Comfortabele wagen degelijk en sportief i#Ëïb|js MET LUXE EN RUIMTE AUTO TEST iff et Andere Woorden Rapport Datsun 200 L Vauxhall een en al snelheid Prijzen nieuwe Sim va's Muziek in Ford-veren Accu in doos TAieuwe bestelwagen Citroen-Fiat Vul de gaatjes 44-502 De technische samenwerking tussen Citroen en Fiat heeft geresulteerd in een bedrijfswagen voor licht transport waarin de ervaringen van beide gereno- meerde merken zijn verwerkt. Het eindproduct kenmerkt zich door veelzijdigheid: twee carrosseriën (be stelwagen en pick-up), twee laadver mogens (1500 en 1800 kg. nuttig), drie motoren waarvan één diesel. Het is mogelijk aan ieder model talrij ke uitrustingen toe te voegen waardoor het in de meest uiteenlopende omstan digheden gebruikt kan worden. De bestelwagen is fraai gelijnd, heeft een ruime cabine met vele snufjes en een geperfectioneerd rem-systeem. In Nederland wordt de' wagen verkocht zowel door Fiat- als Citroen dealers. De bestelauto wordt ingevoegd bij dé series van Citroën en Fiat, die ook beide de produktie der bestaande mo dellen voortzetten (H-modellen van Citroën en 241 modellen van Fiat). Ze komen in de handel onder de namen Fiat 242/15 tot 242/18 en Citroën C 32 tot C35. Pour yous madame Vakkundige huidverzorging. Dag-, avond-, film- en toneelmake-up Peeling, epilatie, gezichts- en lichaams- Adriana Giavarra Mauritsweg 49 - tel. 12.20.28 b.g.g. 22.61.84. Uitsluitend na tel. afspraak Vrijdagavond geopend. zeiver; 20 kers - aanschaffen - opknap pen; 21 roèiriem - draaien - het woord tot iemand richten; 22 specerij - trap - braniemaker; 23 ongeveer - baby-gerei - rondschrijven; 24 lichaamsdeel - buit rund - bekladden; 25 lichaamsdeel - grond - voorzitten. Tijdens de Try out van The Group in het Conservatorium aan de Pieter de Hoochweg was het vorige week een drukte van belang. Onder grote belang stelling van leerlingen en docenten verzorgde The Group een 70 minuten durend concert dat door de vele aan wezigen zeer gewaardeerd werd. Op het programma stond o.a. Complex of the group; Dinky, dinky, donk en de nummers 2 en 5. Dit alles om het concert op 9 november a.s. zo vlekke loos mogelijk te laten verlopen. Vanaf heden zijn de kaarten verkrijg- baar voor het popfeest op vrijdagavond 9 november in de grote zaal van de Doelen. Medewerkenden zijn: The Group; Kayak en Alquin. De prijzen der plaatsen zijn: f 5,—; f 6,50; f 8,— en f 10,—. Kassa van de Doelen geo pend van 10-16 uur. zondags van 12-16 uur, ook telefonisch onder num mer 132490. Als gebruikelijk zien we uw inzen dingen weer tegemoet, uitsluitend per briefkaart. U moet de kaart adresseren aanMet Andere Woorden, Postbus 5204, Rotterdam. Oplossingen moe ten uiterlijk dinsdagmorgen 6 novem ber binnen zijn om mee te dingen naar de prijzen, 3x f 10,-. Oplossing en winnaars vindt u in ons blad van donderdag 15 november vermeld. Links en rechts in bijgaand drieluik moeten woorden van 5 letters worden ingevuld èn in het middenluik woor den van 10 letters. Elk woord van 10 letters is samengesteld uit de beide woorden links en rechts van 5 letters. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „trouwen - landbouwgodin - roepen" dan moest worden ingevuld „huwen - Ceres - schreeuwen". Bij juiste oplossing van de gehele puz zel leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, een zegswijze. 1 rivier in N.-Holland - drukte, ophef - huurboerderjj; 2 verbouw - been met vlees - keukengerei; 3 traag - gleuf - heel zacht praten; 4 scheepseigenaar - naaigerei - aangaan; 5 rivier in' Betuwe - toon - soort spijker; 6 rode vloeistof - handelsterm - reusachtig; 7 kei - vrucht - beroep; 8 klos - rijtuig - verstomd; 9 cadans - overtrek - wereldstad; 10 gebaar - dagblad - noodschreeuw; 11 geeuwen - vleinaam - bijkantoor; 12 vertering - els - bedevaartstocht; 13 soort riet - ooievaar - gelukzoeker; 14 rondgang - lijzig spreken - uit elkaar nemen; 15 noodzakelijk - roofvogel - onderworpen; 16 schampere opmer king - ouderwets vaartuig - gelijkma ken; 17 soort concern - achtergrond - vernietigingsbedrijf; 18 leerperiode in de praktijk - verzoekschrift - binnen kort; 19 hulp - gereed - soort doe-het- (l DE HAVENLOODS, DINSDAG 30 OKTOBER 1973 Wanneer na een eerste kennismaking met de Datsun 200L gevraagd zou worden een korte karakterschets van deze wagen te geven, dan zijn twee woorden voldoende: comfortabel en spor tief. Beide, woorden geiden zowel voor interieur ais exterieur. Kortom, metde200L heeft Datsun destijds een goeie troef op de markt gebracht. De eerste indruk van de Datsun 200L is niet spectaculair. Een mooie lijn, dat wel. Aan de buitenkant niet te veel chroom, stevige bumpers en hoge gordelIij'n. Het interieur is ronduit elegant te noemen. Alles d'r op en d'r aan, in oosterse perfectie uitgevoerd. wilden kijken, wat bij de hardtop geen met een knopje aan de stuurkolom). enkel probleem opleverde. De hele De ruitenwissers zelf zijn halfver- zijkant bestaat hier zowat uit glas. zonken in de carosserie weggewerkt. Zowel hardtop als sedan hebben een En wat met ons klimaat altijd belang- remdrukregelaar, wat bij krachtig rem- rijk is heeft men in de Datsun 200L men het voortijdig blokkeren van de goed uitgevoerd: de verwarming. Die is achterwielen voorkomt. zonder meer uitstekend te noemen. Vermeld kan nog worden dat de rui- tenwissers op twee snelheden gebruikt C-0/T)p/©©f kunnen worden (direkt te bedienen Resumerend kan gerust gesteld worden dat de Datsun 200L een wagen is die ons inziens zijn geld zeker waard is. Men krijgt er veel voor. Ook de vrouw zal zich zeker thuis voelen in deze „Japanner". De pedaaldruk hoeft niet zwaar te zijn. Trouwens, de pedalen zijn ook op een prettige afstand van elkaar geplaatst. Datsun biedt met de 200L een wagen die, internationaal gezien, alle ingre diënten heeft om te slagen. Compleet op het gebied van accessoires en voor zieningen. Kortom een auto waarmee de koper en Datsun zeer goed voor de dag kan komen. Op de automobieltentoonstelling te Londen heeft de Vauxhall Firenza zijn debuut gemaakt. Vanaf de voorruit lijkt de nieuwe Vauxhall op die van de Magnum Cou pé. De voorsteven is echter geheel verschillend. De karakteristieke neus zorgt daarbij voor een lage luchtweer- stand en bij hoge snelheden voor een vast wegcontact. De Firenza is uitgerust met een 2300 cc motor met dubbele carburateur. Een ZF vijf-versnellingsbak is stan daard. Door speciale toepassingen is de snelheid belangrijk hoger dan de Mag num Coupé. Prototypes bereikten een maximum snelheid van meer dan 190 km/u met een acceleratie van 0—100 km. in minder dan acht seconden. handel gebracht. Het is een caravan die zowel op het land als in het water dienst kan doen. Deze amfibische caravan biedt slaap plaatsen voor vier personen en kan door elke auto met een motor van 1600 cc of meer worden getrokken. De prijs van de nieuwe Matra Simca Bagheera drie zitplaatsem voorin is vastgesteld op- f 18.257,- inclusief BTW. De wagen is leverbaar in de kleuren: geel, wit, oranje, blauw, grijs gemetalliseerd en goud gemetalliseerd. Tot de standaarduitrusting behoren gegoten lichtmetalen wielen, voorruit van gelaagd glas, getinte ramen rond om, drie veiligheidsgordels van het type rolgordel, verwarmde achterruit, kaartleeslamp, luchthoorn, jodium ver- stralers en achteruitrijlampen. Van de Simca 1100 TI bedraagt de prijs voor de 2-deurs uitvoering f 10.294,- inclusief BTW en voor de 4-deurs uitvoering f 10.680,-. De TI is standaard uitgerust met een voorruit van gelaagd glas, halogeen verstralers, halogee'n breedstralers, achteruitrijlam pen, electrisch verwarmde achterruit, een luchthoorn en gegoten lichtmeta len wielen. Beide uitvoeringen zijn leverbaar in 12 kleuren, waaronder de specifieke kleur Rouge Sumatra. TECHNISCH: Motor: benzinemotor 1990 cc. Boringx Slag 89,Ox 80,0 mm. Com pressie 8,3:1. Versnelling: Volledig gesynchroni seerde 4 versnellingsbak (vloerschake ling). Ook automatisch te leveren. Remmen: Hydraulisch bediend ge scheiden remsystemen met rembe- krachtiger. Voor: schijfremmen; achter: trommel- remmen. Tank: inhoud 60 liter. Afmetingen en prestatie: Lengte 450 cm. - 450 cm. Breedte 167 cm.-167 cm. Hoogte 141,5 cm. - 140,5 cm. Gewicht 1110 kg.-1145 kg. Wielbasis 267 cm. - 267 cm. Draaicirkel 11,6 m. -11,6 m. Max. snelheid 170 km/u - 175 km/u. Prijs (de Luxe) f 12.265.62; (hardtop) f 13.112,07, prijzen excl. BTW. Belasting per jaar f 353.60. Importeur: Datsun Nederland BV, Lis- se, Vennestraat 13—15. Wie eenmaal in de auto heeft plaatsge nomen zal beamen dat het woord zetels niet misplaatst is. Ook lange mensen kunnen een uitstekende zit- houding vinden. De „voor"- stoelen zijn ruimschoots verstelbaar en hebben een neerklapbare rugleining. Wat ons enigszins stoorde ua een lange rit was dat de stoelen vrijwel volledig afsloten, zodat de lichaamswarmte moeilijk weg kon. Een euvel dat we eerder al bij de Datsun 1200 (en een aantal andere automerken) hadden geconstateerd. Wat luchtgaatjes zouden dit euvel wel licht uit de wereld kunnen helpen. Achterin is de wagen ook nog ruim te noemen. Interieur Het interieur van de Datsun 200L ademt de sfeer van oosterse precisie. Vrijwel aan alles gedacht. Het dash board heeft ten opzichte van de be stuurder een ietwat hoge positie. Toch blijft het zicht voldoende. Klokken en meters zijn verzonken in het dash board, ze zijn voorzien van ontspiegeld glas. Het solide versnellingspookje bevindt zich in een. natuurlijke „baan", vanaf het stuur gerekend. Wat we achter of naast de versnellingspook tussen de beide voorstoelen missen is de hand rem, die onder het dashboard is wegge werkt. Een plaats, waar we het altijd wat moeilijk mee hebben, vooral als we „in de riemen" zitten. Het dashboard en het interieur bevat verder alles wat men van een luxe wagen mag verwachten. Zonwerend veiligheidsglas, verlicht contactslot, aansteker, klok, toerenteller (bij de hardtop) om maar eens een paar din gen te noemen. De sportief ingestelde rijders zal zich in het interieur zeker thuis voelen. Motor Het mechanische hart van de 200L is een conventionele 4 cilinder motor met een 5x gelagerde krukas. De cilin derinhoud is 1990 cc. De topsnelheid bleek inderdaad (zoals de importeur opgeeft) rond de 170 km/uur te liggen. De wagen is soepel in het optrekken en beslist geschikt voor gebruik bij hoge snelheden. Wat hierbij opviel was, dat de vering uitstekend te noemen is. Zonder hor ten of stoten werden oneffenheden in de weg „genomen". De ontwerpers van de Datsun 200L zal ongetwijfeld geen sportwagen voor ogen hebben gestaan bij het ontwerp. Wel een sportieve wagen. Vooral in haakse bochten hadden we nog wel eens wat moeite met het wegtrekken van de auto. Wat in de hand gewerkt kan zijn, doordat de wagen uitnodigt de bochten nogal snel te nemen. Ons leek de wagen ietwat onderstuurd. Een „euvel" dat iedere ervaren chauffeur echter moet kunnen incalculeren in zijn rijstijl. Versie De wagen kap geleverd worden in de Sedan-versie en de zgn. Hardtop. De Sedan heeft vier deuren, de hardtop is twee-deurs. Bij de Sedan heeft men wellicht de indruk dat de beide „voor deuren" nogal wat smaller zijn. Iets wat echter bij het in- en uitstappen geen enkel probleem oplevert. Wel zat de deurstijl ons nog wel eens in de weg als we links over de schouder Ford autoveren hebben hun intrede gedaan als muziekinstrument. Het hon derd man sterke Essex Jeugd Orkest heeft voor een tournee door Italië een nieuw werk op het repertoire genomen genaamd „Derde Kans". Vanzelfspre kend worden alle gewone muziekin strumenten in dit stuk bespeeld maar de compositie vraagt ook het geluid van koebellen, tomtoms, bongo's en Ford veren. „Het is erg moeilijk geweest veren te vinden, die de juiste toon voortbren gen", zei Graham Treacher, de dirigent van het orkest. De muzikale veren klinken uitste kend! „Wij ontdekten dat een complete set van Escort-, Capri-, Cortinar en Con- sul-voorophangjngsveren ideaal was. Ik .ben er zeer tevreden over". Het vereninstrument, dat op de foto wordt bespeeld door slagwerker Ste phen Eade, zal ook te horen zijn voor de BBC dit jaar wanneer -het orkest „Third Chance" voor de radio uit- Bij de nadering van het winterseizoen heeft Shell Nederland Verkoopmaat schappij B.V. een nieuwe generatie -Shell-accU's met 24 maanden garantie op de markt gebracht Zij kunnen, behalve door garages, ook op zeer eenvoudige wijze door „doe-het-zel- Samenstelling: WIEG ER DAM vers" worden geplaatst. DezeaccuY zijn, evenals die van de 'vorige genera tie, droog voorgeladen zodat zij na. toevoeging van het accuzuur direkt geheel bedrijfsklaar zijn. Nieuw is dat elke accu nu verpakt is in een gesloten kartonnen doos waarmee men de zekerheid heeft dat een verse accu wordt geleverd), compleet met vulvoorschrift, genruïksaanwijzing en garantiebewijs en dat de benodigde hoeveelheid accuzuur voor elke cel afzonderlijk is bijverpakt. Er komen 30 verschillende types in de. De „CATALOY en glasvezel reparatie set No. 00", die HOLT thans uit brengt, zal vrijwel iedereen goed te pas komen voor het uitvoeren van allerlei reparaties. Met een mengsel, dat ge maakt wordt van de CATALOY vloei stof en het CATALOY poeder, zijn b.v. deuken en schrammen in metaal goed en snel op te vullen. (Denk aan benzinetanks van motoren en brom mers, karrosserieën van auto's, enz.) In 10 tot 20 minuten wordt de vulling door en door hard en is dan gemakke lijk te bewerken met de schuurmachi- ne, de vijl en schuurpapier. Omdat CATALOY ook goed hecht op hout, plastic en steen zijn er legio andere reparaties eenvoudig zélf mee te ver richten. Het glasvezeldoek dat in de reparatie- set zit, wordt gebruikt voor het over bruggen van scheuren of gaten en het versterken van zwakke plekken. Hier bij kan men denken aan doorgeroeste karrosseriedelen, beschadigingen aan caravans en boten maar ook aan ge scheurde stroomlijrikuipen van moto ren, aan lekke tanks, leidingen en- goten. Door meerdere lagen op te bouwen kunt u de beschadigde plek even sterk maken als of nog sterker dan origineel! CATALOY is bestand tegen water, olie, benzine en vele andere stoffen. Het geesteskind van Fiat en Citroën kenmerkt zich door een karaktervol uiterlijk. In de Ford'fabrieken te Saarlouis (Duitsland) is de miljoenste Ford Capri van de montagelijn gelopen. Deze mijl paal werd bereikt na slechts 4 1/2 jaar produktie in Duitsland en Engeland.

De Havenloods | 1973 | | pagina 3