Gymzaal in Schiedam Oost voorlopig van de baan „Brood en Spelen", muzikale happening voor kinderen 3?5 ül 49?° 2?s termeulen termeulen termeulen Concoursen van jubilerende Flardingha Ruiters Voor c/e derde maal in hallen van de Doelen termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 APRIL 1974 17-560 Kamperfoelie (Lonicera "(3old- flame") in pot. Dè klimplant bij uitstek. Met bloemen in een bij zondere kleur geel. Bloeit de hele zomer. Normaal f 5,50. Clematis (Montana Rubens) in pot. De rijkbloeiendste clematis met rose bloemen. Snelgroeiend en sterk rankend. Normaal f 5,50. Dwergpijnboom (Pinus Mugo Mughps) met aardkluit. Kompakt en laaggroeiend. Zeer geschikt voor de rotstuin. Groenblijvend in zomer en winter. Normaal f 5,98. Pak ASEF stalmest f 1,95. SCHIEDAM - Tijdens de raadsvergadering van maandagavond was er nogal wat meningsverschil tussen het „linkse" en „rechtse" kamp over onderwerpen als de bouw van een aantal roefwoningen, het nieuwe gymnastieklokaal in Oost, subsidie voor het Comité Anti Bulderbaan, de vuilcontainers die aangeschaft gaan worden over de verandering van de reglementen van het Sint Jacobus Gasthuis en Hofjes van Belois. Toen er stemmen opgingen de rest van de agenda tot een volgende zitting te bewaren, sprak de voorzitter optimistisch: „Het is pas elf uur. Moeten we nu al naar huis? Dus de raad ging door. Zoals gebruikelijk-tot dik na middernachtelijk uur... Belois, die gefuseerd zijn. De bewoners soms dwaze toestanden weer, die niet zelf is helemaal geen inspraak meer zijn te handhaven, toegekend en boven de 65 jaar kan men nergens in gekozen worden. De Een amendement van mevrouw voorzitter zette uiteen, dat de Taverne tot aanhouding en herziening voorbereiding tot' wijziging van de van het voorstel, werd met 11-23 reglementen, vijf jaar geleden is ingezet stemmen verworpen, dat tot wijziging De eerste problemen deden zich voor, naar aanleiding van het eindrapport van de Technische Hogeschool te Delft over stadscentrum en winkelverkeer. Mevrouw Taverne (KVP) wilde weten, wat het college met dat rapport gaat doen. Ze vond de uitspraak in het rapport, dat het te bouwen winkelcentrum Kethel geen invloed zal ondervinden van het nieuwe stadscentrum, opvallend Wethouder Bolmers wist nog niet goed wat met het rapport te beginnen, in elk geval niet opbergen in de bibliotheek, maar mogelijk in een commissie brengen. Dan kan het bij behandeling van de voorstellen rond eerstgenoemd centrum, alsnog aan de orde komen. Erg gelukkig bleek de raad niet te zijn met het voorstel voor de bouw van een nieuwe gymzaal aan de Zamenhofstraat, voornamelijk omdat een Schiedamse aannemer was gepasseerd. Er zou ook onvoldoende toelichting zijn en daarom vroeg de heer Mak (PCG) het voorstel aan te houden. Wethouder Verwey-de Graaf f wees op de urgentie van de gymzaal en zag een stukje wantrouwen van de raad om het voorstel aan te houden. Dat bestreed de heer Verhulsdonk (VVD) zeer nadrukkelijk. Het voorstel om de zaak nog eens te bekijken, werd met 18-15 stemmen aanvaard. Vuil Niet onverdeeld enthousiast bleek de raad over het voorstel tot aanschaf van 70 containers, teneinde het ophalen van het huisvuil te vereenvoudigen. De heer Knipscheer (SGP) vond het gebruik van die containers een ergerlijk gezicht. De heer Wiegman (D 66) vond ze eveneens onesthetisch, brandgevaarlijk, rommelig en hinderlijk. Wethouder Colle betoogde, dat in Woudhoek-zuid de proef met de containers best is bevallen. Hij beloofde na te zullen gaan, of de bakken weg te werken zijn middels In Schiedam-Zuid zal het aantal containers worden vergroot en mogelijk zullen er kraakwagens gaan rijden voor wat grotere stukken huisvuil. Op de heren Mak, Wiegman en Knipscheer na, ging de raad met het voorstel akkoord. Bulderbaan De heer Verhulsdonk opperde bezwaren tegen de f2.200.- subsidie, te verlenen aan het comité Anti-Bulderbaan, omdat het doel thans is bereikt, er wordt minder gebulderd B.en W. oneens met JAC over inhoud van pamflet VLAARDINGEN - B. W. hebben de vragen beantwoord die door de raadsleden de heren M. W. Lensvelt, J. Madern en L. de Snayer gesteld zijn over de manier waarop het pamflet van het J.A.C. over de militaire dienst was samengesteld. B. W. vinden het op zich niet onjuist dat het J.A.C. voorlichting geeft aan degenen die om welke reden dan ook moeilijkheden hebben in verband met de vervulling van de militaire dienstplicht. Zij zijn echter van mening dat mede gezien de algemene verspreiding ervan - het door het J.A.C. vervaardigde pamflet qua inhoud en illustratie niet uitsluitend bedoelde hulpverlening ten doel heeft, maar tevens een mening beïnvloedend karakter heeft. Dit geldt tevens voor de affiche. Tijdens een gesprek op 11 april is het bestuur van het J.A.C. onder ogen gebracht dat deze handelwijze van een gesubsidieerde instelling voor sociale hulpverlening onjuist is en dat dientengevolge de verspreiding van het pamflet behoort te worden gestaakt. Aangezien het bestuur de mening van /B. W. niet deelde, heeft men Voor dezelfde prijs, waarvoor u normaal een onbespeelde cassette koopt, koopt u bij ons stereo- musi cassettes. Maak een keus uit de veelgevraagde genres: The Glenn Miller Sound, Tijuana, The James Last Sound, Hammond, Rock, Sounds like "Herb Alpert" en muziek uit Zuid-Amerika. Voor de liefhebbers een cassette met Beethovens 9e Symphonie door besloten met de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk in overleg te treden om tot een zodanige bijstelling te geraken dat voortzetting van de subsidiëring mogelijk en verantwoord blijft. Ledenvergadering Historische Vereniging VLAARDINGEN - De Historische Vereniging Vlaardingen houdt op 6 mei een ledenvergadering in Triangel. Stadsarchivaris Th. J. Poelstra zal op die avond een causerie houden over 100 jaar Nieuwe Vlaardingse Courant, de plaatselijke pers in de Vlaardingse samenleving. Zaterdagmorgen 11 mei vindt er een stadswandeling plaats in de binnenstad van Dordrecht, met een bezoek aan het Museum Simon van Geyn. Dit museum is oorspronkelijk een 17e eeuws woonhuis, dat thans een kostbare collectie antiek herbergt. Toiletkast met verlichting. Doe de drie deurtjes open en je hebt een zee van ruimte (60x44 cm) om allf tubetjes, potjes en flesjes op te bergen. Doe de deurtjes dicht en je hebt een royale spiegel. Een toiletkast om moeder op "haar dag" kado te doen. Ze heeft 't immers ook dit jaar weer verdiend? Nu voor nog geen vijf tientjes. BHW ontevreden over sanering VLAARDINGEN - De Bond van Huurders en Woningzoekenden heeft een brief aan B. en W. van Vlaardingen geschreven, om haar ongerief uit spre ken over de saneringswij ze van de gemeente. In deze brief wordt een voorbeeld aangehaald van een bejaarde familie, die in 1971 van de Spoorstraat werd weggesaneerd. Mevrouw De Vries-Spek (PvdA) advi seerde de betreffende familie een wo ning te accepteren aan de Spoorsingel, omdat het hier „nog lange tijd goed wonen zou zijn". De briefschrijvers merken echter verbaasd op dat dezelf de familie onlangs een brief van de gemeente heeft ontvangen, met daarin een ultimatum de woning voor 1 juli te verlaten. „Maar" zo stellen de schrij vers, „hun is in al die tijd nog geen andere woning aangeboden en wij ei sen daarom dat er zo spoedig mogelijk een oplossing gevonden wordt voor deze benarde situatie". De BHW eist daarom dat binnen vier weken een andere en gelijkwaardige woning wordt aangeboden; dat deze woning door de gemeente in een goede staat moet worden gebracht; dat de verhuizing geheel door de gemeente moet worden verzorgd en dat de ge meente alle kosten, die uit haar sane- ringsbeleid voor de bejaarde familie voortvloeien, betaalt. Beeldhouwwerken in het Weeshuis VLAARDINGEN De beeldhouwer Jits Bakker uit De Bilt exposeert van vrijdagavond 26 april tot en met zater dag 11 mei in expositiezaal „Het Wees huis", Weeshuisplein 18 (rechts). De tentoonstelling is voor het publiek geopend vanaf vrijdagavond 26 april om 19.00 uur. Op werkdagen is „Het Weeshuis" geopend van 14.00 tot 17.00 uur, zaterdagen van 10.00 tot 17.00 uur en op koopavonden boven dien van 19.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. De organisatie is in handen van de sectie beeldende kunst van de Culture le Raad Vlaardingen, secretariaat Markt 47, Vlaardingen. VLAARDINGEN - Op 10 mei viert „Die Flardingha ruiters" het 25-jarig bestaan. Het zilveren jubileum zal met een aantal feestelijkheden worden gevierd. Zo vindt er op 10 mei een receptie plaats voor genodigden in de grote zaal van de Marnixflat, aan de Marnixlaan. Op 28 juni wordt er een provinciaal pony-concours gehouden met ca. 250 deelnemende combinaties, gevolgd door een provinciaal paardenconcours op 15 juni. Hieraan zullen ca. 300 combinaties deelnemen. Beide concoursen worden besloten met een grote parade van alle deelnemende verenigingen met hun standaarden. Het gemeentebestuur van Vlaardingen heeft het terrein aan de Holysingel beschikbaar gesteld 'voor de uitvoering van de sportieve elementen. Het bestuur van de vereniging treedt op als organisator van de concoursen, de uitvoering wordt verzorgd door hippische commissie. Hierin hebben zitting de heren A. Dijkshoorn, A.P. Chardon, A.C. Houdijk, H. J. Langbroek en J. v.d. Ster. De concoursen vinden plaats onder auspiciën van de koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen. en voor de rest is Zestienhoven een zaak van Rotterdam en de hogere overheid. De heer Poot (PCG) was van oordeel, dat subsidie uit de particuliere sfeer moet komen. Wethouder Collé was van oordeel, dat waakzaamheid geboden blijft tegen uitbreiding van de vliegdiensten. Met 19-15 stemmen ging de raad met de subsidie akkoord. Inspraak en dus een lange wég heeft gelopen, waarbij inmiddels een en ander is gewijzigd. De oude reglementen gaven De hoek van het scholencomplex aan de F ahrenh eit s traa t Dr Zamenhofstraat, waar de gymzaal gepland is. Het kan door het raadsbesluit om de zaak nog eens te bekijken, wel lang duren eer de gymzaal er is. leeftijdsgrens met 32-2 aangenomen en het totale voorstel werd daarop goedgekeurd. De overige agendapunten leverden weinig of geen moeilijkheden op, waarbij de heer Rosman (PCG) als enige tegen het voorstel tot aantrekken van de opbouw-consulent was, omdat er naar zijn mening te weinig inspraak is gegeven aan bewoners van betrokken wjjken. u laat uw autoschade toch niet repareren zonder garantiebewijs? Spaanse polder Bokelweg 100 Schiedam Tel. 010-154540 Mevrouw Taverne ontwikkelde' bezwaren tegen de voorgestelde wijzigingen van reglementen voor het Sint Jacobs Gasthuis en. Hofjes van Zangmanifestatie politie-koren VLAARDINGEN - Op dinsdag 7 mei zal in de Grote Kerk het 34ste Natio naal Politie Concert plaatsvinden. Aan vang 20 uur. Zeven politie zangvereni gingen uit Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Enschede, Utrecht, Groningen en Vlaardingen, met in to taal 300 zangers, zullen aan dit concert hun medewerking verlenen. Solistische medewerking verleent Caro lyn van Hemert, alt, Piet Struijk, piano en Aad van der Hoeven orgel. Toegangsbewijzen zijn bij het VVV verkrijgbaar en bij de afdeling Bijzon dere Wetten, Broekweg 82. Voor een groot aantal kinderen uit Rotterdam en omgeving is het morgen (vrijdag 26 april) weer zover. Weken hebben zij er naar toe geleefd, gerepeteerd en er met hun vriendjes en vriendinnetjes over gesproken. De kinderen die wij bedoelen, doen namelijk mee aan de jaarlijkse manifestatie „Brood Spelen" in de Doelen, een muzikale happening voor en van muzikale jeugd onder auspiciën van de Stichting Muzische vorming (Kunst voor de jeugd), de Rotterdamse Muziekschool en het Rotterdams Philharmonisch Orkest. „Het wordt dit jaar (voor de derde keer nu) weer een groots festijn met ruim tweeduizend mensen in huis", vertelt mevrouw P. Bautz van het R.Ph.O., en tevens een van de organisatrives van de manifestatie. „De spelers", vervolgt ze, „zijn voornamelijk leerlingen van de Edo de Waart, vorig jaar, voor een van de grootste orkesten die hij ooit dirigeerde. HM muziekschool, maar dit jaar zijn er tevens aardig wat ensembles van middelbare scholen bij, en interessant is ook de show in de hal van de slagwerkersgroep van het R.Ph.O., mensen die doorgaans niet op de voorgrond treden tijdens uitvoeringen." Contact Het is min of meer duidelijk, dat de opzet van Brood en Spelen de bedoeling heeft meer contact te krijgen tussen de professionele orkestlieden en die muziek enerzijds en de scholieren en leerlingen van muziekscholen anderzijds. „In de voorbereidingscommissie zitten dan ook drie orkestleden", zegt mevrouw Bautz, „en ook tijdens de muzikale happening zullen leden van het R.Ph.O. tussen de kinderen zitten en meemusiceren." Vanaf half zes zullen spelers en luisteraars zich in de Doelen verzamelen, waarna de diverse ensembles, de muziekschool en het Rotterdams Jeugd Symfonieorkest zich in de hal, de feestzaal en de repetitiezaal laten horen. Na een gezamenlijke broodmaaltijd („we moeten in totaal zo'n vierduizend broodjes smeren", aldus mevrouw Bautz) studeren koor en orkest respectievelijk onder leiding van Anton van Deursen en Edo de Waart een voor deze gelegenheid geschreven compositie van Van Deursen in, gevolgd door een uitvoering van het werk, onder leiding van Edo de Waart. Mevrouw Bautz: „Het koor is gevormd uit kinderen die we niet in het orkest konden plaatsen. Van sommige instrumenten waren er teveel, waardoor het klankbeeld verstoord zou worden. Om die talrijke kinderen niet teleur te stellen hebben we een koor gevormd." Niet chaotisch Om het geheel niet al te chaotisch te laten verlopen, hebben de kinderen al een maand voor de manifestatie hun Leerlingen geven weer zangavond MAASSLUIS - Op zaterdagavond 27 april wordt weer een jaarlijkse zang- leerlingenavond gegeven door de leer lingen van Charlotte van Os-Eybergen in de kerk van de Nederlandse Protes tantenbond aan de Constantijn Huy- gensstraat. Het programma dat wordt gebracht, bevat o.a. werken van Schu bert, Mozart, Mendelssohn, opera aria's van Gluck, Handel, Bellini, Ne-' derlandse liederen en enige Ierse Coun try Songs. De begeleiding is in handen van Leny v.d. Endt en een van haar leerlingen, Jolanda Oskam, zal de leiding van enkele liederen op zich nemen. Boven dien zal Leny v.d. Endt enige soli ten gehore brengen. De toegangsprijs be draagt twee gulden en voor bejaarden f 1.50. Aanvang acht uur. muziekpartijen thuis gekregen, deels om thuis vast te repeteren en deels om de repetities die dit jaar vooraf zijn gehouden, goed voor te bereiden. Bautz, „en dat is uiteindelijk ook een beetje onze bedoeling." De eventuele kijk- en luisterliefhebbers moeten we van mevrouw Bautz op" het hart drukken niet naar de Doelen te komen, want met de deelnemers en de bezoekende ouders, vrienden en kennissen is het Doelen-complex meer dan vol. Hooguit een broodje zou er nog bijkunnen. TOM GRAAT Voor bijna de helft van de normale prijs. Vóór u straks uw vakantiekoffer gaat pakken koopt u nog even zo'n fijn jack van polyester/ka toen. Met dubbel rugstuk, zak ken en sportieve stiksels. Wind- dicht en makkelijk te wassen. U kunt kiezen uit de kleuren bleu, beige, sherry, bruin, geel, groen en marine, de maten 44 t/m 54. Zolang de voorraad strekt voor bijna de helft van de normale prijs. Van f-3?7SÖ vooi

De Havenloods | 1974 | | pagina 11