarten instuurt. De trekking geschiedt door wordt over drie weken in dit b Voor het kansspel van deze gevestigd Heemraadsingel 17 Justitie vergunning verleend 730-002-172. :n of vaak meedoen) is de taris J.C. in 't Hout te Rotterdam. De uitslag 1 bekend gemaakt. uzzei is aan de Stichting Fondsen Promoties te Rotterdam, door de Staatssecretaris van Rotterdam zijn het samenstellen van programma's voor het Kinderzieken huis en het verzorgen van een disco avond in de Adriaan-Stichting. Men doet dit al 12 1/2 jaar. Hoeveel uren van uitzending dat bij elkaar is hebben we maar niet uitgerekend maar het zijn er heel wat. De omroep heeft de beschikking over een studio die gelegen is aan het Schouwburgplein. Daar beschikt men over de apparatuur die nodig is om de uitzendbanden te vervaardigen. Op el ke maandag en woensdagavond treft men daar medewerksters en medewer kers aan die in hun vrije tijd en natuurlijk geheel belangeloos de pro gramma's samenstellen. Om acht uur, of iets er over start de band voor een programma van anderhalf, uur. De ploeg is zo op elkaar ingewerkt dat het programma ook in anderhalf uur klaar komt. Bij de geboorte van Prins Willem Alexander lag de reportage al twee weken klaar. Of men wist of het een prinsje of een prinsesje zou worden, nee dat niet, maar deze moeilijkheid werd omzeild door de uitdrukking dat er een prinsekindje was geboren. De uitzending had het juiste effect op het juiste ogenblik. Bijna ieder jaar kan men Echo-Rotter dam aantreffen bij de aankomst van St. Nicolaas aan de Parkkade, ook vorig jaar was men van de partij. Maar het is ook wel gebeurt dat niemand van de medewerkenden een vrije dag kon krijgen. Daarom echter niet ge treurd. De reportage lag klaar enkele dagen voor de aankomst van de goed heiligman en de patiëntjes konden toch genieten van de aankomst en alle festiviteiten daaromheen. Op een bepaalde koninginnedag was er een songfestival georganiseerd voor de kinderen in het ziekenhuis. Bij die gelegenheid werd de eerste prijs ge wonnen door een jongen die de liedjes uit de TV-serie „Ja zuster Nee zuster" enorm goed kon zingen. Enkele weken na deze gebeurtenis was er een uit zending op de KRO (Van twaalf tot twee), waarin de Schellebellen even eens de liedjes zongen zoals „Rijtuig je" en „Duifie, duifie". Een van de medewerkers die het programma be luisterd had meende dat hun prijswin naar het er veel beter afbracht en men maakte een bandje, stuurde het naar de KRO en zowaar na twee dagen werd het bandje in het programma gedraaid. Na afloop van die uitzending volgde een uitnodiging om de vrijdag daarop in de studio te komen met de zanger en zijn zusje om net nog eens dunnetjes over te doen. Een kwartier lang heeft men zich enorm geamuseerd om de mimiek en de voordrachtskunst van „de prijswinnaar". Zo zijn er natuurlijk nog veel meer voorvallen die zich in de loop van die twaalf en een half jaar zich hebben voorgedaan. Koop PERZISCHE TAPIJTEN rechtstreeks bij de Importeur. Een vertrouwd adres met 100 Dct. aaran- tie. Al ItIJd voordeliger. NA?»! k ook onze stand op de FRMI- :and nr. 30) Boezemsingel 136 - 138 Tel. 14.06.19 TcieÏ817S£00tS 9 ^.'e2d6ain9:,^Ube,UPlein12 formule vinden om de oplossing te vinden. De puzzelaar moet de juiste letters op de juiste plaats zetten en wanneer hij of zij blijft zoeken dan komt de oplossing er meestal wel. De deelnemers aan onze puzzelactie kun nen voor meer dan één oplossing zor gen. Men slaat twee vliegen in een klap door aan de puzzelactie deel te nemen. Een goede oplossing geeft kans op een van de waardevolle prijzen, die in samenwerking met Radio Leo werden uitgezocht én de extra-port of het gestorte geld kan deze week de finan ciële problemen van Echo-Rotterdam In deze derde ronde kan men de jubilerende ziekenomroep een prachtig cadeau bezorgen, waardoor zij de patiëntjes kunnen blijven plezieren met hun verzoekprogramma's e.d. Hoe meer inzendingen, hoe meer geld voor het goede doel, dat deze week Stich ting Echo-Rotterdam heet. Op zaterdag 20 oktober houdt het grootste Partij van de Arbeid-Gewest een openbare discussie-bijeenkomst waar drs. Ed. van Thijn, fractievoorzit ter in de Tweede Kamer, een inleiding zal houden over de algemene beschou wingen gezien tegen de achtergrond van Keerpunt '72. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in gebouw Pala ce, Zomerhofstraat 15, Rotterdam en zal beginnen om 10 uur. [Illlllllllllllllll Een stevig ledikantje van gestoomd beuken met leuke spijltjes, in 3 leuke kleuren: wit gelakt en rood of groen gebeitst. Ledikantje met geschroefde panelen en gaatjes- boardbodem (afm. 58x120 cm). i f£0<- De politie van het bureau Slinge maakt bekend dat in verband met de samen vallende activiteiten in het komende weekend die zich afspelen rondom het Zuidplein de volgende maatregelen zijn getroffen. - Vrijdag 12 oktober wanneer in Ahoyhallenl de Femina (overdag en 's avonds); in het Sportpaleis Ahoy: Ray Charles e.a. ('s avonds); en in het winkelcentrum koopavond wordt ge houden, de parkeergarage bij het win kelcentrum op de dag en de avond tegen normaal oplopend tarief is ge opend. - zaterdag 13 oktober is de parkeerga rage overdag geopend tegen normaal tarief en vanaf 18.00 uur voor het vaste bedrag van f 1,-. - zondag 14 oktober is i.v.m. de Femina en het optreden van de Rolling Stones (overdag en 's avonds) de par keergarage bij het winkelcentrum op de dag en de avond geopend tegen het bijzondere,, tarief van f 1,- voor de gehele dag 'en avond. Omdat diverse evenementen, die grote aantallen bezoekers trekken, zowel overdag als 's avonds samenvallen ver wacht de politie grote drukte op de parkeerterreinen rond het Zuidplein. Bezoekers van één der bovenstaande evenementen wordt aangeraden zoveel mogelijk gebruik te maken van het openbaar vervoer, aangezien het niet denkbeeldig is dat parkeerruimte uitge put zal raken. Door een bijdrage uit het Anjerfonds kan het C..I.V. in Z.Holland starten met een mobile materiaal dienst. Hiermee kan het C.J.V. de bij haar aangesloten clubs nog meer service verlenen. Vooral kleine clubs zullen door het lenen van de materiaalkisten nu ook in staat zijn handenarbeidtechnieken te beoefenen waaraan zij voorheen niet toekwamen. XXL panties met een goede pas vorm geschikt voor de maten 46 t/m 52. Naadloze panties met een groot tussenstuk in het ver stevigde broekje, in normale kousenkleur. Nu van f ^öiT'voor Het is te hopen dat er in de toekomst ook nog heel veel kan gebeuren en dat is mogelijk als men maar de beschik king blijft houden over voldoende mid delen. Allereerst de inrichting van de studio. Apparatuur kost heel veel geld en wanneer er iets versleten is moet het vervangen worden. Goede bandre corders, een mengpaneel met de juiste mogelijkheden en nieuwe banden. Bui ten deze dingen worden er bok wel wedstrijden georganiseerd waar voor prijzen beschikbaar gesteld moeten worden. Denkt niet dat er met geld gesmeten wordt. Zo'n zes jaar geleden ontving men uit een financiële actie ongeveer zevenduizend gulden. Er werden nieu we recorders gekocht en de rest werd gebruikt voor alle voorkomende uitga ven. Het bedrag bracht ook nog een flinke aanvulling in de vorm van rente, want wat niet direct nodig was werd op de bank gezet. Op alle noodzakelijke aankopen wor den zeer hoge kortingen bedongen. Wanneer van de auto gebruik moet worden gemaakt, bijvoorbeeld voor een opname aan huis, dan worden de kosten niet vergoed ook het kopje koffie is voor eigen rekening. Het is een hobby en hobbies kosten geld. Het geld wordt beslist niet over de balk gegooid. Gelukjrig beschikt men over een aantal vaste donateurs doch het aantal is beslist onvoldoende om het werk te kunnen bekostigen. Vier en veertig van onze lezers kunnen gebruik maken van een unieke „Haven- loods"-aanbieding om eens een bezoek van een paar dagen aan Parijs te brengen, zonder ook maar ergens aan gebonden te zijn. Wij rijden u per luxe touringcar heen en terug en u logeert en eet waar u zelf wilt, terwijl u verder uw eigen programma bepaalt. Wel kunt u enkele rondritten met onze touring car maken, doch verplicht bent u dit geenszins. Op vrijdag 26 oktober vertrekken wij om 13.30 uur met onze touringcar vanaf de hoofdingang van Diergaarde Blij dorp en na een diner in Kortrijk genuttigd te hebben zullen wij om 20 uur op Place de la République arrive ren. In deze omgeving wemelt het van hotels in iedere prijsklasse. Voor een beperkt aantal personen kunnen wij desgewenst voor een hotel (kamer met ontbijt) zorgen. Zondag 28 oktober staat onze touring car om 17.30 uur weer gereed om de terugreis naar Rotterdam te aanvaar den. Aankomst in Rotterdam ca. 23.30 uur. BOEKINGEN Op ons hoofdkantoor, Prins Hendrik kade 14, tel. 010- 132170; Op de bijkantoren: Vlaardingen, Hoog straat 1-22, tel. 010- 341071Krimpen aan den IJssel, Weteringsingel 9, tel. 01807-6899. Bij de agentschappen: Nic. v.d. Spek, Nieuwe Binnenweg 456-460; Magazijn De Bokser, de heer Hanselman, Zwaanshals 245b; boekhandel Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; boek handel Bokhorst, Vierambachtsstraat 109; boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128; boekhandel Bokhorst, Schubert- laan 83. In Schiedam: boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle aan den IJssel: boekhandel Bokhorst, De Koperwiek 61^63. Toshiba K.T. 270 ilogusprijs f.255,- Beschikbaar gesteld door CORRECT, Bergweg 110, Rotterdam-Noord. Staande schemerlamp naar keuze t.w.v. f99,- Beschikbaar gesteld door KIM finding's Rijnhaven (t.o. metrostation) Rotterdam. Kost veel geld KOFFIE MIXER ZETAPPPARAAT LADY CITRUSPERS SHAVE Deze prijzen, alsmede 20 KADOBONNEN t.w.v. f 10,- v'ormen de rest van het prijzenpakket van deze week Waar u ook bent u heeft altijd uw Bac deodorant bij de hand. Bacde deodorant, die akeli ge transpiratieluchtjes voorkomt, in handig formaat spuitbus (inh. 60 gram). In drie fijne geuren. nfAZS Zondag van 10 tot 17 uur houd! de Nederlandse Vereniging De Verzamelaar een grote internationale ruilbeurs van stenen, mineralen, fossielen, schelpen en koraal in de congreszaal van Musis Sacrum aan het Velperplein in Arnhem. Deelnemers komen onder meer uit Nederland, België, Duitsland en Spanje.

De Havenloods | 1973 | | pagina 7