Jan van der Berg van Maasdijk naar TSB "Fluor in drinkwater voorkomt veel leed" Okker overwint zichzelf: triomfator in eigen Schiedam en Omstreken bestaat zestig jaar LANGS' DE| WATERWEG Trainers komen en gaan Antiekbeurs in Breda Toon in Luxor Waterweg-topscorer N EVI FLOR DE HAVENLOODS, DINSDAG 2 APRIL 1974 14-511 Nee, geen april-grap. Ook geen zoet houdertje. Het is gewoon waar ge beurd: De Havenloods-Sport vanaf vandaag ook op dinsdag. Nieuwe kan sen, nieuwe mogelijkheden. Daarom hebben we onder andere besloten onze rubriek „Waterweg-topscorer" naar de dinsdag-editie te laten verhuizen. Bij hoge uitzondering vandaag echter ook deze kolom, omdat de sportpagina van onze editie op donderdag 4 april ge heel gewijd zal zijn aan Hermes-D VS, dat vier dagen later 90 jaar bestaat. Het clubgebouw van Excelsior M is inmiddels ook al het doelwit geweest van personen, die normaal onder de noemer „ongewenste personen" ge rangschikt wensen te worden: ze ko men na sluitingstijd en plegen in het duister een enorme ravage aan te rich ten. Een heldhaftige daad, nietwaar? In de weekbrief meldt het bestuur, dat er weinig te halen valt. Desondanks vinden ze de gedachte, dat er onge nood bezoek in het clubgebouw rond snuffelt niet prettig. De Vlaardingse korfbalvereniging Spirit gaat er een weekendje uit. Op 7, 8 en 9 juni wordt het kamp opgeslagen in Oostvoome. Doel: gewoon gezellig onder elkaar zijn en de verenigings band verstevigen. Vlaardingen heeft een brief gekregen van een bezorgde ouder, die geconsta teerd had, dat op woensdagmiddag zo'n vijftig pupillen slechts begeleid werden door één trainer. Briefschrij ver's vraag„Is dat nu wel juist"? Het bestuur geeft wederwoord en meent, dat deze situatie werkelijk niet gezond is. Maar zegt ze: de andere trainer kan nauwelijks een been verroeren, vanwe ge het gips waarin het verpakt is. Plaatsvervangers zijn met een lantaarn tje te zoeken. Niemand is bereid. Ogenschijnlijk zijn ook de ouders nau welijks geïnteresseerd. Een ouderavond trok slechts een kwart van de uitge nodigde (160) ouders. Vlaardingen noemt het een minimale medewerking. Weer kunnen we opmerken, dat deze situatie niet alleen bij Vlaardingen voorkomt. Het vele verenigingswerk komt dikwijls neer op de hoofden van een kleine groep mensen. En dat blij ven vrij een vreemde zaak vinden. Naast het eerste veld van Excelsior ligt een brede, diepe sloot. Levensgevaar lijk, zo blijkt, want onlangs tuimelden daar twee kinderen in. De gemeente Maassluis heeft lang geleden toegezegd om aan de slootkant de nodige aan plant te poten, zodat kinderen niet meer bij het water kunnen komen. Dat is nog steeds niet gebeurd. Moeten we nu dadelijk de sloot pas gaan dempen wanneer een kind verdronken is? De pupillen van MVV27 gaan op zomerkamp in Baarle-Nassau De Schiedamse handbalvereniging viert zijn 35-jarig jubileum. Op 25 mei wordt het gevierd VFC's Emmes no digt ons uit voor een kroketten feest. Nu liggen die - met wat voor vlees dan ook gevulde - meelstaafjes ons niet zo best. Beetje zwaar op de maag, weet je Emmes. De roeping getrouw voelen wij meer voor een letterbanket De Ren nersclub Schiedam rijdt dit jaar in competitieverband samen met Feijenoord, Ahoy en Excelsior MSV- 71-honkbal hervat morgenavond (3 De pupillen van MVV'27 gaan op april) weer de buitentraining Deze Maassluise vereniging vraagt ook een zo goed als nieuwe schrijfmachine te koop voor de prijs van een (zeer) oude. Voelt u de fijne nuance? VFC's paas- klaverjastoernooi wordt gehouden op 29 maart, 5 en 12 april Spirit's (de bouwvakkende hockeyers uit Schie dam) weekbrief blijft aanstootge vend" naakt. Maaaanden geleden werd ons (ja, inderdaad ons) aangezegd, dat we nog enkele weken geduld moesten hebben. Dank u (de koekoek). Zou het uitblijven van de omslag toch moeten bijdragen aan de uitgavennivellering? We hebben begrip voor de maatregel: het nieuwe clubgebouw is toch belang rijker. Maandagmorgen in alle vroegte stond de RK WIK-familie zich te vergapen aan het verhalen van de molen A eolus. Nieuwe standplaats Het Nieuwelant. Jn drie afleveringen is inmiddels in WIK- vizier het hoe en waarom van deze verhuizing uit de doeken gedaan. Een duimzuigenj om van te sm-i'len. Het verhaal was voortreffelijk. De datum Op I juni zal het Hoekse Boys-sport park gesloten worden en een korte stonde rust krijgen Voor wedstrijden kan daarna uitgeweken worden naar de velden aan de Dirk van den Burgweg. Op 6 april start op de wielerbaan Schiedam weer de training voor de baanrenners. Verdere trainingen op 13, 20 en 27 april. Op 26 april opent de baan met nationale wedstrijden: aan vang twee uur. De Schiedamse Schoolhandbalcommis- sie organiseert ook dit jaar weer een handbaltoernooi. Gespeeld wordt er van 8 tot en met 12 april. De commis sie doet een dringend beroep op de leden van de handbalverenigingen zich in deze week als scheidsrechter be schikbaar te stellen, in het bijzonder op woensdag, donderdag en vrijdag Men kan zich hiervoor aanmelden bij het Buro Sportraad, Stadskantoor, Emmastraat I, Schiedam (tel 010-260500). De KNVB, afdeling Den Haag, start op VLAARDINGEN - Het bestuur van TSB heeft zich neergelegd bij de ontslagname van tTainer Tinus Osterholt, die een tweejarig contract na een hooglopend meningsverschil met enige bestuursleden van de voetbalvereniging halverwege voortijdig verbrak. Inmiddels heeft TSB namelijk contact gezocht met Jan van der Berg, nog tot het einde van het seizoen werkend bij de derdeklasser Maasdijk, en met hem is overeenstemming bereikt, die leidde tot het afsluiten van een éénjarig contract. dienst. Reeds tijdens zijn eerste sei- einde aan de geruchtenstroom, die klas. Hij vertelde ons desgevraagd te hopen, dat TSB de promotie nog onder Osterholt weet te bewerkstelli gen. Tinus Osterholt heeft inmiddels een contract afgesloten met de zondag- vierdeklasser PFC uit Geervliet. Wout Zuidgeest zal in augustus niet temgkeren bij het Maaslandse MW27. Op onze vraag waarom hij reeds na twee seizoenen vertrekt liet hjj diplomatiek weten, dat „het tijd werd om op te stappen" MW- voorzitter Jb. de Bruijn zei, dat er nog geen contacten waren gelegd om in de trainingsvacature te voorzien: „Deze week zullen we een advertentie plaat- Coen Poulus zal bij Satelliet opgevolgd worden door Leen de Korver, die zich in 1973 als lid bij de Vlaardingse afdelingsvereniging meldde. Voordien kwam hij uit voor Vlaardingen, Zwalu wen en als betaald voetballer voor Jan Kramer is een serieuze kandidaat geweest voor de functie. Ook Satel- liet's voormalige speler-trainer Cees Blankenstein is genoemd. Deze is nu nog in dienst bij het inmiddels naar de tweede klas gepromoveerde Rotter damse Coal. Blankenstein heeft echter zijn contract niet verlengd. Hij heeft gesolliciteerd bij De Hollandiaan, maar door een misverstand tussen hem en het De se vereniging te zijn verdwenen. Blankenstein: „Ik heb ze verteld, dat ik nog helemaal vrij was", terwijl Lie Hollandiaan-voorzitter Bertus de Vette ons vertelde: „Blankenstein heeft tele fonisch met één van de bestuursleden gesproken en gezegd, dat hij zo goed als rond was met een andere vereni ging. Dat gaf ons aanleiding om hem niet langer als één van de kandidaten te zien". De Hollandiaan zal deze week beslissen met wie zij het nieuwe seizoen in zee zullen gaan. Cees Blankenstein is der halve nog steeds vrij man, maar hij vertelde ons, dat hij uiteraard weer graag een vereniging zou willen trai- Hoekse Boys, dat de promotie naar de vierde klas KNVB bijna niet meer kan ontlopen, heeft het contract met trai ner Chris Jans met een jaar verlengd. CSV Tandarts Van der Burg vindt: SCHIEDAM - Al vijftien jaar krijgt iedere bewoner van .Schiedam gefluorideerd drinkwater uit zijn waterleiding. Dit wordt geleverd door de gemeente Rotterdam. Het is algemeen bekend dat gefluorideerd water helpt bij de bestrijding van de zogenaamde „gaatjes"in tanden. Hierover zegt de Schiedamse tandarts Van der Burg, dat er over Schiedam geen exacte gegevens bestaan, maar zijn ervaring uit de praktijk is, dat vooral bij jongere mensen het resultaat opvallend is. Vroeger zag je gebitten die hopeloos waren. Nu zijn er veel die je kunt bijhouden en gemiddeld anderhalf gaatje hebben aldus tandarts Van der Burg. Veel hangt af van de ouders. Voeden zij hun kinderen op verstandige wijze op, m.a.w. laten zij ze niet teveel snoepen, dan is er niets aan de hand, maar belaas wijst de praktijk uit dat de kinderen nog steeds teveel zoetigheid eten. Door fluor aan het water toe te voegen kan veel leed voorkomen wor den, vindt de heer Van der Burg. Naast zijn praktijk is hij ook werkzaam in het bestuur van de Stichting School- tandverzorging in Schiedam. Deze stichting heeft als taak, het onderhou den van de gebitten van de schoolgaan de jeugd tot en met de zesde klas. Hiervoor heeft men de beschikking over twee wagens en een centrum. Het blijkt dat bij een halfjaarlijkse controle het kind beter went aan het begrip „tandarts" en daarna niet meer zo bang is om zelfstandig naar het spreek uur te komen. Na de lagere school krijgen de kinderen dan een sanerings- kaart, in de hoop dat ze hun gebit regelmatig laten nazien. tanden moeten poetsen. Ook de ouders weten het vaak niet en daarom wijs ik hun er iedere keer weer op hoe belangrijk het is dat de kinderen hun tanden goed leren poetsen". Proces Afweer Tandarts Van der Burg vertelt: „Het is belangrijk dat op jonge leeftijd fluor in het lichaam wordt opgenomen. Ge beurt dit, dan krijgen de kinderen een sterke afweer tegen aantasting van het gebit In theorie zou je natuurlijk ook d.m.v. het slikken van fluor-tabletten de vereiste dosis kunnen laten opne men. Maar in de praktijk blijkt, dat dit niet altijd consequent wordt doorge voerd. Als de pillen op zijn, wordt vaak niet de moeite genomen om ze weer te halen. Neen, dan liever d.m.v. het drinkwater. Zo kun je iedereen bereiken, ook al is dit niet de juiste methode, want eigenlijk zou het niet nodig moeten zjjn" Hij gaat verder: „Kinderen die hier komen wordt geleerd hoe ze hun oridering in Amsterdam gestopt. Een proces, aangespannen tegen de ge meente, werd door de gemeente Am sterdam verloren. In het belang van alle mensen in Rotterdam en omgeving hoopt de heer Van der Burg, dat Rotterdam gewoon doorgaat met de fluoridering, dit ten behoeve van de tandverzorging. De heer Van der Burg besluit: „Als de mensen zelf niet voor hun gebit kun nen of willen zorgen, dan moet iemand anders het maar doen. Tanden die je op je twaalfde hebt, moeten een leven lang mee. Je moet ze dan ook heel goed verzorgen". In Rotterdam hebben vijf inwoners, die gelieerd zijn aan het landelijk opererend actiecomité Zuiver Drink water, een proces aangespannen tegen de gemeente. Zij hopen hiermee de drinkwaterfluoridering van Rotterdam Je Rotterdamse rechtbankpresident, mr. J. G. L. Reuder ziet deze stopzet ting echter niet als een zaak met een spoedeisend karakter en dat is i om een kort geding te kunnen aan spannen. Het geding is het gevolg van een beslissing van de Rotterdamse ge meenteraad van 7 maart j.l. om niet met de waterfluoridering te stoppen. Hoe de procedure nu verder is, is nog onbekend. De vijf Rotterdammers hebben van de fluoridering een principiële zaak ge maakt omdat zij vinden dat de ge meente nu massaal medicamenten aan het water toevoegt. Zij menen dan ook dat de gemeente ongefluorideerd water beschikbaar moet stellen aan allen die dat willen. Mr. Van Lynden, de vertegenwoordi ger van de gemeente Rotterdam, vond dat slechts vijf bezwaarschriften in acht jaar op een verzorgingsgebied van VLAARDINGEN - Op dinsdag 9 april organiseert de VAC „De ptardinga Rijders" weer haar traditionele eierenrit. De route gaat over 40 km. Er zijn drie klassen: voor gcroutineerden, gevorderden en beginners. Inschrijving vanaf 19 uur in de Serre, Goud- De 8e Nederlandse Kunst en Antiek beurs Breda wordt gehouden van 12 t/m 21 april 1974. „Het Turfschip", Chasséveld, Breda. Dagelijks van 14 22 uur. De 8e Nederlandse Kunst- en Antiek beurs Breda is in de loop van haar bestaan uitgegroeid tot de belangrijk ste vonrjaarsantiekbeurs. Zowel natio-' naai als internationaal. Ruim 50 inzenders zullen dit jaar „Het Turfschip" vullen over een oppervlakte van ruim 4000 m2. Nieuw in 1974 is de samenwerking met de „Nederlandse Spoorwegen". Bezoekers van de 8e Nederlandse Het Luxor-theater zal weer gouden dagen kennen. TOON is terug en zal van woensdag 3 april af weer het Luxor-theater bespeten met zijn one-manshow tot eind mei. In tegenstelling tot zijn laatste optre den in onze stad worden de toegangs bewijzen ditmaal niet in één reeks verkocht. Toen n.l. de vorige maal in een minimum van tijd alle beschikbare plaatsen waren verkocht, betekende dit voor Toon Hermans een te sterke mentale belasting. Het bewustzijn avond aan avond de verplichting te hebben fit en gezond te blijven om twee maanden lang 1200 mensen te amuseren, was destijds één van de factoren, die uiteindelijk tot zijn instorting leidden, waardoor hij geruime tijd van de planken bleef. Gelukkig is Toon, zojuist terug van een Voorverkoop Van woensdag af zal hij dagelijks optreden, met uitzondering echter van zondag en maandag, die gebruikt wor den om goed te relaxen. De kaarten zijn van heden af. steeds één week van tevoren, in het Luxor-theater te ver krijgen. Toon wordt begeleid door een acht-mansorkest, onder leiding van Henk Westrus en gaat zonder twijfel weer een groot succes in onze stad tegemoet. Kunst- en Antiekbeurs kunnen gebruik maken van voordelige Trein-Toegang- biljetten, welke op ca. 100 stations verkrijgbaar zijn. Een speciale stand geeft voorlichting over, en draagt zorg voor assurantie en transport in binnen- en buitenland. Er zullen gespecialiseerde stands zijn in: meubelen, sculpturen, juwelen, goud en zilver, ceramiek, glas, koper, tin en brons, etnografica, tekeningen, gravures en schilderijen, numismatiek, oude instrumenten en klokken, egyp- tologie en vele andere niet genoemde oude kunstvoorwerpen. Alle op de beurs geëxposeerde voor werpen zullen door een keurkommissie bestaande uit 14 vooraanstaande is, dat alle geëxposeerde voorwerpen stijlzuiver zijn en uit een voorbije periode stammen. De mogelijkheid is aanwezig om de geëxposeerde voor werpen aan te kopen. - Stedelijk Muaeum. met 15 april „Konfroout» XIV r Win Ferwerda, Diet Wiegman en I Evans en Paul Steenhauer. Passage Theater: woensdagavond Live and VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Dinsdag 2 april: Harmoniezaal. 14 uur kle- dingbeurs UW, sociëteitszaal 20 uur leden vergadering KVP. Woensdag 3 april: Hannoniezaa] 10 uur kledinabeurs UW ipril: Balletuitvoering balletschool Vrijds mevrouw Kassela-Kroon, im Zaterdag 6 april: Pas de Deux. aanvang Sporthal „Vijfsluizen: zaterdag 6 april: ju- """"II Vrouwenkoor, aanvang MAASSLUIS. Zaterdag 6 april: Grote Kerk. concert Carolien van Hemert, (alt) en Jan Bonefaas (orgel) aanvang 20.15uur. SCHIEDAM - Dit jaar viert de hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" haar 60-jarig bestaan. In verband hiermee zal het bestuur van genoemde vereniging op zes april een receptie houden in restaurant Europoort. De georganiseerde Hengelsport startte op 24 februari 1914 door de oprichting van de visclub „De amateur". Deze naam werd later veranderd in Algemene Schiedamse Hengelaarsvereniging. Om een visverptnning te krijgen voor het Beatrixpark, stelde de gemeente als eis dat de vereniging moest samengaan met de visclub „Schiedam en Omstreken". Bij de fusie die tot stand kwam werd een ledental van 2500 opgegeven. Reeds toen al klaagde men over de sterke vervuiling van de grote rivieren. Het water van het Beatrixpark vormde toen nog een uitzondering, maar vorig jaar bleek duidelijk dat ook de vervui ling in het water van het genoemde park was opgetreden door de massale vissterfte. Deze situatie en het risico van het verdwijnen van de Poldervaart vroegen om een andere aanpak van dit pro bleem. Er kwam overleg tot stand met de gemeente Schiedam en het Ministe rie van Landbouw en Visserij. Voor VLAARDINGEN Pas de deux is een nieuw toneelstuk geschreven door Hugo Claus. Op zaterdag 6 april spelen Ton Lensink, Marja Habraken en Peter Romer dit stuk in de Stadsgehoorzaal. Het handelt over twee toneelspelers, die in afwezigheid van hun regisseur een fragment van een toneelstuk repe- Terwijl zij op de meest uiteenlopende manieren de tekst spelen en impro viseren, ontdekken zij dat de spannin gen van hun vroegere liefdesverhou dingen weer komen opduiken. Wanneer izij evenwel deze passie willen laten opleven in hun „gewone" dage lijkse leven, blijken allerlei r den en communicatiestoornissen hen dit te beletten, want ook dan verber gen zij zich, zoals de meeste mensen, achter maskers. Zij kunnen alleen toenadering vinden als zij zich bewegen binnen de vorm van het toneelstuk. Maar door de aangrijpende manier waarmee zij tus sen het theatrale en het gewone leven worden geslingerd, vervormt het to neelstuk zich tot een spiegel van hun liefde. Toegangsbewijzen voor deze voorstel ling zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal vanaf woensdag 3 april dagelijks van 10 tot I uur en 's avonds van 7 tot 8 uur. het behoud van de Poldervaart werd de werkgroep tot behoud van de Polder vaart opgericht. Het resultaat was dat de Poldervaart bleef en dat de gemeen te Schiedam besloot om de waterkwa liteit van het Beatrixpark te verbete- Hengelen zal als vorm van recreatie aanzienlijk in omvang toenemen. Rond 1980 wordt een verdubbeling van het aantal hengelaars verwacht en om hier op goed te kunnen inspelen is grote activiteit op plaatselijk en landelijk niveau noodzakelijk. Schiedam en Om streken streeft er dan ook naar ran met kracht het overleg met de gemeente Schiedam te verbeteren en zo nodig uit' te breiden. Ook met andere instanties en met de overheid zal het overleg intensiever worden. In het kader van het 60-jarig jubileum wordt er een jubileumviering gehouden en zijn er voor de leden van de dub sleutelhangers met een speciale inscrip tie. De receptie ter gelegenheid van het jubileum begint om drie uur 's mid dags. VLAARDINGEN - Op zatndag 6 april roidt er in de Immanuelkerk te Rozenburg i kerkconcert gegeven door Jan van Wea- ABN- Wereldtenn is t Mill I. II ■mmmin i i i |t| Tom Okker heeft het „kantje boord" gehaald. De finale tegen de zelfde Alexander behoorde vorig jaar Amerikaan Tom Gorman was aanvankelijk een strijd van onze n°8- als jongste speler, tot de laatste landgenoot tegen zichzelf, tegen de last in eigen land te moeten ^t ge^^tete tennissers, die elkaar in winnen. Het is al enkele malen gebleken, dat juist de hooggestelde van de verwachtingen. die men van hem koestert, voor Tom Okker een mentale belasting betekenen, waar hij niet of nauwelijks tegen is opgewassen. tennissers betwistten. Trouwens, ook tegen de Franse play boy Pierre Barthes- won Thung de eerste set met verbluffend gemak en het was louter gebrek aan internationa le wedstrijdroutine, wat ervaring e In de eerste sets zag je hem voortdurend nerveus het racket in de hand heen- en weer wentelen, nerveus met de mond trekken en bij luai> U1C lcllMOllc CCI1 lwceae verras- mislukte slagen in zichzelf mompelen. Hoewel zijn service aanzienlijk sing in successie in de weg stonden. De gunstige invloed, die zijn korte toernee naar India (vier maanden) op zijn spel heeft gehad, zou voor de verantwoor- zekere delijke Bondsbestuurders een aanwij zing moeten betekenen onze jonge spelers (ook Loek Sanders, Fok en Gorter) dit seizoen wat meer speel ruimte te geven om ons tennis aan de basis te verbreden. sterker is dan het vorig jaar, kon hij er toch niet de aanvat op bouwen, die nodig was om de aggressieve Gorman te bedwingen. Zijn passeershots misten bovendien vaak precisie. Er lag matheid over zijn spel, die fataal had kunnen worden. Keerpunt Op de goedbezette tribunes van Ahoy' geloofde men eigenlijk al niet meer aan wonder, tot in de „tie-break" het gehik Tom plotseling toelachte, waar door Gorman bovendien duidelijk uit zijn evenwicht raakte. Die tie-break, door Okker met gewonnen, betekende tevens definitief de „break" in de wedstrijd, want van dat ogenblijk af brak de zon door. Gorman werd in nauwelijks een half uur tijds letterlijk de baan geveegd (6-1) door onze landgenoot. Tom Okker won dus ver diend het ABN-Wereldtennistoernooi, maar het heeft er gespannen (3-6, 7-6, 6-1). Lichtpunt Een prettige verrassing was overigens, als we even terugdenken het prima-spel van onze landgenoot Rolf Thung, die het presteerde de geplaatste Australiër John Alexander uit te schakelen. Zo'n overwinning betekent inderdaad, dat onze nationale tennistop beslist niet zo ver in het moeras is verzonken, als wel eens wordt gesteld. Want die- Tonny Bok Na een doelpuntloos gelijkspel van GSS tegen hel bijna onderaan de. rang lijst staande Nelson heeft onze klasse- mentsaanvoerder Ben van den Dries sche voor het eerst sinds 8 november 1973 zijn eerste plaats moeten afstaan aan zijn Hoekse belager Cees van der Pol. De Hoekse Boys-spits nam het enige doelpunt van zijn club tegen KMD uit Wateringen voor zi/n reke ning en streefde daarmee het gemiddel de van Van den Driessche voorbij Zowaar wordt het in de laatste fase van de competitie nog echt spannend in de top van ons klassement Door een hattrick te scoren tegen Noorder kwartier nadert nu ook Peter Frie- derich (winnaar van de Waterweg-top scorer trofee 1972/1973) van FCN'66 hel topduo. Overigens was de FCN'66-speler niet de enige. dies het tot een hattrick bracht. Ook Sunlight-aunvaller Human Brinkman smaakte deze eer en had daarmee een groot aandeel in de 71 score tegen Energie Boys. Tevens ver overde hij daarmee de tiende plaats van onze topscorerlijst De stand I Cees van der Pol (Hoekse Boys) 1.16 (21 uit 18). 2. Ben van den Driessche (GSS) 1.12 (18 uit 16); Peter hnederich (FCN'66) I (12 uit 12); 4. Teun Kornaat (H VO) 0.72 (13 uit 18); 5. Ruud Slavenburg (DRZ) 0, 70 (12 uit 17). 6. Jan Piipers (MSV71) 0.69 (9 uit 13); 7. t/m 9. Bart Fiegel (Ursus) 0,64 uit 17). Peter van Mil en Cees Weisbroek (beiden WK) 0.64 (beiden 9 uit 14). 10. Human Brinkman (Sunlight) 0.62 (10 uit 16). Het leven van een persfotograaf gaat toch niet over rozen. Reeds voor de wedstrijd FC Den Haag- Feyen oord. die de Rotterdammers gemakkelijk wonnen, werden lege bierflesjes en blikjes op hun vaste stekkie gegooid. Het bleef tijdens de wedstrijd gelukkig verder rustig

De Havenloods | 1974 | | pagina 3