Raad Schiedam geeft fiat aan binnenstadsplan [BSVSIMSa B en W vragen raad om principe-uitspraak Weinig tegenspel voor wethouder Bolmers Toeristische tips hij Vlaardingse VVV BEZORGERS (STERS) Dukdalf geeft bewoners meer inspraak Satelliet-dames kampioen dinsdag 2 april 1974 23e jaargang no. 14 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 Wethouder Bolmers laat zich in de pauze adviseren. RENE DE BONT SPECIALIST IN BEDSPREIEN EN DONZEN DEKBEDOEN Jonker Framstraat 71. tel. 13.99.94 Actie „Schone MAASSLUIS - Onder het motto „Schone Stad" zal deze week een grootscheepse schoonmaakactie van straten, vlieten en plantsoenen worden gehouden. Het officiële startsein wordt donderdag 4 april gegeven. Om half drie zal burgemeester van Dijke dan op de Markt de schooljeugd en andere belangstellenden het doel van de actie uiteenzetten er. hen aansporen met elkaar de handen uit de mouwen te steken. Het tambours- en majorettencorps „Het Wapen van Maassluis" verzorgt de muzikale omlijsting. Ha de openluchtbijeenkomst, waar voor de medewerking van alle schoolhoofden is verzocht zullen burgemeester en wethouders persoonlijk een begin maken met het schoonmaken van de stad. Zij zullen tijdens een korte boottocht het uitbaggeren van de Noordvliet voor hun rekening nemen. Diezelfde middag gaat de schooljeugd groepsgewijs aan het werk in de omgeving van de eigen scholen. Burgemeester en wethouders roepen de gehele bevolking op deel te nemen aan de actie, vooral door zelf de omgeving van eigen woning, winkel of bedrijf schoon te houden De dienst van gemeentewerken gaat de actie ondersteunen met een huis aan huis te verspreiden drukwerkje. SCHIEDAM - Vorige week donderdag- en vrij dagavond was het dan zo ver. De voltallige gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders waren bijeen in een speciale raadsver gadering over de binnenstadsplannen. Tijdens deze vergadering kwam duidelijk naar voren dat de beslissing om de metro te vervangen door een sneltram en wat voor afspraken de gemeente heeft gemaakt met de ontwikkelingsmaatschap pij EMPEO, twee hete hangijzers waren voor de raadsleden. Na een reeks vragen van de leden stelde wethou- Mevrouw Taverne (KVP) had nogal wat kritiek op het tot stand komen van het plan zelf en vroeg zich af wat er van inspraak overblijft, als wethou der Collé zegt dat de eerste paal voor een aantal proefwoningen al op 1 mei geslagen wordt, ook al zijn de formali teiten nog niet eens rond. Verder kon zij het plan wel goedkeuren. Andere vragenstellers waren o.a. de der C. Bolmers van Stadsontwikkeling, dat het ging om de goedkeuring van een globaal plan en niét om een uitgewerkt plan. Hij antwoordde naar aanleiding van veel vragen, dat een globaal plan de hoofdelementen weergeeft i.p.v. kleine details. Nadat ook de vrijdagavond nodig was om iedereen een zo bevredigend mogelijk antwoord te geven, werd het plan, met enkele wijzigingen aangenomen, In feite komt het er op neer dat nu de raad heeft ingestemd met het plan, de volgende gemeenteraad moet beslissen over de uitwerking en realisering daarvan. moed waarmee zij aan het plan was begonnen, maar deze goedkeuring ver anderde in afkeuring toen hij op het punt kwam van de herziening van het winkeloppervlak. „Zo'n plan mogen we niet te bekrompen opzetten, on danks de onzekere factor wat betreft het bevolkingsaantal van Schiedam in de toekomst", aldus de heer Verhuls- donk. Na alle vragenstellers kwam wet houder Bolmers aan het woord. heer W.G.L. Poels (KVP) die vooral sprak over de metro. In principe kon hij achter het besluit van de sneltram staan, maar hij meende hierbij te moe ten aantekenen dat er een mogelijk heid is, om de metro aan te leggen tot de Broersvest en daar te beginnen met de aanleg van een sneltram. De heer Verfaulsdonk (WD) prees de commissie stadsontwikkeling voor de Expositie vignetten Lickebaert-bos MAASSLUIS - Tot en met zondag 10 april zullen de inzendingen van de vignet wedstrijd, uitgeschreven door de Vereniging „Vrienden van het Licke- baert-Bos" in het Gemeente-Museum te Maassluis te zien zijn. Al eerder waren deze te zien in het gemeentelijk voorlichtingsbureau te Vlaardingen. De jury bestaande uif de heren K. de Roo, ir. F. Zoek en J. Koedood koos het ontwerp van de heer M. van der Giessen. Evenals in Vlaardingen be staat de mogelijkheid voor het publiek haar keuze te maken. In de expositie ruimte liggen daartoe formulieren. Na sluiting van de tentoonstelling zal de zgn. publieksprijs wordem bekend ge maakt. Het Gemeente-Museum, Zuid- dijk 16 is geopend op dinsdag t/m zondag van 14-17 uur en dinsdagavond van 19-21 uur. Eerste groep gaat deze zomer Jeugduitwisseling met Noorse stad Larvik VLAARDINGEN - Het college van B en W heeft naar aanleiding van de uitslag van de ênquete onder de Vlaardingse jeugd in principe besloten één of meer jumelages met buitenlandse steden aan te gaan. Uit de enquête is gebleken dat de voorkeur van de jeugd uitgaat naar een uitwisseling van groepen van 10-20 personen, in het begin van de zomer naar Scandinavische landen of Engeland. Ter voorbereiding is een comité gevormd, waarvan burgemeester J. Heusdens voorzitter is. Het comité zal beginnen met de voorbereiding van een uitwisseling met de Noorse stad Larvik, die zo mogelijk nog deze zomer zal moeten plaatsvinden. Van de aangeschreven scholieren heeft 63 procent de enquête ingevuld, van de werkende jongeren slechts 5 procent. In totaal wilden 1365 jongeren mee werken aan de uitwisseling. Het doel hiervan is het kennis nemen in de meest ruime zi van de leefgewoonten in de uitwisselingsgemeente. De interesse van de jongeren gaat vooral uit naar sport, recreatie en jeugd e jongerenwerk. De eventuele financiële consequenties van de uitwisselingsreis zullen te zijner tijd aan de gemeenteraad ter goedkeuring worden voorgelegd. Burgemeester en wethouder gaan zaterdag trimmen MAASSLUIS - In ongeveer 400 plaat- sem in Nederland wordt op zaterdag 6 april voor de deTde achtereenvolgende maal de Nationale Trim-wandeldag ge houden. In Maassluis wordt de wandel tocht georganiseerd door de Wandel- sportvereniging VTM. Burgemeester M.K. van Dijke en wet houder van sportzaken J. Smit zullen aan deze tocht deelnemen. De deelname staat open voor groepen, clubs en individuelenDe start is bij de Prins Bernhardschool, Mgr. Bekker- slaan, op een zelf te kiezen tijdstip tussen 10-14 uur. De afstanden bedra gen 5 en 10 km. VLAARDINGEN - Het college van B en W vraagt de gemeenteraad in prin cipe een uitspraak te doen over de invoering van een centrale antenne inrichting in de gemeente. Gedurende de laatste jaren is er een toenemende belangstelling waar te nemen voor de aanleg van een centraleinrichting ten behoeve van televidie- en radio FM- on tv angst. Beweegredenen hiervoor zgn de niet storingvrije beeldontvangst via de bestaande antenne voorzienin gen en het beperkte aantal te ontvan gen stations. Het college heeft daarom een oriënta- terend onderzoek ingesteld naar de technische en financiële aspecten van een centrale antenne inrichting. Een centrale antenne inrichting voorziet in een mogelijkheid van momenteel zes televisie-stations, een storingvrije beeldontvangst, de mogelijkheid tot verzorging van lokale of regionale uit zendingen en een goede ontvangst van een groot aantal radio - FM-zenders. Wanneer tot de aanleg wordt besloten verdient het aanbeveling, aldus het college, te kiezen voor een VHF/UHF- Hij gaf een algemene beschouwing over het binnenstadsplein, daarbij inhakend op de gestelde vragen. Uit zijn betoog bleek, dat hij in principe niet veel wijzigingen wilde aanbrengen, omdat anders het plan bij Gedeputeerde Sta ten zou afketsen, doordat de inhoud teveel veranderd zou zijn. Over de metro zei hij: „Wij hebben kunnen zien in Amsterdam wat er kan gebeuren met de kosten van de aanleg van zo'n vervoerslijn. Rotterdam zelf weet ook nog niet of het de metro naar het Marconieplein aanlegt. Men wil daar eigenlijk een sneltram aanleg gen en is het dan niet makkelijker en goedkoper om deze sneltram door te trekken naar Schiedam? Wat betreft de kosten moet ik zeggen dat, mocht de metro komen, het Rijk alles zal moeten betalen 1 miljard gulden on geveer) want Schiedam kan zoiets niet financieren. Ik vraag mij dan af of wij het recht hebben om alle Nederlanders te laten meebetalen. Het alternatief de sneltram, kost ongeveer 50 miljoen gulden. Over de rol van EMPEO zei hij: „Dit plan staat los van EMPEO. Deze maat schappij is alleen betrokken bij de tot standkoming van het globale {dan en u moet niet denken dat wij met handen en voeten gebonden zijn aan EMPEO". Taart voor commissaris Van Toledo VLAARDINGEN - „De politie is je allerbeste vriend", maar dat geldt niet langer voor garage-eigenaar Bertus van Gelderen. Hij heeft een klein menings verschil met de mannen van de Vlaar dingse Hermandad, omdat de opval lend helgeel gespoten auto van zijn bedrijf in een periode van drie maan den reeds 25 maal is aangehouden. Dat heeft enige irritatie opgewekt. Van Gelderen heeft nu een bakker op dracht gegeven een gele taart te creëren met als enige opschrift het cijfer 25. De lekkernij is inmiddels afgegeven aan het Vlaardingse politie bureau. In een begeleidende brief aan commis saris van politie Van Toledo stelt Van Gelderen reeds een voorstel te hebben gedaan om de betreffende auto ten toon te stellen, „zodat de nieuwsgierig heid van uw college c.q. ondergeschik ten tot volle bevrediging en minder aanhoudingen zou leiden Volgens de brief schijnt het voorstel slechts de lachlust van de wetsdienaren opgewekt te hebben. Daarom vervolgt Van Gelderen zijn schrijven: „Dit aan bod doen wij gestand en we zijn voor iedere opmerking, die leidt tot veran dering en/of aanpassing van de betref fende auto ontvankelijk". Hij wacht nu de reactie van politie zijde af. Komt die niet, dan zal er wel een gouden jubileum in het verschiet Gerard Schut krijgt geen subsidie voor onderzoek VLAARDINGEN - Gerard Schut, voorzitter van de politieke groepering „De lastige Vlaardinger" wil een on derzoek instellen naar de houding van de burger ten opzichte van de gemeen te en haar taken. Om dit onderzoek mogeljjk te maken vraagt hij de ge meente om een subsidie. De grondgedachte van de lokale demo cratie, dat de burgerij haar gehechtheid aan de plaats van inwoning uit door een actieve belangstelling en door daadwerkelijke medewerking aan het bestuur en daarvoor ook medeverant woordelijk wil zijn, zal door het onder zoek getoetst kunnen worden aan de werkelijkheid. B en W steilen de raad echter voof geen subsidie te verlenen voor het onderzoek. Alleen aan raadsfracties wordt eem tegemoetkoming in de kos ten van de fractie gegeven. Aangezien Gerard Schut als uitgetreden lid van één der raadsfracties niet binnen deze verordening valt, ontvangt hij geen vergoeding. Kans op centrale antenne inrichting VLAARDINGEN - In de Visbank op de Westhavenplaats is de Vlaardingse VVV gevestigd. Tegen betaling van een klein bedrag kunnen in het historische pandje vakantiegidsen met adressen en gedetailleerde gegevens over zomer huisjes, campings, hotels, pensions en toeristische attracties in iedere provin cie worden afgehaald. Daarnaast zijn er toeristenkaarten, (brom)fiets- en autokaarten van Neder land en vele landen in en buiten Europa. Voor wandel- en fietsliefheb- bers is er een grote keuze uit wandel en fietsroutes in het hele land. Voor degenen, die „aktief" willen relaxen zijn er de zgn. „kreatieve" kampen, en de vormingscentra, waar met elkaar over uiteenlopende onderwerpen van gedachten wordt gewisseld. Brochures hierover zijn verkrijgbaar in de Vis bank. Belangstellende voor een trektocht door Nederland of daarbuiten kunnen zich bij de VVV opgeven als lid van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale. Trein- en aansluitende busverbindingen leveren de VVV geen enkel probleem op. Zij beschikt over dienstregelingen van vervoersmaatschappijen in het hele land. Inlichtingen tel 346666. De VVV is tevens een agentschap van de RET, dat wil zeggen, dat er bus- en Voor de verspreiding van ons blad vragen wij voor direkt Minimum leeftijd 15 jaar Aantrekkelijke bijverdienste Aanmelden: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 1321.70, toestel 28. DE HAVENLOODS systeem, aangezien daarmee zonder verdere kosten in de toekomst een groot pakket kan worden geboden. Gezien de snelle technische ontwikke lingen op dit gebied mag worden ver wacht dat het aantal te onvangen programma's binnen afzienbare tijd zal toenemen. B en W geven de voorkeur aan een installatie van Siemens Nederland NV. In het bijzonder met het oog op de ontsluiting van de nieuwe wijk Holy- Noord is een principe-uitspraak van de raad belangrijk, omdat bij de plannen tot het bouwrjjpmaken en de gronduit- gifte met eventuele voorzieningen re kening moet worden gehouden. Mor gen, woensdag, zal de raad hierover een beslissing nemen. SCHIEDAM - Het Centrum Dukdalf wil de bewoners in Zuid meer laten meepraten en beslissen over wat er in het clubhuis zou moeten gebeuren. Daartoe start binnenkort een serie algeme vergaderingen die eens in de twee maanden gehouden wordt. Een van de hoofdmotieven onWeen nieuwe opzet te geven aan het cencnim is het feit dat Dukdalf wordt gesub sidieerd uit algemene middelen en dat daarom de mensen moeten meebeslis sen over wat er georganiseerd wordt. De doelstellingen van Dukdalf blijven echter min of meer het zelfde. Zo worden er activiteiten opgezet en uit gevoerd waaraan duidelijk behoefte is en wordt er service verleend door ruimte beschikbaar te stellen aan bv. zangkoren en politieke partijen. Dukdalf is gepn vereniging waajvan men per sé lid moet worden, en ook is het centrum niet specifiek voor jopge- ren. De eerste vergadering die wordt geor ganiseerd vindt plaats op woensdag 3 april in het centrum, Rijnstraat 1 VLAARDINGEN - De zenuwen hebben onweerlegbaar hun stempel gedrukt op de wedstrijd, die de voetballende dames van Satelliet zaterdagmiddag speelden tegen het Rotterdamse DOZ 2. Bij winst namelijk zou voor het eerst in de geschiedenis van het damesvoetbal een Vlaardings team het kampioenschap behalen. Welnu tot ver in de tweede helft is de onzekerheid over de afloop van het beslissende treffen gehandhaafd. Keepster Rita de Bruin was drie maal gepasseerd, nadat ze in de voorgaande zeven competitiewedstrijden haar doel schoon had weten te houden. Satelliet had inmiddels ook drie doelpunten (Gerda Droog twee maal en José Hamerslag) gescoord, maar bij een gelijkspel zouden de bloemen nog een weekje in de winkel mogen blijven. Zover heeft Satelliet het niet laten komen. Nadat een Rotterdams schot via de binnenkant van de lat weer het veld was ingesprongen namen de Vlaardingse dames definitief afstand van DOZ. Hedy Hilling en Gerda Droog voegden elk nog een treffer toe aan de stand, waardoor de 5-3 uitslag voor de twee punten zorgden, die nodig waren om de titel zeker te stellen. Toen was er vreugde en in aller ijl aangesleepte bloemen, ook van tegenstander tramkaarten en RET-abonnementen te koop zijn. Naast de talloze vakantiemogelijkhe den geeft de VVV alle informatie over Vlaardingen en beslist niet alleen over toeristische bezienswaardigheden, hoe wel het altijd de moeite waard blijft om op een zonnige lentemorgen een wandeling te maken langs de histo rische plekjes in de eigen woonplaats. Een gestencild exemplaar van deze wandelroute is gratis verkrijgbaar in de Visbank. Verder is het mogelijk bij de VVV plaatsen te reserveren (zowel telefo nisch als aan de balie) voor toneelvoor stellingen en concerten in het hele land. Voor vakantiegangers èn thuisblijvers is er op het VVV kantoor een stropdas met het wapen van Vlaardingen ver krijgbaar a f .9,90.

De Havenloods | 1974 | | pagina 1