Rotterdamse dolfijnen gedijen in Zeeland Gezin Sullebak offert vrije tijd op aan de acht Siberian Huskies Swing de Doelen in.. termeulen Aanvang bouw winkelcentrum DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 APRIL 1974 14-558 Mogelijk varend hotel in Schoonhoven SCHOONHOVEN In verband met het feit dat met het sluiten van hotel Cerjtraai de mogelijkheid verdwenen is om als gast te over nachten in Schoonhoven, heeft het V.V.V. Schoonhoven de rederij Veenstra te Rotterdam benaderd met het verzoek de mogelijkheid te onderzoeken om voorlopig bij wijze van proef - een boot, inge richt of nog in te richten als hotel, te stationeren in Schoonhoven. Als mogelijke aanlegplaats zijn ge noemd de steiger bij de Veerpoort, of de Kat bij Belvédère. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Door een flinke huurverlaging van f445,- naar f 390,-per maand voor 5-kamerflats aan het Revius- en Valeriusrondeel, gaat Capelle aan den IJssel in belangrijke mate de leegstand bestrijden. Dit maakte B. en W. gisteravond in de raadsvergadering bekend. De fiats zijn in beheer bij de Woningstichting Capelle aan den IJssel, telefoon 50.60.33 en de Woningbouwvereniging Prins Alexander, telefoon 50.51.11. Nostalgie viert hoogtij, vooral in de wereld der muziek. Het is dan ook beslist geen toeval, dat „Dutch Swing College" opnieuw overal ter wereld furore maakt. Na een bijzonder succesvolle toernee met de bekende negerpianist Teddy Wilson door Duitsland wordt er op het ogenblik een toernee door ons land afgewerkt. Rotterdam staat met De Doelen voor vrijdagavond 5 april op het programma. Tijdens dit concert zal er tevens een gouden plaat worden uitgereikt aan „Dutch Swing College" en Teddy Wilson, omdat er maar liefst 25.000 platen van hun nieuwe L.P. zijn verkocht. De verjongde „oudjes" doen het nog best Blijven? Het is voor de exploitanten alleen te hopen, dat er toestemming zal worden verleend ook na 1 oktober op de huidige ligplaats te blijven. Dolfirodam betekent, in onze ogen althans, een duidelijke aanwinst voor ontspanning- boekend publiek vanuit de Randstad en trouwens ook vanuit Zeeland zelf. Proficiat, Dolfirodam. TONNY BOK Dolf en Juultje versmaden een hapje vis beslist niet. Let op hun zijde-gladde huid en de vlijmscherpe tanden, waar mee ze overigens een mens, die zij als vriend beschouwen, nooit enig kwaad zullen doen. Maandag belandde dit plaatje op ons bureau. Informatie bij de direktie van de Euromast leverde niets meer op dan „geen commentaar". Een onderzoek ter plekke maakte ons ook niet veel wijzer. Nieuwsgierig als we zijn hopen we door middel van deze publicatie tips van lezers te ontvangen om uiteindelijk de ware oorzaak van dit toch merkwaardige verschijnsel te kunnen vaststellen. Ruiten is troef! Mode-shirts in vele, meerkleurige ruitdessins. Nog nooit zijn ruiu motieven zo "in" geweest als juist dit seizoen. Deze licht ge tailleerde shirts van zelfstrijkend polyester/katoen, in de maten 37 t/m 43, nu sterk in prijs ver- ue^cf o1295 Johannes Passion in Grote Kerk VLAARDINGEN - Gloria-Toonkunst zal dinsdag 9 april, onder leiding van Aad v.d. Hoeven een uitvoering geven van de Johannes Passion van Joh. Seb. Bach in de Grote Kerk aan de Markt te Vlaardingen. Aanvang 20.15 uur. Medewerking verlenen Rita van Har- melen, sopraan; Christina v.d. Putten, alt; Bert 'i *t Hoff, evangelist; Gerard van Dolder, tenor aria's; Rom Kalma, bas (Christus) en Chris Verhoog, bas aria's. De begeleiding is in handen van het Utrechts Studenten Begeleidings orkest. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het V.V.V.-kantoor en de boekhande laren. SCHIEDAM - De wijkvereniging Nieuwland organiseert op zaterdag 6 april een klaverjaskoppelconcours in het Wijkcentrum-Nieuwland op het Dr. Wibautplein. Aanvang 14.00 uur in de .grote zaal. Deelnemers kunnen zich melden bij de heer Bramd, Dr. Wibautstraat 29 en de heer Hille, Burg. Honn. Gretelaan 317. Paasconcert van Jan J. v.d. Berg MAASDIJK - Op zaterdag 13 april wordt in de Gereformeerde Kerk aan de Prinsenlaan een paasconcert gege ven door Jan J. van de Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Het programma bevat o.a. werken van Bach, Handel, Guilmant en Cornelis de Wolf. Jan J. v.d. Berg geniet vooral bekend heid door zijn jaarlijkse Bachherden- king in de Nieuwe Kerk te Delft. Hij heeft enkele platen gemaakt en is meermalen voor de radio opgetreden. Zo ook weer op de avond van eerste paasdag (14 april) voor de N.C.R.V.- radio in de serie „Monumentale or gels". In deze uitzending via de zender Hil versum 2 bespeelt hij het orgel in de St. Joriskerk te Amersfoort. Het con cert in de Gereformeerde Kerk te Maasdijk begint 's avonds om kwart over acht. „Een hobby is nooit te duur, als men maar één hobby heeft", meent de heer Kjell Sulebakk, die tien jaar geleden uit Noorwegen naar Holland kwam met zijn gezin. Gelukkig deelt zijn vrouw, Bodii Sulebakk, deze mening, daar het meeste werk wat deze hobby meebrengt, op haar schouders neerkomt: de dagelijkse verzorging van de acht Siberian Huskies. Sedert november '73 zijn de heer en mevrouw Sulebakk de trotse eigenaars van het geheel verbouwde boerderijtje aan de Provincialeweg 4 te Schoonho ven. Op de plaats waar vroeger de mestkalveren werden gehouden, staat nu een prachtige kennel, van alle ge makken voorzien, waarin de honden zich ruim kunnen bewegen. Een achter het huis liggend weiland werd van een hoge omheining voorzien, zodat de honden zich tweemaal daags kunnen uitrennen. Want hard rennen willen en kunnen ze, deze Siberian Huskies. Aan het begin van deze eeuw werd de Husky geïm porteerd vanuit Siberië, waar dit dier al eeuwenlang wordt gebruikt voor het vervoeren van lichtere vrachten. Hij heeft een zachte dikke vacht en komt in veel kleurschakeringen voor. Hij is vlug en beweeglijk en vaak heeft hij blauwe of bruine ogen of zelfs één bruin en één blauw oog, zijn uiterlijk is bovendien vaak wolfachtig. Hij heeft zich goed aangepast aan het warmere klimaat, is altijd vriendelijk tegen kin deren en vreemden en bijzonder ge- Wedstrijden Voor de heer Sulebakk - werkzaam te Rotterdam als verzekeringsinspecteur voor de Noorse schepen is het hou den van de honden zuiver liefhebberij. Hij loopt tentoonstellingen af en neemt deel aan de wedstrijden die worden georganiseerd in Zwitserland of Duisland. Dit gebeurt jaarlijks in de maand februari. De eerste maal namen de heer en mevrouw Sulebakk deel met een klein span (3 honden) voor de slede, dat was in 1973 en veroverden de tweede prijs. Dit jaar werd meege daan aan de wedstrijden voor sleden met groot span (7 honden) en sleepten ze de le prijs in de wacht. Als bewijs hiervan prijkt dan ook op de schouw de ingelijste oorkonde van de „Deutscher Meister Schafsendlauf". Zo verging het ook de heer Sulebakk. Nu vier jaar geleden kocht hij z'n eerste Husky, de thans 7.1/2 jaar oude Suki, waarna al vlug een tweede werd aangeschaft. Na de ver huizing van een flat naar een drive-in woning met tuintje werd het aantal uitgebreid tot vijf. Dit betekende voor mevrouw Sulebakk tweemaal per dag een wandeling van zo'n 10 km, naast de dagelijkse borstelbeurten. Nu de mogelijkheid zich voordeed een echte Een enorm resultaat en een bewijs van de goede conditie van de honden, die eenmaal per dag gevoederd worden met hondebrokjes, 's winters aange vuld met wat schapevet en kalk. Me vrouw Sulebakk schat dat ze zo'n f 4,- per dag kwijt is aan voedsel voor de 8 honden. De aanschaf van een raszuivere Siberian Husky is echter wel wat prijzig. Als men met de honden wil gaan fokken, moeten ze eerst voor onder zoek en röntgenfoto's naar Utrecht. Daar wordt vastgesteld of de hond vrij is van H.D. (heupdysplasie), omdat anders geen stamboom kan worden afgegeven. Als dekgeld geldt meestal de eerste keuze uit het nest. SCHIEDAM Hoewel aanvankelijk werd meegedeeld, dat nog vorig jaar zou worden begonnen met de uitvoe ring van de plannen tot het inrichten van een winkelcentrum aan de Zwa- luwlaan-Kethel, is het er tot dusver nog niet van gekomen. De goedkeuring van het bestemmings plan heeft nogal op zich laten wachten en ook de kwestie over het al of niet slopen van het oude Kethelse raad huisje, heeft aan de vertreging meege- Volgens mededeling van de Nederland se Middenstands Financieringsmaat schappij, M.B.O., zal nu spoedig wor den begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het winkelcentrum, dat onder auspiciën van de M.B.O. plaatsvindt. Er waren ook moeilijkheden met de bouw van woningen boven het winkelcomplex, vooral doordat een belangrijke beleg- ger zich terugtrok. Het is echter moge lijk geweest andere geïnteresseerden te vinden. In elk geval zal nu ook de woningbouw kunnen plaatsvinden. Er is vaak geconstateerd dat de winkel voorziening in de nieuwe stadswijk veel te wensen overlaat en er te weinig keus in winkelmogelijkheden is, het geen ook van invloed zou zijn op de prijzen. Mede hierdoor bestaat er een trek naar het winkelcentrum Holy in Vlaardin gen, dat ook door de verbeterde bus verbinding en wegaansluiting is be werkstelligd. Tegenstander van het houden van hon den in kennels kunnen rustig eens gaan praten met de heer Sulebakk. Hij zal dan vertellen dat een kennelhond in derdaad veel mist: de kans om door een auto overreden te worden, om vol klitten te zijn en wormen op te doen, vergiftigd te worden door aifval of een besmettelijke ziekte op te doen, de kans door een andere hond aangevallen te worden en vele andere onaangename zaken. Het is hartverwarmend de hon den te zien reageren op de Noorse troetelnaampjes en liefkozingen, hun toegevoegd door alle leden van het gezin. In de familiekring wordt immer Noors gesproken en zo groeien ook de honden tweetalig op. Vriendschap Het is een hobby die ook door het hele gezin gedeeld wordt, de prettige din gen, maar ook de nadelen. Zo is de familie Sulebakk de laatste jaren niet op zomer-vakantie geweest, omdat het meenemen van alle honden wel een beetje bezwaarlijk is. Maar de vriend schap die de dieren hiervoor in ruil geven, vergoedt alles. Wie belangstelling heeft voor dit hon- Onze Rotterdamse dolfijnen. Dolf, Juultje, Marleen en Doortje, springen de pan uit in het dolfinarium, dat vanuit de Leuvehaven vorig jaar naar Scharendijke in Zeeland verhuisde. Het is zeker de verdienste te noemen van hun trainer Dolf de Wit, die ook in Rotterdam reeds met de dieren optrok, dat hij de ongeoefende dieren, die in 1972 uit Amerika werden overgevlogen in zo korte tijd tot perfecte „artisten" heeft omgevormd. denras, kan rustig een kijkje gaan nemen bij de kennel van de heer Sulebakk, doch verkopen doet hij zijn honden niet. Daarvoor kan men zich' richten tot de secretaresse van de „Siberian Husky Klub voor Neder land", mevrouw M. N. van Gelderen, Lakbanddijk 21, Rijswijk. Opvallend is de blakende gezondheid van de dieren. Zij zijn dermate inge burgerd in hun eigen „Dolfirodam", dat ze speels en dartel vaak op het platvorm springen en er een pirouetje draaien uit louter levenslust. De nieuwe ligplaats van Dolfirodam in Zeeland is in alle opzichten een verbe tering te noemen en het valt niet te betwijfelen, dat het een toeristische attractie zal lijven, die ook dit jaar vele Rotterdamse bezoekers zal trek- Centrum Dolfirodam ligt nu aan het strand van de Brouwersdam in het Grevelingen- meer. Er is een groot parkeerterrein, een restaurantje en een ideale omge ving. Bovendien is er contact gelegd met de RTM, waardoor het mogelijk is aansluitend dagtochtjes te maken met het m.s. „Grevelingen" naar de Delta werken, Brouwershaven, Renesse, Wes- tersbhouwen en Zierikzee. Het zou wel eens de aanvang kunnen worden van een aantrekkelijk nieuw recreatiecen trum, dat aan de vele Zeeland-vakan tiegangers eendringend-nodig extra uitje kan bezorgen tijdens hun verblijf in onze mooie Zeeland gebieden. Het programma, zoals we dat op de eerste dag zaterdag bekeken, kenmerkt zich door een zekere spontane speels heid. Er wordt ,,uit de losse hand" gewerkt, er is gezelligheid, vooral om dat de dieren een groot deel van het programma gezamenlijk optreden, wat de sfeer in en rond het bassin ten goede komt. Dolf de Wit, die in h^t Harderwijkse Dolfinarium reeds zijn sporen als trai ner verdiende, heeft alle reden om trots te zijn op zijn werk. De jonge dolfijnen, die na hun komst in Rotter dam, nauwelijks aan een optreden toe kwamen, hebben reeds een respecta bele hoogte bereikt bij hun sprongen, kuren en fratsen.

De Havenloods | 1974 | | pagina 11