PUZZEL MEE VOOR GOEDE DOEL FAVORITE Financiële steun nodig voor handhaven vakantieweken lichamelijk gehandicapten s feSTIML HOOFDPRIJS VAN DE WEK PERZISCHE TAPIJTEN DERAG Uitslag derde ronde ter meulen SPELREGELS ter meulen KAREL1 'n sigaartje in topvorm 20 stuks 2.80 Volle week Uniek geschenk voor komende feestdagen ter meulen EXTRA PREMIE PREMIE VAN DE WEEK ter meulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 1 NOVEMBER 1973 M 46 3/ 5 43 4 21 /O 6 45 3? 43 41 16 4 H 4s 4' 5? /3 4/ S 44 HORIZONTAAL; 1 niet stevig; 4 deel van een boom; 6 rivier in Duitsland; 10 telwoord; 11 Engels bier; 12 klein (in samenstellingen); 14 roofdier; 16 bijl met lange steel; 17 kerstboomversie ring; 20 in goede conditie; 21 voorzet sel; 23 vaas; 24 overschrijvingsbank27 Amerikaanse ruimtevaart organisatie (afk.); 28 geestdrift; 29 rijstbrande wijn; 32 listig; 34 lofzang; 35 glans- middel; 37 deel van een huis; 41 kleur; 43 achterste deel van de hals; 44 omlaag; 46 oppervlakte maat; 47 lanta renplaatje; 48 deel van een boomblad; 49 nagerecht; 50 een proef. VERTIKAAL: 1 half (in samenstellin gen); 2 schrijfgerei; 3 meisjesnaam; 5 koraaleiland; 7 aangezien; 8 onbepaald voornaamwoord; 9 overblijfsel; 13 lichtstralen van grote golflengte; 14 famiüeruzie15 sigarettentabak; 16 aangeven; 18 sterke drank; 19 liefko zing; 22 rivier in Oostenrijk; 23 Amerika; 25 boom; 26 Engels tel woord; 30 vroegere Haagse voetbal club; 31 het binnenste; 32 weekdier; 33 jong van een schaap; 36 Oosters land; 37 eten van dieren; 38 achterste deel v.d. mond; 39 toespraak; 40 kist van open latwerk; 42 vreemde munt; 45 vordering. De commissie Vakantieweken Minder-validen heeft zich tot taak gesteld vakantieweken voor lichamelijk gehandicapten van alle gezindten te organiseren. Zij gaat daarbij uit van samenwer king tussen de daarbij betrokken instellingen voor maatschappelijk Welzijn, Pieter de Hoochweg 120, Rotterdam-3006, tel. 23.52.90. Zij organiseert sinds 1964 elk jaar twee of drie vakantieweken voor minder- validen, die niet bedlegerig zijn, dus in het vakantieoord van de omgeving kunnen genieten tijdens wandelingen M. J. J. Hanselman, Uitweg Van smal tot breed van klas siek tot modern. Stropdassen van Philippe Saville zijn er in alle breedtes en van heel modern tot zeer klassiek. Deze stropdassen met een eerste klas binnenvoering, uit de prijsserie van f 17,50 t/m f 24,95, koopt u nu voor slechts Kleuren telt 3a, Rotterdam-3012. Toshiba cassetterecorder: H. Elshof, Admiraal de Ruyterweg 10c, Rotterdam. Staande schemerlamp (KIM) findings: P. G. Kouwenhoven, Van Adrichcmweg 548, Rot- Mixer: R. de Wolff-Kievit, Balkenstraat 17a, Rotterdam-7. Koffiezetapparaat: B. Recdijk-Wols, Stoutjesdijk 231, Greup. Citruspers: M. C. de Haan, Asterstraat 77a, Rotterdam. Ladyshave: A. J. F. de Klerk, Da Costastraat 17a, Rotterdam-7. Kadobon f 10, W. P. Gouweleeuw, Van Aalststraat 14, Berkel-Rodenrijs; A. J. van Eijsden, lependaal 45, Rozenburg; Mevr. Verseput-F.vertse, Finsestraat 7c, Rotter- dam-7; F. J. Oudijn, Talmastraat 11, Ridder kerk; R. Dijkstra, Edisonstraat 16a, Schie dam; C. Vroon-V. Leeuwen, Zweedsestraat 171b, Rotterdam; D. J. van Oost, Da Costa straat 40b, Rotterdam-300; I. 1. Wijngaarde, Frederik van Eedenplaats 189, Capelle a.d. IJssel; C. Verhaaren, Patrimoniumdwars- traat 9, Vlaardingen; C. P. Gellvoet, Eras- nusplein 13, Papcndrecht; M. F. N. Roos, ohannes Brandstraat 9, Rotterdam-3020; M. Jongenelis, Botterstraat 11, RoUerdam-3007; A. G. Knegt, Venusstraat hoffstr Kostwinder, Larixstrac. mevr. T. Houtbraken, Strausslaan 34, Rot terdam; A. Stoutjesdijk, P. Repelaerstraat 69a, Puttershoek; J. Hübner-Platje, Digna Bij een juiste oplossing van de puzzel vindt men een slagzin. Schrijf deze slagzin op de achterzijde van een briefkaart. Plak op de voorzijde van de briefkaart ten minste cén gulden extra (boven de normale briefport) aan geldige Nederlandse postzegels. Adresseer de briefkaart als volgt: Stichting Fondsen Promoties, Postbus 377 te Rotterdam. Girorekeninghouders kunnen beter gebruik maken van de giro. Stort tenminste gulden op gironummer 200100 ten name van de Stichting fondsen la,. Vermeld op de girokaart onder „mededelingen" de door Promotii u gevonden slagzin De oplossingen dit Meer kansen heelt men als men meer briefkaarten of girokaarten instuurt. Voor vaste klanten (zij die iedere week de puzzel insturen of vaak meedoen) is de slotrondc extra voordelig. De trekking geschiedt door notaris J.C. in 't Hout te Rotterdam De uitsla» wordt over drie weken in dit blad bekend gemaakt m' °e U't$lag gevestigd Heem?aeadsi'nngeieZie7^UtZeZelRotte?dam? door "de* Iu2umcret^S"va" 730-002-17r!Unn,ng Ver'eend bU Zii" beSlU" Va" 23 augustus 1973" nr LO f 24,- Voordeel per meter. Extra voordelige aanbieding be drukt nylon tapijt, 400 cm breed, met schuimrubber rug. U kunt kiezen uit een groot aantal kleuren op beige fond. Nu-per meter van fjj09^- Vanaf heden zijn de kaarten verkrijg baar voor het popfeest op vrijdagavond 9 november in de grote zaal van de Doelen. Medewerkenden zijn: The Group; Kayak en Alquin. De prijzen der plaatsen zijn; f5,-; f6,50; f8,- en f 10,—. Kassa van de Doelen geo pend van 10-16 uur, zondags van 12-16 uur, ook telefonisch onder num mer 132490. Dit tapijt wordt gratis gelegd Zaterdag 10 november 1973 van 10 tot 17 uur wordt in „De Vonkenberg", St. van Zwijndrechtstraat 1 (hoek Koninginneweg) te Zwijndrecht de 7c Internationale Ruil beurs voor Mineralen, Fossielen en Schelpen gehouden. De toegangsprijs is f I,-. „Oude Meesters" expositie in het Bouwcentrum Van 15 november tot en met 8 decem ber wordt in het Bouwcentrum te Rotterdam onder de titel „Oude Mees ters; meubelen van Le Corbusier, van der Rohe, Rietveld en anderen" een expositie gehouden van rond de eeuw wisseling en in het eerste kwart van deze eeuw ontworpen meubilair, dat nog steeds in produktie is, of opnieuw in produktie is genomen. Het hoofdaccent van de expositie ligt op stoelen en met name die typen, die gebaseerd zijn op gebogen hout (Thonet) en de sterk het modebeeld van nu beïnvloedende verchroomde buis. Er zijn verscheidene inmiddels beroemde stoelen bij van Mies van der Rohe, Le Corbusier, Marcel Breuer, de Nederlanders Mart Stam en Rietveld en een aantal exemplaren uit de pro duktie van Thonet. De expositie bestaat uit een overzicht van de leverbare meubelen met de vermelding van de bij elk model beho rende gegevens, alsmede verkoopadres sen en prijzen en een informatieve diaprojectie over de tijd en de sfeer waarin ze ontworpen werden. Daarin zullen ook de stoelen te zien zijn in hun oorspronkelijke omgeving en in hedendaagse interieurs. Opera- Italiana in de Schouwburg Het gezelschap van de „Opera Italia na" uit Milaan geeft op zondag 4 november in de Rotterdamse Schouw burg een voorstelling van Verdi's opera „UN BALLO IN MASCHERA". De Compagnia d'Opera Italiana di Mi- lano geeft van deze opera in totaal 10 voorstellingen in ons land, waarvan er 6 reeds in deze maand hebben plaats gevonden. Met het Italiaanse gezelschap reist het Boedapester koor „Vox Humana", dat onder leiding staat van Joseph Maklari, en het Postas Symfonie Orkest, even eens uit Budapest. De muzikale leiding van de opera berust bij Dr. Lajos Vasady-Balogh, de enscenering is van Lodoletta Pini. De artistieke leiding is in handen van Alberto Ciulli. Verantwoordelijk voor de dekors is Werner Schwenke, de kostuums zijn van Lo Bosco. en uitstapjes. De deelnemers mogen in principe niet jonger dan 40 en niet ouder dan 65 a 70 jaar zijn. De commissie heeft zich destijds tot die groep beperkt, omdat voor andere categorieën minder-validen reeds bepaalde vakantiemogelijkheden be stonden. Dit jaar bood zij voor de tiende maal een vakantiemogelijkheid voor 120 minder-validen, door het houden van twee vakantieweken in het „Koos Vorrinkhuis" te Lage Vuursche. Vakantie is een noodzakelijke onder breking van de dagelijkse gang van zaken, waaraan een minder-valide nog meer behoefte heeft dan een ander. Meestentijds houdt de handicap hem of haar aan de woning gebonden en als men soms een uitstapje kan maken,, beperkt dit zich veelal tot één dag. De Commissie Vakantieweken Minder-validen kan jaarlijks aan 120 lichamelijk gehandicapten een volle week vakantie bieden in daarvoor ge schikte vakantieoorden, rustig gelegen in een mooie omgeving (Oisterwijk, Oostkapelle, Lage Vuursche). Dat dit Een goed geschenk kunt u vóór St. oorlog met ruim 400 foto's, prenten Nicolaas in huis hebben. Het zijn de en zeldzame afbeeldingen zoals: een twee delen „Wijs mij de plaats waar ik broodkaart uit 1918; een domicilie- woonde ran Joop Mekedie jaren- ïfiüj™ lang onze oud-Rotterdam rubriek ver- prent van „Eén cent de duikelaar" zorgde. De auteur tovert u een stad voor met Twee kostelijke fotoboeken van Rot- straten, stegen, gangen, kerken en terdam van voor de Tweede Wereld- hofjes, singels, havens, vesten, poorten en belangrijke gebouwen uit die dagen. Een geweldig cadeau voor liefhebbers! Prijs deel I f 7,75, deel II f9,-. De boeken zijn verkrijgbaar bij De Havenloods, Prins Hendrikkade 14, Rotterdam en bij de bijkantoren: Vlaardingen, Hoogstraat 122, tel. 010- 341071; Krimpen a/d IJssel, Veld en Beemd 25, tel. 01807- 6899. Bij de agentschappen: Nic. v.'d. Spek, Nwe. Binnenweg 456-460; Sig. mag. De Bokser, Zwaanshals 245; boekh. Bok horst, Vierambachtsstraat 109; boekh. Van Dordrecht, Benthuizerstraat 84; boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128; boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 183. In Schiedam: boekhandel Hanou, Hoogstraat 50. In Capelle a.d. IJssel; boekhandel Bokhorst, De Koperwiek 61-63. U kunt ook per giro bestellen: De nieuwe uitgave (deel 7) door stor ting van f 11,25 (verzendkosten zijn dan inbegrepen) op postrekening 18344 ten name van De Havenloods, Rotterdam met vermelding „Foto boek". De vierde en verbeterde druk (deel 1 door storting van f 10, op postreke ning 18344 ten name van De Haven loods met vermelding „Deel 1"). Beide delen kunnen ook besteld wor den door overschrijving van f 19,- op postrekening 18344 ten name van De Havenloods met vermelding „Beide Voorverkoop van Zesdaagse Rotterdam Het succes van de Zesdaagse 1973 heeft er toe bijgedragen dat de directie van het Sportpaleis Ahoy' heeft beslo ten nu reeds te starten met de kaart verkoop van de Zesdaagsè, die van 17 tot en met 22 januari in Rotterdam zal plaatsvinden. De voorverkoop start op maandag 29 oktober by de kassa van Ahoy' en de voorverkoopadressen. De prijzen zijn ten opzichte van de laatste Zesdaagse niet gestegen. Wel is er nu een beperkt aantal - niet meer dan enige honderden - passe-partouts te koop tegen een vaste prijs van In 'n wip heel dun of lekker dik gesneden. Razendsnel snijdt u b.v. brood of worst in dunne of dikke sne den en plakken op deze handige elektrische snijmachine. Deze snijmachine op zuignappen is makkelijk schoon te houden, want de kunststoffen hulpstuk ken zijn afneembaar. In 'n leuke kleur oranje. Kleurentelevisie 66 cm. grootbeeld waarde: f.2.580,- mogelijk is, dankt zij in belangrijke mate aan de medewerking van vele vrijwilligers, die zich graag inzetten om de vakantieweken voor te bereiden en de gasten gedurende die weken te verzorgen en te begeleiden. Toch brengt de organisatie van deze vakantieweken hoge kosten met zich mede door de steeds stijgende pension- prijs in het vakantieoord, kosten van vervoer enz. De Commissie moest in 1973 een bijdrage van f 175,— per week van elke deelnemer vragen, waarmede de werke lijke kosten per deelnemer lang niet gedekt worden. De financiële situatie van de Commissie is thans zodanig dat het de vraag is of het nog mogelijk zal zijn in de volgende jaren weer vakan tieweken te organiseren. Meer dan f175,- per week kan nauwelijks of niet van de gasten worden gevraagd, maar de kosten per persoon blijven stijgen. Wilt u dat deze vakantiemogelijkheid ten behoeve van hen, die anders ge doemd zijn thuis te blijven wordt gehandhaafd, neem dan deel aan deze puzzelactie. De Commissie wil gaarne doorgaan, maarer is dringend geld nodig. Toshiba K.T. 270 cassetterecorder catalogusprijs f.255,- Beschikbaar gesteld door CORRECT, Bergweg 110, Rotterdam-Noord. Beschikbaar gesteld door RADIO DENIS, Groene Hilledijk 177, Zuidplein 110, Rotterdam. KOFFIE MIXER ZETAPPPARAAT LADY CITRUSPERS SHAVE Deze prijzen, alsmede 20 KADOBONNEN t.w.v f 10- vormen de rest van het prijzenpakket van deze week Kleine meisjes worden groot. En dat merkt u al snel, als dan uw borstel en dan uw spiegel weer verdwenen is. Geef uw dochtertje daarom dit leuke kap- stel, bestaande uit 'n spiegel, borstel en kam, dat helemaal voor haar alleen is. i l&, 7é

De Havenloods | 1973 | | pagina 15