595 uw qa COX'S ORANGE .148 SUMSMFBBI1QS Veel mogelijkheden voor voortgezet onderwijs deze week: aEfaasa «asiaaimmm opruiming opruiming Binnenkort inschrijving Inenten tegen rode hond opruiming GROEN ONTLUIKEND Kethel-Noord uit de isolatie opruiming DE HAVENLOODS, DONDERDAG 31 JANUARI 1974 5-513 Royale Big Mercedes reistas (bo- demmaat 52x23 cm). Een luxe en ijzersterke tas van kunstleer op textielbasis. Voor op reis of om erg veel boodschappen mee te doen. Met stevige handvatten, twee riemen, beschermdoppen en een rits met slot. In de kleuren naturel, blauw, cognac en bruin. Deze tas voor alle opruimingskoop jes, nu zelf als opruimingsaanbieding. Van _i-35^ voor Corduroy pantalons, halve prijs. Originele "Nicky's" corduroy broe ken met wijde pijpen, twee steek- zakken, riemlussen en kapnaad. Voor jongens en meisjes, die een moderne, ijzersterke broek willen. In de kleuren zwart, donkerbruin, marine en grijs en in de maten 92 t/m 164. Alleen tijdens de op ruiming voor minder dan de halve prijs. Maten 140 t/m 164 van f 26,95 In de komende weken zal in Schiedam de inschrijving plaats vinden van leerlingen voor de scholen van voortgezet onderwijs, zowel openbaar als bijzonder. Veel ouders hebben intussen via de school van hun kind door de ,,Onderwijskrant van Nederland" reeds enige informatie ontvangen, om een keus te kunnen maken uit de schooltypen, die zij voor hun kind wensen. Heel in het kort samengevat gaat het bij de keus tussen twee hoofdwegen: het lager beroepsonderwijs (l.b.o.) of het algemeen voortgezet onderwijs (a.v.o.). Het l.b.o. kent in Schiedam in hoofdzaak drie schooltypen: de lagere technische school of LTS, waarvan de ervaring leert dat hier 35 procent van alle jongens terecht zullen komen, de scholen voor lager huishoud- en nijver heids onderwijs (l.h.n.o.), meestal nog misleidend betiteld als „huishoud school". Hoewel deze school allang niet meer op het huishouden is afge steld, maar een goede basis is voor tal van meest vrouwelijk ingestelde beroe pen en de scholen voor lager econo misch- en administratief onderwijs (l.e.a.o.) die opleiden voor de kantoor banen, de laatste jaren bijzonder popu lair zijn geworden. Met ingang van het cursusjaar 1973/1974 zij al deze scholen vierjarig Technische werkplaats moet verhuizen SCHIEDAM - In verband met de afbouw van het Schiedamse stadskan toor, zal in de nabije toekomst de technische werkplaats, die thans naast het terrein van de brandweerkazerne staat, moeten verdwijnen. Aanvankelijk is geopperd deze werk plaats over te brengen naar het terrein van de nieuwe brandweerkazerne in de Brandersbuurt. Daaraan zijn echter be zwaren verbonden, zodat nu wordt overwogen een nieuwe werkplaats te stichten aan de Jan van Riebeeckweg in de 's Gravenlandsepolder, waar ook reeds de afdeling bestrating en riole ring van de gemeente is gevestigd. SCHIEDAM - In oktober-november 1973 werd een inentingscampagne te gen rode hond gehouden voor de meisjes geboren in de jaren 1958 t/m 1961. Hoewel velen hiervan gebruik hebben gemaakt (ruim 62 procent van de opgeroepenen) zullen er ongetwij feld meisjes zijn, die om de één of andere reden niet aan de oproep ge hoor konden geven. Voor die meisjes bestaat op woensdag 13 februari 1974 om 14.00 uur de gelgenheid zich alsnog tegen rode hond te laten inenten. Zij worden verzocht zich voor 8 fe bruari 1974 te melden bij de GG en GD, Tuinlaan 80. Dit kan telefonisch (tel. 269290, toestel 39), mondeling of schriftelijk geschieden. Meisjes geboren in 1962 zullen m.i.v. januari 1974 worden opgenomen in het nationale vaccinatie programma. Raadskandidaten van de S.G.P. SCHIEDAM De kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen is door de S.G.P. Schiedam als volgt samenge steld: Lijsttrekker is het huidige raadslid L. H. Knipscheer; 2. J. A. Koudijzer; 3. R. Rebel; 4. D. de Ridde; 5. A. D. Huyzer; 6. M. de Raad; 7. A. Schotte; 8. H. Klop. In verband met de verkiezingscam pagne zullen enkele vergaderingen wor den gehouden. Op 15 maart met als spreker ds. Catsburg, herv. predikant te Katwijk aan Zee; 3 mei: ds. S. de Jong, herv. predikant te Ouddorp; 24 mei: ds. P. J. Dorsman, herv. predikant te Staphorst en op 28 mei volgt een grote openbare vergadering met als sprekers ing. B. J. v.d. Vlies te Maar tensdijk, drs. H. v.d. Ree uit Veenen- daal, beiden hoofdbestuurslid van de SGP en ds. M. C. Tanis, chr. geref. predikant te Sliedrecht. geworden, omdat na de brugklas een tweede algemeen jaar is aangesloten. Na deze onderbouw komt dan de bovenbouw van 2 jaar, die op het te kiezen beroep voorbereidt. Ook het a.v.o. kent verschillende typen. In de eerste plaats de mavo, die in ons onderwijsstelsel in het midden staat en bedoeld is voor middelmatige leerlingen. Deze 4-jarige school is de weg naar de functie op kantoor, maar geeft ook toegang tot het middelbaar beroepsonderwijs. De mavo kent ook een 3-jarige opleiding, bestemd voor de HOUTMAN I* VLEUGELS *KLEII\IINSTRUM. BLADMUZIEK PIANO'S GITAREN Kantoor voor sociale dienst moet snel gebouwd worden SCHIEDAM In een vergadering van de Schiedamse Sociale Adviescommis sie is uitgesproken, dat voor een goede opvang van en omgang met het publiek, de ambtenaren van de Ge meentelijke Sociale Dienst over .goede wacht-spreek- en werkruimten dienen te beschikken. Door gebrek hieraan wordt, naast de overstelpende hoeveelheid werk, een extra druk op de ambtenaren gelegd, die het hen bijzonder moeilijk maakt om voorkomend en vriendelijk te blij ven en de bevolking rustig aan te horen, aldus de commissie. Om die reden wordt aan het gemeente bestuur gevraagd alles in het werk te stellen de nieuwbouw voor genoemde dienst op zo kort mogelijke termijn te realiseren en zeker op een eerder tijd stip, dan thans in het prioriteitensche ma is aangegeven. De havo-school stelt hogere eisen aan de leerling voor wat betreft intelligen tie en begaafdheid, deze 5-jarige oplei ding geeft dan ook directe toegang tot het hogere beroepsonderwijs en acade mies, als de pedagogische - en sociale academie en de leraren - opleiding. Tenslotte is er het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs (v.w.o.) met twee schooltypen: het gymnasium en het atheneum, beide zes-jarig. Deze scholen zijn de voorbereiding voor de studie op de universiteit. Verdere inlichtingen kan men bij de scholen verkrijgen. Kerkenconferentle en jeugdgroepen SCHIEDAM De Raad van Kerken in Nederland organiseert op 28 en 29 november de reeds aangekondigde con ferentie van de Nederlandse Kerken, dit wordt een bespreking van de raad met de vertegenwoordigers van de lan delijke organisaties van de kerken. Hieraan vooraf gaan drie landelijke bijeenkomsten met de vertegenwoordi gers van de plaatselijke kerken, raden, jeugd- en gespreksgroepen. Deze besprekingen worden gehouden op 21 en 18 september en 5 oktober 1974. Gespreksthema: de brochure „Bevrij ding", een uitgave va,n de landelijke raad van kerken. Ter voorbereiding van de Schiedamse afvaardiging naar bovenstaande lande lijke besprekingen worden alle gespreksgroepen, jeugdgroepen enz. welke de brochure „Bevrijding" heb ben behandeld 'of behandelen uitgeno digd hun adres op te willen geven aan de plaatselijke raad van kerken, p.a. Schubertplein 74, tel. 708348. Deze plaatselijke raad houdt drie oecu menische diensten, ter voorbereiding van de kerken conferentie waarvan de tweede zondag 3 februari wordt gehouden in het kerkgebouw van de Nederlandse Protestanten Bond, West- vest 90 te Schiedam. Aanvang 10.30 uur. In deze dienst zullen voorgaan: ds. A.D. Klaassen en pater L.J.J. Lommen msc., Rotterdam. Thema van de dienst: „Bevrijding tot het doen van gerechtigheid". Een bespreking van dit thema, ter voorbereiding van de dienst, wordt gehouden op donderdag 31 januari eveneens in het kerkgebouw van de N.P.B., aanvang 20 uur. De leiding van de voorbespreking is in handen van ds. P. Magré, die een korte inleiding zal houden. Een klasse partij kniekousen van kleuter- tot tienermaten, in alle, maar dan ook alle modekleuren en in heel hippe dessins. Bix en Friendship kniekousen voor een goede kwaliteit en pasvorm. Normaal f 3,45 tot f 5,95, nu voordeliger dan ooit! De maten 1-2 3-4 f 1,95 5-6 f2,20 7-8 f2,45 9-1 Of 2,70 11-12 en alle tienermaten f 2,95 100 gram V %M (Jaffa) 10 stuks ca. 2 kg I De zachte winter is ook in de flora merkbaar. Overal is nu reeds ontluikend groen zichtbaar, naast immer aanwezige - maar vaak niet te vinden - verschijnselen als een elfenbankje aan een boom stam. Deze fraaie natuurbeelden fotografeerde Dick Hogerwerf jr. deze week in de duinen van Oost voor ne. SCHIEDAM - De bewoners van Kethel-noord zullen verlost worden uit hun vervoers-isolatie; er komt een speciale busdienst, aangevuld met taxies. De gemeenteraad gesloot mede werking te verlenen, door f 11.000,- beschikbaar te stellen. Sinds de ophef fing van de busdienst tussen dorp Kethel en de kerkbuurt Kethel-noord, hebben de bewoners van die omgeving bezwaarschiften ingediend. Aanvankelijk werd de mogelijkheid onderzocht door de bewoners, een klein autobusje in te schakelen, met hulp van vrijwilligers. De kosten zouden f 15.000,- per jaar gaan bedragen, omdat ook aan de vrijwilligers vergoeding betaald zou moeten worden. Bovendien zou het vervoer kosteloos zijn en dat zal op bezwaren bij de overheid stuiten. Daarom hebben B. en W. van Schie- Bejaarden krijgen pasjes SCHIEDAM Ged. Staten hebben het besluit van de gemeenteraad van Schie dam goedgekeurd, waarbij werd beslo ten een bedrag van f 50.000,- te verle nen ten behoeve van reductie op de tarieven van de R.E.T. voor bejaarden, en een krediet van f 28.000,- voor het maken van de zogenaamde bejaarden pasjes. Met deze pasjes kunnen de kaarten tegen lager tarief worden gekocht. Voor aanmaak en uitgifte van de pas jes, heeft de afdeling Bevolking van de gemeente Schiedam, het nodige mate riaal aangekocht bij Polaroid in Amerika. Deze apparatuur zal niet voor 12 maart geleverd kunnen wor den. Wijkvereniging Blijdorp richt toneelgroep op SCHIEDAM - De wijkvereniging Bij dorp gaat bij voldoende belangstelling, een toneelgroep oprichten. Op 13 februari wordt in het Trefpunt een vergadering gehouden. Donderdag 14 februari om half zeven begint in 't Keteltje een carnavals avond voor kinderen van de leden. De grote carnavalsavond voor de leden is op 16 februari in het Trefpunt. Mede werking wordt verleend door o.a. de Party Sound Band. Het hoofdbestuur van de vereniging zal donderdag 7 februari in het wijkge- bouw vergaderen. dam besprekingen gevoerd met de R.E.T. om de busverbinding opnieuw in te voeren, maar de kosten daarvan zouden op f 200.000,- per jaar komen. Er is nu overeen gekomen, dat de R.E.T. driemaal per dag de lijn 53 zal laten doorrijden tot de r.k.kerk in Kethel, echter buiten de ochtend- en avond-spitsuren. De Eurotax zal drie ritten per dag verzorgen. De jaarkosten voor de gemeente komen dan op f 10.000,-. Voor de taxi zal 25 cent per km. door een passagier betaald moeten worden. In totaal komen er dus zes ritten per dag, waardoor de vervoers-isolatie voor de bewoners wordt opgeheven. Raad bespreekt profiel nieuwe burgemeester SCHIEDAM Op woensdag 27 fe bruari zal er een speciale raadsvergade ring worden gehouden over de nieuwe burgemeester. De commissaris van de koningin mr. Vrolijk laat het aan het oordeel van de gemeenteraad over of de vergadering openbaar of besloten moet zijn. De voorkeur van de com missaris gaat uit naar een openbare bijeenkomst. Inmiddels wordt de naam van het Rotterdamse raadslid A. Lems ge noemd als kandidaat voor het burge meesterschap. De vorige commissaris van de koningin mr. dr. Klaassesz heeft zich eens kri tisch uitgelaten over het vroegtijdig noemen van potentiële gegadigden, omdat bij een niet-conforme benoe ming dat onaangename situaties kan geven. Als de heer Lems zou worden be noemd zou dat een voortzetting bete kenen van een P.v.d.A.-burgemeester schap, na de doorbraak" bij het vertrek van KVP-burgemeester Peek. Van KVP-prot-zijde is nog geen enkele uitspraak gedaan over de kandidatuur. Er is niets bekend of het „profiel" van de heer Lems aanvaardbaar is voor deze fracties. De heer Lems is 46 jaar en directeur van de Stichting Humanitas in Rotter dam. Intussen is nog steeds geen officiële beslissing ontvangen op de aanvraag van burgemeester Roelfsema. Zolang er geen beschikking van de koningin van de koningin op het verzoek is ontvangen, kan geen oproep voor solli citanten worden gedaan. L. 't Hart. Vrijdag en zaterdag is de Amerikaanse onderzeebootbestrijdingsjager „Brownson", die sinds maandag aan de Parkkade ligt afgemeerd, te bezichtigen. Het gei'nteresseer- Voor een mini-prijs. Een fijne effen mini-pullover van 100% acryl. Een pullover zoals alle jonge meisjes van nu graag dragen. Met ronde boord en extra breed, ribgebreid taillestuk en manchetten. Je kunt kiezen uit de kleuren groen, geel, bruin, rood en marine en de maten 36 t/m 44. Voor nog gèèn tien gulden. Van UT^fvoor Q95

De Havenloods | 1974 | | pagina 3