HIED avondhoofd Jubileum concert van studenten koor-en orkest VAN OMMEREN werkster Opvoering maatschappij-kritische balletten van Rudi van Dantzig 2695 bergweg IIO PAARDRIJDEN VOOR IEDEREEN!!! V o tkskerst za ng In de Doelen DDR grafiek uit dresden Pierre Gevaert: „Naar gifvrije producten moet meer worden gevraagd" Defibrillator in ambulance ter meulen 69 If NORDMENDE PRESTIGE COLOR CD geweldige Correct-topper, draadloze bediening; met ASC hoofdtelefoon. diabolo-voet. Cat.prijs 3625,- CORRECTPRIJS Waar Service al meer dan 33 jaar Wet is RADIO - TELEVISIE - HI-FI - VIDEO GRAMMOFOONPLATEN v.m. VICTORIA-THEATER ROTTERDAM (N) TELEFOON: 010-67.11.33 OP MAANDAG TOT 12.30 UUR GESLOTEN VRIJDAGAVOND - KOOPAVOND f 6.50 PER UUR VOOR LESSEN EN BUITENRITTEN IN HETKRALINGSE BOS. Op de manege gezellig zitje aanwezig met uit zicht op de ruiters in de kraal. Wij zitten ca. 500meter van het Kralingse Bos en zijn gemakkelijk te bereiken met tramlijn 3 en 8. TELEFOON 13.31.38. te bereiken van 10—19 uur. Elke dag geopend ook op zondag. Telefonisch zijn wij op zondag niet te bereiken. haar taak zal bestaan uit het schoonhouden van kantoren werktijd in overleg te regelen gelegenheid tot solliciteren op het kantoor van de Nieuwe Matex bv Koningin Wilhelminahaven Z.O.Z. 1 Vlaardingen RECTIFICATIE .v.m. een oniuiste en onvolledige vermelding in de telefo gids van hel district Rotterdam delen wij u mede dat K. S. Boen, arts (behalve op de Claes de Vrieselaan 21b) OOK nog steeds gevestigd is aan de Mauritsweg 48, Rotterdam. Uitsluitend tandheelkundige behandeling, kunstgebitten Spreekuur maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur en volgens afspraak. Tel. 010 - 128706, 123237, 133072, b.g.g. 01807 - 6929. OJVP SIGNALEMENT: Gebouw: modern 1969) overzichtelijke indeling; prettig om in te werken. Ligging: centraal, in een rustige en plezierige omgeving. Capaciteit: 330 bedden. Afdelingen: interne, hartbewaking, chirurgie, verkoever, orthopaedie, gynaecologie, obstetrie, kindergeneeskunde, neurologie, psychiatrie. Verbindingen met openbaar vervoer: bijzonder goed. Dit ziekenhuis vraagt een Haar taak zal bestaan l._ leidinggeven in de avonduren Voor deze funktie is de iregelmatigheidstoeslag- aan een aantal verpieegafdelingen. regeling van toepassing Willen en kunnen werken teamverband is belangrijk. De werkindeling geschiedt in collegiaal overleg. Het ziekenhuis is aangesloten bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Inlichtingen kunt u telefonisch verkrijgen bij de coördinerend verpleegkundige van het Gemeente-Ziekenhuis onder nummer (0/0) 26 91 26. Sollicitaties kunt u richten aan de directeur-geneesheer. Burg. Knappertlaan 25, Schiedam. Zondagavond 23 december en maan dagavond 24 december vinden in de grote zaal van de Doelen' weer de traditionele volkskerstzang-samenkom- sten plaats. In verband met de grote belangstelling in de voorgaande jaren zijn dit jaar twee avonden voor deze kerstzang gereserveerd. Men kan weer naar hartelust de aloude liederen zingen en luisteren naar de nieuwe gezangen door de gezamenlijke I.J.E. koren o.l.v. Frits Heuvelink. De begeleiding is in handen van het mu ziekkorps van het Leger des Heils o.l.v. de heer E. Maan en de organist Wim Hardenbol. De toespraak op zondagavond wordt gehouden door dr. A. Simonis, bis schop van Rotterdam en op maandag avond door luitenant-kolonel J. B. Hoevers van het Leger des Heils. De ziekenomroep „De Maasstad" verzorgt op zondagavond een rechtstreekse uit zending naar de zieken- en verpleegte huizen, zodat de daar verblijvende patiënten de volkskerstzang kunnen meebeleven. De kaartverkoop ad f 0,50 voor de samenkomsten, die beide avonden om 19 en 21 uur beginnen, zal vanaf zaterdag 8 december plaats vinden. De kaarten kunnen worden afgehaald (niet telefonisch bestellen) bij: Boek handel Van Dordrecht, Benthuizer- straat 84a; Boekhandel Bokhorst, Vier- ambachtsstraat 109; Boekhandel Van Brummen, Zuidplein 88; Parfumerie Tournier. Meent 2. Bezwaarschriften tegen het centrumplan SCHIEDAM - Tegen het Schiedamse centrumplan zijn 65 bezwaarschriften ingediend. Een groot aantal van deze bezwaar schriften is in de loop van de tijden reeds bekend geworden en ook wel besproken, maar moeten nu formeel opnieuw ingediend worden, omdat de gemeenteraad binnenkort het centrum plan gaat bespreken. Een vrij uitvoerig bezwaarschrift is ontvangen van de Stichting Landelijk Ombudsteam te Amsterdam. Daarin wordt o.a. bezwaar gemaakt tegen de gevolgde procedure. Ook hebben verschillende werkgroe pen bezwaren gemaakt. De diverse bezwaarschiften zijn in een map bijeengebracht, maar zullen nu worden gebundeld en ter beschikking worden gesteld van de commissie voor Stadsontwikkeling en de leden van de gemeenteraad. SCHIEDAM - Op donderdag 13 de cember 1973 te 20.15 uur, opent 7.. E. Klaus Wolf, ambassadeur van de Duitse Democratische Republiek in Neder land, de grafiek-tentoonstelling „D.D.R.-graphik aus Dresden". Deze tentoonstelling, de eerste na de officiële erkenning van de D.D.R., is samengesteld uit het bezit van het Prentenkabinet van de Staatsmusea te Dresden, doch omvat alleen werk van kunstenaars uit Dresden en omgeving. Het werk vanaf 1945 tot heden toont een gevarieerd beeld. De tentoonstelling kwam tot stand door dc persoonlijke kontakten van de direkteur van het Stedelijk Museum te Schiedam en hel Verband Bildender Künstler der D.D.R. en kan gezien worden als een begin van een reeks tentoonstellingen op basis van uitwis seling tussen beide landen. De tentoon stelling duurt t/m 21 januari 1974. In „Hier rust: een zomerdag" wordt die kritiek duidelijk in een strijd tussen het enerzijds berusten in een volslagen waanzinnige wereld en anderzijds de pogingen om er toch nog iets aan te verbeteren. In „Ramifications" is de probleemstel ling veel abstracter en beknopter aan gepakt, en dit ballet geeft de toeschou wer dan ook nóg meer dan dat het geval is met „Hier rust: een zomer dag" - de volledige vrijheid om een eigen interpretatie te geven. Veel luchtiger van aard zijn de twee andere balletten, die op het program ma staan. De avond wordt namelijk geopend met „De luimen van Cupido", een balletkomedie, die dateert uit het begin van de ballethistorie (1786). In „De luimen van Cupido" gemaakt door Vincenzo Galeotti, staan centraal tien liefdesparen van allerlei landsaar den, elk met eigen, vaak folkloristische (dans)trekken. Deze paren worden door de liefdesgod Cupido gescheiden, waarop een verkeerde koppeling volgt, zodat het slot van deze danskomedie gekenmerkt wordt door een grote ver warring. Als laatste ballet staat op het program ma de „Pas de deux Gayaneh", een brokje stuntwerk afkomstig uit het dertig jaar oude, gelijknamige, avond vullende ballet uit Rusland, dat door de twee Hongaarse solisten bij Het Nationale Ballet, Maria Aradi en Zol- tan Peter met veel speelsheid, finesse en bravour wordt gepresenteerd. De decors en de kostuums voor de balletten Gayaneh, De luimen van Cu pido en Hier rust: een zomerdag zijn afkomstig van Toer van Schayk. De voorstelling op vrijdagavond in de Rotterdamse Schouwburg begint om 20.15 uur. Voor C.J.P.-houders geldt 50 procent reductie op alle plaatsen. Telefonische inlichtingen: 020- 25.57.54. Olga de Haas en Henny j In verband met de lezing, die de Belgische voedingsdeskundige Pierre Gevaert donderdag 13 december om 20.00 uur in gebouw Atrium, Karei Doormanstraat 144 zal houden, stel den we hem enkele vragen. „Wij zijn gemaakt", ?ei Pierre Gevaert in zijn sappig zoet-gevooisd Vlaams, „van wat wij eten en onze gezondheid is dus afhankelijk van de kwaliteit van de voeding. Goede voeding houdt ons niet alleen gezond, maar verbetert vele kwalen en ziekten. Over het algemeen weet men, dat bij maag-, darm- en suikerziekten onze voeding van groot belang is» maar dat ze ook veel kan bijdragen tot herstel van bijvoorbeeld hart- en vaatziekten, kanker en gebits- degeneratie is minder bekend". ,Dit zijn de gewassen die op een met compost bewerkte grond worden ver bouwd en niet met chemische midde len worden bespoten". Heeft u zonder die chemische bespui- SCHIEDAM P.P.R. Schiedam heeft zijn kandidatenlijst vastgesteld. De volgorde van de eerste zes plaatsen is als volgt: Hans van der Wilk, Herman Noordegraaf, Hans Olde Monnikhof, Jacques Voorwald, Ben Savelsberg, Daaf Rjnsman. „Neen. Dit klinkt misschien wel wat vreemd, maar gebleken is, dat hoe beter en natuurlijker de grond wordt bewerkt, des te gezonder de plant is, die erop groeit en zich daardoor tegen parasieten weet te verdedigen". Waar zijn deze producten te koop? „Vele warenhuizen verkopen reeds tal rijke van deze producten op hun le vensmiddelen-afdeling. Verder in ver schillende levensmiddelenzaken en re formhuizen. Er zijn in Nederland en ook in België verscheidene bedrijven die op de biologische teeltwijze over gaan. Dit kan niet van de ene dag op de andere geschieden, daar het onge veer drie jaren duurt vóór de met kunstmest en chemische middelen be werkte grond weer gezond is. Hier heeft de huisvrouw een taak. Hoe meer in de winkels naar gifvrije pro ducten wordt gevraagd, des te meer zal er druk worden uitgeoefend op de landbouwbedrijven met als gevolg, dat meer landbouwbedrijven naar deze biologische land- en tuinbouw zullen overgaan", aldus Pierre Gevaert. Over al deze dingen en nog veel meer spreekt Pierre Gevaert op de lezing van donderdagavond 13 december voor de Nederlandse vereniging voor gezond leven en natuurgeneeskunde. Er is gele genheid tot vragen stellen. Lia Eyl-van der Zee. Bouwplannen van Rijnmond voor volgend jaar SCHIEDAM - Rijnmond wil dat er in het Rijnmondgebied 8135 woningen worden gebouwd. Het gaat om ruim 7100 gesubsidieerde huizen en onge veer 900 vrije sectorwoningen. Dit staat te lezen in de „richtlijn woningbouw Rijnmond 1974". Van de ruim 8100 huizen komen er iets meer dan 2700 op Rotterdams grondgebied èn bijna 1000 in Capelle aan den IJssel. Volgens het streekplan zou Schiedam 600 subsidie woningen op papier moe ten zetten. Schiedam zou echter maar plannen hebben voor 26 eengezinswo ningen. Dit laatste getal slaat echter alleen op woningen waarvan nu zeker is dat daarvoor de plannen volgend jaar wor den ingediend. Bovendien is men in de laatste fase van Woudhoek-Zuid, een complex van 204 eengezinswoningen. Ook is bij het cijfer 26 geen rekening gehouden met het door de gemeente raad volgend jaar te behandelen globa le bestemmingsplan voor de binnen stad. Als dat wordt goedgekeurd, kan onmiddellijk begonnen worden met de bouw van een aantal woningwetwo ningen. Het Rotterdamse Studenten Koor en Orkest Erasmusica zal op donderdag 13 december in het kader van haar 10-jarig bestaan een kerstconcert ge ven. Plaats van uitvoering is de aula van de Erasmus Universiteit Rotter dam, Burgemeester Oudlaan 50; om 20.15 uur neemt het jubileumconcert haar aanvang. Met de medewerking van de solisten Trudy Koeleman (sopraan), Annema- rie Oolders (alt), Hanneke Kaasschieter (sopraan), Jouke Krediet (tenor) en Meinard Kraak (bas) zullen de leden van Erasmusica als trouwe discipelen van dirigent Bob Brouwer trachten uit het grote oeuvre van de lichte Muze werken van Gabriëli, Corelli, Saint Saëns, Fauré en Ketting tot muziek te transformeren. Een bonte collage van muziekstukken van meesters uit het grote muzieklexicon die Erasmusica in staat stelt een passend klankbord te vinden voor haar veelzijdig gerichte belangstelling en haar vermogen tot muzikale expressie. De Havenloods wil haar lezers een flinke korting geven op dit concert omdat door het wegnemen van finan ciële belemmeringen een groot en kri- ■■■■III Ml ■Mlllll MIMI ■■■Uil tisch gehoor dit concert kan bezoeken. Wanneer u onderstaande bon invult en bij de zaai inlevert kunt u met belang stellenden uit uw familie-, vrienden- of kennissenkring genieten van een muzi kale aanbieding van f 2,- p.p. (i.p.v. f 3,50). IIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Reductie voor Havenloods-lezers Tegen inlevering van deze bon behoeft u slechts f 2,- p.p. te betalen voor het jubileumconcert dat het Rotterdamse Studenten Koor en Orkest Erasmusica ter ere van haar 10-jarig bestaan geeft op 13 december a.s. om 20.15 uur in de aula van de Erasmus Universiteit Rotterdam, Burgemeester Oudlaan 50. Naam: Aantal personen: Prijs: De Kleijn won biljarttitel 3S./2 De finalewedstrijden van het biljart kampioenschap kadre 38/2 Rotter dam-Schiedam tussen Hofstede-Vos en Kleijn-Bongers was uitermate span nend. Er waren namelijk nog drie kandidaten voor de titel: Kleijn, Bon- gers en Hofstede. Hofstede maakte zijn partij tegen Vos in 10 beurten uit, waardoor zijn moyene steeg. In een nog spannender partij wist Gerard de Kleijn de uitslag'in zijn voordeel te beslissen, waarna hij als groot kampi oen direct op de schouders ging. SCHIEDAM De gemeenteraad zal een bedrag van f 13.800,- verlenen voor het aanschaffen van een defibril lator. Dit hartmassage apparaat zal worden aangebracht in de nieuwe zie kenauto, die ten behoeve van de GG en GD wordt aangeschaft. De oude ziekenauto is nl. niet meer bedrijfs- zeker en reeds in december 1972 heeft de commissie volksgezondheid geadvi seerd om bij vervanging van de oude ziekenauto, een defibrillator aan te schaffen, waardoor het mogelijk is reeds tijdens het vervoer van een pa tiënt de hartmassage toe te passen. De gemeenteraad besloot reeds eerder tot de aanschaf van een ambulance, maar omdat deze ten laste van de kapitaalsdienst van de VROM komt, en die van de hartbewaking voor de alge mene begrotingsdienst, werd een af zonderlijk voorstel gedaan. De zieken auto wordt in zes jaar en de appara tuur in tien jaar afgeschreven. HOEK VAN HOLLAND Vrijdag 7 december zal de opening plaats vinden van Discotheek-bar-grillhouse „Doublé Dutch", Schelpweg 50. Receptie van 17-19.30 uur. Voor 1001 mogelijkheden. Deze 25 meter aluminiumfolie, 30 cm breed, kunt u gebruiken om allerlei etenswaren in te bewaren (feestdagen! Iom kadootjes in te pakken en zelfs om er versiersels voor de kerstboom uit te knipper Nu van fv Phs. van Ommeren (Nederland) bv vraagt voor haar tankinstallatie te Vlaardingen een Morgenavond in Rotterdamse Schouwburg Van Rudi van Dantzig, choreograaf en artistiek leider van Het Nationale Ballet zullen op vrijdagavond 7 december in de Rotterdam se Schouwburg twee balletten worden opgevoerd, namelijk „Hier rust: een zomerdag" op muziek van Schubert en „Ramifications" op muziek van Ligeti. Beide balletten zijn in het Holland Festival in 1973 in première gegaan. Een zeer duidelijke maatschappijkritiek ligt als thema ten grondslag aan de balletten van Rudi van Dantzig. Een kritiek, die met name de onmogelijkheid betreft om in deze gehaaste maatschappij, die voor alles gericht is op economische vooruitgang, contacten te leggen op sociaal niveau.

De Havenloods | 1973 | | pagina 8