E HAVENLOODS Wedergeboorte luxor' duidelijke aanwinst voor centrum stad nmrEonxi rnm-f&am' 632911 'Hup,Rinus,Hup'.. Recital Piet Veenstra in de Doelen BEZORGERS (STERS) uncle charley Instituut Raadslieden: vijf succesvolle jaren .fj Laat de Leeuw niet in zijn hemdje staan Meer metro tijdens spits dinsdag 15 januari 1974 23e jaargang no. 3 EDITIE SCHIEDAM DAG EN DONDERDAG, IN ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - SCHIEDAM - VLAARDINGEN KRIMPENERWAARD E.O.- HOOFDKANT. PRINS HENDRIKKADE 14, ROTTERDAM. TEL. 13.21.70 A— Morgen gaan de deuren open Programma Luxor Van 15 januari tot en met 10 februari IRMA LA DOUCE, de fascinerende musical met Jenny Arean, Henk van Ulsen, Steye van Brandenberg e.v.a. Regie: Georges Vitaly, muzikale leiding: Cor Lemaire. Van 11 tot en met 28 februari de nieuwe musical van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink: WAT EEN PLANEET met Conny Stuart, Joan Remmelts, Willem Nijholt, John Koch, Ronny Bier man en Jennifer Willems. Regie: Paddy Stone. Van 1 tot en met 3 maart Emme rich Kalman's vermaarde operette: DIE CZARDASFURSTIN in een topbezetting met de beroemde operettester Marika Rök. Van 5 tot en met 16 maart Seth Gaaikema met zijn programma: ELF VERDWAZINGEN. Met Ruud, Riem en Rexis. Van 19 tot en met 30 maart René Sleeswijk presenteert Willy Walden en Piet Muyselaar in hun music- hall programma: WAAR BLIJFT DE TIJD, met Aase Rasmussen, Mieke Bos, Louis Dussée, Harry Polder, Mini en Maxi e.v.a. Van 3 april tot en met 31 mei Luxor is herboren. Aan de straatzijde kan men nauwelijks enig verschil zien. Maar, zodra men over de drempel is gekomen bij het herbouwde theater (kosten 5 miljoen 400.000 gulden) volgt de ene verrassing op de andere. Een schouwburg is geboren, waar onze stad trots op kan zijn. Modern van vormgeving, sfeerrijk door een bijzonder smaakvol interieur en toch juist nog met voldoende erfenis van het roemrijk verleden om iedere Rotterdammer welkom en thuis te doen voelen. De wedergeboorte van Luxor is in feite een nieuwe stap bij de metamorfose, die het Rotterdams theaterwezen on der de bezielende leiding van drs. Willy Hofman heeft ondergaan. Naast Picco lo voor de kleine toneelproducties, het Hofpleintheater voor amusement en de Kleine Doelenzaal voor cabaret is het herboren Luxor een hypermodern, eigentijds theater geworden voor show, musical en de producties rond de „groten" uit onze amusementswereld. Toon Hermans en Wim Kan zullen de ogen uitkijken. Onze stad is een mo derne schouwburg rijker, waar eens een aangepast UFA-theater, een bios coop met een zekere toneelaccommo datie de dienst uitmaakte. Gezellig uitgaan, intieme sfeer in de zaal en de wandelgang, woekeren met de ruimte op, rond en onder het toneel: dat was de moeilijke opgave, die aan de architecten Wirtz en Van Klooster werd gesteld. Maak van een voor-oorlogse bioscoop een modern amusementstheater, dat aan de laatste eisen voldoet. Een opgave, typerend voor de stad Rotterdam. Wonderen doen we onmiddellijk, het onmogelijke duurt iets langer komt, ziet en overtuigt u: het nieuwe Luxor is een ultra-modern theater, waar iedereeen zich thuis en „uit" zal Morgen, woensdagavond, kunt u zelf- gaan kijken, als er tenminste nog plaat sen te koop zijn. „Irma la Douce" neemt voor een maand (tot 10 fe bruari) bezit van het nieuwe theater. Trouwens, er is zoveel belangstelling voor de nieuwe Rotterdamse tempel voor de Lichte Muze, dat er de eerst volgende maanden louter hoogtepun ten op de biljetten te vinden zijn: de Nederlandse musical (Annie Schmidt) „Wat een planeet", operette met Mari ka Rökk, Seth Gaaikema en de show Waar blijft de tijd" met Willy Walden en Piet Muyselaar. Het is duidelijk; dat alle groten uit de wereld van de kunst met kleinere K, maar maximum aan talent reikhalzend hebben uitgezien naar de opening van het nieuwe Luxor. Want in april en mei is de beurt aan Toon Hermans, die na drie jaar afwezigheid weer terug keert naar het herboren Luxor-theater. Draglines Geslaagd Drs. Willy Hofman samen met de ar chitecten, de aannemer en de bedrijfs leider van het theater, dat aan de bui tenzijde duidelijk herinnert aan het vroegere bioscooptheater, dat zelfs een bombardement overleefde. De centrale ligging van Luxor en de traditie, die na de oorlog rond de vroegere bioscoop was gegroeid, vorm den een uitdaging voor drs. Hofman en ieder, die met de wedergeboorte van Luxor te maken hadden om ook dit maal iets nieuws, iets onverwachts, iets- bijzonders aan het nuchtere Rotter damse publiek op te leveren. Welnu, Het interieur zal iedereen verbazen. We kennen natuurlijk al sinds jaar en dag de zaal met het overkoepelend balcon, de traditionele bioscoop, zoals "men die voor de oorlog kénde. De architecten, oorspronkelijk belast met modernise ring van het zaalgedeelte, hebben met steun van drs. Hofman door weten te Open dagen op Gijsbert Karei van Hogendorpschool Ter gelegenheid van het tienjarig be staan houdt de Scholengemeenschap Gijsbert Karei van Hogendorp aan de Mathenesserdijk 455 op 16 en 17. januari open dagen. De in 1964 opgerichte Katholieke De tailhandelsschool was het initiatief van de katholieke Middenstand van Rotter dam. De Stichting Katholiek Handels onderwijs beheerde de Handelsavond school, maar signaleerde omstreeks 1962 de behoefte aan het dag-onder- nemersonderwijs. De eerst benoemde directeur drs. W.G. Nas, die eind 1972 afscheid nam, heeft in 8 jaren tijd een scholengemeenschap opgebouwd met een volledig pakket opleidingen voor handel en kantoor, nl. een lagere de tailhandelsschool (L.D.S.); een middel bare detailhandelsschool (M.D.S.); een school voor middelbaar economisch en administratief onderwijs (M.E.A.O.) Wanneer op donderdag 17 januari in de kleine zaal van de Doelen Piet Veenstra achter de piano zit, zit daar een musicus die als weinig anderen de muziek van Beethoven kent en beheerst. Hij heeft zich dan ook een zekere faam verworven als Beethoven-kenner. De recital, die om kwart over acht 's avonds begint, telt onder meer de bekende Sonate C. op 13, Sonate Es, op 81a en 33 Veranderungen übereinen Walzer von A. Diabelli, op 120, Beethovens laatste grote klavierwerk. Piet Veenstra werd op 28 augustus 1929 in Rotterdam geboren. Na het gymnasium ging hij economie stude ren, doch'al spoedig kreeg de belang stelling voor de piano de overhand. Aanvankelijk studeerde hij bij Johan Wolters en Willem Hielkema voor het Staatsexamen piano dat hij in 1951 behaalde. Succesvolle recitals voor de Dienst Welzijnszorg van het leger lei dden naar een eerste recital in het Haagse Diligentia, het succes waarvan Voor de verspreiding van ons blad vragen wij voor direkt Minimum leeftijd 15 jaar Aantrekkelijke bijverdienste Aanmelden: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 13.21.70, toestel 28. DE HAVENLOODS (ffi) Piet Veenstra werd leerling van Leon Fleisher, de beroemde Amerikaanse leerling van Arthur Schnabel. Daarna volgden interpretatiecursussen bij Ru- dolf Serkin in Bern, waarmee hij zijn muzikale vorming voltooide. Sedert 1958 volgden de recitals elkaar met- groter frequentie op: Den Haag, Rot terdam en ook Amsterdam, Wenen (Brahmssaal 1967) en Parijs (Salie Gaveau). Ook trad Piet Veenstra op met het Rotterdams Philharmonisch Orkest en gaf hij verschillende recitals in de kleine zaal van de Doelen, in 1967 met een Beethovenprogramma, in 1971 meteen Chopinprogramma. In maart 1972 voerde hij in de kleine zaal van de Doelen een programma uit met werken van Bach, Beethoven, Pijper, Debussy en Brahms. Vorig jaar speelde hij er werken van Hay dn, Beethoven en Schubert tijdens een Weense Sona- tenavond. De Sonate in A (D. 959) die hij toen uitvoerde, legde hij ook op de grammofoonplaat vast. Momenteel is Piet Veenstra als leraar verbonden aan de Rotterdamse Muziekschool. OPPERT 1. R'DAM C. drijven, dat er met geen halve maatre gelen werd volstaan. Het mes ging erin. Nee, de sloophamer, de draglines, zo drastisch, dat we kunnen zeggen, dat alleen de vier muren en het dak zijn gebleven. Er is een nieuw theater geboren, waar we ons 'thuis zullen voelen. Typerend is, datde sfeer van het vroegere gezellige uitgaanscentrum is gebleven, al zijn de draglines in de meest letterlijke zin des woords aan het werk geweest. Je mist in het nieuwe Luxor niets, je vindt iets terug. Het nieuwe amusementstheater lijkt een voltreffer te worden, waar jong en oud zich thuis zullen voelen. Feestelijk Het balcon is verdwenen. De nieuwe zaal, met ruim 900 zitplaatsen, is opgebouwd als één groot amfitheater. De architecten, die er naar streefden het publiek optimaal te bieden, wat binnen de vier muren en het oude dak mogelijk was, zijn in hun opzet ge slaagd. Het resultaat is verrassend. Het zicht is van elke plaats af prima, de akoustiek laat niets te wensen over, maar bovendien geven de lichtobjecten van de jonge kunstenaar Will Rockx een eigen sfeer aan zaal en wandelgan gen, waardoor iedere bezoeker zich thuis voelt. Thuis en „uit", door het ongewild feestelijk karakter, dat het intieme Luxor na de wedergeboorte afstraalt. Ook door de programmering voor de eerstkomende maanden zal het in het herbouwde Luxor niet aan publieke belangstelling ontbreken. In september 1972 werd het gebouw gesloten en in nauwelijks 15 maanden is er een nieuw theater verrezen, dat, als de voorteke nen niet bedriegen, in amusements-arm Rotterdam in een behoefte zal voor zien. Een aanwinst voor onze stad. TONNY BOK. „Luxor van toen": de zaal vi •r de Vi De eerste vijf jaar, waarin het Instituut Raadslieden Rotterdam tot ongekend snelle bloei kwam, zijn vorige week met een feestelijk tintje in de Larenkamp herdacht. ..De bevolking heeft recht op voorluh- punt, dan de mens van het kastje naar ttng: de Overheid heeft de plicht hiel-- de muur te sturen", een devies van het voor te zorgen", dat is zeer summier Instituut Raadslieden, dat wij ten volle samengevat de richtlijn, die ten grond- kunnen onderschrijven. slag ligt aan het vele nuttige werk, dat door de Raadslieden, overal in Rotter dam, wordt verricht. Wij spraken met de heer W, Lourens, dynamisch leider en animator van deze Dienst. In ons volgend dinsdag-num mer komen wij nader terug op dit onderhoud. Intussen valt er een nieuwe ontwikke ling te signaleren, waardoor het Insti tuut Raadslieden wellicht meer nog dan tot op dit ogenblik in de aandacht - zal komen. Er zijn plannen, in een vergevorderd stadium, om in het Postkantoor aan de Coolsingel nog .dit jaar een nieuw centraal punt te vestigen, van waaruit de informatie zal worden verstrekt. Panel in de Larenkamp. Van links naar rechts de heren Kraaykamp (discussie leider), het gemeenteraadslid, de heer V.d. Heijden (KVP), dr. V.d. Berg (lector Vrije Universiteit A msterdam de heer Wolters (directeur ROA, Zwol le) en drs. Smeenk van het ministerie, van CRM. „Liever informatie geven vanuit éér De sterke man is gekomen, Oranje is gered. Bij de Wereldkampioenschappen Voetbal kan ons elftal rekenen op Rinus Michels, die ook bij de voorbe reidingen de touwtjes in handén neemt. Een kniesoor, die er bezwaar tegen heeft, dat het voorlopig om afstandsbediening vanuit Barcelona gaat... Hij zorgt voor de doelpunten, zijn schoonvader behartigt de financiële belangen en nu brengt Johan ook nog zijn eigen trainer mee". Toch moet men bewondering hebben voor de diplomatie van onze KNVB, die met de aanstelling van Michels een bom deed inslaan, die ieder voorlopig de mond snoert. Als Spanje zich nu nog weet te kwalificeren voor de eind ronde in de beslissingswedstrijd tegen Joegoslavië, zodat Rinus ook „lijfe lijk" vertegenwoordigd kan zijn, straks in Dortmund en Hannover, dan was het een meesterzet, die zelfs de wereld kampioen schaken Bobby Fischer niet had kunnen verbeteren. Eén ding staat in ieder geval vast: het is nu tijd om te gaan voetballen. De prietpraat moet voorbij zijn..... De ervaringen die vorige week werden opgedaan in het metrobedrijf recht vaardigen de verwachting dat de metro met ingang van maandag een enorme spitsdrukte te verwerken krijgt. Daar om is besloten decapaciteit van de Rotterdamse metro volgende week op nieuw uit te breiden. Dit is mogelijk door tijdens de spits uren de metrotreinen vóór het station, Slinge van spoor te laten verwisselen in plaats van achter dit station. Hierdoor wordt het mogelijk alle diensten in de spitsuren uit te voeren met uit vier rijtuigen bestaande metrotreinen. Op het ogenblik bestaat een klein gedeelte van de metrotreinen nog uit drie rijtui- De 3-minutendienst blijft tijdens de spitsuren normaal gehandhaafd. De maatregel wordt genomen bij wijze van proef. Mocht na enkele dagen blijken dat het passagiersaanbod tij dens de spitsuren beneden de verwach tingen blijft, dan zullen de treinen ook tijdens de spits weer achter het station Slinge keren. Op donderdag 17 januari zullen minister J. Pronk en staatssecretaris C. Klein aanwezig zijn op de openbare discussie-bijeenkomst van de Partij van de Arbeid in de Technische Scheepvaart Club-zaal van het Rotterdamse Groothandelsgebouw. De bewindslieden zullen de olie-politiek in Nederland nader toelichten. - De avond begint om half acht en belangstel lenden zijn welkom. Per 14 januari a.s. wijzigt het telefoonnummer van Bank Mees Hope, Coolsingel 93 in Rotterdam. Vanaf die datum zijn wij bereikbaar onder telefoonnummer VJiJttwm-mfcAUt7. BANKMEES &HOPENV

De Havenloods | 1974 | | pagina 1