us 139 COMBO KOFFIE IRQ SINAASAPPELEN IQft GOLDEN DELICIOUS 149 Heemtuin in verdrukking door rijksweg twintig Begeleidingscentrum geeft cursus Nieuwe vondsten in de Anna Zusterstraat deze week: Wesselgroep start met welpenhorde Werkgroep wil verplaatsing Veel glasfragmenten in afvoerput In kader van Gesprek over slechte tv-ontvangst In Schiedam is het altijd „Boomplantdag" Ongerustheid over verkeersveiligheid Paastoernooien voor scholieren termeulen 2395.- DE HAVENLOODS, DONDERDAG 4 APRIL 1974 14-555 igmiddag van Hans ideeën voortuinen balkon RIVIER A-H Al vr.5t/mdi. 16 april dagelijks 10-21 uur '49is a Tel. (010) I JS 654333 In net Beatrixpark kunnen de in de plassen Zilver show 1974 pasen vaxrRooix juwelier HOOGSTRAAT 216 TEL. 010-343463 VLAARDINGEN Zes Vlaardingers op PvdA- lijst Rijnmond raad VLAARDINGEN Zaterdag 30 maart heeft de kieskring Rijnmond van de Partij van de Arbeid de kandidatenlijst voor de verkiezingen van de Rijnmond- raad op 29 mei afgemaakt. S. Baren- dregt (voorzitter van de NVV-Ver- voersbond en huidig fractievoorzitter in de Rijnmondraad) en wethouder A. G. Kloots respectievelijk op de 2e en 7e plaats. Zaterdag zijn daarbij gekomen: 25e plaats: Rob Suurendonk, hij heeft al eerder in de Rijnmondraad zitting ge had en is momenteel voorzitter van de ABVA-Vlaardingen en de plaatselijke NVV-bestuurdersbohd. 34e plaats: IJsbrand van der Velden, gemeente raadslid. 44e plaats: Henk Krabben, gemeenteraadslid. 55e plaats: Wim Prins, natuurkundeleraar en plaatselijk aktief in de werkgroep Delfland (de- fensiedijk en Broekpolder). De PvdA heeft momenteel 31 zetels in de Rijnmondraad. Als de uitslag van de Statenverkiezingen van vorige week woensdag ook voor de Rijnmondraad zouden hebben gegolden, zou de PvdA 39 van de 81 zetels verkregen hebben, de PPR 4 en de PSP 1 zetel. De PvdA, PPR en PSP streven ook in de Rijn mond naar de vorming van een pro gressief programmacollege. Voor wat betreft de aanwijzing van de kandidaat-gecommiteerden - waar o.a. wethouder Kloots voor genoemd is - besloot de kieskringvergadering daar over donderdag 25 april te debatteren. Daar verleden week vrijdag de PvdA -lijst voor de gemeenteraad van Rotter dam is vastgesteld, is het praktisch zeker, dat de huidige gecommitteerde Joh. de Jong wethouder van Rotter dam zal worden. De Jong neemt op de Rotterdamse lijst de vierde plaats in als kandidaat-wethouder voor o.a. sport en recreatie. In het kader van zelfvorming, geeft het Filosofisch Studie- en Begeleidings centrum voor het gebied van de Nieuwe Waterweg, Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis, onder leiding van drs. John G. van Veen diverse cur- Het centrum dat zich als eerste in Nederland op psychagogische basis met opleiding en begeleiding van vol wassenen en jongeren bezighoudt, biedt mogelijkheden aan hen, die zich eigen levens- en opvoedingservaring be wust willen maken en daarnaast ande ren die in psychische nood verkeren, willen begeleiden. Op dit doel zijn de kursussen maat schappijleer en kinderpsychologie ge richt die 'tezamen de ouder- en volwas senenvorming uitmaken. De Jcursussen praktische en reflexieve filosofie hel pen de deelnemers bij het verdiepen van hun inzichten in de totaliteit van het leven en ontplooiing van eigen levensmogelijkheden. Binlnen het geheel van aktiviteiten pas sen de ademhalings- en ontspannings oefeningen en meditatie, die door des kundige instrukteurs op woensdag- en donderdagmiddag en 's avonds in de lokaliteiten aan de Gaffeldwarsstraat nr. 7 en Noorderhavenkade nr. 20d Rotterdam, gegeven worden. De kursussen filosofie en oudervor ming vinden op dinsdagavond en zater dagmorgen plaats, terwijl een verdere opleiding voor vrijwillige hulpverlening op donderdagavond gepland wordt. Zaterdags wordt spreekuur op het adres aan de Noorderhavenkade 20d gehouden. Opgave als kursist en verdere inlich tingen kan gebeuren onder de nummers 010- 183760 en 010- 263303. Ook voor het spreekuur kun nen telefonisch afspraken onder deze nummers gemaakt worden. SCHIEDAM Na de sloop van het schoolgebouw aan de Sint Anna Zus terstraat zijn, naast resten van een klooster, uit de ontdekte waterput vondsten te voorschijn gekomen van een afvalput en een afvoerput. De afvalput was gelegen in de hoek tussen de zuidgevel van een patershuis en een tuinmuur. Deze put leverde behalve vijf emmers scherven, een in elkaar gedrongen maar goed te restaureren ijzeren muurkandelaar en een pijpaar den Madonnabeeldje op. Aan het beeldje van ongeveer zes centimeter, ontbrak helaas het hoofd. Ook kwam er een graapje te voor schijn, dat slechts een stukje van de rand en buik miste. Na heel wat puzzelwerk konden uit de hopen scherven diverse voorwerpen in elkaar worden gezet, die na restauratie weer een toonbaar uiterlijk zullen hebben. Onder het te restaureren aardewerk bevinden zich enige graapjes met haak se oren. De andere grapen zijn va riërend van grootte, alle spaarzaam van een loodstrooiglazuur voorzien. Het vermelden waard is de ongeglazuurde vuurklok, bedoeld om zonder gevaar voor brand, 's nachts het vuur aan te houden. Verder een fraaie voorraadpot met een vierkantig geknepen voet en een versiering in krastechniek op de schouders. Boerderij De datering van de stukken mag ge steld worden op rond de 1400, zodat men zeker niet te doen heeft met een afvalput van het klooster, maar waar schijnlijk met die van een oude boerde rij. De kleine vierkante afvoerput, welke gelegen was in de noord-oostelijke hinnenhoek van het „patershuis", is een overblijfsel van de latere ver bouwing. Via een'houten koker loosde deze op het grachtje in de Sint Anna Zuster straat. In tegenstelling met hetgeen gebruikelijk is, leverde de put veel glasfragmenten op en weinig aardc- werkscherven. Alle aardewerkseherven tesamen vormden slechts een 17e eeuwse groen geglazuurde deksel. Uit de fragmenten glaswerk konden twee pasglazen en een beker met vlechtwerk in reliëf worden gerecon strueerd. Als laatste is uit de aarde gekomen een laat 16e eeuws Delfts lakenloodje. Zo'n loodje hing als kwa- liteitskeur aan het laken. SCHIEDAM - Reeds geruime tijd ij vert de bewonersvereniging van Schie dam-zuid voor betere t.v.-beelden in de wijk. De slechte ontvangst wordt, zoals uit een onderzoek van de P. T. T. is gebleken, veroorzaakt door de nieuwe en hoge kranen bij Gusto en Wilton -Feijenoord en de nieuwbouw Pats. In verband hiermee heeft de afdeling Schiedam van DS'70 aan het college van B. en W. een schrijven gezonden, waarin aandacht wordt gevraagd voor deze kwestie. SCHIEDAM - Gisteren was het in heel Nederland de Boomplantdag. Alleen in Schiedam niet. De ge meentelijke plantsoenendienst zorgt natuurlijk wel voor de nodige groenvoorziening, alleen niet op één dag, maar verspreid over het gehele jaar. In het algemeen komt het er op neer dat leerlingen van nieuwe scholen in de buurt van de school bomen gaan planten. Zo is de groenvoorziening rond het Bach- plein en rond de noodschool in Kethel gedeeltelijk verzorgd door de leerlingen zelf. Voordat de kinderen gaan planten is er een lezing die de kinderen duidelijk moet maken welke functie de boom in het milieu inneemt. Doordat de kinderen bomen plan ten in de buurt van hun speelomge- ving zijn ze zorgzamer voor het groen. In andere steden worden de kinderen in grote getalen naar nieuwe wijken vervoerd, maar meestal wonen ze daar zelf niet. De meeste lol is dan het dagje vrij, maar de opvoedkundige waarde is dan geringer. Per jaar worden er door de leerlingen van lagere scholen ongeveer honderd bomen ^j;eplant^ Stichting Volksgebouw opent pand VLAARDINGEN - De Stichting Volksgebouw Vlaardingen heeft vorig jaar september haar intrek genomen in de voormalige winkel Hoogland, die nu, na een intensieve verbouwing ge reed is. De Stichting moest uit de bekende Rode Schuur door sanering. In het verbouwde perceel zijn gehuis vest: vakbonden van het N.V.V., het bureau van arbeidsrecht, P.v.d.A. om- budsteam en de spaarbank N.V.V. Zalen voor 20 personen zijn te huur en er is een bar. Om iedereen kennis te laten maken met het verbouwde per ceel is er zaterdag 6 april van 11.00 tot 15.00 uur een open huis, SCHIEDAM - Naar aanleiding van een schrijven van de wijkvereniging Bijdorp heeft het college van B. en W. meege deeld dat er plannen worden ontwik keld voor de realisering van de spoor weghalte Nieuwland. De wijkgroep heeft in de brief aan B. en W. haar ongerustheid uitgespro ken over de verkeersveiligheid van de kruising Nieuwe Damlaan-Schiedamse- weg. B. en W. hebben nu meegedeeld dat de betreffende kruising zal worden gereconstrueerd. Het ligt verder in de bedoeling de treinhalte met ingang van de nieuwe dienstregeling van de Spoor wegen voor 1975 in gebruik te nemen. Dan zullen ook de noodzakelijke ver keersmaatregelen getroffen zijn. vacuum verpakt 250 gram Uil (Jaffa's) 10 stuks ca. 2 kilo M%FM0 2 kilo aardbeien of vanille liter bekerjUrST IW Geconstateerd wordt, dat na aanbie den van een handtekeningenlijst van de wijkbewoners de verantwoordelijke wethouder als alternatief heeft gesteld, om een kabel-t.v.-systeem in te voeren. Omdat dit systeem nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten, en mede vanwege de financiële konsekwenties van een dergelijke systeem, wordt het wenselijk geacht, dat aan de mogelijk heden tot verbetering van de situatie thans aandacht wordt besteed. De ver oorzakers van de slechte beelden die nen aan verbetering bijdragen te verle- Daarom wordt gevraagd een gezamen lijk gesprek te voeren met de veroorza kers van de slechte beelden, vertegen woordigers van de wijkvereniging en de P.T.T., om op korte termijn tot verbe tering tQ komen. SCHIEDAM - Gedurende de komende paasvakantie zullen de jaarlijkse sport toernooien voor scholieren in Schie dam plaats vinden die op maandag 8 april aanvangen wat betreft voetbal, te vervolgen op dinsdag, woensdag en donderdag voor de diverse afdelingen. Op donderdag 11 april is er ook handbal voor afdeling E. en vrijdag 12 april voor meisjes. De wedstrijden vinden plaats op de diverse velden van S.V. en U.V.G. aan de Sportlaan. Eieelnemers moeten de leeftijd van tien jaar hebben bereikt. Indien door ongunstige weersomstan digheden het niet mogelijk is om op maandag 8 april te beginnen, wordt het programma van die dag verschoven naar vrijdag 12 april. IMu drie kwartjes voordeliger. Elastische mousse mini-panties voor de mode- en prijsbewuste vrouw. In de kleur caresse en db maten 36 t/m 44. Deze panties, in de bekende dame-met-pet verpak king, nu maar liefst drie kwartjes voordeliger. Van voor VLAARDINGEN - De Wesselgroep LL van Scouting Vlaardingen start op woensdagmiddag 17 april om half drie met een tweede welpenhorde. Als eerste woensdagmiddag-horde op het Vlaardingse Scoutcentrum aan de Broekpolderweg 249, zal deze horde aan een zekere vraag gaan voldoen om op woensdag activiteiten te bieden aan jongen (8-10 jaar) en meisjes (7-9 jaar). Behalve jongens en meisjes, die met elkaar grote avonturen gaan beleven, sport en spel beoefenen, samen een week lang op kamp gaan, enz., zijn ook een aantal ouderen (vanaf ca. ,16 a 17 jaar), en moeders van harte welkom, om te assisteren bij het leidinggeven. Belangstellenden kunnen zich (of hun zoon/dochter) opgeven dagelijks na 19.00 uur bij mevrouw M. Pet-van der Wart, Asterstraat 16, Vlaardingen, tel. 345634, of vanaf 17 april tussen half drie en half vijf in het groepshuis ('t eerste links op het Scoutcentrum). Algemene inlichtingen over Scouting in Vlaardingen (kabouters, welpen, padvind- sters, verkenners senioren, rowans, pivo's en leid(st)er-worden) worden gaarne gegeven door A. Ouwendijk jr., Kortedijk 16-a-b, Vlaardingen, tel. 353205 (bij voorkeur tussen 18.30 en 19.30 uur).

De Havenloods | 1974 | | pagina 3